Wisselend succes voor Exeelsior-elftailen Het eerste blijft aan de leiding Nieuwenhuis had de mooiste duif Zaterdag: alleen junioren binnen de lijnen Excelsior won verdiend van Schoonoord 3-1 Sportclub Rijssen leidt in IA i lijsseïis recreatie niet in 't t *pbroek Recreatieschap sprak met B. en W Sch ietavond voor tehuis Philadelphia SPORTCLUB TEGEN B.C.S.V SPORTCLUB CLUBHUIS WEER OPEN RIVO bad een goede dag „Oudst rijders"' Rijssen hadden feestavond HU -Hi Junioren Overige elftallen Ommekeer Tweede helft li WW Daarie dade lijk naar nederlaag gespeeld Snelle start Minder vuur RKSV ondervond zw are tegenstand Zondag legen YABO Busje gestolen uit garage Ila\ i-tours VUj-'ag 18 deeemliM 1970 BIJSSEN In tegenstelling tot vorige week, gingen zaterdag alle wedstrijden, die voor de Excelsior- teams waren vastgesteld door. Het eerste elftal leverde een goede pres tatie door de lastige uitwedstrijd in Schoonoord tegen de club van die naam met 3-1 te winnen, waardoor de eerste plaats behouden bleef. De positie werd zelfs nog verbeterd, doordat ACV in Nijverdal tegen DES niet verder kwam dan een gelijkspel, waardoor beide verenigingen nu evenveel verliespunten hebben, met dien verstande, dat Excelsior een wedstrijd meer heeft gespeeld dan de Assenaren, die de uitgestelde wedstrijd uit de eerste helft van de competitie, tegen runner-up Oranje Nassau uit Groningen, nog voor de boeg hebben. De stand in de tweede klasse D is nu: De derde ontmoeting tussen een DOS-elftal uit Vriezenveen en een Excelsior team, was de wedstrijd tussen Excelsior 10 en DOS 5. Ook hier gingen de Vriezenveners met de volle winst strijken, want zij wonnen met liefst 11-2. Excelsior 13 8 4 1 20 26-14 ACV 12 7 4 1 18 26-11 ON Groningen 12 7 2 3 16 18-13 DOSK 13 4 6 3 14 15-10 WZC 12 5 2 5 12 17-16 Klazienaveen 12 4 4 4 12 12-34 ON Sneek 12 3 4 5 10 14-15 Blauw-Wit 12 3 4 5 10 9-17 DES 13 1 7 5 9 12-21 Schoonoord 13 1 6 6 8 5-13 HZVV 12 1 5 6 7 14-24 Excelsior 2 behaalde een kleine 1-0 zege in haar thuiswedstrijd tegen de reserves van Enter Vooruit, waartegen uit met 3-3 werd gelijk gespeeld. Door deze ovei'winning handhaafden zich de Koerbelt-bewo- ners op de tweede plaats. Excelsior 3 had bezoek van DOS 2 uit Vriezenveen, en kwam tot een puntenverdeling. De uitslag was hier 11 ondanks dat men veel sterker was dan de gasten, maar voor het Vriezenveense doel gekomen, wilde het niet vlotten. Excelsior 3 bezet nu de derde plaats met twee punten achterstand op leider Voorwaarts 2. Excelsior, dat op bezoek was bij DOS 3 in Vriezenveen. kon haar prestatie uit de eerste helft van de competitie tegen dezelfde tegenstan der niet herhalen en verloor met 4-1. Het zesde elftal liet zich thuis niet verrassen door Den Ham 4 en won met 2-0, waardoor haar goede plaats op de ranglijst gehandhaafd bleef. Zoals te verwachten was. kreeg Excelsior 8 het in Nijverdal moeilijk tegen Eversberg 3. Het werd dan ook een 5-0 nederlaag voor de rood- witten. Excelsior 0 toonde zich op de Koer- belt onbetwist de meerdere van Eversberg 4 en won met grote cij fers, nl. 9-1. Bij de junioren vielen verschillen de verrassende uitslagen te noteren, die geheel buiten de verwachtingen vielen. Zo verloor Excelsior Al voor de hoofdklasse voor A-junioren in Los ser tegen Losser Al met 3-0, waar door de thuisclub revanche nam voor de nederlaag in de uitwedstrijd. Excelsior BI presteerde het om op