Sportclub Rijssen won van Juliana (0-2) Uitslagen zwem- competitie Eerste nederlaag van Excelsior RKSV-Lonneker: gelijk spel Sportclub ontvangt Boswinkel Uitslagen en resultaten van Excelsior Pony-wedstrijden in Rijssen Onderlinge zwem wedstrijden in De Koerbelt Successen van de Rijssense kynologen Programma van de Excelsior-teams Expositie Rijssense Kanarievereniging Hollands Schwarzwald- Rijssen cross in Keeper Stegeman in grote vorm Formatie van Sportclub Morsheren naar Z.C.E. Atletiek club Sportclub Excelsior I gaat naar DOS-Kampen Uitslagen van Sportclub Vrijdag 27 november 1970 1 Rijssen Vooruit velt Fleringen door strafschop Excelsior 3 Excelsior4 Excelsior 5 Excelsior 7 Excelsior 8 en 9 Junioren RIJSSEN. In de uitwedstrijd te gen Juliana te Hengelo heeft Sport club Rjjssen bepaald niet te klagen gehad over geluk. Voor de pauze kre gen de Hengeloërs enkele opgelegde kansen en een 2-0 voorsprong voor de thuisclub zou in 't geheel niet ge flatteerd zijn geweest. De Juliana- voorhoede bracht echter de eenvou digste kansen om zeep en toen zjj er na de rust soms (te) hard tegenaan ging en koste wat kost een zege wil de forceren, groeide doelman Stege man van Sportclub naar grote hoog te. Naast Pijffers en Bergman, de makers van de doelpunten, mag hij dan ook met recht matchwinnaar wor den genoemd. Sportclub had voor rust de wind mee en startte met een serie aanvallen op het doel van Holwerda. Bergman schoot uit de eerste aanval echter ra kelings over. De Rijssenaren beheer sten het middenveld in deze periode, maar de Juliana-defensie wist wel raad met de vaak doorzichtige Sportclub-aanvallen. Na 7 min. spelen kroop Sportclub Rijssen door het be- bende oog van de' naald. Vonk van Ju liana brak goed door en schoot kei hard in. De vuisten van Stegeman red den echter ten koste van een hoek schop; F>ina had Juliana uit deze hoe schop alsnog de leiding genomen, maar nu was het Ligtenberg die red de. Sportclub drong soms ver op, was meer aan de bal. maar kon geen vuist maken. Na 20 min. spelen kwam Juliana heel dicht bij een doelpunt. Rutterkamp trapte over de bal heen, waardoor Vonk alleen voor Stegeman kwam. Vallend wist de Sportclub-kee per het harde schot nog te kenen. De Rijssenaren werden hierna iets voorzichtiger en probeerden het met. verre schoten, die echter geen effect sorteerden. Via spil Samberg kwam Juliana tien minuten voor rust, tot een prachtige uitval. Rechtsbuiten de Bruyn kreec het leer in goede positiie toegespeeld en passeerde Stegeman die ver uit zijn doel was gekomen, maar het leer ging langs de voor hem verkeer de kant van de rrnal. Die rust ging in met blanke stand. RIJSSEN. In Groenlo hadden zaterdagmiddag zwemwedstrijden plaats voor de C-competitie van de kring Twcnthe-IJsselstreek waaraan werd deelgenomen door de Aa (Alme lo), de Mors (Rjjssen) NZC (Neede) E.W.R. (Ëibergen), de Dinkel (Dene kamp) Z.C.E. (Enschede) en O.Z.P.C- (Oldenzaal). De geselecteerden van de Mors kwamen uitstekend voor de dag en behaalden twee eerste, twee tweede en zes derde plaatsen. De uitslagen van de Mors waren als volgt: 100 m. schoolslag dames: 1. Tineke Sleking 1.26.8, 2. Janneke Gerritsen 1.47.9; 100 m. schoolslag heren: 1. Herman Landeweerd 1.29.9, 2. Anton Janssen 1.33.9. 50 m. vrije slag meisjes onder 14 jaar: 1. Hermani,s ter Harmsel, 36.2, 3. Truus van de Maat 36.4. 50 m. vrije slag jongens o. 14 jaar: 1. Gerrit Wessels 34.7, 2. Jan Preu- ter 37.2. 50 m. vrfie slag jongens o. 10 jaar: 1. Harry Sleking 39.0 (clubrec.). 100 m. rugslag dames: 1. Gerda Baan 1.35.4, 2. Hermannie ter Harmsel 1.37.9. 100 m. rugslag heren: 1. Wim Wessels 1.25.6; 2. Jan Wolterink 1.30.1; 100 m. schoolslag meisjes o. 16 jaar: 1. Tineke Sleking 1.29.5; 2. Janneke Gerritsen 1.49.6; 100 m. schoolslag jongens onder 16 jaar: 1. Dick Boeve 1.29.2, 2. Anton Janssen 1.34.3; 50 m. vlinderslag meisjes onder 14 jaar: 1. Truus van de Maat 41.9, 2. Janneke Gerritsen 53.7; 50m. vlinderslag jongens o. 14 jaar: 1. Gerrit Wessels 42.8; 2. Jan Preu- ter 43.2 50 m. vrjje slag meisjes o. 12 jaar: 1. Marianne Schreuder 37.8. 