Riessen vuur so u zestig zeuwntig jour 1 Rijkspolitie wordt uitgerust met walkie-talkies en mobilofoons Drie Europese greyhounds van allure achter het hazevel op natte renbaan de Koerbelt Jaarvergadering Verbond voor Veilig Verkeer werd op een zeer geschikt tijdstipt gehouden Aldolem beziet zwart-wit dia's Huidverzorging G. van de Noortwon de Wieringabeker F1LMNIEUWS P-~' rï onze bank uw brandkast Coöp. Raiffeisenbank „Notter-Rijssen" MENSINK Voor schoonmaken van WEEKBLAD VAN RIJSSEN ook voor uw reclamecampagne Eerste Rijssense Schoonmaakbedrijf Slokker PIANO'S EN ORGELS Vrijdag 18 oktober 1968 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 2 Bezinningsreek Veilig \erkeer ging van start VOOR BABY'S HUIDJE Renteloze leningen lot som van f 5000.- Darwin won mÊMamm 31..* «f horlogeprijs Typhoon was ware typhoon Biiasgi kursussen aanvraag subsidie EHBO-kursus verkiezingen Coöperatieve Raiffeisenbank Notter-Rijssen Huttenwal 31 ELECTRONISCHE De Veilig-Verkeer-bezinningsweek ging wat Oost-Nederland betreft, maandag in Rijssen van start. Dat gebeurde in aanwe zigheid van een aantal autoriteiten, w.o. de officier van justitie te Almelo, mr. W. L. de Walle, majoor Zijp van de rijkspolitie, ver schillende burgemeesters en andere geno digden. Nadat burgemeester Landweer een kort openingswoord had gesproken, waarbij hij de activiteit van de afd. Rijssen van het Verbond voor Veilig Verkeer releveerde hield burgemeester De Meester van Marke- lo een openingsrede. In het hele land heerst ongerustheid over de vele verkeersongevallen. Steeds weer op nieuw rijst de vraag, wat en hoe aan dit vraagstuk iets gedaan kan worden. Vaak zijn kinderen en bejaarden slachtoffers, van het verkeer. Het aantal kinderen van (1 tot 14 jaar be droeg 440 en het aantal bejaarden boven de 65 jaar) 580. Opvallend is, aldus de heer De Meester dat vooral veel voetgangers verongelukten. Het is daarom dat in deze Nederlandse be- zinningsweek de aandacht er voor 'n groot deel op gericht is de veiligheid voor de voet gangers te bevorderen, waarbij vooral aan dacht wordt besteed aan het oversteken, het lopen op buitenwegen, het op de juiste wij ze aangeven van het veranderen van richting door fietsers en berijders van bromfietsen en vooral ook het zichtbaar zijn bij duister nis (achterlicht). Dat de kruisverenigingen en de scholen medewerking geven aan deze bezinnings- week vond hij verheugend. In het hele land zullen door 2500 wijkverpleegsters in 1500 wijkgebouwen instructies worden gegeven en ook op de scholen zal grote aandacht wor den geschonken aan de bevordering van een veiliger verkeer. VERKEERSPOLITIE. In een korte inleiding schetste majoor Zijp van de Rijkspolitie de organisatie van de verkeerspolitie. Binnenkort zullen alle groepen uitgerust zijn met mobilofoon of walkie-talkies. De cijfers van de ver keersongevallen met dodelijke afloop zijn verontrustend. Ook in het rayon Almelo, waar de eerste maanden van dit jaar niet minder dan 70 slachtoffers zijn gevallen. De voorzitter van de afd. Rijssen de heer G. Strijker waardeerde naar hij zei de goe de verhouding met de plaatselijke overheid. Om de aandacht op de bezinningsweek te richten hebben wij een aantal activiteiten ontwikkeld zoals een fietsenkeuring, auto- verlichtingskeuring en vooral een voorlich- tingsmorgen voor de bewoners van de drie bejaardencentra. Hij overhandigde 'n weef- spoel. De aanwezigen ontvingen vervolgens uit de handen van de districtsconsulente mej. Wielinga een attentie, ter herinnering aan de opening. In het bejaardencentrum Eltheto werd een voorlichtingsbijeenkomst gehou den. De bejaarden uit de wellehof en het r.