meubelen vloerbedekking gordijnen enz. ^oppert' ONDANKS AANTREKKELIJK SPEL LEED EXCELSIOR VERDIENDE NEDERLAAG /Cieoen PHILIPS MEISJES Riessen vuur so u zestig zeuwntig joar Jewilmke FILMNIEUWS terugge AFWEZIG - en n grüsmeejer van Harry Sportclub ontvangt Vesos Hellendoorn Mej. T. v. d. Maat won Ter Horstbeker Vrijdag 11 oktober 1968 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 U treedt binnenkort in het huwelijk U wilt uw kamer vernieuwen U gaat verhuizen U krijgt binnenkort een nieuwe woning Koopt dan NU uw Nu nog stukken voordeliger Na 1 januari 1969 wordt de nieuwe omzetbelasting (BTW) ingevoerd. dokter Oosthoek DAMESSALON DE HAUTE COIFFURE MAISON Wij vragen Dit werk bestaat uit Enkele bijzonderheden voor lichte montagewerkzaamheden INLICHTINGEN kunt u dagelijks krijgen aan ons bedrijf tussen 8.30 uur v.m. en 17.00 uur n.m. bovendien zijn wij op: Maandagavond, 14 oktober a.s. van 18.30- 19.30 in: NIJVERDAL, bij hotel Buursink, Grotestraat 53. Dinsdag, 15 oktober a.s. van 18.30 -19.30 uur in RIJSSEN, bij hotel rest. Gijsbers, Enterstraat 7. (Vanaf deze plaatsen hebben wij rechtstreeks eigen perso neelsvervoer naar ons bedrijf) gemiste kansen W edstrij dprogr anima van Excelsior teams geen killer Opstelling Sportclub Formatie korfballers Veel felicitaties voor jubilerend predikanten echtpaar VEEMARKT BURGERLIJKE STAND WONING - INRICHTING te» 2334 RUSSEN Eeteretr. Donderdag 17 oktober Vrijdag 18 oktober Zaterdag 19 oktober PARFUMERIE COSMETICA HAARSTRAAT 8 TELEFOON 2286 SCHOONHEIDSSALON PEDICURESALON Hoofdindustriegroep Produkten voor Industriële Toepassing LELYWEG 1 ALMELO. het samenstellen van bedradingen voor elek tronische apparaten, het monteren van kleine onderdelen en het wikkelen van spoelen. zittend en schoon werk ln een rustige werk omgeving, geen handwerk, goed loon (Philips C. A. O.) Jeugdspaarregeling. gratis bedrijfs kleding, personeelsvervoer of vergoeding van reiskosten, deelname aan cursus van een der plaatselijke Vormingsinstituten, etc. Excelsior heeft het zaterdagmiddag tegen een fanatiek spelend WZC uit Wapenveld niet kunnen bolwerken. De Wapenvelders, die met de 2 punten bij zonder goed wegkwamen, konden door keepersfouten en door directer spel de zege veilig stellen. De rood-witten, die technisch beter speelden dan hun gas ten, voerden hun combinaties té ver door. Dit was een kolfje naar de hand van de hard en stevig ingrijpende WZC- achterhoede met doelman G. de Graaf als sluitstuk. Excelsior begon goed en ging sterk aan vallend van start; er ontstonden dan ook ge vaarlijke situaties voor het doel van de Wa penvelders doch doelman De Graaf greep telkens goed in al had hij de grootste moei te met een vliegend schot van Van Vondel. J. Wold kopte een voorzet van rechts in de doelmond waar doelman De Graaf de bal wegsloeg; opnieuw werd het leer weer in geschoten, maar weer wist De Graaf het leer te bemachtigen. WZC stelde daar snelle tegenaanvallen tegenover om via de buitenspelers de pro- duktieve middenvoor W. Kruisweg te be reiken, die echter door de uitblinkers Beunk en Dannenberg goed in bedwang werd ge houden. Een vrije schop werd door Krijgsman in de doelmond geschoten en door linksbinnen Leyer overgenomen, maar Beunk wist het harde schot met zijn