RiJ ssenaren wonnen met de oneven Excelsior werd voor de promotie uitgeschakeld POSDOEWN Programma van de Atletiekcross Sportclub van -teams ziet u wel! Benauwde zege van Sportclub Excelsior 3 kan kampioen worden Polowedstrijd ging niet door UITSLAGEN VAN DE EXCELSIOR- TEAMS De Zwaluw hield wedvlucht Nutsspaarbank Gy mn as voor de bejaarden Reginox voet balde Giften aan de Ned. Herv. gemeente WEEKBLAD VOOR RIJSSEN PAGINA 3 Sportclub naar Denekamp TföjtxiW Burgeilijke stand rOPfl 'ichtpr licht RIJSSEN. Sportclub Rijssen dat zater dagmiddag met enkele invallers naar Le- mele trok heeft in een goed gespeelde en spannende wedstrijd haar kans om alsnog over te gaan naar de K.N.V.B. behouden door een krappe 1-0 zege op Sportclub Le- mele. De Rijssenaren hadden een uitstekende start. In de derde minuut plaatste Alkema, even buiten het strafschopgebied, het leer uit een vrije trap naar de vrijstaande Pijf- fers die zo hard in schoot dat doelman Schutmaat het leer alleen maar hoorde sui zen. (0-1). Sportclub ging door en de Lemele verdedi ging moest alle zeilen bijzetten om het ge vaar van een grotere achterstand te ke ren. De gastheren trachtten dit dan ook met alle toelaatbare en ontoelaatbare mid delen, maar de goed leidende arbiter Ab- bink hield de teugels goed strak. Dat het keihard ging soms, werd na een kwartier spelen bewezen toen Pijffers ge blesseerd het veld moest verlaten. Of hij zaterdag in de uitwedstrijd tegen Dene kamp van de partij zal zijn, is nog een gro te vraag. Hendriks viel in, maar het ge vaar was voor een groot deel geweken uit de Sportclub-aanval. Lemele ging wat meer aandacht aan zijn aanval schenken en vooral de linkervleugel van de gastheren stichtte nogal eens verwarring in de Sport club-defensie. Doelman Smit groeide ech ter tot grote hoogte en toonde zich onge naakbaar bij schoten van Kremer en Hul- sink. Na een half uur spelen kroop Sport club door het bekende oog van de naald toen Hulsink oog in oog kwam met Smit, nadat de Sportclub-verdediging had misgetast. De Lemele-aanvaller schoot, gehinderd door Smit, in het zijnet. Ter Harmsel, erg nerveus en niet in vorm deze keer, probeerde het met een solo. Met een snoekduik wist keeper Schutmaat ech ter het leer op het juiste moment nog tot corner te tikken. Uit een goede Sportclub-aanval lanceerde Vincent zijn linksbuiten Alkema op maat. Deze werd echter gevloerd en uit de vrije trap die hierop volgde plaatste Alkema het leer op het hoofd van Vincent. Hij kopte ech ter net naast. Het eerste kwartier na de pauze was voor Sportclub Rijssen. Er werd veel over de vleugels gespeeld, waar Alkema en Nijkap zich van hun goede kant lieten zien. Het bin- nentrio liet het echter afweten en miste en kele goede scoringskansen. De scherp op gestelde Hendriks kreeg een goede pass van de hardwerkende Lohuis. Met het leer aan de voet rende de Sportclubmidvoor op het doel van Schutmaat af. De Lemele-doelman versperde hem echter de weg, waarna het leer toch nog in de richting van het doel stuiterde .Stopper Ten Brinke wist de bal nog juist van de doellijn weg te trappen, zo dat ook deze kans verloren ging. Toen niets meer wilde lukken bij Sportclub gingen de Rijssenaren, naarmate de tijd vorderde, in de