Gewonnen van met 1-0 Excelsior liet zich niet verrassen Wedstrijd program Excelsior-teams Alle wedstrijden lagere Excelsiorteams afgelast sportclub rksv-varia Jannoa mos nen bril hemn RIJSSENSE OP DE SUCCESSEN AGRADO Mor sjongens wonnen Clubhuiswerk in Rijssen krijgt nu gestalte Wat is er te doen thuiswedstrijden Bordeaux taboe bij de zaterdagvliegers OpstHIing van Excelsior Excelsior 1 won van WZC jubileum commissie Excelsior NAAR SVV Kaart- en bingo avond Formatie van Sportclub VERMARKT Morsdames naar L. Kolmer uit Apeldoorn VOOR HET GOEDE DOEL Rijssen dir. GW-Nieuwkoop Joh. Nijkamp 50 jaar bij CWR Concert van GOV Hosanna" en O.Ph.O. in Rijssen Vrijdag 6 november 1970 3 Burgerlijke stand Mors-jeugd tc sterk voor die van OZPC KIJSSEN. Het is Excelsior za terdag gelukt om de lastige uitwed strijd in Wapenveld tegen runner-up W.Z.C. tot een goed einde te bren gen en ongeslagen te blijven. De thuisclub die zich op deze ontmoeting extra had voorbereid, om de aanslui ting bij de kopgroep niet te missen, kon niet verhinderen dat de Rijsse- naren door een 1-0 zege de punten mee naar huis namen, dit tot grote vreugde van het groot aantal suppor tei's twee derde van de bezoekers waren Rijssenaren, die hun favorie ten vergezeld hadden, en luid aan moedigden. Beide elftallen speeldep op het spekgladde terrein met vo-lle inzet waardoor het. publiek een interessant voetbalgevecht te zien kreeg, waar bij beide doelen beurtelings in gevaar- verkeerden. WZC begon overweldigend, en pro beerde met lange passes naar haar voorwaartsen in het begin reeds een voorsprong te krijgen waardoor zij een licht veldoverwicht verkeeg. Een vrije trap op de rand van de 16-me- terlijn dreigde even gevaarlijk te wor den, maar de goed ingrijpende Ex celsior verdediging wist goed weg te werken. Even later bracht Kreijkes redding door een hard ingeschoten bal van de uitblinkende Eilander, met het hoofd op te vangen, terwijl een vliegend schot van dezelfde speler Nieuwenhuis in het Excelsior doel, op zijn plaats vond. De Rood-Witten probeerden de eerste aanvalsdrift van de Wapenvelders te stuiten door de buitenspelval te han teren wat hun bijzonder goed geluk te, zodat zij verschillende tegenaan vallen kon opzetten echter vooreerst nog zonder succes. Ook de thuisclub had dit niet, toen zij een tweede vrije schop kregen te ne men. die de goed keepende Nieuwen huis in actie bracht. Aan de andere kant kreeg de voor Baan spelende Smit onverwacht een goede kans. toen hij alleen voor doelman Pierik verscheen, maar hij was blijkbaar zo verbluft, dat hij net naast de verkeer de kant van de paal schoot. In de 17e minuut nam Excelsior ech ter toch een 1-0 voorsnrong. wat la ter de overwinning bleek te beteke nen. Bij het wegwerken van de bal RIJSSEN. Excelsior, thans kop loper in de 2e klasse D speelt zater dagmiddag haar laatste wedstrijd in de eerste competitiehelft op het sport park ,,De Koerbelt" tegen het Sne- ker O.N.S. Strijdend met. volle 100 pet, uitzet, evenals tegen WZC. zullen de rood- witten zeker de puntjes in Rijsse kunnen houden. De opstelling is als volgt: Doel: J. Nieuwenhuis. Achter: D. Bakker. J. Beunk. G. Kreykes. Jac. Dannenberg, midden: J. Kappert, J. Wold, B. Bruggink. Voor: F. Smit, J. Bakker. H. van Vondel. werd achterspeler Van Essen door Smit zo gehinderd, dat het leer bij J. Wold kwam. Deze plaatste de bal naar de vrijstaande J. Bakker die van zeker 20 nieter hard en laag langs doelman Pierik knalde, 0-1. Grote vreugde bij de Excelsioraanhang die echter later een zucht van verlichting slaakten, toen Eikelboom zich op rechts vrijspeelde maar zijn schot door de lat zag gekeerd, waarna de bal kon worden weggewerkt. Een foutieve terugspeelbal werd WZC bijna noodlottig, toen Bakker hierop fel reageerde maar hij schoot tegen de doelman op. De laatste kans voor de rust was voor de thuisclub toen zij een hoekschop kreeg te nemen, die door de hard werkende Elander werd ingekopt, maar Nieuwenhuis liet zich niet verschalken en redde fraai. Na de hervatting was het vuur van WZC een beetje geblust en verover de Excelsior een licht, veldoverwicht, al bleven de aanvallen van de Wa penvelders gevaarlijk wat bleek uit een voorzet van linksbuiten Rorije, die op de lat belandde en daarna kon worden weggewerkt. Aan de overzij de kreeg Excelsior 'n kans toen van