Verdiende Excelsior op D.E.S. zege van 1 Van Brussel en Rutterkamp brachten Sportclub de zege Sportclub Rijssen herziet haar contributieregeling RKSV op de Boekelo van valreep door zege beroofd Rijssenaren voor rust veel sterker Sportclub 2 verloor met grote cijfers Pro gramma Glaasje op? Laat u rijden! Excelsior-elftallen behaalden wisselend succes JEWILMKE Diamanten J. Willem Bargmans gaddert roep'n oet n moos en de pannekookn Formatie Sportclub Vrijdag 20 september 1968 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 PREDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND Ook ouderen voor liet zwemdiploma geslaagd BOSWINKEL MET 2-1 VERSLAGEN Schaakclub Rijssen heeft actief <le pionnen verzet Excelsior zaterdag tegen SVZW-Wierden Excelsior heeft zaterdag in de streekderby tegen het Nijverdalse DES een verdiende overwinning behaald. Vooral voor de rust wa ren de Rood-Witten veel gevaarlijker dan de thuisclub en namen dan ook een ver diende voorsprong door goede combinaties die het aankijken volkomen waard waren. En was doelman De Leeuw niet in zo'n bijzondere vorm geweest dan zou de score met de rust een heel ander aanzien hebben gehad. Na de hervatting was het spel van Excelsior van minder inhoud maar verder dan één tegen- punt kon DES niet komen, mede door stug verdedigen van de Excelsior defensie. De eerste aanvallen na 't beginsignaal wa ren voor de gasten, maar 't grootste gevaar kwam pas voor DES toen J. Wold zich op de vleugel prachtig vrijspeelde en een geweldig schot losliet dat doelman De Leeuw met moei te tot corner kon werken. Het spel van Excel sior werd steeds beter en fraaie aanvalsac- ties werden opgezet vooreerst nog zonder succes al zaaide Van Vondel soms paniek in de DES achterhoede door zijn fraaie passes naar de vleugels. DES probeerde wel tot tegenaanvallen te komen maar verder dan een vleugelschot van Mensink dat over ging kwamen de gastheren niet. De aanvallen van Excelsior bleven ge vaarlijk vooral als de fel spelende Van Losser zich er mee bemoeide. Na 30 minuten spelen werd Van Losser op onregelmatige wijze gestuit. J. Wold nam de vrije trap en plaatste naar de vrij staande Van Losser die hard en hoog inschoot 0-1. DES kwam tot enige tegenstoten maar de kopbal van Waas verdween in het zijnet ter wijl even later de zelfde speler hard langs de verkeerde kant van de paal schoot. Aan de andere kant had Excelsior meer succes. Een vlotte combinatie van Van Vondel, Bolink en Bruggink volgde waaruit laatstgenoemde een hoge voorzet gaf waaronder doelman De Leeuw doorliep, zodat J. Wold hard raak kon koppen; 0-2! Een vrije trap tegen Beunk Sportclub Rijssen 2 blijkt zich nog niet te kunnen aanpassen in het nieuwe milieu. Za terdag leden de mannen van aanvoerder Mül- ler hun derde nederlaag in successie. Het Nij verdalse SVVN 2 won op de Koerbelt met niet minder dan 6-1. Sportclub 3 deed het heel wat beter en stuurde Daarlerveen 3 met een 4-3 ne derlaag naar huis terug. Ook Sportclub 4 won zijn wedstrijd. Vesos 3 moest in Hellendoorn met dezelfde cijfers het hoofd buigen (4-3) Sportclub 5 bestaande uit da oude garde.» won in Den Ham met 5-1 tegen de vierde editie van de club van die naam. NED. HERV. GEMEENTE. GROTE KERK. 9.00 u. en 10.45 uur ds. E. M. Bakker. 19.00 u. ds. W. van Tuyl. WESTERKERK. 9.30 u. ds. W. van Tuyl. 15.00 u. ds. J. de Lange. ELTHETO. 9.00 u. ds. J. de Lange. ELSEN. 10.15 u. ds. J. de Lange. GEREFORMEERDE GEMEENTE. NOORDERKERK. 9.30 u. ds. A. Bregman (Voorber. H.A.). 15.00 u. ds. A. Bregman. 19.00 u. leesdienst ZUIDERKER K. 9.30 u. en 15.00 uur. leesdienst. 19.00 u. ds. A. Bregman Voorber.H.A. GEREF. GEMEENTE IN NED. ESKERK. 9.30 u. en 18.30 uur ds. J. de Groot. 14.30 u. leesdienst. GEREF. KERK BOOMKAMP. 9.30 u. en 19.00 u. ds. H. Brinkman. OUD GER. GEM. BEVERVOORDE. 9.30 u. en x9.00 uur ds. H. A Vosman. 