lichaam te keren en weg te werken. De rood-witten bleven aandringen en in de 22e minuut zond rechtsbuiten Eertink een hard schot in dat doelman de Graaf met een prachtige save haast zijn doel wist te werken. De corner ging voor het doel langs en werd door iedereen gemist. Van Vondel besloot een knappe solo met een hard schot dat echter juist naast ging. Uit een corner van rechts kopte Kappert juist over de lat. Maar de roodwitten sprongen onnauwkeurig met hun kansan om. Toch nam WZC na vijf minuten nogal verrassend en tegen de verhouding in de leiding. Kruis- Indien de toestand der terreinen het toelaten dan is voor a,s. zaterdag het volgende programma voor de diverse Excelsior-elftallen vastgesteld. Het eerste heeft net als vorige week weer een nieuweling in de tweede klasse als te genstander, n.l. Klazienaveen dat tot hiertoe wég de gevaarlijke middenvoor van de gas ten wist zich los te werken van de Excel sior achterhoede en zond een hard schot in dat via Beunk naast ging. De corner van rechts draaide gevaarlijk in het doel en ver dween over de graaiende handen van doel man Gerritsen. Excelsior sloeg echter hard terug. Reeds in de volgende minuut was de stand weer gelijk. Een hard schot van Van Losser werd tot corner verwerkt. De cor ner werd door Eertink koelbloedig in het doel gewerkt. 1-1. Ook na de thee waren de Rijssenaren de beste ploeg en waren veelvuldig in de aan val, maar de killer scheen in de rood-witte formatie te ontbreken. De WZC achterhoede verkeek zich op een pass van Eertink en Van Vondel kwam grote missie Op maandag 21 oktober organiseert de K.N.V.B. in het kader van het jeugdplan Nederland een lichtwedstrijd op de Koerbelt tussen de (voetballende) Twentse en Gelderse jeugd. De wedstrijd die wordt gespeeld op het terrein van de v.v. Sportclub Rijs- sen begint of half acht. vrij voor doelman de Graaf maar deze wist de bal te keren. Een corner van links werd door Kappert ingekopt^ maar de Graaf stond weer op de goede plaats. Van Losser schoot uit een vrije schop van Van Vondel juist naast. Toch liep WZC verder uit. Bij een van de schaarse aanvallen die meestal op de Ex- celsiorachterhoede strandden zwenkte Krijgsman naar rechts en zond een schot in die onder het lichaam van doelman Gerrit sen doel trof. Geleidelijk aan gingen de gas ten die de overwinning roken beter spelen en doelman Gerritsen redde enkele keren uitstekend bij felle inzetten. Excelsior kwam toch nog weer naast de gasten. J. Wold schoof de bal door de ver dediging van de Wapenvelders naar de op voile snelheid lopende Van Vondel die de bal langs de uitlopende de Graaf schoot. Excelsior bleef kansen scheppen en weer brak Van Vondel door; hij schoot echter te gen de doelman schoof het leer in het doel, waar een back de bal van de doel lijn wist te werken. WZC kwam toch nog tot de volle winst toen Krijgsman vanaf de rechtervleugel voorzette en de ongedekt staande Kreijken fraai kon inkoppen en de Wapenvelders aan een 1-3 zege wist te hel pen. Sportclub Rijssen 1 dat vorige week zater dag niet speelde in verband met de gesteld heid van de terreinen speelt zaterdagmid dag om kwart voor vier thuis tegen het eerste elftal van Vesos uit Hellendoorn. Sportclub 2 gaat naar Enter Vooruit 2 en zal wel met een nederlaag