Sportclub 4 ju receptie Rijssen viert het tienjarig bestaan 350 wedstrijden voor Excelsior op Excelsior verloor verdiend van BSVV -nieuws De heer Kreykes werd de kleiduifkampioen Zo vlogen de duiven ONZE Grote overwinning Morsheren op WZC De Morsteden braken records in I wello Speelweek WENSEN SPORTDAG VOOR 420 LEERLINGEN CHR. MAVO Zaterdag Doelpunten- n de Koerbelt tl HULDIGING JAN KAPPERT De jtHJgdronde Rijssen van programma Kringrecords bi j wedstrijden in zwembad Rijssen Successen voor twee Morsteden Vrfjdag 26 juni 1970 RIJSSEN De voetbalver eniging Sportclub Rijssen zal op woensdag 1 juli de leeftijd van 10 jaar hebben bereikt. Deze verjaardag zal niet onopge merkt voorbijgaan. Vrijdag avond 3 juli komen alle Sport club-leden in het Parkgebouw bijeen voor het houden van een grote feestavond. De volgende dag 4 juli wordt een receptie gehouden. 'n Hook Degradatie Reizer Zw emexamens voor 475 leerlingen Voorzitter A. Bloemendaal' Baergman overhandigt de nieu we kampioen de wisselbeker. 8 Gaarne had het Sportclubbesluur gezien dat de viering van het tweede lustrum zou zijn samengevallen met de promotie van het eerste elftal naar de KNVB. Op het kritieke mo ment zette PSV uit Almelo de jonge Rijssense vereniging de voet echter dwars. Het elftal zal ongetwijfeld met een andere samenstelling komen o.a. door het bedanken van rechtsach ter Lohuis die naar PSV gaat en Al- kema die de wens te kunnen heeft gegeven graag naar het tweede team te willen verhuizen. Inmiddels heb ben zich enkele veelbelovende jonge spelers bij de club van Oosthoek aan gemeld zodat het bestuur vol ver trouwen de toekomst tegemoet ziet. Momenteel telt de vv Sportclub 240 voetballeden. In de nieuwe competi tie zal waarschijnlijk met twaalf elf tallen worden deelgenomen aan de voetbalstrijd, waaronder 6 senioren elftallen. Op 30 april 1960 staken enkele le den van het toenmalige Rijssen Voor uit (zaterdagafdeling) in café 'n Hook de hoofden bij elkaar om te komen tot de oprichting van- een nieuwe za terdagclub. De verhouding tussen de zaterdag- en zondagafdeling van RV liet volgens deze heren nogal wat te wensen over en Rijssen Vooruit (zon dag) zou er geenszins bezwaar tegen maken dat de zaterdagafdeling ging verdwijnen. In de hierop volgende weken wer den zoveel mogelijk spelers van de zaterdagafdeling warm gemaakt voor de op te richten nieuwe club en zo kwam dan op 1 juli 1960 de definitie ve oprichting. Het oprichtingsbestuur bestond uit A. Ditsel (voorzitter), A. Otten (se cretaris), J Krijkes (penningmees ter), L Bruggeman. J ter Harmsel, G Vosman en J Ruiterkamp (leden). Het aantal leden bedroeg 115. onder verdeeld in 85 senioren, 29 junioren en 2 pupillen. Binnen het tijdsbestek van een jaar had Sportclub Rijssen een aanwas van 52 leden en beschikte men over 101, senioren, 41 junioren en 25 pupil len. Voorts hadden zich de eerste (6) donateurs aangemeld. Er werd gespeeld op een (zeer slecht) terrein aan de Dannenberg, in de buurt van de Excelsiorterreinen. De club mocht van de KNVB uit komen in de eerste klas TVB. Dit be tekende in feite degradatie want het jaar daarvoor speelde men in de vier de klas van de KNVB. Reeds na enkele seizoenen degra deerde men naar de tweede klas van de TVB. Medio 1965 deden zich bij Sportclub Rijssen moeilijkheden voor in het bestuur. De heren Ditsel en Visser legden hun functie neer en er gingen zelfs stemmen op om Sportclub maar te ontbinden. Koortsachtig werd door de overige bestuursleden gezocht naar een sterke man die de club uit de impasse zou kunnen helpen. Men vond deze in dokter D. Oosthoek die zich bereid verklaarde de taak van voorzitter voor ongeveer een half jaar op zich te nemen. Tijdens de jaarvergadering van 5 aug. 1965 werd de heer Oosthoek met algemene stem men tot voorzitter gekozen. Hij is het gebleven tot op de dag van van daag. Onder zijn leiding zijn bij Sportclub vele goede dingen tot stand gekomen. Er verrees een prachtig clubhuis annex kleedkamers, twee terreinen kregen een goede verlich ting en vele bekende profclubs wa ren in de loop der jaren gaarne