Vondel een corner kreeg te nemen, maar Smit kopte net over het heilig dom van Pierik. Een vrije schop betekende in de 30e minuut bijna de gelijkmaker toen G. Eikelboom vallend tegen de paal kop te waarna Bruggink voor de nodige opluchting kon zorgen. Aan de ande re kant was het wel raak toen Smit na een voorzet van van Vondel bij zonder fraai langs doelman Pierik in het doel kopte, maar om onbegrij pelijke reden werd dit doelpunt door de overigens goed leidende scheids rechter Wvnia uit Zwolle, afgekeurd wegens buitenspel. In het laatste gedeelte van de wed strijd probeerde WZC nog wel terug te komen, om tenminste nog een ge lijkspel te behalen, maar de hardwer kende Rood-Witten wisten telkens tij dig in te grijpen en gaven de winst niet meer uit handen. Een kleine maar wel verdiende ze ge voor de Koerbelt-bewoners, die hiermede de leidersplaats van ACV uit Assen hebben overgenomen. KIJSSEN. Indien het weer niet als spelbreker optreedt, staan de Excelsior supporters zaterdag op de Koerbelt, weer enige interessante en spannende wedstrijden te wachten. Excelsior I speelt haar laatste wed strijd in de eerste helft van de compe titie, die lol nu toe zo succesvol voor hen verlopen is, daar zij ongeslagen de bovenste plaats innemen met een punt voorsprong op no. 2 ACV uit As sen. De Rood-Witten krijgen bezoek van O.N. Sneek een goede midden meter, die geen ha^de maar technisch wel een goede ploeg moet hebben en zale 'ng on ei%en terrein nor 1-1 gelijk speelde tegen DOSK Kampen. Wil Excelsior ongeslagen blijven in de eerste helft van de com petitie dan moet men zaterdag deze tegenstander niet onderschatten en zich met eveveel elan in de strijd werpen dan in de laatste wedstrijden. Gebeurt dit, dan zal succes zeker niet uitblijven. Excelsior 2 treedt om 12 uur op als gastheer van de reserves van Voor- waarts uit. Vriezenveensewijkdat de tweede plaats op de ranglijst inneemt maar een verliespunt minder heeft dan de Koerbelt-bewoners. Wil Ex celsior 2 aantonen, dat de nederlaag tegen ON2 een misstap was, en blij- -ven meedoen in de strijd om de bo venste plaats, dan moet er zaterdag gewonnen worden voor eigen publiek. Excelsior 3 is vrij. Het vierde gaat naar Almelo en heeft RIJSSEN. Door de slechte weers omstandigheden en de toestand der terreinen ging zaterdag geen enkele wedstrijd door van de lagere Excel sior elftallen. RIJSSEN. De voetbalvereniging Excelsior '31 die volgend jaar haar veertig-jarig jubileum viert, heeft 'n jubileumcommissie in het leven ge roepen, die de diverse jubileumacti- zal regelen en voorbereiden. Deze jubileumcommissie is als volgt samengesteld: voorzitter J. Rozen- dom, secretaris H. Gerritsen, pen ningmeester A. J. Averik, 2e voorzit ter, G. Klein Horsman en lid A.v.d. Meer. De rood-witten, opgericht op 31 mei 1931 willen weinig geld consume ren. maar zullen wel diverse grote tournooien organiseren. RIJSSEN Sportclub Rijssen I staat zaterdagmiddag voor een zwa re opgave-. Na een week van gedwon gen rust gaan Rutterkamp en zijn mannen naar Sibculo om het op te nemen tegen het eerste elftal van S.V.V., waartegen het altijd moci'iik spelen is geweest. De Sibculoërs staan bekend als een ploeg out tiet lijf aan lijf gevecht niet schuwt en koste wat kost thuis een goed resul taat willen behalen. Het zal zaterdag voor de Rijssenaren die op dit mo ment de ranglijst aanvoeren, een moeilijke wedstrijd worden, al is men niet bij voorbaat kansloos. De verde diging zal het wel klaren, ook zoiv'c: oud-aanvoerder Ruiterkamp. Of de voorhoede eindelijk eens raak za! schieten, moet worden afgewacht. Zeer waarschijnlijk speelt M. Pijffers niet mee wegens ziekte. Of dit van importantie zal zijn valt niet te voor spellen. In ieder geval zal Sportclub met of zonder invallers, van meet af moeten aanvallen om een goed resultaat te behalen. De wedstrijd begint om drie uur. Sportclub Rijssen 2 speelt eveneens een uitwedstrijd en gaat naar Den Ham 2. Sportclub 3 ontvangt op de Koerbelt om drie uur Vroomshoopse Boys 4. Sportclub 4 is vrij en Sport club 5 gaat naar -Lernele 2. Sport club 6 ontvangt DES 5 en Sportclub speelt thuis tegen Eversberg 3. iportclub B 1 gaat naar Omhoog BI mi Sportclub C 1 speelt op de Koer- fcelt tegen Wierden C 2. Excelsior I omzeilde in Wapenveld een lastige klip door daar met 1-0 te winnen van WZC. Door deze