Sportclub Rijssen kan zaterdag promoveren Kj Excelsior 5 blijft in 2e klasse Grote overwinning van Excelsior in beker-wedstrij d SC Rijssen in Enter tegen PSV DIEKS R* W.: Bouw eenzelfde soort sporthal als Wier den Op Spoil- en culturele commissie ijssen atlviseert B. en Raiffeisenbank Notter-Rijssen iti|| !9 RAIFFEISENBANK Beslissings wedstrijd Excelsior 4 Sj jortclub op bezoek bij Lieblos Zwemdriek amp Nijverdal nieuw succes lineke Sleking Zondagsdiensten Polo-wedstrijd De Rijn-Mors werd gestaakt Succes voor de heer de Jong Mors jongens speelden gelijk Morsheren tweede Polo-programma De Mors 9 w 1 n bestemmingsp 1 an De Zeven Peggen Burgeilijke stand Vrijdag 12 juni 1970 Zaterdagmiddag gaat het gebeu ren. Dan zal, waarschijnlijk in een tropische hitte, beslist worden of Sportclub Rijssen of PSV uit Almelo het volgend seizoen in de vierde klasse KNVB mag uitkomen. Onge twijfeld wacht de vele Rijssense sup porters een enerverend duel op het terrein van de RKSV Enter" aan de Stationsweg te Enter. Het lot van Sportclub Rijssen ligt dit jeer in handen van de spelers zelf. Natuurlijk zal het tegen PSV geen walk-over worden, verre van dat. De ploeg staat niet voor niets in puntenaantal gelijk met Sportclub Rijssen. En wat meer zegt. deze ploeg haalde de punten weg bij de andere hooggeplaatsten, o.a. Vesos en Sportclub. Dit laatste hoeft na tuurlijk geen reden tot paniek te ge ven en 'het is helemaal niet noodza kelijk om de wedstrijd van zaterdag met angst en beven tegemoet te zien. Ondanks de zege van PSV met 1-0 op het toen ongelukkig spelend Sportclub geven wij de Rijssenaren de beste kans op promotie. Veel zal echter afhangen van de Sportclub-verdediging en of deze op tijd de zenuwen de baas is. PSV heeft één gevaarlijke schutter in haar voorhoede, nl. Hollink en als deze aan banden kan worden gelegd zitten er voor Sportclub reële kansen in op een zege. In de voorhoede van Sportclub, vaak het zwakste deel, zal veel afhangen van de conditie van bijv. Pijffers en Alkema. Pijffers achten wij in ieder geval in staat om tenminste twee doelpunten te scoren. Indien er vrijuit wordt gespeeld als tegen Blauw Wit zal Rijssen za terdagmiddag een tweede KNVB- tea-m herbergen. Maar er zal wel voor gevochten moeten worden, ook als de thermometer 28 graden aan wijst. Trainer Boswinkel, die de Rijssen- <ee club zaterdagmiddag voor het laatst zal vergezellen hij wordt namelijk trainer van DOS (Vriezen veen) rekent als afscheidscadeau Excelsior I plaatste zich zaterdag bij de laatste zestien voor de KNVB- beker voor zaterdagclubs, door op eigen terrein met liefst 6-0 te winnen van de oostelijke derdeklasser BCSV uit Borne. Doordat in de tweede klasse van de TVB twee elftallen degraderen en Excelsior 5 en Vroomshoopse Boys 3 beiden met evenveel punten op de een na onderste plaats eindigden, moest een beslissingswedstrijd uitmaken welke van beide elftallen met num mer laatst naar de derde klasse zou terugkeren. Deze wedstrijd werd za terdagmiddag gespeeld op het terrein in Vriezenveen. Excelsior 5 toonde zich dui- van zijn ploeg op een overwinning. Hij zal het elftal uit de volgende spelers formeren: doel: Smit of Ste- geman. Achter: Lohuis, Ter Harm- sel, Ligtenberg, Ruiterkamp, Heuten. Midden: Hendriks. Vincent. Wester hof, voor: Nijkamp, Pijffers, Alke ma, Lozeman. Uit deze spelers zal trainer Boswinkel zaterdagmiddag het elftal samenstellen dat zijn krachten moet meten met het Almelose PSV om een plaats in de vierde klas KNVB. Voor de derde ronde van de KN VB beker had Excelsior zaterdagmid dag bezoek van BCSV uit Borne, dat weinig plezier beleefde aan haar uit stapje naar Rijssen, want met liefst 