t' Sportclub Rijssen sloeg Blauw-Wit met 2-0 doch benutte weinig kansen Excelsior-SV ZW moesten twee goals samen delen Sportclubkorfballers versloegen Sportlust Riessen vuur so n zestig zeuwntig joar Coöp. Raiffeisenbank „Notter-Rijssen" Bronchi letten Vanaf Morsweg niet meer over de de overgang bij Dannenberg SPELRESULTATEN VAN DE EXCELSIOR- ELFTALLEN Mediterraneo door RKSV in de pan gehakt de bank is er voor Huidverzorging Sportclub Rijssen Programma voor de Rood-Witte teams Feestavonden voor de Rijssense jeugd WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Sportclub 2 verloor in Vriezen veen >clie\vijk Sportclub zag film van de Duitse reis Atletieksuccessen van vier Sportelu bieden Opstelling korfballers SIMCA1100 IMJiir Garage SCHUPPERT HUTTENWAL 31 Vrijdag 27 september 1968 V y v'"W—-',-.v/rr~-r V. Op haar terrein op het sportpark de Koerbelt ontving Sportclub Rijssen zaterdagmiddag het standaardteam van Blauw Wit uit Markelo en behaal de tegen deze ploeg, die nog geen enkele wedstrijd gewonnen had, een magere 2-0 zege. Gezien de legio kansen die de thuisclub deze middag op een presenteerblaadje kreeg aangeboden had het een zege met dubbele cijfers moeten worden. De viermansvoorhoede, bestaande uit Alkema, Van Brussel, Rutterkamp en Potgieter kwam echter slechts één keer tot scoren. Het andere (eerste) doelpunt kwam op naam van stopper Lohuis. Bij de thuisclub ontbrak stopper-aanvoer der Ruiterkamp, die werd vervangen door M. Rutterkamp. Lohuis bezette deze middag de stopperspilplaats terwijl Alex Lichtenberg met het aanvoerderschap werd belast. De straffe wind die schuin over het veld stond deed vooral voor rust veel afbreuk aan het spel. Sportclub startte met de wind mee en profiteerde hier in zoverre van dat zij gedurende drie kwartier storm liep op de veste van doelman Landeweerd. Het zette echter geen zoden aan de dijk, ondanks de goede voorzetten van Alkema en de solo van rechtsbuiten Potgieter, (weer present na een afwezigheid van twee weken). Het doelpunt dat Sportclub Rijssen in de zesde minuut scoorde kwam zeer onverwacht. Een doelschop van keeper Landeweerd naar linkshalf Ter Beek werd op de middellijn on derschept door stopper Lohuis. Deze trapte hard in de richting van het Blauw Wit-doel. Landeweerd stond iets te ver voor zijn hei ligdom en met een grote boog verdween het leer achter hem in het net (1-0). Een gevaarlijke uitval van Blauw Wit di rect hierop deed de kleine voorsprong van Sportclub wankelen. Vallend bracht Smit ech ter redding bij de harde inzet van rechtsbin nen Aanstoot. De thuisclub trachtte met ver re schoten doelman Landeweerd te verschal ken. Door de harde wind misten vele scho ten echter de goede richting. Potgieter tracht te na een solo Landeweerd van dichtbij te verslaan. De Blauw Witkeeper stond echter op de goede plaats en ranselde het leer uit de hoek. Rutterkamp miste van dichtbij en uit een pass van Van Brussel knalde Potgieter hard naast. Een kopbal van Rutterkamp, uit een voorzet van Alkema die deze middag veel werk verzette, onderging hetzelfde lot. Het was ook zeer moeilijk voor de Sportclubvoor- waartsen om door een acht mansverdediging te komen die koste wat kost de score zo laag mogelijk wilde houden. Een gevaarlijke terugspeelbal van Lohuis in de dertigste minuut was Sportclub bijna noodlottig geworden. Koops en Jansen liepen tegelijkertijd op keeper Smit toe doch met een harde trap wist