100 m. vrije slag dames: 1. Tineke Sleking 1.17.7; 2. Truus van de Maat 1.22.3; 100 m. vrije slag heren: 1. Wim Wes sels 1.09.1; 2 .Herman Landeweerd 1.14.9; 50 m. rugslag meisjes o. 14 jaar: 1. Marianne Schreuder 44.0 (clubrec.) 2. Gerda Baan 44.3. 50 m. rugslag jongens o. 14 jaar:l Gerrit Wessels 41.4; 2. Jan Preuter 47.5. De 4x50 m. wisselslag est. dames le verde voor de Mors een vijfde plaats op in 2.44.8. De heren werden, dankzij een enor me inzet van Wim Wessels derde in 2.22.5 min. De pauze had Sportclub blijkbaar goed gedaan, want reeds na drie mi nuten namen de Rijssenaren de lei ding. Westerhof lanceerde zijn mid- voor Bergman die mieteen doorspeel de naar de vrijstaande Pijffers. Diens schot was doelman Holwerda te machtig (0-1). HARD. SPEL De thuisclub ging er nu zeer fel tegen aan en Sportclub moest in de verde diging. In deze periodie groeide kee per Stegeman tot grote hoogte en ran selde alles uit zijn doel. Slechts één keer moest de deklat hem te hulp komen. Juliana begon steeds harder tie spelen en de goed leidende arbi ter Webbink zag zich dan ook genood zaakt twee Hengelose spelers te no teren. Na 20 min. spelen stelde Sportclub Rijssen de zege veilig toen bij een gevaarlijke aanval de Juliana-verde- diging in paniek raakte. Rechterverdediger Abma speelde hard terug op zijn ver voor doel staan de keeper Holwerda. De bal kwam van de lat terug op het hoofd van de naar voren gestormde Bergman die onberispelijk inkopte (0-2). Juliana probeerde hierna nog wel iets van de achterstand af te knabbelen, maar de Sportclubverdediging gaf geen krimp. De stand in de eerste klasse A is thans: Kloosterhaar 10 8 0 2 16 37-13 Sp. Rijssen 10 7 1 2 15 16- 8 SVV 10 6 1 3 13 31-18 Drienerlo 9 6 0 3 12 21-12 Juliana 9 5 0 4 10 17-12 Denekamp 8 3 2 3 8 9-15 Blauw Wit 10 4 0 5 8 15-16 Sp. Daarle 10 3 2 5 8 12-21 Sp. Lemele 9 1 0 8 2 10-20 Boswinkel 7 0 0 7 0 2-29 RIJSSEN. Tegen de verwachting van haar grote supportersschare in, heeft Excelsior zaterdagmiddag op de Koerbelt met 3-1 verloren van het fel op revanche beluste Leeuwarden Blauw Wit. Deze nederlaag die erg geflatteerd is, een gelijkspel had de verhouding in het veld zeker beter weer gegeven, was niet nodig ge weest indien de Koerbelt-bewoners, de zaken voor de rust, die met een 2-0 voorsprong voor de Friezen in ging, beter hadden aangepakt, en de zelfde inzet en geestdrift hadden ge toond als na de hervatting. Toen werd het doel van Blauw Wit voortdurend onder grote druk gezet, en moest doel man Hoekstra, die een prima wed strijd speelde en zich een doelman van klasse toonde, voortdurend in ac tie komen om zijn heiligdom voor doorboring te beschermen. De eerste aanvallen waren voor Excelsior, dat Dannenberg miste waarvoor Bolink weer in het elftal was opgenomen, maar de Blauw-Wit achterhoede wist hiet gevaar te keren en probeerde met lange ballen haar jonge en snelle voorhoede aan het werk te zetten. In de 10e minuut kreieg Excelsior een vrije trap te nemen op de rand van de 16-meterlijn, die door J. Wold hard in het opgestelde muur tje werd geschoten. De terugsprin gende bal werd door Kappert opge vangen, maar deze werd van de bal geduwd. Weer een vrije trap, maar nu kon doelman Hoekstra, het leer net over de lat tikken. Aan die andere kant hanteerde de Excelsior verdedi ging de buitenspelval, om de Blauw- Wit aanvallen af te stoppen wat haar telkens lukte. Een vrije trap door J. Wold genomen, werd door Smit in getikt maar via de voet van 'n Blauw witter rolde de bal net naast de ver keerde kant van de paal. Na 17 minuten spelen namen de gas ten diie een veel grotere inzet dan de thuisclub toonden een voorsprong. Een vrije schop buiten het 16-meter gebied belandde in het muurtje en kwam via een Excelsior speler bij Buning, diie via doelman Nieuwen- huis de bal in het net plaatste, 0-1. Excelsior nog niet wakker geschud probeerde de achterstand in te lo pen en forceerde ienkele corners, die echter niets opleverden, daar doel man Hoekstra door stompen redding wist te brengen. J. Wold probeerde enkiele keren met