eigen terrein gelijk te spelen tegen het sterke Haarlese Boys BI. De wedstrijd eindigde zoals zij begon nen was, daar beide ploegen niet wisten te scoren. De verwachting, dat er niet veel krachtsverschil zou zijn in de ont moeting Haarlese Boys B2 Ex celsior B2 werd niet bewaarheid, want de thuisclub won met grote cij fers, 11-0. Excelsior B3 bracht een bezdk aan mede-Sportpark-bewoner Sport club Rijssen BI en toonde zich even als in de eerste ontmoeting, weer de sterkste door met 8-2 te winnen. Excelsior Cl keerde met 2 winst punten terug uit Denekamp, waar met 4-0 werd gewonnen van de Cl- junioren van DOS'19. Excelsior C2 speelde thuis tegen Sportclub Rijssen Cl. Leverde de eerste wedstrijd winst op voor de Sportclub-jeugd, nu trok Excelsior C2 de zege naar zich door met 4-0 te winnen. Een goede prestatie leverde ook Excelsior C3, dat als gastheer op trad van de Cl-junioren van plaats genoot RKSV, en door met 2-2 gelijk te spelen de punten deelde. Excelsior C4 beleefde niet veel plezier aan haar uitwedstrijd in Lut- tenberg tegen het C2-elftal van SDOL, waarvan met 5-2 werd verlo ren. Beter deed het Excelsior Dl, dat het presteerde om in Holten met 2-2 gelijk te spelen tegen Blauw-Wit Dl. Tenslotte de pupillen Excelsior El. dat op eigen terrein met. 2-1 haar meerdere moest erkennen in de E2- pupillen van Holten. RIJSSEN. De postduivenvereni ging het Luchtvermaak organiseerde vrijdag en zaterdag 'n streektentoon- stelling in het clubgebouw aan de Ma- rijkestraat. De drie keurmeesters S. Hesterman (Amsterdam), Scholten (Apeldoorn), en Ekkels (Overdinkel) waren vol lof over Jiet vertoonde materiaal. Eige naar van de mooiste duif en de mooi ste oude doffer was de heer H. J. Nieuwenhuis. T. Geerling is bezitter van de mooi ste oude duivin. De mooiste jonge dof fer was van J. W. Ko<\er en eigenaar van de mooiste jongen duivin is de heer E. J .Sprakel. In totaal waren 441 vogels ingezon den. die zonder uitzondering van uit stekende kwaliteit waren. De uitslagen waren: Klassel: Oude Blauwe doffers: Naam H. Kosters; punten: 93; prijs IA; J. Pijffers 93. IB; W. Sikkelbein 93 2A; G. Scheppink 92 Vs 2B. Klasse 2: Oude zwart- en kras-döffers J. Pijffers 93 IA; A. J. v.d. Willige 92V2 IB: D. J. Averesch 921/2 2A; D. Sprakel 92 Vs 2B. Klasse 3: Oude rode en vale doffers: H. J. Nieiiwenhuis 93. IA; G. Schep pink 93 IB: J. Noltus 92'/s 2A. Klasse 4: Oude bonte en niet genoem- RIJSSEN. Voor de Excelsior-se- nioren zijn voor a.s. zaterdag geen wedstrijden vastgesteld. Wel komen alle junioren binnen de lijnen, waar voor het programma er als volgt uit ziet: Excelsior AI heeft weer een uit wedstrijd en gaat naar Berghuizen waar zij de AI junioren van de club van die naam als tegenstander heb ben, waarvan op eigen terrein met 3-0 werd gewonnen. Zal de Rood-Witte jeugd zich herstellen van de neder laag van vorige week? Het A2 elftal speelt thuis en treedt als gastheer op van het Goorse Twen te AI, een sterke tegenstander. Ook Excelsior BI heelt een thuis wedstrijd en moet proberen een goed resultaat te behalen tegen het Nijver- dalse De Zweef BI. Excelsior B2 speelt in Lemele tegen Sportclub Le- mele BI en heeft iets goed te maken na de grote nederlaag van vorige week. Of dit lukken zal in Lemele is een grote vraag. Excelsior B3 gaat naar Nijverdal en ontmoet daar de B2 junioren van De Zweef. Dit zal we! een nederlaag wor den voor de