deze opluchting te bren gen. De ver mee naar voren gekomen Vincent loste in de 32ste minuut een hard schot dat door Landeweerd in een corner werd omge bogen. Vlak voor rust luwde de aanvalsdrift van Sportclub enigszins en kreeg Blauw Wit meer bewegingsvrijheid. Eerst schoot Van Brussel nog eens voorlangs het Blauw Wit- doel en plaatste Rutterkamp een vrije trap rakelings over de lat. Toen echter mocht Blauw Wit het proberen. Verder dan de su bliem spelende Ligtenberg, die deze middag uitstekend werd geassisteerd door Lohuis en Vincent kwamen de Blauw Wit-aanvallers ech ter niet. Wel probeerde rechtsbuiten Beldman het eens met een verre trap doch deze ging hoog over. Toen na de pauze de wind iets minder hard was gaan waaien kwam dit het spel van bei de ploegen wel ten goede. Het kwam ech ter niet boven de middelmaat uit. Ook nu bleek Sportclub de betere ploeg die niet meer stormliep doch haar aanvallen met meer over leg uitvoerde. In deze periode groeide de Blauw Wit-verdediging tot voor hen onge kende hoogte. Vooral Van de Werve en Tha- len hadden uitstekend vat op de Sportclub- aanvallen. Slechts één keer liet de Blauw- Wit-verdediging zich na rust nog verrassen. Dit was in de zevende minuut. Vincent lan ceerde zijn rechtsbinnen Van Brussel, die eerst Thalen omspeelde en daarna beheerst langs Landeweerd schoot. (2-0). Ook Blauw Wit schiep zich meer kansen dan voor rust en in de 20ste minuut redde stopper Lohuis op de doellijn toen Smit reeds verslagen op de grond lag. Aan de andere kant schoot Potgieter goed in, doch ving Van de Werve het leer met de borst op. Van Brussel zocht het doel te ver naar links en Alkema kopte uit een voorzet van Potgieter rakelings over. De harde inzet van Kamphuis belandde via >et lichaam van rechtsachter H. Landeweerd >p de lat terwijl Alkema uit een hoekschop jven later hard tegen de onderkant van de Sportclub 2 dat zaterdagmiddag te gast was feiB Voorwaarts 3 in Vriezenveensewijk ver loor daar, tegen de verhouding in, met 3-2. Voor rust waren de gastheren sterker en drukten dit uit in een 2-0 voorsprong. Na de pauze gaf Sportclub echter de toon aan en kwam van 2-0 via 2-1 naar 2-2. Toen.de gast heren, naar de mening van de arbiter wat te hard gingen spelen, staakte deze de wed strijd. Na tien minuten liet hij weer hervat ten, nam aanvechtbare beslissingen en in de nog resterende tijd wist Voorwaarts het duel in haar voordeel te beslissen (3-2). Zoals te verwachten viel won Sportclub 3 op de Koerbelt van de vijfde editie. De cij fers 6-3 zijn alleen van belang voor de sta tistiek. Sportclub 4 moest op eigen terrein met 4-2 het onderspit delven tegen SVVN 3 uit Nijverdal. Sportclub 6 tenslotte verloor met het kleinst mogelijke verschil van Enter Voor uit 6. Uitslag 2-1 in het voordeel van de man- i«o uit Enter. lat knalde. In de stand kwam echter geen verandering meer en toen arbiter Rikhof voor het einde floot was de zege terecht gekomen bij de ploeg die er qua spel en techniek de meeste aanspraak op maakte. Door het gelijke spel van Eversberg tegen Vesos (2-2) heeft Sportclub Rijssen thans al leen de leiding in de eerste klasse A. Za terdag speelt Sportclub zijn tweede uitwed strijd in dit seizoen. SVV in Sibculo dat za terdag in Lemele verloor met 2-1 is gastheer en zal er op gebrand zijn om de ongeslagen leiders een of zelfs twee punten af te snoe pen. Het zal voor Ruiterkamp c.s, die zater dag zullen aantreden