afstandschoten maar ook deze leverden niets op want zij gingen hoog over of ver naast. Daar ook de Blauw Wit aanvallen voorlopig geen succes hadden werd de wedstrijd voor een groot gedeelte op het middenveld uitgespeeld, tot in de 37e minuut toen de gasten onver wacht hun voorsprong vergrootten. Bij een Excelsior aanval op het Frie se doel, werd de bal weggewerkt met een verre trap, over de ver opge drongen Excelsior verdediging heen. Deze bleef staan voor buitenspel van een der Blauw-Witters. Deze ging echter door, en plaatste de bal langs de uitgelopen Nieuwenhuis in het ver laten doel (0-2). De Friezen tevreden met deze voor sprong trokken zich iets in de verde diging terug en probeerden met ver re trappen telkens hun snelle voorhoe de te bereiken, wat niet lukte terwijl Excelsior bij haar aanvallen niet tot succes kon komen, deels door slecht plaatsen en te laks spel, deels door goed werk van Hoekstra. Na de hervatting kwam een veel be ter spelend Excelsior binnen die lij nen, en werd het Blauw-Wit doel on der zware druk gezet. De Rood-Witte spelers gaven zich nu ten volle en die gasten masten alles bijzetten om gevaar te voorkomen. Toch duurde het nog tot de 15e minuut na een 1-twiee combinatie Smit-Bolink kwam de bal bij Van Vondel, die door een woud van benen via de paal, Hoek stra het nakijken gaf, 1-2. Drie minu ten later moest de Blauw Wit doel man stompend redding brengen bij •een Excelsior aanval. Van Vondel ving de bal op maar schoot tegen de lat, het terugspringende leer kwam RIJSSEN. RKSV heeft het in de wedstrijd tegen RKLDV uit Lonne ker niet verder gebracht dan tot een 1-1 gelijkspel. Geen moment heeft ze deze middag haar hoge plaats op de ranglijst waar gemaakt. Voor de rust ontbrak vooral de in zet. Er zat weinig overtuiging in de aanvallen, vooral 't eerste half uur, toen de gasten het initiatief namen. Tot veel doelnjke kansen kwamen de gasten echter niet, daarvoor zorg den E. Rutgers en G. Muihof wel, die een goede wedstrijd speelden Ook keeper Brand maakte geen fout. Vlak voor rust brak midvoor Nij- land door, maar doordat de Lonne ker keeper tijdig uitliep en in botsing kwam met de Rijssense midvoor (bei den raakten hierbij geblesseerd) had dit geen doelpunt tot gevolg. Direct na rust kwamen de gasten onstuimig opzetten en kwam het. Rijs sense doel onder zware druk te staan Na 12 minuten spelen had dit een doelpunt tot gevolg, toen de rechtsbui ten, die een voortdurend gevaar was fraai inschoot 0-1. Door dit doelpunt werd RKSV wak ker geschud en ging fel in de aanval. In de 30e minuut had dit 'n doelpunt tot gevolg, toen v.d. Burgt die na een zeer zwakke start er beter inkwam en ineens doorgaf aan Koedijk en de ze geen fout maakte en goed in schoot 1-1. De kans op een zege had er zeker in gezeten als he spelers er hun hoofd hadden bijgehouden, want de gasten vielen terug. Een zege was echter een te royale beloning geweest voor de thuisclub. Voor zondag staat de uitwedstrijd te gen Tilligte op het programma, de leiders van haar afdeling. Gezien het vertoonde spel tegen Lon neker is RKSV volkomen kansloos. De T.S.V. ploeg draait de laatste weken uitstekend, terwijl de Rijssenaren na een goede start zijn afgezakt. Een gelijkspel zou al een goed r.esultaat zijn. De wedstrijd begint om 2 uur. Het overige programma ziet er als volgt uit: RKSV 2-Haarle Boys 4, 2.30 uur RKSV 3-Hector 4 10 uur. Hec tor 7-RKSV 4.11.45; RKSV 5-SOS 5, 11.45 uur, Wierden c-RKSV c 1.30 uur; Eversberg b-RKSV b 2.45 uur. bij J. Wold, die hard naast knalde via de handen van Hoekstra. Excel sior bleef sterker, en gaf de Blauw- Wit verdediging handen vol werk. Smit wist bij een aanval de bal in het doel te plaatsen, maar de scheidsrech ter had gefloten voor ongeoorloofd aanvallen van Hoekstra. Een schot van J. Wold ging buiten bereik van de Friese goalie net over de lat. On danks een groot overwicht bleef de verdiende gelijkmaker uit, ook nadat trainer Groothuis, Smit had vervan gen door Dannenberg. Het ver opdrin gen van de Excelsior verdediging werd de Koerbelt bewoners in de laat ste minuut