ze ge heeft Excelsior nu de leiding van ACV Assen dat zelf niet speelde over genomen met een punt voorsprong. De stand in de tweede klasse D is nu Excelsior 9 6 3 0 15 19- 8 A.C.V. 9 6 2 1 14 22- 8 Klazienaveen 8 4 3 1 11 16- 6 DOSK 9 3 4 2 10 12- 8 O.N. Groningen 8 3 2 3 8 11-12 WZC 9 3 2 4 8 12-13 O.N. Sneek 9 2 4 3 8 9-11 Blauw-Wit '34 9 2 4 3 8 6-11 Schoonoord 9 1 3 5 5 4-10 H.Z.V.V. 8 1 2 5 4 9-18 RUSSEN De supportersvereni ging van Sportvclub Rijssen organi seerde vrijdagavond in het clubhuis op de Koerbelt eén kaartavond waar voor goede belangstelling bestond. De pr:J n, bestaande uit vlees en vlees waren, werden gewonnen door M. Schreurs (3585 punten), W. ter Harmsel (3294 punten), F. Nij and (3252 punten.) en A. Heuten sr. (2505 punten). Vrijdagavond wordt in de kantine van Sportclub Rijssen een bingo-avond georganiseerd waarbij el ke belangstellende van harte welkom daar een lastige uitwedstrijd tegen de derde editie van ON dat wel te sterk voor de Rood-Witten zal zijn. Excelsior 5 speelt thuis en moet pro beren een gunstig resultaat te beha len tegen BCSV 4 uit Borne. In deze ontmoeting zit zeker een puntenver deling voor de thuisclub. Excelsior 6 speelt uit en heeft, in Njj- verdal SVVN 4 als tegenstander. Zal het zesde zich herstellen van haar laatste nederlaag? Het zevende elftal komt in Wierden tfgen SVWZ 4 binnen de lijnen. Dit kon wel eens een moeilijke opgave worden voor Excelsior 7. Excelsior 8 gaat met het zesde naar Nijverdal en speelt daar ook tegen een elftal van SVVN n.l. het vijfde. Excelsior 9 heeft een thuiswedstrijd en moet proberen en goed resultaat te behalen tegen het Vriezenveen- se DETO 6. Tenslotte Excelsior 10 dat in Enter de zevende editie van Enter Vooruit als tegenstander heeft. Bij de junioren ook enkele interes sante ontmoetingen, die zeker het aanzien waard zullen zijn. Zo speelt Excelsior AI thuis en ont vangt daar de AI reserves van NEO uit Borne een goed elftal zodat zeker de nodige spanning wel niet zal ont breken. A2 gaat naar Enter en ontmoet daar de A2 jeugd van Enter Vooruit. Hier zal wel niet veel krachtsverschil zijn al zijn de Enternaren in het voor deel door eigen terrein. Excelsior BI is vrij. De B2 junioren hebben een thuiswed strijd en ontvangen de BI junioren van Eversberg uit Nijverdal. Ook Excelsior B3 heeft een Nijver- dalse tegenstander op eigen terrein n.l. het. B2-elftal van DES. Interessant kan ook de ontmoeting worden op de Koerbelt tussen Excel sior Cl tegen het Enschedese Rig- tersbleek Cl voor de hoofdklasse van de C-junioren. Het vijfde elftal van de Excelsior-iu- nioren dat thuis speelt is Excelsior C3 dat. Enter Vooruit C2 ontvangt. Excelsior C4 speelt uit en ontmoet in Nijverdal De Zweef C2. Het pupillen-elftal gaat naar Haarle om te proberen een puntje mee te brengen van Haarlese Boys ET. GEBOREN: Roy Albertus Johannes, zv W. A. M. Rensen en A. M. Meulman, Middel- dijk 4a, 28 okt. 1970; Wim Arjan, zv T. Koster en E. Lang kamp, Maarstraat 71, 28 okt. 1970; Dirk Gerard, zv D. Jansen en H. A. Kreijkes, Esstraat 79, 28 okt. 1970; Derk, zv H. Plas en G. Brinkman, Holterstraatweg 88b, 29 okt. 1970: Gerry Janny, dr B D Roesink en W Kolenkamp, Zuiderstr. 88. 28 okt. 1970 Wilhelmina, dv H. Pas en H. R. Tim mer, Esstraat 128, 29 okt. 1970: Jan Hendrik Dinant, zv J.. W. Brinks en IJ. Nijkamp Hangerad 23. 30 okt. 1970; Dirkje Janny, dv H. J. Knol en J. Nieuwenhuis, Hagweg 13, I nov. 1970 Willemina, dv F. Nijland en J. Lan- genhof, Enterstraat 24, 24 okt. 1970 te Deventer; Henkjan, zv A. J. Voortman en G. J. Altena, Arend Baanstraat 71, 1 nov. 1970; Paulus Bastiaan, dv J. de Ruiter en M.. G. Anker, Prins Mauritsstraat 38, ONDERRTOUWD 29 okt. 1970 te Almelo. G. J. ten Hove. 26 jaarBlinde Banis- weg 35 en J. Pronk 26 jaar, 's Gra- venhage, Soetensstraat 11, 29 okt. '70; E. W. W.van der Veen 21 jaar, Goor Berkenstraat .52 en Z. W. Jansen, 21 jaar. Markeloseweg 69, 30 okt. 1970; G. T. M. IJsseldijk 28 jaar, Hengelo MR Troelstrastraat 107 G. H. M. Geerdink 23 jaar. Spuitstr. 18, 2 nov. 1970. Nienwenhuis, Hagweg 13, 1 nov. 1970; GETROUWD: IJ. G. Eikenaar, 23 en M. van Dam, 19 jaar, Lentfersweg 12, 29 okt. 1970; H. Pijffers, 26 jaar en H. Burgers, 22 jaar. Esstraat 31, 29 okt. 1970; E. .D Voortman, 25 jaar en F. Lich tenberg, 20 jaar, Haarst.raat 132 30 okt. 1970; JT. J. ter Haar 31 jaar en W. Plas, 27 jaar. Wierden, Beldmansweg 2, 30 okt. 1970: M. TT. B. Gort. 30 jaar en D. J. de Wilde. 