Excelsior speelde gelijk Harkemase Boys tegen Wisselend succes Excelsior-teams Jaarlijkse wedstrijddag voor jachtopzieners PINKSTEREN De heer A. Brinks 40 jaar in dienst bij familie Paalman Sportclub s aan zijden kansen draadje Pinkster-popfestival Open luch tthea ter in ziet u wel! Oscar Benton, CCC, Food Flog, Moan... Excelsior ontvangt DFS-Nij verdal Succes voor jeugd elftal Excelsior Sportclub Rijssen gaat naar Lemele aan schutters Blues van de bovenste plank tussen dennen Sportdag pupillen Excelsior Trainingstijden van de Mors Leer li ngenstelsel nader toegelicht Su ccessen leden R\ nologenclub Vrijdag 13 mei 1970 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Pupillen eftallen I) 3 en D 5 kampioen izeu uitgereikt SVV .d'f ^en eindigden in een 1-0 zege (rO cd richter licht RIJSSEN. -Een teleurgesteld Excelsior verliet zaterdag in Harkema Opeinde 't ter rein van Harkemase Boys, want evenals in Groningen tegen ON moesten zij met een gelijk spel genoegen nemen, doordat de thuisclub in de laatste minuut terwijl de officiële speeltijd reeds verstreken was. nog de gelijkmaker wist te scoren. Aangemoedigd door een talrijk publiek be gon Harkemase Boys overrompelend en de Excelsior-achterhoede moest direct alle zei len bijzetten om gevaar te voorkomen en om overeind te blijven. Vooral Kreijkes begort zwak maar herstelde zich later na de rust. Na 10 minuten bleef de Excelsior verdediging staan voor vermeend buiten spel, maar de scheidsrechter liet doorspelen. Hiervan profiteerde Veenstra. maar de goed uitgelopen Bruggink wist een doelpunt te voorkomen. Met als invaller Jac. Dannenberg en J. Lig- tenberg die beide kunnen terugzien op een goede wedstrijd, probeerden de Rijssena- ren via snelle uitvallen tot scoren te ko men maar de trapvaste en stevige verde diging der thuisclub bleef overeind. Wel had Harkema het beste van het spel maar de Excelsior verdediging gaf geen kan sen weg en verder dan een paar corners en een kopbal van Schevink net over de lat kwamen de Friezen niet, terwijl aan de overkant een harde knal van Ligtenberg net naast de verkeerde kant van de paal ging. Reeds in de eerste minuut na de her vatting nam Harkemase Boys de leiding doot een omhaal van linksbuiten Hoekstra die via de handen van doelman Bruggink scoort. Excelsior- begint opeens veel beter te spe len en voert het tempo op, waardoor de thuisclub in de verdediging wordt gedron gen. Doelman Smit staat echter vooreerst nog succes in de weg door twee keer Leu- sink die fraai is doorgebroken en alleen op het doel afgaat, het scoren te beletten Na 30 minuten hebben de Koerbelt bewo ners dan toch eindelijk succes. Een cor ner door Leusink goed genomen neemt Van Vondel ineens op de schoen en doel man Smit kan niet anders doen dan de bal Uit het net halen 1-1. Een prachtig doel punt. Fel wordt er daarna gevochten door beide ploegen voor de overwinning, in welke pe riode Lensing wordt vervangen door J. Wold, die direct 'b goede pass krijgt van Van Vondel maar door te veel haast over schiet. 9 minuten voor het einde neemt Excelsior toch verdiend de leiding als Kappert een goede voorzet geeft juist op het hoofd van Van Vondel, die met een fraaie kopbal in RIJSSEN. Excelsior krijgt zaterdagmid dag om drie uur op eigen terrein bezoek van een oude tegenstander n.l. het Nijver- dalse DES. De wedstrijden tussen deze bei de rivalen kenmerken zich altijd door veel spanning en dat zal nu zeker het geval zijn daar beide elftallen nog een klein kansje hebben op promotie indien de ande re gegadigden puntenverlies zouden lijden. In Nijverdal won DES de eerste ontmoe ting en Excelsior zal er zeker op gebrand zijn revanche te nemen. Of dit zal lukken is een open vraag daar de gasten over een goed elftal beschikken. Indien het weer meewerkt zal deze streekderby zeker veel publiek trekken. Ri SEN. Het jeugdelftal van Excelsior (spelers tot 21 jaar) behaalde een mooi succes door donderdag in Enter de eerste prijs f 100.