SPORTCLUB MISTE VELE KANSEN TEGEN DENEKAMP Sportclub nieuws Programma van de Excelsior-teams Politieke in de voorlichting openlucht Geflatteerde Excelsior nederlaag in Kampen van FILMNIEUWS Wisselend succes voor de Excelsior-teams Excelsior 3 kampioen Excelsior 3 le klasse Morsheren verloren hun eerste thuiswedstrijd Rijssenaren scoorden slechts twee keer Mor sprogramma „lk zing mijn lied' Het Ravijn door de Mors jon gons ven en Tineke Sle-king steeds sneller Mors jeugd gaat naar Twello ENOUETE Vrrijdag 29 mei 1970 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina Een van de laatste reddingen van de Denekamper-doelman in de wedstrijd tegen Sportclub Rijssen. Het harde sclwt van Pijffers was recht op doelman Bezuijen gericht. Deze had geen moeite de bal te keren. De laatste loodjes wegen het zwaartst. Dit geldt ongetwijfeld ook voor Sportclub Rijs- sen dat zich moeizaam naar het einde van de voetbalcompetitie speelt. De magere overwinningen van de laatste weken (1-0 tegen Lemele en nu weer 2-0 tegen Dene kamp) getuigen er van dat het schot in de Sportclubvoorhoede nog steeds zoek is. De voorste vier van Sportclub hebben (helaas) nog steeds zeer veel kansen nodig om er één te benutten. Dit kwam ook zaterdag in Denekamp weer duidelijk aan het licht. Gezien de verhoudingen in het veld (doel man Smit had even goed thuis kunnen blij ven) had de ploeg uit Rijssen met dubbele cijfers moeten winnen. Slechts twee keer wis ten de mannen van Ruiterkamp het Dene kamper-doel te doorboren, n.l. eenmaal voor en eenmaal na de rust. Wanneer het na af loop van de competitie op eventuele beslis singswedstrijden gaat uitdraaien tegen PSV en Drienerloo (en die kans zit er in) dan zal Sportclubvoorhoede toch eindelijk eens uit een heel ander vaatje moeten tappen. Blijft het sukkelen dan mist Sportclub op nieuw de boot naar de KNVB. Vorig jaar hield F.versberg de Rijssenaren van promo tie af. Zal het nu wel lukken of is dit keer P.S.V. of Drienerloo de Rijssenaren te slim af? De Rijssenaren die zaterdagmiddag met in vallers voor Ruiterkamp, Lohuis en Vin cent naar Denekamp gingen hebben het te gen de grensbewoners geen enkel moment moeilijk gehad. Dat was trouwens te ver wachten tegen een ploeg die ieder jaar weer rode lantaarndrager is. De Denekampers die mochten aftrappen, dedeng een moeite om in deze wedstrijd een gunstig resultaat te behalen. Daar had men blijkbaar geen enkel belang bij. Dit belang hadden wel de Rijssenaren die meteen na het eerste fluitsignaal van de goed leidende Abbink het initiatief namen. De gastheren moesten meteen in de verdediging en kwamen er praktisch niet weer uit. In de derde mi nuut loste de hardwerkende Pijffers een keihard schot dat net naast ging. Rustig speélden de gasten verder en bouwden aan val na aanval op. Zonder dat er een Denekampervoet tussen kwam speelden de Rij&senaren elkaar de bal toe. maar aan de afwerking van de aanvallen ontbrak nog wel het één en ander. En had men eenmaal de goede richting gevonden dan was het steeds doelman Bezuyen die succes in de weg stond. Hij dook op alles wat op zijn doel werd afgevuurd en stond ieder Rijssens succes in de weg. In de 20ste minuut moest hij echter zwichten. Uit een pass van Lig- tenberg ontving Pijffers het leer aan de zij lijn. Deze switchte met het leer aan de voet naar de hoekvlag waar hij op het juiste moment de vrijstaande Lozeman lanceer de. De Sportclubmidvoor schoot hard en laag in, onhoudbaar voor Bezuyen (0-1). Even probeerde Denekamp uit zijn geza- pigheid los .te komen maar de Sportclub- verdediging zorgde er voor da* de grensbe woners r.iet verder kwamen dan het straf schopgebied. Keeper Smit kreeg dan ook geen enkele bal op doel