zonder A. Ligtenberg en Lohuis (militaire dienst) geen gemakkelijke wedstrijd worden. Wanneer de Rijssenaren echter hun normale spel spelen en zich niet laten intimideren zal zij ongetwijfeld met een zege uit Sibculo terugkeren. Het was geen hoogstaand voetbal dat Excel sior en SVZW, het talrijke publiek, op het Sportpark. ,,De Koerbelt" zaterdagmiddag voorschotelden, en de thuisclub bereikte dan ook lang niet de vorm die het in de voorgaan de wedstrijden had laten zien. Misschien heeft 't niet meespelen van Bolink en J. Wold hierbij enigszins een rol gespeeld. Het verband in de ploeg was enige keren to taal zoek. Bij S.V.Z.W., dat stevig op de bal speelde, was Baan in de achterhoede een groot struikelblok voor de Excelsior-voorwaartsen terwijl ook doelman Hammers een betrouwbare in druk maakte, die enige zeker schijnende doel punten wist te voorkomen. Wat spel betreft had geen der beide ploegen ADVERTENTIE hotttdronh in fabl«tvortn.95ct Voor genodigden en verdere belangstellen den werd vrijdagavond in het clubhuis van Sportclub Rijssen op de Koerbelt een film ge draaid van de reizen van de Sportclubvoet ballers naar Altmorschen en Lieblos. De heer Grevelink een verwoed amateurfii- mer en lid van Sportclub Rijssen had voor eigen rekening hiervan een film opgeno men, evenals van een gecostumeerde voetbal wedstrijd op tweede Paasdag van dit jaar. Al met al was het een leuke avond voor het publiek. De heer Geerling dankte na afloop namens alle aanwezigen en meende te mo gen veronderstellen, dat over b.v. tien jaar deze films nog interessanter zouden zijn dan zij nu reeds waren. De huldiging van de heer Alkema. oud-trainer van Sportclub Rijssen, ging deze avond niet door omdat de heer Al kema verhinderd was. Dit zal gehouden wor den op een nader te bepalen datum. ADVERTENTIE zacht-zuiver-gezond PUROL en PU ROL-poeder^ De Vriezenveense korfbalclub Sportlust 1 was zaterdag op de Koerbelt te gast bij de korfballers van Sportclub. Voor rust was het een harde, doch sportieve wedstrijd waarin de partijen elkaar niets toegaven. Beide teams verzuimden echter te doelpunten en zo brak de ruststand maagdelijk aan. Na de pauze was Sportclub iets sterker en speelde snel ler dan voor de rust. Dit resulteerde al spoe dig in een 1-0 voorsprong, door een handig trekballetje van M. Pas. De Vriezenveners probeerden terug te komen doch de Sport clubverdediging gaf geen krimp. Toen de thuisclub de aanval opnieuw overnam was het J. Nieuwenhuis die raak schoot. (2-0). Sportclub ging door doch de gasten lieten zich na het tweede doelpunt niet meer ver schalken. Sportclub Rijssen A speelde zaterdag een uitwedstrijd tegen het Nijverdalse NKC B. De eerste helft werd een slappe vertoning. recht op de overwinning en het gelijke spel 1- 1 geeft de verhouding dan ook goed weer. Excelsior startte met de schuin over het veld waaiende wind in de rug, maar de eerste aan vallen waren voor S.V.Z.W. welke vooral geleid werden door linksbuiten Timmerman, die soms te veel vrijheid kreeg van invaller Zwiers. Na 15 minuten kwam een schijnbaar ongevaar lijke aanval van de gasten maar de bal werd door de achterhoede van Excelsior slecht weg gewerkt, waarvan midvoor De Lange dankbaar profiteerde, en met een klein tikje passeerde hij de uit positie gespeelde Gerritsen: 0-1. Excelsior, dat dit niet verwacht had. Viel nu ook aan, maar de acties van Leusink en Van Vondel waren te doorzichtig opgesteld, en