- te behalen op het door Enter Vooruit georganiseerde jeugdtoernooi. Het jeugdelftal van Excelsior was inge deeld in poule I en speelde de volgende wedstrijden: Excelsior-Enter Vooruit 2 2-0: Enter-Excelsior 0-0: Enter Vooruit I-Exeel- sior 0-0. Door deze uitslagen werd Excelsior winnaar van haar poule. In de andere poule was DOS Vriezenveen winnaar, zodat deze beide elftallen tegen elkaar uitkwamen om de eerste prijs. De uitslag was 0-0, zodat strafschoppen de be slissing moesten brengen, waardoor Excel sior winnaar werd. de verste hoek voor de tweede keer Smit het nakijken geeft (1-2). Excelsior leek nu een gewonnen wedstrijd te spelen, maar in de door de scheidsrech ter bijgetrokken speeltijd door blessures (4 minuten) zetten de Friezen een alle* of niets offensief in waarbij het gehele elftal naar voren ging. Dit leidde tot succes, want een voorzet van Hoekstra belandde op het hoofd van de naar voren gestormde spil Wittemans die langs Bruggink kopte waarmee de stand op 2-2 kwam, want met een de eindscore was. Ondanks de warmte was het een goede en sportieve wedstrijd, onder goede leiding, waarin fel werd gevochten voor de puntjes. RIJSSEN. Evenals tegen ON Groningen moest Excelsior zaterdag in Harkema Op- einde tegen Harkemase Boys de tegenstan der in de laatste minuten nog een doelpunt toestaan waardoor ook nu weer de einduit slag een gelukspel werd 2-2, waardoor weer een puntje verloren ging. Zoals te verwachten was stuitte Excelsior 2 in Nijverdal op het in degradatie gevaar verkerend DES 2 op felle tegenstand en ver loor met de oneven goal 1-0 in een slech te wedstrijd. Als excuus mag gelden dat m met enige reserves moest uitkomen. De fraaie positie die Excelsior 2 het hele seizoen heeft ingenomen is in de laatste wedstrijden geheel verloren gegaan ten gunste van DOS 2 uit Vriezenveen. Het derde elftal staat reeds met één been in de eerste klasse, waaruit men vorig jaar verdween. Door zaterdag met 3-1 te winnen van het vijfde elftal van Excelsior heeft dit elftal uit twee wedstrijden nog maar een puntje nodig om zich kampioen te noe men. Excelsior 4 hield een punt thuis door op eigen terrein met 2-2 gelijk te spelen tegen de vierde editie van ON uit Almelo. Het zes de elftal is de laatste weken van slag. want in drie wedstrijden gingen maar liefst 5 punten verloren, waardoor Enter Vooruit 5 het kampioenschap niet meer ontgaan kan. Tegen deze tegenstander werd zater dag in Enter mei grote vijfers 5-1 verloren en dat daar men de hele competitie de eer ste plaats had ingenomen. Excelsior 7 verricthtte een keurige presta tie door op de Koerbelt met 3-0 te winnen van een sterker geachte tegenstander n.l. Eversberg 2. Met de zelfde cijfers 3-0 won Excelsior 8 in Lemele van Sportclub Lemele 2 en haalde daarmee een lelijke streep door de kampioenskansen van de thuisclub. Excelsior 9 was vrij. Bij de junioren waren de resultaten van de Excelsior jeugd als volgt: Zoals te verwachten was leden de 1-junio- ren beide een nederlaag. Excelsior AI verloor in Hengelo met 6-0 van kampioenskandidaat Tubantia A. terwijl de A2 junioren op bezoek bij het hoven- staande Enter Vooruit AI met 5-0 haar meerdere moest erkennen in de thuisclub. Het Bl-elftal deed het beter en hield door RIJSSEN. Sportclub Rijssen 1 begint za terdag. na een onderbreking van enkele weken, aan de op drie na laatste wedstrijd van deze competitie. Wedstrijden, die zullen beslissen over promotie of