D. Oosthoek afgetreden als voorzitter Sportclub Rijssen G. v. d. Maat 500e lid van ver. ..Excelsior' Onze gelukwensen gen Bioscoop in Rijssen Zo vlo de duiven „HAAZEN" Standenlijst water-polo competitie EVENEMENTEN IN OVERIJSSEL FREZER en een REVOLVERDRAAIER Stichting Clubhuiswerk Rijssen MOTOR OOST flinke mannen G. Peelers nieuwe voorzitter Legaat voor de Herv. gemeente Kringrecord bij wedstrijden ill zwembad Rijssen rineke Sleking kringkampioen rogramma ..jwhw/Awmuj kw DE MORS NAAR DRIEKAMP Voor schoonmaken van... Eerste Rijssense Schoonmaakbedrijf Slokker s juli mo \adelig saldo Training VOETGANGERS ACTIE '7 0 Schuitemaker Machines N. V. Winterseizoen 1970-1971 Zomerkampen RIJSSEN PALTHE N.V. v RIJSSEX In het clubhuis op He Koerbelt hield de v.v. Sportclub Ry*- »en donderdagavond onder leiding ▼an voorzitter Oosthoek een zeer ge- j aanleerde jaarvergadering waa voor grote belangstelling bestond. Na de opening van de voorzitter deelde hq mede. na vijf jaar aan het roer van Sportclub te hebben ge staan, het bijltje er bij neer te wil len leggen en te bedanken als eerste man. Dokter Oosthoek blijft echter be stuurslid en zal in het komende sei- aoe.% het penningmeesterschap over nemen van de heer J. Agteres. De heer Agteres blijft als bestuurs lid het komende jaar zitten, terwijl de heer J. Lohuis in de plaats werd gekozen van de heer Agterbos die naar Amsterdam verhuisde. Met algemene stemmen werd he- toemd tot voorzitter va;» de v.v. Sp. elub Rijssen de heer G. Peeters die reeds sinds een half jaar deel uit maakte van het bestuur. Oud voorzitter Oosthoek dankte bij rijn afscheid zijn medebestuursleden voor de prettige samenwerkiing in de afgelopen vijf jaar en hoopte dat het met Sportclub onder een wat rusti ger voorzitter in de toekomst cres cendo mocht gaan. Hij memoreerde de vele activiteiten die er onder zijn leiding ontplooid waren en zo hij, onbewust op enkele punten mocht hebben gefaald, dan vroeg hij hierover excuses. Voorzitter Pee ter s was verheugd met algemene stemmen tot voorzit ter te zijn gekozen en voelde zich in de korte gespannen tijd dat hij in Rijssen woonde goed thuis. Vanaf de eerste dag voelde hij zich reeds op genomen in de vriendenkring die Sportclub heet en hij hoopte op een prettige samenwerking met het be stuur. Het nieuwe bestuur ziet er als volgt uit: G. Peeters, (voorzitter), A. Bruggeman (2e voorzitter), H. Kamp (secretaris) J. Ruiterkamp wedstrijdssecretaris). J. Graveling, J. Agteres. J. Lohuis en J. Rozen- dom sr. (leden). De contributie voor de jeugd be neden 12 jaar blijft op f 1.25 gehand haafd. In de elftalcommissie werden ge kozen de heren Rozendom sr.. H. Dangremond. Hofman, J. ter Harm- sel en J. Lohuis. De kas zal voortaan worden gecon troleerd door de heren Gerritsen en Scheppink- De training zal worden gehand haafd op de dinsdag- en donderdag avonden. Het bestuur was zeei tevreden over de opkomst van de spelers bij de trainingen maar hoopte dat in het komende seizoen de trainingen nog intensiever zullen worden bezocht. Het financieel verslag van de pen ningmeester vermeldde een nadelig saldo van f 5578,85. Aan subsidies, contributies enz. kwam in het sei zoen 69-70 binnen een bedrag van f 9765,43. De uitgaven vermeldden 'n bedrag van f 9625,47. Het saldo per 31 mei bedroeg dus f 239,96. De post nog te betalen rekieningen bedraagt echter f 5818.81. De kantine maakte in dit jaar een winst van ruim f 5000,-. In de kas- commissie voor de kantine werden gekozen de heren Rutterkamp en Lo huis. De heer Oosthoek bracht dank aan de heren Grevelink, die momen teel verblijft in het ziekenhuis te Al melo en Schellevis voor de goede gang van zaken het clubhuis betref fende. In het nieuwe seizoen zal de heer Schotman de verzorging van de ter reinen op zich nemen. De overige noodzakelijke werkzaam heden voor en na een