verdediging. Lemele kwam nu beter opzetten en schiep zich enkele goe de kansen. Vooral mid voor Kremer bleek een gevaarlijke aanvaller, maar keeper Smit dook op elke bal en wist zijn doel maagdelijk te houden. Geleidelijk aan nam Sportclub weer het ini tiatief, maar Lemele bleef gevaarlijk. Ter Harmsel, enigszins geblesseerd, tastte mis bij een aanval over rechts waardoor de aan stormende rechtsbuiten Pouw in de vrije ruimte kon sprinten. De ver uit zijn doel ge komen Smit wist het leer echter op tijd over de zijlijn te werken. Met nog een kwartier te spelen werd Ter Harmsel vervangen door Heuten die een zeer goede indruk achter liet. Keer op keer greep deze frêle verdedi ger keihard in en liet zich geenszins inti mideren. Met nog tien minuten te spelen kreeg Hendriks een droomkans toen Nij- kamp hem in vrije positie de bal toespeel de. Op vier meter afstand schoot hij echter Zaterdagmiddag gaat Sportclub Rijssen naar de grens om haar op een na laatste competitiewedstrijd te spelen tegen Dene kamp. De grensbewoners die onder aan de ranglijst vertoeven, moeten door de Rijs senaren geenszins onderschat worden. Sport club kan zich, om de kans op promotie te behouden, nu eenmaal geen enkel verlies- puntje veroorloven. Daarom zal er van begin tot eind geknokt moeten worden om de beide punten mee naar huis te nemen. De wedstrijd begint om half vijf. Sportclub 2 ontvangt thuis Excel sior 5. Sportclub 3 gaat naar Vesos in Hel- lendoorn. Sportclub 4 speelt uit tegen Hul- zense Boys 3. Sportclub 5 gaat naar DETO en Sportclub 6 ontvangt Vroomshoopse Boys 5. Sportclub Rijssen BI gaat naat Holten BI. Sportclub B2 spe ;lt thuis tegen Holten B2 en Sportclub Rijssen Cl krijgt op de Koerbelt bezoek van Enter Vooruit Cl. Sportclub 1 speelt tegen Denekamp in de volgende formatie. Doel A. Smit, achter. J. Lohuis, A. J. Ruiterkamp. A. Ligtenberg en W. ter Harmsel. Midden: J. Vincent en L. Westerhof. Voor: J. Nijkamp. M. Pijffers. Th. Lozeman en M. Alkema. RIJSSEN. Teleurgesteld dropen de vele jeugdige Mors-supporters vrijdagavond af, toen badmeester Richardson bekendmaakte, dat de polowedstrijd De Mors - WZC niet doorging. De mannen uit Wijhe hadden zon der meer verstek laten gaan en arbiter Bie- molt kon dan ook, zonder zijn fluit te heb ben gehanteerd, zijn biezen pakken. Het brengt WZC de nodige strafpunten op en t.z.t. zal de wedstrijd opnieuw worden vast gesteld. Vrijdagavond gaat het Mors-team van de heren naar Hengelo en speelt daar tegen Weusthag 1. De overige zeventallen leomen pas volgende week in het water. rakelings over. Zo kwam het einde aan een boeiende en spannende wedstrijd die door arbiter Abbink uitstekend werd geleid. Door dat ook de concurrenten wonnen kwam er in de stand weinig verandering. De stand is momenteel: Vesos 18-30; Sportclub Rijssen 18-26: Juliana 18-26: Drienerlo 17-24; P.S.V. 17-24; S.V.V. 18-21; Boswinkel 17-15; Leme le 18-13; Daarle 18-8; Blauw Wit 17-4. Dene kamp 18-3. Op papier heeft Sportclub de beste kansen doordat de Rijssenaren nog moeten spelen tegen Blauw Wit en Denekamp. Vesos dat fier op kop gaat speelt nog tegen Juliana en PSV. Drienerlo ontmoet medekansheb- Eniye minuten voor het einde Hendriks een keihard schot aj doel van Lemeledat. door