be reid op het hoofdterrein van Sport club een lichtwedstrijd te komen spe len. Hij stimuleerde de oprichting van een korfbalclub, een wandelclub een handbalclub en een atletiek-af- deling. Op 8 maart '66 -werd de lichtinstal latie op het hoofdterrein in gebruik genomen en speelden de TVB-arna- teurs tegen FC Twente. Op 31 okto ber speelde men een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de Parijse voet balclub Mouret. De return werd ech ter nooit gespeeld, maar wel maak te Sportclub in de korte tijd van haar bestaan verschillende uitstapjes naar Duitsland. De laatste keer o.a. naar Berlijn. In de loop van 1971 komt als klap op de vuurpeil de veertiendaagse reis naar Amerika waarvoor in Sportclub kringen en ook daarbuiten grote be langstelling bestaat. Donderdagavond voor de beker wedstrijd die Excelsior moest spelen tegen BSVV uit Smilde, werd de eer ste elftal speler J. Kappert gehuldigd in verband met het spelen van zijn 35ftste wedstrijd in het eerste elftal van de Rood-Witten. Jan, die reeds op jeugdige leeftijd in de voorhoede van Excelsior zijn plaats veroverde, verhuisde toen hij wat ouder werd naar de middenlinic en de achterhoede. Vele goede en mooie herinneringen zijn hem uit de jaren dat hij de Excelsior kleuren ver dedigde b\j gebleven, waarbij de ver overing van het kampioenschap van Nederland van het zaterdagvoetbal wel de mooiste zal zijn, al zal ook de degradatie naar de 3e Klasse welke voorafging aan het kampioenschap en het terugwinnen van het tweede klas- Beschap door hem ook wel niet ver geten zal zijn. In zijn huldidingswoord zei voor zitter Smeijers, dat het bestuur ge meend had dat deze 350ste wed strijd voor Kappert niet ongemerkt voorbij mocht worden gegaan. U bent steeds een van onze beste krachten geweest en uw mentalitei- teit en inzet zijn een voorbeeld ge weest, niet alleen voor het eerste elf tal maar voor de hele vereniging. Na mens de vereniging, uw vereniging Van 13 tot en met 18 juli zal de veertiende jeugdronde van Rijssen worden gehouden. De ronde wordt verreden in plan Zuid en gaat door de Wijnand Zeeuwstraat, Wilhelmina- straat, Teunis Lodderstraat en Jan- Vermeerstra^at. 's Maandags start om kwart over zeven de groep tot en met 13 jaar Van dinsdag tot en met vrijdag rij den ook de 14-15 jarigen. Deze groep start elke avond na de groep 13-jari- gen en wel om tien minuten over half acht. Zaterdagavond 18 juli vindt in het speeltuingebouw Irene aan de Ven- rtekesgaarden de prijsuitreiking plaats. RIJSSEN Deze week werd in het zwembad De Koerbelt, onder toe ziend oog van de chef-badmeester Richardson door 475 leerlingen van de diverse Rijssense scholen zwem- examen afgelegd voor de diploma's A en B. De heer Richardson werd geassisteerd door de sportleraren die de kinderen hadden opgeleid. In to taal slaagden 466 leerlingen. Van de Prins Maurttsschool ontvingen 7 leer lingen het A-diploma. De O.L, school De Lage Es leverde 1 geslaagde leer ling op, de Oranjeschool 7, Wilhelmi- naschool 11, Julianaschool 17, Delle- school 2, RK lagere school 14. Banis- school 15, Willem Alexanderschool 10. Voor het A- en B-diploma slaagden 385 leerlingen t.w. 73 van de lagere Technische School. 46 van de RK MAVO, 112 van de Huishoudschool en 154 van de Chr. MAVO. wil ik dan ook een tafelaansteker met het inscriptie ,,350 keer Excel sior I" en een kristallen asbak aan bieden. Mevrouw Kappert, die tevens in de ze hulidiging door voorzitter Smeijers werd betrokken kreeg een bloemen hulde aangeboden. Wegens het late uur. de spelers van BSVV arriveerden ruim een half uur te laat, moest deze huldiging sterk bekort worden maar toch wer den ook nog diverse, cadeaus aange boden door de supporters vereniging, de eerste elftal-spelers en hel be stuur, terwijl mevrouw Kappert tel kens bloemen in ontvangst mocht nemen. RIJSSEN. Zowel de jongens B als de meisjes A van de Mors kwa men gisteravond in het water voor het spelen van een competitiewed strijd voor de kring Twenthe-IJssel- streek. Onder arbitrage van de beken de Ruud van Feggelen verloren de Morsjongens hun polowedstrijd met 4-1 van de IJssel B. Marinus Kosters zorgde voor het enige Morsdo^jpunt. De IJssel was vorige week reeds kampioen geworden in haar afdeling. Ook de meisjes A speelden tegen een kampioene. Het Ravijn A gaf de Morsmeisjes een pololesje en zege vierde met niet minder dan 13-1. Ineke Dollekamp opende de score en bracht de stand ook op 2-0. Met de regelmaat van de klok. voer den Joke Beldman (4x) en Anjo Stut- terheim (7x) de stand op. Gerda Baan scoord,e voor de Mors tegen. Excelsior heeft donderdagavond 'n verrassende, doch verdiende. 