6-0 bleven de Koerbeltbewoners de baas over de gasten, die echter wel enige tegengoals hadden verdiend al was het klasse-verschil duidelijk merkbaar. Excelcior dat met eni ge invallers uitkwam nam direct het initiatief en reeds in de eerste minuten draaide een voorzet van Kap- pert via de handen van doelman Huizinger over de lat. De corner bleef sterker en ondanks de warm te stelde men alles in het wer om tot scoren te komen. BCSV moest het meer hebben van snelle uitvallen en bij een er van werd een voorzet van linksbinnen Venema door doel man Bruggink slecht weggewerkt, maar linksbuiten Vis schoot langs 't verlaten doel. Na een kwartier kwam dan toch de verdiende openingstref fer voor Excelsior, toen Van Vondel de bal naar Dannenberg plaatste. De ze schoof het leer door naar Bakker, die hard en laag langs de BCSV doelman schoot (1-0). Aan de andere kant moest: Rozen- dom de bal aan Vis laten die laag inschoot maar doelman Bruggink liet zich niet verschalken en redde fraai. Even later een scrimmage voor het Excelsior doel waarbij de bal twee maal tegen het lichaam van Brug gink werd geschoten voordat deze kon wegwerken. Excelsior had meer succes want in de 18e minuut ver grootten de Rijssenaren hun voor sprong wederom door Bakker die een voorzet van Ligtenberg fraai langs doelman Huizinger kopte (2-0). BCSV probeerde terug te komen maar hun aanvallen waren te doorzichtig en zonder gevaar al raakte Bolink delijk de sterkste en speelde ondanks de warmte met volledige inzet. Het resultaat was een veridiende 5-2 zege voor de Koerbelt-bewoners, die door deze overwinning zich handhaafden in de tweede klasse. De Excelsior D2-junioren namen deel aan het jeugdtournooi van De Zweef Nijverdal en behaalden daar door twee overwinningen en een gelijkspel de eerste prijs. Rente voor uw spaargeld? Bij de Raiffeisenbank zit u altijd goed - dat wéét u toch! Wij bieden u een keuze uit tien spaarvormen met een goede rente! 21/2 miljoen spaarders een totaal spaartegoed van acht miljard gulden. Bij elk van de 1700 vestigingen van de Raiffeisenbank zal men u graag méér vertellen over de spaarmogelijk- heden.^en folder ligt voor u klaar. SFWARBANK EN ALLE BANKZAKEN HUTTENWAL 31- RIJSSEN eenmaal de bal Kwijl aan de Graaf die een voorzet gar naar de toestor mende OverDeek aie tegen cie goed reagerende Bruggink opschoot, waar na hij de bal kon pakken. Zijn verre uittrap, met de wina mee, bracht de bai over de BCSV verde diging bij de sprintende Bakker die voor de derde keer doelman Huizin ger het nakijken geeft. Excelsior Dlijlt sterker en stormt andermaal op het doel der gasten af waarbij Bakker uit een voorzet van Ligtenberg tegen de BCSV goaiie op- knalt, de terugspringende bal wordt opnieuw ingescnoten maar weer stuit Huizinger het schot. 34 minuten zijn er gespeeld als een verre trap uit de Excelsior-verdediging over ae BCSV achterhoede heen de goed doorgelo pen Kappert bereikt, die net iets eerder bij de bal is dan de doelman der gasten en het leer over deze heen in het doel plaatst. BCSV laat de moed nu een beetje zakken en 3 minuten later laat Bak ker het vijfde Excelsior doelpunt aantekenen als de Bornse verde diging blijft staan voor vermeend bui tenspel. De scheidsrechter laat echter doorspelen waarvan dè attente Bak ker profiteert door de bal over de uit zijn doel gekomen Huizinger heen in het net te plaatsen (5-0). Kort voor de rust kreeg Excelsior nog een corner te nemen toen de BCSV verdediging in het nauw ge bracht door Van Vondel, niets be ter wist te doen dan de bal naast hun eigen doel te plaatsen. Deze werd door Ligtenberg genomen, en voor doel geplaatst maar Bakker kopte net naast. Na