Sportclub versloeg Blauw Wit met 9-0 eminent Excelsior vliegt uit Zo speelden de Excelsior-teams Zo vlogen de duiven il Rijssense kynologen deze maand 25 jaar Morsheren herstelden zich van nederlaag Sportclub bezocht Lieblos Excelsior bekerde een ronde verder Foutloos fietsen van 20 Rijssense kinderen JNotterschool kampioen van het school korfbal T ORGELS Mors jeugd gaat naar J wello Morsjongens versloegen Het Ravijn Uitslagen van Sportclub Beslissings wedstrijd op 13 juni Bioscoop Rijssen Tfy Irian jwi lBru t ELECTRONISCHE Klasse doelpunten Krampachtig De tweede helft Strafschop De Mors zwom in Emmen Hard. Hattrick Straf worp ui Burgerlijke stand MERK MET WERELDREPUTATIE RIJSSEN Het is weer sover. Voor de tweede maal in haar bestaan klopt het eerste elftal van Sportclub Rijssen aan de poort van de K.N.V.B. Vorig jaar strandde de ploeg van Ruiterkamp in het zicht van de haven. Tegen het zwakkere Eversherg uit Nijver- dal werd thuis met 3 2 verloren door enkele blunders van een nerveus spelende Sportclubverdediging. Dit kostte de Rijssenaren de promotie. Thans staat men opnieuw voor de poort van de vier de klasse. Nu is het P.S.V. uit Almelo dat met Sportclub staat te dringen om over te gaan. Slechts één krijgt er toestemming om met Vesos te promoveren, dus is een beslissingswedstrijd nood zakelijk. Indien de Rijssenaren zich in die komende wedstrijd voor 100 procent geven en hun zenuwen de baas kunnen blijven, zit de kans op promotie er zeer zeker in. Dat de Sportclubaanvallers einde lijk hun schot hebben teruggevonden bewezen zij zaterdagmiddag thuis te gen Blauw Wit uit Markelo. In een aantrekkelijk duel, waarin het tech nisch mindere Blauw Wit tot de laat ste seconde bleef vechten voor een goed resultaat, scoorden de Rijase- naren met minder dan negen maal. wa-aronder enkele klasse-doelpunten. De zeer bekwame Pijffers nam er de ze mi-ddag drie voor zijn rekening, Lozeman scoorde t-wee maal evenal» Ligtenberg en Westerhof en invaller Van de Keuken maakten de negen vol. Een pluspunt was dat er deze middag ook regelmatig vanuit de tweede li nie werd geschoten, getuige de doel punten van Ligtenberg en Westerhof. Met wat meer geluk hadden ook Rui terkamp en Vincent enkele doelpun ten aan de score toegevoegd. Door dat het pechduivelt'je nogal eens om de hoek kwam kijken zat het er dit keer echter niet in bij Sportclub. Misschien hebben de Rijssenaren te gen PSV wat meer geluk. Blauw Wit trapte af. maar al di rect nam de thuisclub het heft. in handen. Een aanval over links strand de echter op de fors ingrijpende rechtsback van de gasten. De eer- spelen, ging via het hoofd van Alke- ma naast. De Rijssenaren die met 10 man speelden, doordat Lozeman werd verzorgd wegens een lichte bles sure, bleef echter aandringen. Rustig werden de aanv-allen vanuit de verde diging opgebouwd en het wachten was op het openingsdoelpunt. Voorlopig bleef de stand echter maagdelijk. Pijffers stapte over een voorzet van Nijkamp, Alkema kopte een hoek schop over de lat en Lózeman schoot uit eeen vrije trap net naast. Pas na 9 min. moest doelman Smit van Sportclub in actie komen bij een ongevaarlijke Blauw Wit-aan- val. De gasten kwamen echter op nieuw terug en nu moest Ligtenberg redden ten koste van een hoekschop. Toen na een kwartier spelen Smit resoluu-t moest ingrijpen op een mo ment dat de Blauw Wit-middenvoor alleen was doorgebroken, schudde Sportclub dit blijkbaar wakker. Tot nog toe was de wedstrijd gesapig maar als bij ingeving trokken de gastheren masaal ten aanval. Krampachtig verdedigen van Blauw Wit hield de stand echter nog in even wicht. Lang hielden de Markeloërs het niet vol. Het regende hoekschop pen en nadat uit één hiervan Wes ter hof in handen van de Blauw Wit- doelman had gekopt was het in de l»e minuut eindelijk