terugkeren. Sportclub 3 speelt thuis tegen ASV 4. Om twee uur ontvangt Sportclub 4 de tweede editie van Daarlerveen. Sportclub 6 gaat naar SVVN 5. Sportclub BI brengt een be zoek aan GFC B2 en Sportclub Cl speelt op de Koerbelt tegen plaatsgenoot Excelsior C4. Zaterdagmiddag verschijnt Sportclub 1 in de volgende formatie. Doel: A. Smit; ach ter: Nijzink, Lichtenberg, Ruiterkamp en M. Rutterkamp; midden: Vincent en Kamp huis; voor: Potgieter, Van Brussel, A. J. Rutterkamp en M. Alkema. Harry treuk an 't koordje, en doar leup de mechiene wier. Mear 't gung non neet be- poald kalm en hènig. Mét dat de mechiene an-sleu, vleug e weeld vuuroet, as 'n joonk peardje. Harry dr achteran, meat 't gung té rap. Hee stroekeln ouwer 'n brommer, dèn ze dr harn dale 'elèg en zo gung de grüs-mechiene automatisch voorwaarts, 't Dinge dreei'n vuurtreffelijk, dat mut 'ezeg worn. Ait verdan, doewn-heürig 't grüs of, dwars duur de viooltjesbern. De snippers vleung duur de loch. Gelukkig was de me chiene non ook an 't eane van 'n hof, hee zol zich wel vaste dreein in de conifeern. Maer dat ha'j edach. 't Ene wiel stotn op ne keie, de mechiene maakn nen zwenk en gung regelrech op 't hoes an. Harry wol in de bene komn, mear har op de stea zin been verstoekt en kon gin been verzetn. „Griept ne dan toch, ezel!" Skreeuwn ne teengn Je wilmke. Mear ja, dat hulp neet vuile. Je wilmke kon dr neet gaauw genog biej wean. Harry zin moo, dèn op 't terrasje thee dreunk in de zunne, zag 't apparaat ankomn, en vleug in paniek de tuinduurn binn. Asse non de duurn nog rap har dichte-egooid, mear zee steun doar mear in de kamer, de hane vuur de oongn en mear an-goan. De me chiene hobbeln ouwer de tegels, bengs! teengn 'n drumpel op en hoep! noar binn. Toen har Jewilmke 't steur vaste. Mear al dreei'n ne as nen doln gek an 't haandvat, 'n kabel was bliekboar te krap 'ewes, en zodoende bleef de mechine lustig verdan dreein. Hee wol wal is iets aans als alduur grüs. In de kamer lea vaste vloerbedek'nge met langharige pool, zo-asse dèt neumt. Wat kon de grüsmechiene dat skeln, hee vrat wal verdan. Pas biej de achtermure steune teegn de ven- terbaanke an te steaigern. Doar konne neet verder, en toen pas veun Jewilmke 'n kleplichter, woer 't motortje met kon worn of'ezet. 't Was miej de schü wal! Dwars ouwer 't kleed leup ne gladgescheür- ne bane van vieftig centimeter breed. Har ry zin moo strek dr gedurig ouwer hèn met de hane en bleef jammern; ,,'t was de deurste voerbedek'nge dr of, 'n allerdeurs- ten Harry küm op hane en veute de ka mer binn. Zin gezichte vertrük van zearte, en van ontzetting, toen e de ravage zag. Het eerste twaalftal van de korfbalclub Sportclub Rijssen gaat zaterdag naar Vrie- zenveen voor het spelen van een competi tiewedstrijd tegen SDO. De Rijssense ploeg verschijnt in de volgende opstelling. (Vertrek 2.30 uur vanaf het Schild). Opstelling: Aanval: mej. M. Pas, mej. J. de Groot, A. Vrugteveen, H. Lubberts. Mid den: mej. J. Beldman, mej. D. Timpert, J. Troost, J. Nieuwenhuis, Verdediging: mej. Z. ter Beest, mej. A. Langkamp, J. Ruiter kamp, H. Wesselink. Reserve: Mevr. J. A. Eerting, H. J. v.d. Noort. Het tweede spe tegen Centrum 1 op het Sportpark De Koerbelt. Aanvang 3.45 uur. Opstelling: Aanval: mej. H. ter