Leden van „Ons Vermaak turen steeds vaker in de Waddenzee Nieuwe kantine Ter Horst en Co. J. Bartelds: k Begrijp bezwaren van buurt niet Moeilijkheden looprecht Schipbeek Sportclub organiseert verloting Handbalteams oefenden op de Koerbelt Hosanna op de Rijssen zal 17 nov. beeldbuis verschijnen Rijssen bracht prijzenswaardige hoenders, konijnen en duiven naar de „Agrado 1968" Programma voor de Excelsior-teams 10 toto-winnaars bij Sportclub PROGRAMMA SPORTCLUB Anti-hongeraktie Boeiende lezing mevr. Zaal-Siegers Aanwinsten van de Rijssense Gemeenschappelijke Bibliotheek Maandagavond speelt Hcraeles op de Koerbelt PW Combinatie Preuter 10 ereprijzen de jeugd Vrijdag 18 oktober 1968 WEEKBLAD VOOR RUSSEN Pagina 3 samenwerking hennepzaad grote voorn Opstelling Sportclub 1 mmmm. Uitbreiding van de terreinverlich ting Sportclub Rijssen - RUSSEN De Rijssense Hengelsportver eniging „Ons Vermaak" heeft de viering van het 25-jarig bestaan al achter de rug. Het is een vereniging met ongeveer 600 le den, want ook vele bewoners van Rijssen lijn verwoede hengelaars, die heus niet al leen in het eigen, zoals de Schipbeek, het Twente-Rijnkanaaal en de Overijsselse Vecht hun sport beoefenen. „Vrijwel elke week gaan er hengelaars uit Rijssen naar de Waddenzee", vertelt F. Tusveld. „Dat naar zee gaan is iets van de laatste 5 jaar. Het neemt sterk toe. Uit Har- lingen en Den Oever ja zelfs van de Wad deneilanden worden tochten op het zilte nat gemaakt om van hengelen aan de voet van de Afsluitdijk nog maar te zwijgen". „Overigens mag ook het binnenwater zich in een stijgende belangstelling verheugen", aldus de heer Tusveld. Hij vindt dat er wat te weinig communicatie is tussen het bestuur van „Ons Vermaak" en de leden. In ver gelijking met elders, waar leden van hen gelsportverenigingen af en toe gezamenlijk tochten maken en er zelfs speciale bussen voor huren, is het naar zijn mening bij de Rijssense hengelsportvereniging een vrij kalme zaak. Ook de kwestie van het vergunningsstel sel zit hem niet helemaal lekker. Er is sprake geweest van een zekere samenwer king met de zustervereniging in Holten, maar die samenwerking is naar zijn mening toch niet van de grond gekomen. Dat uit zich onder meer in de bepaald onvoldoende controle langs de Schipbeek, 't Gedeelte van de Schipbeek tussen de Hogebrug en de Wippertstuw is namelijk in beheer bij beide verenigingen. Op dit ogenblik zijn er moeilijkheden over het looprecht langs de Schipbeek, moeilijkheden, die hopelijk spoedig uit de weg zullen worden geruimd. Er zijn be sprekingen over gaande „Ons Vermaak" is niet alleen aange sloten bij de Algemene Hengelaars Bond. de vereniging maakt ook deel uit van het Pootvisfonds Oost Nederland. Dit heeft voor de leden het voordeel, dat zij over belang rijk meer viswater kunnen beschikken, dan alleen het eigen viswater. „Er wordt", aldus F. Tusveld, „nog veel te veel ondermaatse vis meegenomen. Daar mee is de visstand niet gediend". Er is de laatste tijd in de Schipbeek aardig snoek gevangen. Maar de Schipbeek is een viswater bij uitstek voor de voorn, die er veelal met hennepzaad wordt gevangen. Vliegvissen komt er langzaam in, zegt Tusveld. De omzet in Rijssen per jaar mag voorlopig nog worden geschat op hon derd kunstvliegen. Dat is niet veel. Meest al gaan de kunstinsecten mee voor de va kantie. De hengelaars gebruiken dit kunst aas bij de