Rood-Witte jeugd. Excelsior Cl heeft in Almelo Hera cles Cl als tegenstander. Dit wordt 'n moeilijke uitwedstrijd voor de Excel- sior-junioren met weinig kans op suc ces daar de Aimeloërs over een sterk elftal beschikken. Excelsior C2 krijgt op de Koerbelt bezoek van het Cl elftal van SVZW uit Wierden, waar van uit met.'2-1 weid gewonnen. C3 speelt ook thuis en krijgt de leider van zijn afdeling, hei sterke Nijver dal Cl, op bezoek wat wei de volle winst voor de gasten zal betekenen. Excelsior C4 heeft in Nijverdal ook een elftal van De Zweef als tegen stander nl. De Zweef C 3. Veel krachtsverschil zal deze wedstrijd wel niet te zien geven. Tenslotte Excelsior Dl dat in Nij verdal tegen de CD2 junioren van DES binnen de lijnen komt. de doffers: J. Pijffers 93 IA; J. Pijf fers 93 IB; J. Noltus 93 2A; A. J. v.d. Willige 92Va 2B. Klasse 5: Jonge Blauwe doffers: J. Pijffers 92'/. IA; A. J. ten Hove 92Va IB; G. Tijhuis 92'/! 2A; H. J. Nieu wenhuis 92' 2 2B. Klasse 6: Jongen zwart en krasdof- ers: Joh. ten Hove 92' IA; IA; B. J. Sprakel 92' IB; A. Voortman 92 2A A. Pijffers 92 2B. Klasse Tjonge rode en vale doffers J. W. Koster 92'. IA; Baan-Stege- man 92'IB; R. Drees 92' 2 2A. Klasse 8 Jonge bonte en niet genoem de kleuren doffers; H. A. Koedijk 92'!. IA; H. Ligtenberg 92>/a IB; H. Aver esch 92' 2 2A; H. Aversch 92' 2 2B. Klasse 9: Oude blauwe duivinnen: J. H. Kamphuis 93 IA; J. v.d. Willige 92'/ï ]B; H. Niewenhuis 92' 2 2A. Klasse lil; Oude zwart- en kras dui vinnen; H. Beverdam 93 IA; W. Sik kelbein 93 1BG. Nieuwenhuis 93 2A F. Noltus 93 2B. Klasse II: Oude rode en vale duivin nen: T. Geerling 93 IA; F. Noltus 92'/. 2A. Klasse 12; Oude bonte en niet ge noemde duivinnen: J. Pijffers 93 IA; J. Smit 92 IB; J. Aalderink 92 2A; Joh. 't Harmsel 92 2B. Klasse 13: Jonge blauwe duivinnen: E. J. Sprakel 92'V IA; J. Pijffers 92 2A; Klasse 14: Jonge zwart en krasdui- vinnen: B. van Losser 93 IA; J. W. Koster 92' IC; A. Lankamp 92'/» IC D. J. ten Hove 92' 2 2A; G. Scheppink 92''2 2B; N. Pijffers 92''2 2C. Klasse 15: Jonge rode en vale dui vinnen: A. Lankamp 92 IA: G. Schep pink 92'/. IB; A. ten Hove 92": 92' 2 2A: G. J. Waggeveld 92 2B. Klasse 17 Late jongen met 2 of meer oude pennen H. Beverdam 90 IA; G. Scheppink 90 IB: J .W. Koster 90 2A; J. Harmsen 90 2B. HOOFDPRIJZEN: H. J. Nieuwenhuis Mooiste van 't ge- oude Duivin: J. W. Koster Mooiste jonge Doffer; E. J. Sprake] Mooiste jonge Duivin. RIJSSEN Maandagavond werd er in het Parkgebouw door de schiet vereniging „Tubantia" een loterij ge organiseerd voor het kindertehuis Philadelphia. Deze avomd werd geor ganiseerd door het bestuur van de schietvereniging. Het was een zeer geslaagde avond. Het belangrijkste was wel het kaartschieten waarbij de eerste prijs was voor de heer G. Roeterdink, voorzitter van de schiet vereniging .Tubantia". „Tubaintia" hoopt in de toekomst nog een keer zo'n aktie te organiseren. RIJSSEN. Excelsior heeft za terdag door een 3-1 overwinning op het thuisspelend Schoonoord haar lei dende positie in de tweede klasse D. aanmerkelijk verstevigd. Voor de rust deden beide ploegen weinig voor el kaar onder, en gaf de wedstrijd weinig interessants te zien. Excelsior aanvallend wel iets sterker, legde te weinig vaart in haar spel, dat een kolfje was naar de hand van de thuisclub die zijn technisch gebrek trachtte te compenseren door een harde inzet en charges