4-2 ne derlaag geleden tegen de Noordelijke vierde-klasser BSVV uit Smilde. dat in deze klasse op de derde plaats van boven staat. Door deze zege ko men dc Drenten in de volgende ron de uit tegen de winnaar van de wed strijd Huizen - Owios. Doordat de gasten veel te laat ar riveerden en mede door de huldiging van J. Kappert begon de wedstrijd veel te laat, zodat het slot bijna niet te volgen was. Excelsior, dat gedurende de hele wedstrijd de betere ploeg was, speel de een doorzichtig partijtje voetbal wat een kolfje naar de hand van de hardwerkende en trapvaste BSVV was. Mede door haar kracht drong de Excelsior-achterhoede veel te ver op, wat haar na 12 minuten noodlot tig werd, toen haar onzekere defen sie bij een verrassende uitval van BSVV terugspeelde op haar doelman, die uit zijn doel kwam, echter te laat voor de toestormende rechtsbuiten Rok, die de bal in het verlaten doel plaatste (0-1). Twee .minuten later kwamen de ploegen reeds weer op gelijke voet. Toen Van Vondel een voorzet gaf. dat een schot werd en via de handen van de debuterende doelman Wan- ninger verdween de bal in het net (1-1). Excelsior bleef sterker, maar de Drentse verdediging kon telkens in grijpen tot de 25ste minuut, toen Ex celsior de leiding nam. Dit gebeurde toen Van Vondel een voorzet gaf. die door iedereen gemist werd, behalve door Ligtenberg, die hard en zuiver raak schoot (2-1). Toch kwamen de gasten voor de thee nog weer gelijk, nu doorv de oud- Enschedese Boys-speler Huiskes, die na een doelworsteling de bal be heerst in het doel plaatste (2-2). Na de hervatting nog steeds een sterker en aanvallend Excelsior, dat echter steeds vast liep op de hechte verdediging van BSVV. Met gevaar lijke uitvallen bleven de gasten de volle aandacht vragen van de ver opgedrongen Excelsior-defensie. Dat ver opdringen werd hun andermaal Woensdagavond 1 juli om 7 uur peelt Excelsior I in Vriezenveen een ere-wedstrijd tegen DOS'37 in ver band met het jubileum van de mu ziekvereniging in Vriezenveen. De AI. de BI en de Cl-junioren alsook de Dl pupillen nemen a.s. ra- terdag deel aan het jeugdtoernooi in Heeten uitgeschreven door de voet- halvereniging Heeten. RIJSSEN. Excelsior 1 en 2 brach ten zaterdagmiddag een bezoek aan Borghorst de uitwisselings-stad van Rijssen en speelden daar een wed strijd tegen het eerste en tweede elf tal van F.C. Preussen. Ondanks de hitte werden het oen paar aardige ontmoetingen waarbij Excelsior I haar wedstrijd verloor die eindigde in 4-2 overwinning voor de Duitse gastheren nadat de rust was ingegaan met een 1-1 gelijke stand. Excelsior 2 deed het beter en speel de met 2-2 gelijk. Hier was de rust stand ook 1-1. De AI de BI en Cl junioren alsook het DI-elftal van de pupillen namen zaterdag deel aan het jeugdvoetbal- toernooi in Lettele bij Bathmen. De Excelsior-jeugd liet zich hier van haar beste zijde zien. waarbij voor al de junioren zeer succesvol waren. Zowel het Al-elftal het Bi-elftal en het CI-elftal behaalde de eerste prijs in hun groep, terwijl de Dl pupillen door drie geliike spelen net buiten de prijzen vielen. noodlottig, want mede door blun ders konden zij niet verhinderen, dat achtereenvolgens de hardwerken de en talentvolle Boonstra en in de 20ste minuut wederom Kok, BSVV aan een 4-2 voorsprong hielpen, zon der dat Excelsior hier iets tegenover wist te stellen. Toen dan ook de scheidsrechter voor de laatste keer floot, hadden de gasten een luid he- jublede 4-2 zege behaald en zich ge plaatst voor de volgende ronde en was