Maat, mej. A. Niks. J. Ehrenhard, G. Heuten, Midden: mej. J. Nieuwenhuis, mej. M. H. ter Maat, A. J. Visser, H. Altink. Verdedi- gin: mej. Pat. Langkamp, mej. L. Verbeek J. van Pijkeren, Olde Reuver of Briel. Re serve: mej. J. Agteresch, G. Bruins. Corvee: mej. M. H. ter Maat, mej. Pat. Langkamp, G. Bruins, H. Altink. Afgelopen maandag hetdachten ds. A. Bregman en zijn vrouw het feit dat zij der tig jaar geleden in het huwelijk traden. Voor de leden van de gereformeerde ge meente (Noorder- en Zuiderkerk) gaf dit aanleiding om hun herder en leraar de gelukwensen aan te bieden. Honderden le den zowel mannelijke als vrouwelijke heb ben dan ook dankbaar gebruik gemaakt van de gelegenheid om het predikanten echtpaar te feliciteren met het jubileum. Zowel 's middags als 's avonds schuifel den de belangstellenden langs de tafel waarachter de fam. Bregman had plaatsge nomen. Voor deze gelegenheid had men de trouwzaal van de Noorderkerk in gebruik ge nomen, en zeker niet ten onrechte, want de pastorie was beslist te klein geweest. Ook de kinderen van de vier scholen der gere formeerde gemeente bleven niet bij hun ouders achter en boden eveneens hun ge lukwensen aan, wat de vriendelijke pre dikant met zijn vrouw zeer op prijs stelde. Het Noordermannenkoor onderbrak zelfs de repetities in de Zuiderkerk en zong het echtpaar in de trouwzaal van de Noorderkerk enkele liederen toe, onder leiding van de heer H. Slettenaar die sinds kort de diri geerstok hanteert voor het koor. Sonoor, maar warm klonken de donkere mannenstemmen door de stille zaal in „Hoe teer blijft Gij Uw kind genegen". Een ont roerde predikant sprak namens zijn vrouw en kinderen woorden van dank tot de diri gent en het koor voor hun prachtige zang. Duidelijk werd maandag nog eens onder streept hoe geliefd deze predikant is bij de leden van de gereformeerde gemeente in onze woonplaats. Vrijdag en zaterdag zal de film „Mini- weekend" worden vertoond. De inhoud han delt over een doodgewoon Londens jongetje die, overdonderd door de hedendaagse sex- uitbarsting, aar het dagdromen is geslagen. Hij zoekt vervulling van zijn wensen, het geen hij tenslotte schijnt te hebben gevon den. Woensdag draait de film „De jonge Ve nus". In ons vorige nummer berichtten wij dat de hervormde jeugd van Rijssen met het winterwerk was gestart. Abusievelijk deel den wij mee dat het Rijssens Mannenkoor deze eerste avond luister bijzette. Dit werd echter gedaan door het Hervormd Kerkkoor. Jewilmke gung dr mear is van duur. Hee dorf pas um de boch te lachen. Mensentied wat ne vuurstellige! Gediene vreug, hoe de boskop was ontvüngn. „Wal oarg good", zea Jewilmke, „mear as ik oe was, zol 'k dr mear rap hèn goan met 'n wiendruufke. Mear hooit ne neet vuur de grüsmechiene, want dan zi'j ne zoo kwiet" Woer of 't koomp det wee'k nin, mear ik ke vuur miej geluewe det de leu van vroo- ger harder en stoarker warn as rechtevoort en ook det ze mear konn hemn at ter op an kwam. Ze konn zoo gezeg, mear oet de streu maakn. Of 't non koomp duur 't etn wat ze in dee daage kreengn, zoo as kaar- nemelkspap met stroop, pannekooke met dikke piln brood, en zoo non en dan smid- daagns nen goon dikken spekhas biej de eerpel, al was ze dan smangs ook n' betje gastereg of stoark, ik weet 't nin, mear toch is 't zoo. 