Schutmaat echter op keurige wijze on schadelijk werd gemaakt. vuv rde op het keeper ber Juliana eveneens, zodat er in de ko mende weken in de kopgroep klappen zul len vallen. Of Sportclub Rijssen hier de la chende derde zal zijn, heeft de ploeg van Ruiterkamp zelf in handen. In ieder geval zullen de beide resterende wedstrijden ge wonnen moeten worden en als pech uitblijft zit het er volkomen in. Excelsior 1, dal zaterdagmiddag bezoek had van Jtreekgenoot DES. Nijverdal, kon in de vierde achtereenvolgende wedstrijd weer niet te winst komen en moest ook de ze keer hun tegenstanders een gelijk spel toestaan. Dit maal was de uitslag 1-1, waarbij DES gezien de verhouding in het veld wel iets meer kreeg dan haar toe kwam. De andere senioren-elftallen kwamen, door dat een inhaalprogramma was vastgesteld. met binnen de lijnen. Wel echter enige ju nioren-elftallen e» de pupillen, die ook nog enige wedstrijden speelden op avonden in de week. De uitslagen hiervan waren: De Zweef Nij verdal BI - Excelsior BI 2-1; Holten Cl Excelsior Cl, 2-1; Excelsior Dl SWN Nijverdal Dl. 1-1: Excelsior C3 Haarlet Boys C2 4-1: SOS Hellendoorri Dl Excel sior Dl 3-2: SWN Nijverdal C2 Excel sior C4 11-0: Excelsior Dl Nijverdal Dl 2-0: SOS Hellendoorn Cl - Excelsior C4 7-1. RIJSSEN. De postduivenvereniging De Zwaluw hield een wedvlucht op Quinvrain iBelgie) over een afstand van 290 km. Door de zeer slechte weersomstandigheden werd dit een ware rampvluehl. De belangrijkste uitslagen waren: 1. H. A, Koedijk, 2. F. Dommerholt. 3. M Geuzen dam. 4. H. Ligtenberg, 5. H. A. Koedijk, 1 E. Ziekman, 7. J. Ptjffens, 8. H. Nieuwen- huis. 9. F. Ziekman en 10. G. Schepers. De Vitesse-kampioenen zijn: 1. F. Dommer holt, 2. J. Pijffers en 3. H. A. Koedijk. De kampioensvogel was van J. Pijffers. In de maand april werd bij de Nutsspaar bank te Rijssen ingelegd een bedrag van f 858.202,95 en terugbetaald f 898.857,66. In deze maand werden 114 nieuw# rekenin gen geopend. Voor de vierde achtereenvolgende keer speelde Excelsior zaterdagmiddag gefijk. Nu tegen het Nijverdalse DES kwamen de rood-witten weer niet verder dan een pun tenverdeling, al waren zij wel iets beter, maar de inzet van de Nijverdallers die tegen het einde totaal leeg gespeeld wa ren was veel feller. Door deze uitslag is Excelsior uitgeschakeld voor promotie, ter wijl ook de kansen van DES heel klein zijn geworden. De eerste gevaarlijke aanvallen kwamen van DES-zijde en er ontstonden enige ge vaarlijke situaties voor het Excelsior-doel, toen een voorzet van Waas door doelman Bruggink werd gemist en Ponsteen via de handen van de Excelsior-doelman over schoot. H. Mensink plaatste de bal scherp voor doel uit de corner, maar nu miste Waas hopeloos, waarna Kreykes met een verre trap redding kon brengen. Excelsior werd sterker en verplaatste het spel naar de andere zijde, zodat de DES- verdediging onder druk kwam te staan en doelman De Leeuw telkens handelend moest optreden. Na twintig minuten namen de Koerbelt-be- woners dan toch verdiend de leiding, toen bij een goede aanval een voorzet van Leu- sink bij invaller Ligtenberg terecht kwam, die handig om aanvoerder Titsing heen- draaide en vanaf de doellijn de bal voor het doel trok, waarna Kappert een