de hervatting blijkt dat BCSV twee spelers vervangen heeft, ter wijl bij Excelsior de geblesseerde Bakker is vervangen dor Ten Ber ge. De Bornsen die nu de wind in de rug hebben, zijn wel iets meer in de aanval dan voor de rust, maar ver der dan de Excelsiorverdediging ko men zijn niet. Aan de overzijde wordt na een pass van Van Vondel, de bal door Ligtenberg voor het doel ge plaatst waar Ten Berge tegen een achterspeler aanschiet. Even later schiet Van Vondel zelf uit een moei lijke hoek tegen de lat. BCSV krijgt een goede kans na 10 minuten, maar Vis schiet enige meters voor het Ex celsior doel hoog over. Ook Schepers kan het net niet vinden, want zijn harde schot wordt door Bruggink met het lichaam gestopt en weggewerkt. Exceleior doet het beter, ais eerst Kappert een voorzet van halfspeler Bruggink van zijn schoen laat sprin gen. waarna hij bij een volgende aan val Van Vondel vanaf de cornerlijn de bal voor het doel plaatst, waar de meegekomen Bolink klaar staat om fraai in te koppen (6-0). BCSV probeert de eer nog te red den, maar hun aanvallen lopen op mets uit en stranden steeds op de Excelsior defensie. Kort voor tijd lijkt het er op of het hun toch nog zal lukken als Scheper* de bal na een foutieve uitgooi van Bruggink te pak ken krijgt en goed doorgeeft naar Venema maar deze weet ook deze kans niet te benutten en schiet naast. Als de goed leidende arbiter voor de laatste keer fluit heeft Excelsior een verdiende zege behaald en zich in de volgende ronde geplaatst. Excelsior 4 spelend in de tweede klasse B waaruit ook twee elftallen degraderen is ook geëindigd op de een na onderste plaats met Julidna 3 uit Hengelo. Deze beide elftallen spelen zaterdag een beslissingswedstrijd. De ontmoe ting vindt plaats op De Koerbelt. Excelsior I gaat zaterdag naar Vrie zenveen voor een nederlaag-wedstrijd tegen de derde klasser DÈTO, ter wijl het derde en negende elftal een vriendschappelijke wedstrijd spe len tegen de lagere DETO-elftallen. De A2 junioren nemen deel aan het jeugdtournooi van De Zweef 'in Nij verdal. Excelsior AI. BI en Cl als ook de pupillen Dl en DII zullen moe ten proberen een goed resultaat te behalen op het tournooi in Wierden. RIJSSEN Zaterdagmiddag speeh het eerste elftal van Sportclub Rijs sen op het terrein van de RKSV ..Enter" aan de Stationsweg in En ter een beslissingswedstrijd voor een plaats in de vierde klas KNVB tegen PSV uit Almelo. Trainer Boswinkel, die inmiddels is overgegaan naar DOS (Vriezenveen) zal deze middag zijn ploeg voor het laatst als trainer ver gezellen. Voor de wedstrijd die om half drie begint, zal hij het elftal uit de volgende spelers formeren. Smit, Stegeman, Lohuis, Ter Harmsel, Vin cent, Ligtenberg, Ruiterkamp, Heu ten, Westerhof, Nijkamp, Hendriks, Pijffers, Alkema en Lozeman. Zes en veertig leden van de voet bal- en atletiekvereniging Sportclub Rijssen vertrokken vrijdagmorgen om 8 uur vanaf het Schild voor een vier daags bezoek aan 't Zuidduitse stad je Lieblos in het kader van de sport- uitwisseling Eurosport. Tegen de avond werd de plaats van bestem ming ongeveer 50 km achter Frank furt. bereikt en wachtte de Sport clubmensen een prachtige ontvangst De leden, die allen bij particulieren werden ondergebracht konden de vol gende dag op sportgebied hun krach ten meten met hun Duitse sportvrien den. Beide elftallen van Sportclub verlo ren hun wedstrijden, zij het met ge ringe cijfers, 's Avonds kon men ge nieten van een groot muziekfeest en bezocht men de kermis. De terugtocht maandagmorgen om kwart over tien gepland, verliep niet zonder moeilijkheden. Na een groots muzikaal afscheid op het ter rein van de v.v. TJeblos, moest