waartegen scheidsrechter Hildebrandt te weinig optrad. In de tweede hellt een geheel an der spelbeeld daar Excelsior nu dui delijk de betere pioeg was en de te genstander op duidelijke wijze er aan herinnerde dat zij niet voor niets aan het hoold van de ranglijst staat. Zou de uitstekende doelman Jansema van Schoonoord, waar voor verschil lende profclubs belangstelling heb ben) niet in zo'n uitstekende vorm zijn geweestschoten van Wold, van Vondel en Smit, leverden voor hem geen probleem op dat zou de sco re z^ker veel hoger zijn geweest. De eerste aanvallen waren voor Excelsior, die echter strandden op de zeven mans verdediging van de thuisclub. Na 5 minuten moest Jan sema in actie komen bij een schot van Smit, maar hij wist zijn doel voor een doorboring te bewaren. Even later een combinatie tussen Van Vondel en Wold, waarbij de laat ste hard inkogelde, maar de Schoon oorder doelman sloeg de bal naast het doel. Ken tegenaanval van de thuisclub leverde een corner op, die voor het doel geplaatst door de Excelsior-ver- aeciigvng werd gemist, maar één van de Drentse voorwaartsen schoot hoog over. Een gave pass van Wold op Van Vondel werd aan de andere kant door de snel reagerende Janse ma onschadelijk gemaakt. Een ernstig moment ontstond er voor het Exeelsior-doei, toen rechts buiten Schipper was doorgebroken en deze de Dal over de uitgelopen Nieuwenhuis wipte. Bolink redda echter op de doellijn. Vijf minuten voor het verstrijken van de eerste speeiheli't, kreeg Wold een kans, toen hem de bal werd toe gespeeld, maar vanal de 16-meterlijn ging zijn harde kogel via de paal net naast het doel der thuisclub. In de laatste minuut kreeg Schipper nog een kans toen de Excelsior verdedi ging bleef staan voor buitenspel. Nieuwenhuis redde echter fraai Had voor de rusl Schoonoord nog enige hoop op succes, na de hervat- ling bleek dit spoedig ijdel te zijn, want toen kwam een hprboren Ex celsior binnen de lijnen, dat reeds spoedig de thuisclub onder zware druk zette. Reeds in de zevende mi nuut leidde, dit tol succes, toen een voorzei van rechts Kappert bereikte, die van zeker 20 meter haai in de linkerbovenhoek schoot, en Jansema kansloos maakte. Zes minuten latei- was het weer raak. Een pass op rechts kwam bij de snel sprintende Van Vondel terecht, die voorzette, maar Bakkér kopte mis, evenals doelman Jansema, die de bal pro beerde te vangen. Echter niet Jan Wold, die raak kopte (0-2). De volgende minuut kwam Schoon oord reeds terug en forceerde een corner. Deze kwam hoog voor het Excelsior-doel. waar Nieuwenhuis de bal niet voldoende onder controle kon krijgen, waardoor Schreuder in kon koppen. Bolink op de doellijn staande, wilde nog redding brengen, maar zijn omhaal belandde toch in het net (1-2) Mocht de thuisclub nog hopen op een beter resultaat, twee minuten later werd die weer teniet, gedaan, toen een pass van Kappert bij Wold kwam, wins voorzet fraai door Bak ker achter Jansema werd gekopt (1-3). Excelsior speelde nu een gewonnen wedstrijd en de Schoonoord-achter hoede moest alles in het werk stellen om doelpuslen te voorkomen. In de 28e minuut bereikte een lange bal uit de Excelsior-achterhoede de snel- sprintende Van Vondel, die op het Drentse doel afstormde. Doelman Jansema miste, maar via het been van een der verdedigers kwam hel leer tegen de paal en kon worden weggewerkt. De Koerbelt-bewoners waren nu veel sterker, maar