gemakkelij ke kans kreeg om De Leeuw te passeren, welke kans hij niet onbenut liet (1-0). DES, dat even later de geblesseerde H. Mensink door Bouwhuis moest vervangen, en even daarna ook Schutte door een hoofd blessure nog het veld zag verlaten, kwam nu meer onder grote druk te staan en moest alle zeilen bijzetten om gevaar te voorkomen. Excelsior wist hier echter niet van te profi teren en bracht de mooiste kansen om RIJSSEN. In de recreatiezaal van het bejaardencentrum Eltheto wordt wekelijks op woensdagmorgen gymnastiekles gegeven aan bejaarden. De lessen duren van 10.45 uur tot 11.30 uur. De mogelijkheid bestaat dat ook bejaarden die niet in het centrum woonachtig zijn, hieraan kunnen deelnemen. Diegenen die hiervoor belangstelling heb ben, kunnen zich opgeven bij de directrice van het bejaardencentrum. zeep^ a^ mcjet direct gezegd worden, dat doelman'De Leeuw'een groot struikelblok was voor de rood-witte voorwaartsen. Een goede voorzet van Leusink over rechts werd door Ligtenberg hard over geknald, terwijl even later de DES-goalie met de vuist redding moest brengen bij een corner van Van Vondel. Excelsior bleef sterker, maar doelpunten bleven uit. Kort voor de rust ontworstelde DES zich enigszins aan de druk van de thuisclub en bouwde weer enige aanvallen op. Bij één ervan ontstond gevaar voor het Excelsior- doel bij een foutieve terugspeelbal van één der Excelsior-achterspglers, maar door zich in de baan van het schot te werpen wist doelman Bruggink het gevaar te keren. Na de hervatting was Excelsior opnieuw sterker en reeds na twee minuten ging een kopbal van Leusink na een voorzet van Kappert net over. Excelsior bleef aandrin gen, maar te kort spel en slecht plaatsen stonden succes in de weg. Tegen de verhou ding in kwam in de twaalfde minuut DES toci aan een gelijke stand, toen bij een uit val een voorzet over links van Latul, door Waas ineens op de schoen werd genomen en de bal hard buiten bereik van doelman Bruggink in de rechterhoek van het doel verdween (1-1). Trainer Groothuis van Excelsior liet hierna Leusink vervangen door J, Wold, maar dit bracht weinig verbetering in de Excelsior- aanval, die telkens strandde op de DES- verdediging en doelman De Leeuw. Een goede kans kreeg Bolink uit een pass van Bruggink, toen de DES-defensie bleef staan, maar hij kopte net over. Aan de andere kant mocht G. Mensink een vrije schop nemen op de rand van de 16- meter-lijn, maar hij knalde hard in het voor het doel opgetrokken Excelsior muurtje. De laatste kans voor Excelsior kwam, toen Kappert een corner moeh't nemen, maar J. Wold kopte in de handen van doelman De Leeuw. Toen scheidsrechter Van de Brom voor de laatste keer floot; had DES een puntje we ten te behalen tegen een beter spelend Ex celsior. Weej heb ter al eens earder oawer e' skreewn detter hier in, Riessen van ools har, aalt nen hoop leefebrieje hef besoan biéj de leu vuur henn, doewn, kniene, vue- gel, hoone en mear van zuk soort deers. Les hew ter nog oawer e'had det de hen en knienn vereenege gaaw vieftig joar heb bestoan wat ze weelt viern met ne groote tentoonstellege, in 't Park woer de leefhebbers oet 't heele land in kuent stuern. Mear ook ne aandre vereene ge hier in Riessen is ook wal zee wat net