men na vijf minuten de bus weer verla ten, doordat de motor in brand stond. Dankzij bemiddeling van de burge meester van het stadje kreeg men de beschikking over een Duitse autobus die 't gezelschap bracht tot Siegburg Vandaar ging irrt met een Neder landse bus richting Rijssen waar men maandagavond tegen half elf weer aankwam. RIJSSEN Op zaterdag 13 juni zal in Nijverdal een zwemdriekamp worden gehouden tussen het Ravijn (Nijverdal), de Aa (Almelo) en de Mors (Rijssen). Aan de start zullen alleen mogen verschijnen zij die in het bezit zijn van een startvergun- ning. dus die reeds lange tijd lid zijn van een zwemvereniging. Er zul len alleen 100 meter nummers wor den gezwommen. De Mors verirekt met een extra bus om kwart voor twee vanaf de parkeerplaats bij sla gerij Hofman aan de Walstraat. Zaterdag werden in Hiltrup bij Mun ster internationale zwemwedstrijden georganiseerd waaraan ook werd deelgenomen door het Morslid Tine ke Sleking. Zij was hiervoor uitgeno digd door de Enschedese zwemver eniging ZCE. De 14-jarige Tineke wist bij de 100 m. schoolslag beslag te leggen op de derde plaats in een goede tijd van 1.28.6 min. RIJSSEN De medische dienst wordt in het komende weekeinde waargenomen in groep A door dokter D. Oosthoek jr., Stationsdwarsweg 63 tel. 2606 (praktijkadres Boomkamp 2, tel. 2234). In groep B door dokter J. Bijleveld, Haarstraat 14, tel. 2603. De weekenddienst der tandartsen voor Rijssen, Wierden, Enter, Goor en Holten wordt waargenomen door tandarts H. Scheffer, Prinses Julia- napiein 12 te Goor, tel. 05470 - 2500. Spreekuur voor spoedgevallen op zaterdag- en zondagavond van 6 tot 7 uur. RIJSEEN De waterpolowedstrijd tussen de Rijn (Wageningen) en de Mors (Rijssen) duurde precies 2 min. en 56 seconden. Toer> staakte de heer W. Rookers uit Nijmegen, n.l. de wed strijd. niet wegens ruw spel, maar gewoon omdat hij zich deze avond niet capabel voelde voor het leiden van een waterpolowedstrijd. De Mors kwam goed uit de startblokken en binnen een halve minuut was het Al- bert Gerrits die dank zij goed door zwemmen de Mors aan de leiding bracht. Lichtenberg stompte hierna bij een Rijn-aanval de bal en dit betekende een vrije worp. Peter van Amers foort schoot de partijen hieruit weer in evenwicht. In de tweede periode kreeg de Rijn een overwicht. De tot vlak bij doel man Waanders onder water zwem mende Schwemm kreeg in vrije po- siie het leer van Dikkenberg en scoorde onhoudbaar (2-1). Wegens vasthouden van Albert Ger- rits kreeg de Mors een strafworp die door Gerrits in een doelpunt werd omgezet (2-2). Van de Dikkenberg bracht de score op 3-2, waarna Waanders al zijn ta lenten moest tonen bij een boogbal van Amersfoort. Dikkenberg scoorde eveneens 4-2 en zijn broer nam nummer vijf voor zijn rekening (5-2). Direct hierop werd Peter van Amersfoort van de Rijn door arbiter Rookers voor de gehele wedstrijd uit het. water gestuurd. Na protesten van Rijnzijde bracht hij de straf terug tot een minuut, maar hier ging coach Richardson van de Mors niet mee accoord. Toen de partijen het niet met elkaar eens konden wor den staakte de arbiter de wedstrijd. De wedstrijd zal t.z.t. worden over gespeeld Wil de Rijn starten bij een voorsprong van 5-2 dan mogen zij slechts met 6 man spelen. Wordt er echter met de stand 0-0 begonnen, dan zal ook van Amersfoort mogen meespelen, aldus het bestuur van de Mors. RIJSSEN Op het zangconcours te Diepenveen behaalde de heer W. de Jong uit Deventer twee eerste prijzen met het kinderkoor en ge mengd koor uit Welsum. Het kin derkoor kreeg 334 punten, het ge mengd koor in de ere-afdeling 332 punten. Dirigent De Jong die zes zangko ren onder zijn hoede heeft, dirigeert ook het grote kinder- en gemengd koor van de Noorderkerk te Rijssen. 