Oud-Rijssenaar leidt bond verontruste militairen tegen uitholling democratie „Wij zijn geen fascisten" Nieuwe brochure Twente" Autogqrdels vast en zeker In de wintersportgebieden sneeuwt" het fotomotieven RONO 1 ECHT EEN VERf IASSING1 1 xIdüI/ "W ^eZ'n Zomerseizoen 1972 REISBUREAU GUSBERS IMIJVERDAL Jans en Gear te lust gin knienvlaejs mear I I Is Televisie een prachtige uitv hiding! 1 I Schakel BAAN I voor kleur en f eens in, 1 leur LnuonHnnm TOuaisT W. PAKKERT MENSINK SCHUMER N.V. EER MERKSKMR MOOR WEINIG GELD Sigaremmaraip Gijsbers Voor schoonmaken van.. Eerste ftijssense Schoonmaakbedrijf Slokker SIMGA1100 Vrydag 10 december 1971 A (Van één onzer verslaggevers) AMERSFOORT Onze de mocratie, moraal, Nederlandse waarden, onze kinderen, menta liteit, het gezin, de zwijgende massa. Van deze sleutelwoorden maak' te Hans Brouwers (27) veelvul dig gebruik. Hij doet dit als voorzitter van een nieuwe bond van militairen en oud-militai ren (BVWDM), die de „zwij gende massa" wil activeren om een halt toe te roepen aan wat wordt genoemd de uitholling en het naar het leven staan van de krijgsmacht en de democratie. Dit zouden kleine, maar goed georganiseerde minderheden doen. Als er niets gebeurt, zou den zij volgens eerste luitenant Brouwer hierin best eens over tien jaar kunnen slagen. „Tegenwicht geven via zwijgende massa" Sluwe minderheid Verontrusting Rattenklem Voorlichting Opperwachtmeester C. N. Fre- deriksz, secretaris BVWDM, luistert toe terwijl voorzitter Brouwer het woord voert. Daarom TELEFOON 2371 Garage Schuppert De zomervakantie programma's voor 1972 zijn er al weer. Haal ze nu en maak gebruik van de nu nog ruime mogelijkheden. Wij boeken rechtstreeks voor alle grote touroperators, zijn officieel lid A.N.V.R., dus uw reizen zijn gewaarborgd. Is uw vakantie in de bouwvak, dan een goede raad: Boek snel! Enterstraat 10, Rijssen, telefoon 05480 - 2303 Hotel Buursink, Grotestraat 53. PIANO'S EN ELEKTRISCHE ORGELS 25 Washington sigaren van 7.50 v. 5.50 25 Agio sigaren van 8.75 voor 6.75 Enterstraat 10, Rijssen Vorige week kwam deze B(ond van V(erplicht) V(rijwillig) en V(oormalig) D(ienende) M(ilitairen) voor het eerst in de publiciteit. Er heerste onzekerheid in de krijgs macht. Minderheden, zowel binnen als bui ten het leger, veroorzaakten dit met hun „niet aflatende stroom afbreken de kritiek". Enkele onder-officieren vonden el kaar (tien maanden geleden) en ston den op tegen „de onzekerheid over 't voortbestaan van de krijgsmacht" die zij omschreven „als middel tot verdediging der Nederlandse waarden en de Westerse wereld". „Wij willen de bestaande toestan den niet consolideren", zegt oud- Rijssenaar Brouwer in zijn flat te Amersfoort. „Wij zijn een beetje bang, dat wij als fascisten in de hoek worden gedrukt. De klok willen wij niet terugdraaien. De krijgsmacht be hoort mee te evolueren met de bur germaatschappij. Maar wij willen wel, dat het geleidelijk gebeurt en niet door geestelijke terreur van de minderheid". De voorzitter van de nieuwe ver eniging, die een comité van aanbe veling achter zich heeft staan met klinkende namen van vele hoge oud- AMERSFOORT Voorzitter van de op 22 november jl. op gerichte Bond van Verplicht, Vrijwillig en Voormalig Die nende Militairen (BWVDM) is de 27-jarige oud-Rijssenaar J. K. (Hans) Brouwer, eerste lui tenant der