Rood Zwart (Delden) scoorde één doelpunt meer (4-5) R.V.-voorhoede morste met de kansen RKSY behaalde een kostbaar winstpunt je Wisselend succes voor Excelsior-teams Gehandicapten in de Koerbelt Voetbal in de Driehoek PARKGEBOUW Bandieten van de Rio Grande Streekderby DES - Excelsior belooft veel spanning A/do lent Sportclub liet te veel kansen onbenut Programma Sportclub Formatie Sportclub Formatie Rij Vooruit ssen Uitslagen Sportclub Supporters actief NABO WON MET 1-0 Scliaakclub Rijssen DIPLOMA- ZWEMMEN Vrijdag 10 december 1971 2 Sportclub Rijssen 1 dat zaterdag een vrije middag had, speelde tegen Rood Zwart een nuttige oefenwedstrijd die in een -5-4 zege voor de Deldenaren eindigde. Twee tegenstellingen kwamen in de ze wedstrijd duidelijk aan het licht. In de eerste plaats presteerde de voorhoede het vier doelpunten te scoren, een weelde die Sport club in lang niet gekend heeft. Tweedens viel de verdediging der Rijssenaren tegen door niet minder dan vijf doelpunten toe te staan. Met al deze (prachtige) doelpunten kwamen de toeschou wers trouwens wel aan hun trekken. Indien Rijssen Vooruit zondagmiddag in de thuiswedstrijd tegen koploper Vabo uit Almelo de beschikking had gehad over een voor hoedespeler die van elke vijf kansen er één weet te benutten, dan zou Vabo met een grote nederlaag naar huis zijn teruggekeerd. He laas voor de Rijssense geelzwarten en in het bijzonder voor trainer Prinsen mist men in de RV-aanvalslinie nog steeds de afmaker, Hoe mooi van opzet de aanvallen van Rijssen Vooruit vaak ook mo gen zijn, eenmaal voor het doel van de tegenstander gekomen blijkt alle moeite voor niets te zijn geweest. RKSV is er zondag in geslaagd tegen de verwachtingen in een puntje uit Tubbergen mee naar Rijssen te brengen. Ook deze mid dag is weer gebleken, dat de Rijssenaren uit tot de beste prestaties komen. De oranje-witten kunnen op een goede wedstrijd terug zien, vooral voor de rust, toen zij de beste kansen hadden. Vlak voor afloop kreeg Abbenhues zelfs de kans om het beslissende doel punt te scoren, toen hij alleen voor doelman Luttighuis verscheen. Hij schoot eerst tegen de TVC-goalie op, waarna hij de bal opnieuw voor zijn voeten kreeg. Toen miste hij echter de beheersing om de beslissing te forceren. Ineke en Wiebe uit Rijssen naar festival Beide ploegen waren aardig tegen elkaar opgewassen. Reeds na zeven minuten namen de gastheren de lei ding. Bij een aanval over rechts kwam het leer voor de voeten van Lohuis die met een boogbal via de handen van de Rood-Zwart-doelman scoorde. (1-0). Na dit openingsdoelpunt werden de gasten iets sterker, maar de verde diging der thuisclub bleef voorlopig overeind. Een snelle uitval van Rood Zwart in de twaalfde minuut bete kende het einde van de voorsprong. Steijenbos was de Sportclub-verdedi ging te vlug af, toen Poelman een lange pass gaf in de richting van het Sportclub-doel en voor Smit wist wat er gebeurde lag de bal achter hem in het net. (1-1). Direct hierop verwisselde trainer Hammers zijn vaste keeper voor Schonewille om de ze te testen. Een goede aanval van de thuisclub in de-zeventiende minuut leidde het tweede Sportclub-doelpunt in. Van Kammen lanceerde zijn rechtsbuiten Gerritsen. Deze lokte de Rood Zwart- doelman naar zich toe en scoorde toen met een boogbal. (2-1). Bijna waren de Rijssenaren enke le minuten later op 3-1 gekomen, maar zowel Lohuis als Ter Harm sel verzuimden een goede kans. De volgende kans kwam in de 23ste mi nuut. Lohuis kopte goed in maar nu stond Weber succes in de weg en kopte het leer terug in het veld. Drie minuten later had de thuisclub meer geluk. Bij een aanval over rechts Zaterdagmiddag om half drie zal het beginsignaal worden gegeven voor de belangrijke wedstrijd Sport.cl. Rijssen 1-Hulzense Boys 1. Beide ploegen ver keren in de onderste regionen en zul len dus hard voor de punten gaan vechten. In Hulzen won Sportclub Rijssen indertijd met 1-0, na een nog al gelukkig doelpunt. Ongetwijfeld zullen de mannen uit Hulzen revanche willen nemen, maar of de ploeg van trainer Hammers dit zal toestaan, menen wij te moe ten betwijfelen. In ieder geval kan een spannende wedstrijd tegemoet worden gezien. Belangrijk is of de Sportclub-verdediging in staat is om de snelle Hulzense voorwaartsen met o..a. Ronhaar op een afstand te hou den. Sportclub 2 speelt in Nijverdal tegen SWN 3. Sportclub 3 gaat naar Enter Vooruit 5 om 1 uur. Sportclub 4 ontvangt thuis DES 3. Sportclub 5 is gastheer in