nog noodlottig toen snel le van Dijk de Rood-Witte defensie te snel af was, en Nieuwenhuis, die in de tweede helft bijna niets te doien kreeg, voor de derde maal het na kijken gaf, wat de eindstand op 3-1 bracht. RIJSSEN. Zaterdagmiddag staat Sportclub Rijssen I niet voor 'n moei lijke opgave. Het onderaan bengelen de Boswinkel komt om half drie op bezoek en gezien de prestaties van de Enschedeërs dit seizoen moeten de Rijssenaren de punten thuis kunnen houden. Of 't een hoge score zal wor den menen we echter te moeten be twijfelen. Sportclub 2 ontvangt om kwart voor een bezoek van SVVN 3. Sportclub 3 gaat naar Den Ham 4. Sportclub 5 .en Sportclub 7 ont moeten elkaar om 11 uur op de Koer belt. Sportclub 6 gaat naar Excelsior 10. Sportclub AI speelt thuis tegen Wierden AI. Sportclub BI ontvangt Lemele BI en Sportclub Cl gaat naar SVZW Cl. Rijssen Vooruit heeft zich zondag middag, in de wedstrijd tegen Flerin gen volkomen hersteld, van de ne derlaag tegen Tilligte. Fleringen, dat in de tweede helft vaak ruw speelde en daardoor veel vrije schoppen ver oorzaakte, kreeg het hierop vooral R.V. ten aanval en dit leverdie winst op. Overigens heeft de wedstrijd vaak redelijk spel laten zien. Fleringen dat voor de rust, een licht veldoverwicht had, terwijl Rijssen Vooruit na de rust stukken sterker was, met als uitblin ker de linksachter Borkent. De eer ste helft van de wedstrijd gaf weinig opwindens te zien. Na de thee een veel sterker R.V. met vaak gevaarlij ke uitvallen. In de 10e minuut voor het einde kreeg Achterkamp de bal vrij: gespeeld door Gerritsen, met een hard schot richtte hij de bal op het doel van Flering,en maar deze werd met de hand v,an de doellijn gewerkt door een van de achterspelers van Fleringen, wat een strafschop bete kende. De scheidsrechter wuifde al le protesten van Fleringen weg. Deze strafschop werd genomen door mid voor .Daniël" die keihard in schoot 0-1. Rijssen Vooruit gaf deze overwinning niet uit de hand. De laat ste minuten geen gevaarlijk uitval len meer van geen van beide kanten. Rijssen Vooruit dat huiswaarts keer de met de volle winst. RIJSSEN. Excelsior I stelde haar aanhang zaterdagmiddag op de Koer belt danig teleur door met 3-1 te verliezen van het Leeuwarder Blauw- Wit waardoor haar fraaie ongesla gen record sneuvelde, en haar lei dende positie in gevaar is gekomen, doordat ACV uit Assen, dat zelfde las tige uitwedstrijd van Klazienaveen won met 1-0 nu één verliespunt min der heeft dan de Rood-Witten. De stand in de tweede klasse D is nu: Excelsior 11 7 3 1 17 22-12 ACV 10 7 2 1 16 23- 8 DOSK 11 4 5 2 13 14- 8 Klazienaveen 10 4 4 2 12 12- 9 ON Groningen 10 5 2 3 12 14-13 Blauw Wit 11 3 4 4 10 9-14 WZC 10 3 2 5 8 12-14 ON Sneek 11 2 4 5 8 11-15 Schoonoord 11 1 5 5 7 4-10 DES 11 1 5 5 7 10-19 HZVV 10 1 4 5 6 11-20 Excelsior 2 herstelde zich van de laat- ste nederlagen-reeks en handhaafde zich in die kopgroep door op eigen terrein met 2-1 te winnen van 't Vrie- zenveense DOS 2, waardoor men nu weer de tweede plaats op de ranglijst inneiemt. Excelsior 3 kon haar fraaie succes- senreeks van de laatste weken niet voortzetten, en moest in Vriezenveen- sewijk met 2-0 ondanks heftige tegen stand haar meerdere erkennen in de reserves van Voorwaarts. Dit Rood witte elftal neemt nu de derde plaats in met evenveel verliespunten, 7. als het tweede, dat echter één wedstrijd meer heeft gespeeld. Het 4e elftal presteerde het om uit de uitwedstrijd in Hulzen tegen »Hul- den, door met 1-1 gelijk te spelen. Ook Excielsior 5 deed wat van haar verwacht werd, en speelde op de Koerbelt met 2-2 gelijk tegen de lei der van hun afdeling, het Wierdense SVZW 3. Excielsior 6 behaalde een grote zege en stuurde de vijfde editie van Vroomshoopse Boys weer met een 6-0 nederlaag naar huis. Excelsior 8 dat Sportpark bij Sportclub Rijssien 5 ver loor onverdiend met 3-2. Tenslotte de wedstrijd Excelsior 9- Excelsior 10, die in een ruime 8-2 overwinning eindigde voor i het negen de. Bij da junioren en pupillen waren de resultaten van de Rood-Witte jeugd de volgende: Excelsior AI behaalde