-k. bejaardentehuis waren per bus ge bracht. Voor de vertoning en de bespreking van de dia's, waarbij een aantal van Rijs- sense situaties, bestond grote belangstelling. Gisteravond werd in garage Valk een autoverlichtingskeuring gehouden die de he le week telkens bij 'n andere garage zal wor den herhaald. Zestig wagens verschenen. Van praktisch alle moest de verlichting worden bijgesteld. Na de zeer geslaagde contactavond van de AFV Aldolem op maandag 7 oktober j.l., waarbij de amateurfotografen van Rijs sen eikaars vakantiedia's bespraken, meent het bestuur gezien de grote opkomst en het enthousiasme van de aanwezige leden, de volgende contactavond van donderdag 24 oktober met vertrouwen tegemoet te mogen zien. Op deze avond, die gehouden zal worden in café- rest. Royal aan de Haarstraat en als gewoonlijk om 8 uur begint, zullen zwart wit opnamen vertoond worden die in de af gelopen zomer door de Aldolemleden maakt zijn. Behalve vakantie-opnamen zijn ook andere onderwerpen toegestaan. Het ligt in de bedoeling het vertoonde materiaal van commentaar te voorzien. Het formaat is dit keer geheel vrij en niet aan een be paalde grootte gebonden. Op 11 november vertoont en bespreekt Aldolem een Bondscollectie, eventueel aan gevuld met eigen werk. Op beidee avonden zijn belangstellenden, als steeds, van harte welkom. In de afgelopen week werd aan de Ned. herv. kerk in Rijssen een renteloze lening aangeboden van f 1000,- en twee van f 2000,- Hiermee zijn de renteloze leningen geklom men tot een bedrag van f 57.000,-. Dit is ruim elf procent van het totaal benodigde bedrag. Voorts kwamen aan giften binnen voor de nieuwe kerk in wijk 2 f 95,- en in wijk 3 f 128,-. Op het kerkelijk bureau werd afgegeven f 533,- en in de kerkcollecte f 25,-. Inmiddels is vorige week met de bouw van het nieuwe kerkelijk centrum in plan Zuid een aanvang gemaakt. zacht-zuiver-gezond PUROL en PUROL-poeder In de leeszaal van het parkgebouw orga niseerde de jeugdcommissie van de zwem en poloclub De Mors vorige week vrijdag avond een feestavond voor de Morsleden boven 14 jaar. Door mevr. Ten Brinke, secre taresse en de heer J. Eshuis, bestuurslid, werden de medailles uitgereikt aan de club kampioenen. Voorts ontvingen de heren van het eerste poloteam en hun trainer-coach Richardson elk 'n medaille voor 't dit jaar behaalde kampioenschap. Ook de meisjes die polokampioen wer den kregen, evenals hun trainer en bege leider de heer Ten Brinke, uit handen van de secretaresse elk een medaille aangebo den. De Piet Wieringabeker, die elk jaar wordt uitgereikt aan de minst gepasseerde Morskeeper, ging dit keer naar de jeugdi ge Gradus van de Noort, die zal trachten deze (wissel)beker volgend seizoen te ver dedigen. Na de uitreiking der prijzen volgde een gezellige feestavond, die tot ruim half twaalf, duurde. Zowel bestuur als de bijna 50 aanwezige leden waren vol lof over de organisatie van de feestavond. Zaterdag en woensdag zal de film „The Bridge on the river Kwai" worden ver toond. De inhoud handelt over de rivaliteit onder gevangenen in een werkkamp. Disse daage kwam min zwoager met Mie- ne zinne vrouwe, det is ne zuster van oonze Jenne, op nen nomdag der eens achter hen kiekn. Det doot ze nog wel eens at 't good wear is. Ze zeent alleene, en dan ziej teegn mekoar nog wa gaaw oet e'kui- jerd, en duurdet ze baejde nog good oet de beene küent komn, weelt ze zi'k nog wa eens vetrean en dan hooit ze 't mear op oons an. 