wedstrijd wor den gedaan door de heren Lohuis en Kamphuis. De rondvraag leverde een geani meerde discussie op. Vele aanwezi gen waren tegen de benoeming van een speler-trainer en het bestuur zal dan ook op korte termijn moeten uit zien naar een trainer. Trainer Wes- sels die de jeugd onder zijn hoede had. heeft inmiddels voor deze func tie bedankt. De heren Gerritsen, Nij- zink, Ro-zendom en Vincent zullen deze taak overnemen. Als lid van da jeugdcommissie wer den benoemd de heren Heuten sr., Heuten jr., Beldman, Van Dijk en Bruggeman. In de toekomst zullen veelbeloven de junioren mogen trainen met de spelers van het eerste elftal. j ontributie De contributie zal verhoogd wor den voor de senioren van 3 tot 4 gulden per maand en voor de junio ren van f 1,25 op f 2,00 per maand. Het derde lid beneden 16 jaar is vrij gesteld van contributie. Uit de nalatenschap van mej. Boer man» aan de Haarstraat ontving de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemetnte V*n Rijaner» vorige week een legaat f 1500. RIJSSEN. Het was zaterdagmid dag een bijzondere mijlpaal in de ge schiedenis van de voetbalvereniging Excelsior '31 toen tijdens een korte plechtigheid in het clublokaal op het Spotpark de Koerbelt het 500e lid officieel weid begroet. Voorzitter Smeijers heette de 11-ja- rige G. v.d. Maat, wonende Venne- kesgaarden 47 te Rijssen hartelijk welkom in de grote Excelsior familie Wij hopen, aldus voorzitter Smeijers dat je nog vele jaren met veel ple zier bij Excelsior mag voetballen en de Rood-Witte kleuren met ere mag dragen. De jongste zoon van de heer v.d. Maat sr. die in de beginjaren van Excelsior toen ook wel Knak genoem deel uitmaakte van de elftalcomm. mocht uit handen van de heer Smeij ers een waardeboon voor een comple te voetbaluitrusting in ontvangst ne men. De Rijssense 2e klasser maakt op het ogenblik een gewldige ledenaanwas door. In 1967 schreef zij het 400e lid in en nam toen deel aan de competi tie met 5 senioren. Sjunioren en 3 pupillen-elftallen, terwijl met net seizoen 1970-1971 met 9 senioren. Bevorderingen Chr. school voor Ma vo te Rijssen: naar tweede klas (4- jarig): Meisjes: Dineke v. d. Noort, Gerda v. d. Noort, Hanneke Voortman, Jan- me Voortman. Mona de Bruin, Hen drika Dekkers. Hendrika Mensink, Joken Nieuwenhuis, Gerdien Nijkamp, Gertrud Nijland. Janneke Slagman. Rosalina Ubjaan. Mineke Voortman, Adrie Boom, Herma Es- huis. Janneke Gerritsen, Ria Nijland Hermien Nijland. Jannie Nijland, Wil lie Nijland, Ina van Pijkeren, Geertje Reterink, Henriet Rosman, Janet Schuurman. Marjan Seppenwoolde, Ria Spenkelink, Jenny Jansen, Gezien Peddemors, Ali Peters. Antje Plui- rners, Jannie Schuitemaker, Marian Schuitemaker. Rudy Span, Ineke Stam, Ria Stam, Willy Veld. Ina Vel- ten, Artien Kuiper. Naar kl. 2, 3-jarig: Adri v. d. Lee Aagje v. h. Veld. Fanny Zwoferink. Jongens: Diekus Borkent, Jan Haa se Gerrit Jansen, Wim Jonkman, Arend Ligtenberg, Mannes v. d. Maat Gerrit v, d. Noort. Dick Wolterink, Hênry Wolterink, Henk Beunk Freek van Brussel, Gerrit van Brussel, Jan Dangremond. Bertus Hofman, Man nes Kippers. Johan Mekenkamp, Jan Rohaan, Gijsbert Schuurman. Wim Smeijers, Bennie Tijhof, Jan Vosman. Gertjan Baan, Gerrit v. d. Belt, Jós Bloemendaal, Frans Nawijn. Gerrit Nijland. Jan v. d. Riet. Jan Schutten. Berend Agteresch. Henk Bolink, Dirk Getkate, Henk ter Harmsel, Jan ten Hove, Wim Klein Nagelvoort. Frits Langer.hof, Johan Ooms. Dinanf Pon- gers, Jar» H. Seppenwoolde, Frits de Wilde. Dirk Wolfs. Meisjes: Dini van Brussel. Tanja an Essen. Erna Freeke, Ria Haase, Ria Hendertink. Leidy ten Hove, .len- nv Kamphuis, Gerrie v. d. Noort. .