zoo oold, en det is de posdoewnvereénege de Zwaluw. Vuur de tied harn de leu ook wa doewn, mear det warn mees Meewkes. Krappers, en atloanduufkes, dee at ze ham zitn in n' bitnne an de muure van de sküp- pe. of op n' zooider met n' poar vleeggeater in n' plaankn gevel. Toen de leu echter met posdoewn hegunn, veraandern det en mon der hukke komn achter de huuze woer at ze in zatn en wür der ook ne vereenege op e'richt. Det hooln van powdoewn um der met te vleeng, hef zi'k later in Riessen noa too niimm, zoo dej no-n a n'stuk of dree ver- eenegen hebt, mear de Zwaluw was toch n' eersen. Vergelekng biej toen. hebt de leef hebbers 't vandaag# an dag alj mooj vuur medoar met de hukke en zoo, en ook hebt ze zoo wat ieders ne klokke woer at ze de gummieringe in doot at de doewn van de vloch,w ierkomt, Jonge joa, aj doar noa kiekt ister wa heel wat veraanderd met 't hooln van posdown biej de eerste joarn. Ik zegge doar van klokn woer at ze de ringe in doot, doar moej de leefhebbers toen nog neet van kuijern Ik wee nog bes det in dee tied, at de doewn wierkwamm, dan mon ze de ringe brengn biej 'n Skoesterd, den at ook zelf met doewn dee, op op 'n Oostrofsweg. Doar zatter dan eene op de delle vuur 'r> öp geekuewn raam, achter ne toafel met 'n horlogie in de haane, en atter dan eene nen reenk brach, dan skreefe op woer atte van was, en woer laate of ze ne har.n e'bracb. De meesen brachen dee ringen dan loopn- de woer at 'n ieder ne zekere tied vuur was too wezen ook a met woer vear atte der of wonn. Det wur dan later wier of e'trukn van de tied det 'n reenk was binn e'kumm. Zoo wussen z# dan presies woer laate ofter de doeve op 't hok har wier e'was. Iedern doewn leefhebber har dan 'n man of w*t dee at vuur um luepn want zelf mosse biej 't hok bliewn. Iej monn ze dan smangs zeen gaejseln, de meesen in 't bloote boe zeroen, de tonge op 't doarde knoopsgat, en at ze oawer warn dan kon ze zoo wat ginnen kik mear geewn. 't Gebuurn wal eens det ze van jachtereg haejd oonderweg 'n reenk luetn vain, en um den dan wier op te zeukng det gaf allemoale mear veleee van tied. Zoo haj der eene den at meann dette doar wat op e'vuenn har duur 'n reenk in 'n moond te nemm, Mear och, leeve det breuk um op, want toen atte biej 'n Skoesterd vuur *t raam stun en 'n reen k oet 'n moond wol haaln, begunne van 't hadde loopn en van skrik te stottern en kwam der an stukken en brukke oet: „Ikke ikke ikke zin ne kwier. Ik ..heb ..ne ..geluew ik ...duur e'slukn" Zoo was 't ook van jaehtereghaejd en 't hadde loopn harre der niks van e'moar- kët, mear 'n reenki wasee kwiet Ook warn der wat. dee at nog a 'n eanken monn komm, dee at oonderweg wesseln met 'n man of dree en zoo mekoar aflüssen. Ze hoown dan ieders mear 'n doarde te loopn wat skaeln in de tied, en ze warn lange zoo meu nin. 