14.30 u leesdienst. OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK. 9.30 u., 15.00 uur en 19.00 uur. Ds. J. W. Sla ger. R.K. KERK. ZATERDAG. 1900 uur Avondmis ZONDAG. 3.30 u. H. Mis. 10.30 u. Hoogmis. SPEELTUINGEBOUW MARGRIET LENTFERSWEG ZONDAG 22-9. 19 30 Bijbellezing door evangelisten L. Oos terkamp en M. Smeenk. WOENSDAG 25-9. 19.30 u. bijbellezing (idem). GEBOREN: Johan zv. G. J. Zwoferink en J. Schuppert, Ba- nisweg 22, 9 sept.; Maria Maartje Modina, d.v. B. J. van den Belt en S. van der Wel, Kattenhaarsweg 75, 11 sept. Evert Jan, zv. J. Sanderman en J. H. Traan- man, Morsweg 21a, 11 sept.; José Astric, dv. P. van der Zwan, en J.Sep- penwoolde, Bouwstraat 27a, 11 sept.; Dinant, zv. J. Timmerman en J. B. Seppen- woolde, Bouwstraat 18, 12 sept.; Pieter Cornelis, zv. P. C. Bakker en W. Wil- lems, Wijand Zeeuwstraat 53, 12 sept.; Jolanda, dv. W. Haase en K. Wiersma, de Kaempe 24, 15 sept.; Marinus, zv. H. Lankamp en A J. van den Berg, Braakmansdijk 4, 16 sept. ONDERTROUWD: Johan Jansen, 26 jaar, Almelo. Rohofstraat 63 en Diki Immink, 25 jaar, Rijssen, Haarstr. 149, 10 sept.; Gerrit Dollen, 22 jaar. Rijssen, Bouwstraat 41 en Gerritdina Harmina Tempert, 24 jaar, Wierden, Kluinveenweg 36, 13 sept. GETROUWD: Johan de Boer, 26 jaar en Dina Janneke ter Avest, 21 jaar, Rijssen, Haarstraat. 6, 10 sep.; Gerrit van den Dijk, 25 jaar en Hermanna Belt man, 21 jaar, Rijssen, Esstraat 13, 13 sept. OVERLEDEN: Arend Baanstraat 10, 6 sep.; Hendrikus Martinus Borkent, 60 jaar, ev. J. Hofman, Markeloseweg 14, 7 sep. te Almelo; Arendina Nijland, 62 jaar ev. G. J. van den Belt, Arend Baanstraat 46, 9 sep. te Deven ter; Janna Wessels, 28 jaar, ongehuwd, Holter- fcraatweg 41, 11 sept. te Deventer. had gevaarlijk kunnen worden maar Waas zocht het doel op de verkeerde plaats. Na de hervatting kwam een fel en ener gieker DES binnen de lijnen wat reeds na 4 minuten een doelpunt opleverde toen Men sink vrij gespeeld door Ponsteen een scherp schot inzond dat doelman Vincent niet vol doende onder controle kon krijgen, en in het net verdween 1-2. DES bleef sterker en Excel sior moest zich meer beperken tot uitvallen die echter niet van gevaar ontbloot waren. Dat bleek toen Leusink scoorde maar de scheidsrechter keurde het doelpunt af omdat hij meende een handsbal geconstateerd te hebben. Het offensief van DES dat hoop vol gestart was luwde wat cn leverde niet meer op dan een keihard schot van Waas dat door Vincent tot hoekschop werd verwerkt, wat echter niets opleverde. De Leeuw aan de andere kant kreeg meer werk te verrichten naarmate Excelsior weer iets sterker werd. Een ziedend schot van Leusink stopte hij vakkundig. Even later knalde Eertink die voor Leusink binnen de lijnen was gekomen, na een pass van Vondel in, maar De Leeuw stond op zijn plaats evenals bij enige kogels van J. Wold. Kort voor het einde kreeg DES nog de kans om tot een gelijkspel te komen maar van de Keuken schoot na een voorzet van Waas hard net over de lat, zodat in de stand geen verandering kwam en Excelsior een ver diende 2-1 zege behaalde in deze derby. Voor de allerlaatste maal in dit seizoen werden woensdagavond in het zwembad de Koerbelt te Rijssen zwemexamens afgeno men voor de diploma's, A, B, C, D, E, en F. Behalve van de zijde der jeugd bestond dit keer ook onder de ouderen hiervoor belang stelling. Voor het diploma A slaagden 72 deel nemers, waaronder 6 dames variërend in de leeftijd van 19 tot 49 jaar en 1 heer van 40 jaar De volgende personen behaalden hun A-zwem diploma onder het toeziend oog van diploma consul mevr. Van de Kamp-Nauta en zwem onderwijzer de heer Richardson; J. H. ter Harmsel, L. Reitsema, L. B. Agteres, R. Ben- nink, A. H. Averesch, M. Nieuwenhuis, A. Baan, G, Wolterink, H. Markvoort, J. Roosink, W. van