ïan- nie Nijkamp. Ina Sanderman, Rianne Voortman, Hermien. de Wilde. Ina As- sink, Anneke Kreijkes. Gerda Men sink, Janske Mensink, Jenny Nijkamp Dini Nijland, Jennie v. Pijkeren. .Jan neke Seppenwoolde. Johanna Slagman Sietske Tuinstra. Fenny Zonnebelt. Jongens: Harrv Averesch, Arjan Baan, Jan Willem Baan, Leendert Baan, Herman v. d Belt, Gert Ger ritsen. Jan Hofman, Dinand Holsap- pel. Jan Koers. Gerard ter Morsche. Henk Sphippers, Johan Seppenwoolde Otto van Tuyl. Arjan ter Avest. Gerrit Beunk. Hans Drijer, Han Dijkhuis. Jan Jansen. Berend Koster. Jan v d. Maat. Girrit Rosman .Andries Sieme- rink. Ian Spenkelink, Gerrit W. Tij huis Bevorderd van klas 2 naar klas 3: (4-jarig) jongens: Marinus ten Brinke Jan Brunnekreef. Jan Dannenberg. Jannes Dannenberg. .Joop Heusink- veld. Hary Jansen, Piet Leiwakabes- sy, Benny Nijhof. Johan Nijland, Ger rit Paalman. Henk Plas. Henk Plui- mers. Wim Rohaan. Rijk Schipper. Gerrit Stam. Gerrit Troost. Wim Baan. Gerard Bosch. Adriaan v Heek, Henk ten Hove. Jan Kettelarii, Gert jan Kreijenzang. Johan Mensink, Henk Nijkamp. Hans Schuppert. Ge rard Sprakel. Gerrit Tijhuis. Henk v. Brussel. Wim Dekkers, Bram ter Harmsel Dickie Jansen. Wim Jur- riens. Jan Koster. Jan Ligtenberg. Jo han Ligtenberg. Dick van Losser. Wim Poortman. Jan Rolleman. Gerrit Roosink. Dick Stegeman. Harm Strij ker. Gerrit Troost. Evert Voortman... Henk Wessels, Wim Willink. Meisjes: Hannie Bouwmeester. Rita Bruggink, Heidi v. d. Duyn. Maria Langkamp. Wilma Nieuwenhuis Manne Paalman, Gerrie Voortman, Adrie Waanders, Ant Averink. Marga Beltman, Janneke ten Berge. Ina Leiwakabessy, Gerdien Nieuwenhuis, Gerdien Nijkamp. Janneke Paalman. Hannie Poortmaa. Geertje Visser, Jennie Bouwhuis, Aalke Goorman Ria ter Harmsel. Hendrika van Los ser. Jannie v. d. Maat, Truus v. d. Maai. Gerda Scheppink, Jannie Wild. Jongens: Gerrit Brandriet, Antonie Jansen. Wim Karkdijk. Jan Kl. Hors man. Chris Nieuwenhuis, Wim v. d. Noort, Wim Nijkamp. Herman San derman. Wim Spenkelink. Jan Steu nenberg. Meisjes: Janneke Bouwhuis, Janrxie Brinkman. Riki ten Hove, Lia Schip pers. Gerda Spenkelink, Gerda Wou denberg. Naar klas 3. 3 jarig: Herman ter Harmsel, Berend Voortman., Gerda Voortman. Bevorderd van klas 3 naai' klas 4: Meisjes: Jolanda Bakker, Ria Belt man. Ankie ten Berge. Annie Hofste de, Tonny Hulsman, Marja Jansen, Dita Koedijk, Jenny Kolkman, Ger dien Maassen v. d. Brink, Gerda Nij land, Hanneke Penning», Jannie Poortman, Joke Velten,, Fenny Voort man, Jneke Agteresch, Gerrie Baan, Ineke Baan, Gea Beltman, Willy Roerman, Gerdien Danneberg, Ada Gerritsen. Janneke Haase, Ma rietje Loman, Jenny Meijerink, Hermieri v. de Noort, Els van Schooten, Wineke van Schooten, Gerda Schuitemaker, .Jolien Zwaag, Jenny Avesaat, Janna Baan, Jenny ten Bolscher, Anneke Dangremond. Arjanneke Gerritsen, Janneke van Heek, Endry Nijhuis, Ria Nijkamp, Hendrika Roosink, Jan neke Schapink. Gerdien Schipper, Jenny Tijhuis, Mini Wolterink. Jenny Jansen Jongens: Dirk Baan, Dinant Buur- sink, Andries Dangremond, Gerrit Dannenberg, Henk Dannenberg. Pie- ter v. d. Hoeven, Gerrit Voortman, R.iekie Voortman. Frieda Wesselink. Peter Altena. Wim Boeve, Alex Braakhekke. Bertus Dekkers. Jan Hosmar, Dirk Markvoort. Berend Nijkamp. Wim Poortman. Herman Wessels, Martin Boerman. .Jan van Brusse1. Gerrit ten Hove, Wim ten Hove Arie Jansen. Henk Kempe. Jo han Kipper». Jan Roosink. Wim Smit, Jan van Tuyl. Mannüs Wessels, Ber tus Bannink Mej. J. Paalman 1e Rijssen. werk zaam op het bejaardencentrum El- theto. slaagde te Apeldoorn voor het diploma bejaardenhelpster. Voor het Mulo-diploma A slaagden op de r.k. Mavo school te Rijssen; Jose Altena x. Marga Huls x. Maria Dirkes x, Femie ten Hove x, Erna Krewel x. Harry te Lintelo x, Ciel Meinders x. Truus Render x, Ben Schulte x, Marion Struik x. Toos Vel- naar x, Rijssen. Gerard Woolderink. Jan ter Beke x. uit Wierden, Gerard Essink x. Harry te Kattelaar x. Ineke Lemmertink x, Harry Schrooten x, Leny de Vries x. uit Enter, Huub Blik- man x, Gerry Gerretzen x. Ans