Bouw Kanaaltunnel wacht op start Wat is er te doen? PLAAT DSR hield laatste verkiezingsavond Boerderij- vakanties Denemarken Treffer introduceert het heren-nachthemd Sluitingsavond clubhuiswerk Kooplustig Nederland Jeugdenquéte geeft PvdA zeven zetels in de raad - PRAET Overijsselse dag van het paard Verkiezingssfeer in clubhuis ,Rij ssen moeilijk voor confessionelen Vf&tne 5 jwni 1970 Voor hein en voor hoor Andere mogelijkheid Van Morrison „Zip-Fastening" Alle technische voorbereidingen voor de bouw van een spoortunnel onder het kanaal zijn uitgevoerd. De grote vraag is: wanneer zal dit ge weldige project worden uitgevoerd? De tunnel krijgt volgens de laatste plannen een lengte van 52.8 km. dat is tweemaal zolang als de Simplon- tunnel. Men is na het bestuderen van een hele serie mogelijkheden tot de conclusie gekomen dat de tunnel ge boord moet worden. Twee gangen met een doorsnee van 6.58 meter, waardoor het trein-verkeer geleid zal worden en daartussen een zoge naamde diensttunnel. De bouw zou moeten beginnen aan de Engelse kust tussen Folkestone en Ashford en zou na 37 km. het Franse vasteland in de buurt van Sangata berei ken. De respectievelijke op- en af ritten zouden een lengte hebben van 16 en 12 km. Men schat dat de tunnel jaarlijks doorgang zal verlenen aan 3.7 mil joen reizigers en <2.45 miljoen auto's, in het jaar 2005 /ouden die aantallen gegroeid zijn tot 4.52 miljoen reizi gers en 4.45 miljoen auto's. Het goederenvervoer zal in de eer ste jaren na de opening volgens de ze ramingen een omvang hebben van 4.67 miljoen ton en in 2005 ongeveer 15 miljoen ton. Wat het reizigersverkeer betreft '.uilen de sneltreinen van r.iet type TEE worden ingezet, treinen met een topsnelheid van 160 km per uur. Via deze treinen zou het mogelijk zijn de afstand Parijs-Londen in vier uur en Brussel-Londen zelfs binnen vier uur ai' te leggen. Naast deze treinen zullen als de plannen doorgaan zwaardere en nog snellere treinen worden ingezet. Daarnaast onderzoeken zowel de Internationale Spoorweg Unie (UIC) als de Franse en Engelse Spoorwe gen de mogelijkheid van 'n sneltrein- verkeer in de steden zelf. De kans zou dan bestaan dat de afstand tus sen de stadscentra van Londen en Parijs in twee uur en 45 minuten zou worden afgelegd, een half uur tot drie kwartier sneller dan het vlieg tuig. De autotreinen zulen honderden me ters lang zijn. deze treinen zullen met een» gemiddelde van 140 km. per uur kunnen rijden. Voor het vrachtwagenvervoer en container transport worden speciale treinen ge formeerd. Op dit moment worden al voorberei dingen getroffen om de douane-for maliteiten voor zowel- het reizigers als het vrachtverkeer to een mini mum te beperken. Men heeft bere kend dat de auto-treinen in zes minu ten gelost en in acht minuten gela den kunnen worden. Volges de plannenmakers zal het technisch mogelijk zijn de tunnel in zes jaar te bouwen. De kosten wor den op drie miljard gulden geraamd, 50 miljoen gulden per kilometer tun nel. Het tijdstip van het begin van de bouw is louter en alleen afhan kelijk van de financiering en de po litiek Technisch is men in staat morgen al te gaan bouwen, aan het rendement van de tunnel wordt ook niet getwijfeld. Groepen van banken houden zich al sinds eind 1967 bezig met de fi nancieringsmogelijkheden. Het Ka- naaltunnelplan staat overigens niet alleen. De Japanse Spoorwegen wer ken aan 'n plan voor een tunnel on der de zee-engte van de Tsugara, die ligt tussen de Stille Oceaan en de Japanse zee Deze tunnel zal een lengte van 36 km. hebben. De bouw kosten worden op een miljard gulden geraamd. De vraag is welke tuni»«l het eerst zal zijn gerealiseerd. VOETGANGERSACTIE'7 0 Daarom lanceert Treffer dit nieuwe idee voor herennachtkle- ding. Niet voor iedereen en voor ieder been, maar voor de progres sieve man die partner-look wil combineren met gemakkelijke nachtkleding. 