Excelsior uitgebekerd. Vrijdagavond gaan de Morsheren 1 naar Hengelo voor de returnwed strijd tegen Weusthag 1. Thuis verlo ren de Morsheren en zullen ongetwij feld revanche willen nemen. Op de Koerbelt ontvangen de A- jongens bezoek van de IJsselmeeu- wen A en spelen de meisjes A tegen ZCE b. Onder voor de zwem sport minder gunstige weersomstandigheden, or ganiseerde de kring Twenthe-IJssel- streek van de KNZB woensdagavond in het zwembad De Koerbelt te Rijs sen de kringkampioenschappen van deze afdeling. Ondanks de regen be stond er van de zijde van het pu bliek een goede belangstelling. Ge zien de goede resultaten voelden de uitverkoren zwemmers en zwemsters zich goed thuis in 't verwarmde wa ter van de Koerbelt. De resultaten van deze avond wa ren 1500 m vrije slag dames (limiet na tionale kamp: 21.45 min.) 1 Ine Pe ters (OZPC) 22.36.5 2 Alie Smink (ZZ PC) 23.05.1. 3 Rikie Lafaüle (ZZPC) 24.01.9, 4 Ria Engelbertink (OZPC) 24.15.6. 800 m vrije slag meisjes onder 16 j flimet nat. kamp: 11.30 min.) 1 Willy Bolsenbroek (BZZ) 11.30.4 (nieuw kringrecord) 2 Antoinet Wisselo (BZ Z) 11.47.3. Anjo Stutterheim (het Ra vijn) 12.00.3, 4 Majo Peeters (AZC) 12.12.7. 1500 m vrye slag heren (limiet nat. kamp. 19.40 min.) 1 Bert Bergsma (de IJssel) 19.23.4 (nieuw kringre cord). 2 Fred Zomerhuis (de IJssel) 20.24.6. 3 Harry Dorer (ZZPC) 21.23.8. 4 Henk Wisselo (AZC) 22 40.4 800 m vrije slag jongens onder 16 j (limiet nat. kamp. 10.45) 1 Rob Spij kerman (BZZ) 10.34.3, 2 Hans Kelder man (ASC) 11.30.8. 400 m vrije slag meisjes onder 14 j. (limiet nat. kamp. 5.38 min) 1 Annet te Segaar (de IJssel) 5.16.4 (nieuw kringrecord), 2 Henny Schutte (de IJssel) 5.29.7, 3 Els Hazewinkel (ZP A) 5.40.5. 400 m vrije slag jongens onder 14 j. (limiet nat. kamp. 5.20 min.) 1 Frank Poelakker (de IJssel) 5.20.7. 200 m winsselslag pers. dames (li miet nat. kamp. 2.50 min.) 1 Annema- rie Rozeman (ZCE) 2.45.2, 2 Ine Pe ters (OZPC) 2. 54.7, 3 Ria Engelber tink (OZPC) 2.59.3, 4 Tineke Sleking (de Mors) 2.59.8, 5 Corrie Vennegoor (OZPC) 3.00.1. 200 m wisselslag pers. heren (limiet nat. kamp. 2.34 min.) 1 Addy Nijhuis (ZCE) 2.31.4, 2 Edwin Huuskes (ZCE) 2.49.6, 3 Henk Wisselo (AZC) 2.49.2 (gediskw.) 4 x 100 vrye slag estafette meisjes o. 16 jaar (lim. nat. kamp. 4.56 min.) 1 de iJssel 4.58.6, 2 ZPA 5.09.2, 3 BZZ 5.26.9. 4 AZC 5.31.9. 4 x *00 m vrije slag estafette jon gens onder 16 jaar (lim. nat. kamp. 4.28 min.) I de IJssel 4.26.2, 2 BZZ 4.47.3. 3 ZPA 4.47.6 tf£.ë'uiV& RIJSSEN. Zaterdag hield de postduivenvereniging De Zwaluw te Rijssen een wedvlucht vanaf Orleans over een afstand van 595 km. Deze vlucht kan, mede gezien de tropische weersomstandigheden, als zeer zwaar worden aangemerkt. De duiven werden gelost om half zes 's morgens. Winnaar in Rijssen werd de duif van G. Slagers. De overige uitslagen wa ren: 2. M. Geuzendam, 3. H. Nijland, 4. G. Schepers. 5. J. Pijffers, 6. A. H. Struik. 7. M. Geuzendam, 8. G. Slagers, 9. M. Geuzendam, 10. J. Kuipers. Ook in kringen van het Luchtver- maak kon men zaterdag spreken van een zeer zware vlucht. Van de 362 naar Orleans verzonden duiven waren er zaterdag nog maar slechts 88 te ruggekeerd. De eerste duif arri veerde om 15.46.22 uur. De belangrijkste uitslagen waren: D J. ten Hove, 2. A. J. ter Steege Banisweg) 3. G. Siemerink, 4. Joh. Slagman. 5. F. J. Temmink. 6. H. J. Harbers, 7. W. van Brussel. 8. Com binatie Baan-Knol, 8. G. J. Baan, 10. D. van Losser. RIJSSEN. Op de Brekeld weiden evenals voorgaande jaren za terdagmiddag grote kleiduivenwed- strijden georganiseerd om de grote prijs van Rijssen n.l. het Persoon lijk kampioenschap. Onder grote belangstelling wercj door de voorzitter de heer A. Bloe- mendaal-Baergman de wedstrijd ge opend. Er werd op een vaste baan gescho ten n.l. enkele afgaande doubletten, afgaande dwarsvliegers en inkomers. Na veel geschoten te hebben kwa men toch weer de cracks naar vo ren en wel de heren Kreijkes, H. Vlim en W. Wessels eindigden met gelijk aantal (180) punten. c Door deze drie heren werd opnieuw geduelleerd onder een tropische hit te. De heer