tot doelpunten konden zij niet meer komen mede door het goede werk van de Schoon oorder doelman, die telkens op de juiste plaats stond en goed ingreep. Een laatste kans kreeg Excelsior nog toen een corner van links, die werd weggewerkt, door D. Bakker opnieuw werd ingezet en J. Bakker met een omhaal Jansema probeerde te verrassen, maar deze tikte do bal over de lat. Toen na 90 minuten voetbal de ar biter voor de laatste keer floot, had Excelsior in een wedstrijd, die voor al na de thee goed spel gaf te zien van de Rijssenaren, verdiend met 3-1 gewonnen. RUSSEN. Sportclub Rijssen 3 is voor zaterdag vrijgesteld van het spelen van een competitiewedstrijd. Trainer Hammers heeft daarom be sloten zijn ploeg vriendschappelijk te laten aantreden tegen het eerste elf tal van B.C.S.V. uit Borne dat speelt in de vierde klas K.N.V.B. Deze wed strijd begint om half drie. De opstel ling van Sportclub is als volgt: Doel G. J. Stegeman, achter: A. J. Rui terkamp, B. Wilmink, M. Rutter- kamp en J. Vincent., midden: L. Westerhof, A. Ligtenberg, J. van Kammen, voor: M. Pijffers, G. J. Bergman en M. Gerritsen. Reserves zijn S. Lohuis en J. ter Harmsel. Vooraf speelt Sportclub 2 tegen En ter Vooruit 3 om kwart voor een. Sportclub 4 ontvangt Eversberg 3 en Sportclub 5 en Sportclub 6 zullen 't tegen elkaar opnemen RIJSSEN Doordat Sportclub Rijssen 1 zaterdag zegevierde over het bezoekende Daarie (uitslag 3-0) en concurrent Kloosterhaar tegen de verwachting in van Lemele verloor hebben de Rijssenaren nog vlak voor de jaarwisseling de leiding in IA overgekomen. De ploeg van aanvoer der Rutterkamp heeft het lot nu weer- in eigen hand en de kans om dit jaar op de bovenste plaats te eindigen zit er ook nu weer in. Sportclub 2 liet 'n veer en speelde tegfu een met 10 man spelend DETO met 3-3 gelijk. Sport club 3 verloor met 3-1 van SVVN 4. Sportclub 4 deed het beter en ver sloeg Den Ham 3 met 5-0. Sportclub 5 verloor met niet minder dan 5-1 van DETO 5 en Sportclub 1 zegevierde met 3-0 over Sportclub Daarie. Zaterdag speelt alleen Sportclub 7, dat twee punten achterstand heeft op de leider een wedstrijd voor de com petitie. In Hellendoorn wordt om I uur de strijd aangebonden tegen Ve- sos 4. De overige elftallen zijn vrij. RIJSSEN Ondanks het feit, dat het clubhuiswerk nog steeds een veel te slechte en geringe accommodatie heeft doet bestuur en leiding alles om dit belangrijke jeugdwerk tot nog gro ter bloei te brengen. Zaterdag wordt het vernieuwde clubhuis de Schöppe geopend. Het lokaal, dat tot nog toe bekend stond en gebruikt werd als spellokaal, is thans omgebouwd tot een gezellige ruimte om de oudere jeugdgroepen op te vangen. De heer H. Roosink vericht de opening, het geen wellicht zijn laatste daad als voorzitter van hei clubhuiswerk zal zijn. Tot nieuwe voorzitter werd be noemd de heer J. Smeyers (voorzit ter Excelsior)i De heer Roosink zal dan tevens de niéuwe geluidsinstalla tie in werking stellen. De hele zaterdag zal in het teken staan van deze opening clubhuis nieu we stijl. Voor de kinderen tot 8, jaar wordt in de morgenuren (van 9 tot 10 uur) een leuk kinderprogramma af gewerkt onder leiding van Harry Borghard'.. Eenzelfde programma wordt van 10.30 tot 11.30 gepresen teerd aan de jeugd van 9 tot 13 jaar. De officiële opening heeft plaats 's middags om .3 uur. RIJSSEN. Zaterdag was het voor twee ploegen van dek volleybalvereni