opnieuw een jaar in de onderafdeling. Veel zal van de nervositeit van de Ri.issen- se spelers afhangen of men het maximale aantal punten in de resterende wedstrijden weet te vergaren. Zaterdag gaan Ruiter kamp en zijn mannen naar Sportclub Leme le. de zwaarste van de tegenstanders die men nog zal ontmoeten. De wedstrijd be gint om kwart over vier. Als Sportclub deze ontmoeting' in winst weet om te zetten, zit er nog een goede kans in voor promoie. De Rijssenaren zullen het moeten stellen zonder Ligtenberg en naar het schijnt zon der Rutterkamp. Daar ook Van Brussel en Potgieter niet meer van de partij zijn, ver schijnt Sportclub Rijssen zaterdagmiddag in de volgende formatie: doel A. Smit; achter J. Lohuis, W. ter Harmsel. A. J. Ruiter kamp en H. Hendriks: Midden: J. Vincent en L. Westerhof: voor: Th. Lozeman. M. Pijffers. J. Nijkamp en M. Alkema. Bij de jeugd speelt Sportclub Rijssen B 1 tegen Rijssen Vooruit B 1 en gaat Sportclub C 1 naar Haarlese Boys C 1. De overige elftallen zijn vrij. RIJSSEN. Op een terrein nabij hotel Rijsserberg te Rijssen werd de jaarlijkse wedstrijddag gehouden van de Ned. ere- niging van Jachtopzichters afdeling Over ijssel. Er waren vijf banen ingericht voor schieten op kleiduiven en één buksbaan voor de le den-jachtopzichters. De baangriffiers waren van mening', dat er over het algemeen goede resultaten zijn be haald en de organisatie van de wedstrijd dag had een regelmatig verloop. Na afloop van de wedstrijden werden de prijzen uit gereikt door de voorzitter van de afdeling Overijssel de heer G. W. ter Horst. Enkele uitslagen: Groep 1 Jachtopzichters (20-45 jaar): 1. D. Russ Holten 266 punten, 2. H. J. van Ankum. Dalfsen, 255. 3. J. v.d. Kaa. Biddinghuizen, 237. 4. A. Mars kamp Bant, 233, 5. J. G. Kemperman. Beckum, 255 punten. Groep 2 Jachtopzichters (46-59 jaar): 1. A. Dekker Rutten. 278 punten. 2. C. Kaaij Vilsteren 217 p.: 4. H. Pongers Markelo. 209 punten, 5. M. Dekker Kraggenburg. J09 punten.Groep 3 jachtopzichters (60 jaar •n ouder): 1. M. Kemperman Haarle 246 punten. 2. II. Koldeweij, Bathmen 209 p.. I. W. Koldeweij Colmschate, 195 4. J. Kik kert. Vriezenveen 186 punten. 5. L. Kat, Ommen 179 punten. De wisselbeker beschikbaar gesteld voor de schutter die het hoogste aantal punten zou behalen werd gewonnen door de heer A. Dekker uit Rutten. Vrije Banen: Lopend haas: 1- Brinkhuis. 8x50. 3. B. J. Wissink, Colmschate 4x50. Enekele afvliegers: 1. F. Kut.terik, Dalfsen 8x50. 2. J. G. Kemperman, Beckum. 3. H J. van Ankum, Dalfsen. Inkomers. dwarsvliegers. doubletten: Hier voor werd geschoten tussen teams uit Gel derland. Drenthe en Overijssel. De eerste prijs was voor het team van Gelderland met 400 punten. 2e Drenthe met 360 en 3e Overijssel met. 320. Buksbanen: (dames): 1. Mej. J. Veldhuis. Lonneker, 2 .Mevr. Bouwman. Ommen. 3e mevr. Klomp Luttenberg. Heren Buksbaan: 1. H. J. Brinkman Raal- te. 2. J. ten Cate. Lonneker, 3. G. ter Haar Vriezen veensewijk. Vrije baan doubletten voor heren jagers: 1. H. J. van Ankum. Dalfsen. 2. J. Ver heul Hattem. Doubletten: 1 H. ten Berge, Rijssen, H. Jansen, Vriezenveen. een 6-1 zege op het Heliendoornse Vesos BI beide punten thuis. Verrassend kwam Excelsior B2 voor de dag door de plaatselijke ontmoeting tegen Rijssen Vooruit BI met 2-0 te winnen. Dat Excelsior B3 tegen plaatsgenoot RKSV zou verliezen was te voorzien. De uitslag was 3-0 in het voordeel van de BI-jeugd van RKSV. Excelsior Cl, thuisspelend, deed wat van haar verwacht werd en stuurde Almelo Cl weer met een 2-1 nederlaag huiswaarts. De C2-junioren beleefden aan haar uitstapje naar Nijverdal voor de wedstrijd tegen de C3 junioren van DES niet veel plezier en verloren met 3-0 Excelsior