'k Mag toch nog wa hemn as ze komt, want min zwoager weet oaweral van en kan mooi veteln op zinne meneere. Zoo ook vegangn wekke. 'k Was net an 't skriewn met det stukn vuur de kraante, en opeens har ik um ach ter miej stoan en leus hee oawer minne skoolder hen, det ik skreef oawer de leem- greeawers in de Hoch. Non toen was de boot an want hee hef zelf aalt op 't tichelwoark e'was en doar van als biej n' eane had, zoo wa biej de To.in as biej Jaejs Buul. 'k Har hoaste gin tied um de skriewerieje an de kaante te doon, of hee begun a. Iej skriewt zegge van zwoar woark in de Hock- non det was 't ook wa, en iej kwam der oet te zeene met det leem greawn, det was neet mooi mear. Vuural atter zoo non en dan ne buuje kwam dan was 't oew wat. Iej skoeln dan wa in de hutte zoo lange at 't reangn mear was 't wier dreuge dan mos 't wier gebuurn en gleer iej smangs zoo vot. Moej dan mekoar n' leem ook nog too gooin dan zag iej der oet as n' oordeel. Toch was 't wa plezeereg woark met me kaar en hew der vaake vuile wille had. Zoo kwam der eens op nen vumdag zo'n heertje met de fietse. n' Mooi skier pakng harre an n' heudjen op en van dee glem- mege skeuntjes an de beene. Noa atte zear gonge nog noa de skoole in Utrech en kwamme oet Almelo. Heee vreug offe wa roond mog kiekn um steender te gaddern want doar learne nog oawer. Non det mogge natuurlijk wa atte oons mear neet vuur de beene en in de weg luep. Hee har n' buulke biej zik met nen ha mer. Ieder bod zagge wiej wa dette nen steen in n' buul dee, en wat steender huw hee kapot bekeek ze dan, en gooin ze dan wier vot mear ook wat gongn ook n' buul in. Toen at smirs tied was um te skoffen vreug ter um eene offe ook zin har in koffie, dan konne wa met goan noa de hutte woer aw wat zatn en woer 't vuer a an was e'maakt. want 't kooldern der a boawn oet. Non det wolle wa geane, noa atte zear, dan konne doar meteen de brugge biej op etn. Hee gongn noa zinne fietse woerte ne taske ofhaaln, mear watte der in har was neet vuile, n' Poar dunne flist.erkes stoete, woer at n' gewoon meanske nog neet ge- nog an hef atte a zat is. Mear affijn, zukke leu doot ook neet wat en dee küent ook met meender too. „Goat hier mear biej miej zitn wiej küent wa n' betjen opskikn", zeg Pos Janwilm teegn um den at heelemoale achter in zat, en meteen leare ne oole kraante doar too, „dan kriej de bokse ook neet smeerg". Wiej wussen wa woerumme of hee det dee want achterin de hutte rooknt aalt 't meeste en was 't mangs neet oet te hooln vuural atter vuur de weend op stunn. Het is tijdens de nationale windhondenren- wedStrijden zaterdagmiddag op de renbaan de Koerbelt geen minuut droog geweest. Toch besloot het bestuur de van heinde en verre gekomen deelnemers aan deze seizoen slotwedstrijd niet teleur te stellen, vooral omdat de fraaie opgehoogde baan in uitste kende conditie was. De onlangs door de ge meente Rijssen ter beschikking gestelde kanstine bewees goede diensten omdat deze als tribune voor de toeschouwers, die de coursen van hieruit prachtig konden vol gen, fungeerde. De renbaan, die in kringen van deskundigen veel geroemd is en vaak een der beste renbanen van Europa ge noemd wordt, bleek zeer regenvast te zijn, zodat van glij of valpartijen geen sprake was. Het waren temeer belangrijke wedstrijden omdat hieraan werd deelgenomen door niet minder dan drie Europese kampioenen, die met hun eigenaren voor de aanvang van de courses werden gehuldigd. De verwach tingen waren dan ook hoog gespannen, naar later bleek terecht, ^npdat er ook tij dens de neerplenzende re^en opvallend goe de tijden werdén genoteerd. Ook