13 juni Hengelwedstrijd ..Ons Ver maak". Schipbeek, Roudalenbrug 2.30 uur. 15 juni. Hengelwedstrijd ..Ons Ver maak". Schipbeek, Roudalenbrug 7.00 uur. 17 juni. Oriënteringsrit R.M.C. 19 uur Veemarkt. teerd werd om de hoofdrol te spelen in een Duitse film. In '64 opende Van in Belfast een R en B club en richtte hij zijn eigen groep Them op. Een groep, die een paar hitjes maakte, veel wisselingen mee maakte, en in 1966 definitief werd opgeheven net op het moment dat Van 's compositie ..Gloria" over de hele wereld een enorme hit werd. Van trok zich terug in een klooster om te mediteren en te componeren. Hij was ziek van de courruptie in de pop-we reld en zag de muziek, die hij gemaakt had. niet meer zo zit ten. In de lente van '67 haalde Van's vriend Bert Berns pro ducer van de eerste Them-el- pee hem over zich voorgoed in de States te gaan vestigen. Na nog even snel met begelei ding van de Blizzards door ons land getoerd te hebben vertrok hij naar de USA. Binnen een jaar scoorde Van vervolgens 'n top-tien hit met Brown Eyed Girl", nam hij met Berns een voortreffelijke LP op en werd door Cashbox tot een van 's werelds 5 beste vocalisten uit geroepen. In 1968 overleed Bert Berns aan een hartaanval. Van kreeg wederom ruzie met zijn platen- mij en managers en liet weer 'n jaar niets meer van zich ho ren. Iedereen dacht, dat Van nu wel voor eeuwig tot het ver leden zou horen. Maar geheel onverwacht kwam Van terug in '69 met de wonderbaarlijke langspeler .Astral Weeks" Met een stond Morrison weer mid den in de belangstelling en werden er weer termen van stal gehaald als „meest veel belovende artiest", .beste zan ger ter wereld" en zo. Gedurende het jaar '69 sta ken er steeds geruchten de kop op, dat er een grandioze singel van Van uit zou komen: Do mino". Morrison liet echter weer af weten en verdween voor de zoveelste keer een jaar lang van de pop-scene. Om weer herboren voor de zoveelste keer terug te komen, maar dan nu met de beste langspeler, die sinds de uitvinding van de pho- nograaf het levenslicht heeft gezien: ..Moondance"- Warner Bros WB 1835. In Denemarken is deze maand nieuwe vorm van kamperen geïntro duceerd: kamperen by de boer. Boerderijvakanties bestaan al enige lijd en zijn vooral dit jaar erg in trek bij Nederlandse en Engelse toe risten. maar kamperen bij de boer derij is echt nieuw. De VVV van het in het Limfjord gelegen eiland Mor» (Noord-Jutland) zorgde voor deze toeristische primeur. Over het hele eiland verspreid zijn ruim 60 kleine boerderijcampings in gericht. Ze zijn speciaal bedoeld voor mensen die van rust houden. Het comfort is gelijk aan dat op andere campings. Het enige verschil is, dat de boerderij-campings over het alge meen klein zijn. Alle boerderijcam pings op Mors zijn gemiddeld op een alstand van 100 meter tot 5 km van het strand gelegen. Mors is het grootste eiland in het Limfjord (363 km2) en telt ongeveer 28.000 bewoners. Het is een ideaal oord voor zeilers en vissers, maar