raak. Een hoek schop op rechts, genomen door Pijf fers. belandde op het hoofd van Lo geman die vlak langs de binnenkant van de paal kopte (1-0). Twee minuten later zat Sportclub reeds op rozen. Eerst plaatste Pijf fers het leer over de handen van de Biauw Wit doelman, maar Lozeman reageerde te laat. Direct hierop volg de een lange pass van Westerhof naar Pijffers die reeds op volle sprint lag en tegen zijn schot bad de goa lie der gasten geen verweer (2-0). Even later kopte Pijffers een voorzet van Alkema net naast, maar in de 27e minuut was het weer Westerhof die Pijffers lanceerde. Deze kopte het leer naar de vrijstaande Lozeman die op zijn beurt met een keihard schot onder de lat de Markelose keeper kansloos sloeg (3-0). Een solo van rechtsachter Lohu-is had beslist beter lot verdiend, maar uit de pass naar Pijffers schoot de ze voorlangs. Nijkamp plaatste een hoekschop langs de verkeerde kant van de paal en uit een aanval over links schoot Alkema in het zijnet. Een keihard schot van Westerhof ging via de handen van de Markelo-doel- Nu de voetbalcompetitie teneinde feopt worden door verschillende vere nigingen m de omgeving weer neder laagwedstrijden en toernooien georga niseerd waarvoor ook diverse Excel- siorteams zijn uitgenodigd. Volgens 't clubblad „De Mors", het orgaan v. Excelsior, nemen de Rood Witten aan de volgende toernooien en nederlaag-wedstrijden deel 13 juni gaat Excelsior I naar het DETO toernooi in Vriezenveen. Hier zullen het derde en negende elftal 'n vriend schappelijke wedstrijd spelen. 1 juli speelt Excelsior I in Vriezen veen in verband met het jubileum van de Vriezenveense Harmonie een erewedstrijd tegen DOS'37. 12 augustus is de nederlaag-wed strijd in Hardenberg van Excelsior I tegen H.H.C. I. 15 augustus nederlaag wedstrijd H.H.C. 2 Excelsior 2. 19 augustus nemen Excelsior I en 2 deel aan het nederlaag toernooi van ON Almelo. Op zaterdag 20 juni zullen het eerste tweede en derde elftal een bezoek brengen aan Borghout in Duitsland om daar de jaarlijkse wedstrijd te spelen tegen het eerste, tweede en derde elftal van de F.C. Preussen. t.erwijl de Excelsior jeugd op 29 au gustus daar zal uitkomen in diverse wedstrijden tegen de jeugd van deze vereniging. Ook de Excelsior junioren zullen deelnemen aan verschillende toernooien. 6 juni: Excelsior B 3, C 3, D I en D 2 san het toernooi van De Zweef Nij verdal 13 juni: Excelsior A 2 toernooi De Zweef. 13 juni: Excelsior A 1. B 1, C 1, D I en D 2 toernooi Wierden. 20 juni: Excelsior A I. B I, C T •n Dl toernooi Lettele. 27 juni: Excelsior A I, B I, C I tn D T toernooi Heeten. t augustus Excelsior A I en B I toer nooi Zutphen. man over en in de laatste minuut voor rust kreeg Nijkamp een goede kans aangeboden van Pijffers. Zijn schot ging net naast en zo kwam de rust met een alleszins verdiende 3-0 voor sprong. De tweede helft was nauwelijks be gonnen toen Sportclub 4-0 liet aante kenen. Uit een voorzet van Lozeman waar Alkema over heen stapte om dat Pijffers gunstiger stond, lepelde deze het leer over de keeper (4-0). In de zesde minuut misten zowel Nij kamp als Pijffers bij een hoekschop. Na acht minuten spelen plaatste Al kema een vrije trap naar de goed meegekomen Westerhof en deze scoor" de met een omhaalbal keihard het vijfde doelpunt in de linkerbovenhoek (5-0). Hierna spande Sportclub zich niet echt meer in maar bleef niettemin de betere ploeg. De gasten die de score zo laag mogelijk probeerden te houden, verdedigden soms met kunst en vliegwerk. Het mooiste doelpunt kwam wi de 20ste minuut van de voet van Pijf fers die op 20 meter afstand schuin voor doel staande het halve dozijn volmaakte. Dit was tevens de hat trick van Pijffers (6-0). De gastheren bleven komen en na een solo schoot Pijffers hard tegen de Blauw Witdoelman op. Even later