in Enschede een gelijk spel 1-1 tegen de AI junio ren van R.igtersbleek. Een resultaat leverde de ontmoeting Excelsior H2-Wierden AI. Ook hier was de uitslag 1-1. Excelsior B2 dat een bezoek bracht RIJSSEN Tegen Boswinkel ver schijnt Sportclub Rijssen I zaterdag middag in de volgende formatie. Doel: G. J. Stegeman. Achter: J. Lo- huis, M. Rutterkamp. A. Ligtenberg en B. Wilmink. Midden: J. Vincent, L. Westerhof en M. Pijffers. Voor: J van de Kammen, J. Bergman en T Nijkamp. RIJSSEN. Het eerste herenteam van de Mors speelt zaterdagavond z'n weede wedstrijd voor de wintercom- oetitie van de K.N.Z.B Tegenstander is het tweede team van Z.C.E. te En schede en de ontmoetiing vindt plaats in het Diekmanbad om vijf over ze ven. aan Sportclub Rijilsen BI, keerdie. met een 3-1 zege terug en handhaaf de zich op haar fraaie plaats. Excelsior BI thuis spelend had be zoek van de BI junioren van ON uit Almelo en verloor miet het kleinst mo gelijk verschil 1-0. Het B3-e]ftal moest in Wierden zo als te verwachten was met 5-0 haar meer dere erkennen in het Bi-elftal van SVZW. Excelsior C2 dat vorige week ver rassend verloor, herstelde zich fraai door nu op de Koerbelt met liefst 9-0 te winnen v,an het Cl elftal van plaats genoot RKSV. Excelsior C3 zorgde voor een dave rende overwinning door op eigen ter rein met 6-2 de baas te blijven over de Cl junioren van SDOL uit Luttien- berg, het elftal dat vorige week Excelsior C2 met 4-1 klopte. Tenslotte de pupillen Excelsior I, die op de Koerbelt de EI pupillen van SVVN met reen 3-0 overwinning naar Nijverdal zagen teruggaan. RIJSSEN. Een groot aantal rui tertjes van diverse ponyverenigingen uit de omgeving van Rijssen namen zaterdag op het clubterrein van de Oosterhofruitertjes deel aan een sa mengestelde wedstrijd, waarbij het voor de Rijssense ruitertjes tevens ging om het clubkampioenschap, dat zaterdag wordt voortgezet. Er moesten dressuurproeven, een ca- prilleproef en een cross- of terreinrit worden afgelegd, zodat er van de po ny's en van de ruitertjes veel inzet werd gevraagd. Die werd opgebracht met veel elan zodat er sprake was van sportieve wedstrijden waarin di verse goede prestaties geleverd wer den. Er werd gereden in zes ringen en in zes prijzengroepen. Namens de federatie sprak de heer H. Vrielink in café Smit een lovend woord tot het bestuur van de Ooster- hofruiters, die deze dag op voortref felijke wijze had georganiseerd. Enkele uitslagen: Groep 1: 1. G. Meier, Albergen. SOB1/? punt, 2. T. Beldman, Rijssen, 297 3/4 punt, 3. E. Oosthoek, Rijssen 289V2 punt. Groep 2: 1. N. v.d. Burg. Looleerui- ters, Almelo 308'/2 punt, 2. N. Kooi, Eschruiters 295 punten; Groep 3: 1. M. Albersen, Eschruiters, 319 punten, 2. G. v.d. Veer, Loolee- ruiters, 313V2 punt, 3. G. van Duin, Markelo 311 3/4 punt. Groep 4: 1. H. Vos, Looleeruiters, 305 3/4'punt, 2. C. Wolves, Eschrui ters 301 3/4 E. Timmerman, Loolee^ ruiters, 293 3/4 punt; Groep 5: 1. G. Kuiphuis, Looleerui ters 330 3/4 punt, 2. R. v.d. Burg, Looleeruiters 314Va punt, 3. J. Over maat, Looleeruiters 312 V2punt. Groep 6: 1. J. Kooiman, Markelo 324 3/4 punt, 2. D. Bakker, Oosterhofrui- ters 317 punt. De prijzen werden na afloop van de wedstrijden uitgereikt door de heer W. Hulsegge en de heer P. Nijhuis voorzitter van de Oosterhofruiters. RIJSSEN. Van de atletiekclub Sportclub Rijssen nam.en zaterdag zes leden deel aan de 6e AVVOG-cross te Harderwijk. Bij deze cross die door het gghele land bekendheid geniet startten onge veer 170 senioren die 3 ronden moes ten afleggen van in totaal 7500 me ter. De Nederlandse kampioen E. Nij- stad toonde zich hierin de sterkste. De Sportclubatleten moesten in dit sterke gezelschap met een beschei den plaats genoegen nemen en finish ten als volgt: 47. G. Tijhof, 62. F. Kramer, 81. J. van Pijkeren, 85. H. Wolterink, 92. H. J. Wolterink, 105 W. Schreurs. RIJSSEN. In het overdekte niet-geselecteerde jeugd, waarvoor een uitstekende belangstelling be stond. Jostie Richardson en Dick Wolters verbeterden op de school- en vrije slag enkele jaren oude clubre cords. De