't Was 'n woonderlek man. den Dieks nen vrumden. Gleuneg eengwies en watte eenmaal vuur har, det haare lange neet achter, hee huel zoo ge- zeg, zin eanken vaste a harre ook oongeliek. 't Was zoo asze in Riessen zeann nen ampatn, woer aj slech wat met oawer leg'g konn. 't Eene brach 't aander met, zoo dette ook neet vuile umgaank met deleu har, en zo'n betje op zi'k zelf leawn. Volgens zeg'n konne zi'k wa knuepn want hee dee neet wat en leawn van zinne seantn. Ik wee nin of 't woar was, mear noa at ze veteeln harre vrooger. skilder e'was, en oawer in de weaid harre zwuerven, tot zelfs in Afrika too, oonder de zwatn. Vuile wolle der nooit van veteln, mear 't 't eens nen moojn zommer- oawnd was en de keals stun in in 't bloote boezroen an de stroate te kui- jern met mekoar noa det ze 't woark glad harn. dan gebuurn 't wal eenss dette der biej kwam stoan. Eers zea- re dan niks, mear 't doern neet lan'- ge of hee meng Zi'k in 't gesprek, vuural at ze 't oarns oawer harn woer atte 't neet met eens was. Was hee dan good e'streejd dan wolle wal eens lus trekng en oet 'n bos komm duur te veteln van de raejzen dee atte maakt har. en watte in dee tied zoo al e'zeene har. Wiej as jongs stunn dan natuurlek vuuran met 'n neuze um mear niks te missen vuural atte 't dan har oa wer Afrika en de zwartn dee at doar woon'n. Zoo wasse ook ne keer wier an 't veteln en toen zeg eene van de groote jongs den at op de skolle duur de measter der ook a oawer e'huern har: „Is det wa woer Dieks wat aj doar zeg'nt? De maester op de skoole hef 't oons vuile aanders veteeld, den zeg. ..mear vearder kwamme nin want Dieks skreewn: „Snotterneuze wol iej en oewe meas ter 't nog better weetn af ikke den atter zelf e'was is? Maakt gaaw dej in 't berre komt". Meteen luep zelf ook vot, smeern um 't hoes in en treuk de duure hard achter zi'k dichte. Zee zoo wasse. Kot an e'- buenn en neet kunn hemn detter um eene teegn spreuk. Doarumme gluew ik vaste, det 't lange aalt neet woar was watte veteeln. en dej mear monn nemm met 'n betje zoolt, want ej konn slech hen novroagn goan. Dieks har ook 'n stukke, grus- groond ligng doar oans in de Laejde- ge woer atte sommers n stuk of wat beeste waejn. Doar harre nog wa leefebrieje vuur en gedureg gun ge doar dan hen kiekn. Non stun der miln in t laand zon heaneg skuurkn of henn hok net woer aj 't neumm weelt,met 'n raam der in. Offe der henn in har, of att was vuur de bees te um in te skoeln met biester wear, det dutter ook neet too, mear op ne goo keer toen atter der kwnm, zagge det ze um 'n poar roetn van t raam harn kapot e'goojd. 's Aander daangs skreefe met kriet met groote let ters op 't hok, zoo dej't van of de weg duudlek konn leazen. ..Tien gul den beloning aan degene die mij de smeerlap aanbrengt die deze ruiten heeft stuk gegooid", 'k Hebbe nooit e'huerd dette zi'k eene biej Dieks hef an e'meeld um de beloonege op te striekn. Hee huel der ook nen sik op noa, vuur 'n betje koffie melk. en een of twee keer in 't joar mos 'n sikn stal worn skoone maakt en oet e'mest. Oonderwiel atte doar met gangs was, wur 'n sik zoo lange op de bieeke achter 't hoes met 'n tuw an nen boom e'zat. Non was det deer op ne keer det Dieks doar wier met gangs was, noa zoo lange binn te hemtn e'zatn in zon heaneg stalke, froaj spuls en iederbod at ter Dieks langs kwam kruun met de kruuwaage oet mes um 't noa 'n hof te brengn, dan maakn t deer met 'n kop en de huerns de beweange net offe Dieks stootn wol. s Det gung ennege moaln good, mear de doarde keer detter Dieks wier langs kwam en 'n sik wier oethaaln