Veen, H. Ooms, A. S. M. Morsink, G. J. J. Morsink, D. Vaan, H. Baan, A. Morsink, H. Pijffers, H. J. Lichtenberg, G. Peppels, R. ter Harmsel, J. Dannenberg, D. Wessels, J. Fidom, A. J. Scherphof, M. Zandvoort, J. Haa se, E. C. A. Barnaart, J. Wolterink, D. Lang kamp, J Tijhof, M. de Ruiter, R. Nijland, J. ten Berge, J. Witten, G. Schippers, G. D. Nijkamp, G. Spenkelink, H. Banis, W. G. M. Oosterlaken, D. J. Nijkamp, D. H. Goossen, E. N. J. de Wilde, R. Brummelhuis, G. J. Lo- huis, H. Pluimers, M. Nijhuis, G. Bakker, J. Sanderman, H. Averesch, G. van Brussel, W. Ligtenberg, J. Jeulink, J. Beunk, L. de Wilde, R. Nijkamp, W. Nijzink, H. Hazekamp J. H Lichtenberg, G. Roosink, J. Kamphuis, G. H. Oolbekking, G. J. Visser, A. H. El- derink, R. Harbers, H.J. Schrooten. G. A. Nij kamp, G. J. Goossen, D. M. Beldman, H. J. T. Brok, H. van de Noort en D. Roelofs. Voor het diploma B. tot en met F. trad als diploma-consul op mevr. N. J. Meijer-Zweers en als zwemonderwijzer R. van de Kuyl. Voor het diploma B. slaagden 15 kandidaten t. w. W. Niks, J. Rutterkamp. M. Kastenberg, G. Nijzik, J. Schuurman, J. Grotenhuis, G. Heu- ten, H. Pluimers, E. Alferink, H. van de Belt, A. Harbers, J. Harbers, H. ter Harmsel, H. Koersen en B. van de Laan. Het C-diploma werd behaald door; M. Koster, L. Markvoort, D. Baan, T. van de Maat, A. B. Meijer, M. Langkamp, M. Lichtenberg, H. Oos terlaken, M. ten Brinke, J. ten Brinke, J. Dok ters, J. Preuter. J. Altena. A. Markvoort, J. Kastenberg, A. Rozendom, E. van de Veen, H. Wolterink. J. Nijkamp, F. Veneklaas, G. ter Harmsel, J. Wolterink, R. ten Hove, W. ten Hove, J. Baan, D. Markvoort en G. J. Wes sels. Het D-diploma ontvingen: J. Vos, H. ten Ho ve en H. ten Wolthuis. Voor het E-diploma slaagde G. W. Baan en voor het diploma F. de heren P. J. Struik en J. W. Wessels. r-': - V': ;-V, Y- Zaterdagmiddag om kwart over vier ont vangt Sportclub Rijssen 1 het Markelose Blauw Wit op bezoek op de Koerbelt. De Mar- keloërs hebben nog een enkele wedstrijd ge wonnen en dit betekent dubbel opletten voor Ruiterkamp c.s. Sportclub 2 gaat naar Voor waarts 3 en zal de punten wel in Vriezen- veenschewijk moeten laten. Sportclub 4 ont vangt SVVN 3. Sportclub 3 en Sportclub 5 me ten eikaars krachten op de Koerbelt waarbij Sportclub 5 als gastheer optreedt. Sportclub 6 ontvangt Enter Voort 6 en zal het wel niet tot een overwinning weten te brengen. Sport club D 1 speelt uit tegen SOS D 1. Sportclub C 1, gaat naar Eversberg C 1 en Sportclub D 1 speelt thuis tegen Blauw Wit Dl. Zaterdagmiddag speelde Sportclub Rijssen zijn derde competitiewedstrijd op het Sportpark de Koerbelt. Bezoeker was het Enschedese Boswinkel, een tot dan toe geheel onbekende tegenstander van Sportclub. Een zeer ge vreesde tegenstander tevens. Enige weken ge leden hadden de Enschedeërs in Sibculo het toch geenszins zwakke SVV met 4-2 verslagen dankzij een uitgekiende tactiek. Boswinkel dat geen grootse voetballers kent verdedigt de gehele wedstrijd met meestal 6 a 7 man. De overige spelers blijven het de verdediging der tegenstanders lastig maken door plotse linge uitvallen. Niet zelden gebeurt het in zo'n geval dat hieruit een doelpunt voort komt. Bij na was Sportclub Rijssen zaterdag het slacht offer van deze tactiek geworden. Na een 1-0 voorsprong kwam Boswinkel na rust terug uit een uitval, waarbij de verdediging der thuis club niet geheel vrij uitging. Het kostte Sport club hard, heel hard werken om tenslotte toch nog de beide punten thuis te houden. Dankzij doorzetten van Ban Brussel, die goede met slechte momenten afwisselde, ging de thuis club met de zege strijken. Voor rust speelde Sportclub Rijssen een uit stekende partij voetbal. Pech hield de gasthe ren voorlopig nog van doelpunten af. Een ho ge voorzet van de immer hardwerkende mid- voor Rutterkamp naar de vrijstaande Vin cent had beslist beter lot