de ontmoe ting tegen Excelsior 9. Sportclub 6 gaat naar DES 5. Sportclub 7 speelt aan de overkant tegen Excelsior 11. Sportclub al speelt in Daarle tegen de AI ploeg van die naam. Sport club cl ontvangt om 1 uur bezoek van Nijverdal cl. Sportclub dl gaat naar De Zweef d2 en Sportclub el speelt op de Koerbelt tegen Holten el. Sportclub Rijssen verschijnt zater dagmiddag om half drie tegen Hul zense Boys in de volgende formatie Doel: Smit; achter: Kreijkes, Lig- midden: Vincent, Westerhof, voor: Gerritsen, Van Kammen, Lohuis en Hendriks; Wisselspelers zijn: Pijffers Schonewille. Het elftal van Rijssen Vooruit wordt zondag tegen LSV samengesteld uit de volgende spelers: Makkinga, Bor- kent, Smit, Wennekes, Schpöpers, Prinsen, Labobar, Gerrits, Woeabana ram. Saümangun, Achterkamp, Van Ooyen en Goossen. kwam het leer bij Ter Harmsel die via de zwak spelende Rood Zwart- keeper scoorde. (3-1). Het schot dat Van Kammen in de 31ste minuut los liet had beslist be ter lot verdiend. Nu werd de bal nog juist tot corner getikt. In de 36ste minuut was Steijnenbos opnieuw de Sportclub-defensie te vlug af toen hij doorliep op een verre pass van Hage- dcorn. Met een keihard schot ver sloeg de snelle Deldense linksbuiten doelman Schonewille. (3-2). Drie mi nuten later maakte Hagedoorn er uit een pass van Eppink zelf 3-3 van. Vlak voor rust ondernam Vincent een solo en gaf toen de bal aan Lo huis die echter tegen de paal schoot. Na rust was Rood Zwart de bete re ploeg en in de tweede minuut kwamen de gasten op 3-4 door een doelpunt van Bolscher, na een fout in de Sportclub-verdediging. De Del denaren die na rust vijf wisselspe lers hadden ingezet tegen Sportclub twee, bleven de toon aangeven, maar sel, toen hij de bal op de rand van konden niet voorkomen dat Ter Harm- buitenspel kreeg, snel doorliep en via de paal scoorde. (4-4). In de 20ste minuut passeerde Bol scher aanvoerder Rutterkamp en be paalde de eindstand op 4-5. Sportclub Rijssen 3 sp.eelde zater dagmiddag op de Koerbelt tegen GFC 1 uit Goor. Beide ploegen kwa men niet tot doelpunten zodat de wedstrijd eindigde met blanke stand. (O-O). Sportclub 4 ging naar Excel sior 6 en kwam met een goede 3-1 zege terug van de overkant. Ook Sportclub 5 won en wel in Holten waar de reserves van Blauw Wit met een 4-1 nederlaag genoegen moesten nemen. Sportclub 6 leed aan de overkant van het sportpark een 3-1 nederlaag tegen Excelsior 8. Sportclub 7 won met 6-0 van Blauw Wit 3. Sportclub al kon het tegen het bezoekende Vroomhoopse Boys al niet bolwerken en verloor met 4-2. Ook Sportclub bl verloor en kwam met een 4-1 neder laag van Hulzense Boys cl terug. Sportclub cl dat op de Koerbelt be zoek had van Wierden cl liet de winst aan de Wierdenaren (3-1). RIJSSEN. De supportersvereni ging van Sportclub Rijssen heeft de laatste dagen diverse activiteiten ont wikkeld. Vrijdagavond werd er een onderlinge kaartavond georganiseerd en zaterdagmorgen kwam Sinterklaas op bezoek bij de jeugd en pupillen tijdens een bijeenkomst in de kanti ne op de Koerbelt. Maandagavond volgde een ontspanningsavond voor de A.B. en C.-junioren die diverse consumpties ontvingen. Voorts werd er flink geschoten en met pijltjes ge worpen. Vooral de spelletjes Bingo vielen zeer in de smaak. Tenslotte volgde voor de junioren een spelre- gelkwis met puzzels. Winnaar werd G. Dommerholt met 9 pnt. Tweede was A. Warmink met 8 pnt., derde J. Dannenberg met 7 pnt. en tenslot te G. Nijland J. Dannenberg en D. Kosterbok met ieder 6 punten. Op de zaterdagen 11 en 18 dec. orga niseert de supportersvereniging een koekjesactie ter versteviging van de kas. De Sportclub jeugd zal hierbij trachten huis aan huis kerstkransjes te verkopen voor de prijs van een gulden per pak. Zondagmiddag was het a* niet an_ ders. Onder leiding van arbiter Pol uit Enschede ontspon zich een aar dig duel met Rijssen Vooruit over wegend sterker en doorlopend in de aanval. Wel had de thuisclub reeds in de derde minuut pech, toen John ny Wennekes de bal verkeerd op het hoofd kreeg en de rechtsbuiten on verwacht alleen voor keeper Makkin ga kon verschijnen en keihard in schoot. (0-1). maar gezien de veld- verhouding hoefden de Rijssenaren niets te vrezen. Men was immers veel sterker en binnen de kortste ke ren zou de gelijkmaker wel vallen. Hoe bedrogen kwamen de toeschou wers uit. Na vijf minuten had de ge lijkmaker reeds geboren moeten zijn, toen Saamangun goed doorliep en de Vabo-doelman passeerde. De armen gingen