schoot Ruiterkamp rakelings naast. Ligtenberg mocht in de 23ste mi nuut een strafschop nemen wegens hands en zorgde hiermee voor de zevende treffer (7-0). Na enkele fraaie reddingen moest de keeper der gasten in de 26e minuut opnieuw zwichten. Uit een hoekschop van Lo zeman kopte Ligtenberg weer raak (8-0). Nijkamp werd hierna vervangen door de uit de West teruggekeerde Van de Keuken die echter wel enkele kilo's zal moeten afslanken om weer een hele wedstrijd t« kunnen uitspe len. In de 35ste minuut kreeg Sport club opnieuw een corner te nemen. Weer plaatste Lozeman de bal voor hef Blauw Wit doelen en nu stond Van de Keuken klaar om met een for se knik 't negende en naar later zou blijken tevens laatste doelpunt voor deze middag voor zijn rekening te ne men (9-0). In de resterende tijd kreeg Sportclub nog enkele kansen en even- zovele hoekschoppen, maar gedoel punt werd er niet meer. De eindstand in de eerste klasse A is: Vesos 20-32, Sportclub Rijssen 20- 30. PSV 20-30, Drienerlo 20-28; Julia na 20-26SVV 20-23: Boswinkel 20-17; Sp. Lemele 20-15; Sp. Daarle 20-10, Blauw Wit 20-4, Denekamp 20-3. in Wier den met 3-2 de baas over hel vierde elftal van S.V.Z.W. c Excelsior 8 kon op eigen terrein zo als te verwachten was tegen kampi oen Voorwaarts 5 niet tot winst komen en verloor met 3-1. Het negende elftal had ook een kam pioen gegadigde op de Koerbelt als tegenstander n.l. D.E.T.O. 4 uit Vrie zenveen en leed een eervolle 2-1 ne derlaag. Ook de junioren boekten goede resultaten. Zo won Excelsior A I voor de hoofdklasse op eigen ter rein met 3-0 man de A I junioren van Rigtersbleek uit Enschede. Excelsior B I trad als gastheer op van Hulzense Boys B I die weer met een 5-1 nederlaag naar huis werden gestuurd. Excelsior B 3 presteerde het om in Enter met 2-0 te winnen van de B 2 junioren van Enter Vooruit. Ook een goed resultaat behaalde Ex celsior C I door in Almelo met 4-4 ge lijk te spelen tegen Heracles C 1. Een gelijkspel behaalde ook Ex celsior C 3 op eigen terrein tegen Hol ten C 3. Hier was de uitslag 2-2. Tenslotte Excelsior C 4 dat 'in Nij- verdal met 1-0 verloor van de Zweef C 2. Excelsior I bracht haar beker-wed strijd in Zwartemeer tegen Vrienden trouw tot een goed einde en won met 2-0. Excelsior 2 sloot de competitie goed af en stelde haar tweede plaats op de ranglijst veilig door op de Koerbelt maar liefst met 5-1 te win nen van O.N. 2 uit Almelo. Excelsior 3 vorige week reeds kam pioen geworden, en deze keer spelend met een vijftal junioren geloofde het in haar laatste wedstrijd wel. waar van het op bezoek zi jnde Vroomshoop- se Boys 3 profiteerde door met 6-4 te winnen. Het vierde elftal bracht RTJSSEN Op zaterdag 6 juni or ganiseert de zwemclub Proteus in Twello kringwedstrijden, waaraan wordt deelgenomen door: de TJssel b, ZVV (Vaassen), Brummen, WZC (Wijhe) en de Mors. De wedstrijden beginnen om half vijf. Verzwommen wordt: jongens en meisjes onder 12 jaar: 50 meter schoolslag, rugslag en vrije slag. Jongens en meisjes onder 14 jaar; 100 m schoolslag en vrije slag. 50 m vlinderslag en rugslag. Jongens en meisjes onder 16 jaar: 100 m schoolslag, vrije slag, rugslag en vlinderslag. Voorts is er de 10 x 50 m vrije slag estavette Op ieder nummers rpogen per vereniging twee zwemmers of zwemsters deelnemen. Op 20 en 21 juni organiseert de zwem- en poloclub WWV te Winters wijk een nationaal waterpolotoernooi, waarvoor door de Mors is ingeschre ven met de dames 1 en heren 1- De wedstrijden van de Mors worden ge speeld op zaterdagmiddag. Om half twee wordt gestart Eveneens is ingeschreven voor het waterpolotoernooi te Borculo, geor ganiseerd door BZPC. Deze wedstrij den worden gehouden op 6 en 7 juni, maar ook nu worden de wedstrijden van d° Mors op zaterdagmiddag ge speeld Er is door de Mors ingeschre