werden de resultaten van de honden met spanning af gewacht omdat deze middag de laatste van de serie wedstrijden om de zg. horlogeprijs werd verlopen. Deze horlogeprijs is ingesteld door de windhondenvereniging Rijssen, die niet meer van plaatselijke betekenis is, waar waarin wordt samengewerkt door verschillende vereniging uit het Oosten en Noorden. Deze horlogeprijs kon worden gewonnen door die honden die in het afgelopen seizoen deelna men aan wedstrijden georganiseerd door de windhondenverenigingen te Arnhem, Rijs sen en Groningen, waarvan zaterdagmiddag in Rijssen de beslissing moest vallen. Ge noeg aanleiding voor spanning dus. Na een spannend duel werd deze horloge prijs gewonnen door Darwin van het Vooren- land (Rijssens bloed) thans eigendom van (de heer Wabben uit Valkenburg. Weliswaar moest Darwin met minimaal verschil in de Greyhounds A-klasse het onderspit delven in zijn, .strijd met Bieilla van de heer Arts uit net Brabantse Son. maar zijn totaal presta tie was voldoende om de begeerde prijs te bemachtigen. Voor de heer Godlieb uit Groningen werd het een schitterende middag. Zijn in bla kende conditie verkerende Typhoon werd in de whippets A-klasse winnaar van de hor logeprijs welke prestatie extra relief kreeg omdat de goed getrainde hond in de finale, in een neus aan neus duel een fractie van een seconde eerder de finish passeerde dan de Europese kampioen Blacke van de heer van Gemert uit Dubbeldam. Hier was de fi nale zo spannend dat toeschouwerd het met elkaar eens waren over ht feit, dat een zo pijlsnelle start, en zo uitgekiende boch tentechniek en zulk een spannend duel op de Europese renbanen een zeldzaam verschijn sel is. Typhoon leverde om in voetbaltermen te spreken in dit fraaie d«el een hattrick, door de Europese kampioeiwte verslaan, de horlogeprijs te winnen en levens de uitge loofde Rijsserbergprijs in de wacht te sle pen, uiteraard tot grote vreugde van de Gro ningse heer Godlieb. In de Greyhounds-B klasse werd na span nende courses en herkansingsrennen een enerverende finale „verlopen", die door de toeschouwers ademloos werd gevolgd. Hier werd Diana van de Oegslaan van de heer Been uit Groningen winnaar, op de voet ge volgd door Donar van het Veerenland van de heer Bakker uit Rijssen. Een fraaie eind strijd ontwikkelde zich ook in de finale van de whippets-B klasse. Hier werd het een prachtige zege voor Clarissa van de Schicht van de heer Bruintjes uit Oude Pekela, die hier de gevreesde Kingship van de heer Sweelssen uit het Limburgse Nieuwenha- gen versloeg. In de whippets-C klasse was de eerste prijs voor het frêle veelbelovende hondje met de fraaie naam „Orchidee de Tissaij" van mevr. D'Awans uit het Belgi sche Londerzeel. Zoo asse wiej, wiej konn det wa hemn en wernder wa an e'weant, mear nen vrümden den knikken a gaaw dee troann oawer de kennebakn. Janwilm en Hoazen Goajt den at an de aandre kaante van um zat vreugn um 't hemd van 't gat. Woer te van dan kwam, watte dee. offe a lange leart har, en joos mag weetn wat neet mear en oon- derwiel skueewn ze a dichter op um a, iej begriept wa met de smearge leemkleare. Toen asse um ne komme vol koffie deenn, druenk hee ne wal op mear doar treuke zukke lelkes biej, det 't wa ne veerduite weard was aj te zeene ham. Non was det gin woonder want 't was kloarloeder suuke- raj, en aj det dan neet e'weant zeent, dan weej't wa. Vuur de tweede komme bedaan- kne dan ook gaaw, en zear dette wier an 't gaddern wol. Toen atte boetn kwam, was ter van zn mooie pakng neet vuile mear oawer, want doar har Janwilm en