cavalerie. Op 13- jarige leeftijd kwam hij naar Rijssen, (zijn moeder woont er nog). Hij doorliep mulo en kweekschool, had twee jaar een eigen muziekschooltje in Wierden, gaf leiding aan een meisjeskoor in Notter en een gitaarclubje in Rjjssen en kwam op 22-jarige leeftijd in het leger (als huzaar en com mandant van vijf Centurion- tanks). Besloot liever te „wer ken met kerels dan onderwijzer te zijn van kinderen van 5 tot 15 jaar". Nu wonend in Amers foort, getrouwd, kind, lid Ned. hervormde kerk. officieren, zegt ook kritiek te heb ben op de krijgsmacht en dat ver scheidene maatregelen van de vorige minister van defensie niet zo best zijn ontvangen (stichten onzekerheid), maar wenst hierover geen uitleg te verstrekken. In ieder geval gaat het helemaal fout in onze maatschappij, aldus de BVWDM. Het zijn doortrapte, sluwe, linkse minderheden, die zo wordt onthuld van uw en onze kin deren gebruik trachten te maken voor het omver gooien van de demo cratie. Uw kind zal onder invloed van gerichte politieke indoctrinatie niet meer in het milieu passen waar hij is uitgekomen, luidt een andere waarschuwing. Wat er zich in de kringen van die minderheden allemaal afspeelt staal uitvoerig in het BVVVDM-beginsel- programma te lezen: vrije scx wordt gepropageerd, er is daar druggebruik en geen respect voor ons Konings huis. Deze gevaren bestaan volgens deze vereniging niet alleen in de krijgs macht, maar ook op onze scholen vormingsinstituten en andere oplei dingsinstellingen. Daarom, zo wordt geconcludeerd, is het contact tussen de ouders en de krijgsmacht zo be langrijk. De oproep vanuit het leger aan alle verontruste vaderlanders slaat, enorm aan zo blijkt uit de woorden van een goed van de tongriem gesne den Brouwer. De aanmeldingen stro men binnen. Verwacht wordt binnen kort het drieduizendste lid uit leger, luchtmacht, marine of het legioen van oud-militairen. Ook verenigingen kunnen zich aanmelden. Zelfs een muziekvereniging heeft al belangstel ling getoond, evenals een man van ruim negentig jaar oud (lichting 1903). Veel brieven heeft de heer Brouwer ontvangen van mensen uit bepaalde godsdienstige groeperingen. Verontrusting over de geestelijke verzorging. „Sommige geestelijke verzorgers praten teveel over alge meen maatschappelijke vorming, en politiek". Een officiële reactie van de legerleiding en het ministerie van defensie zegt de BVWDM niet te hebben ontvangen. „Ik heb wel de indruk gekregen, dat men niet on welwillend tegenover onze actie staat", aldus Hans Brouwer. Over zaken als groetplicht, vrije haardracht en meningsuiting en af schaffing van de straf en tuchtklas- sen heeft de vereniging als zodanig geen mening. Dat wordt overgelaten aan de minister. Waar het haar wel om gaat is dat de felle voorstan ders, sommige VVDM-ers en vooral B(ond) V(oor) D(ienstweigeraars) deze argumenten gebruiken om aan hang te vinden voor hun einddoel: „Vernietigen van de krijgsmacht en onze democratie". Brouwer: „Bij de vrije menings uiting is men zelfs in het parlement voor hen over stag gegaan. Zij hou den de dienstplichtingen een stukje worst voor en op het moment dat hij bijt, valt de rattenklem dicht! Ze zijn duidelijk tegen het bestaande systeem en wij er voor. Democratie is de vrijheid van denken. In een socialistische samenleving haalt men de kinderen zo snel mogelijk uit