werphengel, en monteren dan een buldo als werpgewicht. Het hanteren van de vliegenhengel is in Rijssen nog een zeldzaamheid. Dit mag verwonderlijk worden genoemd, omdat de Schipbeek een zeer goede rivier is, in het bijzonder voor het vissen met de vliegen hengel op voorn (voor zover het droge vli- gen betreft). „Misschien iets voor de toekomst", zegt Tusveld, „de hengelsport neemt nog steeds toe, gezien het groeiend aantal leden. Het Als de terreinen niet worden afgekeurd zoals vorige week zaterdag, toen geen van de Excelsior elftallen binnen de lijnen kwam, dan kan het programma voor a.s. zater dag als volgt door de Rood-Witten worden uitgewerkt. Excelsior I krijgt op de Koerbelt de Drentse 2de-klasser Fit. Boys uit Beilen op bezoek. Dit elftal heeft dit seizoen nog weinig gepresteerd en na 5 wedstrijden heeft het een doelgemiddelde van 6 goals voor en 22 tegen. Natuurlijk zullen de gas ten proberen de eerste punten binnen te halen, maar of dit zaterdag lukken zal ge loven we niet, we rekenen, als we de gas ten niet onderschatten, op een zege van de thuisclub. Excelsior 4 gaat naar de Poppe en ontmoet daar Blauw Wit 2. Excelsior 2 is vrij, terwijl het 3de elftal op bezoek gaat bij DETO 2 in Vriezenveen. Het vijfde speelt thuis en ontvangt de 5de editie van DES Nijverdal. Excelsior 6 komt in Hengelo tegen Juliana 5 binnen de jiln enen zal zeker proberen ongeslagen te blijven. Ook het 7de en 8-ste elftal spelen uit en hebben als tegenstander in Notter Eversberg 3 en in Vriezenveen DOS 5. Bij de junioren gaat het Al elftal in Al melo de Al junioren van de club van die naam ontmoeten. A2 speelt thuis en heeft als tegenstander het Al elftal van SDOL uit Lemele. De B2-junioren ontvangen de BI junioren van DES terwijl Excelsior B3 als gastheer optreedt van het Nijverdalse De Zweef B2, Excelsior Cl ontmoet op De Koerbelt de Cl junioren van NEO uit Borne. C2 speelt in Hellendoorn tegen Cl van SOS. en het C4 elftal moet het op eigen terrein opnemen tegen Eversberg Cl. De pupil len tenslotte, Excelsior Dl gaan proberen de punten thuis te houden tegen de DES pupillen. Sinds de toto nieuwe stijl in augustus be gon te draaien ging er geen week voorbij of in de Sportclubgelederen bevonden zich wel een of meer winnaars. Deze week werd wel een top bereikt. Hoewel er geen eerste prijs winnaars waren, telde Sportclub deze week niet minder dan tien toto-ers die twaalf, elf of de eerste acht uitslagen goed hadden voorspeld. is vooral ook de jeugd, die hier belangstel ling toont". Minimumleeftijd voor het lidmaatschap van „Ons Genoegen" is 13 jaar, waarmee men dan jeugdlid is. Soms loopt er zelfs een twaalfjarige tus sen. Bij dat lidmaatschap gaat 't vooral om de vergunningen, die eraan zijn gekop peld en die recht geven in de verschillende wateren de hengel te mogen strekken. Het is vooral de jeugd, zegt Tusveld, die met kunstaas vist. Bij voorkeur gebruiken de jongens een spinner, waarmee zij heel wat baars vangen. „En daar zijn lappen van vissen bij", zegt hij nadrukkelijk. Tusveld kan het we ten, want hij zit in de handel van hengel sportartikelen en hij weet precies wat er in zijn ressort omgaat. Hij laat wat foto's zien van kennissen, die grote vissen hebben gevangen. De één torst een karper van dik 17 pond. Een an der staat met een snoek van ver over de 18 pond, nog één toont zijn kracht door eveneens 'n enorme snoek op