Kreijkes schoot foutloos de afgaande doubletten en werd no. 1, gevolgd door de heren Flim en Wes sels resp. 2e en 3e. Na afloop van de wedstrijden werd in café rest. ..Spekhorst" door de voorzitter, de heer Kreijkes gehuldigd als kampioen van Rijssen en hem de wisselbeker overhandigd. Daarna werd een gezellig het kam pioensfeest gevierd. RIJSSEN In een.' snelle en aantrek kelijke wedstrijd heeft het eerste heren team van de poloclub de Mors het bezoekende W.Z.C. uit Wijhe met 8-1 uit het water gespeeld. De avond te voren was de uitwedstryd in het klei ne Wij hese bad geëindigd in een 3-3 gelijkspel. Dc Mors heeft er niet lang twyfel over laten bestaan dat dit gelijke spel een vergissing was. Met snel zwem mem en goed positie kiezen wérden de gasten vanaf het begin in de veróeaiging gedrukt. Na een verre worp van Van Zanten die legen de paal belandde plaatste Al- bert Gerrits een goede pass naar de snel opzwemmende Wim Wessels die keihard raak schoot (1-0). Een vrijn worp van Gerrits naar Wessels werd op het juiste moment teruggeplaats en weer was doelman Va n de Sluis een geslagen man. (2-0). Even kwam WZC terug en uit een voorzet van Krooshof scoorde Roelol's tegen. (2-1). Meer was de gasten niet ge gund. Aanvoerder Ligtenberg lan ceerde zijn midvoor Gerrits die kei hard nummer drie achter Var. de Sluis plaatste. (3-1). In de tweede periode testte Roe- lofs de paal en schoot ditect hierop rakelings over. De Mors nam het initiatief opnieuw en Wessels schoot hard tegen de doelman. Het terug springende leer bereikte Gerrits - deze knalde hard zijn hattrick achter Van de Sluis. (4-1). In de derde periode werd doelman Richardson vervangen door Boeve. maar veel werk kreeg deze van avond niet. Hiervoor zorgde de goed sluitende Morsverdediging met Lig tenberg aan het hoofd en Schreuder en Klein Horsman als secondanten. Na een misser van Landeweerd kreeg Wessels een strafschop te ne men waarmee hij de stand op 5-1 bracht. Tot. het einde van de derde periode bleef deze stand gehand haafd. De vierde periode was geheel voor de Mors. Uit een pass van Lig tenberg scoorde Gerrits met een boogbal nummer zes. (6-1). Dezelfde speler miste even later een straf- worp die hij van arbiter San eers had cadeau gekregen. Doelman Boeve van de Mors greep keurig in bij een vrije worp van Krooshof. T.ande- weerd zag ziin harde worp gekeerd, maar Wessels plaatste direct hieop de bal keurig over de 'uit positie lig gende Van Sluis en dit betekende (7-1). Het laatste woord was aan Al bert Gerrits die uit een vrije worp van Wessels de eindstand op (8-1) bepaalde. De jongens A moesten het opne men tegen het A-team van WZC. Er werd aan beide zijden uitstekend ge speeld met de Mors iets meer in de aanval. Na goed samenspel tussen Wolterink, Bnéven en Jansen was het Boeve die met een goed schot de slant op (I-O) bracht voor de Mors. Ook in de tweede periode bleef de thuisclub de betere ploeg^ maar ge doelpunt werd er niet meert RIJSSEN. In Hengelo organiseer de de zwemvereniging Weusthag in het afgelopen weekeinde nationale zwemwedstrijden waaraan vele pro minente zwemmers en zwemsters deelnamen t.w. Bob Schoutsen, Pie- ter Schilleman, Ina Vording, Sia Tel- kamp en Mia Plantinga. Van de zwem- en poloclub De Mors namen deel Hermannie ter Harmsel en Tineke Sleking die enkele per soonlijke successen boekten. De 200 m. schoolslag dames werd na een spannende strijd gewonnen door Ina Vording van de zwemvere niging de Kikker uit Emmen in een tijd van 3.05.6. De 12-jarige Tineke Sleking werd tweede in de voor haar prachtige tijd van 3.06.4. Op de 50 m. vrije, slag meisjes on der 14 jaar had Hermannie ter Harm sel 37.0 sec. nodig. Tineke Sleking eindigde opnieuw in de kopgroep in een tijd van 36.2 sec. Hermannie ter Hajmsel zwom de 100 m. rugslag damés in 1.40.2. Ti neke Sleking tenslotte eindigde op de 100 m. vlinderslag op de tweede plaats in een tijd van 1.29.1. Ange- lique Klaver van de Vechtstreek uit Utrecht werd hier eerste in 1.28.4. if O ETS AGGERS ACT IE '70 Tijdens de door de zwemclub Pro teus in Twello georganiseerde ':ring- zwemwedstrijden, waaraan werd deelgenomen door de IJssel (Deven ter), de Mors (Rijssen) WZC (Wij he) ZVV (Vaassen en ZPC (Brum- men) behaalden enkele leden van de Mors uitstekende resultaten. De be langrijkste uitslagen voor de Mors waren: 50 m. rugslag meisjes o. 12 jaar M. Schreuder (46.3 sec.), Rita Baas (51.7 sec.) 50 m. rugslag meis jes o. 12 jaar. Jan Kamphuis (52.5 sec.) Harry Sleking 48.1 (nieuw club- rec. j.o. 10 jaar) 100 m. vrije sl. m. o. 14 jaar Hendn- na ten Wolthuis (1.37 min.) Jannie Baan (1.29). 