en om hem te laten deel nemen aan het spel werd hem zo nu en dan het leer uit de eigen verdediging toegespeeld. Aan de andere kant deden zich vele kan sen voor maar de harde schoten van Pijf fers, Nijkamp en Lozeman waren of niet goed gericht of vonden een roemloos einde in de handen van Bezuyen. Zo kwam de rust met een 1-0 voorsprong voor Sportclub Rijssen. Drie minuten na de pauze kwam Pijffers heel dicht bij een tweede treffer. Scherp opgesteld kreeg hij het leer toegespeeld van Lozeman en rende er mee in de richting van Bezuyen die hem echter de weg ver sperde. Rakelings verdween de bal hierna over het verlaten doel. Even later richtte hij beter, maar nu was het Bezuyen die zijn lichaam in de baan van jiet schot wierp en met zijn voet het leer tot corner tikte. In de vijftiende minuut kwam toch nog de tweede treffer. Uit een van de vele aanval len werd Lozeman onderuitgehaald. De vrije trap plaatste hij zelf naar -Nijkamp die on verwachts door een haag van spelers raak schoot (0-2). Denekamp vond het nu blijk baar welletjes en trapte het leer vaak maar lukraak weg. Hierdoor kreeg het goed spe lende Sportclub nog meer kansen. Kansen die misschien moeilijker waren te missen dan te benuttel). Niettemin presteerden de Rijssenaren het om alles over, naast of te gen de doelman! op te schieten. De mooiste kans kreeg Alkema vlak voor het einde, maar op één meter van doel schoot hij het leer nog naast. Zo kwam het éinde met een 2-0 zege voor Sportclub, dat geen loon kreeg naar werken en veel meer had verdiend. Doordat Vesos in Hellendoorn vajï Juliarfd won zijn de Hellendoorners kampjeeg en is Juliana uitgeschakeld voor promotie. Het gaat thans nog tussen Sportclub, Drie- nerlo en P.S.V. Winnen Drienerlo (tegen Juliana) en P.S.V. (tegen Vesos) hun wed strijden en houdt Sportclub tegen Blauw Wit de punten thuis dan spelen deze ploe gen waarschijnlijk een halve competitie om promotie. De stand is op dit moment: Ve sos 19-32: Sportclub 19-28; Drienerlo 18-26; P.S.V 18-26; Juliana 19-26; SVV 19-21; Bos winkel 18al5: Lemele 19-15-Daarle 18-8; Blauw Wit 18-4; Denekamp 19-3. RIJSSEN. Sportclub Rijssen 1 won zater dag in Denekamp tegen de club van die naam met 2-0. Sportclub 3 verloor in Hel lendoorn van Vesos met 4-2. Sportclub Rijssen 2 stuurde Excelsior 5 met een 3-1 nederlaag naar huis terug. Sport club 4 bleef in Hulsen de meerdere over Hulzense Boys 3 en won met 2-1. Sportclub 5 en DETO 5 deelden de punten. Uitslag 3-3. Sportclub 6 verloor weer eens met dik ke cijfers. In Rijssen zegevierde Vrooms- hoopse Boys 5 met 9-0. Sportclub Rijssen B 2 moest in Holten B 2 met 7-1 haar meerdere erkennen en Sport club C 1 verloor thuis van Enter Vooruit C 2 met 6-2. Sportclub Rijssen 1 speelt zaterdag thuis zijn laatste officiële competitiewedstrijd. Op de Koerbelt ontvangt men bezoek van Blauw Wit uit Markelo en gezien de stan- denlijst moeten de Rijssenaren deze ont moeting met dikke cijfers winnen. Maar dan zal de voorhoede eindelijk eens uit zijn slof moeten schieten. Van elke 25 kansen, die zij vorige week in Denekamp kreeg, werden er 24 gemist en in een eventuele beslissingswedstrijd met Drienerlo of PSV hoeft met een kansen laten liggende voor hoede niet op promotie worden gerekend. De wedstrijd van zaterdag begint om kwart over vier. Sportclub Rijssen 2 speelt om half drie thuis tegen Voorwaarts 3 en is geenszins kansloos. Sportclub 3 gaat naar Enter Vooruit 6 en zal wel met winst te rugkeren. Ditzelfde kan niet gezegd worden van Sportclub 6. dat thuis Sportclub Daarle 2 ontmoet. Sportclub B 1 speelt thuis tegen SVVN B 1. Sportclub B 2 gaat naar plaatsgenote RKSV B 1 en Sportclub C 1 probeert in Enter te gen C 2 een goed