't Was in elk geval heel wat aans as dee liflafjes dee ze oew van daage an n' dag vuur zett, vuural aj jonge vrouw- leu in thoes hebt, want dee muuj met dee zwoare kos van toen neet an komn, en zeent voort bange as ze te dikke wordt. Vuur de lijn zengnt ze dan, mear det ze zoo ma ger wordt, det ze met n' sik duur de ruepe küent vretn, of zi'k umme küent dreejn in n' laampnglas, det gef nin. Dikke worn is ter neet mear biej. At heur non de weend good vuur 't gat poesset weejt ze vot. Vrooger was 't aans, de leu monn mear konn ook mear, at ter op an kwam, hemn. Aj zaggen wukke lange daage of ter wat maakn. dan begreep iej gewoon weg neet woer at ze 't vol hueln vuural sommers. Doar steet teegn oawer det 't lange neet zo'n jachtereg spil was as rechtevoort, mear toch aj de leu ham oet n' stoom of van tichelwoark, die woarken van 's moarns vroo tot 's oawns laate. Zoo ak a wa earder e'skreewn hebbe be- gunn ze um n' uur of zesse en dan tot zes zeuwn uur 's oawns en dan noa de tied nog op 't laand um de eegne eerpel en wat ook nog um n' betje rogge te vebouwn. Ook harn der wat, joa ik kan wa zegn veskaejn, ne koo of nen kies op n' stal wat ook zin woark met brach. 's Middaagns harn ze dan n' good uur tied um te skoffen, ten minste dee oet n' stoom, um in thoes te etten. Mear jdet mos ook goan van hoas- Aangevoerd: Ponies 78, Runderen 29, var kens 643. Totaal 750. Prijzen: 14 melk- en kalfkoeien van f. 1200, tot f. 1400,- per stuk, 9 pinken van f. 900.- tot f. 1050,- per stuk, 6 graskalveren van f. 525,- tot f. 650,- per stuk, 14 drachtige zeugen van f.350,- tot f.450,- per stuk, 629 biggen van f.70,- tot f.82,- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel kalm, prijzen staande. Zeugen: Handel rustig, prij zen staande. Biggen: Handel lui, prijzen lager. Speeltuingebouw „Margriet Lentfersweg. Bijbellezing Zondag- en woensdagavond 19.30 uur. Evangelisten: L. Oosterkamp en M. Smeenk. je repje, want non goat degennege dee at vear of woont allemoale met de fietse of nen brommerd, mear toen mos als loopn- de gebuurn. Ook de wiewe warn drok in thoes en nomn de keals zoo vear as ze konn, wa nen hoop woark oet de haane zoo as voorn en zoo en ees n' stal oet messen, mear jè, dan bleef ter aander woark vuur lign, en zoo kont wa eens gebuurn det ze spil neet op tied kloar en op de toafel harn at de keals smiddaagns in thoes kwamn, en det gaf wa eens norkerieje. Zoo har een van dee jongs van Hazeween- kel, den at doar woonn in 't Giezenstruetje doar achter Brots ook geduureg e'bekkert at zin moo smiddaagns 't etn niet goar har e'had. Zin va den at det was beginn te veveeln, har op nen middag e'zeg toen hee wier har oet ep'akt: „Weej wat moarn- middag zal ik 't oew in teegn brengn. Is dan good?" Den jonge har der umme lachet en e'dach, det dut de oole baas toch nin. Mear joa wa, n' volgenden middag har n' ooln Hazeweenkel wat nen vrümden was, en ook a in de Oos har e'zetn, met nen teel- der met eerpel en snieboonn, biej Elferink op n' hook e'stoan, woer at non Teun van de Goeie woont, net vuur at n' stoom oet gong. Toen den jonge doar an was e'komn met de aandre stoomgaste was hee op um an e'stapt en har um n' teelder in de haane drok met de weürre: Hier vret op non, hej't non vroo genoge". Den jonge har van veraldereerd<eghaejd n' teelder ook nog an e'pakt en zi'k dood e'skaamt, vuur de aandren, dee de grütste wille harn e'had, want hee wus wa det ze um doar met zoln ploagn, en hee 't nog wa nen zet zol munn huern. Um oawer 't woarken van de keals vear- der te kuijern, dee op 't tichelwoark of in de leemkoele dee monn net zoo had wosseln en peezen as de stoomgaste, alleene ze zatn neet n' heeln dag binn, en kreegn mear friske loch. 