verdiend. Zijn kop bal ging echter net naast. Opnieuw was het Rutterkamp. die de bal vrijspeelde, goed doorgaf naar zijn rechtsbinnen Bijlsma, het leer terug ontving en daarna keihard inschoot. Op de doellijn keerde de rechtsback het schot waarna Alkema naast schoot. Alkema en Bijls ma bleken elkaar goed te kunnen vinden, doch met schieten waren zij minder gelukkig. De gastéh bleken trouwens 'ovet* een keiharde ver dediging te beschikken, waarvan Sportclub, een enkele uitzondering daargelaten, niet van terug had. Bennie Kamphuis had met zijn ver re schoten weinig geluk. Bij een uitval der gas ten redde doelman Smit, die af en toe een on zekere indruk maakte, keurig. De beste man in de verdediging was deze middag onge twijfeld Alex Ligtenberg die met aanvoerder Ruiterkamp een rots in de branding was. Na een half uur spelen kreeg Geert van Brussel de kans van de dag om zijn ploeg aan de leiding te helpen. Geheel vrij voor de kee per verdraaide hij echter zijn knie en bleef kermend liggen. Een minuut later kwam de alleszins verdiende voorsprong toch. Bijlsma plaatste goed voor naar Jan Rutterkamp (een tien voor werklust) die vanuit een zeer moei lijke hoek onhoudbaar langs de Boswinkel-doel man schoot. (1-0). De legio hoekschoppen die Sportclub deze middag kreeg te nemen, le verden geen van alle iets op. Rutterkamp schoot, uit een pass van Alkema hard tegen de lat en even later was het Bijlsma die zijn inzet rakelings over zag gaan. Kamphuis brak eens goed door doch strandde op de doelman der gasten. Na rust bleek Bijlsma vervangen door M. Rutterkamp. Van Brussel opereerde in de voorhoede en Vincent bezette de rechtsbuiten plaats. Een verbetering leek het ons niet. Voor al de voorhoede had aan stootkracht inge boet. Bij de thuisclub werd na de pauze het plaatsen slechter en toen ook de verdediging in de malaise ging delen, betekende dit al spoedig de gelijkmaker. Een misverstand in de Sportclubverdediging bracht midvoor Vis in goede schietpositie en maakte van deze gele genheid dankbaar gebruik. (1-1). Boswinkel kwam meer opzetten en het trio Ligtenberg- Rutterkamp-Ter Harmsel moest alle zei len bijzetten om het gevaar te keren. Geleidelijk aan hernam Sportclub het initiatief en in de 25ste minuut zorgde van Brussel voor opluchting. Goed driehoeksspel tussen Vincent Rutterkamp en Van Brussel luidde het twee- Op de laatste algemene vergadering van Sportclub Rijssen werd besloten de contributie regeling te wijzigen en deze als volgt vast te stellen; leden van 6 tot en met 9 jaar, ge boren na 1 juli 1958 betalen thans 50 ct. per maand. Leden van 10 t.m. 14 jaar, geb. na 1-7 1953 zijn per maand 75 cent verschuldigd. Le den van 15 t.m. 17 jaar, geboren na 1 juli 50 betalen vanaf heden f 1,25 per maand en le den boven 18 jaar, geboren voor 1 juli 1950 zijn f 3.00 per maand verschuldigd. Op het eerste gezicht lijkt dit een kleine verhoging, doch de contributie is nu weer inclusief de bondscon- tricbutie die vorig jaar apart werd geïnd. Overigens tracht het Sportclubbestuur van af heden de contributie vooraf te innen. Het bestuur beseft dat dit voor gezinnen met veel leden moeilijk zal liggen omdat de con tributie tot nog toe achteraf geïnd werd. Men hoopt echter een en ander binnen twee a drie maanden te realiseren. Dokter Oosthoek, Sportclub's voorzitter, al dus een mededeling in het clubblad de Koer belt, heeft wegens tijdgebrek moeten bedan ken als consul van de gemeentelijke sportvel den. Als zijn opvolger heeft hij voorgesteld de heer G.S. van de Maat die in Excelsior en Sportclubkringen zeker geen onbekende is Of KNVB en TVB de voordracht zullen over nemen is nog niet bekend. In een artikel in hetzelfde clubblad schrijft voorzitter Oosthoek het komende sportseizoen met enige zorg tegemoet te zien. Hij vraagt zich af of iedereen opnieuw zijn plicht