ging RIVO een goede dag. De dames I speelden in de promotiecompetitie tegen Verdan, welke wedstrijd door de Rijssense dames werd gewonnen met 3-0. Aan beide zijden werd goed gespeeld. In de 3e set viel de beslissing. Rivo stond met 14-9 voor toen een van de dames van Verdan een blessure op liep, waardoor de strijd moest worden afgebroken. Rivo won met 3-1. Het eerste herenteam speelde tegen THT uit Enschede, welke wedstrijd met 3-0 door RIVO werd gewonnen. ■HIRE RUSSEN. Mede dankzij de wel willende medewerking van Sport club Lemele dat in een voor rust goed gespeelde wedstrijd concurrent Kloosterhaar met 1-0 versloeg, is Sportclub Rijssen na de 3-0 zege op bezoeker Qaarle alleen aan de lei ding gekomen in de eerste klasse A. Dit betekent dat Rutterkamp en zijn mannen het lot weer in eigen handen hebben genomen. Of de ploeg, die dit jaar voor het eerst wordt getraind door Hammers uit Wierden, conditie genoeg heeft 25-jarig bestaan RIJSSEN Met een gezellige bij eenkomst in het Hervormde Centrum Sion heeft de afdeling Rijssen van de Bond voor Oudstrijders haar 25-jarig bestaan gevierd. Voorzitter G. J. Ro zendon! zette in zijn openingswoord uiteen hoe 25 jaar geleden de vereni ging was opgericht met als doel de belangen te behartigen van de nabe staanden van gevallen militairen in de oorlog, aangezien de pensioenen zeer laag waren. In 1946 whs met het houden van 'n landdag te Rijssen de stoot hiertoe gegeven. Nu is dit doel door de op trekking der pensioenen verdwenen. Thans worden jaarlijks met Kerst mis de nabestaanden met een kerst pakket verrast terwijl op 4 mei een dodenherdenking wordt gehouden, die ook de komende jaren doorgang blijft vinden. Tijdens deze avond werden film pjes vertoond over een herdenking op de Grebbeberg, de onthulling wan het monument indertijd te Rijssen en een filmpje over Oud-Riessen. In de pau ze werd een verloting gehouden Ei- bestond een behoorlijke belangstel ling van de zijde der oudstrijders. om na een rustperiode de zegereeks voort te zetten zal moeten worden afgewacht. In beide voorgaande sei zoenen kwam de ploeg steeds een of twee punten' te kort om de kam- pioensvlag te hijsen. Ook nu wachten nog enkele zware wedstrijden, o.a. uit tegen Kloosterhaar en thuis tegen SVV. Niettemin is de kans opnieuw aanwezig. De thuisclub kwam zeer snel uit de startblokken zaterdagmiddag. Ar biter Boerdam uit Nijverdal, die een gemakkelijke middag voor de boeg had. had nauwelijks voor de aftrap gefloten of het leer lag reeds achter keeper Blauw van Daarie in het net. Pijffers lanceerde, nadat Hofmeijer de bal was kwijtgeraakt, zijn links half Ligtenberg die het leer meteen terugschoot. Pijffers zag zijn mid- voor Bergman in goede schietpositie staan en dit betekende 1-0. De thuisclub bleef aanvallen en het harde schot dat Westerhof afvuurde en de paal trof had beslist beter lot verdiend. Eerst na 7 minuten moest Stegeman in actie komen toen een verre trap van Kamphuis het doel gebied van Sportclub binnenkwam. De gasten, die in Maneschijn een speler van formaat hadden, kwamen zelden tot goede en gevaarlijke ac ties. Sportclub deed het beter en kwam na 18 min. spelen op 2-0. In valler Lohuis nam op rechts een hoekschop en plaatste deze op het hoofd van Pijffers, deze kopte door naar Ligtenberg die keihard schoot. (2-0). De bezoekers deden verwoede po gingen om terug te komen en had den tegen