het gezin en sleutelt men aan het denk vermogen van de mens". Hij wordt boos als hij er nu nog aan denkt, dat het dagblad Trouw geschreven heeft over de BVWDM, dat rechts zich bundelt in de krijgs macht. „Wij willen voor een evenwicht zorgen, voor een natuurl^ke evolutie. De groep rechts lukt dat niet. Zij is misschien te netjes in de loyaliteit aan God, Nederland en Oranje- De zwygende massa willen wij bewust maken en de andere informatie ge ven. Men kan dan zelf kiezen uit twee meningen. Wij zyn duidelijk niet fascistisch, maar willen natuurlijke, niet afgedwongen ontwikkelingen". Dit denkt de BVWDM te bereiken door op diverse fronten te sleutelen. Niet alleen wil men vorming geven „Twente, veelzijdig vakantieland, levendige grensstreek, mooi in alle jaargetijden", vermeldt de voorkant van de nieuwe Twente-brochure. Deze van veel kleurenplaten voorzie ne „wervende" brochure is gedrukt in een oplage van 70.000 in de Ne derlandse taal en 30.000 waarvan de teksten in het Frans, Duits en En gels zijn gesteld. Het is de bedoeling deze nieuwe uitgave speciaal voor het komende seizoen te gebruiken als basis bij de werving van toeristen voor Twente. Vandaar dan ook, dat een groot aantal VVV-kantoren in ons land bij de verspreiding zal worden inge schakeld. De drietalige uitgave zal zijn weg naar de toeristen vinden via de ver schillende verkeersbureau's in het buitenland. De nieuwe brochure komt in de plaats van de vroegere Twente-fol- der, die vier jaar geleden werd uit gegeven, maar waarvan de inhoud is achterhaald. De kleurenfoto's ge ven een goede indruk van hetgeen Twente toeristisch te bieden heeft. Voor wie in „eigen" streek uit wil, heeft deze uitgave evenzeer een sti mulerende werking. De nieuwe bro chure van de Streek VVV is ook op aanvraag verkrijgbaar bij de Streek VVV Twente, Marktplein 35 te Alme lo, tel. 05490-10266. aan de jongeren in de krijgsmacht, maar ook aan de 64 procent van hen die er buiten staat. Het contact tus sen ouders en krijgsmacht moet volgens deze bond eveneens dras tisch worden verbeterd. Ook moet de legervoorlichtingsdienst weer regel matig scholen bezoeken en moet het bezoek van scholieren, bedrijfsjeugd en verenigingen aan legerplaatsen worden geactiveerd. Voorts meer ou- derdagen en „open dagen". Maar de vereniging gaat meer doen. Er zijn al vijfentwintig afdelingen opge richt en ook een eigen informatiebu reau (over sport, sqciale, militaire, juridische en geestelijke aangelegen heden), waar een ieder kan aanklop pen, is al van de grond gekomen. Een uitvoerig organisatieschema met aan de top het hoofdbestuur (onder leiding van voorzitter Brouwer) is reeds van de pers gerold, terwijl een eigen blad binnenkort volgt. „Daar klonk plotseling een trom pet, een toon lang aangehouden, het werd tot een lustig schetterend re veil" (Van Schendel) zou als aanhef van een clublied van jde BVVDM-ers kunnen dienen, want zoals voorzitter Brouwer bevestigt fonze beweging heeft wel wat weg vain het reveil, al hoewel wü niet gebonden zijn aan een bepaalde politieke of godsdien stige richting". i jl OS SCHURINK Ar Vuur nen dag of wat trugge mos ik op nen nomdag noa Jans van 't Soon- der met ne boskop van de vrouwe, an Gearte, Jans zinne vrouwe. Ze hef doar in hüere jonge joarn nües e'stoane biej de neejmesienn in 'n stoom, en zoo at det geet met vrouw- leu, hebt ze de kunneghaejd an e' hüeln. zoo det ze zoo non en dan aalt nog ne keer vesiet't met mekoar. Toen ak minne boskop har e'doane en wier vot wol umdet J.ans toch neet. in 'thoes was wol ik woer op- stapn. Mear mean iej non dè'k zoo wier vot kwam? Nee 't was neet e'hüwn of e'slaang of ik mos eers koffie dreenkn. 