resultaat te behalen. Sportclub 1 verschijnt zaterdag tegen Blauw Wit in de volgende formatie. Doel: A. Smit; achter: J. Lohuis, A. Ligtenberg, A. J. Ruiterkamp en W. ter Harmsel: mid den: J. Vincent en L. Westerhof: voor: Th. Lozeman, M. Pijffers, J. Nijkamp en M. Alkema. De competitie 1969-1970 loopt op zijn einde en verschillende elftallen spelen zaterdag hun laatste wedstrijden, terwijl het eerste al is uitgespeeld. Excelsior 2 krijgt bezoek van ON2 uit Al melo voor het spelen van de laatste wed strijd. In Almelo werd het 0-0 een gelijkspel, wat nu ook het meest in de lijn van de ver wachting ligt. tenminste als de Rood Witte reserves volledig kunnen uitkomen en de tegenstander niet onderschat wordt. Excelsior 3 reeds kampioen kan de compe titie goed afsluiten door thuis van Vrooms- hoopse Boys 3 te winnen. Een mogelijk heid waartoe de thuisclub zeker in staat moet worden geacht. Het vierde brengt in Hengelo een bezoek aan Juliana 3 en zal alles moeten geven om in haar laatste wed strijd een goed resultaat te behalen. Ook Excelsior heeft geen gemakkelijke uit wedstrijd nu zij haar opwachting maakt bij DES. in Nijverdal daar de DES-elftallen altijd moeilijke tegenstanders zijn voor de Rood-Witten. Het zesde elftal speelt thuis en kan zeker twee punten rijker worden nu de reserves van PSV uit Almelo op bezoek ko men. Excelsior 7 komt in Wierden tegen SVZW 4 binnen de lijnen een tegenstander waar van thuis met 5-1 werd gewonnen. Of dit weer zal gebeuren is een open vraag. Excelsior 8 treedt als gastheer op van Voor waarts 5 dat fraai bovenaan de ranglijst staat, zodat het achtste elftal wel met een nederlaag genoegen zal moeten nemen. Tenslotte Excelsior 9 dat ook al een kam pioengegadigde als tegenstander heeft n.l. DETO 4 in Vriezenveen. Bij de junio ren en pupillen het volgende programma: Excelsior AI speelt thuis en ontvangt Rig- tersbleek AI uit Enschede, dat van onge veer gelijke kracht is als de Excelsior-jeugd. De Bi-junioren krijgt bezoek van Hulzense Boys BI. Ook hier zal weinig krachtver- schil zijn. Excelsior B2 zal in Luttenberg wel een ne derlaag tegemoet gaan tegen de BI junio ren van SDOL. Meer kan* op een winstpuntje hebben de B3 junioren die in Enter tegen Enter Voor uit B2 in het veld komen. Excelsior Cl brengt een bezoek aan Almelo en ontmoet daar Heracles Cl de leider van hun klasse. C3 speelt thuis en moet proberen een goed resultaat te behalen tegen Holten C3, ter wijl de C4-junioren in Nijverdal wel zullen verliezen van De Zweef C2. Tenslotte de pupillen Dl die op de Koerbelt de Dl pu pillen van SVVN Nijverdal ontmoeten. RIJSSEN. Doordat de wedstrijd Harfsen- Eversberg voor de vierde klasse C zater dag in een gelijkspel 1-1 eindigde, zijn bei de pioegen met een gelijk aantal punten geëindigd, zodat een beslissingswedstrijd noodzakelijk is geworden welk elftal moet degraderen. Deze beslissings-wedstrijd wordt zaterdag gespeeld op het Excelsior terrein op de Koerbelt. RIJSSEN. Twee politieke stands trok ken zaterdag op het Schild de aandacht van het de markt bezoekend Rijssehse pu bliek. De stand van de Partij van de Ar beid, met o.a. fractievoorzitter H. W. Jan sen en de raadsleden J. H. I'luimers en I. de Lange verheugde zich in een goede be langstelling. Opvallend en voor de „stand houders" zeer verheugend was wel, dat het vooral jeugdige kiesgerechtigden waren die informaties kwamen inwinnen over de ze partij en die diverse vragen stelden die door de PvdA-ers veelal naar volle tevre denheid werden beantwoord In de loop van de middag brachten de raads leden van de andere politieke partijen even eens een bezoek aan de stand. Ook wei houder Scholman en de heer Masman, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA ga ven blijk van belangstelling. Met deze „stunt" heeft de Partij van de Arbeid zaterdag in Rijssen geschiedenis ge maakt doordat zij de eerste partij is die een politieke stand inrichtte om de bevol king te informeren. Er werden echter niet alleen informaties verstrekt. Ook werd socialistische lectuur ten verkoop aangeboden, alsmede speldjes grammofoonplaten en brochures o.a. over de Wiardi Beckmanstichting. Elke serieuze belangstellende ging met 'n handvol (gratis folders naar huis. waar onder het gemeenteprogram van de Par tij van de Arbeid. RIJSSEN. Excelsior beëindigde zaterdag de competitie zoals zij die ook was begon nen, n.l. met een nederlaag want in Kam pen moesten de Koerbelt-bewoners met 3-0 de meerdere erkennen in DOSK dat hierme de ruim revanche nam voor de in Rijssen ge leden nederlaag., Toch geeft de uitslag geen *jU&t b'eèrd'Vjfrf 'de kAAbfsWiSU»rfjffiFsfsen beide ploegen weer en zijn de cijfers enig zins geflatteerd. Waren het voor de rust de Kampenaren die de toon aangaven wat zij tot uitdrukking brachten door de drie doel punten te scoren, na de hervatting was het Excelsior die haar stempel op de wedstrijd drukte, maar ook nu weer faalde de voor hoede in de afwerking van de aanvallen. DOSK begon sterk aanvallend en reeds na korte tijd boekten zij succes door Jon kers, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt zeer terecht wegens buitenspel af. De thuisclub bleef sterker en de Excelsior achterhoede kwam onder grote druk te staan. Vooreerst wist zij het nog te klaren maar na een kwartier spelen wist rechtsbui ten Kroon een terugspringende bal op te vangen en toen was doelman Bruggink kansloos (1-0). Excelsior probeerde wel te rug te komen echter zonder succes want men strandde steeds op de DOSK achterhoe de. Na 25 minuten werd het 2-0, weer door de actieve Kroon, terwijl 10 minuten la ter dezelfde speler de kattrick verrichte en Bruggink voor de derde maal de gang naar het net moest maken. Kort voor het verstrijken van de eerste speelhelft kwam Excelsior dicht bij een te- genpunt maar de DOSK doelman redde fraai bij een harde kogel van Ligtenberg, die even later weer een kans kreeg maar nu over het Kamperdoel schoot. De tweede speelhelft gaf een heel ander spel- beeld te zien want nu was het Excelsior dat domineerde. Aanval op aanval werd ondernomen op het doel van de thuisclub maar de fraaiste kansen gingen verloren deels door goed verdedigen, deels door ra kelings naast en overschieten. In deze peel- Pal naast de stand van de PvdA hadden de besturen van de jeugdbars Spume en Snoo py Bar en de jeugdraad van het clubhuis werk Rijssen een stand ingericht waarin el ke jongere van 16 tot 21 jaar die politiek geïnteresseerd is in de gelegenheid werd ge steld een enquêteformulier in te vullen. In dit fcrmulier werd o.m. gevraagd op welke partij men zou stemmen en waarom. hoe men het culturele- en sportbeleid van de gemeente vond en of men voor de vor ming van een jeugdparlement was. Voor deze politieke enquête bestond even eens een goade belangstelling. De uitslag van deze enquête zal niet eerder worden bekend gemaakt, dan woensdag 3 juni, te gelijk met de uitslagen van de gemeente raadsverkiezingen. In het clubhuis zal dan een soort perscen trum worden ingericht waarin afgevaardig den van alle politieke partijen in de gele genheid worden gesteld commentaar te ge ven op de uitslagen van de gemeenteraads verkiezingen. Excelsior I verloor zaterdag met 3-0 haar laatste wedstrijd in deze competitie in Kam pen van DOSK. dat hiermee de revanche nam voor de m Rijssen geleden nederlaag. De Rood Witte reserves uitkomend met eni ge invallers deelden in Enschede de punten