't Was mear good det in dee joarn 't vekeer op de wég nog neet zoo drok was. en vuural zuendags wag det nin, want aans warn der nog oon- gelukn duur e'kumm. De gennege den at RIJSSEN. Voor a.s. zaterdag is veer 4e verschillende Excelsior-elftallen bijna een volledig programma vastgesteld en komen bij de senioren alle teams binnen de lijnen. Excelsior 1, dat zaterdagmiddag haar aan hang wel iets teleeuratelde door tegen DES niet verder te komen dan een gelijk spfl, speelt haar laatste wedstrijd in deze compe titie en brengt daarvoor een bezoek aan DOSR, Kampen. RIJSSEN. Door de personeelsvereni ging van Reginox werd een voetbalwedstrijd georganiseerd tussen Reginox-oudjes en Re- ginox-jeugd. De uitslag werd 5-2 in het voordeel van de oudjes. Aanvoerder Nieuwenhuis. doelverdediger Bakker en Schulenburg speelden in deze ontmoeting een opvallende rol. De rust ging in met 3-1 door doelpunten van Schulenburg en Dannenberg (2x). Na afloop volgde een gezellige avond in de kantine van de Re ginox. RUSSEN. De atletiekafdeling van Sport club Rijssen organiseeerde een cross voor eigen leden. Na een spannende wedstrijd finishte bij de senioren als eerste de heer II. Woiterink. Tweede werd G. Tijhof, derde H. J. Woiterink, vierde W. Schreurs, vijfde J. van Rijkeren, zesde E. D. Harber» en zevende J. F. Velterop. De 37-jarige atleet J. Voortman bleek de afstand van 5000 m net iets te veel en gaf de pijp aan Maarten. De junioren legden een afstand af van 2000 meter. Eerste werd hier E. J. Stegeman en tweede B. D. J. Scholman. Bij de meisjes-junioren wist mej. F. ter Steege, na een spannende nek-aan-nek-race met Ubjaan beslag te leggen op de eer ste plaats, met slechts één seconde voor sprong op haar rivale. Ook de pupillen leverden op de 500 meter een felle strijd. J. Kastenberg eindigde als eerste, G. Schuurman werd tweede. Aan een cross te arkelo namen eveneens enkele Sportclub-atleten deel. H. te Veld werd tweede bij de junioren. Bij de senioren op de 4000 meter eindigden H. Woiterink en H. J. Woiterink resp. op de achtste en veer tiende plaats in een veld van 27 lopers. In de Noordoostpolder liepen enkele Rijs- sense atleten een wegwedstrijd over 10 km. Er stond een strakke wind, maar doordat een groot deel van het parcours door d* bossen leidde, konden de atleten beechut tegen de wind toch nog een acceptabele tijd uit de bus laten komen. In het' sterke veld toonde Ad Stylén zich de kampioen en wend Winnaar. De eerste Sportclubatleet eindigde op de 25e plaats in een tijd van 38 min. 17 sec. Het was weer H. J. Woiterink, die werd ge volgd door H. Woiterink in 39 min. 54 sec. J. van Pijkeren werd derde in 40 min. 30 sec. en E. D. Harbers vierde in 44.20 min. RUSSEN. Bij de Ned. herv. gemeente van Rijssen was op 30 april het totaal van de vrijwillige kerkelijke bijdrage gestegen tot f 53.692,50. De eerste ontmoeting, welke 7 minuten voor hét einde gestaakt moest worden doordat het Kamper publiek het terrein opkwam en die later is uitgespeeld, eindigde in een 2-1 zege voor Excelsior. De Kampenaren die zejcer gebraad zijn ep revanche en nog een klein kansje hebben op promotie zullen alles natuurlijk in het werk stellen om te winnen, wat de rood- svitten wel eens kon inspirefen om zich vol ledig te geven aan de competitie, die veel teleurstelling heeft gebracht, mét een over winning af te sluiten. Het is te hopen, dat de wedstrijd een ander slot krijgt dan in Rijssen en dat er sportief gestreden word.t om de punten. Excelsior 2, dat lange tijd de leiding heeft gehad in haar afdeling, maar deze door enige nederlagen verspeeld heeft aan DOS 2 en nu kansloos is voor de titel, gaat naar Enschede en