le verden vooreerst geen gevaar op voor de S.V. Z.W. achterhoede met Baan als de grote man. Er was ongeveer een half uur gespeeld toen Excelsior een goede aanval vanuit de achter hoede opbouwde. Zwiers plaatst de bal naar Bruggink die een zuivere pass gaf naar Van Vondel die hard op doel schoot. Even veran derde Kappert de bal met het hoofd van richting en doelman Hammers kon de gang naar het net maken; 1-1. S.V.Z.W. was nu zichtbaar gedupeerd maar Excelsior vergat door te drukken om de score een ander aanzien te geven. Wel werden enige goede aanvallen opgezet, maar de ach terhoede der gasten wist telkens het gevaar te keren. Na de rust een ineens veel spelend Excelsior dat zich plotseling bewust was geworden dat er veel meer te behalen was dan een gelijk spel en geheel bezit nam van het middenveld. S.V.Z.W. zag het gevaar en trok zich geheel terug in de verdediging en wist met kunst- en vliegwerk telkens het gevaar te keren voor al dank zij doelman Hammers die een zeker schijnend doelpunt na een schot van Van Vondel uit de hoek plukte terwijl hij even la ter een knal van Van Losser vakkundig stop te. Excelsior liet de moet zakken en S.V.Z.W. kwam weer meer in de aanval Maar Gerrit sen, geassisteerd door Beunk en. Kreijkes, ga ven geen krimp. In de slotfase probeerden de gasten alsnog de overwinning te grijpen maar goed keeper- werk van Gerritsen, die er tegen het einde steeds beter inkwam weet erger te voorko men en toen de niet altijd feilloos leidende scheidsrechter Stok voor de laatste maal floot, hadden beide ploegen de punten broederlijk gedeeld, een uitslag die de verhouding goed weer geeft, al was het spel van Excelsior wel iets beter verzorgd dan dat der gasten. Aan de door Sisu te Almelo georganiseer de jeugd-atletiekwedstrijden werd deelgeno men door enkele Sportclub atleten. Wessels liep de 80 m. in 12.1 sec. en bereik te een vierde plaats. Hij bereikte eveneens een vierde plaats bij het hoogspringen. Zijn sprong was 1.30 m. De 800 m. liep hij in 2.28.2 (6e in serie). K. Struik stootte de kogel 7.10 m. (5e plaats) liep de 600 m. in 1.59.8 (5e plaats) en de 60 m. in 9.4 sec. (3e pl. in serie). H. Agteres bereikte een 7e plaats bij het kogelstoten (7.12 m.) en liep de 60 m. in 9.7 sec. (4e in serie). Sjoukje Steenhuizen werd op de 60 m. 3e in haar serie met 10.9 sec. Zij stootte de ko gel 6.28 m. Sportclub Rijssen dat zaterdag uit speelt te gen SVV (Sibculo) moet het stellen zonder Alex Ligtenberg, terwijl het meespelen van Lo huis nog niet zeker is. Sportclub verschijnt in de volgende opstelling: Doel: A. Smit, achter Lohuis (of M. Rutterkamp), W. ter Harmsel, A. J. Ruiterkamp en A. Nijzink. Midden: J. Vincent en B. Kamphuis. Voor: M. Alkema, A. J. Rutterkamp, G. van Brussel en J. Pot gieter. B. en W. stellen de raad voor nabij de spoorwegovergang aan de Dannenberg een zo danige verkeersmaatregel te nemen, dat het verboden wordt om met een auto de Mors weg uit te rijden naar de overweg. Nu de automatische overweginstallatie in werking is gesteld kan het voorkomen dat het verkeer op de overweg en het verkeer uit de Morsweg (speciaal vrachtverkeer) in moeilijkheden komt. Onlangs is een vracht autocombinatie nog maar juist onder de bo men doorgeglipt. Dit kwam, omdat de vracht autocombinatie slechts langzaam door de bocht kon trekken. Halverwege deze manoeu vre kwam de installatie in werking door een naderende trein en slechts door