reeds juichend de hoogte in, maar op de doellijn stond de rechtsachter van Vabo en deze knalde het leer opnieuw het veld in De volgende kans kwam al vrij spoe dig daarop. Smit kwam in goede schietpositie maar zijn schot scheer- In pension „Ons Ideaal" aan de Markeloseweg werd deze week de elfde ronde gespeeld voor de onder linge competitie van de schaakclub Rijssen. De uitslagen waren: J. W. Otten-E. Stegeman 0-1 (regl.), A. Pouw-M. Wanders 0-1. G. J. Braam- haar-G. J. Kreijkes V2-V2. J. Gerrit- sen-H. Otten 1-0 (regl.). G. J. Dijk- huis-D. van Losser 1-0 (regl.) G. J. Pijffers-K. Struik 0-0 (regl.) J. Pijf fers- J. Overweg 1-0 (regl.). Dinsdag 14 december speelt de schaakclub Rijssen tegen het eerste tiental van Delden voor de competi tie van de 2e kl. T.S.B. De wedstrijd begon met een aanval lend TVC. Na tien minuten kwa men de Oranjewitten er beter in. Er werd dikwijls goed gecombineerd, terwijl de voorhoede zich ook kansen wist te scheppen. Geuzendam en Ab benhues treuzelden echter lang met afwerken. T.V.C. kreeg voor rust slechts één goede kans. Vanaf circa 17 meter loste Vissia een hard schot, dat tegen de onderkant van de lat kwam Wim Nijland was overigens deze middag goed op dreef, vooral na rust, toen de thuisclub meer in de aanval kwam. Toen bleek echter de Rijssense voorhoede het gevaar lijkst met haar uitvallen. Het Tub- bergense doel ontkwam aan een doorboring, toen Geuzendam tegen de lat schoot. De Oranje-witte defensie zat er steeds goed tussen als de thuisclub tot een doelpunt trachtte te komen. Jammer was dat Jack Koedijk niet in zijn beste vorm stak. Deze speler is namelijk in staat de verde diging te ontlasten en direct daarop de voorhoede van goede passes te voorzien. JTu moesten de buitenspelers zich zelf kansen scheppen waardoor de thuisclub-defensie erin slaagde schoon schip te houden. Alleen in de laat. ste minuut was RKSV nog bijna met beide punten naar Rijssen gegaan, als Abbehues de koelbloedigheid zou hebben getoond die nodig was om voor de TVC-doelman geen fout te maken. Nu bleef het 0-0, wat gezien het tota le spelbeeld de verhouding wel goed weergaf. Vermeld dient de goede leiding van de heer van Os. Komend weekend komen -alle elftal len weer binnen de lijnen. De eerste editie krijgt MVV 1 op bezoek. In Harbrinkhoek werd indertijd een kans loze nederlaag geleden. Voor de Oranjewitten nu zaak een sportieve revanche te behalen.- De puntjes zijn ongetwijfeld nog wel nodig, want het krachtsverschil is miniem in deze afdeling. Het overige programma ziet er ais volgt uit:RKSV 1-MVV 1 2.30 uur; Hol ten 3-RKSV 2 10.00 uur; SDOL 3- RKSV 3 10.30 uur; RKSV 4-Nijverdal 4 12.15 uur; RKSV 5-Almelo 8 10.00 uur. RKSV b-Hulzense Boys 2.30 uur; RV c-RKSV c 2.00 uur. de rakeling de lat. En zo bleef het doorgaan. Van de anderhalfuur speel tijd belegerden de Rijssenaren zeker vijf kwartier lang het doel van Va bo. Het zou ons te ver voeren om al le mislukte schoten (en kansen) t.e vermelden. Wel willen we even ver melden dat Rijssen Vooruit een zeer onverdiende nederlaag leed en dat voorlopig de enige zorg van trainer Prinsen is: „Hoe kom ik aan een schutter?" Zondag gaan de R.V.-ers naar Lon- neker om het op te nemen tegen LSV dat momenteel de ranglijst aan voert. De achterhoede en middenli nie zullen het daar wel weten te kla ren, maar of de voorhoede nu einde lijk eens tot scoren zal komen blijft een groot vraagteken. RUSSEN De Eerste Rijssense Kanarie Vereniging houdt in café Struik aan de Enterstraat van 23 tot en met 29 jan. 1972 een grote kring tentoonstelling. Deelnemende vereni gingen zijn Borne, Goor, Vriezenveen Nijverdal en de ERKV (Rijssen). „Bandieten van de Rio Grande" In het Mexicaanse dorp Iture arri veren drie jonge onderwijzeressen, die daarheen gestuurd zijn om de in landse kinderen kennis bij te bren gen. Ze worden ontvangen door on derofficieren van de legerafdeling, die standplaats heeft in Iture. Het ge bied wordt namelijk doorlopend ge teisterd door een bende bandieten die moordend en plunderend de boeren van de streek terroriseren. Als 's avonds een van de meisjes een frisdrank gaat halen in het ma gazijn van de handelaar Carado, treft zij daar Elgarro, die aan haar wordt voorgesteld als een zakenre latie van Canada. In werkelijkheid is Elgarro de onderaanvoerder van de bandieten, die onder leiding staan van Barran. Elgarro kwam naar Iture om de situatie te verkennen voor de over val die zij van plan zijn. Zijn contact is