ontmoet daar de reserves van Achilles, dat nog «liet buiten degradatiege- vaSr ie en allee in het werk zal stellen om te winnen. Toch, moet Excelsior 2 in, staat worden geacht om minstens een gelijk spel te behalen. Excelsior 3. dat fier aan de kop gaat met nog twee wedstrijden te spelen en 4 punten voorsprong op ON 3 heeft, krijgt zaterdag op eigen terrein deze Almelose ploeg als te genstander. Een gelijk spel wat zeker mogelijk ie zal voor Excelsior 3 al vol doende zijn om de kampioensvlag te hijsen en de terugkeer naar de eerste klasse te vieren. Excelsior 4 speelt ook thuis en ontvangt de tweede editie van DETO Vriezenveen op bezoek. Beide elftallen zijn ongeveer van van een gelijk spel zei afliggen, gelijke kraebt, zodat de uitslag wel niet ver Excelsior 5 gaat naar de overzijde van de Koei-belt en ie te gast bij Sportclub Rijs sen 2. De wedstrijd zal wel in een zege ein digen van de thuisclub. Het zesde elftal, dat de laatste wedstrijden teleurstelde, moest deze keer in staat wor den geacht hm te winnen, nu men een iöie- zoek brengt aan BCSV 4 'in Borne. Excelsior 7 krijgt het moeilijk nu men in Nijverdal moet spelen tegen kampioenskan didaat SWN 3. Het achtste en negende elftal spelen thuis en hebben respectievelijk Eversberg 3 en Enter Vooruit 7 als tegenstander. In beide wedstrijden zit wel een winstpuntje voor de Koer belt-bewoners. Behalve Excelsior Cl komen ook alle ju nioren en het pupillen-elftal binnen de lij nen. Excelsior Al gaat naar Hengelo en ontmoet daar Achilles '12 Al een ernstige gega- luep, den keek in zinne hoas aalt neet oet, woer atte luep vuural atte um nen hook hen mos komm en zoo kont gebuurn detter eene biej Jeurlink um 'n hook, stael teegn Engelberts ankwam en met 'n bosjager en al van de been gung. Later kwam der ne klokke vuur de ringe en hoownder 't horlogie neet mear an te passé te komm en zatn ze neet mear biejn 'n Skoesterd mear in de vegunnege biej Jehan van Gijsbert. Zoo zachtjes an num iedern downleefhebber zelf ne klokke en was 't loopn ook gebuurt. Of ze toen neet zukke beste doewn harn at rechtevoort de wee'k nin, mear a'k non de oetslaage in de kraante smangs leaze dan- vaalt miej wa op, det de leefhebbers zo non vearder vot stuert, zelfs tot Bordic en Spanje too, en ook detter veskaejn an zon- ne vloch dan met doot, Det is in de eerste joarn neet het geval, want ik weete nog bes, det ze toen neet vearder gungn at tot Orleans in Fraankriek. De eerste moal det ze doar de doewn hen stuern, kwamm der mear elne in de maane, Zuendags moarns vroo wurn ze doar lus e'loatn en 'n zeiven dag kwam der mear eene wier, 's oawns laate in twee duuster. Det deer was de kluts heelemoale kwiet, want den vul 'n eanken van zin hok, in 'n stukke earpel laand daale. Tweenn luet heel wat lenger op zi'k wochen, en kwam pas nene dag of dree later wier op zin hok. 