vol gas te ge ven werd voorkomen dat de overwegboom op de combinatie terechtkwam. Schreven we vorige week dat een derby vol verrassingen kon zitten, zaterdag bleek dit weer want Excelsior I kwam op eigen terrein tegen SVZW uit Wierden niet verder dan een 1-1 gelijk spel. Excelsior 2 deed het beter en won in Nijverdal van DES 2 met 4-3. In een harde wedstrijd vooral van Voor- waartszijde, hiervan werd zelfs een speler kort voor tijd van het veld gestuurd, verloor Excelsior 3 in Vriezenveenschewijk met 3-1 van Voorwaarts 2. Ruststand 1-1. Het vier de elftal was in Hengelo te sterk voor Juliana 5 en won met 3-2. Excelsior 5 kreeg haar eer ste nederlaag te incasseren en verloor op eigen terrein met 4-3 van Voorwaarts 4. Het zesde bleef ongeslagen en bleef met 4-0 de baas over Enter Vooruit 5. De wedstrijd Excelsior 7- SVVN 5 werd afgelast. Excelsior 8 tenslotte kon niet tot winst komen tegen DETO 4 en verloor zoals te verwachten was met 5-0. Het Al elftal van de junioren boekte voor de hoofdklasse haar eerste overwinning en won in Almelo van de Al junioren van PH met 4-2. A2 verloor en wel op eigen terrein Zaterdag speelde de korfbalclub Sportclub Rijssen een thuiswedstrijd tegen TOP uit Vroomshoop. De Rijssense korfballers ver schijnen in de volgende formatie. Aanval: mej. J. Kamp, mej. P. Langkamp, J. Dannenberg, W. v.d. Noort. Midden: mej. L. Verbeek, mej. Agteresch, G. Bruins, H. Verbeek. Verdediging: mej. R. Bruggink, mej. A. Niks, H. Altink, G. Pas. Reserve: mej. J. Rutterkamp, mej. J. Goossen, F. Berkhof, E. Poortman. Het tweede speelt zaterdag te Heemse te gen Oostloorn. Vertrek 2.45 uur vanaf het schild. Opstelling: Aanval: mej. D. Goossen, mej. J. de Groot, IT. Wesselink, G. Heuren, Midden: Mej. I. Beldman, mevr. J. W. Eerting, A. Vrugteveen, Olde Reuver of Briel. Verdediging: mej. M. Pas, mej. A. Langkamp. J. Nieuwen huis, J. Ruiterkamp, Reserve: mej. J. Nieu wenhuis, mej. H. ter Maat, J. Troost, J. Ehren- hard. Het eerste elftal van Excelsior heeft zater dag een moeilijke uitwedstrijd, nu het een be zoek brengt aan VVOG in Harderwijk. Deze club startte met een nederlaag maar heeft nu twee overwinningen behaald en zo doende 4 punten-uit 3 wedstrijden. Op eigen terrein zijn de Harderwijkers altijd moeilijk te kloppen wat Excelsior vorig jaar ondervond Toch zijn de Rood-Witten indien meryvolledig kan uitkomen, niet bijvoorbaat kansloos al zal er dan beter gespeeld moeten worden als te gen SVZW zaterdag. Excelsior 2 speelt thuis en krijgt ASV 2 uit Aadorp op bezoek. Dit hoeft bij voorbaat geen nederlaag te worden voor de thuisclub. Ook Ex celsior 3 achten we wel in staat beide punten thuis te houden nu zij als gastheer optreedt van het Enschedese Sparta 2. Hetzelfde mag ver wacht worden van Excelsior 4 dat het Henge lose Juliana 6 ontvangt. Het vijfde elftal gaat naar Hulsen en krijgt daar Hulsense Boys 3 als tegenstander. Excelsior 6 en 8 hebben bei de thuiswedstrijden en treden als gastheer op respectievelijk van Blauw Wit 2 en Voorwaarts 5 uit Vriezenveensewijk. Bij de junioren krijgt Excelsior Al op eigen terrein Al van DOS 19 uit Denekamp te gast. Excelsior A2 speelt in Nijverdal tegen Al van de club van die naam. Het BI elftal gaat naar Hengelo en ontmoet daar Tubantia BI. De B2 junioren hebben een plaatselijke ontmoeting en wel aan de Wierdensestraat tegen BI van Rijssen Vooruit, terwijl B3 naar mede sport parkbewoner Sportclub Rijssen BI