noa um met de huerns skreewne in plaatse van 't deer oarns aans too te zetn, of 't tuw nen eane korter te maakn. zoo detter der gin las mear van kon hemn. ,,Sik non heb ik 't zoo good met oew vuur de'k oew 'n stal skoone maake en oet mes- RIJSSEN In de gemeente raadsvergadering op maandag 22 juni zal de sporthal voor Rijs sen behandeld worden. De sport" en culturele commissie, die hierover donderdagavond heeft vergaderd, adviseert het college van B. en W. om eenzelf de soort sporthal als Wierden heeft, ook in Rijssen te bouwen. De sport- en culturele commissie, waarin zitting hebben wethouder J. V. Scholman, voorzitter (AR) en de leden J. II. Wolterink (SGP), J. Bos nian (SGP). G. W. Borghuis (AR), A. F. M. Paauwe (KVP) en J. H. Pluimers (PvdA), hebben onlangs diverse sporthallen in de omgeving in ogenschouw genomen. Unaniem is de commissie van mening dat de Kediehem-sporthal in Wierden, die in september reeds één jaar in gebruik is, ook in Wierden te bouwen. Voor enkele kleine detailwijzigin gen, zoals een andere vloer of een grotere kantine, zal men nog contact opnemen met enige deskundigen. Voorts zal men hierover nog spreken met vertegenwoordigers van Rijssen se sportverenigingen en met de in specteur lichamelijke opvoeding. Als het definitieve plan zo spoedig mogelijk bij het rijk wordt ingediend, De foto toont de grote zaal van de Wierdense sporthalEenzelf de soort sporthal zalna goed keuring door het college van B. en W., ook in Rijssen verrij zen. zal de goedkeuring van de bouw niet lang op zich laten wachten. Rijssen staat namelijk vrij hoog op de prio riteitenlijst voor sporthallen. De sporthal zal gebouwd worden in het bestëmmingsplan De Zeven Peg gen in de omgeving van de Van Broekhuizenstraat, achter de Marke- loseweg. De verwachting bestaat dat met de bouw waarschijnlijk nog dit jaar zal worden begonnen. se, zoo dej der voort wier reelek in kuent lig'ng en öêt da ank prebeer iej miej iedere keer akter langs kom- me te stootn. Ik woarskouwê oew vuur de leste moal. Akter voort wier langs komme en iej lapt 't um wier, haal ik 't brood mes op en sme oew 'n haais of. Non muuj 't zelf mear weetn. Net of det stomme deer doar wat van zol begriepn wat hee skreewn. Det keek um an. mekkern 'n poar keer en begun wier te vretn toen at hee met de kruuwaage wier noa binn hen gung. binn hen gung. Toen echter Dieks 'n zetje der noa wier noa boetn kwam met ne kruuwaage vol en 'n sik um an zag kom, zat 't deer zi'k in postuur um Dieks nen opdoffer te geewn. ..Non is 't genog", skreewn hee, ..goojn de kruuwage met mes daa- le. vleug 't hoes in, greep 't brood mes oet de toafella. gung noa boem pakn 'n sik biej 'n kop en dee watte zeg har. Ook numme gin blad vuur 'n moond atte passé kwam en ze'ire net watte dachen. Zoo kreege eens, toen atte neet. kon en zeek in 't berre lea be- zeuk van nen oolderlnig, den at zelf wat um haane har en 'n betje ween- kl'en. Noa 'n zetje te henim e'kui- jerd oaweral oawer, Dieks gung nooit noa de koarke, zeg den teegn um: ..Dieks non ziej a zoo oold, het kon wal eens mis goan met oew ziej non neet bange dej stoarven munn?" ..O nee", zeg Dieks. „doar zin ik niks bange vuur. Want ik heb nooit in zaak'n e'doane en dan hoow ik noarns bange vuur te wean". Zee zoo wasse het kon um niks skeln watte zear. 