uitslagen waren: 50 mtr. schoolslag m.o. 10 jaar. 1. J. RIJSSEN. Op de Winner tentoon stelling in de Amsterdamse Rai be haalden een aantal leden van de ky- nologenclub REO (Rijssen en Om streken) fraaie successen. Vooral de heer Joh. Holtkamp en zijn zoon Gerard kunnen met veel voldoening terugzien op deze expositie, waarin de meest raszuivere honden van Ne derland vertegenwoordigd waren. De heer J. Holtkamp behaalde met zijn bruine reu een le u terwijl dik hond je (dwergkees) uitgeroepen werd tot jeugdkampioen 1970. Een zwarte reu van dezelfde inzender behaalde het predikaat 2e V. Een oranje teef van G. Holtkamp werd Winner kampioen 1970. Dit hond je werd uitgeroepen tot beste van het ras en op 2 na het beste van de dames honden en dwergvariëteiten. Een an der oranje reu behaalde een 3e TJ. De heer B. J. van Heek behaalde met zijn Groenendaelers 2x een leU met kampioenschap en lx een le U. De Berner Sennenhonden van de heer van Heek behaalden 3xG. De heer Teerink uit Nijverdal be haalde met een inzending Berner Sen- nenhond een 2e ZG. De heer Wenne- mers uit nijverdal met dit ras een 2e U, de heer v.d. Velde behaalde in deze klasse esn le U, kampioen Win ner en jeugdkampioen. De Sint Bernhardhond van J. v.d. Belt Rijssen behaalde 'n ZG. De Bou- vjer van de heer Diennekamp werd Winner kampioen (le U). De heer G. Kuiper werd reserve kampioen (2eU) De Engelse Bulldog van H. Boer man behaalde een 2e U, De Ierse Set ter van B. J. Kiienhuis behaalde een 2 ZG, de Welsh Corgie van de heer Maatman een 3e U, de boxer van G. Wiegerink-Slag een 2e U. Bij de Engelse setters was de heer Steinhage succesvol. Zijn reu werd kampioen, tot beste van het ras ver- RIJSSEN. Excelsior I dat de tweede helft van de competitie slecht inzette, door thuis van Blauw-Wit te verliezen, gaat zaterdag een moeilij ke uitwedstrijd tegemoet nu men op bezoek gaat bij DOSK in Kampen, dat zeker alles in het werk zal stel len om de Rood-Witten de tweede ne derlaag te bezorgen. De eerste ont moeting op de Koerbelt eindigde in een 1-1 gelijkspel in een treffer, waar in weinig krachtverschil was. Voor beide ploegen staat er veel op het spel, want wiie verliest komt achter bij A.C.V wat voor DOSK nog meer geldt dan voor Excelsior. Toch zijn de Koerbelt-bewoners niet bij voorbaat kansloos, maar dan moet de inzet veel groter zijn dan in de eerste helft tegen Blauw-Wit. Excelsior 2 is vrij. Excelsior 3 gaat naar Almielo en komt daar tegen de reserves van O.N. bin nen de lijnen. De Almeloërs zijn op ieigen terrein lastige tegenstanders en wonnen thuis met 4-1 van Excel sior 2. Zal Excelsior 3 dat al verschil lende malen voor verrassingen zorg de ook nu weer van zich doen spre ken? Excelsior 4 dat vorige week goed voor de" dag kwam moet proberen een even goed resultaat te behalen, nu de tweede editie van het Vriezenveense DETO op be*zoek komt. Excelsior 5 gaat naar Nijverdal en ontmoet daar het vierde elftal van DES. In deze ontmoeting zullen de krachten elkaar wel niet veel ontlo pen, zodat de uitslag wel niet ver van een punten-verdeling zal afliggen. H«t zesde speelt thuis en treedt «Is gastheer op van Daarlerveen 2. Wil len de veteranen blijven meedoen om de bovenste plaats dan moeten zij de punten thuishouden. Ook Excelsior 7 heeft een elftal van DES op eigen terrein als tegenstan der. Dit wordt een moeilijke opgave voor het zevende om een goed resul taat te behalen. Excelsior 8 speelt ook thuis en ont vangt de reserves van Sportclub Le mele. Excelsior 9 vergezelt het vijfde naar Nijverdal komt daar tegen DES 5 bin nen de lijnen. Deze ontmoeting kan minstens een gelijk spel voor de Rood- Witten opleveren. Tenslotte Excelsior 10 dat plaatsge noot en buurman Sportclub Rijssen 6 als gast ontvangt. Hiet program voor de junioren geeft de volgende wedstrijden te zien: Voor de hoofdklasse van A-junioren gaat Excelsior AI naar Denekamp en ontmoet daar DOS '19 AI wat een sterk elftal moet zijn. A2 speelt thuis en krijgt bezoek van de AI junioren van SVZW uit Wierden, een van de leiders van hun klasse. Ook Excelsior BI speelt op