de deze middag wat onze ker spelende Sportclubverdediging bij na succes gehad. Na 27 minuten spe len mocht Veldman een vrije trap nemen. Maneschijn kreeg hieruit een goede schiefkaqs met alleen Stege-, man voor zich. Als" een trfger wierp de Sportclubgoalie zich echter voor de voeten van de Daarle-midvoor, die zich op deze wijze zijn kans zag ont nomen. Een hoekschop in de 40ste mrhuut door Bergman genomen betekende 3-0 voor de thuisclub. De scherp ge nomen corner draaide vlak voor kee per Blauw langs en kwam in de lin kerbenedenhoek tegen het net. Van Kammen probeerde het enkele minu ten voor rust met een schot van 30 m. dat echter rakelings naast ging. Dezelfde Van Kammen bleek na rust vervangen doör Gerritsen. Sport club nam ook na de pauze het initia tief. Pijffers kopte uit moeilijke po- RIJSSEN De voorzitter van het Recreatie schap Twente, burgemeester J. Grotenhuis van Ootmatsum en de secretaris van het Recreatie schap. de heer Borrenbergs, hebben gistermiddag op het gemeentehuis van Rijssen met burgemees ter G. J. Smit, wethouder J. Goosen en gemeente secretaris J. Mekenkamp gesproken over het basisplan Twente. In dit ontwerp-plan voor de recreatieve ont wikkeling van Twente is ook Rijssen opgenomen. Alvorens men echter tot een definitief plan komt wordt dit basisplan eerst met de diverse betrok ken gemeentebesturen in Tivente doorgepraat. Voor Rijssen had men het Opbroek, de grond tus- *eu Enter en Rijssen, in het basisplan opgenomen. Dit zal nu. echterna het gesprek op het gemeen tehuis, wel van de kaart, worden gehaald. Het Opbroek heeft Rijssen namelijk gepland voor de toekomstige woningbouw en niet voor een recrea tiegebied. Alternatieven zag het Recreatieschap Twente voor haar basisplan dan wel in de gemeente Wier den. Een gesprek met het Wierdens gemeentebe stuur, evenals met nog andere gemeenten, zal nog volgen. Het .bestuur van het Recreatieschap heeft onlangs over déze materie een gesprek gehad met het college van Markelo. Op de foto v.l.n.r. burgemeester Smit. wethou der Goosen, gemeentesecretaris Mekenkampbur gemeester Grotenhuis en de heer Borrenbergs. sitie naast en zag even later zijn harde schot; van de doellijn wegge trapt door Timmerman. De bal kwam voor de voeten van Westerhof die naast schoot. Lohuis sr. verliet ge blesseerd het terrein en werd vervan gen door Wilmink. Het vuur was er echter uit bij Sportclub en zodoende kon Daarie af en toe gevaarlijk komen opzetten. Zo had na 20 minuten spelen Stegeman alle moeite met een keihard schot van Maneschijn. Een mistrap van Marissen schiep een levensgrote kans vooi' de Sportclubvoorhoede, maar er werd niet van geprofiteerd. Gerrit sen miste een prachtige kans uit een voorzet van Bergman, die zelf even later scoorde, maar zijn doelpunt zag afgekeurd wegens buitenspel. De stand is thans: Spel. Rijssen 12 9 1 2 19 29-10 Kloosterh. 12 9 0 3 18 42-14 SVV 12 8 1 3 17 42-14 Drienerlo 11 7 0 4 14 24-14 Juliana 11 6 0 5 12 23.