C3 en C4 tegen elkaar spelend deelden broederlijk de punten. De uitslag' was een gelijkspel 2-2. De pupillen tenslotte. Excelsior Dl verloor in Hellendoorn met 2-1 van de Dl pupillen van Vesos. De door deTVB ingelaste inhaal-wedstrij- den voor de Excelsior elftallen op 5 mei hadden de volgende uitslagen: BCSV 3 Borne-Excelsior 6 1-3: Excelsior AI-NEO Borne AT 2-4: Excelsior B3-SpoiTcIub Rijs sen B2 12-1: Excelsior C2-Vesos Hellendoorn Cl 6-0: De Zweef, Nijverdal C2-Excelsior C3 2-6: Excelsior C4-Sportclub Rijssen Cl 0-6: De uitslagen van vorige week waren: Ex celsior I-BIauw Wit Leeuwarden 0-0; Voor waarts 2-Vriezenveensewijk-Excelsior 2 4-1: Den Ham 2-Excelsior 3 0-2: Excelsior 4- Achilles 3 .Enschede 4-1: Excelsior 5-Voor- waarts 3 3-2: DES 5 Nijverdal-Excelsior 6 4-3: Excelsior 7-Hulzense Boys 3 6-2: Sport club Rijssen 5-Excelsior 8 3-2: Excelsior 9- Vesos 4. Hellendoorn 1-0; Losser AI-Exeel- sior Al 2-1: Ex-celsior A2-Enter AI 1-0: Excelsior BI-Nijverdal BI 8-0: Excelsior B2- De Zweef B2 Nijverdal 2-1: DES Nijver- GFC Goor Cl 5-3; Eversberg CI-Excelsior C2 1-2: Enter Vooruit C2-Exeelsior C3 2-0: Holten D2-Excelsior Dl 3-2. RIJSSEN. Ter afsluiting van het winter seizoen werden maandagavond in het Park- gebouw de prijswinnaars gehuldigd van het tweede gedeelte van de wintercompetitie (dertien schietavonden) van de schietver eniging Tubantia. De voorzitter, de heer G. Roeterdink. reik te aan de eerste prijswinnaars van zowel de A-klasse als van de B-klasse een wissel beker uit. Hij constateerde, dat er met veel elan geschoten was en dat het peil in ver gelijking met voorgaande jaren duidelijk vooruit was gegaan. De winnaars van de eerste vijf prijzen in de B-klasse promoveerden naar de A-klasse. De eindstand: A-klasse: 1. G. J. Dannen berg 546 punten: 2. H. J. Koedijk 539 pnt.: 3. G. Roeterdink 534 pnt.: 5. D. Geerling 517 pnt. B-klasse: 1. B. Nijkamp 502 pnt.: 2. J. Flim 503 pnt.: 3. G. J. Dangremond 502 pnt.: 4. B. J. Koedijk 502 pnt.; 5. J. Beunk 494 pnt. Zondag is het Pinksteren. Dan gaat in verschillende streken van ons land de Pinksterbruid om, dan danst men elders om de Pinksterboom. Maar voor de Pinkstermorgen aanbreekt heeft men in verschillende delen van ons land de luilak-viering, en speciaal de vieringen in Amsterdam en Zaan dam genieten bekendheid. Zoals meestal met volksgebruiken het ge val is, vinden deze gewoonten hun oor sprong in het grijze verleden en staan zij in nauw verband met oude riten en heidense gebruiken. Ook bij de volksfeesten omstreeks Pinksteren Is dat het geval en veelal mag men daarin een nieuwe vorm zien van de oude mei-feesten waarbij de Pink sterbloem, ook wel Pnksterbruid geheten, in de plaats is getreden van de Meikoningin. Het verhaal met. de meifeesten bepaalt voor oen belang rijk deel het karakter van de Pink- stergebruiken. die nauw verband hou den met oude vruchtbaarheidsriten. Reeds duidelijk komt dit tot uiting bij de luilakviering op de zaterdag voor Pinksteren, waarbij de luilak de stervende winterdemon voorstelt, die door bespotting verdreven of over wonnen moet worden om de vrucht baarheid te bevorderen. In andere de len van ons land is de Meiboomvie ring naar Pinksteren verschoven. Dinsdag na Pinksteren wordt de staak weer afgetuigd en verbrand. In Twente wordt hier en daar nog een Pinksterbruid of 'n Pinksterbloem gekozen, in het wit gekleed en met bloemen versierd maakt zij dan een rondgang door het dorp, soms in ge zelschap van de Pinksterbruidegom, in welke rondgang Pinksterliederen worden gezongen. In andere streken worden de Pinksterdagen gebruikt voor ruiterfeesten en zeilwedstrijden, ai is daarbij het contact met oude volksgewoonten wel zoek, in tegen