23 jaar, Deventer, Dortstraat 37, 30 okt. 1970. OVERLEDEN: J. Muller, 71 jaar, ev J. E. van der Gaast, Boomkamp 5, 28 okt. 1970; J. Schreurs. 63 jaar. ev G. H. van Os, Molendijk 1, 26 okt. 1970 te Alme lo. RIJSSEN Sportclub Rijssen 1 verschijnt zaterdag tegen SVV 1 in de volgende opstelling. Doel: G. J. Stegeman, achter: J. Lohuis, A. Lig- tenberg, M. Ruuterkamp en B. Wil mink, midden: L. Westerhof, J. Vin cent en. J. Nijkamp. Voor: J. v. d. Kammen, M. Gerritsen en J. Berg man. Door de algehele afgelasting van het programma ging afgelopenweekend geen enkele wedstrijd door.z Komend weekend zijn voor alle elftal len wedstrijden vastgesteld, die ho- penlijk nu wel doorgang zullen vinden al is dit op het moment dat we schrij ven erg twijfelachtig. De grote hoe veelheid regen za, waarschijnlijk weer spelbieker worden. Voor het le elft.il staat een zeer in teressante wedrr j;;jd op het program ma; n.l. de uitwedstrijd tegen Omhoog te Wierden. Ongetwijfeld geen ge makkelijke opgave voor de Rijssena ren. Bij een overwinning der Wiordena ren is Omhoog volop in de running voor de bovenste plaats. Het overige programma ziet er als volgt uit: RKSV 2-SDOL 3 2.30 uur; RKSV3-SOS 4 11.45 uur; SDOL 4-RKSV 4 12.00 uur; RKSV 5-Enter 6 10 uur; RKSV c-IJaarle Boys c2, 2 uur; RKSV b.-S.V.Z.W. 3.15 uur. Vrijdag 20 november is er door het bestuur een halfjaarlijkse vergade ring uitgeschreven, waarvoor geen conficaties worden verstuurd. Op de agenda staat o.m. de bespreking van de nieuwe kantine met haar facetten. .De officiële opening etc. De verga dering vindt, plaats in café Koedijk. RIJSSEN. Enige leden van de Rijssense pluimvee en konijnenfok kers vereniging ,.De Eendracht" had den hun dieren ingezonden op de gro te nationale tentoonstelling van hoen ders sierduiven en konijnen, die on der de naam ,,Agrado" ieder jaar wordt gehouden in de markthal le Doetinchem. Op deze grote show waar ongeveer 1700 dieren waren ingezon den behaalden de Rijssense fokkers met hun dieren de volgende fraaie successen. Gerh. Baan met Hollandse Hoen ders Zilver zwart geloverd haan jong 1 ZZG en 2 ereprijzen idem haan jong 2 ZG. idem haan jong 3 GG, idem hen jong 1 ZG, idem hen jong 2 ZG, idem hen jong 3 GG, idem hen jong GG. idem hen jong G idem trio jong 1 ZG. Dezelfde met Hollander konij nen zwart ram oud ZG. idem ram jong ZG idem bruin ram oud 1 ZZG en ereprijs tevens district kampioen, idem blauw ram jong 2 GG. idem gouwenaar voedster jong 2 ZG. K. Wold met Hollands Hoen Kriel zilver zwart geloverd haan jong 1GG idem hen jong 1 GG, Ben Pijffers met Pommerse Kroppers wit doffer oud 1ZZG, idem duif oud 1 ZG. idem duif jong 1 G, idem zwartbontdoffer jong 1GG. G. J. Wessels met Oud Hollandse Meeuwen blauw doffer oud 1 ZZG en ereprijs, idem doffer jong I ZG, idem blauw zilver duif oud 1 ZG. Dezelfde met Klein Chinchilla konijnen voedster oud GG, idem voed ster jong ZG. idem zg. B. J. Schreurs met Klein Chincilla ram oud 1ZG en ereprijs, idem 2 ZG. idem 3 ZG. idem ram jong 3 ZG, idem G idem ram jong 3 ZG, idem G. idem voed ster jong G. H. Preuter niet Rex konijnen wit ram oud 1 ZG. idem voedster jong 2GG, idem zwart ram jong 1 GG, idem dalniatiner zwart ram A klasse 1 ZG, idem dalmati- ner bruin ram oud 1 ZZG en ereprijs tevens districts kampioen. Dezelfde met Hollander konijnen blauw voed ster jong 1 G, idem bruin voedster jong A klasse 1 ZG. RIJSSEN Aangevoerd; runderen 11 varkens 0, totaal 11. Prijzen: 2 vette koeien van 11501200 p. stuk, 5 melk- en kalfkoeien van 10001250 p. stuk, 4 pinken van 851)1000 p. st Overzicht handel: Rundvee, handel: met. moeite verkocht, prijzen staande Woer vuile, jongn en ooln, zelf rech- tevoort neet met nen bril op loopn, in teegnstelling met vrooger. Toen zag iej der hoaste gin eene met, ten minsen neet op de stroate. 't Kon wean nen ooln, mear dan rnosse a wa heel slach zeen künn en jongn helemoale nin. 