'k Zear wa dè'k a thee har e'druenkn in thoes um dew det snomdaiangs aalt deenn, mear 't hulp miej niks. Ik was ter non een- moal en zoo vaake kwam ik nin, zoodet't skaane zol wean ak zoo wier vot gung, zoonder wat te hebn e'had. Jans was wa neet in thoes mear den kwam zoo wier, en was eawn weg um tabak te haaln wat mear 'n poar trad was. Non doar har Gearte wa geiiek an, dette der zoo wier was, want ik har het eerste küpke nog e'geen neet op. of hee steuk 'n kop a wier achter de duure hen. Wiej kuijern 'n zetje oaweral oawer, maar toen wür't zoo zachjes an tied vuur miej um op te stapn. Vuur ak vot gung zeg Jans. ..Woch eawn ik zal oew eers minne henn eens loatn zeen, dee ak vuur ne wekke of wat e'leene e'haald heb- be van zonnen boer doar biej Vree- zenvenne hen. Den adveteern der met in de kraante en toen hef een van de jongs, oonze Hendrek, der met miej hen e'was in 'n auto. Ze stun'n miej direkt doaneg an toen ak ze zag en heb ter achte van e'koch. Wiej moggen ze zelf oetzeukng en hebt ze ook voort met e'niimm, want ik har der "n betje op e'rskngt duur 'n poar siensappeln kisjes met te nemm. Ze doot't merakels bes want doar leg'n ter a 'n stuk of zesse van, ten minsen wiej hebt a ne keer op een'n dag zes ajer e'had". Toen iaw biej 't hok stun'n vreuge. „Non wat zeg iej der van, 'n mooj küppel- ken hen?" 'k Mos earleke zeg'n 't warn mooje henn en ze leekn ook good, alleene de kluur dee mog ik neet lien en stun miej neet an 't Warn van dee lechte roon, net. zonne aske kluur, en dee veenn ik neet mooj. Ikke vuur min kop, hoole mear van 'n mooj küppel- ken witn of van dee doonkerroon. *k Heb um det mear neet veteeld m e'zeg det't mooj warn. ¥oen aw doar zoo biej 't henn hok #un'n zeg ik. Ik meann aalt dej ook kniene harn mear ik zee wa, 't hok hej der nog wa stoan mear iej heb- ter niks in. Hej der van 't joar gin- ne?" „Nee", zegge, „ik hebter ginne mear. Ja, det is een betje 'n roar spil, en ik zee ook neet te meute dèkter vuureers wat wier nemme, want wiej hebter oons in een keer op of e'getn. Met miej 't zolt nog wa goan, mear oonze Gearte mag nog gin knien wier zeen, loat stoan wat van etn. Niejs- kiereg e'würn vreug ik: „Woer koomp det zoo in een keer. Hej der oew op of e'getn?" „Det za'k oew veteln", zegge, noa dette eers eawn har prakkezeerd net offe in twiefel stun offe 't zeg'n zol of nin, „mear ik deanke dej der umme lachet aj 't huerd. Ik kochen aalt ieder joar zoo teegn't zommer 'n poar jonge kniene, en dan leefs wat van 'n groot soort.. Gung der geregeld achter an, umdet ik 't wa woggen kon. met 'n stukn stoete met melk, ne goo haane vol haver, en volop hoone blaan dee akter vuur haaln. At ze 't dan doon woln, haw met de Kasdaage en met Oolejoarsdag dan 'n reelek stukn in 'n pot want van 'n knien doar hüele wiej baejde van oonze Gearte en ikke. Zoo har ik ter vleenn joar ook 'n poar e'koch. Heele grootn van dee Vlaamse Reuzen, 't, Warn witn en remme en ze deern 't merakels bes. Joa ik mag wa zeg'n dè'k nog hoas- te nooit zukke