stelling tot de brooduitdeling op de Ageler Esch bij Ootmarsum. die op beloken Pinksteren (maandag na Pinksteren) plaats heeft en die ten doel heeft zegen af te smeken over het te velde staande gewas. Overal waar oude volksgebruiken herleven, komt men onder de indruk van de bekoring ervan, wordt men getroffen door de diepe zin die er aan ten grondslag ligt of door de eerbiedwaardige ouderdom waarop zij kunnen bogen. Als mer. er met Pinksteren toch op uittrekt, geef dan de ogen goed de kost. Misschien komt men in Alber- gen of Saasveld wel de Pinksterbruid tegen. En vol verwachting kijken wij dan naar de kerktoren, want een oud volksgezegde luidt: ,,Als met Pink steren de zon niet op de toren schijnt is het hele jaar verloren, want et- volgt dan een zomer met weinig zonneschijn en veel betrokken lucht" RIJSSEN. Donderdag was het veertig jaar geleden dat de heer A. J. Brinks in dienst trad bij de familie Paalman (agent schap van Van Gend en Loos). In die veer tig jaar heeft de heer Brinks zieh niet al leen doen kennen als een trouw werkne mer maar heeft hij bovendien een zeer goede naam verworven bij de klanten, die hem hebben leren kennen als een accuraat, serieus en uitermate vriendelijk man. Er zal wel geen winkel in Rijssen en Enter zijn of de heer Brinks heeft daar ooit wel een pakje afgeleverd Natuurlijk is er in die veertig jaar waarin de heer Brinks de familie Paalman diende heel wat gebeurd en veranderd. Hij begon zijn werk als veertien jarig broekje en moest per fiets pakketten bezorgen. Dat ging hem goed af. hij maakte zowel een goede indruk bij zijn werkgever als bij de klanten, waar door het te verklaren is dat de heer Brinks altijd bij de familie Paalman is blijven hangen". Na de beginperiode per fiets liep de heer Brinks later ook met de hondenkar, tot „Paolman" een vrachtauto aanschafte. Het halen van het rijbewijs was in die dagen niet zo moeilijk als thans. Theorielessen waren er niet bij. Enkele keren proberen en ais je dan goed voor- en achteruit kon rijden, zat het er al in. Dat was ook bij de heer Brinks het geval, nadat hij eerst een paar keer „getraind" had met een vracht wagen van een van de steenfabrieken. Tijdens de mobilisatie moest de heer Brinks RIJSSEN. Hoewel de competitie nog niet geheel is afgelopen, en zij nog enige wed strijden moeten spelen zijn de pupillen elftallen D3 en D5 van Excelsior nu reeds ongeslagen kampioen geworden van hun af deling in de onderlinge Nijverdalse pupillen competitie. Een mooi succes voor de jeugdleider van Excelsior. RIJSSEN. Dankzij enkele ongelukkige nederlagen, nl, tegen Drienerlo, PSV en J 'ilSmSr efe^fenstanders, zijn de promotiekan- "oor Sportclub (Rijssen tot het nulpunt sen v gedaald. De eerlijkheid gebiedt ons te zeg gen, dat uit deze wedstrijden tenminste drie punten hadden mogen worden gehaald, gezien het spelbeeld van deze ontmoetingen. Dankzij treffers in eigen doel gingen de medekandidaten echter met de winst strij ken. Doordat Drienerlo zaterdag in de thuiswed strijd tegen PSV met 2-0 het onderspit dolf. heeft Sportclub zijn kansen echter nog steeds in eigen hand. Zoals de situatie op dit moment is, zijn er voor de tweede plaats (als we voorop stellen, dat Vesos kampioen wordt) nog vier gegadigden, nl.: Drienerlo, Sportclub Rijssen. Juliana en PSV. De kans zit er nog in. dat deze com petitie voor enkele clubs een verlengstaart- je krijgt. De laatste competitiewedstrijden zullen de doorslag geven. Zeer interessant worden de eerstkomende weken de compe titiewedstrijden voor de promotiegegadig den. Het programma voor deze clubs ziet er als volgt uit: Sportclub Rijssen speelt thuis nog tegen Blauw Wit en uit tegen Denekamp en Lemele. De Rijssenaren