Woest- huis x. Gerda Woesthuis x, Bernard linker x. Marijke Hoogland x. Jan Ruiter x. Agnes Uitzetter x, Emilia Wenremers x. betekent: geslaagd met Midden standsdiploma. Drie kandidaten werden afgewezen. De volgende leerlingen behaalden het type-diploma: F. G, Alferink. E. Alferink, A. Braamshaar, Alf Braam- haar. M Bekhuis. A. Dissel. II. Plu- ren, G. K. Gescher, N. Gouman, J Hanstede, F. Hpnstede, H. Hesselman. II. ten Hove. J. Jannink. A. Kamp huis. M. Jansen, J. Lammertink. J. Nollen. B. Rikkert, F. Rutenfrans. I. Slot.. J. a.d. Stegge. M. Tijhuis. E. Veldhuis. M. de Vries. J. Weijn. J. Wennemers en H. Woolderink. 10 junioren en 7 pupillen elftallen binnen de lijnen zal komen. De huidige grote toeloop, vooral van junioren en pupillen, zal zeKer een extra stimulans zijn voor de ac tieve jeugdcommissie van de Rood- Witten om de voetbalminnende Rijs sense jeugd bij Excelsior een zekere vorm van ontspanning te bieden. Onder voor de zwemsport minder gunstige weersomstandigheden, or ganiseerde de kring Twenthe-IJssel- streek van de KNZB woensdagavond in het zwembad De Koerbelt te Rijs sen de kringkampioenschappen van deze afdeling. Ondanks de regen be stond er van de zijde van het pu bliek een goede belangstelling. Ge zien de goede resultaten voelden de uitverkoren zwemmers en zwemsters zich goed thuis in 't verwarmde wa ter van De Koerbelt. De resultaten van deze avond wa ren: 1500 m vrije slag dames (limiet na tionale kamp: 2145 min.): 1 Ine Pe ters (OZPC) 22.36.5 2 Alie Smink (ZZ PC) 23.05.1. 3 Rikie Lafaille (ZZPC) 24.01.9. 4 Ria Engelbertink (OZPC) 24.15.6. 800 m vrije slag meisjes onder 16 j. (limiet nat. kamp: 11.30 min.) 1 Willy Bolsenbroek (BZZ) 11.30.4 (nieuw kringrecord), 2 Antoinet Wisselo (BZ Z) 11.47.3. 3 Anjo Stutt.erheim ('t Ra vijn) 12.00 3, 4 Maio Peeters (AZC) 12.12.7. 1500 m vrjje slag heren (limiet nat. kamp. 19 40 min.): 1 Bert Bergsma (de IJssel) 19.23.4 s-(nieuw kringre- cord). 2 Fred Zomerhuis (de IJssel) 20.24.6. 3 Harry Doter (ZZPC) 21.23.8. 4 Henk Wisselo (AZC) 22 40 4. 800 m vrije slag jongens onder 16 j. (limiet nat. kamp 10.45): 1 Rob Spij kerman (BZZ) 10.34.3. 2 Hans Kelder man (ASC) 11.30.8. 400 m vrije slag meisjes onder 14 j. (limiet nat. kamp. 5.38 min) 1 Annet te Segaar (de IJssel) 5.16.4 (nieuw kringrecord), 2 llenny Schutte (de IJssel) 5 29.7, 3 Els Hazewinkel (ZP A) 5.40.5.' 400 m vrije slag jongens onder 14 j. (limiet nat. kamp 5.20 min.) 1 Frank Poelakker (de IJssel) 5.20.7. 200 m wisselslag pers dames (li miet nat. kamp. 2.50 min) 1 Annema- rie Rozemnn (ZCE) 2.45.2, 2 Ine Pe ters (OZPC) 2.54.7, 3 Ria Engelber tink (OZPC) 2.59.3. 4 Tineke Sleking (de Mors) 2.59.8, 5 Corrie Vennegoor (OZPC) 3.00.1. 200 m wisselslag pers heren (limiet nat. kamp. 2 34 min 1 Addy Nijhuis (ZCE) 2.31.4, 2 Edwin Huuskes (ZCE) 2.49.6, 3 Henk Wisselo (AZC) 2.49.2 (gediskw.) 4x100 m vrije slag estafette meisjes onder 16 jaar (lim nat. kamp 4 56 min.) 1 De IJssel 4 58.6. 2 ZPA 5.09.2, 3 BZZ 5.26.9. 4 AZC 5.31.9. 4x100 m vrije slag estafette jongens onder 16 jaar (lim. nat. kamp 4 28 min.) 1 de IJssel 4 26.2, 2 BZZ 4.47'.3. 3 ZPA 4 47.6. In de bioscoop te Rijssen draait za terdagavond de film ,,De laatste re kening betaal je zelf", met o.a. Lee van Cleef. Antonio Sabato en Bud Spencer. De korte inhoud van de film komt op het volgende neer: Cudlip de vagebond, een neger en een prediker zwerven tezamen als gauwdieven door het Wilde Westen. Zij nemen echter nimmer hun toe vlucht tot geweld en hebben nog nooit gebruik gemaakt van de wapenen. Op zekere dag voeren zij een sluwe overval uit op een postkoets en sla gen er in zich meester te maken van een valies met de lonen voor de mijnwerkers van ..Silver Canyon".'t Paard van Cudlip slaat op de vlucht en terwijl hij het zoekt ontmoet hij de jonge mijntechnicus Ben Novak, die het valies onder zijn