har e'had, want teegn half november har ik ze a wa op 'n poond of twaalne en zoo vet as ne slakke. Aj ze op de rugge taasen, koej gin butjen veuln. At oonzen hoond, iej weet wa, wiej hebt nog aalt det keesje, vuur 't hok kwam dan treukn ze zi'k doar niks van an. mear op nen moarn was ter oonze Wilm met zinn hoond, en den vlug opeens niets vuur 't hok en doar kriengt miej dee kniene zonnen skrik van det ze as nen gek duur 't hok hen vleungn. Loater non opeens eene zoo dood bliewn lig'n. Hee treuk nog 'n moal of wat met de beene en toen was 't gebuurd. Den hef de rugge brükn, zeg oonze Wilm, met det vleengn duur 't hok hen, en met een gaffe zinn hoond nen oplawaa- jerd. Jonge wat spit miej det non. was ik mear e'geen neet hier e' kümm met den hoond. Mear det knien is wa good va um op te etn. den mekeern niks, wog mear ik zal ne oew wa eawn oftrekng en skoo- nemaakn, watte ook dee. Joa, en toen koej wa zeen dette de rugge har e'brukn en det um iaans niks me keern. Oonze Gearte har der eens neet vülle met op umme ne op te etn, toen atte 't huern, en 't knien zag, en zeg „Atte mear good is, want atte wat met is, lus ik ne nin". „Teuterieje", zeg oonze Wilm, „det knien is zoo good as wat. Aj ne neet weelt hebn dan geewt ne miej mear, 't is jammer um ne in de groond te doon. Ik lus ne wa. Aj ne good in 'n attek zet't, trekt dee bleudeghaejd in de rugge zoo weg". Mear det wol de vrouwe ook wier nin want um doar zon vet knien. en det was't, vot te geewn det keek huer ook nog wal an. „Nee", zeg ze, „det doo'k nin. mear aj moarn komt, bloaw ik oew dè'k oew 'n basken zal bewoarn". Det was in orde, mear jammer genog kon oonze Wilm moarn nin, mear at de moo 't nen dag len- ger wol bewoarn. dan gearne. Oonze Gearte zat't knien in 'n attek woernoa net. as oonze Wilm har e'zeg de bleudeghaejd helemoale vot treuk en 's aanders daangs kwamme in de panne. Toch was de vrouwe der nog neet lakker met en zeg: „Weej wa'k doo Jans, ak ne broan hebbe dan doo'k ter 'n hoond eers 'n stukke van, atter den dan gin las van hef dan künne wiej der ook wa wat van etn. Nee helemoale an stoan dut't miej nog nin. Iej leu zeg'nt wa det- ter niks an mankeert mear woer mear ak ter op prakkezeere. woer mear of't miej teegn steet". 'k Zeg: „Meanske doar mankeerd niks an, det deer is good gezoond e'was, mear aj det batter veent. dan muuj 't mear doon. Ik wil oew in dissen neet teegn sprekng". Zoo gezeg. zoo gedoan. Vuur at wiej der wat van atn, kreeg ter nen zet der vuur 'n hoond eers 'n stukke van en toen bleek det den der niks gin las van har, en der nog wa mear van lussen, zatte wiej oons an de toafel en raakn der um bes in, a küej wa begriepn dwène biej lange noa neet op konn, zon knien v.an 'n poond of twaalne. 't Smaakn bes en wiej preuw der niks an. 's Nomdaangs har ik 'n eanken roond e'lop en toen ak wier kwam zat de vrouwe met 'n betje vrümd gezichte biej de toafel te kiekn. 'k Zegge „Non wat is ter, wat kiek iej roar?" „Jans", zeg zee, „kiekt eens noa den hoond. Wat den mekeerd et wee'k nin, mear hee dut niks as loopn van hen en der wier. Dan isse hier in de kükne en at de duure mear eawn lüs is dan isse in 'n biejbouw, en iedere keer dutte niks as jaankn en joestern, net offe zearte hef. Ik wee nin, at det mear good is. Zelf veul ik miej ook neet lakker, ik hebt oard in 't lief en heb ook a 'n moal of wat noa 't huusken e'was". 