ók voor liefhebbers van rust en stilte. Kamperen bij de boerderij zal trou wens in Denemarken wel snel navol ging vinden, want de Deense land bouwers zoeken naar allerlei midde len om hun inkomsten wat op peil t« houden. Het gaat de Deense boeren de laatste jaren namelijk niet meer- voor de wind. Ze merken in hun portemonnee duidelijk het nadeel van het feit. dat Denemarken geen deel uitmaakt van de EEG. De afzet van Deense landbouwprodukten wordt daardoor nadelig beïnvloed. Bekend is reeds, dat de landbouwers in de omgeving van Fredericia (midden- Jutland) het voorbeeld van Mors wil len volgen en óók kleine carryings naast hun boerderijen willen gaan inrichten. De boerderij-campings op Mors staan in geen enkele kampeergids germeld. Een lijst is wel verkrijg baar bij het Deens Verkeersbureau, Keizersgracht 518 in Amsterdam. Eén der grootste Nederlandse nacht kledingfabrikant en: Treffer in Enschede, introduceert een nachthemd voor mannen in snit en kleur afgestemd op een bijpas sende damesnachtjapon. Hiermede wordt de partner-look (of Unisex) modetrend doorgetrokken tot in de slaapkamer. f» Treffer noemt het nachthemd voor mannen een nachtshirt. De modellering is afgestemd op een judopak. Het is een fijngeweven no-iron katoen en meneer kan kie zen uit de kleuren beige of bleu. In eenzelfde model en in dezelf de kleur is de bijpassende dames- nachtjapón. Mevrouw betaalt hier voor f 18.90 en zij kleedt haar part ner voor f 22,90. Het dragen van nachtkleding vinden sommigen overbodig. An deren gebruiken slechts één der twee delen van een pvama. In de ze ontwikkeling is plaats voor een andere mogelijkheid: het nacht shirt. Het lichtgewicht nachtshirt is vooral 's zomers en in centraal verwarmde slaapkamers een heer lijk kledingstuk. Waarom zou de man zeker in zijn nachtkleding zich niet aansluiten bij de voor keur die vele vrouwen reeds lang aan nachtjaponnen geven? Het sluit bovendien aan bijn de unisex en partnerlook gedachte die door de bescheiden enkeling in de be slotenheid van de eigen slaapka mer nu gemakkelijk nagevolgd kan worden. Het nachtshirt, een herennacht hemd in eenzelfde model en in dezelfde kleuren als een bijpas sende damesnachtjapon, is het nieuwste alternatief voor man- nennachtkleding. Het sluit aan op de partner-look mode. Het is gemaakt van luchtige No-Iron katoen. Een nieuw idee van Treffer-textiel voor de progres sieve man die ook in de beslo tenheid van de eigen slaapka mer de laatste mode wil vol gen. (nachtshirt maat 46 t/m 54 f 22,90 - nachtjapon maat 36 t/m 46 f 18,90). RUSSEN Een echte verkiezings sfeer hing in het Rijssen- ük» clubhuis De Schöppe. Vertegen woordigers van diverse politieke par tyen. maar met name van de SGP. DSR. PvdA en KVP volgden hier de ontwikkelingen op de elf stembu reaus. Bijzonder eensgezind kwam men al vroeg tot de twee belangrijk ste conclusies: de SGP komt van zeven op acht (aanvankelijk dacht men zelfs negen) zetels en DSR krijgt twee raadsleden. Deze uitslag was allesbehalve in overeenstemming met de uitslag van de jeugdenquéte die men eerder had georganiseerd: de 264 deelnemende jongeren hadden de PvdA liefst zeven zetels toebedeeld. DSR vijf, SGP twee, CHU en KVP beide twee. Com mentaar van een amateur-politicus: „En laten ze nou de kiesgerechtigde leeftijd maar eens op achttien jaar ksengen De enquête heeft overigens nog meer uitgewezen. Slechts 4 procent vond het culturele beleid goed. 46 