gaat. Ex celsior C 1 heeft ook een uitwedstrijd en komt in Hengelo tegen Hengelo Cl binnen de lij nen. Het C2 elftal ontmoet op de Koerbelt. Hul sense^ Boys Cl en Excelsior C3 en C4 in de dezelfde klasse ^^edeeld, spelen tegen elkaar. De pupillen Dl tenslotte komen thuis tegen Nijverdal Dl binnen dé lijnen. Aan beide zijden deden zich verschillende kansen voor, doch geen van de partijen wist hier voordeel uit te trekken. Een sterker Sport club zette NKC na rust onder druk en na tien minuten scoorde Janneke Kamp de openings treffer. (0-1). De Rijssense korfballers ble ven sterker en de Nijverdallers kwamen na rust niet meer door het middenvak. Zij j stonden echter geen doelpunt toe en zo br^k j ,het einde^aaq met een verdiende .1-0 zege voor j Sportclub. Den Hendrek woer aw't vegangn wekke oawer harn kon ook oarg oet n' bos komn at te passé kwam biej geval. Zoo harn ze eens in de Bouwstroate nen zet noarn las van rotn e'had, en 't algemeen gezegde was, zoo van de leu oonder mekoar, en wat Hen drek non en dan ook wal har huern moompeln. Det koomp duur den Hendrek met zinnen rommel van skütjes en huks achter thoes. Doar küent ze jongn zoo vuile as ze weelt, want hee dutter niks an. Hendrek leut de leu mear kuijern en treuk zi'k noarns wat van an. Nen buurman den at det rotnspil was beginn te veveeln har nen weendbuks e'koch, en waster op nen oawnd op an 't skeetn e'goane. Hendrek den at duur 't raam e'zeen har was noa boetn komn vleegn met de weüre: ,,Hee wat maak iej doar? Wiej det wal eens gaaw loatn, det zeent minne rotn". Van n' borreltje was hee ook ginnen vie- jaand, en 't mos a gek goan atter der zoo non een dan ginne kreeg daangs. Non har hee eens ne keer 't pensioen op munn haaln vuur zinne vrouwe, en doar mosse vuur langs Jan Kuuper. Toen atte op 't kan toor kwam woer atte 't kriegn kon, harre net e'doane, of atte froai haggen en bezweet was, teegn de aandre keals dee at doar harn ewas. ,,Miej duch Hendrek dej oew a drok hebt e'maakt iej hagget en zweet zoo", harn ze teegn umrne e'zeg. ,,Jè. det mean iej wa, det is de skoold van minne beene", zeg Hen drek met knipeugjen noa de gennege den ach ter 't loket zat. ..Woerdan"? harn ze um e'vroagn. Woerop hee heur met n' koold ge zichte tot beskeet har e'geewn: ,,Ik wol met alle geweeld biej Jan Kuuper an, mear minne beene warnt doar neet met eens, en begonn opeens al harder en harder te loopn, op nen draf ter langs hen en toen mos ik wa van oarmood met. Mear woer at non voort mut goan ak ter wier langs murre. det wee'k nog nin, umdet ik dan e'buurt hebbe". Teegn Gloep Jantjen den at ook gereegeld nen borrel druenk, joa smangs wa te vuile op har, har eens nen oolderling e'zeg. toen atte net wier oet ne vegunnege kwam en um oarg har stoan. „Jan... Jan koj det non neet loatn, um doar iedren dag n' poar borrels te koopn. Det kan gin kabel of tüew lien Aj zoo vedan doot geet 't neet good met oew aj det mear begriept". ,.Min leeve man", har Jantjen e'zeg: ,,det weet ik wa, en 't is ook oongelukkeg genog. mear ik kan der ook niks an doon, en zoo lange at 't neet veraanderd. mu'k ter wa n' poar koopn". ..Woerden"? har den oolderling e'vroagn. ..Umdetter gin eene zoo gek is um der miej iedren dag n' poar te geewn'% har Jantjen e'zeg. en meteen was hee vearder e'skungeld. Um nog eawn wier op Hendrek terugge te komn, det den neet op n' moond was e'vüln en wa zin wuerdjen kon doon at zoo in n' kroam te passé