'k Zegge: meanske teuterieje iej hebt van mirg te vülle getn en non at den hoond 'n betje iüp te dwaln, vebeel Iej oew wat. Kiekt mear noa miej, want miej mekeerd niks". Det küej wa zeg'n", zeg zee. „mear ik wol toch dè'k ter niks van e'getn har van det knien, dan was ik ter batter gerus op". Ja non, at ze zoo kuijerd, en ak dan op den hoond keek, den at inderdaad hen en der wier leup, en iederbod jaankn zoo at de vrouwe har e'zeg, dan begin iej zelfoook te prakkezeern. en warempel Getjan, iej kuent giuewn of nin, mear op 't lessen be gun ik miej ook neet lakker te veuln en vebeeln miej dè'k ook noa 't huusken mos, en 'n zëar lief kreeg. Joa det 't miej zelf opkwam vuur 'n haals.' Jonge wiej begun oons in 't lessen baejde zeek te veuln en kuijern der a van um 'n dokter te woar- skoawn. Oonze Gearte wol 't direkt a doon, mear ik zegge loaw nog eens eawn woggen, 't kan ook nog wa wier oawer goan. Aj der 'n dokter biej haald. hej voort ook zonnen tramme lant. 'n Hoond deew wa oet de kükne en in 'n biejbouw noa 't nüs, want det gewemmelte vuur de oogne en det gejoesterte kon ik ook neet mear hebn. 't Was half zesse, dew aans wat atn. mear gin eene van oons baejn har zin, zelfs de kraante woer ak aans gearne in mag kiekn, bleef op 'n stool lig'n zoo atter der lea. 't. Zal teegn zeuwn uur hebn e'was, dè'k wier noa 't huusken mos, en net dè'k in 'n biej biejbouw komme huer ik zon oarg geluud oet 't nüs van 'n hoond kom 'k Goa der op an, en wat dachen iej Getjan wat ik zag? Loat 'n hoond non veer jongn hebn. Wiej wussen wa detter der wat kreeg, mear harn der de minste gedachen op det det non a zoo vear was. 't Was net of ik opeens honderd pre- seant lichter wur. „Doarumme har den hoond hen en der wier e'lop, den mekeern aans niks. Ik skreewn noa de kükne van „Gearte kom eens hier, 'n hoond mekeerd niks en hef veer jongn. Det is 't heele spil e'was. Wiej hebt oons wat vebeeld aans niks". De vrouwe kwam loopn en mos toen zelf ook toogeewn, mear een deenk het't tot gevolge had, op knien hew oons op een keer op of e'getn. Wiej lussen der baejde neet mear wat van. Den eenn den atter nog zat, hè'k vekocht, en vuur de seantn dee akter vuur kreeg hew met dee daa- ge rollaatje e'koch. GETJAN, Als de wintersportgebieden melden dat er „ski-sneeuw" ligt, dan kunnen er rake foto's geschoten worden. Men kan interessante opnamen ma ken, als enkele filter-tips in acht ge nomen worden. Zo moet men bij Ag- facolor-films de UV- en Skylightfil- ters en bij Isopanfilms de geel- en oranjefilters niet vergeten. Men be vordert daarmee de kracht van de foto's. Kleuren-enthousiasten hebben een UV- en een Skylight- of R 1, 5-filter nodig. Wanneer men foto's in de bergen wil schieten, heeft men be slist een UV-filter nodig. Daardoor wordt de ultra-violette straling tegen gehouden en wordt kleurzweem voor komen. Het Skylight-filter dient men bij sneeuw-opnamen voor het objec tief te bevestigen, omdat men hier door warmere kleurtonen krijgt. Bij zwart/wit opnamen is de keu ze van filters groter. Op de eerste plaats is er het universele geelfilter. Het zorgt voor een goede weergave van het blauw van de winterse he mel en haalt de wolken naar voren. In de schaduw zorgt het voor een scherpere tekening, terwijl scha duwen in de sneeuw meer blauw krijgen. Ongeveer op