Carado, die met de bandieten on der één hoedje speelt. Kort daarna overvallen de bandie ten Iture. Het garnizoen word't ver rast en er vallen vele doden. Het hele dorp wordt platgebrand, behal- Met wisselend succes werkten za terdag de Excelsior elftallen het voor hun vastgestelde programma af, waarbij vooral de ontmoetingen van het tweede en vierde team de aan dacht trokken daar beide elftallen ernstige gegadigden zijn voor de bo venste plaats. Excelsior 2 verbeterde haar positie aanmerkelijk en bezet nu weer de tweede plaats met evenveel verlies- punten «als Vroomshoopse Boys 2, door in Wierden met 3-0 te winnen van de reserves van SVZW. Dit kwam mede tot stand doordat DES 2 op ei gen terrein verloor van Sparta 2. Ook Excelsior 3 klom een plaatsje op de ranglijst en behaalde na drie ne derlagen eindelijk weer een over winning. Op de Koerbelt toonde men zich duidelijk de sterkere ploeg te gen het op bezoek zijnde Sportclub Daarle I. Al zou de uitslag, 3-2 in het voordeel van Excelsior 3 dit niet zeggen. Een knappe prestatie verrichtte Ex celsior 4 dat het oresteerde om in Vriezenveen met 2-2 gelijk te spelen tegen de reserves van DETO waar van op eigen terrein werd verloren en dat een ernstige gegadigde is voor de bovenste plaats. Ondanks dat Excelsior 5 verloor zo als te verwachten was op eigen ter rein van het Nijverdalse SVVN 2 toonde dit Rood-Witte elftal toch dat zij aanmerkelijk sterker is dan in het begin van de competitie, want de nederlaag bleef nu beperkt tot 1-0. Voor een teleurstelling zorgde Excel sior 6 door op 'eigen terrein met 3-1 te verliezen van de vierde editie van mede-Sportpark bewoner Sportclub Rijssen. Ook Excelsior 7 moest met een ne derlaag genoegen nemen en verloor in Nijverdal met 2-1 van Evers- berg 3. Excelsior 8 had ook een elf tal van Sportclub Rijssen op bezoek nl. het zesde. Dit Rood-Witte elftal liet zich niet verrassen en stuurde de gasten weer met een 3-1 neder- Voor zaterdag zijn voor de diverse Excelsior-teams weer vex-schillen de interessante ontmoetingen vastge steld, zodat de Rood-Witte supporters wel aan hun trekken kunnen komen. Zo wordt in Nijverdal de streekder by tussen de beide oude rivalen DES en Excelsior gespeeld, waarvan de uitslag bijna nooit vooruit is vast t.e stellen, wat wel bleek uit de eerste ontmoeting op de Koerbelt, waar Ex celsior ondanks een groot veldover- wicht toch nog met 2-1 verloor van de Nijverdalse gasten, doordat haar voorhoede niet genoeg profiteerde van de kansen. Hoe zal de uitslag zaterdag worden? Als we de stand op de ranglijst be kijken dan zien we dat DES op de voorlaatste plaats staat met 7 punten uit 11 wedstrijden, terwijl Excel sior uit evenveel ontmoetingen 12 punten heeft met een behoorlijke kans om in de kopgroep een woord je mee te spreken. Wil 'Excelsior dit inderdaad doen, dan mag men zaterdag niet verlie zen. Dat het elftal wel doelpunten kan maken heeft men tegen Urk be wezen. Mogelijk is men zaterdag weer op schot en zo ja, dan is de kans groot, dat Excelsior dat zeker zal gesteund worden door een groot aantal supporters, revanche neemt voor de op eigen terrein geleden ne derlaag. Excelsior 2 speelt thuis en krijgt be zoek van de reserves van ASV uit Aadorp waarvan uitspelend met 4-1 werd gewonnen. Indien deze tegen stander niet wordt onderschat, dan kan het ook nu weer een zege worden voor de Koerbelt-bewoners. Ook Excelsior 3 heeft een thuiswed strijd en krijgt 't moeilijk tegen Voor achter Excelsior 3 op de vierde plaats waarts 3 uit Vriezenveensewijk, dat staat met ook 13 punten maar met één wedstrijd meer gespeeld. Mis schien dat het terrein voordeel de ba lans doet overslaan ten gunste van de thuisclub. Excelsior 4 speelt uit en heeft in Aa dorp ook een elftal van ASV als te genstander nl. het derde. Met een beetje goede wil moet het voor Ex celsior 4 mogelijk zijn de volle winst te behalen en zich te handhaven op de fraaie plaats op de ranglijst. Excelsior 5 is vrij, evenals het acht ste. Het zesde elftal dat zaterdag teleurstelde krijgt de kans zich te herstellen, maar dan moet er in Nij verdal gewonnen worden van DES4. Excelsior 7 treedt op de Koerbelt als gastheer op van het Almelose ON4, dat wel te sterk zal zijn voor de Rood- Witten. Dit zelfde kan gezegd worden van Excelsior 9 dat te gast is bij het bo ven aan staande en ongeslagen Sport club Rijssen 5. Een grote nederlaag voor Excelsior 9 ligt het meest voor de hand. Excelsior 10 krijgt bezoek van 't Nij verdalse