met Achilles 2. De uitslag in deze ontmoe ting was 3-3. Excelsior 3 liet er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was in haar afdeling, met 7-0 werd op de Koerbelt gewonnen van nummer twee van de ranglijst ON 3 uit Almelo. Door dit resultaat kon de kampi- oensvlag gehesen worden. Het vierde elftal stelde wel wat teleur door thuis met 3-1 te verliezen van het Vriezen- veense DETO 2. Met dezelfde cijfers 3-1 moest Excelsior 5 haar meerdere erkennen in mede-Sportpark bewoner Sportclub Rijssen 2, op het terrein van laatstgenoemde. Hoewel zij in de laatste wedstrijden wat te leurstelde bewees Excelsior 6 dat zij het doelpunten maken nog niet verleerd is. In Borne werd met 7-2 gewonnen van BCSV 4. Ook Excelsior 7 kreeg een nederlaag te incasseren want in Nijverdal hield het hoog geplaatste SVVN 3 door een 6-3 overwinning beide punten thuis. Zoals te verwachten was. was er in de ont moeting Excelsior 8-Eversberg 3 van weinig krachtverschil sprake. De gelukkigsten wa ren de gasten die met 2-1 wonnen. Excelsior 9 werd twee punten rijker door thuis met 4-3 te winnen van Enter Vooruit 7. Bij de junioren en pupillen waren de uitslagen als volgt: Excelsior AI kon kampioensploeg Achilles niet ernstig bedreigen en verloor dan ook in Hengelo met 5-0. Ook A2 kon niet tot winst komen en moest met het kleinst mogelijk verschil 2-1 in Goor de eer aan Twente AI laten. Voor 'n teleurstellend resultaat zorgde Excelsior BI door in Nijverdal van de BI junioren van SVVN te verliezen met 3-2. B2 deed 't heel wat beter want thuis werd met 5-0 ge wonnen van het lang niet zwakke Evers- berg BI. De verrassing kwam van Excelsior B3 dat het presteerde om maar met slechts 1-0 te verliezen van plaatsgenoot en kampioens kandidaat Rijssen Vooruit BI. De nederlaag die Excelsior C2 thuis leed tegen De Zweef Cl was voor niemand een verrassing. De uitslag was 3-0 in het voordeel van de Nij- verdallers. Excelsior C3 en C4 deden deze middag bei den van zich spreken door als ontvangend elftal beide te winnen van sterker geachte tegenstanders. Excelsior C3 won met 5-4 van de C2-junioren van SVVN Nijverdal. en Excelsior C4 klopte Enter C2 met 3-2. Tenslotte de pupillen Dl die in Nijverdal met 2-0 verloren van de Dl-pupillen van DES. RIJSSEN. Excelsior S was zaterdag het helft groeide *éte Kamper verdediging haar'^èrde elftal van de Rood-Witten dat de grote hoogte en wat Excelsior ook probeer- kampioensvlag kon hijsen, de en kwamen goede doelpunten, ondanks Door thuis met liefst 7-0 te winnen van het het overwicht van de Rijssenaren. Het op tweede plaats staande Almelose ON 3 bleef 3-0 een uitslag die wel geflatteerd ge- heeft men nu 6 punten voorsprong genomen noemd mag worden. met nog één wedstrijd te spelen. Door dit fraaie resultaat keert de ploeg na een eenjarig verblijf in de tweede klasse weer terug naar de eerste, waarin ook Excelsior 2 uitkomt. RIJSSEN. Op donderdagavond 4 juni spe len de jongens A van de Mors een uitwed strijd tegen WZC a te Wijhe. Deze ontmoe ting begint om half acht. Om acht uur spe len de jongens B thuis tegen het team van Vorden a. Vrijdagavond 5 juni gaan de Morsheren 1 naar Wageningen om het op te nemen tegen de Rijn, een voor de Mors volkomen onbe kende tegenstander. de Rijssense bioscoop film „Ik zing mijn lied" geht auf Reisen). De be- RIJSSEN. In draait zaterdag de (Heintje. Ein Herz kende Heintje Reincke speelt in deze film mee. Hij zingt o.a.: „Scheiden tut so weh", „Ich sing' ein Lied für dich", „Oma", „Schwalbenlied", „Heidschi Bumbeidschi", „Mama, schenk mir ein Pferdchen", „Der Mond is aufgegangen". Toegang: alle leef tijden. RIJSSEN. Bij een watertemperatuur van nauwelijks 19 graden speelden de Morsjon- gens