berusting had. Cudlip voelt sympathie voor deze be schaafde jongeman aan wie hij eni ge tijd later tijdens een gevecht in de saloon zijn leven te danken zal heb ben. Er wordt opnieuw geld aangevoerd voor det mijnwerkers. Cudlip en zijn kameraden besluiten de postkoets weer te overvallen. Als zij op het punt staan de buit in hun bezit te krijgen, bevinden zij zich plotseline tegenover een bende bandieten en zij worden gedwongen tot de verdediging over te gaan. Cudlip arresteert de bandieten en men biedt hem aan sheriff van Sil ver Canyon te worden. Hij weigert, doch Ben Novak weet hem te overtui gen. dat hij hierdoor een^nieuw leven kan opbouwen. Op een dag, juist als een vracht zilver voor vervoer gereed ligt-, valt de bende van Burton Silver Canyon aan. Cudlip slaagt er in de eerste aanval af te slaan, maar de bende dringt opnieuw op en neemt de vrou wen en kinderen,als gijzelaars gevan gen. Na een dramatische schietpartij lukt het Cudlip tenslotte de bandie ten te verjagen. Op dat moment trachten de predi ker en de neger zich meester te ma ken van het zilver. Novak verklaart, dat hij het ten koste van zijn eigen leven zal verdedigen, waardoor Cud lip gedwongen wordt te kiezen tussen de jongeman. dië zijn leven gered heeft, of zijn oude vrienden, die zijn vroegere leven vertegenwoordigen. Na innerlijke tweestrijd kiest hij de zijde van Novak en doodt de neger en de prediker. Hierna is het hem c hter niet mo gelijk Ben Novak nog langer zijn vriend te noemen en hij vertrekt om zijn vroegere leven weer op te ne men. Toegang 18 .jaar. De postduivenvereniging Luchtver- maak had zaterdag 412 postduiven in concours en leed geen noemenswaar dig verliezen. De eerst aankomende duif was van T. Geerling en meldde zich om 13.44. uur. Deze duif had een snelheid ont wikkeld van 11.50 42 meter per mi nuut en won met een ..snavellengte" verschil van nummer twee, de duif van G. J. Kreijkes. De volgende belangrijkste uitslagen waren: 3. J. Gossen. 4. T. Geerling, 5. Joh Seppenwoolde. 6. D. J. ten Hove. 7. J. W. v. Brussel. 8. Robeha. 9. D. Sprakel 10. T. Geerling. De postduivenverniging de Zwaluw hield zaterdag een wedvlucht vanaf Survilliers over een afstand van 454 km. De duiven werden om tien min. over 7 gelost bij Zuidoosten wind. De vlucht had een traag verloop. De belangrijkste uitslagen zijn: 1. M. Geuzendam. 13.41.46: 2. DF. Dom- merholt. 13.55.17; 3. H. Nijland 14.07.0 4. M. Geuzendam 13.41.46; 5. .T Pijf- fers. 14.12.10; 6, H. A. Struik 14.14.20. 7. J. Pijffers 14.13.58: R. G. Slagers 14.18.41; 9. .H Nijland 14.19.10; 10. H. A. Koedijk 14.19.1? RIJSSEN. Tijden» de kringkani- pioenschappen van de kring Twen- Ihe-IJsselstreek in Rijssen voor bo ven de 14 jaar en in Almelo en De venter voor groepen ofider 14 jaar behaalden de MorsJeden Tineke en Harry Sleking uitstekende resultaten. In Rijssen werd Tineke bij de da mes op de 200 m. wisselslag vierde in de goede tijd van l59.8.~ waar mee zij de limiet haalde voor de na tionale kampioenschappen. Het afgelopen weekeinde werd /ij kringkampioene op de 100 m. school slag meisjes onder de 14 jaar in de uitstekende tijd van 1.27.2. Janet Spijkerman werd tweede in I.27.3. Op de 200 m. schoolslag nam Janet Spijkerman revanche en tikte als eerste aan in 3.08.0. Tinkele Sle king werd tweede in 3.08.5. Harry Sleking werd op de 50 m. rugslag voor jongens onder 10 iaar verrassend derde in de tijd van 46.9 sec., wat hem een bronzen medaille opleverde. Hij werd eveneens derde op de 50 m. schoolslag jongens on der 10 jaar in de zeer goede tijd van 51.0 sec. Op de nationale kampioenschappen die van 19 tot 26 juli zullen worden gehouden te Leeuwarden zal Tineke Sleking mogen uitkomen op drie num mers t.w. 200 m. wisselslag pers., 100 m. en 200 m. schoolslag voor meisjes onder 14 jaar. Het programma van de zwem- en poloclub dc Mors