't Was oew aans wa n' zwoar woark, vuural at ze in de Hoch in de leem koele stuenn. At ze n' leem dan froaj deepe monn haaln en mekoar mossen toogooin in de huegte dan kossen 't menneg zweet drue- pelken. En smeerg at ze der van worn, ze zaggen der aalt oet van den leem van woer ziej miej. 's Middagns teegn twaalne dan skaejn ze der n' zetje oet um wat te etn. Ze kreupn dan biej mekoar in ne hutte, dan at ze maakt har half in de groond met opstoandn poar sleette of dann woer at ze oole slatte en heedplagn oawer hen harn e'leg. zoodet ze tamelijk druege konn zitn at ter eens ne buuje kwam. Miln oet 't dak stuek nen ooln emmer met n' boam der oet wat zoo vuile was as n' skos- teen en woer at n' rook duur vot kon, want smirs worder aalt n' vuer an e'leg um kof fie te zetn in ne smorre den at zwat was van root en smitsel. Det was gin woonder want 't braandhoolt kwam vuurnamelijk van de dann, en smangs fll 't ook nog nat op de koop too, zoodet 't rookn van woer ziej miej in de hutte. Doar wordt aalt e'zeg iej zett noarns zuk- ke lakkere koffie in as in ne smorre, mear dan moej de koffie neet hemn e'pruuuwt dee at de leemkeals zatn, want det was zoo wat kloar loeder suukeraj, doar deen ze knobn van in woer aja ans vief zes keer genog an harn. Het steuk doar neet zo net, at 't maer broen was en ze der de pannekooke en wat ze aans met harn e'nomn mear met vot konn kriegn. Harn ze 't etn op dan zatn ze nog eawn biej mekoar te klasjeneern, n' een steuk n' piepke an en n' aander dee der ne nieje proeme achter of har hee der kot vuur 't skoffen nog eene achter e'doane, dan harre den vuur 't etn zoo lange an de kaante leg en stop ne non wier in n' moond. 's Oawns noa 't woark sjokken ze wier op thoes an en dan most nog wier n' zetje gebuurn, ook a net as de stoomgaste, in 't huejlaand of in n' Es tot at 't duuster wor. Zee zuk wosseln dee de leu vrooger en ze konn 't oawer 't algemeen ook. Ze warn harder en stoarker. Dee van de Russe dee munn ook gloepstoark hemn ewas, joa dee munn dinge hemn konn doon wat aj hoaste zoo neet geluewn küent. Doar mutte eene hemn e'was, den har eens ne keer n' voor türf haalt oet 't Venne met peard en waage, en toen was um oonderweg n' hoepel van 't rad e'lop. Um der met vedan te vuern was oew ook wa wat, want dan harre kaans det um 't heele rad oet mekoar vul. Goo road was duer, mear hee zat neet vuur één gat gevangn. Haaln 't heele rad der of, gooint met n' hoepel en al op de waage boawn op n' tuerf pakn n' as weer at 't rad of was in de haane, lear de liene um n' nakke, en hot doar gongnt hen op 't hoes an, op dree raan, terwiel hee zelf de waage an n' eenn eane op huel. De leu dee at um teeg'n warn e'komn harn oarg e'kèkn, en de oogne hoaste neet konn ge luewn, Ne aandre keer harre an 't mes laan e'was