ven met een dames- en een heren team Beide toernooien worden op za terdag besloten met een feestavond. De tweekamp ussen het. Ravijn (Nijverdal) en de Mors (Rijssen) met als inzet de Dollekampbeker wordt verzwommen op vrijdagavond 21 au gustus. Dit in tegenstelling tot an dere berichten. De postduivenvereniging de Zwa luw hield zaterdag een wedvlucht van af Corbeil (Fr.) afstand 490 km. De duiven werden on half zeven 's morgens gelost bij westenwind. In tegenstelling met enkele weken gele den waren er dit keer weinig verlie zen te noteren. De uitslagen waren: 1. F. Dom.merholt, 2. M. Geuzendam, 3. F. Dommerholt, 4. M. Geuzendam. 5 H. Nijland, 6 J Pijffers, 7 J Kui pers. 8 J. Pijffers, 9. H. A. Koedijk. 10. J. Pijffers. het in haar uitwedstrijd in Hengelo tegen Juliana 3 tot een puntenverde ling. Uitslag 3-3 en zal nu moeten af wachten wat O.N. 4 doet in haar res terende wedstrijden. Excelsior 5 zorg de voor een aangename verrassing door in Nijverdal de lastige uitwed strijd tegen DES 3 met 4-2 te winnen. Excelsior 6 had bezoek van de reser ves van P.S.V. uit Almelo. De vetera nen van Excelsior sloten de compe titie goed af door met 2-1 te winnen. Ook Excelsior 7 boekte winst en bleef PIANO - ORGEL - EN MUZIEKHANDEL Aan de nationale zwemkampioen- schappen die dit weekeinde in Em men werden gehouden en waarbij in het 50 meterbad gezwommen moest worden onder de limiettijden, namen ook twee Morsleden deel. Deze wedstrijden waren voor Hermannie ter Harmsel en Tineke Sleking be doeld om meer wedstrijdervaring op te doen. Bij voorbaat stond reeds vast dat de limiettijden niet haalbaar zouden zijn. Hermannie ter Hamsel legde de 100 m. vrije slag voor meis jes beneden 14 jr af in 1.24.6, en ge zien haar weinige ervaring was dit een redelijke tijd. Tineke Sleking ver beterde haar tijd op de 100 m. vlin derslag voor meisjes beneden 16 jaar met 1-8 sec. en bracht dit op 1.28.7. Haar tijd op de 100 m. vrije slag voor meisjes beneden 14 jaar was 1.19 8. (Van een onzer verslaggevers) RIJSSEN De kynologen- elub „Rijssen en omstreken" bestaat deze maand 25 jaar. On der leiding van twee waarachti ge liefhebbers, de heren J. Holt- kamp en H. J. Spenkelink werd in 1945 de eerste stap in de goe de richting gezet. Op de verga dering in december '45 waren 22 personen aanwezig. Daar be sloten de enthousiastelingen 'n kynologenclub op te richten, die tevens de windhondenrenvere- niging en de dressiuirclub zou huisvesten. ,.ln 't begin", vertelt de heer Holt- kamp ..probeerden we ook de omlig gende plaatsen in de vereniging te Een van de leden van de Rijs sense kynologenclub, de heer r. d. Belt met zijn honden. Met veel machtsvertoon heeft het eerste zevental van de Morsheren zich hersteld van de nederlaag die een week eerder tegen Weusthag werd geleden. N'atando uit Arnhem, dat vo rig seizoen naar de vierde klasse pro moveerde, werd hier van de dupe. Met niet minder dan 11-1 werden de Arnhemmers door de Rijssenaren ge kraakt. Eigenlijk scoorde de Mors twaalf keer. maar het harde schot dat Albert Gerrits vlak voor het ein de op het doel van Gessel afvuurde ging dwars door het »et en arbiter Arendsboer annuleerde dit doelpunt dan ook. De eerste aanval van de Mors le verde niets op doordat Landeweerd bij een pass van Wessels het doel te ver naar rechts zocht. Gerrits richtte even later beter, maar nu lag Gessel op zijn plaats. Niettemin kwam de Mors al vrij spoedig op 1-0. Een voorzet van Wessels naar Landeweerd werd door deze in een doelpunt omgezet (1-0). Snijder werd het water uitgestuurd wegens obstructie tegen aanvoerder Ligtenberg. Bij een goede Morsaan- val die over vele schijven liep scoor de Egbert Klein Horsman met een prachtig doelpunt (2-0). Albert Gerrits ondernam hierna een RIJSSEN Bij een watertempera tuur van nauwelijks 