te houden. De fotograaf heeft dat allemaal vastgelegd voor het nageslacht. Tusveld is er zo trots op, als had hij ze zelf gevangen. Het is dan toch in ieder ge val met materiaal uit zijn zaak gebeurd en dat is ook wat waard. Kan het anders dan dat Tusveld zelf ook een enthousiast sportvisser is, die heel best weet waarover hij praat, zodra het over de hengelsport gaat. Dat mag dan ook wel want hij heeft hen- gelervaring in binnen- en buitenland opge daan, tot zelfs in de Italiaanse meren. Toch blijft voor hem de Schipbeek een viswater van bijzondere kwaliteit. Vooral ook de va kantiegangers weten het te waarderen, ge zien het grote aantal vakantievergunningen, dat tijdens het seizoen wordt afgegeven. Tusveld en met hem vrijwel alle Rijs sense hengelaars hopen dat 't looprecht voor de oevers van dit unieke viswater ook na 1 januari '69 zal worden geconti nueerd en dat de gerezen moeilijkheden kun nen worden opgelost. Indien weers- en terreinomstandigheden niet weer een spaak in het wiel steken speelt Sportclub Rijssen 1 zaterdag, na een rustperiode van twee weken, weer een uit wedstrud. Aanvoerder Ruiterkamp en zijn mannen gaan naar de grens om het op te nemen tegen een oude bekende tegenstan der. Om drie uur zal in Denekamp het start signaal worden gegeven van de ontmoeting Sportclub Denekamp-Sportclub Rijssen. In voorgaande jaren was Denekamp nooit een gemakkelijke tegenstander. Over de kracht van het huidige elftal is echter weinig be kend. Sportclub 2 dat door pech en andere bijzondere omstandigheden nog geen en kel winstpunt kon veroveren, ontvangt za terdag op de Koerbelt om half vier het Al melose Oranje Nassau 8 en moet toch op zijn minst een punt hieraan kunnen overhou den. Sportclub 3 gaat naar Vroomshoopse Boys 4 en Sportclub 4 ontvangt SVZW 4 op bezoek. Sportclub 5 gaat naar SVVN 4 en Sportclub 7 is gastheer bij de ontmoeting tegen SVVN 5. Sportclub B 1 speelt thuis tegen Omhoog B 2. Sportclub C 1 gaat naar Enter Vooruit C 2 en Sportclub D 1 ontvangt Enter D 2. Sportclub Rijssen 1 verschijnt zaterdag in Denekamp tegen de club van die naam in de volgende formatie: Doel: A. Smit. ach ter: Nijzink, Lichtenberg, Ruiterkamp en Lohuis. Midden: Vincent en Kamphuis, voor Potgieter, Van Brussel, Rutterkamp en Al- kema. De Kon. Jutefabriek Ter Horst en Co. N.V. zal aan de Wierdensestraat een nieuwe kantine bouwen, ter vervan ging van het door brand verloren gegane gebouw. Achter de woning, waarin vroeger o.a. de heer Brons voort heeft gewoond komt een laagbouwgedeelte van ongeveer zestien bij achttien meter, geschikt voor 200 personen. De woning wordt helemaal ontmuurd van bin nen en krijgt ter vervanging enkele kolommen. Hier zal nog een extra kantine worden ingericht, die tevens als muziekoefenlokaal voor „Wilhelmina" dienst zal doen. De ingang van de nieuwe kantine komt aan de zijde van de fabriek, in het nieuwe, lage gedeelte, direct ach ter de bestaande woning. De kantine zal, omdat voor verdere activiteiten het Parkgebouw ter beschikking staat ook uitsluitend als kantine worden ingericht en ge bruikt. Uiteraard worden wel toiletten en een garderobe aangebracht. De aanbesteding is dezer dagen gehouden. - nIk begrijp niet waarom die mensen bezwaren maken. De dichtsbijzijn- de buur woont nog wel 100 meter van dat huis af". Jan Bartelds, de Rijssense lom penkoopman, zegt dat voorovergebogen op 'n stoel