't Was een woondelek man den Dieks. GETJAV. RIJSSEN In het verwarmde wa ter van het zwembad de Koerbelt speelden donderdagavond de Mors- jongens tegen het A-team van Vor- den een waterpolowedstrijd voor da zomercompetitie. Bij de eerste Morsaanval scoorde Ten Wolthuis reeds de openingstref fer (1-0), maar door een fout in de Morsverdeëiging kwam Vorden al spoedig naast de gastheren (1-1). De gasten kwamen zelfs op 1-2 en di rect na de rust op 1-3. Wessels bracht de score op 2-3 waarna Vorden met een afstandsschot 2-4 liet aantekenen. De laatste minuten waren voor de Mors. Een verre worp van Smit be tekende 3-4 en vlak voor het einde bepaalde Wooters uit een scrimma ge de eindstand op 4-4. RIJSSEN Zaterdagmiddag ne men oon heren- en damesteam vvn de Mors in Borculo deel aan een twee daags waterpolotoernooi. georgani seerd door de polovereniging BZPC. De heien, die uikwamen met enkele invallers, versloegen het Ravijn, met 5-4. spelden tegen de IJsselmeeuwen uit Zul fen met 3-3 gelijk en versloe gen NZC '21 uit Nijmegen met 3-1. De Mo'-sheren werden hiermee eerste in hun afdeling. In de andere afdeling was Weusthag uit Hengelo leider ge worden Een beslissingswedstrijd had zondagmiddag moeten uitmaken wel ke club met de eerste prijs zou gaan strijken. Aangezien de Mors echter niet op zondag speelt werd Weusthag reglementair winnaar met 5-0 en kwam de Mors op de tweede plaats. De dames wonnen van WWV (Win terswijk) met, 4-0, maar verloren var* ZZPC (Zwolle) met 6-1 en van BZPC mei 3-0. De waterpolocompctitie voor de zeventallen van de Mors ziet er voor de komende weken als volgt uit: Op maandag 15 juni gaan de Morsjon- gen.s (A) naai' Weusthag en speejt tegen deze ploeg om half acht. Op donderdag 18 juni wordt een volledig Morsprogramma afgewerkt. Om half acht spelen de heren 1 in Wijhe te gen WZC 1. De jongens A spelen op de Koerbelt om acht uur tegen WZC A Om tien voor half négen ontvan gen de jongens B het team van de IJssel B. Om tien over half negen speelt het A-team van de meisjes tegen het A-team van het Ravijn uit Nijverdal. Op maandag 22 juni gaan de jon gens B naai' de Berkel A in Lochem en spelen daar om half acht. De meisjes A spelen om kwart over ze ven uit tegen VZPC. Op vrijdag 26 juni gaan de heren 1 naar Weusthag (Hengelo), aanvang: acht uur. Op dezelfde tijd ontvangen de jongens A bezoek van de IJssel meeuwen A. Om vijf voor half negen ontvangen de meisjes A bezoek van ZCe b. Op donderdag 2 juli spelen de he ren 1 uit tegen Natando 1 (Arnhem) en ontvangen de meisjes A om 8 uur bezoek van de Zandstuve A. Op don derdag P iuli spelen de heren 1 thuis tegen de Rijn 1. GEBOHEN: Jansje, dv H. J. Velt huis en J. Dangremond, Enterstr. 60, 3 juni 1870. Mark Johan, zv G. J. Bijleveld en M. A. van den Heuvel], H. J. van Opstallstraat 37, 3 juni 1870. Roel. zv R. Smelt en H. M. ter Brake. Enterstraat 140. 4 juni 1870. Arjen, zv G. Timmerman en H. H. Slettenhaar. Molendijk 8, 6 juni Voortman en H. Baan. Bouwstr. 48a, 6 juni 1870. Heinrich Anton, zv C. van den Heuvel en H. Manenschijn, 1970. Jansje Annet. dv G. J. F. Banisweg 24. 28 mei 1970 te Deven ter. Geeske Johanna Hester, dv H. van Losser en R. Harbers, Nij- verdalseweg 29, 7 juni 1970. ONDERTROWD: Jan Willem van den Belt. 25 jaar. Rijssen, Hagweg 25 en Hendrika Kamphuis, 22 jaar, Rijssen, Beatrixstraat 5, 5 juni 1970. Hendrikus Dirk Hulleman, 23 jaar, Almelo. Hortensiastraat 63 en Pet# Boer. 23 jaar, Rijssen, Burg. Knot tenbeltlaan 71, 5 juni 1970. GETROUWD: Gradus Hofman, 23 jaar en Hendrikje van Brussel, 22 jaar, Rijssen, Dannenberg 58, 5 juni 1970. Jozef Hubertus Caspar Heij- nen, 26 jaar en Marianne Theoia Hendrica Maria Groothedde, 25 jaar, Rijssen, Schoolstraat 22. 8 juni 1970. OVERLEDEN: Gerrit Jan Rutter- kamp, 78 jaar, ev G. A. Bruggink, Nijverdalseweg 51. 2 juni 1970. I .ammertdina Lankamp. 80 jaar, I H. Witten. Lentfersweg 78. 28 mei 1970. Willem Slendebroek. 85 jaar, ev B Eikelboom. Esstraat 127, 31 mei 1970, te Deventer.

Weekblad voor Rijssen | 1970 | | pagina 3