SVVN 5 en kan revanche ne men voor de nederlaag in de eerste ontmoeting. Tenslotte Excelsior 11 dat, thuisspe- lend het zevende elftal van Sportclub Rijssen ontvangt. In deze ontmoe ting zullen de krachten elkaar we niet veel ontlopen. Voor de junioren en pupillen is een volledig programma vast gesteld zo dat deze allen binnen de lijnen komen als het weer meewerkt. Excelsior AI krijgt thuis bezoek van de AI jeugd van P.H.. In de eerste ontmoeting was er van krachtsver schil niet veel sprake en won Exctv sior AI tenslotte met 2-1. Verwacht mag worden dat het ook nu weer 'n spannende wedstrijd wordt. Excelsior A2 ontvangt Nijverdal AI en zal de punten wel weten thuis te houden daar de gasten onderaan de ranglijst staan. A3 gaat naar Vroomshoop en komt daar tegen Vroomshoopse Boys A2 binnen de lijnen met alle kans op een nederlaag. De BI junioren spelen thuis en moe ten proberen een beter resultaat te behalen dan vorige week, waartoe wel de kans bestaat nu Haarlese Boys op bezoek komt. Excelsior B2 gaat naar Nijverdal waar zeker gewonnen kan worden van Eversberg BI dat in de eerste ont moeting al met 11-0 verslagen werd. Excelsior B3 heeft ook een Nijverdal se tegenstander en otmoet uitspelend het B2 elftal van DES. Indien de Rood-Witte junioren de wedstrijd niet te licht ODvatten is de kans op een zege groot. Het laatste elftal van de B-junioren Excelsior B4 krijgt op de Koerbelt de B2 junioren van GFC uit Goor op bezoek waarvan uitspelend werd ver loren. Voor de hoofdklasse voor C-junioren speelt Excelsior Cl'weer uit en gaat nu naar de leider van hun klasse Tubantia Cl in Hengelo. Thuis spe lend werd van dit elftal met 3-1 ver loren zodat ook nu weer een neder laag kan worden verwacht. Meer kans op succes heeft Excelsior C2 dat thuis op de Koerbelt het on deraan staande Enter C3 ontvangt. Excelsior C3 gaat proberen In Nij verdal een goed resultaat te behalen in de uitwedstrijd tegen De Zweef C2 wat wel niet zal lukken Excelsior Dl heeft ook een elftal van De Zweef als tegenstander nl. Dl. De uitwed strijd werd in het begin van de com petitie door de Excelsior jeugd met 2-1 verloren wat tot nu toe de enige nederlaag was. Zal men nu revanche nemen o peigen terrein? Het D2 elftal krijgt de leider het Wierdense Omhoog Dl op bezoek. Hier ging de eerste ontmoeting tussen beide elftallen voor Excelsior verloren zodat men nu moet proberen deze ne derlaag ongedaan te maken. Excelsior D3 gaat naar Goor en ontmoet daar Hector D2 dat tot nu toe weinig gepresteerd heeft en on deraan staat. Bij de pupillen de volgende beide ont moetingen Excelsior EI heeft op de Koerbelt een plaatselijke ontmoeting tegen Rijssen Vooruit EI. Deze ont moeting kan de jeugdige Rood-Witten de volle winst opleveren waardoor de eerste plaats behouden blijft. Het evene-ens bovenaanstaande E2 speelt in Enter en heeft daar En ter Vooruit E2 als tegenstander waar van thuis met 3-1 werd gewonnen. laag naar de overzijde van de Koer belt. Het tiende elftal bracht twee punten mee uit Almelo, waar met 4-3 werd gewonnen van ON 8. Verrassend was ook de uitslag van de ontmoeting in Nijverdal tussen SVVN 5 en Excelsior 11, want de ben jamins van de senioren van Excelsior presteerden het om met 3-0 te win nen. Voor de junioren en pupillen was het een goede wedstrijddag want geen enkele ontmoeting ging verlo ren. Van de 10 wedstrijden werden er 7 gewonnen en 3 gelijkgespeeld. Voor de hoofdklasse voor A-junioren speelde Excelsior AI in Almelo tegen de sterke AI junioren van Luctar wa tegen op eigen terrein werd gelijk gespeeld. Excelsior AI besliste de strijd om de tweede en derde plaats op de ranglijst in ha-ar voordeel door met 3-1 te winnen. Ook Excelsior A2 boekte winst en werd in Nijverdal twee punten rijker door met 5-2 te winnen van De Zweef A2. Het derde elftal van de A-junioren Excelsior A3 bleef bij deze succes sen niet achter en nam revanche voor de in Vroomshoop geleden ne derlaag tegen Sportlust AI, want op eigen terrein werd van deze tegenstan der met- 2-1 gewonnen. Enigzins teleurstellend was de uitslag tussen het Bi-elftal van ON en Excelsior BI die in Almelo gespeeld werd. Excel sior BI bleef wel ongeslagen maar kwam toch niet verder dan een 1-1 gelijk spel. Excelsior B2 liet zich door plaatsge- note (het BI team van RKSV) niet verrassen en won thuisspelend met 4-1. Excelsior B4 bracht een bezoek aan de BI jeugd van SDOL in Luttenberg en keerde met een 2-2 gelijkspel te rug. Evenals in de eerste