Goajt wa vuur e'zorget toen at ze zoo stief teegn um an warn goan zitn. Hee har de vuelkes nog wa in de bokse mear vearder zagge der oet van den leem van woer ziej miej, zelfs 't buis harre nog vol zitn. Wiej lachen oons troann en harn de grütste wille, det begriep iej en zeann teegn me koar: „Den krop oew vuureers neet wier biej de leemkeals in de hutte". Hee hefter nog wa n' zetje met an 't poetsen e'was um ter of te kriengn, mear jè det hulp um neet vuile, joa 't worder nog earder slach ter van, vuural toen atte prebeern um ter of te kriengn met nen zakdook den atte nat har e'maakt. Op 't lessen gaffe 't op en begunne nog eawn wier te gaddern, mear toen wiej wier an 't woark gongn. harre der a gen og van ep nom hak op. 'k Deanke det te in één keer de boek vol har van 't steender gaddern en de leemkeals, want wiej hebt ter um nooit wier e'zeeene. Ne mooie pot hebbe wiej ook e'had met den jonge van kreentn Mans veteeln min zwoager vearder noa dette de piepe har an e'stükn, en de vrouwe koffie har in egütn. Den kwam biej de Tojn op 't tichel woark, noadette eers a n' zetje aander woark har e'doane. At zukke jongs pas kwamn mon ze van alle voort karwaejkes opknapn. Vandaage deenn ze dit, en moarn harn ze wier aander woark ook a net woer at 't oet kwam. Ook worn ze aalt gebroekt um de boskopn te doon, atter 't een of aan der oet Riessen mos worn e'haald. Hee harder nog mear ennege wekn e'was, toen Tojn Oarnd teegn um zeg: „Getheendrek hier hej nen rieksdaalder, loopt ees gaaw noa Oabram achter de Kroone, en haald doar vuur dee seantn doonderdüpkes. Atte vrüg woer at 't vuur is dan zeg iej mear vuur miej". „Good Oarnd" zeg den jonge, den at mear met n' half oor har e'lusterd, en a lange bliej was dette n' zetje vot kwam, vuur ne boskop. Dee doonderdüpkes gebroeken ze vrooger um met duur n' oawnd te skeet as ze an stokken warn, mear den jonge wus det ze ker nog nin, want toen atte wier kwam harre nen grootn breef in de haane den atte Tojn Oarnd gaf met de weurre. „Aste- bleef. ik kan K der,jnear vuur viewntwenteg stuuwer kriegn, ze monn der ees wier wat besteln, en Oabram vreug wat aj doar wa met woln doon". „Wat hej in vreadesnaam dan met e'brach" zeg Oarnd den at n' breef en de seantn an pakn. „Zooltdrupkes" zeg den jonge met n' koold gezichte. „Dee haj miej toch ook besteeld. „Kuuken", skreewn Tojn Oarnd. „Iej vestoat als met 't gat. lusterd dan better. Wat mut ik met zonnen breef vol zooldrupkes doon". „Det heb ik miej ook al of e'vroagn" zeg Getheendrek, „en det vrüg Oabram ook al zoo ak zear." „Suffert", bekken Oarnd, „Woerumme brach iej ze dan met. Der wier met hen en zoo gaauw meugelijk in ruiln vuur doonder düpkes, en aans how iej hier neet wier te komnDoar hef ter nog nooit eene zoo gaaw hen en wier noa Riessen e'was as den jonge toen. Mear een dinge wisken hee vuur eers neet wier of en det was n' naam van zooltdrupke. Tookn wekke vearder, Getjan. Het was een goede gedachte van de afd. Rijssen van het Verbond voor Veilig Ver keer tijdens de Veilig Verkeersbezinnings- week de jaarvergadering te beleggen, om dat dan ook de eigen leden verslag kon wor den gedaan van de wijze waarop in Rijssen de bezinningsweek wordt afgewerkt. De vergadering had plaats in Hotel Spekhorst onder leiding van de voorzitter van de af deling de heer G. Strijker. „We moeten op deze vergadering denken en praten; ons bezinnen op de verkeerssitua ties in Rijssen, omdat onze vereniging kan worden gezien als schakel tussen de bur gers en de overheid, waarmee overigens een bijzonder goede relatie bestaat. Aan diverse