eigen ter rein en heeft daar het BI elftal van SOS uit He'llendoorn als tegenstan der. B2 heeft een vrije zaterdag, terwijl Excelsior B3 in Goor de B2-junio- ren van GFC ontmoet. Excelsior Cl brengt een bezoek aan Oldenzaal en zal het daar niet gemak kelijk krijgen tegen de Cl junioren van Quick. Excelsior C2 en C3 beide in de zelf de klasse ingedeeld spelen tegen el kaar met C2 als gastheer. De C4 junioren die soms verrassende uitslagen boeken, zullen zeker ales in het werk stellen om op de Koer belt van Den Ham C2 te winnen. Het laatste junioren elftal Excelsior Dl gaat naar Holten en zal wel verlies zen van Holten Dl. Tenslotte wordt op de Koerbelt nog gespeeld de pupillen wedstrijd tussen Excelsior EI en de El-pupillen van DES Nijverdal. klaard (le U) en op 3 na de beste jachthond. De Duitse herder van de heer Homan verkreeg een 2e ZG, die van de heer Ten Brinke een 3e ZG en die van de heer Grobbink ZG. Een dwergpoedel van de heer H. Nijland behaalde een 2e U en de heer W. ter Harmsel zag zijn dwergpoedel bekroond met een G. RIJSSEN. Sportclub Rijssen I had in haar wedstrijd tegen Juliana 1 bepaald niet over geluk te kla gen. In een wedstrijd met twee z.eer verschillende speelhelften zegevier den de Rijssenaren met 2-0. Sportclub 2 behaalde tegen enter Vooruit 4 een doelpuntloos gelijkspel. Sportclub 3 moest met 2-1 de meerdere erkennen in Voorwaarts 4. Vesos-Sportclub 4 werd met een 2-0 zege voor de club uit Hellendoorn. Sportclub 5 versloeg Excelsior 8 met 3-2. Sportclub 6 liet het tegen Eversberg 4 tot een 3-0 "nederlaag komen en Sportclub 7 tenslotte zegevierde met 4-1 over Deto 5. Richardson 55.4 (cl. ree.) 4. J. Kamp huis 1.08.-; 2. A. Averesch 1.01.6 5. J. Smeijers, 1.11.2; 3. M. Ruiterkamp dag onderlinge wedstrijden voor de 6. A. Wolters 1.23.9. 50 mtr. schoolslag j.o. 10 jaar. 1. J. Koenderink, 58.3; 2. G. Kamphuis 1.02.8; 3. H. Hodes 1.15.1; 4. T. Wol ters 1.15.4. 50 mtr. schoolslag m.o. 12 jaar, 1 R. Nijkamp 54.1; 2. G. Wessels 56.1; 3. W Gerritsen Mulkes 57.4, 4. J. Bouwhuis 58.1; 5. T. Brinkman 58.6; 6. J. Koenderink 1.00.2; 7. L. van Pij- keren 1.01.5; 8. S. Hodes 1.04.9. 50 mtr. schoolslag j.o. 12 jaar. 1. D. Wolters 49.-; 2. B. Buiten 52.5; 3. G. Wessels 54.4; 4 W. Fransen 55.1; 5. G. Sanderman 56.4; 6. C. Scheppink 57.2; 7 A. Koedijk 57.7; 8 A. Smeijers 59.7; 9. J. Kamphuis 1.03.4. 50 mtr. schoolslag m.o. 14 jaar. 1. J. Schuurman 44.6; 2. A. Middelesch 45.-; 3. H. ten Wolthuis 47.5; 4. A. Markvoort 49.2; 5. A. Harbers 51.3; 50 mtr. schoolslag j.o. 14 jaar. 1. W. Smeijers, 48.3; 2. J. Wolters 49.2; 3. J. Stegeman 51.5; 4. J. Rohaan 53.4. 50 mtr. schoolslag m.j.o. 16 jaar. 1 R. Koster 44.9; 2. H. v.d. Noord 45.-; 3. H. ten Wolthuis 47.6. 50 mtr. vrije slag m.o. 10 jaar. 1. J. Richardson 58.5 (cl. ree.); 2. A. Averesch 1.01.8; 3. M. Ruiterkamp I.01.4; 4 J. Kamphuis 1.12.2; 5 J. Smeijers, 1.16,6 A. Wolters 1.36.1. 50 mtr. vrije slag j.o. 10 jaar. 1. J. Koenderink 1.00.1; 2. H. Hodes 1.10.-; 3. G. Kamphuis 1.10.9; 4. T. Wolters 1.16.2. 50 mtr. vrije slag m.o. 12 jaar. 1. L. van Pijkeren 46.5; 2. J. Bouwhuis 46.9; 3. W. Gerritsen Mulkes 48.9; 4. R. Nijkamp 49.2; 5. G. Wessels 53.4; 6. T. Brinkman, 1.00.3; 7. Sonja Hodes 1.07.2; 8. J. Koenderink 1.14.5 50 m. vrije sl. j.o. 12. 1. D. Wolters 38.4 (cl. ree.); 2. G. Wessels 40.2; 3. J. Kamphuis 42.2 4. A. J. Koe dijk 46.8; 5. B. Buiten 46.8; 6. G. San derman 48.6; 7. W. Fransen 48.7; 8. C. Scheppink 50.5; 9. A. Smeijers 52.2. 50 mtr. vrije slag m.o. 14 jaar. 1. J. Schuurman 39.6; 2. H. ten Wolthuis 42.5; 3 A. Middelesch 43.6; 4 A. Mark voort 44.5; 5. A. Harbers 46.3. 50 mtr. vrije slag j.o. 14 jaar. 1. J. Stegeman 41.2; 2. J. Wolters 42.6; 3. W. Smeijers, 43.4; 4. J. Rohaan 45.3. 