100 m. vrije slag j.o. 14 jaar Jan Preuter (1.33.4) Gerrit Baan 1.32.9. 100 m. vrije slag m. 14-16 jaar: <ruus van de Maat 1.38.4, Gerda Baan 1.38. 7. De stand na 5 nummers was 1. IJs sel, 84 pnt. 2. De Mors 82 pnt. 3. Pro teus 77 pnt. 4. Vassen 32 pnt. 5. Brummen, 19 pnt.; 6. Wijhe 10 pt. 100 m. schoolslag j. 14-16 jaar H. ten Wolthuis 1.38.1; Luuk Markvocrt J.37.8. 50 m schoolslag m 10-12 jaar; Ri ta Baas 45.5, Marianne Schreuder 56.4 50 m. schoolslag j. 10-12 jaar Bert. Buiten 54.6 sec. Gerrit Markvoort 52.3 sec. 50 m. vlinderslag m. 12-14 jr. Jannie Baan 46.2 Hendrinra ten Wolthuis 47.9. 50 m. vlinderslag j. 12-14 jaar Ger rit Wessels 43.2 Jan Preuter 45.4; 200 m. vrije slag m. 14-16 jaar Her mannie ter Harmsel 1.25.6, Gerda Baan 1.28.6. 100 m. vrije slag j. 14-16 jaar Jan Wolterink 1.12.4 (nw. record) Luuk Markvoort 1.19.0 50 m. vrije slag m. 19 10-12 jaar: Maria Schreuder 43.0 Rita Baas 53.8 sec. 50 m vrije slag j. 10-12 jaar: Dick Wolters 43.3 sec. Harry Sleking 40.5 (nw. ree. j. onder 10 jaar). 100 m. schoolslag j. 12-14 jaar Jan Preuter 1.42.4 Gerrit Wessels 1.38.8 100 m. rugslag m. 14-16 jaar Her- Baan 1.33.9. 100 m. rugslag j. 14-16 jaar Jan Wol terink 1.36.6 Anton janssen 1.39.6 50 m. rugslag j. 12-14 jaar Gerrit Wessels 44.5; Jan Stegeman 51.8. 100 m. vlinderslag m. 14-16 iaar Her mannie ter Harmsel 1.59.8 Truus van de Maat 1.35.7. 100 m. vlinderslag m. 14-16 jaar Her mannie ter Harmsel 1.59.8 Truus van ede Maat 1.35.7. 100 m. vlinderslag j. 14-16 jaar An ton Jansen 1.36.9; Herman ten Wolt huis 1.45.7. Op de 10x50 m. vrije slag estafette werd de Mors derde achter Proteus en de IJssel. De eindstand van deze interessante zeskamp was: 1. IJssel 364 pt. 2. 'ro- teus 361 pt. 3. Mors 241 pt. 4. Vaas sen 237 pt. T. Wijhe 98 pt. 6. Brum men 97 pt. In alle deelnemende speelgoedwin kels en warenhuizen wordt tijdens de Speelweek 70 bij aankopen ten bedra ge van ten minste vijf gulden een speciaal Speelweekgeschenk kado ge geven. Dat is een in vier kleuren uitgevoerde Jeugdagenda, die door loopt tot juni 1971. In deze agenda staan vele tips voor spelen in de verschillende jaargetijden en er is ruimte voor allerlei aantekeningen die voor kinderen van belang zijn. Ter gelegenheid van de Speelweek wordt in het hele land een grote Speelweekpuzzel georganiseerd. De kinderen kunnen bij de speelgoedwin kels en op de speelgoedafdelingen van warenhuizen gratis een plastic draagtas afhalen, waarin deelnamefo muiier en puzzel verpakt zijn. De Speelweekpuzzel is als een echter legpuzzel uitgevoerd, waarbij de kin deren moeten knippen en plakken. GEslaagden Chr. Mulo Rijssen. A.-diploma: G. Baan, H. Baan. J. Ba- saur, B. Borghuis, M. Boerman. J. ten Brinke, Enter, J. Burgers. J. Dan nenberg, J. Klein Horsman. R. Klein Legtenberg. G. Koster, H. Lande weerd, Holten, J. Gerrits, N ij verdal, Gerda Aaftink, G. Averink. A. Baan, G. Baan, W. Baan. J. Witten, J. Wolterink. W. v. Vliet, B. Bosch, J. Brandriet, H. Brinks, B. Dannen berg, T. Draaijer, W. ter Harmsel, G. ten Hove, H. Jansen, Notter. J. Kornegoor, Enter. J. ter Maat, J. Nij- kamp, E. J. v.d. Noort, J. Otten. Nij- verdal, J. Poortman, J. Potkamp Hol ten, E. Rosman, D. Rohaan, En ter. M. ter Stal, J. ter Steege, En ter, J. Tuller, A. Veld Enter, G. Bloemendaal, J. Peddemors, Enter, K. Ponsteen. Nijverdal. R. Naafs, Enter. Wim Nieuwenhuis, Nijverdal, H. Pluimers. B-diploma: G. Webbink. T. Bakker, J. Dangremond. C. van Dijk, F. Baan, J. Jalink, Holten, H. Jansen Borne- broek, J. Koster, H. Reinink, Holten, G. Scholman