ontmoeting op de Koerbelt eindigde nu in Almelo de wedstrijd tussen het Cl-elftal van PH en Excelsior Cl in een 1-1 gelijk spel, wat voor de Rood-Witte jeugd een goede prestatie is, daar PH ho ger geklasseerd staat. Excelsior Dl trad op de Koerbelt op als gastheer van de Dl junioren van DES uit Nijverdal en hield de punten thuis door met 4-0 te winnen. Ditzelfde deed ook Excelsior D2 dat thuisspelend met grote cijfers (7-0) won van Hector D2 uit Goor. waar door de kans op de titel behouden bleef. Tenslotte het pupillen elftal Excel sior Dl dat in Wierden lijstaanvoerder bleef, door met 6-1 te winnen van de Omhoog Dl pupillen. vede zaak van Carado. Op bevel van Elgarro worden de drie meisjes gevangen genomen en meegevoerd naar de schuilplaats van de bandieten in de bergen. Aanvoer der Barran is woedend d-at hij de Amerikaanse meisjes heeft meegeno men. Hij vreest nu de hele politie- en legermacht achter zich aan te krij gen. De meisjes worden onderge bracht in een tent, onder toezicht van een verlopen Amerikaanse scheepsarts, Ryan, die aan mor fine verslaafd zich bij de bandie ten een nieuwe carrière heeft opge bouwd. De meisjes trachten natuurlijk uit het kamp te ontvluchten, maar Elgar ro houdt zijn kostelijke „buit" goed in de gaten. Dr. Ryan wordt door het contact met zijn vrouwelijke land genoten gedeeltelijk tot inkeer ge bracht en besluit hen terug te bren gen naar Iture. Hij brengt zijn plan ten uitvoer, maar de vlucht wordt tijdig door El- gax'ro ontdekt en nu gaat de hele bende, onder leiding van Barran, hen achterna. Er volgt een moeizame tocht door de bergenInmiddels is er dooi de overheid een militaire patrouille uitgezonden, op zoek naar de meis jes. In een wedloop tegen de tijd weten de meisjes uiteindelijk de vei ligheid te bereiken, doch slechts na dat Ryan zijn leven voor hen heeft opgeofferd(14 jaar). RIJSSEN, Op zaterdag 11 en zondag 12 december wordt in Eind hoven een internationaal folkfestival gehouden onder auspiciën van De Stichting Jeugd en Muziek. Rijssen zal er vertegenwoordigd zijn door het duo Ineke en Wiebe. Ze zullen naast een aantal eigen werken ook volks liedjes uit andere landen ten gehore brengen. Aan het festival doen voorts inee The Dubliners uit Ierlanc. en Deroll Adams en Cliff Aungier. De organisatoren verwachten dat het evenement zal worden bezocht door 10.000 belangstellenden. De amateurfotografenvereniging Al- dolem houdt op maandag 13 dec. 'n bijeenkomst in de leeszaal van het parkgebouw. Besproken zal worden een zw-art-wit bondscollecte. Het .zal voorts 'n soort „open avond" worden waarin iedereen, die wat te zeggen heeft een duit in het zakje kan doen. Op 21 januari komt Fred Hazelhoff spreken in het parkgebouw. Drie da gen later houdt mevr. N. Tromp-v.d. Vlist een causerie met eigen werk in Hengelo. Eveneens in Hengelo volgt op 31 ja nuari een contactavond van Twentse fotografen. Op 14 en 15 februari wordt in de leeszaal van het, parkgebouw en bondscursus gegeven in klank en beeld. In het overdekte zwembad de Koer belt legden 60 jongens en meisjes exa men af voor het A-diploma zwem men. De namen der geslaagden zijn; Bert Hobo, Albert ter Maat, Jaap Bijleveld, Dick van de Noort, H. van de Noort, Gerrit Leusink, Harry Nijveld, Dick Eshuis, Gerard Scherp hof, Paul Waanders, Herman Rolle- man, Gerrit de Goeyen, Henk ten Wolthuis, Freddy Baan, René Roelofs, Karei Nieuwenhuis, Jeroen van Vliet, Jan Draayer, Karei Smit, Hans Jan sen, Jan de Jonge, Ryan Slaghekke, Hannita de Jong, Janny Harbers, Ria Paauwe, H. Klein Horsman, Jannie Plas, Wilma Vos, Jannie Bregman, W. Rutterkamp, A. Altink, Erna Wes- sels, G. ten Bolscher, Ria van de Maat, Geesje Brinkman, Ineke van de Lee, Ina Schulenburg, Dini Leef- tink, Irma Jansen, Jennie Ligtenberg, Hennie Kamphuis, Marja Baan, Evelien van de Veen, Marga Stro- kap, Ria Geerling, Janna Lankamp, Janny Brinks, Ria van de Stouw, Ria Nijland, J. Nijland, Gea Thar- ner, Ina Beldman, Jenny de Goeyen, Gerda Fidder, Ineke Hofstede, Wil ma Vlogtman, Anja Stegeman, Hen- drika Tijhuis, Emmy Markvoort en Mylène Struik. RUSSEN De heer G. W. Web bink, Huttenwal 38 werkzaam op de afd. Inkoop van de firma ter Horst vierde z'n 25 jarig jubileum. Hij werd namens de Directie door de heer A. H. ter Horst toegesproken, die hem een enveloppe met inhoud overhan digde. Mevr. Webbink kreeg bloemen. In verband met het bereieken van de 65 jarige leeftijd nam een drietal em ployés afscheid bij de firma ter Horst Het waren