procent matig en 47 procent ronduit slecht. De veranderingsdrift lijkt er bij de Rijssense jeugd goed in te zit ten: 42 procent stemde op een be paalde partij omdat die partij ..ver anderingen voorstaat". Acht procent was zo eerlijk om te vertellen, dat de keus van de ouders ook voor hen bepalend was. Na het bekend worden van de uit slag van de gemeenteraadsverkiezin gen ontspon zich onder leiding van microfonist Siegerink een boeiend debat tussen plaatselijke politieke kopstukken als Jansen (PvdA), Fok ker (DSR), Wolterink (SGP) en Paauwe (KVP). De CHU liet zich excuseren. Duidelijk bleek, dat de PvdA allerminst gelukkig was met het optreden van DSR. Uitlatingen als „socialisme hebben we niet no- groepen. De naam Van Morrison heeft in Nederland en in Amerika een magiese klank. Rond zijn persoon zijn talloze mythen en legenden in omloop en zelfs 'n historische biografie van Van lijkt te onwaarschijnlijk om waar te zijn. Van werd op 31 augustus 1945 in Belfast, Noord-Ierland geboren. Tijdens zijn school tijd werd Van's verlangen naar 'n carrière in de muziek steeds groter en op 15-jarige leeftijd werd hij dan ook beroeps. Als tenor-saxofonist, zanger en gi tarist bij de Monarchs trok hij door Schotland, Engeland en Duitsland, waar hij gecontrac- dig" bleken kwaad bloed te hebben gezet. Bovendien toonde de verkie zingsuitslag duidelijk aan. dat DSR in tegenstelling tot haar streven de winst nou net niet bij SGP. AR en CHU heeft weggehaald. Dokter L. Kunst gaf dat ook rond uit toe. SGP-vertegenwoordiger Rlui- mers constateerde dat de verschij ning van DSR zeker voor een pola risatie in de plaatselijke politiek heeft gezorgd. ..De zaken zijn duidelijker komen te liggen." Dat ontkende later ook niemand, maar PvdA en KVP waren het er wel roerend over eens, dat de ver houdingen in de nieuwe raad zeker moeilijker zullen komen te liggen dan nu het geval is. temeer omdat in C'Hl'-kringen waarmee een goede samenwerking was opgebouwd nogal wat wrevel ten aanzien van de DSR-ers bestaat. RIJSSEN Vrijdagavond werd in de kantine van de Lagere Technische School de sluitingsavond gehouden van het clubhuiswerk Rijssen. waar voor zeer grote belangstelling be stond. Voorzitter H. Roosink wees op de grote bloei en de ontwikkelingen, die het clubhuiswerk vooral ook het laatste seizoen heeft doorgemaakt. De toename van de bezoekers manifes teerde zich zowel in de jongere als in de oudere groepen. Er werd een leuk programa afgewerkt. Door de voor- drachtgroep werden enkele volksdans jes gepresenteerd en de Pinocchio- groep voerde de kleine schetsjes uit, die bijzonder in de smaak vielen. Vooral de schets ,.In Holland staat e«n huis" werd een keurige prestatie. De heer B. ten Bolscher bracht een goed zangnummer en een der hoogte punten van de avond was het optre den van Broeder Gosewij (R. Altena) met enkele voortreffelijke zangnum mers met eigen gitaarbergeleiding. De hoofdleider de heer G. J. Bal ast zette tot slot van de avond nog eens de bedoelingen uit van de z.g. lack-offs, van de Osteria en schonk nog aandacht aan de op stapel staan de zomerkampen waarvan hij hoopte dat deze weer veel succes zouden hebben. De vrijwillige medewerkers werd dank gebracht voor de toewijding en energie in het afgelopen seizoen aan het clubhuiswerk gewijd, waarbij de ze c«ü attentie kregen aangeboden. RIJSSEN Onder grote belang stelling hield de politieke Rijssense Party ..Demokratische