vóór zijn potkacheltje in de keuken. Bartelds gaat met zijn gezin naar een an dere woning, omdat het pand waarin hij nu nog huist, valt in het saneringsplan Hoge- pad. Dit onbewoonbaar verklaarde en uitge leefde bouwwerk dient te verdwijnen. De gemeente Rijssen wees de Rijssense hande laar in ongeregeld goed daarom een woning toe in de zogenaamde Braakmanslanden, midden in de vrije natuur, in een omgeving bevolkt met autochtone Rijssense landbou wers. Deze staan echter enigszins afwijzend tegenover de .nieuwe koe op stal". Zij schreven begin oktober een brief aan alle raadsleden waarin zij van hun verontrus ting blijk gaven. Speciaal uitten zij hun grieven over de mogelijke opslag van Bar telds spullen om het huis. Gemeentesecretaris H. J. Nijland zegt: ,.B. en W. hebben Bartelds de strenge ver plichting opgelegd om geen goederen rond zijn nieuwe woning op te slaan. Alles moet Gedurende de week van 21 tot en met 26 oktober 1968 zal de jaarlijkse collecte ten behoeve van de Anti-Hongeractie wor den gehouden. Deze actie beoogt de lijdende mensheid te helpen, want tweederde deel wordt nog on voldoende gevoed, zodat voor hen het dagelijks voedsel nog steeds het hoofd probleem is. Hun energie, hun denken, hun gehele doen en laten wordt beheerst door hun voortdurende zorg om de eerste levens behoeften. We behoeven alleen maar Biafra te noemen, waar de acute honger voor ve len niet tijdig kon worden gelenigd. Als we dit weten, dan is het voor een ieder, die met het lot van zijn medemens te noemen, waar de acute honger voor ve- gesteld moet worden om de strijd in te is begaan, duidelijk, dat alles in het werk zetten tegen honger en ellende. Ook onze gemeente zal daarbij zeer zeker niet achter willen blijven! Voor deze collecten zijn of worden een de zer dagen huis aan huis collectezakjes be zorgd, waarin een bijdrage kan worden ge daan. Verzocht wordt deze collectezakjes terug te bezorgen om te deponeren in de brieven bus van het gemeentehuis. binnen blijven. Daar heeft hij dan ook de ruimte voor". De heer Nijland verwacht niet, dat het in de omgeving van de Braakmanslanden tot handtastelijkheden zal komen. Zowel Bar telds als de meeste landbouwers daar gaan naar dezelfde kerk en de kinderen bezoeken dezelfde school. Ik denk dat men hem wel gauw in de noaberschop zal opnemen". De familie Bartelds woonde tot drie jaar geleden in een woonwagen. ,,Maar op een gegeven moment, zegt de heer Nijland, wilde Bartelds een normale behuizing. Vooral zijn vrouw drong daarop aan. Wij zorgden toen daarvoor. Zijn kinderen vol gen nu lager onderwijs. Er is ons tot nu toe niets van onwillendheid gebleken. Wij con stateren alleen maar vooruitgang". Een toekomstige buurman van de heer Bartelds, één van de ongeveer 20 onder tekenaars van het schrijven aan de raads leden, veronderstelt dat de landbouwers zich gauw met Bartelds zullen verzoenen. ,,Die brief is opgesteld omdat de verhuizing nog niet was geweest. Wij dachten dus nog iets te kunnen ondernemen. Maar in dit stadium gaat elke actie over. Wij leggen er ons gewoon bij neer en wachten af. Ach, het kan ook nog best meevallen". De heer Bartelds zou vandaag intrek ne men in zijn nieuwe woning. Voor de afd. Rijssen van de Ned Ver eniging v. Huisvrouwen sprak de voor drachtskunstenares Mevr. Zaal-Siegers uit Delden woensdagavond 9 okt. over het on derwerp „Woord en spel". Bijzonder