biej thoes woer att nog a-, froaj drekkeg en soppeg biej n' meshoop har e'was. Toen atte der n' bes voor op harre pakt, kont peard met gin meuglijkhaejd de waage lus trekng, wat 't stomme deer ook pre- beerd har. „Zoo jonge", mutte toen teegn t peard hem e'zeg det op 't lessen bekof was. van al 't matteln. „Wilt 't nin, dan zal ik het eens prebeern". Hee mut toen 't peard vuur de waage hen hem e'spant, was zelf in 't eanspan e'goane, har de bueme op e'pakt. de rugge kromt, en zoo woar ak het oew vetelle. hee har t* heele voor lus e'truekn en e'brach tot doar woer at de weg good har e'was. Doar har hee der *t peard der wier vuur e'spant met de wüere: Jè jong wiej munn mekoar voort helpen, want aans wordt neet wat. Det biej n' eenn neet wil lukken, geet biej n' aandren wa". Tookn wekke vearder, Getjan. met 1 overwinning en 2 gelijke spelen tegen DES in SVZW 4 punten behaalde uit 6 wedstrijden. Er zit dus voor Ejcelsior wel een klein kansje in om te winnen maar dan moet de voorhoede weten hoe men doel punten moet maken. Excelsior 2 krijgt bezoek van Vrooms- hoopse Boys 2, dat dit jaar promoveerde en een bijzondere goede start had in de eerste klasse door uit 4 wedstrijden 7 pun ten te behalen. Excelsior 3 speelt ook thuis en ontvangt de reserves van ASV uit Aadorp waarte gen het tweede elftal voor 14 dagen een grote overwining behaalde, zodat er voor het derde zeker een gelijkspel in deze ont moeting zit. Excelsior 4 treedt als gastheer op van Jiet Bornse BCSV 3. Het vijfde elftal van Se Rood-Witten gaat naar Wierden en ont moet daar SVZW 4 en heeft kans op twee winstpunten. Het zesde elftal is vrij. Ex celsior 7 en 8 hebben beiden ook thuiswed strijden en hebben respectievelijk SVZW 5 en ASV 4 als tegenstanders. Bij de junioren moet het Al elftal het op De Koerbelt opnemen tegen het Enschedese Sparta Al. De A 2 junioren ontmoeten in Hellendoorn de Al junioren van SOS. Ex celsior BI en B2 en B3 spelen allen uit. BI gaat naar Borne 1, de B2 junioren brengen een bezoek aan Nijverdal BI en het B3 elftal komt in Wierden tegen Omhoog B2 binnen de lijnen. Ook Excelsior Cl speelt uit en wel in Almelo tegen Rietvogels Cl. De C2 junioren spelen op eigen terrein tegen het Cl elftal van SDOL evenals Excelsior C3 dat Haarlese Boys C2 ontvangt. Het vierde C elftal gaat naar de overzij de van het Sportpark en heeft Sportclub Rijssen Cl als tegenstander, terwijl de pu pillen in Notter op het Eversbergterrein te gen de pupillen van Eversberg spelen. De jeugdcommissie van de zwem- en polo club De Mors, bestaande uit de dames Geerling, Markvoort en Siemerink en de Smelt, organiseerde vrijdagavond in het ge bouw van de speeltuinvereniging Irene aan de Vennekesgaarden een feestavond voor de Mors-jeugd beneden 14 jaar. De jeugd werd getrakteerd op versnape ringen en drank en door diverse spelletjes aangenaam bezig gehouden. Voorts werden de medailles uitgereikt aan de diverse club kampioenen. Dit geschiedde door de heer G. ten Brinke, secretaris van de technische commissie. Mej. Truus van de Maat, die in het afge lopen seizoen 19 records had scherper ge steld, kreeg uit handen van de heer J. Es- huis de H. ter Horst-trofee aangeboden. De Ter Horsttrofee is een wisselbeker die jaar lijks wordt uitgereikt aan de