mevr. G. J. Wegstapel- Altens, schoonmaakster in de afd. Holten, de heer M. Scherphof, we ver en H. Seppenwoolde., werkzaam in de sterkerij. Ze werden door de heer A. H. ter Horst toegesproken, die hen een enveloppe en het wand bord van het bedrijf overhandigde. Van de 17 leden tellende Rijssense Invalidenvereniging maakten er za terdagmorgen 8 gebruik van de gele genheid om in het tot bijna 26 gra den verwarmde water van de Koer belt een uurtje naar hartelust rond te zwemmen. Behalve de leider, de heer J. Pegels, sportleraar aan de Tech nische School te Rijssen waren ook aanwezig masseur Jansen, masseu se mej. Nijhof en enkele leden van de afdeling Rijssen van het Roode Kruis. Uit een gesprek met Fred Haze- winkel, de voorzitter van de onlangs opgerichte Invalidenvereniging, bleek dat het enthousiasme onder de deelnemers groot is. Er waren on derlinge contacten gelegd en men zag de noodzaak van sporten voor een gehandicapte in. Het bestuur sprak dan ook de wens uit dat komende zaterdag nog meer gehandicapten de drempelvrees zullen weten te over winnen en om 9 uur bij het zwembad aanwezig zullen zijn. Voor hen die de zwemkunst niet machtig zijn, staat het bad-personeel ter beschikking. Ook gehandicapten uit naburige plaat sen zijn van harte welkom als lid van de Invalidenvereniging. Zij kun nen zich dagelijks opgeven bij de heer F, Hazewinkel, Trompstraat 1, telefonisch bereikbaar onder num mer 2194. De contributie bedraagt f 1,59 per week en daarvan wordt ook het we kelijkse zwemuurtje betaald, dat zui ver als ontspanning moet worden gezien. In de toekomst wel men ook overgaan tot andere sporten als zit- volleybal, speerdoelwerpen en gym nastiek. Belangrijk is uiteraard het contact dat de gehandicapten met elkaar hebben tijdens deze sporten. Het. be stuur hoopt van harte dat alle gehan dicapten uit Rijssen en de naaste om geving zich spoedig zullen aanmel den als lid van de Invalidenvereni ging en dat. de gemeente toestem ming zal willen geven om weke lijks gebruik te maken van het zwembad en de sportzaal, zonder dat. dit de vereniging te veel gaat kosten. Over subsidie wil men nu nog niet direct praten in dit beginsta dium. Het bestuur is als volgt samen gesteld; F. Hazewinkel, voorzitter, J. Stam en J. Poortman, secretaris, T. de Boer, penningmeester. in de zaterdagafdeling van de KNVB werd in het afgelopen week einde een begin gemaakt met de wed strijden om de KNVB-beker. Sport club Rijssen was in de voorronde reeds uitgeschakeld. Enter Vooruit en Excelsior speelden niet omdat de ze beide clubs niet hadden ingeschre ven, zodat alleen SVZW uit Wierden in het veld kwam. De Zwaluwen kre gen in Vriezenveen van DETO een flink pak slaag voor hun broek en verloren met niet minder dan 7-2. De Wierdenaren die door Schipper de leiding namen, kwamen direct hier op zwaar in de verdrukking en moes ten door Webbink een tegenpunt toe staan. Door een fout. van Pesman kreeg Webbink opnieuw een kans en knal de onhoudbaar voor Tony Lubach in. (2-1) Geert Schipper zorgde voor 3-1, waarna kanon' Becker de stand op 4-1 bracht. Opnieuw door Schip per en Becker bepaalden de Vriezen- veners de stand op 6-1 en pas daar na kon Schipper van SVZW voor de tweede maal tegenscoren. (6-2) Bec ker verrichtte de hattrick toen hij van zeker 40 meter afstand Lubach voor de zevende maal passeerde. (7-2). O In een vriendschappelijke en doelpuntrijke wedstrijd moest Sport club Rijssen met 5-4 het onderspit delven tegen Rood Zwart uit Delden dat enkele fouten in de Rijssense verdediging ,,a la minute" afstrafte. Op een geven moment stonden de Rijssenaren zelfs met 3-1 voor, maar doordat zowel Kreijkes als Hendriks het in snelheid enkele keren moesten afleggen tegen hun directe opponen ten Stijnenbos en Eppink was de stand reeds voor rust weer gelijk, (3-3), Na de hervatting speelde Rood Zwart iets beter dan de gastheren en won dan ook verdiend. Hoewel de Rijssenaren vier maal tot scoren kwamen (een weelde die men in lang niet had gekend), werden toch nog te veel kansen gemist. Voor Sportclub Rijssen scoorden Lohuis en Gerritsen ieder één maal en Ter Harmsel (2x). m Het tweede en derde elftal van Excelsior, uitkomend on de eerste klasse A en B. van de afdeling Twenthe. blijven het goed doen en v/onnen zaterdag resp. van SVZW 2 met 7-2 en van Sportclub Daarle 1 met 3-2. De standen in deze klassen zijn. Kloosterhaar 10 9 1 0 19 37- 5 Juliana 11 9 1 1 19 28- 8 Excelsior 3 10 6 1 3 13 24-19 Voorwaarts 3 11 