-14 Denekamp 10 3 3 4 9 10-17 Blauw Wit 12 4 1 7 9 16-22 Spel. Daarie 12 3 27 8 12-29 Spel. Lemele 11 2 0 9 4 19-23 Boswinkel 9 1 0 8 2 6-33 RUSSEN. RKSV heeft zondag ondervonden dat de weg naar de top erg moeilijk is. Na een 2-0 voorsprong bij de rust, moest in de tweede helft deze voorsprong geheel worden af gestaan. Met 2-2 kwam de eindstand. De eerste aanvallen waren voor de Rijssenaren, waarna Saasveldia be gon aan te dringen, zonder dat de Rijssense verdediging het erg moei lijk kreeg. Geleidelijk aan ontworstelen de Oran- jewitten zich aan deze druk, waarbij Brand enkele keren goed ingreep. In de 28e minuut namen de Rijsse naren de leiding, 't Was G. Lammer- tinlc die na een aanval over rechts op de linkervleugel de bal te pakken kreeg en inschoot. Ook al doordat de; bal v'cyi richting Iveranderde was de, Söasveldia-k'éep'è'r kansloos (0-1). Door dit succes aangemooedigd bleef RKSV in de aanval. Een snelle actie van v. d. Burgt deed de bal opnieuw bij Lammertink belanden, die nu te gen de pal schoot. Toch was het nog geen vijf minuten later opnieuw raak, toen Geuzendam van dichtbij de stand op 0-2 bracht. KRACHTTIGE THEE Wie bij rust gedacht had, dat ds Oranjewitten in de tweede helft ge makkelijk de voorsprong zouden kun nen handhaven, had buiten de waard gerekend. De thuisclub gingn van meetaf er flin ker tegenaan. Met 'n tomeloze energie het leek wel dat sommige spelers bij zonder krachtige thee hadden gedron ken in de rust, trok Saasveldia ten aanval. Na 20 minuten spelen aarzel de Kamphuis een moment met weg werken, wat prompt werd afgestraft. De RKSV-ers kregen in deze periode nog een beste kans via Lammertink die overigens nogal eens in de grond werd geboord. Hij schoot echter over. Naarmate het einde naderde des te vinniger werd de strijd. Gelukkig hield de scheidsrechter de teugels in handen (beide backs der thuisclub gin gen in het bekende boekje). Vier minuten voor afloop kwam het fatale moment echter voor de Rijs senaren, toen een der Rijssenaren de bal onoordeelkundig in de richting van 't Rijssense doel deponeerde. Koedijk zowel als E. Rutgers lieten het ingrij pen aan elkaar over, waardoor Me kenkamp de linksbinnen der Saasvel- ders de gelegenheid kreeg de gelijk maker te scoren. Gezien het totale wedstrijdbeeld was de uitslag niet geflatteerd, maar een .juiste uitdrukking van het wedstrijd beeld. Ongetwijfeld zullen in Saasveld nog meer elftallen hun ..Waterloo" vinden. Voor zondag staal de wedstrijd thuis tegen VABü op het programma. Door de nedériaag van Tiliigte aigeiopen zondag, is de posilie der Rijssenaren verbeterd, olschoon slechts één punt werd benaaid. Wanneer de Oranjewitten erin sla gen van Vitv.Uic.i, gaan ze met 1 puni voors^.ig aan ae ieiding van haar aUt^.ng. De RivSV-ors zuncn zich dan „llerbst- meister mog^p noemen. Aigéiopen zondag spoe.ue VABO mei 3-3 ge lijk tegen SDOL. Er wordt dan ook 'n spannende wedstrijd verwacht, waar in de thuisclub alles in het werk zal stellen de zege te bemachtigen Ongetwijfeld zul dn ia.,.: e treffen voor de winterpauze begint veel pu- De stand is mo:r Tiliigte 13 - wedsIr,.. Mancerveen 13 wed...; ,j;.n i uur. n; RKSV 12 wedstrijden 16 punLen; Omhoog 12 wedstrijden 15 punten; SOS 13 wedstrijden 14 punten; SDOL 12 wedstrijden 13 punten; RKLSV 13 wedstrijden 13 punten; Saasveldia 13 weds' i jden 13 punten Rijssen Vooruit 13 wedstrijden 12'pun ten. OPSTI LLING RKSV (thu'S teg^n Va- bo): Doel: R—d: c --S- R Rutgers en Muihof; midden: H. Rut gers en v. d. Burgt; voor: Lammer tink. Koedijk, Nijland, Kamphuis, Geuzendam. cl kop: RUSSEN In de nacht van vrij- clag op zaterdag is uit de garage van de autobus-onderneming HAVI-tours een achtpersoons busje gestolen. Van daders zowel als het gestolen voer- tuig ontbreekt nog ieder spoor.

Weekblad voor Rijssen | 1970 | | pagina 3