moeten, om te pro moveren, alle drie wedstrijden winnen en gezien de tegenstanders, zit het er echt wel in. Vesos speelt thuis nog tegen Drienerlo en uit tegen PSV. Als Vesos deze wedstrijden verliest, wordt de zaak zo mogelijk nog in teressanter, doordat de Hellendoorners dan op 30 punten blijven staan. PSV speelt thuis tegen Vesos en uit tegen Blauw Wit. Boswinkel en Daarle. Drienerlo ontvangt thuis nog SVV en Blauw Wit en speelt uit tegen Juliana en Daarle. Zo op het oog schijnt Sportclub Rijssen de gemakkelijkste opgave te hebben, maar schijn bedriegt en de Rijssenaren hebben al eerder „gemakkelijke" wedstrijden verlo ren. Wanneer het de ploeg van voorzitter Oosthoek echter lukt om nog 6 punten uit de resterende wedstrijden te halen en zo op 30 punten in totaal te komen, bestaat de kans, dat promotie eindelijk nog een feit wordt. De stand in de eerste klasse A is thans: Vesos 18-30, Juliana 18-26. Sportclub Rijssen 17-24. Drienerlo 16-22, PSV 16-22, SVV 18-21, Boswinkel 17-15, Lemele 17-13, Daarle 17-8, Blauw Wit 16-4, Denekamp 18-3. NIJVERDAL Tweede Pink sterdag" zal in Nijverdal een groot popiestival worden ge organiseerd in het openlucht theater. Dat wordt dan het tweede evenement dat in korte tijd te Nijverdal zal plaats vin den. Vorige keer. op Koningin nedag, waren er 2000 mensen komen luisteren naar een pro gramma waarin o.a. de Engelse groep Spencer Davis optrad. Voor Tweede Pinksterdag is men (Pijp-productions van de Stichting Hellendoorn. die ook Koninginnedag organiseerde) er in geslaagd om een geweldig programma samen te stel len. Aan het evenement dat om 12 uur ?s middags begint en om onge veer 7 uur 's avonds eindigt, werken minstens vier bekende groepen mee. Het zijn alle groepen die „folk"-, of ..blues-muziek ten gehore brengen, terwijl één der groepen zich beweegt in de ..underground" sector. Oscar Benton Blues Band konden we tot op heden nog maar weinig „live" in Overijssel beluisteren. Het is een groep die landelijke bekend. iieid geniet en een repertoire heell van oorspronkelijke traditionele blues muziek. CCC Folk and Blues Incorperated. een rondreizende muzikale commune, oogstte onlangs in Lochem op her popfestival wat daar werd georgani seerd. bijzonder veel succes. Foodhog is een Overijsselse groegi, die voordat zij bekend werd, bijna een jaar achtereen, zonder op te tre den zich voorbereidde op net succes dat men nu overal boekt. Er is geen belangrijk evenement, concert of pop- gebeuren. of Foodhog staat in het programma. De Oscar Benton Blues Band. Moan, dat ook aan het programma meewerkt, heeft onlangs een kleine bezettingsverandering ondergaan, die de band ten goede is gekomen. Ai met al belooft het daar in Nij verdal op Tweede Pinksterdag een grandioos festival te worden, waar (terecht) honderden bezoekers uit de hele provincie worden verwacht. Mocht het die dag slecht weer zijn, dan vindt het programma niet in het openluchttheater plaats, maar in de Groene Zaal achtter het (politiek) café de Pijp. „opkomen", terwijl de vrachtwagen van Paalman werd gevorderd. Hij herinnert zich nog dat wijlen de heer Paalman de auto met een gerust hart afstond, in de mening verkerende dat Brinks die de auto aflever de, tijdens de hele leveringstijd de auto kon besturen en verzorgen. De auto werd in Holten echter in beslag genomen en Brinks moest maken dat hij per trein op zijn mo bilisatiebestemming kwam. De oorlogstijd was de tijd van het vervoer per paard en wagen tot de spoorwegstaking toen alles werd lam gelegd. Na de bevrijding kwam er een grote opgang in de zaak van Paal man waarin de heer Brinks een werkzaam aandeel heeft gehad. Alle reden dus voor Brinks en de familie Paalman van dit