't Was toen a net as non, ze kuijern toen ook a oawer down wat heele bessen, warn Zoo harn ze 't oawer 'n Steenroon van de jongens van 'n Trot, 'n Skimmel van Diek- sken van Netntoone, 'n Suikerbuik van de Bakker van Jaansjenne en mear zukke naams, aj 't traffen konn dej doar 'n poar jongn of ajer van konn krieng, dan waj good of, en haj wat goods woer aj met ve- dan konn. De leste joarn hooit ze ook aalt tentoon stellegen van posdoewn, hier in Riessen en in 'n umtrek, mear det haj vrooger nin, toen deenn ze der alleene mear met vleegn 't Is ne heele mooje sport, det met pos down, mear nog wa an de dure kaante. Mear ja, wonne leefebrieje kost non gin geld. At ze 't mear weetn weelt dan muuj oaweral geald op too leg'ng en doarumme hop ik, det nog veskaejn Riessenders nog joarn huer genuegn an de posdoewnmag nt belewan. GETJAN. RIJSSEN. GEBOREN: Willeke, dv. G. H. Averesch en A. M. Arf- man, Welleweg 9 ,12 mei 1970; Gerhardus Johannes, zv. G. G. Teunissen en W. H. M. Tijhaar, Holtentorensweg 11a, 12 mei 1970; Judith Ine Riëtte, dv, J. A. D. Kienhuis en G. M. Oude Nijhuis, Spuitstraat 14, 15 mei 1970; Gerdien, dv B. D. Jansen en W. Mensink Wierdensestraat 88, 4 mei 1970 te Almelo. ONDERTROUWD: Teunis Koster 21 jaar, Goor, J, M. de Bruijnstraat 58 en Everdina Langkamp, 18 jaar, Rijssen, Welleweg 84, 13 mei 1970. Dirk Smeijers, 23 jaar, Enschede, Calslaan 1-310 en Ytje Adriaantje de Vries, 22 jaar Rijssen, Gr. Ottostraat 100, 14 mei 1970; Hendrik Johan Tijhof, 23 jaar. Wierden, En ter, Dorpsstraat 12 en Berendina Ezendam 20 jaar, Rijssen, Noachstraat 15, 14 mei 1970. GETROUWD: Jan Rosman, 22 jaar en Hanna Gerritdina Dannenberg, 19 jaar, Rijssen, Bloemstraat li 12 mei 1970; Rudolf André Brouwer, 23 jaar en Hermina Ligtenberg, 20 jaar. Deventer, Oude Goed- straat 38, 13 mei 1970; Gerrit Jan Averink, 20 jaar en Geertrui Gerritdina Otten, 20 jaar, Rijssen, Johan Willem Frisostraat 2. 15 mei 1970; Berend Jan Brinks, 24 jaar en Arendina Jan na Klumpers, 22 jaar, Rijssen, Telgendijk 2, 15 mei 1970; Andries Schreurs, 18 jaar en Gerritdina Geertruida Hendrika Wolters, 22 jaar. Goor Dokter Schaepmanstraat 83, 15 mei 1970. OVERLEDEN. Catherina van Voorn, 80 jaar, weduwe van J. Kuikenga, Karei Doormanstraat 36, 7 mei 1970 te Almelo. Hendrikus Klein Ligtenberg, 80 jaar weduw naar van Janna Seppenwoolde, Zuiderstraat 2 8 mei 1970 te Almelo.; Johan Willems, 73 jaar, echtgenoot van: J. Dommerholt, Holtentorensweg 10, 8 mei '70 te Almelo; Derkje Wesselink, 69 jaar, ongehuwd, Wier densestraat 60, 9 mei 1970 te Almelo; Hermen Nijkamp, 64 jaar, echtgenoot van A. H. ten Brinke, Enterstraat 176c, 13 mei 1970 te Almelo. r 1 digde voor de bovenste plaats en waar van ook thuis reeds werd verloren. Excelsior A2 gaat te gast bij het Goorse Twente Al. In deze ontmoeting zal er wel niet veel krachtsverschil zijn. De Bl-junioren moeten in staat worden ge acht om in Nijverdal te winnen van Niiver- dal BI. Het B2 elftal speelt thuis en ontvangt Evers- berg BI, wat zeker een gelijk spel kan op leveren voor de Excelsior-jeugd. Excelsior B3 heeft ook een thuiswedstrijd en zal zeker een flinke nederlaag tegemoet gaan tegen plaatsgenoot Rijssen Vooruit BI. Ditzelfde kan gezegd worden van Excel sior C2 nu het Nijverdalse De Zweef Cl haar opwachting op de Koerbelt komt ma ken. Ook Excelsior C3 wedstrijd tegemoet, treedt van de C2-junioren van verdal. Tenslotte Excelsior C4, dat Enter C2 ontmoet. Het pupillenelftal Dl heeft in Nijverdal 4* Dl-pupillen van DES als tegenstander. iaat geen gemakkelijke nu zij als gastheer op- SVVN, Nij- thuisspelend

Weekblad voor Rijssen | 1970 | | pagina 3