ziet er voor deze week als volgt uit Op donderdag 2 juli speelt het eerste herenteam van de Mors een waterpolowedstrijd tegen het team van Natando in Arnhem. Deze wedstrijd begint om 8 uur 's avonds. Op de Koerbel ontvangen de meisje? A van de Mors bezoek van de meisjes van de Zandstuve. eveneens om acht uur Ne wekke ol wat e'leene, zag ik 's oawns biej 't. duur leazen van de kraante 'n adverteantie stoan det Jehan en Janna, oole kunnegjaejd van oons, viewntwenteg joar e'trouw warn, 'k Zegge teegn de vrouwe: ..Hier muuj dit eens leazen". „Guuns zeg zee, det har ik nog geenneet e'zeene, en toch kiek ik aalt dee nog wa noa. lej zoln zegn woer blif de tied at det non a wier zoo lange e'leene is. Mear j, 't koomp wa oet, want 't was vlak noa 'n oorlog det ze trouwn. en dew der brulfte van harn. Iej konn toen zoo wat nog niks krieng umdet als nog op 'n bon was. Avv doar non neet earder an e dach hebt, want wiej harn 't wa künn weetn en hüern oolsen zünne at vleenn joar e'trouwd is. Wat duch oew. doar züew nog wa ne klaeneg- haejd an munn doon. Of nin?" 'k Vuene natuurlek wa good, a har ik e'dach dew nog wa ne kaate harn e'kreeng, um dew nog wa vuile biej mekoar oawer de vloere kümm. Wat ik dan ook zear teegn de vrou we. Mear afijn, det mos zee zelf mear weetn. doar bemüej ik rniej neet met, met zukke dinge, wat zee dut is miej wa good. Doar wil ik het disse keer neet oawer hemm, mear oawer 't gennege wat Jehan en .Janna oawerkwam, zo'n joar vuurdet ze trouwn. en wat ze oons zelf vetteald hebt. dus iej küen- ter op an det 't woar is, en woer ik an dachen toen 'k dee adverteantie leus. Janna deenn in Riessen, woer at ze ook biej .Jehan was e'kümm. mear ze woonn in Nut er en geregeld koej Jehan doar ook veenn. Det was heel begrieplek want ten eersen harre dei- de meid zitn en ten tweenn was ter heel wat rüsteger en vaejleger at in Riessen met al dee Duutsers en det gedoo. woer aj op monn passen det ze oew neet biej de kladn kreeng want 't was net in de tied detter iedere keer razia's würn e'hüeln. Ook was vuur Jehan een vuurnaam dinge dette biej Janna in thoes 'f Zaterdagavond neemt de Mors deel aan een zwemdriekamp tussen de Aa. 't Ravijn en de Rijssense zwem en poloclub. De driekamp die om half ze.s begint vvordi gehouden in het zwembad het Wendelgoor. Alleen leden die een startvergunning hebben, mogen hier aan meedoen. De zwemploeg wordt door T..C. samengesteld. Met een extra bus wordt om kwart voor vijf vertrokken vanaf de parkeerplaats naast de slagerij Hofman (Walstr.) zwem-wedstrijden gehouden in het vrijdagavond worden onderlinge zwembad de Koerbelt. Op vrijdag 10 iuli worden onderlinge polowedstrij den georganiseerd, eveneens in het zwembad de Koerbelt. Op 21 augustus wordt tussen het Ravijn (N'dali en de Mors gestre den of de Dollekamp-beker. een jaar lijks weerkerende ontmoeting tussen de zwemploegen van deze verenigin gen. De clubkampioenschappen worden door de Mors gehouden op 24. 25 en 26 en 27 augu«tus Op 29 aug. volgt de laatste zwemdriekamp van 't sei zoen tussen de Mors. de Aa en het Ravijn. nel good op n lees kon zetn, want biej 'n boer harn zeN noarns gi ge- L.ek an, en hee was net in de joarn dette heel wat noa binn ko woarken. Op nen züendaggennomdag toen at ze met mekoar 'n eanken roond luepn in Nuter, zaggc ze duur ne akker- heage wat wemmeln an de ka ante van nen sloot. Nièskiereg e'wurn, bleek toen at ze der korter biej kwamm, det 't nen dikken haazen den at in 't strik zat, det vaste was e'maakt an nen rikkepoal. 't Deer leawn nog en dee niks as springn um lus te komm. Jonge", zeg Jehan, ..det is raak. want ik weete vaste det ze doar biej oons in thoes bliej met zeent". Ze loern eawn in de roonte ofter gin on- road in de buurte was, en toen bleek det in 'n heeln umtrek gi meanske te bekenn was, vleug hee duur de akkerheage met de wuerre: ...UJief iej doar stoan. en kiekt good oet, detter niks an kuump. Zeej wat dan cco iej mear nen skreew, en dan muuj gewoon heaneg vedan loopn, ik kom oew dan wa noa". Toen at 'n haazen um zag. gung 't deer nog mear an, vuural toen at ne oet 't strok wol doon. 