zal doen en of ieder weer op zijn bestuurs- of commis- siepost zal terugkeren. Of de veel te lange stop op het sportpark erg nadelig zal werken en de animo voor de tafeltennis en wandelaf deling zal blijven wankelen. Voorts of de trim- actie van stapel zal komen en de financië le perikelen zullen worden opgelost. Merkwaar dig is, aldus de heer Oosthoek, dat alle angsten die voor een nieuw seizoen bij je opkomen ver dwijnen als de sportmachine langzaam maar zeker op gang komt. Ook nu kan Sportclub weer rekenen op een zekere kern van leden die de vereniging door dik en dun trouw blijft. Voorzitter Oosthoek betreurt het echter dat de oude Spartakern totaal is afgedwaald. Het is treffend dat de atletiekafdeling met zeer veel import op dit moment tot de sterk ste groepen in de vereniging behoort. De heer Oosthoek vraagt zich af waar de zo nodige ver nieuwing in het voetbalbestuur blijft. De ko mende twee jaar zullen voor deze afdeling zeer belangrijk worden. Als de voetbalafdeling nu de boot mist, raakt zij voor jaren achterop. De tijd van vrijbuiterij moet nu maar eens ach ter de rug zijn, aldus Sportclub's voorzitter. Wij moeten trachten van Sportclub Rijssen een beter georganiseerde vereniging te maken. Al leen op die manier zullen wij promoveren tot een grote sterke sportvereniging. de en, naar later bleek, het overwinningsdoel- punt in. Van Brussel omspeelde eerst nog bei de Enschedese backs en passeerde daarna on houdbaar de Boswinkel-doelman (2-1). Meer doelpunten schenen er te komen toen Sport club met man en macht bleef aanvallen. Alke ma zag zijn schot echter over gaan en Van Brussel schoot twee keer tegen de keeper op. Een solo van Van Brussel vanaf de midden lijn, had beslist beter lot verdiend. Evenzo het schot dat Alkema afvuurde na een goede pass van Jan Rutterkamp. Alle pogingen faalden en zo kwam in de stand geen verandering meer. Door deze (krappe) zege blijft Sportclub Rijssen in de eerste klasse van de afde ling Twenthe aan de leiding, samen met Eversberg. Deze ploeg schijnt echter over goede schutters te beschikken. Zaterdag wonnen zij met 7-2 van het toch geenszins zwakke P.S.V. uit Almelo. De stand in de kopgroep is thans: Eversberg 3-6, Sp. Rijssen 3-6. Daarle 3-4, Daar lerveen 3-4. Lemele 3-4, S.V.V. 3-3. Onderaan bengelen Blauw Wit uit Markelo (zaterdag tegenstander van Sportclub) met 0 puriien uit 3 wedstrijden en Drienerlo, eveneens 0 uit 3. Vallend scoort hier Van Brussel zijn eerste doelpunt en brengt de stand hiermee op 2-1 in het voordeel van Sportclub Rijssen. De afgelopen week was het voor de leden van de Schaakclub Rijssen een drukke week. Om te beginnen was er in café Royal een simultaan wedstrijd door de sterke speler de heer Van Daten, die van 22 borden er 17 in totale winst wist om te zetten en 2 in remise, terwijl hij (slechts) 3 wedstrijden verloor aan de heer Henstra van Nijverdal, van N. Stam te Enter en van de heer Baalbergen. Zaterdag was de schaakvereniging uit Borg- horst op bezoek in Rijssen. Door een kleine aanrijding arriveerde het gezelschap met een kleine vertraging. Voor de wedstrijden werd een rondrit gemaakt door Rijssen en omge ving waarna in café Royal een schaakwed strijd werd gehouden. Door de Rijssense vereniging werd een her innering aan de Duitse gasten aangeboden terwijl Borghorst een fraai fotoboek van Mun sterland aan de voorzitter van de schaakclub Rijssen overhandigde. Bij de wedstrijden bleek dat Borghorst minstens een klasse beter speel de dan de Rijssenaren. De uitslag werd: Janssen-Beekman O-l, Lingeman-Eysink Ter Harmsel-Pries 1-0 Koster-Boldy 0-1, Krommendijk-Thomas Vs-Vs, Braamhaar-Weischüfer 0-1, Stegeman Nienha- ber 0-1, Waanders-Lis 0-1, Wolterink-Flotkölter 0-1. Totale uitslag: 2-8. Ze zien er beiden een beetje tegenop, feest vieren op hun oude dag, maar anderszins