16 graden speel den de Morsjongens B dinsdagavond in Nijverdal hun eerste waterpolo- competitiewedstrijd tegen de jongens A van het Ravijn. Voor de jongens uit Rijssen, die ge wend zijn aan verwarmd water, was de lage temperatuur geen beletsel. Zij wonnen nl. met 4-0 In een wed strijd waarin zij voor rust domineer den. maar na de pauze het initiatief aan de Nijverdallers moesten laten. Na nog geen halve minuut spelen loste aanvoerder Smit een schot, dat door de Ravijnkeeper werd gestopt. Bij het uitgooien haalde deze de bal echter te ver door en dit betekende dus toch en doelpunt (0-1). Al vrij spoedig hierna lanceerde Smit de vrijliggende Wessels die met een goede worp de stand op 0-2 bracht Fel kwamen de gastheren terug, maar de Morsverdediging met aan het hoofd doelman Van de Noort, gaf geen krimp. Uit een doorbraak was het Ten Wolthuis, die de score op 0-3 bracht en vanaf dat moment speelde de Mors een gewonnen wedstrijd. Na rust werd de strijd feller en bleef het Ravijn druk uitoefenen op het doei van de Mors. Er werd door de Rijssenaren echter goed verdedigd en vanuit de verdediging kwamen legelmatig tot gevaarlijke uitvallen. Zelfs in een periode dat de Mors met vijf man speelde, zagen de numeriek sterkere Nijverdaliers geen kans het leer langs van Noord te plaatsen Bij een listig opgezette aanval van de Rijssenaren zorgde invaller Luuk Markvoort voor een verdiende 0-4 eindstand De meisjes A. die uit moesten spe len tegen VZPC a. zagen hun wed strijd afgelast wegens te lage tempe ratuur van het water. solo die hij besloot met een keiharde treffer in de bovenhoek (3-0). In de tweede speelperiode was er minder krachtsverschil tussen de ploegen. Uit een aanval van Natan- do scoorde Verheijen het Arnhemse tegenpunt (3-1). Bij een tegenaanval wist' Gessel een harde worp van Lig tenberg nog juist corner te tikken. Spitholt moest hierna het veld rui men wegens slaan van Klein Hors man. Hoewel de wedstrijd wel hard was. wist Arendsboer deze toch in goede banen te leiden. De derde periode was weer voor de Mors. Uit een pass van Ligtenberg scoorde Gerrits met een prachtige omhaal de vierde treffer (4-1). Door dat ook Verheijen de kant mocht op zoeken was de Mors numeriek ster ker en dankzij goed samenspel in de Morsvoorhoede wisten de gastheren deze meerderheid in een vijfde doel punt uit te drukken. Weer was Alme- bert Gerrits de maker er van, waar mee hij de hattrick op zijn naam bracht (5-1). In de derde periode kwam Natando even flink opzetten, maar Wanders toonde zijn klasse bij een hard schot van Snijder. Op een prachtige mijze maakte Wim Wessels het halve do zijn vol toenhij uit een vrije worp het leer van Albert Gerrits ontving (6-1). Bij een scrimmage voor het Natando-doel stopte Gessel een schot van Gerrits en Landeweerd, maar moest hij zwichten voor de harde worp van Wessels (7-1). Toen Mein- dert Schreuder vpor een minuut het water moest verlaten trachtte Na tando met een massale aanval een gunstiger resultaat te bereiken. Hierdoor kwam Albert Gerrits ge heel vrij te liggen zodat deze. toen hij een verre pass van Wim Wessels ont ving alleen nog maar Van Gessel hoefde te verschalken. En dit was hem wel toevertrouwd (8-1). Ook de vierde en laatste periode was het alles de Mors wat de klok sloeg. Meindert Schreuder lanceerde Albert Gerrits die op zijn beurt Wim Wessels van een gave pass voor zag. Schuin voor het Natando-doel liggend scoorde de Mors-aanvaller keihard en onhoudbaar het negende doelpunt (9-1). Bij een volgende aan val was het aanvoerder Ligtenberg die goed samenspel afrondde met een goede treffer (10-1). Waanders stopte een hard schot van Verheijen waarna uit de tegen aanval Albert Gerrits goed doorbrak. Te zwaar gehinderd door de tegen partij kende Arendsboer hem een strafworp toe, waarmee