't Was net of de leu der zi'k vuur sjeneern det ze nen bril op monn hemn. In, of vlak biej thoes, doar koej ze der nog wal eens smangs met an traffen, zoo as de oole moo atte biej de toafel zat hoajn of zükn stopn, of de keals at ze zi'k boetn, oet de weend en in 't zunke harn e'zat, met nen ooln zak oonder 't gat, um 'n zich of de zaejsel te hoarn, woerbiej ze dan 'n bril op 't puuntje van neuze harn zitn. en der skuuns oawer hen keekn. atter eene met hü.er kuijern. Vearder zag iej ze der neet met, of 't mos wean met 't leazen van de kraante of 'n biebel. Tenminsen dee at leazen konn, want ik hebter nog wa wat. e'keant. dee at det neet konn. en ook hüern naam neet konn skriewn en 't ofdeenn met. 'n kruuske zetn. at ze wat teekn mossen. Iej munn ook neet meann det de gennege dee at moarken det ze slach ter van gezichte würn voort noa 'n dokter of noa nen oongarts gungn, at ter den tenminsen was. Nee, dan wo- chen ze gewoonweg tot der eens nen koopman langs de duure kwam den at toovall.eg ook brille in zin kasjen har, nues veterbaand, speeln, noaln, neej goarn, en mear van zukke dinge. Den koopman oawer vrüg -dan eers wa, wanf hee wus wa det de leu knibbeln woln, noadet ze der eene harn oet e'zoch. m.ear noa 'n zetje würn ze dan toch wa oawer de pries eens en harn ze nen bril vuur 'n poar seant. Det warn dan van de klaene iezern brilkes met vegroot.glaaze der in, dee at misskien wa neet e.ens good vuur hüerre oogne warn. Ook hè'k wal eens e'huerd van boerne leu dee at nen bril leutn met brengn oet de Pruuse, duur zonnen Duutsen koopman den at 'n poar keer 's joars de boern langs gung met. zaejsen en Ziehen oet Duutslaand. Volgens zegn warn de brille doar ve- dan batter dan dee van hier. Ze monn dan wa 'n poar seant mear betaaln, mear dan harn ze ook wat goods, zoo at dee Duutse koopleu zieann. Det is non allemoale vülle aans. Begint oewe oogne slachter te win, en küej als neet good mear oonder skaejn, vear of, of dichter biej, dan goaj noa oewn hoessdokter den at; oew duur steurt noa nen oogndokter in Almelo of Dieamter. Doar wordt oewe oogn groondeg oonderzóch, en dan kriej 'n breefke met, woer at op- steet wonnen bril aj hemm munn. Doar goaj dan met noa de genne ge den at briln vekoch, en dan pre- sies weet won'n' aj hemn munn. Toch küer der nog smangs oarge din ge oawer huern, zoo as. 't gennege. wat vuur 'n poar joar trugge ne Ries- sense vrouwe oawer kwamm. Jannoa zinne oogne würn. volgens hüer zelf. neet batter. want iederbod kreeg ze 'n zear huewd at ze 's oawns 'n zetje har zitn leazen. en ook met 't nejn at ze nen droad in de noale wol doon. mos ze tuurn um ne der in te krieng. Bier huer in thoes har ze awa 'n rnoal of wat e'zeg: Iej munn der met gangs met de oogne, want iej maakt ze glad kapot met det tuurn. en dej van 't leazen ,een zear huewd kriengt is ook neet good. Iej munn rueg nen bril hemn". ,,Joa, det gluew ik ook wa", was 't antwoord wat zee dan gaf, mear doar bleef 't biej. want in de hoed zag zee der lelk teegn an. en was bange det ze ne dan geregeld op mos hemn ook oawerdag. Ze was nog niear good viefteg joar, en dan a met nen bril op loopn, nee at 't eawn kon, dan lever nin. Toch. kon ze 't op lessen neet lenger vuur vlechen en mos ze der wa an gluewn um der met gangs te goan. want 't wür earder slachter dan batter. Zee noa huern hoesdokter, den at huer duur stuern noa Almlo noar nen oogndokter. Den oonderzochen hüer de oogne en zear, det nog wa met vul, want ze warn nog tamelek good. Wa mos zee nen bril hemm vuur 't leazen en '1. fiene woark, mear gewoon oawer dag op zetn, was nog neet nue- reg. Doarnoa mos Jannoa vesldlnde brille opassen en prebeern. Ze mos dan letters leazen op nen ofstaand um te zeen wat 'n bessen vuur hüer was. Det vul aans bitter teegn, want dan har ze dissen op, en dan den, mear gin eene, woervan ze non zegn kon, den is good-, 'n Eenn was te wa- zeg en 'n aandren niekeern wier wat aans an. zoo det der op 't. lessen a wa 'n stuk of tiene har op e'had. Den dokter begun op 't lessen 'n bet- j;e ongeuuldeg te worn, det ze non nog 'n goon neet har, en zat ter hüer toen eene op 'n neuze met de wüere: ..Probeer deze dan eens me vrouw". Meteen at Jannoa den op har reup ze: ,,Den is good dokter, doar kan'k als good duudlek duur zeen", en meteen begun ze veskilnde letters op te leazen, zoonder wiefeln. net zo good de klaenn als de grootn. 