begrijpen ze ook wel. dat het wel heel iets bijzonders is, dftt'zé die Volgende week don derdag de dag mogen herdenken dat ze 60- jaar geleden zijn getrouwd. Jan Willem Barg mans (82 jaar) en Hendrika Bargmans-Ka- lenkamp (81 jaar) zijn beiden dankbaar, dat ze er nog zijn. zoals ze vertellen, en vooral dankbaar dat ze het op hun levensavond nog zo goed hebben en vooral dat ze nog in re delijk goede gezondheid bij elkaar zijn. Dat is begrijpelijk voor diegene die weet, dat dit echtpaar een veel bewogen leven ach ter zich heeft, dat zich gekenmerkt heeft door keihard te werken van de vroege morgen tot de late avond. Het a.s. diamanten echtpaar heeft 11 kinde ren, 34 kleinkinderen en 24 achterkleinkinde ren. Een gezin met 11 kinderen onderhouden in een tijd, dat kinderbijslag een ongekende luxe was, is geen kleinigheid, maar Bargmans en zijn vrouw hebben zich er altijd moedig en blijmoedig doorgeslagen. Hard gewerkt, dat hebben ze beiden. Jan Willen Bargmans die 80 jaar in de Oranje straat heeft gewoond en 2 jaar geleden noodge dwongen moest verhuizen naar plan Zuid (van Opstalstraat) weet wat aanpakken is. Toen hij 13 jaar was werd hij boerenknecht. Dat bleef hij tot hij werd opgeroepen voor de mi litaire dienst. Hij weet nog dat hij in een vele uren tellende werkweek f. 3,- per week ver diende. Daar moest hij zich van kleden, uit gaan en tabak van kopen. Hij lacht er nu maar wat om. Men wist niet anders. Hij werd als soldaat opgeroepen naar Doesburg. Daar .verdiende" hij 70 cent in de tien dagen. Zeven cent per dag Nadat hij in 1908 was getrouwd werd hij nachtwaker bij Ter Horst en Co. Voor die tijd was de verdienste niet zo slecht. Barg mans herinnert het zich nog precies, f. 18,- in de week. Maar de uren die gemaakt moes ten worden? Ongelooflijk. ,,Ik maakte 81 uur per week. Iedere dag van 's avonds 6 tot 's morgens 6. 's Zondags was het 3 uur minder. Op het laatst mocht ik dat werk niet meer doen. Hij werd toen stoker bij de gas fabriek. Dat is hij 27 jaar geweest. Op zijn 60ste jaar ging hij met pensioen en is toen nog 8 jaar werkzaam geweest bij de NV Nijhuis. Hij was een groot liefhebber van hengelen. Ik wou dat ik het nog maar kon. Nu is het een rondje lopen en verder, nee hij kan niet zo veel meer werken. ,,Roepn gadder'n oet 'n moos", dat doe ik nog een beetje. Voor een Rijssenaar verstaanbare taal. Verder zit het bejaarde echtpaar genoeg lijk in de gezellige kamer van hun woning in de van Opstalstraat. Soms bekruipt hen nog wel eens een beetje het heimwee naar Y de Oranjestraat. Als je zoveel jaar achter 'n Haangn" hebt gewoond is dat begrijpelijk. Maar de gezelligheid van hun niéuwe huis vergoedt veel, en ja^ er zij* meer buren ver trokken. Het is toch niet meer wat het is ge weest. Dat Excelsior I zaterdag in Nijverdal te gen DES op grote tegenstand zou stuiten was te verwachten, en de prestatie was daarom des te groter nu het nog ongeslagen DES op eigen terrein met 2-1 werd geklopt. Excel sior 2 herstelde zich van de nederlaag van vorige week en bleef met 2-0 op eigen terrein de baas over Sparta 2 uit Enschede. Ook Excelsior 3 leverde een knappe presta tie door met een rustachterstand van 1-0 op de Koerbelt toch nog met 3-1 te winnen van het sterke Glanerbrugse Sportlust 2. Het vijf de elftal deelde in Nijverdal broederlijk de punten met SVVN 3; uitslag 3-3. Een zelfde resultaat behaalde Excelsior 6 dat in Goor met 2-2 gelijkspeelde tegen GFC 1. Het ze vende elftal boekte in Hellendoorn een mon sterzege op Vesos 4 en won met 12-1. Excel sior 8 was het enigste elftal van de Rood witte senioren dat verloor en wel in Almelo met 3-2 van ON 7. Excelsior Al verloor nu ook weer met het minieme verschil 1-0 op eigen terrein van Tubantia Al. Excelsior A2 deed het beter en speelde in Nijverdal met 1-1 gelijk tegen A2 van DES. Het BI elftal