hij de eind stand op 11-1 bepaalde. halen. Dat lukte en zo kwamen Hol ten, Wierden en Enter er bij. Nijver dal niet. In die plaats waren juist een aantal mensen bezig zelf een vereni ging in het leven te roepen. Maar in 1949 hebben ze zich toch bij REO aan gesloten. Een jaar daarvoor, in 1948, scheidde de windhondenrenvereniging zich af. Een aantal jaren later volg de de dressuurclub dat voorbeeld" Het ledental van REO is niet gering. Op het ogenblik zijn het er 240. In de beginjaren lag 't aantal niet zo hoog. Bij de oprichting waren er 29. Maar in december van dat zelfde jaar ston den al 126 leden genoteerd. In 1946 stond de eerste clubmatch op het pro gramma van REO. In 't Parkgebouw kwamen een groot aantal kynologen bij elkaar. Dat was één van de grote successen van de REO. Zij kregen namelijk meer dan 225 inschrijvingen. Lange tijd werden er echter geen clubwedstrijden meer gehouden. Voor zitter Kamphuis: ,,In 1955 en 1956 vingen we opnieuw aan op de Rijsser- berg. De laatste jaren zijn we echter met de wedstrijden in het Parkge bouw teruggekomen". REO stond vroeger niet zo goed be kend. Bestuurslid mevr. Hoogendijk: ,,Voor de oorlog en ook daarna was er een handel in honden. Daar stoor den zich verschillenden mensen aan. Op initiatief van REO is er toch een verscherpte controle op uitgeoefend. Die controle heeft veel goed gedaan. Zelfs de raad van beheer heeft het overgenomen. Het is een van de suc cesses die REO heeft geboekt, icant de club uit Rijssen was toen de eerste die daarmee begon". De sfeer in de vereniging is volgens de heer Holtkamp veranderd. ,,Met z'n allen naar een tentoonstelling is er nu niet meer bij. De meeste leden gaan er met een eigen wagen heen. Jammer, want je kon in de bus nog wel eens iets beleven. We moesten eens naar Amsterdam. Onderweg leg- Zes en veertig leden van de voet bal- en atletiekvereniging Sportclub Ri.jssen vertrokken vrijdagmorgen om 8 uur vanaf het Schild voor een vier daags bezoek aan het Zuidduitse stad je Lieblos in het kader van de sport- uitwisseling Eurosport. Tegen de avond werd de plaats van bestem ming, ongeveer 50 km. achter Frank furt, bereikt en wachtte de Sport clubmensen een prachtige ontvangst De leden, die allen bij particulieren werden ondergebracht, konden de vol gende dag op sportgebied hun krach ten meten met hun Duitse sportvrien den. Beide elftallen van Sportclub verlo ren hun wedstrijden, zij het met ge ringe cijfers, 's Avonds kon men ge nieten van een groot muziekfeest en bezocht men de kermis. De terugtocht maandagmorgen om kwart over tien gepland, verliep niet zonder moeilijkheden. Na een groots muzikaal afscheid op het ter rein van de v.v. Lieblos, moest men na vijf minuten de bus weer verla ten. doordat de motor in brand stond. Dankzij bemiddeling van de burge meester van het stadje kreeg men de beschikking over een Duitse autobus die 't gezelschap bracht tot Siegburg Vandaar ging het met een Neder landse bus richting Rijssen. waar men maandagavond tegen half elf weer aankwam. Voor de derde ronde van de K.N.V.B.-beker voor zaterdagclubs speelde Excelsior zaterdag een uit wedstrijd in Zwartemeer tegen Vrien dentrouw, een Drentse derde klasser. Het was geen op hoog peil staande wedstrijd, wa.arin voor de rust Excel sior haar technische meerderheid niet in doelpunten wist uit te drukken. Wel waren de Koerbeltbewoners voor durend in de aanval, maar de stug verdedigende Drentse achterhoede wist gevaar te voorkomen, terwijl zij zelf probeerde met uitvallen succes te boeken. Na de hervatting ging het bij Excel sior beter en nadat eerst Kappert voor een doelpunt had gezorgd, stel de vervolgens Bakker de zege veilig door 2-0 te laten aantekenen waar mede het einde kwam. Door dit resultaat heeft Excelsior zich De elftallen van Sportclub Rijssen