punten die in de vorige leden vergadering naar voren zijn gebracht is door de gemeente vrij veel aandacht besteed, en wij zijn daarvoor zeer dankbaar", aldus de heer Strijker, die het min of meer be treurde dat door Rijssen een Rijksweg loopt, terwijl de invalswegen veelal provinciale we gen zijn, waarover de plaatselijke overheid nu eenmaal geen zeggenschap heeft. Al schijnen een aantal maatregelen noodzake lijk de rijks- en provinciale waterstaat pre fereren veelal een vlotte doorstroming van het verkeer boven het plaatsen van stoplich ten en het nemen van soortgelijke maatrege len. Overigens was de heer Strijker van me ning, dat ook de burgerij vaak mee kan wer ken aan een vlotter en veiliger verkeersaf wikkeling zonder dat het direct nodig is, dat overal maatregelen voor getroffen moe ten worden. Hij bedoelde in dit verband de wijze van parkeren vooral in de nieuwere wijken, waar naar zijn mening en naar die van het bestuur van de afd. Voor Veilig Verkeer vaak slordig wordt geparkeerd. Vaak blijkt dat tengevolge van dubbel par keren een onveilige situatie ontstaat, die als men in bepaalde straten onderling zou af spreken zou kunnen worden vermeden. De heer Strijker deed een dringend beroep op de bevolking zich op dit soort punten verant woordelijk te voelen en als het ware vrijwil lig medewerking te geven ter voorkoming van onveilige situaties. De secretaris de heer J. Smit kon in zijn jaarverslag releveren dat een groot aan tal activiteiten zijn ontplooid Zo werd in het afgelopen seizoen een groot aantal z.g. sleutelcursussen gegeven die gevolgd wer den door ongeveer 250 cursisten. Voor een 30-tal kleuterleidsters werd door mej. Hoo- gendijk een lezing gehouden, terwijl een plaatselijke verkeerswedstrijd werd gehou den voor scholen van het voortgezet on derwijs. waarbij de eerste prijs werd behaald door het team van de chr. Mavo-school, die bninenkort zal deelnemen aan de districts wedstrijden. Er werden een drietal cursussen „Pech on derweg" gegeven door de heer Borkent leraar aan de technische school. Aan het school-verkeersexamen werd door vele leerlingen van de lagere scholen deel genomen. Dit examen verliep mede door de goede medewerking van de gemeente en de politie weer „zeer goed". Op de openbare lagere school zal in de naaste toekomst worden gewerkt met ver- keersbrigadiertjes, aan de instructie waar van reeds gewerkt wordt. De stand van Veilig Verkeer op de Rijli- to heeft sterk de aandacht getrokken. Niet minder dan 1000 deelnemers lieten zich tes ten. De financiële positie van onze afdeling is niet altijd rooskleurig zo was de heer Smit van mening. Mede omdat vele plannen we gens geldgebrek niet gerealiseerd konden worden heeft het bestuur besloten een sub sidie-aanvrage bij de gemeente in te dienen. Door de heer J. B. Th. Meijer werd het fi nancieel verslag uitgebracht. Mede op zijn verzoek werd een kascommissie benoemd. De heren R. Eshuis, C. Lugtigheid en M. Pijffers namen hierin zitting. Voor wat het komende seizoen betreft werd medegedeeld dat twee sleutelcursus sen zijn gepland, waarvan de eerste zal kunnen beginnen op 5 november, als zich voldoende gegadigden daar voor aanmelden. Wederom zal een cursus „Pech onderweg" worden gegeven waarvoor zich staande de vergadering een aantal leden aanmeldden. De heer Strijker deelde nog mede, dat de wens van het Verbond voor Veilig Verkeer is dat in het voortgezet onderwijs verkeers- onderricht in het leerplan wordt opgenomen, terwijl men ook van mening is dat de ver keersproblematiek wetenschappelijk moet worden aangepakt. Het