'n Dok ter begun ope.ens te bruin van 't la chen en skreewn: ..Mens. wat doe je hier dan, want het montuur wat je nu op hebt is er een zonder glazen". Jannoa kon veuln det ze rood wur en stottern zenuwaehteg: ..Mear duur dee eersen kon'k earlke neet good zeen. dokter, hej dan ginnen aandren vuur miej?" Lachend prebeern 'n dokter der nog 'n poar. en warrem- pel, het kwam nog (rechte, want toen kreeg ze der eene op neuze. en met glaaze der in, want doar had ze eers noa e'veuld, woer at ze als duudlek duur zeen kon. Nog aaltied lachend, want hee har wa e'moarket -dot Jannoa zi'k vuur tweedie keer neet wier te pakn leut nemm, skreef 'n dokter hüer 'n breef ke, woer at ze in Riessen met. noa nen brilnkeal kon goan en den maakn duer der eene trech- te. Ze hef ne non a 'n joar of wat op met 't leazen en at, ze wat te st.opn of te neegj hef, en 't bevaalt huer bes, mear zeg ze. toen at ze 't later veteeln: ..Ik kan miej nog wa vuur 'n kop houwn. a'k ter nog an deanke dè'k neet duur hebbe had. detter +oen gin glaaze in zatn. GETJAN. Precies zoals verwacht, beginnen de geprogrameerde activiteiten van het clubhuiswerk gestalte te krijgen. Voor de jeugd tot 13 jaar zijn reeds drie clubs volgeboekt: de handwerk— club en timmerclub op de dinsdag avond en de timmerclub op de don derdagavond. Vérder zijn van start gegaan: de expressiegroep op de vrijdagavond en de pinokkiogroep op de zaterdagmorgen. J.l. vrijdag ging de derde timmerclub op de vrijdagavond van start. Hopenlijk zal met ingang van 6 november gestart kunnen worden met de electronica- club, waarvoor veel belangstelling be staat. Op woensdagmiddag 4 novem ber vindt de' start plaats van de jack-off (jeugd tot 9 jaar van 13.30- 15.30 en van 15.30-17.30 uur jeugd van 9-14 jaar) van start met de bij zondere jeugdfilm ..De Vliegfiets" in kleur. Op dinsdagmiddag 10 novem ber wordt er gestart met een handen- arbeidgroep (leeftijd van 7-9 jaar). De activiteit tafeltennis zal met in gang van woensdag 4 november zich gaan afspelen in het gymlokaal aan de Schoolstraat. In overleg met het 6. en 7 nov. Landelijke tentoon stelling Ver. Eendracht. Hoenders konijnen en sierduiven, Parkgeb.; 7 november. Ledenvergadering le Rijssense kanarievereniging. Harmsel 6 uur; 7 november. Volleybalwedstrijd Ri- vo 1-Car. N'dal 1 3 uur; 10 november. Filmclub Rijssen, 8 uur kantine Omefa; 12 en 13 nov. Uitvoering C.O.V. Hosanna 8 uur Parkgebouw; 13 november. Ledenvergadering Veilig Verkeer en rijtest, 8 uur Wel tering; 17 november. Ned. Ver. v. Huis vrouwen. Causerie door mevr. Koe- se-Tammeling te Enschede over: Kunstjes met de naald, 8 uur Park gebouw; 19. 20 en 21 nov. Tentoonstelling V.V. Zanglust, ter Harmsel; 20 nov. Noordermannenkoor Jubi leumuitvoering. Zuiderkerk 21 nov. Volleybalwedstrijd Rivo 1- Verdan 2 3 uur; 21 nov. Volleybalwedstrijd Rivo 2- Signaal 1; 16.15 uur. 24 nov. Filmclub Rijssen experi mentele films vertonen. 8 uur kan tine Omefa; 28 nov. Volleybalwedstrijd Rivo 1-Wesselbrink 1, 15.00 uur; 8 december. Uitvoering Twente Zangers met de Shepherds, Park gebouw: 8 december. Ned. Ver. v. Huis vrouwen Kerststukjes maken o.l.v. de heer Meijer, 8 uur Parkgebouw: 12 december. - Volleybalwedstrijd Rivo 1-Verdan 3 15.00 uur; 12 december. Volleybalwedstrijd Rivo 1-IJarambee 2, 16.15 uur; 19 december. Volleybalwedstrijd Rivo 2-Aristoi T 15.00 uur. (Opgaven voor deze rubriek kunnen geschieden 's maandags vóór 5 uur ter gemeentesecretarie, afdeling Al gemene Zaken, kamer 7, boven.) RIJSSEN Zaterdag startte voor de kring Twente - IJsselstreek de vva- terpoloeompetitie 1970 - 1971. In het overdekte bad te Almelo speelden de Mors jongens A en B hun eerste thuis wedstrijden tegen resp. OZPC a (Ol- lenzaal( en ZCE b (Enschede). De Oldenzalers die vorig seizoen naai de \-kIasse promoveerden konden het tegen de Rijssenaren niet bolwerken en werden met 10-0 uit het water ge speeld. In de 2 x 5 min. durende speeltijd opende Dick Boeve de score, waarna Anton Janssen, na een solo, de stand op 2-0 bracht. Jan Wolterink bracht 3-0 op het scorebord en Dick Boeve bepaalde, uit een pass van Jan Smit de ruststand op 4-0. Na de pauze liep de Mors via Ma- rinus Koster uit tot 5-0. Wolterink liet 6-0 aantekenen, Hartman 7-0 en Boeve uit een strafworp 8-0. Diezelfde speler bracht de score op 9-0, waarna Wolte rink uit een scrimmage de eindstand op 10-0 bracht. Op het moment dat Hartman nummer 11 dacht te scoren, Ploot de arbiter voor het einde. Doelman Richardson hoefde slechts 'én keer in actie te komen bij een /erre worp vanuit de Oldenzaalse verdediging. De jongens B stuurden ZCE b met een 