behaalden vorige week zaterdag de volgende resultaten. Sportclub 2 won thuis van Voorwaarts 3 met 7-3. Sport club 3 speelde in Enter tegen Enter Vooruit 6 gelijk met 1-1. Sportclub 4 kwam in Nijverdal tegen Eversberg 2 tot een 4-4 gelijke stand. Sportclub 6 verloor tegen Daarle 2 met 5-3 na een 1-0 voorsprong. Sportclub BI speelde met 3-3 gelijk tegen SVVN bl. Sportclub B2 verloor met 7-2 van RKSV bl en Sportclub Cl moest met 3-1 haar meerdere erkennen in En ter C2. RIJSSEN De schoolkorfbalcorn- petitie die de laatste weken de Rijs sense schooljeugd op een prettige en sportieve manier heeft bezig gehou den. werd donderdagavond afgesloten De leerlingen van de Notterscool heb ben hun leraar meester Doorn en hun aanhang niet teleurgesteld. Op nieuw werd deze school kampioen en De uitslagen in de competitie waren: Lage Es-Oran.jeschool 3-1; Wilhelmi- na-Notter l-3;K!imop-Juliana 1-0; La ge Es-Wilhelmina 1-1; Klimop-NoHer 1-2: Juliana-Wilhelmina 0-1; Lage Es Notter 0-1; Lage Es-Klimop 4-1; Not- ter-Oranjeschool 2-0; Wilhelmina Klimop 2-1; Juliana-Oranjeschool 0-1 Lage Es-Juliana 2-1; Oranjeschoo] Klimop 0-3; Notter-Juliana 3-0; Oranjeschool-Wilhelmina 0-3 De eindstand is: l.Notterschool 5-8: 2. Wilhelminaschool 5-7; 3. Lage Es- scool 5-7; 4. Klimopschool 5-4; 5. Oranjeschool 5-2; 6. Juiianaschool 5-0 geplaatst bij de laatste 32, en krijgt voor de volgende ronde, zaterdag be zoek van de Oostelijke detde klasser B. C. S. V. uit Borne, dat in de der de ronde met 4-4 gelijk speelde tegen Achilles Enschede, maar door het be ter benutten van strafschoppen zich voor de volgende ronde plaatste. De beslissinsg wed strijd tussen Sport- club Rijssen en PSV uit Almelo om een plaats in de vierde klasse KNVB (zaterdagvoetbal) zal op zaterdag 13 juni worden gespeeld op het terrein van de RKSV „Enter", aan de Sta tionsweg te Enter. De wedstrijd begint om drie uur. den we aan in Hoevelaken. Iemand had in de bus beweerd dat zijn hond geen aardappels lustte. Nu, ik haalde een zakje patat, liep er de bus mee in en weg was het. Een hond had het keurig naar binnen geslokt. En laat die hond nu van de man zijn die be weerde dat zijn lievelingsdier geen aardappels at". REO houdt verschil lende activiteiten. Niet ter gelegen heid van het jubileum. Daarvoor heb ben de leden een feestavond gehad. Voor de mensen die geïnteresseerd zijn in de hondensport zijn er excur sies naar verscheidene kennels. Ook zijn er kvnologische avonden. Op 11 juli komen de honden op 't sportpark ..de Koerbelt" in actie. Er zijn dan windhondenrennen en er worden die ren van REO gekeurd. Dit alles om de vakantiegangers iets te bieden. De organisatie is in handen van de wind- hondenrenclub en REO. De toegang is gratis. REO zorgt dat haar leden niets te kort komen. Ieder jaar krijgen eige naren van kampioenen een blijvende herinnering, een gewoonte die de le den bijzonder waarderen. Erg in haar nopjes is REO met haar keurmeesters. Een belangrijk element in een kynologenclub, die ge durende 25 jaar heeft gebloeid en op he.t ogenblik nog bloeit. In de bioscoop van Rijssen draait zaterdag en zondag de film ,,Als de naakte wind der zee". De korte in houd van de film komt op het volgen de neer: De jonge Leander is in Zwitserland voor een opleiding tot violist. Of schoon zijn stud'ie nog niet geheel voltooid is, laat zijn leraar hem toch voor een zomervakantie naar zijn moeder en zusje in Zweden gaan, omdat hij merkt dat Leander zich niet erg gelukkig voelt. Leander en zijn zusje Mejt zien el kaar dan voor het eerst na twee jaar terug en zij zijn nog even dol op el kaar als vroeger. Mejt zegt hem hoe veel zij van hem houdt en hoezeer zij het betreurt dat broer en zus niet met elkaar kunnen trouwen. Zij stelt hem voor aan drie vriendinnen, Lola, Ger- da en Susanne, die