landelijk Verbond streeft bovendien naar een periodieke keu ring voor auto's. In de vergadering werd de vraag gesteld of het mogelijk was of in samenwerking met de EHBO afdeling een soort cursus zou kunnen worden ontworpen waar de eerste beginselen van EHBO zouden kunnen wor den bijgebracht. Dit in het kader van de toe komstige nieuwe eisen voor het behalen van het rijbewijs. De heer Kroeze deed een be roep op de leden de ledenwerfactie te steu nen. Laat ieder lid zorgen voor 5 nieuwe leden. Dat Rijssen slechts een 300-tal leden heeft noemde hij min of meer „tragisch". O Wegens het aftreden van de heren V.d. Weerd en Rozendom vond een bestuursver kiezing plaats. De heer V.d. Weerd adju dant van de rijkspolitie bedankte omdat hij ook deel uitmaakt van de gemeentelijke verkeerscommissie en ook omdat men van Verbondszijde van mening is dat afdelingen zoveel mogelijk particuliere initiatieven moeten blijven. Wel zal de heer V.d. Weerd als adviseur aan de afdeling verbonden blijven. Tot nieuwe bestuursleden werden (bij accla matie) gekozen de heren G. Klein Horsman en H. Freeke. Nadat diverse verkeerssituaties in Rijssen kritisch onder de loep waren genomen werden een aantal verkeersfilms gedraaid, waarmee het einde kwam van een vrucht bare vergadering. FFEISENBAN K De safe van onze bank is uw brandkast. Een veilige bewaarplaats voor uw waardepapieren en sieraden. Voor iedere cliënt een apart safe-loket. We bieden u voor weinig geld veel veiligheid. Door notaris F. van Schooten te Rijssen, zijn de prijswin naars getrokken in de door ons uitgeschreven foto-puzzel wedstrijd in verband met het ingebruik nemen van het bijkantoor in plan zuid te Rijssen. Als winnaars zijn aangewezen de volgende personen: j Hoofdprijs: G. Voortman, Joh. Willem Frisostraat 12, j Rijssen prijs: mej, S. H. Goorman, Schapendijk 43, Notter prijs: Gerdien Vlogtman, Koninginneweg 22, Rijssen prijs: Jan Goossen, Piet Heinstraat 24, Rijssen G. Otten, Trompstraat 11, Rijssen J. Gerritsen, Gerard ter Borchstraat 9, Rijssen M. J. Baan, Wilhelminastraat 17, Rijssen G. van den Noort, Elsenerstraat 62, Rijssen D. Wolters, Huttenwal 7, Rijssen H. van de Maat, Dannenberg 50b, Rijssen M. van den Noort, Elsenerstraat 62, Rijssen J. de Groot, Koninginneweg 9. Rijssen B. J. Beunk. Dr. Stokkerstraat 1. Rijssen G. Beunk. Dr. Stokkerstraat 1, Rijssen E. J. Kleinjan< Nieuwe Hoeksweg 8, Notter H. .J. H. Baan, Walstraat 16, Rijssen H. Leunk, Blokdijk 6, Notter Alex Braakhekke, Wierdensestraat 111, Rijssen H. J. Baan-Baan, Smalendijk 1, Zuna A. Gerritsen, Gerard ter Borchstraat 9, Rijssen G. Smit, Paulus Potterstraat 2, Rijssen M. Zandbergen-Klein jan, Frans Halsstraat 27, Rijssen Koos Beldman, Gerard ter Borchstraat 3, Rijssen Mevr. A. J. Koster, Frans Halsstraat 35, Rijssen SCHOONMAAK- MOEILIJKHEDEN Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Schoonmaak van fabrieken, scholen, gebouwen, glazenwassen schoorsteenvegen enz. SCHOONMAAKBEDRIJF Nassaustraat 63 Tel 305a Holterweg 42 MERKEN MET WERELDREPUTATIE PIANO-ORGEL - EN MUZIEKHANDEL Almelo Ootmarsumsestr 32. Tel 3219 Deventer Kleine Overstr. 45. Tel 14815 I De oplossing was als volgt: 1. geopend van 9-12 en van 2-5 uur, donderdagavond van 7-8 uur, zaterdags van- 9-12 uur 2. Wilhelminaschool 3. Chr. Lagere School ,,De Dclle" 4. Klokkendijk 5. Notter 6. Zuiderkerk 7. U.L.O.-school 8. Zuna 9. Schildkerk 10. 5 ramen 11. 2 banken 12. Huishoudschool 13. Oude L.T.S. 14. 66 ruitjes KANTOREN EN FABRIEKEN GLAZENWASSEN ONDERHOUDSWERK

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 2