Zuna-Wierden, J. Schui temaker Enter, D. Vosman, E. Wil- lems, Nijverdal. Waar geen plaatsnaam vermeld staat zijn de kandidaten afkomstig uit Rijs- „iK wol", zeg loos, teegn de wicn- ter, twee meaks van zesteen en ach- teen joar, en huern zunne van een n twenteg, ,,at det dinge hier nooit in 't hoes was e'kumm", woer biej zee wees op 't televisietoostel. ,.En a'k het vuuroet zoo good har e'weetn as non was 't ook neet gebuuiu. Ei ken oawi d wordt 't met oew ieu laa te er. smoarns kuej oew neet oet 't berie krieng. Dan muuj minsens tien keer skrctwn vuur aj wakker zeeni, zoö lui ziej nog. Iej munn der op rckr.g dej net in de joarn zeent dc.; 'n snap had nuereg hebt. Dan is 't dit dej mg zeen weelt en dan wier eers det. mear met alle grapn wordt ieder oawnd laate. Was 't dan nog moojs woer at noa keekn dan was nog doar an too, mear 't is meestal wat det niks um de hakn hef. Alie- moale van dee gekke spiingers en skreewers met lange huere, dee at 'n lawoaj maakt woer at oew huern en zeen biej vegeet. Vuur det gekke gedoo blief iejleu opzitn. Ik wol de.j viezer warn". ,.Iej warn der zelf vuur det aw 't kreeng" zeg een van de dochters, ,.nog mear as min va". ,Joa wowerumme', kwam Toos. „um dej aalt op 'n trad warn en biej 'n aander keekn at ter wat ampats vuur was. Non ziej tenminsen nog nen oawnd of wat in 't hoes". ..Aj 't. non weetn weelt of nin moo", dee Derk huern zunne nen duitn in 't zakng, ..doar is vaake genog ook wa wat vuur wat aj zelf ook mooj veent en min va ook wa. Dan zeej der zelfs teegn op um op te stoan um koffie te zetn en mut min va smangs 'n rnoal of wat vroang van woor zit't krieg ik nog ne keer koffie of mur ik zelf wat zetn". ,.Det wil ik wa weetn", zeg Toos. ..dan is ter nen mooj natuurfilm vuur oawer weele deers of mooje zang, det is meestal neet zoo laate op 'n oawnd en ook 't sjoernaal mag ik geane zeen, mear det is heel wat aans dan dee skreewers en lawoajmakers woer at iej leu noa kiekt en de nach- ruste vuur opoffert. Is 't eens nen oawnd vroo dan muuj oew venoaweg skamm atter eens 'n meanske achter hen kik en iej leu hebter zo'n spil vuur. dan kuej nog gin fesoenlek woard met mekoar kuijern. Zat iej nen dan nog 'n betje zachter dan Was 's nog doar an too. mear nee, 't mut ook aalt nog net aalt zo had stoan, det 't oew knatterd duur 'n kop". Zee zoo kuijeren Toos, mear det was nog niks vergelekn biej 't gen- nege wat 't meankse vuur veerteen daage smoarn zear noa detter 's owns wier 'n poar metsen vuur harn e'was doar oet Meksiko vedan. Non ik kan miej vuur stein det Toos van de wie- ze was, want 't was ter ook noa. Wat clan, zuej vroang. Det zal ik oew veteln: Derk huern zunne. was, net at de meeste iongs, aol op 'n voetbal. Non neet dette mei dee, mear hee gung der geregeld hen er ook atter nen mets was, vuur de televisie dan koe.i der op an dette der noa keek. Nee doar gung der um RIJSSEN Onder fraaie weersom standigheden vond vrijdag de eerste sportdag plaats voor de leerlingen van de Chr. Mavo te Russen. De or ganisatie was bij de heren J. W. ten Dolle en D. G. L. Reidsma in uitste kende handen. Er waren 4 onderde len t.w, 80 m. hardlopen, hahverpen. hindernisbaan en 500 m. loop. Tot slot was er een klassikale touwtrek- wedstrijd. Hiervoor waren 3 taarten beschikbaar. Deze werden gewonnen klas ld, 2a en 3b. De 3 best geklasseerden van iedere klas waren: Klas 1: jongens: Dinant Harbers 2887 punten (beste van het geheel), 2. Bennie Tijhof, 2746 p., 3. Gerrit v. Brussel 2653 p. Meisjes: 1. Ina Sanderman 1893 p., 2 Jeanette Schuurman 1881 p., 3. Al ius Kuiper 1856 p. Klas 2: jongens: Antonie Jansen 2855 p., 2. Herman ter Harmsel 2847 p., 3. Jan Brunnekreef 2791 p. Meisjes: 1. Geertje Visser 2160 p 2. Jannie Bouwhuis 1925 p., 3. Gerda Spenkelink 1911 p. Klas 3: jongens: 1. Johan Witten 2784 p., 2. Herman Wessels 2769 p., 3. Henk Brandriet 2746 p. Meisjes: 1. Arjanneke Gerritsen 2182 p., 2. Janneke van Heek 2037 p.. Ada Gerritsen 1959 p. Er waren 420 leerlingen. Iedere leerling ontving een fraai, eigen ont worpen diploma. Bij het touwtrekken werd metge- mengde teams gespeeld, die beston den uit 4 jongens en 4 meisjes. De wedstrijden werden gehouden op het speelterrein bij de Gymzaal aan de Schoolstraat. gir. eene mis, zoo gezeg. Zoo keeke natuurlek ook noa de metsen van de weareldkampioenn skapn, a was 't aileene jammer, det dee zo laate be- gunn noa Hollaansetied, naamelik elf uur. 