eveneens daar hun zomervakantie doorbrengen. De drie jonge vrouwen zijn zeer on der de indruk van de talentvolle en knappe Leander en zij 1-aten zich een voor een door hem veroveren. Lean der voelt zich een jonge god, een Apollo gelijk, tot hij merkt dat de meisjes geloot hebben wie het eerst met hem naar bed mocht. Hij gaat dan alle toevallige en gelukzalige ont moetingen men hen in een ander dag licht zien. Maar Torina, de vriendin van zijn moeder, die hem als een jon ge god heeft geschilderd, helpt hem met wijze woorden over deze morele kater heen. En moeder verklaart hem, dat Mejt een geadopteerd kind is en niet zijn echte zusje. En als de zomer afgelopen is en de meisjes afscheid komen nemen, is Leander een ander mens geworden. Hij heeft nu sex en ware liefde leren onderscheiden en weet dat Susanne de ware vrouw voor hem zal zijn. Ook Mejt heeft geleerd dat zij Leander niet zal kunnen bezit ten en hem aan een andere vrouw zal moeten afstaan. Susanne neemt afscheid met de be lofte dat zij spoedig en voorgoed bij Leander terug zal komen. GEBOREN: Berend Jan, z en G. Ooms, mei; Lummiigje Hermina Zwaantje, dv G. D. Voortman en S. de Lange, Wijnand Zeeuwstraat 41. 26 mei; Jan Reindert, zv H. Markvoort en H. Kamphof, Johan Willem Frisostr. 35, 28 mei; Willem, zv H. Agteresch en G. W. Slettenhaar, Willem de Zwijgerstraat 15, 28 mei; Berendina, dv G. ten Berge en H. Lensink, Banisweg 14, 28 mei; Hermannus, zv M. Gerritsen en W. Gerritsen, Stationsdwarsweg 61, 30 mei; Johan, zv A J. Gerritsen, Mulke* en E. ten Hove, Welleweg 15, 25 mei te Almelo. ONDERTROUWD: Albert van Rees, 28 jaar, Ermelo, Huygenslaan 43 en Janna Aaftink, 20 jaar, de Ruyterstraat 7, 27 mei: J. ten Hove, 26 jaar, Beatrixplein en G. ten Hove, 24 jaar. Marijke-straat 4, 28 mei. GETROUWD: T. Koster. 21 jaar en E. Langkamp, 19 jaar, Welleweg 84, 27 mei; IJ. J. Tijhof, 23 jaar en B. Ezendam, 20 jaar. Wierden, Enter, Julianastr. 14, 29 mei. OVERLEDEN: M. Tukkers, 75 jaar, ongehuwd. Wet houder H. H. Korteboslaan 16a, 29 mei; J. Knol, 58 jaar, ev H. van Heek, Weijerdstraat 14, 23 mei te Almelo. G. J ,W. ter Keurs Oosterhofweg 80, 24 RIJSSEN 249 schoolkinderen uit de hoogste klassen deden donderdag het praktische gedeelte van het schoolverkeersexamen. Door de politie was een goed par cours uitgezet, waarin vele praktijk modellen waren verwerkt, n.l. voor- sorteervakken. autoweg, verkeersre gelaar, verkeerslichten. In totaal waren er 9 controlepun ten. De start was bij het kerkelijk centrum Sion, nabij de rijwielkelder, dit in verband met het feit, dat men bij slecht weer daar had kunnen schuilen. Gelukkig was dit niet het geval Het weer werkte mee en het geheel mag als goed geslaagd wor den aangemerkt. Bij de start wer den de fietsen gecontroleerd en daar bij bleek wel de preventieve werking, want iedereen had gezorgd voor een goede bel en zelfs waren er die een nieuwe fiets hadden meegenomen. Na afloop werden in het politiebu reau de gemaakte fouten geteld en na een eindcontrole bleek, dat 13 kinderen meer dan 3 fouten hadden gemaakt en voor dit deel dus moes ten worden afgewezen. Een 20-tal blijft er nu over. die en in het theoretisch en in het prak tische examen geen fouten hadden gemaakt. Dit zijn: Hermien Brinks, Hans v. Brussel. Gerrit Ligtenberg, Henk Maneschijn, Cor Nieuwenhuis en Jan Wessels Gosse Pluimers, Wim Spra- kel, Marja van Voorthuijsen, Henri- cus Dannenberg, Hendrika J. Baan, Willemina Mensink. Abraham San- derman, Gerrit J. ter Harmsel, Jan Roosink, Maria ten Bolscher, Dina Dannenberg, Jenneken Harbers, Ger- ritdina Scheppink. Hendrik van Rees. Bij de gemaakte fouten bleek, dat men over het algemeen de gewon# verkeersregels wel kent, maar dat vooral bij het bord „autoweg" veel kinderen doorreden.

Weekblad voor Rijssen | 1970 | | pagina 3