boeiend en duidelijk behandel de de spreekster de betekenis, waarde en inhoud van deze twee woorden. Zij toonde aan hoe belangrijk de de taal is en ook de woordoverdracht vooral bij het heel jonge kind. Stimuleeer bij uw kind de creativi teit, zodat het later als volwassene schep pend bezig kan zijn. Begin daarom vroeg; kennis is in te halen, vorming niet. Aldus mevr. Zaal, die de aanwezigen liet meedoen aan een woord- en gebarenspel dat met veel animo gespeeld werd. Tot slot droeg mevr. Zaal enkele mooie gedichten voor. O Ten bate van het jeugdvoetbal organi seert de sportvereniging Sportclub Rijssen een grote verloting waarvan de trekking zal plaatsvinden op vrijdagavond (heden) 18 oktober in het clubhuis van Sportclub op de Koerbelt. De 2000 loten zijn alle verkocht. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling op 4 oktober reeds de trekking te laten plaats vinden. Om diverse redenen moest dit ech ter worden verschoven naar een latere da tum. De hoofdprijs in deze verloting is een bromfiets. Andere waardevolle prijzen zijn o.a. een fiets en een horloge. "SU Kvé Twee teams van de pas opgerichte hand balclub Sportclub Rijssen speelden vorige week donderdag op het verlichte terrein van de Koerbelt een oefenwedstrijd tegen twee handbalclubs uit Goor. Eerst traden de meisjes-adspiranten van Sportclub tegen de meisjes-adspiranten van Twenthe tegen elkaar in het strijdperk. De Sportclubmeisjes hadden een uitstekende start en stonden bij rust reeds met 2-0 voor. Na de pauze ging de routine van de Goor- se meisjes meespreken en de eindstand van deze gelijkopgaande wedstrijd werd 2-2. Al hoewel de Sportclubmeisjes nog weinig erva ring hebben op handbalgebied, ging de af- scheids „yell" hen bijzonder goed af. Hierna traden de juniorenmeisjes van Sportclub en Twenthe aan. De routine van de Goorse meisjes kwam reeds direct tot uiting door enkele goede doelpunten. Via 0-2 tilde Sportclub eerst nog de stand naar 1-2 en daarna in evenwicht (2-2). Hierna scoorde Twenthe opnieuw zodat gerust werd met een 3-2 voorsprong voor de gasten uit Goor. Na de pauze, (er werd twee keer twintig minuten gespeeld) liepen de Goorse meisjes geleidelijk uit tot 6-2. Gezien het enthousias me waarmee gespeeld werd kunnen de Rijs sense meisjes de handbaltoekomst met ver trouwen tegemoet zien. De thuiswedstrijden zullen alle worden gespeeld op het tweede terrein van Sportclub Rijssen. ROMANS: I. Asimov Reisdoel; menselijk brein; science-fiction verhaal. W. Corsari Nummers; roman uit het ca- beretleven. U. Gurtiss De dode moordenaar; detec tiveroman. F. Dard De man die de dood verkoos; thriller. E. Ferrars Rozen voor Margot; detec tiveroman. J. Green Leviathan; drama in een bene pen provinciestad. G. Guareschi Mijn man is op kostschool; een huwelijk om een erfenis. S. Leiker Drie getuigen; boerenroman uit Friesland. Mens De witte vrouw; Weintjen Klaas dochter van Monnikendam, die haar leven gaf voor de vrijheid (16e eeuw). G. Michel De schuchtere belevenissen van een glazenwasser; het trieste bestaan van een eenzame man. C. D. Simak Ruimtestation op aarde; science-fiction verhaal. G. Simenon Maigret en de dorpsgek; detectiveroman. G. Simenon Maigret en de kabeljauw vissers: detectiveroman. G. Simenon Maigret en inspecteur Nurks, detectiveroman. Simenon De schipbreukelingen; psy chologische detectiveroman. Th. Sturgeon Reis naar het