Samenwer- k**vg Russen" die woensdag voor het eerst deelneemt aan de gemeente raadsverkiezing jn Ryssen, haar laat- openbare byeenkomst voor de „dag van de waarheid." De heer Zwaag, lijsttrekker van DSR, stelde in het begin van zijn be toog vast dat de onrust en de onze kerheden in Rijssen groter zijn dan ooit tevoren. Er wordt geschermd met argumenten en het peil van de debatten zakt naarmate de eind streep nadert. Hij gaf een duidelijke 9chets van de politieke kaart van Rijssen. Boven al les torent qua kwantiteit de SGP uit, die uit gaat van vaststaande stellin gen, waaraan niet te tornen valt. De CH en de AR zijn in Rijssen niet in staat hun eigen gezicht te laten zien. Hoewel ze landelijk bepaalde opvat tingen met grote stelligheid verkon digen, moeten deze partijen in Rijs sen met grote omzichtigheid te werk gaan. De KVP staat in een isolement en wordt in bepaalde reformatorische kringen in Rijssen slechts met moei te geaccepteerd. De Partij van de Arbeid is in een industrieplaats als Rijssen altijd moeilijk van de grond gekomen. De heer J. Bijleveld schetste een aantal achtergronden van de DSR, voortgekomen uit een gespreksgroep en aangegroeid tot een beweging, waarin begrippen als rechtvaardig heid, openheid, deskundigheid, onaf hankelijkheid, onpartijdigheid nieuwe gestalte wordt gegeven. DSR wil geen discriminatie van minderheden. Van de gelegenheid tot debatteren werd met gretigheid gebruik ge maakt. O.a. werd de vraag gesteld op welke wijze de DSR de beloofde inspraak zou gaan realiseren Daar op werd geantwoord, dat gedacht wordt aan het houden van spreek uren, openbare bijeenkomsten en het houden van enquêtes. De heer Strijker had er bezwaar tegen dat een beroep was gedaan op leden van de Hervormde kerk om op DSR te stemmen. Hij interpreteerde de poging om stemmen uit deze kerk aan te trekken zodanig, dat hierdoor tweespalt in deze kerk gezaaid zou zün, hetgeen van de atyde van DSR met grote stelligheid werd afgewe zen. Van eenstemmigheid in de Her vormde kerk is, zo werd gesteld, niet helemaal sprake, gezien do recente kanselboodschap. zo werd de heer Strijker geattaqueerd. Wij vormen een kooplustig volk. Men zou ook kunnen zeggen dat wij veel voor ons huiselijk comfort over hebben, want gaven wij in 1960 nog 300 miljoen gulden aan elektrische huishoudelijke apparaten uit. in 1970 zullen wij er 915 miljoen gulden aan besteden en in 1975, volgens de cij fers van de afdeling Marktanalyse van Philips Nederland, zelfs 1100 miljoen. Ons land steekt wat het bezit aan huishoudelijke apparaten betreft dan ook het kop en schouders boven do andere EEG-landen uit. De verzadi- gingsgraad voor trommelwasmachi nes bedraagt hier 82 pet tegen 55 pet. bij onze EEG-partners, voor stofzuigers 98 pet. tegen 61 pet, voor koffiemolens 79 pet. tegen 65 pet v. haardrogers 51 pet. tegen 41 pet, voor scheerapparaten 77 pet tegen 56 pet. en voor broodroosters tenslotte 35 pet tegen 21 pet. Slechts in strijkers is er met 103 pet tegen 108 pet een lichte achterstand. De 915 miljoen guldens die wij dit jaar gezamenlijk aan electrische huishoudelijke apparaten zullen uit geven, vormen 1,5 pet van de totale consumentenuitgaven. In 1965 gaven we iets meer, namelijk 1,6 pet. aan huishoudelijke apparaten uit, in '75 zullen we iets minder namelijk 1,2 pet. besteden. Men zou dus kunnen spreken van een lichte relatieve da ling. die ten dele te verklaren valt dit het feit dat het