't Kossen um nog wa müejte um ne der oet te krieng. mear op t lessen leekken 't urn toch en harne biej de achterbee- ne noa vuile matteln. Met de zied- te van de haane gaffe ne "n poar slaage achter de oorn. en noa eawn wochen leekt of ter leawn der oet was, want 't spatteln hu>l op. Jehan stop ne achter 't büejs en det wier op Janna an, dee at oonderwiel fn skrik har e'zatn, det 't neet good zol goan. ..Non mear direkt op 't hoes an", zeg hee, ..vuur at ter oons eene teegr. koomp, want ik valle wal op met den poer achter 't büejs." Meat* net of 't zoo sprak, ze warn nog gin dreehonderd meter weg van de stea of doar kwam der in de vearte eene an op de fietse, en toen at; ze good keekn, bleek det. 't Hofman 'n jacht opziener was. ,,0, wat muuj non", koarmen Janna, ,,doar hew oons mooj e'had". ,,Det geet wa good," zeg Jehan, .Joop iej mear duur, dan doo ik net a'k pis sen mut in dc buske en stoppe 'n ha zen meteen vot, dan haale wiej ne temeer wal op in 'n twee doonker". Zoo gebuurnt al zat Janna wal in skrt det Hofman wat moarken zol. mear gung good, en Jehad was a wier biej huer toen 'n jachopziener biej huer was. Den har niks in de gaate had, zear huer gedag en fietsen duur. ..Wat heb ik oew e'zeg. det gung wa good", zegt Jehan. ..Nee moarken non goaw eers noa thoes en dan haal ik um temee op. want ik weete good woer a'k ne too hebbe goojd, net ach ter 'n boarken buemken in de gaa- weghaejd he'k ter met 'n skoon nog wat blaan oawer hen e'stöt". Toen atte der echter later wier kwam keeke lelk op 'n neuze. 't Buemke vuenne gaaw genoeg wier en ook kon- ne wa zeen woer at 'n haazen e'leang har, mear den har zelf 't hazenpad e'kuezen. Jehan har ne wa 'n moal of wat achter de oorn e'hüwn. en e'meant dette dood was toen atte neet mear spatteln. mear hee har zi'k zoo vear vegist dette ne alleene duuzeleg har e'hüwn. Later, toen atte doar lea in akker-hea^e, wasse wier biej e'küum en harre de beene nümm. Jehan keek sneu too, mear 't veveelnsle was nog vuur um. dette op de koop too. nog oet e'lachen wür toen atte zoonder hazen biej Janna in 't hoes kwam. en hee mos veteln woer at 't um e'goane was. GFTJAN. Heien 1 (4e klasse bondscompetitie) Weusthas 1 3-5 (19-13); De Mors 1 4-5 (26-10); De Rijn 1 12-2 (7-3); Sa- larido 1 2-2 (5-13): Wijhe 1 4-0 (82o) IJssel A 14-28 (108-5); Proteus A 13- 17 140-27); W2Z A 12-16 (28-26); Mol A 12-10 (37-39); 7.CK A 13-10 (29-53); Weus(hsK A 12- 6 (21-44); AZC A 12-4 (22-61); I.Tsselm. A 12-3 (17-57). Meisjes B Ravijn A 9-18 (64-4); Groe ne Jager 11-16 (57-26); De Mors A 3-11 (44-22); OZPC B 11-9 (38-44); ZCE B 11-9 (38-44); ZCE B 10-4 (20-56); Zandstuve A 9-4 (12-34); VZPC A 1(12 (8-57). Jongens C. IJssel B 13-24 (76-14); ZVV A 13-21 67-18)Vorden A 10-13 (35-32); De Mors B 13-13 (44-40); Ravijn A 11-10 (27-27); Proteus B 12- 6 (26-47); Berkei A 10-1 (9-53); BZPC a 10-4 (6-59) 4 punten in mind). ALMELO Aug.: 4. 5, 6 7: toêristi»ch» Twènt- se Rijwielvierdaagse; start rest, 't Groenendal tussen 7.30 en 10 uu.r. BORNE 4 juli Openluchttheater Herthme: 15.00 u. Pipo de Clown en zijn vrienden en de rolschaatsshow Molenstad uit Winschoten. 17 juli Openluchttheater Herthme:^ 20.00 u.: The Dutch Swing College Band. 22 juli Openluchttheater Herthme; 15.00 uur kindercircus Santelli uit Groningen. 31 juli Openluchttheater Herthme: 20.00 uur Beatfestijn m.m.v ..The Buffoon»" uit Enschede- 5 aug. Openluchttheater Herthme: 15.00 uur Limburgs Jeugdtoneel. 