dezelfde wijze werkt het geelgroen-filter. Vergeet bij deze filters vooral de verlengingsfactoren niet! Men dient het diafragma één waarde verder te openen of bij auto matische camera's, zoals de Optima Sensor, het DIN-getal lager in te stellen (15 in plaats van 18). Een sterkere werking wordt met oranje- en roodfilter bereikt, waar mee u de hemel bijvoorbeeld bijna zwart kunt krijgen. Dat leidt tot bij na „grafische" foto's, waarmee u bij de beeldcompositie wel rekening moet houden. De verlengingsfactor voor deze beide filters: twee tot drie waarden (5,6 in plaats van 11 of 16, bi' de automatische camera's 10 of 13 DIN in plaats van 18 DIN). Overigens, foto's in de bergen ver liezen veel vanhun werking, wan neer achter de kale sneeuwvlakten reusachtige bergen omhoogrijzen. U ziet ze als „reuzen". Op de foto ziet dat er heel anders uit, omdat de bergen zonder voorgrond er dan heel onwaarschijnlijk uitzien. Vandaar dat wij ook adviseren om bijvoor beeld een tak of een sneeuwhoop te fotograferen, omdat deze vaak meer van de winter tonen dan een over- zcihtsfoto van een ondergesneeuwd bos. zondag 12 december 18.00-18.15 LITERAIR KWARTIER. 1. C. F. de Vries bespreekt: Rfnk van der Velde „Foroaring fan lucht" (Leeuwarder Courant, Leeu warden; 2. Jan F. de Zanger bespreekt: Sybren Polet „De man die een hoofd groter was. (De bezige Bij, Amsterdam). 18.15-18.30 LICHTE MUZIEK. 18.30-19.15 SPORT VOOR SPORT. 19.15-20.00 KLASSIEKE MUZIEK UIT DE RONO-FONOTHEEK. „Grote klassieken uit het orkestre pertoire": Antonien Dvorjak Sym fonie no. 9 „Uit de nieuwe wereld". maandag 13 december 18.00-18.30 RONO-RADIOJOURNAAL. Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in noord- en oost-Neder land. 18.30-19.00 OVERIJSSELS PROGRAM MA (niet via FM 88.60 mHz kanaal 5). Overijssel streek voor streek; Apart bekeken; Kultureel werk. 19.30-20.00 KERK EN SAMENLE VING. Fungeert de kerk als vluchhtaven uit een waarige wereld? Rechtstreekse discussie vanuit Emmeloord. dinsdag 14 december 18.00-18.30 RONO-RADIOURNAAL. Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in noord- en oost-Neder land. 19.30-19.45 LICHTE MUZIEK. 19.45-20.00 LANDBOUWJOURNAAL. woensdag 15 december 18.00-18.30 RONO-RADIO JOURNAAL. Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in noord- en oost-Neder land. 19.00-19.30 OVERIJSSELS PRO GRAMMA. 1 Kleuren 1 r.v. is Maak een proefrit bij Oranjestr. 28-30 HOLTEN Tel. 05483 - 1363 REISBUREAU Service en voorlichting te Eike 2e dinsdag van de maana van 16.30» 19.00 uur GtülPL. RADIO- en GELUiDSTECHN. N.ft.G GEOIPL, F.I.D.A.-UD GRONINGEN STEENTILSTRAAT 39 ENSCHEDE GLDENZAALSESTRAAT 15 1 HENGELO BORNSESTRAAT 48 A ALMELO BORNSESTRAAT 5 Assurantiebureau Damnenberg 38a - Rijssen Telefoon 2645 Alle verzekeringen Ziekenhuiskosten verzekering Nezifo Alles onbeperkt Schoonmaakmoeilijkheden? Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Schoonmaak van: fabrieken, scholen, schoorsteenvegen enz. SCHOONMAAKBEDRIJF Nassaustraat 63 - Tel. 3053 Holterweg 42 Alle bekende merken Ootmarsumsestraat 32 - Almelo Telefoon 05490 - 13219 Kleine Overstraat 45 - Deventer Telefoon 05700- 14815 A. G. Hodes - Parkstr. 7 - Rijssen Telefoon 05480- 2971 e Dagelijks demonstratie. Ook 's avonds, na afspraak. KANTOREN EN FABRIEKEN GLAZENWASSEN ONDERHOUDSWERK1

Weekblad voor Rijssen | 1971 | | pagina 4