diepst van de zee; science-fiction roman. C. R. Sumner Spaar uwen voet; psy chologische thriller. J. Updike Terug en verder; psychologi sche roman. r. Walschap Bejegening van Christus; allegorische roman over de geloofstwijfel van Nicodemus. STUDIEBOEKEN: W. J. Formsma Gids voor de Nederland se archieven. H. Kolarz De grote treinroof; overval op de posttrein Glasgow-Londen 1963. C. A. de Bruyn en H. R. Reinders Ne derlandse vestingen. Vuurwapens van 1840 tot he- Het zeepaardje; voor- J. Lenselink den. F. van Anrooy leesprentenboek. F. M. F. Fels Hoe krijg ik een baan? Solliciteren., en alles wat u daarvan we ten moet. W. P. Postma en G. van der Tuin Bomen en heesters in kleuren. F. Henrichs IJshockey. S. C. A. Tan Schaatsen. H. J. Bernsen Prisma-postzegelgids. R. Stenhuis Konijnen. E. Aisberg en J. P. Oechmichen Zo werken elektronische schakelingen. C. Wier Perfect geluid; Hi-Fi in de huis kamer. W. van Bussel Luidsprekerinstallatie voor zelfbouw. D. H. Gees Geluidsversterkers in theo rie en praktijk. M. Jackson Een autobiografie. Th. Gevaart Lezen en leven; analyses en beschouwingen over modern werk. C. Paradijs Grassprietjes; of Liederen op het gebied van deugd, godsvrucht en va derland. Molière De vrek; blijspel in vijf bedrij ven. A. van Schendel Het fregatschip Johan na Maria. RIJSSEN De chr. oratoriumvereniging Hosanna zal, samen met nog negen ande re Twentse koren zondag 17 november op de televisie te zien zijn in 't IKOR-program- ma „Zingend Geloven". Zaterdagavond 9 november worden in de Enscliedese Apos tel Thomaskerk de opnamen gemaakt onder leiding van Hosanna-dirigent Willem Mes dag. De verbindende teksten worden ge sproken door Frits Meertens. De organisten zijn mevrouw Mesdag en Wim Jansen, een leerling van Willem Mes dag, uit Holten. Ook werkt nog een koper ensemble mee. De deelnemende koren zijn, behalve Hosanna, de koren van de Grote Kerk, Vredeskerk, Vrije Evangelische Ge meente en het gemengde koor Euterpe, al le uit Enschede, de hervormde kerkkoren uit Goor, Markelo en Diepenheim en de Gla- nerbrugse koren De Lofstem en Looft Den Heer, samen ongeveer vierhonderd perso nen. Het programma wordt geopend met een psalm (welke is nog niet bekend), daarna zingt het kinderkoor van de Grote Kerk enkele liederen, de koren zingen vervol gens vierstemmig „Heiland, open wijd de poort", waarna het koor van de Grote Kerk alleen zingt „Open de poorten wijd". Vier stemmig gaan de gezamenlijke koren dan verder met In Dulce Jubilo. Zondag 10 november wordt in dezelfde Apostel Thomaskerk ook een kerkdienst op genomen en nog dezelfde dag uitgezonden, eveneens door het IKOR. De koren repeteren gezamenlijk op 31 okto ber en 7 november. Op verzoek van de technische commissie die belast is met de samenstelling van het Noordelijk elftal van de KNVB zaterdagaf deling speelt het Noordelijk elftal maandag avond 28 okt. om 8 uur 's avonds een licht- wedstrijd op het terrein van Sportclub Rijs sen op de Koerbelt. Als tegenstander is aan gezocht het Almelose Heracles dat inmid dels heeft toegezegd met het volledige eerste team te zullen uitkomen. Een week eerder, op maandag 21 okt. vindt op de Koerbelt plaats de wedstrijd tus sen een Twents jeugdelftal en een Gelders jeugdteam. Op het hoofdterrein van Sportclub Rijssen zal een dezer dagen een begin worden ge maakt met de uitbreiding van de verlich ting. De bestaande