kwam. blik wa oet 't volgen de. In 't vuurjoar harre eens vuur n' eenn of n' aander, n' naam dutter neet too, een stukke laand munn bouwn in n' Es. Hendrek maakn zi'k nooit drok en dee 't aalt op zinn elf zes- endartegste of at 't um neet dwung, en zoo ook den moarn neet al te vroo an begun en det 't al heel op n' vumdag was toen hee in n' Es kwam. De gennege den at n' stukke laand der nues har ligng, van det wat Hendrek bouwn mps was ook gangs, mear den was smoarns a vroö begunn, en har dus a nen mooi eane umme. Den hetn Getjan van vuurnaam, mear atter de leu oawer kuijern dan was 't aalt n' Bril of de Proppe, wat zinn skeeldnaam was. Den Getjan was ook de rechte baas, endee niks leewer s n'a^nder de gek anstekn. Toen Hendrek dan ook kwam en beginn wol kon hee 't neet loatn um te zegn. ,,Miej duch aj laate zeent, koej wier neet oet 't berre komn, of hej eers biej n' Pol an e'was?" ,,Nee det nin Getjan", gaf um Hendrek biej wee at hee vroo genog kwam ten ant woord. ,,Woer at 't kan det wee 'k nin, mear ik harre van moarn toch zukke propn in de oogn en dee kon ik ter met ginne meuglijk- haejd zoo één twee dree oetkrieng. 'k Heb ter miej heelemoal met ophueln en velaatt. Getjan den at wa wus det te teegn Hendrek toch neet kuijern kon har in een keer genog en heül zi'k vearder mear stille. Toen hee echter met 't bouwn kloar was en op 't hoes an wol, en vuur 't eane van 't laand stun woer at Hendrek nog met gangs was, konne toch nog neet loatn um te zegn vuur atte vot wol: ,,Ak zoo langs de voarn kieke, Hendrek, dan zeg ik biej miej zelf, het lik wa of iej dikke hebt e'was gisteroawnd, en nog neet wier good nuchter zeent, zoo slingern aj doot met de ploog oawer 't laand". ,,Dan hej det wa vekeerd biej oew zelf e'zeg" gaf Hendrek um tot beskeet. „Duur dee smeerge dikke propn woer at ik miej van- 'Zoo kont gebuurn detter der moarn zoo met heb op e'heüln, heb ik in de jachterighaejd vegetn n' bril met te nemn um te zeen of ik ter wa rech oawer hen bouwn" Getjan har in een keer genog, sprung op de waage en maakn gaauw dette votkwam. Joa met dee skeeldnaams dee at de meeste leu in Riessen hebt of harn, koej smangs de meujste dinge heürn. Zoo warn der in ne bepoalde ofdeelege in n' stoom veskaejn an 't woark dee at nen skeeldnaam harn van n' deer. Zoo woarken der eene van 't Knien, van 't Haesken, 't Aepen, n' Boomlueper, n' Bear, eene van Sikkelbein woer at ze n' Sik teegn zean, en eene van Stootebok. In dee ofdeelege was ook pas nen niejn e'komn den at van n' Prüttel was, wat zinn skeeldnaaf was. Ne keer asse doar zoater- dagnsmoarns biej mekoar zatn met de brugge op te etn in 't skofkwateer, zeg den van n' Prüttel zoo langs neuze weg teegn de aan- dren: „Ak hier zoo roond kieke, dan zin ik in ne oarge ofdeeling terechte komn". „Woer- umme dan?" vreug ter eene niejsgiereg. „Non", zegge, „het lik hier wa nen kompleetn dierntuin, want iej hebt hier van als, nen beer, nen bok, nen sik, n' aepken, nen boom lueper, n' haeske en n' knien. Miej duch det zeenter a n' heel küppelken". „Joa", zeg den van n' Boomlueper der di- rekt boawn op: „Det hej good bekèkn, 't is hier nen mooin prüttel. Wat iej dan keals?" Dit tot de aandren dee ter um hen zatn. en zoowat stikn van 't lachen umdetter den van n' Prüttel zoo mooi wor op e'zat. Tookn wekke vearder, Getjan. van Hulsense Boys Al met 5-1. Verdienste lijk werk deden de BI junioren die thuis met 0-0 gelijk speelden