15 aug Openluchttheater Herthme: 20.00 uur Weense avond. DELDEN Aug. 16: Ossenwijde: 14.00 uur; Schut ters- en ruitersfeest met o.a vogel schieten en concours hippique. Juli en Aug.; Iedere maandag en don derdagavond 19.00 uur: excursie door Delden met na afloop verto ning van dia's. Inl.VVV-kantoor Delden. DENEKAMP Juli: 24 t.e.m. 28 Markt; kcv*r\i». uur; po-1 ENTER \aug 6: Centrum: vanaf nv- en paardenmarkt. GOOR Juli 4 en 5Volksfeesten en kermis. Juli 5: Station: 13.30 uur; vertrek al legorische optocht. HOLTEN Juli: 28. 29 en 30: Kalfstermanswei- de: 14.00 uur; braderie met attrac ties. iuli 30: kermis. IARKELO 'li 6 19. 30: Openluchttheater: 20.00 uur: boerenbruiloft Anno 1830. ili: 15 t.e.m. 29; Openbare Lagere School van maandag tot en met za terdag 14 tot 17 en van 19.30 tot 21.30 en zaterdag van 14-17 uur: de monstratie en tentoonstelling ,,Het oude handwerk". Juli 25 t.e.m. 1 aug: Dorpsplein: ker- mis. Juli: 25 t.e.m. 16 augustus: boerderij enverlichting. route pl.m. 25 km en plm 200 boerderijen met diverse at tracties. Aug 6: Openluchttheater: 20.00 uur: Boerenbruiloft Anno 1830. OMMEN Juli 14: Markt: 9 tot 15 uur: Ommer Bissing: Jaarmarkt met attracties. Juli 15 t.e.m. 18: terrein hotel Stege man: kermis. OOTMAR8UM T.e.m. 14 sept.: iedere maandagavond om 20.00 uur avondwandeling met folkloristische films. Inl: VVV-kan toor- idem hotel ..De Rozenstruik" en cefé-restaurant ..Pikkemaat" iedere woensdagavond 20.00 uur: optreden van boerendansers. Juli 26: VVV-kantoor: 13-14.00 uur. vertrek wandelpuzzeltocht met na afloop koffie met krentenwegge. Aug. 30: idem. RAALTK Juli: 8. 15 .22 en 29: van 8.30 tot 12.30 uur: Sallandse Bottermarkt in orri- ginele Sallandse kostuums, rondrit ten met huifkarren, brikken, kleed wagens, demonstraties oude am- bach1^ en Sallandse koffietafel met kruudmoes. Juli 11 t.e.m. 13: Broekland: kermis. Juli 12. 14.00 uur wegraces. Juli 22; Zwolsestraat: centrale pre miekeuring van Warmbloed Mer- riën. Aug. 5. 12. 19 en 28: Sallandse Bot termarkt: als in juli. Aug: 27 t.e.m. 29: centrum: Salland? oogstfeest Stöppelhane met beur». TlBBERGEN Juli: 29. 30 en tuurritten). V RIEZEN* V E EN Juli: 16, 17 en 18: Rozenstraat Wester- haar: volksfeesten WEERSELO Eind aug: Saasveld: folkloristisch festival en schuttersfeesten. WIERDEN Juli8, 15, 22 en 30: Taptoe van Jeugdband Wierdense Harmonie, pony-club, boerendansers uit Mar- kelo en Kapel St. Jans Harmoni* op de campings. Juli 18: Raadhuis: muziek- en zang uitvoering door Chr, Gemengde Zangver. ,,Hoop op Zegen", St .lans- Harmonie en Wierdense Harmonie. Juli 20: Optreden jeugdcircus. Juli 29: Spuitbalwedstrijd tussen brandweerkorpsen Wierden en En ter. Aug: I: Wedstrijd tussen landbouw- tractoren. Aug; 20, 21 en 22: Internationaal mu- zir-'-feest. ZWOLLE Juli: 4 t.e.m. 26: Park Eekhout: Jeugdland Aug: 1 t.e.m. 9: Grote markt, Melk markt en Rode Torenplein: Ker mis. KANTOREN EN FABRIEKEN GLAZENWASSEN ONDERHOUDSWERK naar 31; Ruiterdagen (na- Fabrikant van landbouwmachines en koudgewalste profielen vraagt Sollicitaties dagelijks aan het bedrijf, Nijverheidsstraat 30, Rijssen, telefoon 05480 - 2865 Inschrijfformulieren verkrijgbaar voor aktiviteiten jongere jeugd tussen 19 - 20 uur clubhuis te Schöppe. J. t. Horststraat 5, Rijssen aanmelden voor alle kampen kunnen nog geschieden tot zaterdag 11 juli. NIEUWI HONDA PS 50 L DE SPORTIEVE LICHTGEWICHT Super sportieve benzinetank en nieuwe mode«inr6n - Motor 49 cc Drandschone 4-takl (dus gelukkig geen mengsmenngj - Ooven: liggende nokkenas 3 versnellingen met handle aan stuur - Teiescopische voorvering - trommelremmen. veiligheidsslot enz. - Topsnelheid 40 km/u Prijs (incl. BTW): f. 729.- Imaak nu AFSPRAAK VOOR PROEFRIT BIJ; voor onze afdeling CHEMISCH REINIGING zoeken wij enkelt (in ploegendienst) voor de bediening onze automatische wasmachines. Sollicitaties: Palthe Textielveredelingsbedrijven Plesrnanweg 11, Almelo. N.T-

Weekblad voor Rijssen | 1970 | | pagina 3