totale pakket huis houdelijke apparaten niet meer zo sterk groeit als in de jaren rond 1965 het geval was. Aan de andere kant moeten we in aanmerking nemen dat de prijzen van de apparaten sinds data van introductie licht tot sterk zijn gedaald Voor de openbare verkiezingsbyeen- kornst die de S.G.P. - kiesvereniging maandagavond hield in de trouwzaal van de Noorderkerk bestond een gro te belangstelling. DS. A. Bregman, plaatselijk predikant opende op de gebruikelijke wyze en sprak hierna Óver Hizkia's gebed in grote nood. De predikant wekte op, als Hizkia, bet alleen van de Here te verwach ten en biddend te kiezen. Voorzitter J. de Rooy sprak hier na over: .Waar het bij de komende gemeenteraadsverkiezingen om gaat". Het gaat niet in de eerste plaats om materiële belangen, maar om de handhaving van de beginselen naar Gods Woord. De overheid dient als dienaresse Gods op staatkundig ter rein de eer van God te beogen. Dit wil de SGP primair stellen. Verder behoort ze het welzijn van het volk te bevorderen. Spreker wees op de schrikbarende toeneming van de ontheiliging van Gods dag en Gods Naam. De zedeloosheid en de gezagsont- binding zijn zeer ernstige bedrei gingen in deze tijd. Hier gaat een volk onherroepelijk aan ten gronde, aldus spreker. Meer dan ooit dient de strijd aan gebonden te worden tegen de geest van het humanisme en is een krach tig principieel beleid nodig. Dit beginsel heeft ook in deze tijd nog zijn geldigheid en vanuit dit beginsel heeft de SGP zeer zeker oog voor allerlei plaatselijke vraagstuk ken. Ds. H. A. Vosman wees er in zijn slotwoord op dat de raadsleden wijs heid van God nodig hebben in hun taak en dat de kiezers hen ook tij dens de zittingsperiode in gebed beho ren te gedenken. RIJSSEN. Overijssel staat dit jaar een bijzonder belangrijk ruiter- jaar te wachten. Het is namelijk 40 jaar geleden dat de Provinciale Bond van Landelijke Rijverenigingen in Overijssel werd opgericht. Op initia tief van het Bondsbestuur zal hier aan grote aandacht worden besteed. Men heeft gemeente geen dure recep ties te moeten organiseren, maar daarentegen wel veel aandacht aan de paardesport en haar fokkerij te moeten geven. Na voorbereidende dagen in Almelo en Slagharen zal het grote festijn zich culmineren in de Overijsselse DAG vaii het PAARD welke op 22 augustus in Rijssen zal worden gehouden. In de omgeving van het Landgoed ..De Oosterhoff" zullen dan zo onge veer 400 paarden en pony's aanwe zig zijn, om in allerlei vorm de hoe danigheid van deze edele dieren te laten zien. In de eerste plaats zullen op die dag. middels het rijden van de be langrijkste dressuurproef „afdeling achttal", alle provinciale vere nigingskampioenen 1970 bekend wor den. Zowel voor paarden als po ny's, Aan de diverse springconcour sen zal slechts mogen worden deel genomen door de allerbesten van Overijssel uit de twee hoogste klas sen M en Z. Het uitkomen op deze Overijsselse Dag van het Paard zal dan ook voor de ruiters als een gro te eer mogen worden gezien omdat zij van te voren 'in Almelo resp. Slagharen zich via selectiewedstrij den zullen hebben moeten plaatsen. Belangrijke ruimte zal er worden ingeruimd voor de diverse paarde- en ponystamboeken. Wij mogen aannemen dat allé rassen welke in Overijssel en elders in ons land wor den gehouden in R jssen present zul len zijn. Tuigpaarden komui volop aan bód. Het puikje van dat wat Overijssel kan bieden is aanwezig. Historische