jubileum een ware feest dag te maken en dat is dan ook gebeurd. In hotel Tijhuis werd de jubilaris toegespro ken door de heer J. Muller, die hem een en velop met inhoud overhandigde. De heer Muller jr. overhandigde hem bovendien nog een fraai geschenk. RIJSSEN. De jeugdcommissie van Ex celsior hield vrijdag een sportdag voor haar pupillen (leeftijd 10-12 jaar) op het Sportpark de Koerbelt, die bijzonder goed slaagde. De organisatie was in de vertrouwde han den van de jeugdleiders de heren Dommer - holt en Maneschijn. Ruim 80 jeugdige voet ballertjes namen deel aan de wedstrijden die bestonden uit doelschieten, ingooien, dribbelen en hardlopen. Na spannende strijd werd winnaar Gerrit Baan met 74 punten, wisselbeker en voet balshirt, 2. Henk Spenkelink 73 punten voet balkousen. 3. Wim Wolterink 69 punten, voetbalbroëk. Na afloop reikte de secretaris van de jeugd commissie de heer Van de Maat de prijzen uit. Gezien de grote animo die er bij de jeugd voor dergelijke wedstrijden bestaat is men van plan ieder jaar zo iets te organiseren. RIJSSEN. Nu het buitenbad van de Koer belt deze week weer geopend is heeft het bestuur van de zwem- en poloclub de Mors een geheel nieuw trainingsschema voor haar leden moeten opstellen Dit was no dig. omdat in tegenstelling met voorgaande jaren het bad pas om acht uur 's avonds beschikbaar is voor de Morsleden. Een en ander heeft tot gevolg dat de jeugd thans op zaterdagmorgen gaat trainen. De donderdag- en vrijdagavonden blijven gereserveerd voor het spelen van compe titie en vriendschappelijke waterpolowed- strijden. De trainingsavonden zien er als volgt uit: Maandagavond: 8-9 uur Zwem- training selectiegroep en B-groep 9-10 uur zwemtraining A-groep. Dinsdagavond: Vanaf 8 uur polotraining jongens en heren. Woensdagavond 8-8.30 uur zwem training selectiegroep en B-groep 8.30 uur tot 9.00 uur Zwemtraining selectiegroep en polotraining jongens B en meisjes B. 9 uur en 10 uur polotraining dames en meisje* A. Zaterdagmorgen: 8.15 uur-9.00 uur zwemtraining C-groep (onder 12 jaar en beginners). Het Morsbestuur dat enkele maanden ge leden drie zeventallen uit de competitie moest terugtrekken wegens gebrek aan animo hoopt dat met de zomertrainingen ook de geestdrift zal terugkeren. RIJSSEN. In de Lagere Technische School te Rijssen organiseerde de plaatse lijke opleidingscommissie van de stichting vakopleiding Bouwbedrijf een bijeenkomst voor patroons, ouders en leerlingen van het leerlingenstelsel. Deze plaatselijke commissie heeft een bege leidende zaak bij de tewerkstelling van ge slaagden aan de LTS waneer deze in het bedrijfsleven zijn geplaatst. De leerlingen mogen in het kader van het leerlingstelsel een dag weer naar school waar ze theore tische lessen krijgen. De districtsconsulent de heer W. van Schaik uit Almelo gaf een duidelijke uiteenzetting van het werk van de plaatselijke commis sie. Door de consulenten de heren Wester- veld en Tempert werd een uitvoerig ver slag gegeven over de door de leerlingen ge maakte proefstukken en een forumbestaan- de uit de directeur van de LTS de heer P. T. de Ridder, de consulenten en dr heer G. Nijenhuis van het gewestelijk arbeids bureau Nijverdal beantwoordde een aantal vragen. RUSSEN. Enkele leden van de kynolo genclub REO behaalden op een hondenexpo sitie te Den Bosch enkele fraaie successen: De heer Wennemers te Nijverdal met Ber- ner Sennenhond 1 U en kampioen met whip pet ZG. De heer G. Holtkamp met, oranje dwergkees een 3e U. De heer G. Steinhagen te NijverdaJ met Engelse setter (reu en teef) beiden 1 U en beiden kampioen. Me vrouw Kelder te Nijverdal met witte mid denslagpoedel: 1 U en kampioen. n

Weekblad voor Rijssen | 1970 | | pagina 3