zwemmer of zwemster die de meeste clubrecords in één seizoen op zijn of haar naam brengt. Heden (vrijdag)avond wordt in de lees zaal van het parkgebouw een feestavond georganiseerd voor de Mors-jeugd boven 14 jaar. Op deze avond zal de Piet Wieringa- beker worden uitgereikt aan de in de afge lopen polo-competitie minst gepasseerde keeper of keepster. Bovendien worden de medailles aan de clubkampioenen uitgereikt Sn aan het heren- en meisjesteam die deze romer polokampioen in hun afdeling wer den Jewilmke was op weg noar Harry, dèn verkerige har met Jewilmkes zuster Gedie ne. Hee mos nen boskop ouwerbrengn. Harry zinne oalders warn pas verhuusd. Ze harn 'n mooi laandhuuske loatn timmern boetn-of, in de vriejigheaid. Ie keekn vuur de leefhebberieje noar 'n hof roondumme 't hoes. 't Gezón was ne fleen- ke lappe, zoonder 'n spierke onkruud dr in. Harry steun nèt te fiemeln an 'n motor- meejer, dèn ze pas harn 'ekoch. Jewilmke deer zinne boskop en steun te kiekn noar de nieje mechiene. ,,'n Heel ge mak", zea Harry, „ie dreeit mear an 't haandvat en doar lüppe wal hèn, zo rap as ne kiefte". Harry treuk an 't startkoord. 't motortje be gun te sputtern, maer Harry kon dreein watte wol, de mechiene bleef kalm stoan prütteln op 'n spaarbrander en küm neet oet te veute. ,,'n Kabel is oet vaste 'ebrükn" zea Jewilmke. „Dat is nen teengnvaller", gromn Harry, „en toch mut 't grüs dr vandage nog of. „Weej wat?" zea Jewilmke, „ie haalt zo lange 'n gaskabel oet oewn oaln brommer, dèn dr toch mear steet te niksen, non ie 'n Kadet hebt." Dèt veun Harry 'n good iedee, en noa tien minuutn prutsen was de zake wier terechte. GEBOREN: Gerhard Arwin, zv A. ter Weele en G. Nij- land, Johannes Vermeerstraat 21, 2 okt.; Johan, zv M. Dommerholt en J. Kreijkes, Huttenwal 35, 3 okt.; Maria Francina, dv J. A. Elbersen en J. W. F. Wechstapel, Ligtenbergerweg 14, 4 okt.; Hendrina Adriana, dv M. Slagman en H. Nijsink, Arend Baanstraat 46c, 5 okt.; Linda, dv D. J. Nijland en B. J. M. Waan- ders. Burg. Knottenbeltlaan 13, 7 okt. Gerritdina Hendrina, dv J. Nijkamp en F. Janssen, Dannenberg 33, 6 okt. ONDERTROUWD: Derk Jan Getkate, 23 jaar, Wierden, Enter, Putman Cramerstraat 53 en Hanna Dannen berg, 21 jaar, Rijssen, Weth. H. H. Korte- boslaan 79, 2 okt.; Emil Oscar Leendert Peeters, 22 jaar, Al melo, Lieven de Keystraat 51 en Gerritje Geertje Leeftink, 20 jaar, Rijssen, Nassau- straat 44, 3 okt.; Arend Jan Lichtenberg, 25 jaar, Rijssen, Wattstraat 19 en Geertrui Brinkman, 20 jaar, Rijssen, Haarstraat 36, 4 okt.; Gerrit Jansen, 25 jaar, Vriezenveen, Alme- loseweg 58 en Maria Willemina Troost, 21 jaar, Rijssen, Lentfersweg 81, 4 okt. GETROUWD: Jan Willem Brinks, 23 jaar en Hermina Nijkamp, 21 jaar, Rijssen, Hangerad 23, 4 okt.; Sijmen Jans Veenstra. 25 jaar en Elisabeth Smelt, 21 jaar, Rijssen, Watermolen 33, 4 okt.; Gerrit Jan Fokkert, 26 jaar en Aleida Ma ria van den Berg, 21 jaar. Wierden, Provin- cialeweg Zuna 8a, 4 okt.; Mannus Kwintenberg, 23 jaar en Jenneken Vruggink, 22 jaar, Rijssen, Blinde Banis- weg 9, 4 okt. OVERLEDEN: Frans Wilbers, 82 jaar, wv L. Ekkel, Lent fersweg 83, 1 okt.; Hendrikus Mattheus Paauwen. 84 jaar, on gehuwd, Enterstraat 50, 20 sept. te Almelo.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3