's Woensdaangs oawns waster den mets van Duutsland teegn Peru vuur en Derk bleef toen at de va en moo noa berre gung zitn. Toos zear nog wa dette. 't neet te laate zol loatn worn, want gister oawhd wasse ook a vear noa twaalf uur in 't berre kumm toen atte noa de brulfte was e'was van Dientjen van zin tante Janna, 's Morns vroo um half zuewne kan ik wier skreewn dej der oetkomt en zorgen dej neet te laate an de busse komt", zeg zee toen at ze noa boawn gung. ..Maakt oew mear gin zorgen", reap Derk de oole leu noa. ..Det koomp allemoale wa in orde, lenger as tot de rust kiek ik toch nin". Mear joa wa. toen atte eenmoal zat bleefe wa zitn tot an 't eane, want det konne geen neet loatn en 't was a teegn een uur an toen atte ooder 't ber ie kreup. 's Aander 'smoarns was 't wier 't zelfde leedje met um en mos 'loos skreewn umme skreewn vuur atte Derk wakker har en hee oet 't berre kwam. Ze foetern wa, toen atte oonder kwam. mear hee zear niks, doar bleef 't biej. Den zeilden oawnd dee Engeland en det mosse natuurlek ook zeen, a bek ken de moo nog harder dan 'n vuu- regen oawnd, toen at 't berregoans tied was. Mear Derk har zi'k eenmol vuur e'numm dette kikn wol en leut zi'k neet van de wieze brengn ook nin toen zin va ook nog nen duit in zakn dee, on zear atte moarke dette te lange bleef zitn he der de stopn oet zol dreejn. loen als noa berre was en zinne zusters ook skuef Dek 'n luijn stool van de va langs de toafel, lea de bene op nen aandren, driln ne se- grette n har 't dalteg vuur mekoar, want 't was nene mooj mets, a knip- pern wa 's mangs met de oogne toen at 't teegn 't eane gung. Wasse non direkt mear noa berre goan zoo gaaw at 't of e'lop was, mear nee hee mos ook nog eawn kiekn noa 'n Duutser wor at vuur was van Belgije teegn Meksiko en det bedreug um, want op 't lessen wurre zoo lui, dette in n'sloap vul onderwiel de televisie nog an stun want 'n mets was nog geen neet op e'lop. 's Aanders smoarns. Toos oet 't ber- toen at 't tied was, zi'k angetrukn en det noa Derk zinne slaapkamer, um den vuste wakker te maakn, vuur at ze noa oonder gung. Ze dee de duure lus, steukter thuerwn achter hen en wol net nen skreewn doon det 't tied was um der oet te komm of doar skruk ze z'ik zoo wat 'n oongelukke. 't Berre was onbesloapn en lea der nog net zoo in 't 'n vuuregen dag toen zee 't har op e'maakt, en wat 't slimste wasvan Derk was gin spoor te bekenn. Zee vleug wir umme noa huern ecgne sioapkamer en skreewn teegn Wilm huern keal: ..Oonze Derk is vot, en hef vannach ook neet in 't berre lea want 't zitter nog net zoo in 't gis- tern". Meteen at den det huern ook 't berre oet en gekekn en joa wa 't was zoo at Toos zear. Van 't la woaj wurn de meaks. ook wakker en kwamm vuur 'n droad en toen har iej als in rep en roer want dee begunn voort te guln en te snottern en maakn de moo ook helemoal van peseel. ..Bedoard non mear eens", zeg Wilm den atter nog a rusteg oonder bleef. ..Het kan allemoale nog wa trechte komm, loaw eers mear eens oonder kiekn. misskien aw doar wat wiesder wordt". Met huer aln de trappe of noa uunder noa de kamer. In 'n gaank moarken ze a detter lech braann en joa wa, toen at ze de duure lus deenn zaggen ze detter ne skemer- laamp braann. de televisie anstun en wee lea door laankoet in 'n luijn stool te sloap at nen ossen.... Derk. Detter toen neet zueneg weejn en der 'n harteg wuerdjen oawer is e'zeg. hoow ik oew zeker neet te zeg'n a wol der Derk zi'k met ne grappe of maakn duur op te moarken: ,,Iej leu mangt bliej op de koop too wean want ik zin nog nooit zo vroo oet 't berre was". Derk hef de aandre metsen nog wa e'zeene mear hee zorgen wat dett neet wier te laate wur, en ook det.tt wakker bleef. tiETJAN.

Weekblad voor Rijssen | 1970 | | pagina 3