behaalde haar eer ste zege en wel met 1-0 van het Albergse Tukkers BI. Excelsior B2 en B3 verloren bei de respectievelijk met 2-1 van de BI junioren van SDOL en met 9-0 van de BI junioren van SOS Hellendoorn. Ook het Cl elftal moest met een nederlaag genoegen nemen in Holten tegen Holten Cl. Excelsior C2 won op eigen terrein met 5-1 van het Hellendoorn- se Vesos Cl en Excelsior C3 ook thuis spelend klopte Vesos C2 met 6-1. De pupillen tenslot te boekten hun tweede overwinning door met 4-0 van de Holtense pupillen te winnen. Jewilmke en Dieks harn 't riek allenig, want va en moo warn 'n dagje met de buurt- verenige oet, en Gediene was noar de stad um meubels te kiekn met Harry en zol pas late thoeskomn. Zo zatn Dieks en Jewilmke 's auwns allene achter de stoete. Ze harn 't bès. 'n poar eier in de panne, en Dieks har 'n fleske pils an'ebrükn. Dat kon dr non wal of. mean'n Dieks. Jewilmke mos zich mear hooln biej kaarnemelk. ,,Wee'j wat?" zea Jewilmke, ,,Vie mossen va en moo venauwnd, asse thoeskomt, mear eens verrassen. Rékt dr op, dasse gammel in de hoed zeent, van de heeln dag in de busse, 'n poar pennekeuks zünt eür wal smaakn, wat zeg-ie?" ,,Verdüp", zea Dieks, ,,doar zeg ie wat. Mear hoe kom ie zo gaauw an panne kookn?" ,,Dee bakke viej zelf", zea Jewilmke, ,,doar is gin keuns an, 'n poar eier, wat melk, wat boekweitmèl en iets zoolt, dat is zo bekèkn, en dan hup, in de panne!" Dieks was dr hard vuur. Wat zoln de oale leu opkiekn! ,,Viej begint om half tiene, teeng asse dr wier zint, hewwe de eersen woarmin de panne". Zo gezegd, zo 'edoan. Um neeng uur druenkn ze eers nog koffie, dat wil zengn, Jewilmke, wal te verstoan, want Dieks deuk in de kaste vuur 'n klean borreltje. Dat ko'j doon, a'j de baas warn. En toen was 't half tiene. Jewilmke zochen de boele biej mekoar, leus de gebroeksanwiezige in 't kok-book nogeffen noa vuur de zekerheaid, en gooi'n mèl, eier, water, melk en zoolt in ne hoge schale. „Non mur ie mear reurn, Dieks, dat is keals- woark, dan zal ik vuste de panne op 't veur zetn met wat slao-eülie dr in". Dieks an 't reurn, mear hee kon de kloontn neet glad kriengn. „Wat 'n gekeukel" mostern hee. „Viej hebt pech, dat 'n mixer kepot is..." „Wee'j wat" reup Jewilmke, „doar sküt miej iets te binn. Ie hebt toch ne boarmechie- ne? Doar kan 'n klopper van 'n mixer mis skien wal in, dan hè'j 't zoo terechte". „Ie zeent klooker dan'k dachen" zea Dieks. Hee haaln de boar-mechiene en joawal, 'n klopper passen precies, 'n Stekker gung in 't ketak, 'n klopper in de schale en toen druk'n Dieks 'n knop in. Mensentied, Dieks har vergètn, dat de mechiene dree-doezend toern dreein. Zjieettt! 't Beslag cirkeln de panne oet as-of dr ne weend-hooze bouwn de schale te keer gung! Dieks raaikn de bezinnige kwiet en van veral- tereerdigheaid kon-e 'w knop neet veenn. 't Slimste was nog dat zinne knup-dasse te dichte biej de schale küm. 'n Klopper greep de dasse en dreejn zich muurvaste. Dieks zat met 'n haals klem op de boarmechiene, en toen pas har Jewilmke de stekker oet 't ketak. ..Klok-klok was alns, wat Dieks kon zengn. t Doern nog wal effen, vuur Jewilmke 'n knup lus har en in dee tied was Dieks oarg pears. Hee har wel effen neurig, vuur hee de scha op kon nemn. 't Was de meuite Ouweral zat'n de kloontn, tot an 'n zólder too. En juus op dèt mement küm va en moo de dure binn. Gediene küm twee minuutn later, 'n Buulke in de hane: tien poffer-pannekookn dr in. Oet de stad met -ebrach: „Ik dachte, dat de jongs dee wal zol'n lussen, noadat ze 'n heeln dag allene thoes warn 'ewès t Küm dr op dale, dat Jewilmke mear as de helfte op-at. De aandern warn te drok met opruumn Evenals vorige week heeft Excelsior weer een streekderby, want het Wierdense SVZW komt op De Koerbelt bij de Rood-Witten op bezoek. De Wierdenaren die vorig jaar bij zonder goed voor