tegen Heracles BI. In Nijverdal moest het B2 elftal met 5-0 hun meerdere erkennen in De Zweef BI. Met de zelfde cijfers een 5-0 nederlaag stuurde Ex celsior Cl de Cl junioren van GFC Goor weer naar huis. De C2 junioren schijnen een elftal te heb ben dat weet wat doelpunten maken is want in Nijverdal werd met 12-0 gewonnen van Nijverdal Cl. Ook Excelsior 4 deed het goed door met 3-3 gelijk te spelen tegen Holten C3. RKSV heeft in de thuiswedstrijd tegen Me diterraneo uit Enschede een grote overwin ning behaald. Met liefst 7-0 werden de bewo ners van de Middellandse Zee onder de voet gelopen. Bij rust zag het er niet naar uit, dat de Rijssenaren een zo'n grote zege zouden beha len. Toen was de stand namelijk nog dubbel- blank. Voor rust zagen de toeschouwers een opper machtig RKSV, dat in deze periode maar niet tot doelpunten kon komen. Er zat niet vol doende vaart in de aanvallen, terwijl vooral ook de afwerking te wensen overliet. Direct na rust scoorde Geuzendam na een één-twee- combinatie met P. v.d. Burgt. Toen tien mi nuten later rechtsbuiten Lammertink een goede voorzet gaf, vloog de bal via de schou der van één der Mediterraneo-spelers in het doel, 2-0. Nog geen twee minuten later greep de dap pere doelman der gasten mis op een schot van back Alferink, wat 3-0 betekende. Toen waren de gasten een geslagen ploeg. De gast arbeiders legden toen meer het accent op de aanval, wat een kolfje was naar de hand der Rijssense voorhoede. Geuzendam (3x) en v.d. Burgt maakten hier dankbaar gebruik van en brachten de eindstand op maar liefst 7-0. Het was toch een goede dag voor de RKSV'ers, want alleen de vierde editie ver loor. Voor zondag staat een moeilijker wedstrijd op het programma voor de eerste editie. Om twee uur wordt namelijk in Buurse tegen de club van die naam gespeeld. Het overige programma ziet er als volgt uit: RKSV 2 - SOS 3; RKSV 3 - Haarle Boys 4; GFC 5 - RKSV 4; Twenthe cl - RKSV cl. Op vrijdag 4 oktober organiseert de jeugd commissie van de zwem- en poloclub de Mors een feestavond voor jongens- en meisjesleden tot 14 jaar. Op deze feestavond die gehouden wordt in het gebouw van de speeltuinvereni ging „Irene" aan de Vennekesgaarden en die om half acht begint zullen o.a. de medailles voor de clubkampioenschappen worden uitge reikt. De tweede feestavond wordt gehouden op vrijdag 11 oktober in de leeszaal van het Parkgebouw. Deze avond die om acht uur be gint is voor de groep leden van 14-16 jaar en de dames en heren. Ook hier worden de medailles van de clubkampioenschappen uit gereikt en eveneens de medailles aan de wa- terpolokampioenen. Inmiddels is de Mors weer aan haar conditietraining begonnen onder leiding van de heer Sleking. In tegenstelling met vorig winterseizoen wordt thans getraind op zater dagmiddagen, om aan de wensen van velen te gemoet te komen. De training voor de jongens en meisjes tot 14 jaar begint om half twee en duurt tot drie. De ouderen vangen met hun training aan om kwart over drie. Maak een proefrit bij: Oranjestraat 28 - 30 HOLTEN Tel. 05483 - 1363 eAiFFÉlseNBANK Om uw spaartegoed te bewaren. En u er rente over te geven! Om u advies te geven in finan ciële aangelegenheden. Om u van dienst te zijn met vreemde valuta. En nog veel meer. Want wij zijn er voor en daar hoort natuurlijk een prettige behande ling bij. Dat maakt het zaken doen toch veel aangenamer?

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3