Overijsselse wagens in hun onderscheidene vormen zullen van de partij zijn. De bijpassende oude klederdrachten, zowel historisch als (nog) eigentijds zullen daarbij niet ontbreken. Een hoogst interessante rally-pa per door de prachtige omgeving van Rijssen is in voorbereiding. Dit alles vraagt een geweldige in spanning van het organiserend com- mité waarvoor rich in de eerste plaats de L.R. de „Oosterhoffrui- ters" zullen inzetten, samen met di verse personen uit de provincie en het bestuur van de Provinciale Bond De leden hebben spontaan besloten om een garantiebedrag van ruim f 6000.- bijeen te brengen. De gehe le exploitatie opzet zal echter een veelvoud hiervan bedragen. Er zal dan ook een beroep worden gedaan op diverse instellingen en bedrij ven om deze dagen te.steunen. Wij spreken met opzet van dagen want, zij het, dat ze organisatorisch geheel zelfstandig staan, zal toch ook de 11e juli in Almelo en de 8e aug. in Slagharen reeds in belangrijke mate in het teken staan van het 40-jarig bestaan van de Prov. Bond. In Al melo zal het een onderdeel zijn van de bekende Almelose Ruiterdagen, in Slagharen betekent het een eerste krachtproef van de jonge maar ac tieve Ponyclub aldaar. Inlichtingen worden verstrekt door de secretaris van de Overijsselse DAG van het PAARD. H. Langenhof, Disselsweg 61, Enter, tel. 05498-582 of 263. visie werden genegeerd hoewel zij zich naar zij zeiden be ter vonden dan vele ander pop- 27 juni. Hengelwedstrijd .,Ons Ver maak", Schipbeek. Roudalenbrug 2.30 uur. 27 juni. Nationale ren. Windhonden- renvereniging. Sportpark. 29 juni. Hengelwedstrijd ..Ons Ver maak". Schipbeek. Roudalenbrug, 7.00 uur. 30 juni. Personeelsver. Nijhuis. Voet balwedstrijd. Kamgaren. 10 juli. Oriënteringsrit R.M.C. 19.00 uur Veemarkt. 10 juli. Hengelwedstrijd voor gepen sioneerden van de Hengelsportver. ,,Ons Vermaak". Oude Zwembad 7.00 uur. 11 juli. Hengelwedstrijd voor de jeugd t.m. 16 jaar: georganiseerd door de Schipbeek. Roudalenbrug. 2.30 uur. 13 juli. Uitvoering Noordermannen koor. 18 juli. Hengelwedstrijd ..Ons Ver maak". Schipbeek, Roudalenbrug. 2.30 uur. 20 juli. Hengelwedstrijd ..Ons Ver maak". Schipbeek. Roudalenbrug. 7.00 uur. 15 aug. Nederl. kampioenschap Whip- pels. Sportpark. 18 aug. Oriënteringsrit R.M.C. 19.00 uur Veemarkt. 16 sept. Oriënteringsrit R.M.C. 19.00 uur Veemarkt. 26 sept. Jubileumconcert Chr. Gem. Zangver. Notter m.m.v. het Urker Mannenkoor „Halleluja" 7.30 uur Schildkerk. 26 sept. Nationale ren Windhondenren- ve rem ging Sportpark. 6 en 7 nov. Landelijke tentoonstelling Ver. Eendracht, hoenders, konijnen en sierduiven. Parkgebouw. 12 en 13 nov. Uitvoering C.O.V. Ho sanna. 8.00 uur Parkgebouw. 27 juni. Bezichtiging Oosterhoff. 14.00 17.00 uur. 29 aug. Ronde van Rijssen. 16.30 uur. (Opgave voor deze rubriek kan ge schieden op het gemeentehuis, 's maandags voor 5 uur). Dit is de jonge talentvolle Nederlandse zangeres Ellen Wils. die Nederland vertegen woordigde op het internationa le songfestival te Tenerife (Ca- narische eil.) en daar haar door Bob Bouber geschreven liedje „Jouw eerste concert" bracht op muziek van Betty Friedman in een speciaal ar rangement van Bert Paige. Op de foto ziet men Ellen met haar lievelingshond. Zip-Fastening" kregen ein delijk een kans dezer dagen in de Lichtkrant van de Vara. Ze vertelden aan Letty Koster man dat zij door radio en tele-

Weekblad voor Rijssen | 1970 | | pagina 2