de dag kwamen, hebben in hun eerste competitie wedstrijden tot nu toe geen sterke indruk gemaakt vooral nu zij de steun moeten missen van hun goalgetter v.d. Broeke die gewond is. Excelsior, dat juist in tegenstelling tot vorig seizoen veel sterker speelt, heeft dan ook zaterdag de meeste kans op beide punten wat ook wel de ver wachtingen zijn, al geldt van deze wedstrijd, evenais die van vorige week, dat derbies soms verrassingen kunnen opleveren. Excelsior 2 speelt uit en gaat naar Nijverdal waar zij de reserves van DES ontmoeten. Hier zal de uit slag wel niet ver van een gelijkspel afliggen. Het derde elftal krijgt het moeilijk nu het op bezoek gaat bij het nog ongeslagen Voor waarts 2 in Vriezenveensche Wijk, Excelsior 4 komt in Hengelo tegen Juliana 5 binnen de lijnen. Excelsior 5 ,6, 7en 8 hebben allen thuis wedstrijden en krijgen de volgende elftallen als tegenstander. Excelsior 5 het vierde elf tal van Voorwaarts, in deze ontmoeting zul len de veteranen zeker proberen ongeslagen te blijven. Het zelfde geldt van Excelsior 6 dat Enter Vooruit 5 ontvangt. Excelsior 7 speelt tegen het Nijverdalse SVVN 5 terwijl het achtste elftal als gastheer optreedt van het Vriezenveense DETO 4. Het Al elftal van de junioren gaat naar Almelo en ontmoet daar Al van PH. A2 krijgt bezoek van Hulsense Boys Al. Ook Excelsior BI speelt thuis en krijgt Heracles BI te gast. Het B2 elftal gaat naar De Zweef BI in Nijverdal B3 is vrij. Excelsior Cl krijgt op de Koerbelt het Cl elftal van GFC uit Goor als tegenstander. C2 gaat naar Nijver dal Cl en Excelsior C4 speelt ook een thuis wedstrijd en ontvangt Holten C3. De pupillen Dl tenslotte gaan naar Haarle en moeten proberen een goed resultaat te behalen tegen Haarler Boys Dl. Sportclub 1 treedt zaterdagmiddag tegen Blauw Wit aan in de volgende opstelling: doel H. Smit, achter, J. Lohuis, A. Ligtenberg, A. J. Ruiterkamp. W. ter Harmsel, Midden: 7. Vincent en B. Kamphuis. Voor: A. Potgieter G. van Brussel, A. J. Rutterkamp en M. Al kema. In een vrij fors gespeelde wedstrijd heeft RKSV. het zondag niet verder gebracht dan een 1-1 gelijkspel in de uitwedstrijd tegen Boe kelo. Vrijwel de hele wedstrijd zijn de Rijs senaren in de meerderheid geweest. Daar naast was hun spel ook beter verzorgd, dan dat der Boekeloërs, die het louter van hard werken moesten hebben. Bovendien speelde de thuisclub dikwijls te hard. Bij de Rijssenaren was de verdediging het best spelende deel dei- ploeg. Voor de rust heeft ze vrijwel geen kan sen weg gegeven. Ook na de rust ware, de oranjewitten meer in de aanval. De voorhoede wist zich enkele goede kansen te scheppen. Maar de afwerking liet te wen sen over. Na een kwartier spelen in de 2e helft kregen de Rijssenaren een vrije trap te nemen op de rand van het strafschopgebied. De indirecte vrije schop werd door Braam- haar genomen Hij gaf een kort tikje tegen de bal, waarna Alferink via de binnenkant van de Ipaal raak schoot; 0-1. Even later kreeg v.d. Burgt een uitstekende kans de voorsprong te vergroten en daarmee de zege veilig te stellen. Maar het verwachte doelpunt bleef uit. De thuisclub zat ook niet stil en ondernam via de linkervleugel enkele gevaarlijke aanvallen. Het was de linksbin nen. die het Rijssense verdedigingsblok onver wachts passeerde en daarna hard inschoot buiten bereik van de keeper; 1-1. Met deze stand kwam ook het einde van deze niet onaantrekkelijke wedstrijd. Voor zondag staat een thuiswedstrijd op het programma. Mediteranneo, een club van Bui tenlandse arbeiders, komt haar opwachting maken op de Enterweg. Het is voor het eerst, dat RKSV tegen deze ploeg speelt. We hopen op een sportieve wedstrijd. Het overige programma luidt als volgt: Twenthè 4 RKSV 2, RKSV 4 - Hector 6, RKSV al Twenthe al, Blauwwit c RKSV

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3