5 3 3 13 17-16 Boswinkel 12 6 1 5 13 25-23 Eversberg 11 5 2 4 12 18-18 Drienerlo 10 4 1 5 9 12-12 SVV 10 3 2 5 8 19-15 SC Daarle 10 3 1 6 7 11-24 SC Denekamp 11 2 0 9 4 16-39 Heering die de eer van de thuisclub redde. (3-1). De stand in de vierde Vroomsh. Boys 10 6 3 1 15 27- 7 klasse B is:s Excelsior 2 10 5 5 0 15 22-11 De Tukkers 11 6 5 0 17 19- 5 Sparta 2 11 5 5 1 15 20- 9 Hector 11 -7 2 2 16 18- 6 DES 2 11 6 2 3 14 26- 9 NEO 11 5 4 2 14 21-14 ON 2 11 6 1 4 13 21- 9 Reutum 11 5 3 3 13 15-11 Sportlust 2 (Vr.) 10 4 3 3 11 13-12 Langeveen 12 4 3 5 11 13-16 Enter Vooruit 2 11 3 3 5 9 17-19 La Première 11 3 3 5 9 12-13 DOS 2 10 2 5 3 9 9-15 Wilhelm.school 11 2 5 4 9 12-20 SVZW 2 12 2 4 6 8 9-31 Holten 11 2 5 4 9 9-16 Voorwaarts 2 11 2 1 8 5 17-25 Enter 11 3 3 5 9 9-18 ASV 2 11 1 2 8 4 10-26 Rood Zwart 9 3 0 6 6 14-15 Nijverdal 9 1 3 5 5 10-18 Bij de zondagamateurs gingen al le wedstrijden voor de competitie door. Wierden liet tégen Phenix uit Enschede, dat de rode lantaarn draagt, tal van kansen liggen en won met slchts het kleinst mogelijke ver schil. Eerst schoot Brouwer in goe de positie rakelings naast, maar gaf een kwartier later een goede pass naar Vos die op zijn beurt de mee gekomen Manusama lanceerde. En Manusama had geen enkele moeite om de Phenix-doelman het nakijken te geven. (1-0). De Wierdenaren hadden weinig moeite met de schaarse aanvallen der Enschedeërs, maar schrokken toch wel even toen de scheidsrechter aan Phenix een strafschop toekende. Aanvoerder de Boer schoo echter hoog ov«_r, zodat d? score 1-0 bleef in h'et voordeel van Wierden omdat de gastheren niet in staat waren de hechte Phenixdefensie ie ontwmh+en. De stand in de derde klasse A is: Rigtersbleek 11 6 4 1 16 17- 4 Borne 11 6 2 3 14 11- 9 Vosta 12 5 4 3 14 15- 8 PH 11 4 5 2 13 13- 9 Tubantia 12 6 1 5 13 13-18 Wierden 11 4 4 3 12 13-11 EMOS 11 4 4 3 12 11-12 De Zweef 11 4 2 5 10 13-17 Almelo 11 3 3 5 9 11-14 Luctor 11 2 5 4 9 9-11 GFC 1) 2 4 5 8 16-26 OSV 11 2 4 5 8 9-17 Phenix 12 3 1 8 8 11-11 In de wedstrijd Enter-de Tukkers deed zich een naar incident voor. Spe ler Krake van Enter kreeg van scheidsrechter Post een waarschu wing, maar Krake ging hier niet mee akkoord en kon tegenover de arbi ter zijn mond niet houden. Deze zond hem daarna vroegtijdig naar de kleedkamer. Maar ook - dat leverde grote moeilijkheden op. Bestuursle den en medespelers moesten er ten slotte aan te pas komen om meneer Krake naar de kleedkamer te krij gen. Ongetwijfeld zal dit muisje nog wel een staartje krijgen. Toen het in cident zich voordeed, stond Enter reeds met 2-0 achter Een kwartier- na de hervatting kwam de Tukkers zelfs op 3-0. maar het was tenslotte Het Rijssense RKSV kwam weer eens niet tot scoren tegen een TVC dat zich voor rust een. gelijkwaardige tegenstander toonde. Na rust was de thu'sclub echter iets sterker, maar aan beide zijden bleven doelpunten uit zodat de wedstrijd eindigde zo- begonnen was. (0-0). De de eerste klasse B is': als deze stand in KOSC KSCV VVDL TVC MVV UD 11-17 11-16 11-14 11-12 10-10 10-10 RSC RKSV Manderv. Dinkell. Z.V. 10-10 12- 9 10- 7 11- 7 11- 6 't Is jammer voor trainer Prinsen en de trouwe aanhang van het alou de ,,Arrevee", maar de Rijssense geelzwarten hebben momenteel geen voorhoedespeler die een scorings kans weet te benutten. Dit kwam zondagmiddag duidelijk tot uiting in de thuiswedstrijd tegen Vabo. Van de anderhalf uur speeltijd beleger den de Rijssenaren zeker vijf kwar tier lang de veste der Almeloërs maar zowel Saamangun als Smit za gen geen kans de strijd in het voor deel van Rijssen Vooruit te beslissen. De Rijssenaren leden zelfs een 1-0 nederlaag doordat Johnny Wennekes in de derde minuut reeds een bal verkeerd op zijn hoofd kreeg, aar door de rechtsbuiten der gasten on houdbaar voor Makkinga kon inschie ten. Dat het Wierdense Omhoog momen teel tot de sterkste ploegen in de iwepo'e klasse B behoort werd zon dag weer eens bewezen in de thuis wedstrijd tegen koploper LSV uit Lonneker Door Bekker en Bruns na men de Wierdenaren een 2-0 voor sprong voor rust. Door middel van een strafschop kwam LSV op 2-1 en toen verzuimde de thuisclub deze voorsprong te consolideren. De Lon- neker-midvoor zorgde uiteindelijk voor de gelijkmaker. De stand in de ?e klasse B is: LSV VABO Omhoog Tilligte Stevo Geel Zw. 12-19 SOS 12-11 12-18 Haarl. B. 12-11 12-16 SDOL 12- 9 12-13 Saasv. 12- 8 12-13 Rijssen V. 12- 8 12-11 Fleringen 12- 6

Weekblad voor Rijssen | 1971 | | pagina 2