B dinsdagavond in Nijverdal hun eer ste waterpolocompetitiewedstrijd tegen de jongens A van het Ravijn. Voor de jongens uit Rijssen, die gewend zijn aan verwarmd water, was de lage tem peratuur geen beletsel. Zij wonnen nl. met 4-9 in een wedstrijd, waarin zij voor rust domineerden, maar na de pauze het ini tiatief aan de Nijverdallers moesten laten Na nog geen halve minuut spelen loste aan voerder Smit een schot, dat door de Ravijn keeper Werd. gestopt. Bij het uitgooien haalde deze de bal echter te ver door en dit betekende dus tóch een doelpunt (0-1). Al vrij spoedig hierna lanceerde Smit de vrijliggende Wessels, die met een goede worp de stand op 0-2 bracht, ï'el kwamen de gastheren terug, maar de Morsverdediging met aan het hoofd doel man Van de Noort, gaf geen krimp. Uit een doorbraak was het Ten Wolthuis, die de score op 0-3 bracht en vanaf dat moment speelde de Mors een gewonnen wedstrijd. Na rust werd de strijd feller en bleef het Ravijn druk uitoefenen op het doel van de Mors. Er werd door de Rijssenaren echter goed verdedigd en vanuit de verdediging kwamen Smit c.s. regelmatig tot gevaarlij ke uitvallen. Zelfs in een periode, dat de Mors met vijf man speelde, zagen de nume riek sterkere Nijverdallers geen kans het leer langs Van de Noort te plaatsen. Bij een listig opgezette aanval van de Rijssena ren zorgde invaller Luuk Markvoort voor een verdiende 0-4 eindstand. De meisjes A, die uit moesten spelen tegen VZPC a, zagen hun wedstrijd afgelast we gens te lage temperatuur van het water. RIJSSEN. Tijdens nationale zwemwed strijden te Emmen waar de beste Neder lands? zwemmers en zwemsters bijeen wa ren om te trachten in het 50-meter bad onder de limiettijden te blijven voor de na tionale kampioenschappen, startte het Mors- lid Tineke Sleking op de 200 m. schoolslag voor meisjes beneden 16 jaar en dames. Bij de meisjes beneden 16 jaar werd zij tweede. In de algemene rangschikking be reikte zij een derde plaats in de goede tijd van 3.05 min. wat een verbetering is van haar eigen record met vier seconderv Deze tijd is ruim voldoende voor deelname aan de nationale kampioenschappen voor meisjes onder 14 jaar waarvoor de limiet is gesteld op 3.15 min. RIJSSEN. Doordat het onverwarmde wa ter van het Hengelose zwembad een te lage temperatuur had, werd besloten om de eerste competitiewedstrijd waterpolo tussen Weusthag en de Mors (Rijssen) te spelen in het verwarmde water (bijna 22 graden) van het zwembad de Koerbelt. Ondanks het gure weer van vrijdagavond was de belangstelling voor deze eerste polo wedstrijd tussen de herenteams van Henge lo en Rijssen nog behoorlijk te noemen. De Mors, die het moest stellen zonder haar ge vaarlijke schutter Albert Gerrits, ging vlot van start. Onder leiding van arbiter Biemold uit Gla- nerbrug openden de Morsheren met een vlotte aanval. D vrij opzwemmende Wim Wessels ondervond geen tegenstand en scoorde met een harde worp het eerste Rijssense doelpunt (1-0). Ht antwoord van Weusthag kwam al heel spoedig. Uit een goede aanval plaatste midvoor Doets het leer in eerste instantie tegen de paal, maar door slecht wegwerken van de Morsverde diging kreeg hij opnieuw een kans en toen was Waanders geslagen (1-1). Direct hierop schoot Wessels in vrije positie rakelings over en knalde Landeweerd het leer tegen de lat. Weusthag kwam terug, maar ook Doets zocht het doel te hoog. Bij een volgende Hengelose aanval plaatste Te Wierike he> leer tegen de lat. waarna Waanders kon ingrijpen. In de tweede periode kwam WeuSthag flink opzetten en de zwak spelende Morsverdedi ging kon niet verhinderen, dat Doets op nieuw scoorde (1-2). De Hengeloërs, die het leer beter plaatsten, hadden de wedstrijd in