9-3 nederlaag naar huis. Wessels scoorde 1-0, Coerssen 2-0 en 3-0, waar na Wessels de ruststand op 5-0 bracht. Hierna liep ZCE in tot 5-3 tot de doel- puntenmachine van de Mors weer be gon te draaien. Wessels zorgde voor 6-3 en Schreurs beproefde het hout werk. Het was tenslotte Wessels die alle overige doelpunten voor zijn re kening nam en zijn ploeg aar* de 9-3 zege hielp. RIJSSEN Het ziet er naar uit dat de postduivenliefhebbers in en om Rijssen, de jarenlange en traditiegetrouwe wedvlucht vanaf Bordeaux (Fr.) in de toekomst zullen moeten missen. Indien alle verenigingen in en om Rijs sen hieraan bun goedkeuring geven (en dat zit er dik in), wordt deze wed vlucht van het vluchtprogramma afgeschreven. De leden van de postduivenvereni ging Het Luchtvermaak 'gaven in een ledenvergadering duidelijk te kennen dat zij voor het voorstel sterk geporteerd zijn. Het meren- leel stemde voor. In plaats voor de- •'.e wedvlucht komt een extra fond- vlucht vanaf Orleans (Fr.). Ook de wedvlucht vanaf Charteroux (Fr.) zal dan van het fond-vluchtenpro- gramrna worden geschrapt. Het in rayonverband vliegen niet •erplicht te stellen (een voorstel van •nkele leden) werd volledig verwor den, zodat de situatie als in het afge- 'open seizoen gehandhaafd blijft. In het bestuur kwam geen wijziging bij Het Luchtvermaak. De aftredende bestuursleden J. Seppenwoolde, G. J. de Wilde en B. Witten werden bij acclamatie herkozen. Uit het jaarver slag van secretaris G. Wessels bleek dat de vereniging nog steeds groeit. Het aantal leden bedraagt momenteel 125. De penningmeester II. Harbers liet in zijn verslag horen dat het met Je financiën van Het Luchtvermaak zeer wel is. Tijdens de vergadering werd besloten indien de andere vere niging zich hiermee akkoord ver klaart met de wedvluchten van jonge duiven te concoursen tot aan Quic- vrain en de natoervluchten tot «tan Quievrain. Het aantal duiven dat Het Luchtvermaak verzond in het afgelo pen seizoen bedroeg '28.007 stuks, ver deeld over de vitesse, fond. midfond, wedvluchten met jonge duiven en de natourvulchten. College van B. en .W., de afdeling sportzaken, de zwemvereniging de Mors en de gymnastiekvereniging DOS is dit mogelijk geworden. De ta feltennissers zijn dolblij met deze op lossing en zijn zeer erkentelijk voor dit goed stuk overleg. Eveneens zijn ze dankbaar voor de wijze waarop de kerkeraad van het afgescheiden gedeelte van de Eskerk medewerking heeft verleend om tot nu toe te kun- nen blijven spelen in de zaal van het gebouw Jeruël. Op donderdag 5\ november- beginnen de judolessen in de zaal van het St.. Jozefgebouw. Nieuwe deelnemers zijn van harte welkom. Er zijn mogelijk heden aanwezig om weer tot een oudere groep judoka's te komen. De pottenbakkersclubs voor dames blijken in de belangstelling te staan. De eerste morgen (donderdag 29 ok tober) was er reeds een flinke belang stelling. 's Avonds was het iets min der di'uk vanwege huiselijke omslan,- digheden. De animo voor de potfen- bakkerscursus schijnt dusdanig groot te zijn. dat overwogen wordt ook op de dinsdagavond een cursus te ge ven. De cursus duurt acht of zes tien weken. Eerst zullen een aan tal technieken worden aangeleerd. Na de eerste acht weken zal er ge legenheid zijn om emailleerwerk (b.v. sieraden te vervaardigen). Elke cur sus. die o.l.v. mevrouw Jopie van Putten staat, zal 12 deelnemers kun nen herbergen. Bij voldoende deelna me is het niet uitgesloten, dat ei- niet ingang van januari een cursus stofferen geprogrammeerd zal wor den. Enkele dames hebben reeds te kennen te geven aan zo'n cursus de behoefte te gevoelen. Belangstellenden worden verzocht contact met de lei ding op te nemn. Inmiddels is de leiding met. behulp van vrijwillige medewerkers bezig om het clubhuis in gereedheid te bren gen voor de jeugd van boven de der tien jaar. In de vernieuwde disco bar zal een compleet nieuwe HT-fi- sterio geluidsinstallatie met grote mo gelijkheden worden aangebracht. Alle ruimtes zullen worden voorzien van aangepaste geluidsboxen. Verder zijn een aantal mooie barkrukken aange kocht. In hc tz.g. spellokaal zal een wand met ingebouwde tweede bar en kas ten komen. Dit lokaal zal dusdanig omgevormd worden, dat er straks gelijktijdig twee vaste oudere jeugd groepen in het clubhuis aanwezig zul len zijn. Zeer binnenkort zal een