verlichting bleek niet ge heel te voldoen en vooral bij belangrijke lichtwedstrijden, waarvan Sportclub er in het jongste verleden al heel wat heeft geor ganiseerd, was dit een ernstige handicap. Daarom heeft het bestuur besloten de be staande verlichting met 32 lampen uit te breiden, waardoor ook de verste hoeken van het terrein goed zullen zijn te onderschei den. Het Sportclubbestuur is er van over tuigd dat hiermee aan de wens van vela voetballiefhebbers is tegemoet gekomen. Dat de leden van de Rijssense pluim vee en konijnenfokkersvereniging „De Een dracht ook dit jaar weer over prima dieren beschikken bewezen zij op de „Agrado 1968" de grote landelijke tentoonstelling van hoenders, sierduiven en konijnen in combinatie Preuter was op deze show suc cesvol want zij behaalden op hun Rex ko nijnen liefst 10 ereprijzen, terwijl de heer G. Baan met zijn zwarte Hollander ram 7 ereprijzen in de wacht sleepte. Ook de andere inzenders lieten zich met hun die ren van de goede kant zien. Zo behaalde de heer G. Pijffers een fraaie beker voor het mooiste trio van de show grote hoen ders, terwijl de heer H. Boeve beslag wist te leggen op de beker voor het fraaiste trio bij de dwerghoenders. De keuring leverde voor de Rijssense fokkers de volgende resultaten op: Grote hoenders: G. Pijffers met Maleier haan jong rood 1ZG, idem hen jong tarwe- kleurig G, idem trio jong 1 ZZG en 2 ere prijzen. Dwerghoenders: B. Kienhuis met Barnevelder kriel gezoomd haan jong 1 GG idem hen jong G, idem G. Combinatie Tijhof-Nijzink met Zilver Sebright kriel, haan jong 1 ZG, idem hen jong 2 G. De zelfden met Maleier kriel rood haan jong 1ZZG en ereprijs, idem hen jong tarwekleu- rig 2 ZG. H. Boeve met Maleier kriel hen jong tarwekleurig 1 ZG, idem 3 GG, idem trio jong 1 GG en ereprijs. Sierduiven: Jac. ten Hove met Pommer- se kroppers wit doffer oud 1 ZG, idem 2 GG, idem GG, idem duif oud 1 ZZG, idem dof fer jong 1 ZZG en 3 ereprijze- HB Roosink met Pommerse Kroppers rood-bont doffer oud 1ZG, idem blauw zilverbond doffer oud 1ZZG en ere prijs, idem duif jong 1GG Combinatie Preuter met Pommerse Krop pers geelbont doffer oud 1GG, dezelfden met Steiger Kropper zwart doffer oud 2ZG. G. J. Wessels met Oud Hollandse Meeuw wit doffer oud 1 ZG. Afd. Konijnen: Js. Voortman met Wener wit ram jong 2ZG, idem GG. Dezelfde met Rex witram jong 2ZZG, idem 3ZG, A. J. Pluimer» met Wener bauw ram oud 1 ZZG en 2 ereprijzen, idem voedster jong konijngrijs ram A-klasse 1 ZZG en ereprijs, idem wit voedster jong ZG. J. Pongers met Rijnlanders geelzwart ram oud 2GG, idem voedster oud 2 ZG: Combinatie Ter Harm- sel-Pluimers met Papillon zwart voedster oud 3 GG, idem isabella ram oud 1 GG, Combinatie Preuter met Rex wit ram jong 1ZZG en 2 ereprijzen, idem voedster jong 1ZZG en 5 ereprijzen, idem blauw ram jong 1ZG, idem voedster jong 1ZZG en voedster jong 1ZG. J. Zijlstra met Rex blauw ram A klasse 1GG, idem gouwe naar voedster A-klasse 1GG. B. J. Schreurs met Klein Chincilla ram oud 1ZG, idem voedster oud 3 ZG, idem ram jong 3ZZG, idem voedster jong 2ZG, idem GG. Combi natie Ter Harmsel-Vos met Klein Chinchil la ram jong ZG, idem voedster jong GG H. Beverdam met Tans voedster, oud GG, idem ram oud 1ZZG en 7 ereprijzen, idem voedster oud GG, idem blauw voedster jong 1GG, idem madagascar ram oud 1ZZG en ereprijs.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3