handen, maar voorlopig greep de Morsde- fensie goed in. Uit een tegenaanval van de Rijssenaren schoot Meindert Schreuder in. Doelman Schutten lag echter op de goede plaats. Linksbuiten Meijerink van Weusthag die te veel werd vrijgelaten door de zwak spelende Gert Schreuder probeerde Waanders met een verre worp te verslaan ten dit lukte hem volkomen (1-3). In een periode, dat de Mors met ze# man speelde (Schreuder had het water verlaten) plaatste Wessels het leer over het doel van Weusthag en liet hiermee een prachtkans liggen. Bittink van de gasten deed het even later veel beter en gaf bij een harde worp doelman Waanders geen schijn van kans (1-4). Vlak voor het einde van de tweede periode zorgde Wim Wessels met een prachtig doelpunt voor een dragelijker rust stand (2-4). In de derde periode was bij de Mors Gert Schreuder vervangen door Dick Boeve. Bij Weusthag moest keeper Schutten plaats maken voor Broer. Deze moest meteen in actie komen bij een harde worp van Wim Wessels. hetgeen hem uitstekend afging. Een solo van Egbert Klein Horsman vond een roemloos einde tegen de paal. Het was echter uitstel van executie, want bij een volgende aanval kreeg Wessels opnieuw een kans en toen was het wel raak (3-4). Weusthag zag het gevaar en kwam snel terug. Waanders greep echter goed in bij schoten van Bittink en Meijerink. In de vierde en laatste periode zorgde Bit tink al spoedig voor een vijfde treffer (3-5) De Hengeloërs, die hierna een gewonnen wedstrijd speelden, konden niet verhinde ren, dat de Mors nog even massaal kwam opzetten. Het schot was bij de Rijssenaren echter zoek. In goede positie schoot Wes sels eenmaal hoog over en zocht Lande weerd het doel te veel naar rechts. Een prachtige aanval, ingeluid door aanvoerder Ligtenberg. resulteerde in een vierde tref fer voor de Mors. Uit een goede pass van Wessels sloeg Meindert Schreuder doelman Broer kansloos (4-5). Beide partijen hadden hiermee al hun kruit verschoten. Dit bleek wel uit de prachtige kans, die Meindert Schreuder vlak voor het einde van de wed strijd kreeg uit een voorzet van Boeve. Zijn schot was te zacht en recht op doelman Broer gericht, zodat de Rijssenaren de ont moeting. verdiend overigens, met 4-5 verlo ren. RIJSSEN. Op zaterdag 6 juni organiseert de zwemclub Proteus in Twello kringwed strijden, waaraan wordt deelgenomen door: de IJssel b, ZVV (Vaassen), Brummen, WZC (Wijhe) en de Mors. De wedstrijden beginnen Om half vijf. Verzwommen wordt: jongens en meisjes onder 12 jaar: 50 meter schoolslag, rugslag en vrije slag. Jongens en meisjes onder 14 jaar: 100 m. schoolslag en vrije slag. 50 m. vlinderslag en rugslag. Jongens en meisjes onder 16 jaar: 100 m. schoolslag, vrije slag. rugslag en vlinder slag. Voorts is er de 10 x 50 m. vrije slag esta fette. Op ieder nummer mogen per vereni ging twee zwemmers of zwemsters deelne men. Op 20 en 21 juni organiseert de zwem- en poloclub WWV te Winterswijk een nationaal waterpolotoernooi, waarvoor door de Mors is ingeschreven met de dames 1 en heren 1. De wedstrijden van de Mors worden ge speeld op zaterdagmiddag. Om half twee wordt gestart. Eveneens is ingeschreven voor het water polotoernooi te Borculo. georganiseerd door BZPC. Deze wedstrijden worden gehouden op 6 en 7 juni, maar ook nu worden de wedstrijden van de Mors op zaterdagmid dag gespeeld. Er is door de Mors inge schreven met een dames- en herenteam. Beide toernooien worden op zaterdag beslo ten met een feestavond. De tweekamp tussen het Ravijn (Nijverdal) en de Mors (Rijssen) met als inzet de Dol- lekampbeker wordt verzwommen op vrij dagavond 21 augustus. Dit in tegenstelling *»t andersluidende berichten.

Weekblad voor Rijssen | 1970 | | pagina 3