nrogramma voor de oudere jeugd uitkomen. Zo begbit or dus langzamerhand weer leven in het elubhuisgedoe te komen. Er zouden voor de ion^ere jeugd voor al nog meer activiteiten ontwikkeld kunnen worden. Daarvoor moeten we echter over vriiwillieem edewer kers (tevs) beschikken. Ziin er nog inwoners van Riïsscn. die daarvoor een naar unriïps ter beschikking heb ben? De eiiiL>Hnic;onnasrentrale (tele foon functioneert nog cTeeH«v Di* js een servieedienst, ver- •/ored dnov innee mensen uit het club- huiswerk Momenteel kunnen nog nen aantal m"nspn in aanmer- t-ing- komen derj uit te maken van deze oonascenf.r.Ue. RUSSEN De dames van de zwem- en poloclub De Mors spelen zaterdag hun eerste wedstrijd voor de wintercompetitie van de knng Twenthe-IJsselstreek. Om 7 uur tre den de dames 1 in het overdekte bad te Apeldoorn aan tegen het eerste damesteam van Rrummen. RIJSSEN Zaterdag startte voer de kring Twenthe-IJsselstreek de waterpolocompetitie 1970-1971. In het overdekte bad te Almelo speelden de Morsjongens A en B hun eerste thuiswedstrijden tegen resp. OZPC a, Oldenzaal en ZCE b. Enschede. De Oldenzaleps die vorig seizoen naar de A-klasse promoveerden, kon den het tegen de Rijssenaien niet bolwerken en werden mei 10-0 uit het water gespeeld. Doelman Richardson hoelde 1 slechts één keer in actie te komen bij een verre worp vanuit de Oldenzaalse verdediging. De jongens B stuurden ZCE b met een 9-3 nederlaag naar huis. RIJSSEN De vérkoopavond var. de zendingskrans „Lydia" die werd gehouden in het Hervormd Centrum Sion, kan in alle opzichlen geslaagd worden genoemd. Er was een zeer grote belangstelling en de opbrengst van de verkoop van zelf gemaakte ar tikelen bedroeg 4000 gulden Hiervan werd 2000 gulden geschonken aan de Geref Zendingsbond. 500 gulden voor de nieuwe kerk te Rante Pao en 100 gulden aan de Bond voor Inwendige Zending. RIJSSEN De opbrengst van de collecte, gehouden tijdens de zen dingsavond voor de Spaanse Evange lische Zending in de Schildkerk. be droeg met nagekomen giften in totaal f 1735,72. RIJSSEN De postduivenvereni ging De Zwaluw zal het komende sei zoen niet meer deelnemen aan de wed vluchten op zaterdag Ondanks het feit dat men zich pas één jaar had aangesloten bij de zaterdagsvliegers in Rijssen, heeft men besloten weer op zondag te gaan concoursen en weer deel te nemen aan de wedvluch ten in het rayonverband De Regge- streek. Enkele leden van de zaterdag vliegers hebben zich inmiddels bij De Zwaluw gemeld om deel t.e nemen aan de zondagwedvluchten. RIJSSEN. De heer L. Kolmer, technisch hoofdambtenaar bij de dienst Gemeentewerken te Rijssen, werd benoemd tot directeur van Ge meentewerken in de gemeente Nieuwkoop. De heer Kolmer, die be kend staat ais een kundig hoofdamb tenaar, die als chef van de buiten dienst met veel mensen te maken heeft gehad, en door zijn sympathie ke optreden een zeer gewaardeerde figuui was, kwam op 16 maart 1964 naar Rijssen. Het is nog niet bekend, wanneer de heer Kolmer zijn nieuwe functie, die een fraaie promotie voor hem hptpkent. zal aanvaarden. RIJSSEN. De heer Joh. Nij kamp, chef van de Superette van de Coöperatieve Winkelveremging Rijs sen. herdacht deze week het feit, dat hij 50 jaar geleden in dienst trad van de vereniging. De voorzitter, de heer II. Nieuwenhuis, sprak de gouden ju bilaris toe in hotel Weitering in te genwoordigheid van zijn echtgenote én van de afdelingschefs. De heer Nieuwenhuis, voorzitter van de Coöperatieve Winkelvereni ging roemde de serieuze wijze waar op de heer Nijkamp gedurende een halve eeuw de belangen van de Coö peratie., had gediend. De directeur van de CWR. de heer Spelt, sprak ook waard erende woorden. RIJSSEN Op vrijdag 13 novem ber wordt er 's avonds om 20.00 uur door het Overijssels Philharmonisch Orkest een concert gegeven in Rijs- sen. De avond wordt georganiseerd door de C.O.V. ..Hossanne" in Rijs sen. Koor en solisten zullen meewer ken aan dit concert in 't Parkgebouw IJet programma voor 13 november omvat werken van Buxterhude, Bach en Mozart. Solistische medewerking door de sopraan Bermaine Stordiau, alt Cecilia van de Laak, tenor Marius van Altena en bas Joop Veuger. De dirigent van C.O.V. „Hosanna" Wil lem Mesdag uit Enschede heeft d# leiding. Het orgel wordt bespeeld door Truud Mesdag-Schuurman.

Weekblad voor Rijssen | 1970 | | pagina 3