50 mtr. vrije slag j.o. 16 jaar. 1. R. Koster 36.5; 2 H. ten Wolthuis 37.3; 3. H. v.d. Noord 40.0 RIJSSEN. De Eerste Rjjssense Kanarievereniging houdt tot en met zaterdag in café Jan Kuper een ex positie van zang- en kieurkanaries alsmede van 'n aantal tropische vo gels in diverse variëteiten. Ook dit jaar is de vereniging er in geslaagd een goede tentoonstelling in te richten waardoor de bezoekers een goede in druk krijgen van de zorg waarmee de kanariekwekers te werk z(jn ge gaan om tot zulk een gevarieerde ex positie te komen. De vereniging die een aantal jaren geleden voor het merendeel bestond uit kwekers van zangkanaries en waarbij slechts een enkel lid aan dacht gaf aan de kleurvogels, ont wikkelt zich de laatste jaren steeds meer in de richting van de „kleur- kweek" Geheide zangliefhebbers zal dat bijzonder spijten omdat vooral bij ERKV jaarlijks kanaries werden ge hoord met uitzonderlijke zangkwali teiten, De ontwikkeling schijnt moei lijk tegen te houden te zijn. Gelukkig beschikken de weinige zang-liefhebbers nog over vogels van uitstekendie kwaliteit. Om dit te kun nen constateren ware het wellicht gunstiger geweest als de expositie wat later in het seizoen zou zijn gehou den. Al met al heieft ERKV een uit stekende tentoonstelling georgani seerd. Er bevinden zich in de kooien scthit- terende vogels en aan de „omlijsting" is grote zorg besteied. Als keurmeesters traden op de heren Peters uit de Meern en de heer Groot huis uit Goor voor de kleurvogels, de heer Konkelaar uit Zwolle voor de waterslagers en de heer Aldenberg uit Zwolle voor de Harzers. Enkele uitslagen: GEPIGMENTEERDE VOGELS (STAMMEN) 1. E. J. Jansen, 2. D. J. Kreijkes, 3. F. Busscher en 4. G. J. Beldman GEPIGMENTEERDE VOGELS (STELLEN) 1. G. J. Beldman, 2. E. Jansen 3.' M. Dannenberg, 4. D. J. Kreijkes. GEPIGMENTEERDE VOGELS (ENKELINGEN) 1. H. Schulenburg, 2. G J. Beldman, 3. G. J. Beldman, 4. F. Busscher. OPEN KLASSE: 1. G. J. Beldman, 2. M. Timmerman. PARKIETEN 1. M. Grobbe. TROPISCHE VOGELS: 1 M. Dannenberg, 2. M. Dannenberg, TROPISCHE VOGELS (Open klasse); 1. W. Pijffers. BAASTAARDEN: 1. N. Bruins. KLEURVOGELS. Vetstof (stammen) 1. G. J. Beldman, 2. W. Pijffers; Kleur vetstof (enkelingen): 1. W. Pijf fers, 2. C. Bruins. OPEN KLASSE (ENKELINGEN): 1. E Zandbergen, 2. H. Schulenburg. ZANGKANARIES HARZERS (stammen): 1. W. de Wil de, 2. H. Nijland. HARZERS S(tellen)1. M. Dannen berg. 2. M. Dannenberg; HARZERS (enkelingen): 1. M. Dan nenberg, 2. F. Nijland. OPEN KLASSE: 1. W. de Wolde, 2 W. WATERSLAGERS (Stammen) 1. W. Spenkelink, 2. PI. Schulenburg, 3. H. Spenkelink, 4. G. ten Bolscher. WATERSLAGERS (stellen): 1. G. ten Bolscher, 2. H. Spenkelink, 3. G. ten Bolscher 4. H. Spenkelink. WATERSLAGERS (enkelingen): 1. G. ten Bolscher, 2. TI. Spenkelink, 3. J. Schulenburg. 4. J. Schulenburg. OPEN KLASSE: 1. J. Schulenburg, 2. H. Schulenburg. MEESTERZANGER VAN DE HAR ZERS: M. Dannenberg; MEESTERZANGER WATERSLA GERS: G. ten Bolscher; MOOISTE KLEURVOGEL VETSTOF G. J. Beldman. MOOISTE VOGEL GEPIGMEN- TEERD: H. J. Beldman; MOOISTE TROPISCHE VOGEL: M. Dannenberg. RIJSSEN. De atletiekafdeling van Sportclub Rijssen organiseert op za terdag 12 december de 4e Hollands Sehwarzwald Cross. Het parcours is gelegen in de bossen van Rijssen. hel zgn. Hollands Sehwarzwald. Het terrein is geheel op spikes te lopen, 't Wedstrjjdsecre- tariaat bevindt zich in de kantine van Sportclub Rijssen op de Koerbelt. Voor de senioren is een zgn. Koer belt Wisselbeker beschikbaar gesteld. Voorts ontvangt iedere deelnemer een persoonlijke herinnering in de vorm van een vaantje. Opgave kan geschieden tot 5 dec. bij het wedstrijd- secretariaat Frans Halsstraat 14 te Rijssen. Het inschrijfgeld bedraagt voor de prestatieloop f 1,50, voor senioren f 2,00 voor B-junioren f 1,00, voor C en D.-junioren f 0,75 voor A-junioren f 1,50. De prestatieloop voor niet KNAU-le- den vanaf 12 jaar en ouder bedraagt 4000 meter en start om 13.30 uur. De overige tijden zijn: 14.00 uur meis jes D 600 meter; 14.10 uur meisjes C 600 meter; 14.20 uur meisjes B 800 meter; 14.30 uur meisjes A 13.00 m. 14.40 uur dames 1800 meter; 15.00 uur jongens D 1000 meter: 15.10 uur jon gens C 1800 meter; 15.20 uur jongens R 2700 meter. 15.35 uur jongens A "•900 meter; 16.00 uur heren 6300 me ter. De prijsuitreiking zal omstreeks 5 uur 's middags plaatsvinden in de Sport clubkantine.

Weekblad voor Rijssen | 1970 | | pagina 2