Sportclub Rijssen versloeg Daarlerveen in matige partij Bruins atletiekkampioen bij clubtitels Sportclub Knappe overwinning van Excelsior op sterk GY V V RKSV NIEUWS De Mors eindwinnaar in zwemvijfkamp Uitstekende prestaties van de Excelsior seniorenteams Excelsior zaterdag uit tegen DES in Nijverdal Boerenleenbank JARIGE HOND GEEF! PARTY F1LMNIEUWS B. Pijffers won 5 ereprijzen op jongdieren-tentoonstelling Grote zege van Sportclub 3 Laatste plaats voor de Mors in Borghorst Diplomazwem men in de Koerbelt m* Programma van Sportclubteams VEEMARKT ÉÈr OPSTELLING SPORTCLUB BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Vrijdag 13 september 1968 WESEKELAD VOOR ItTSSBN Pagina 1 v»au H v inprhf SÊS S Ml ";v.\ de spaarbank voor iederéén Oosterhofweg 2 - Rijssen Zaterdagmiddag speelde het eerste elftal van Sportclub Rijssen zijn eerste thuiswedstrijd van de competitie. Werd de uitwedstrijd, een week eerder tegen Drienerlo, een ruime 7-3 zege. zaterdag tegen een nogal tegenvallend Daarlerveen, won men slechts met 2-0. Een overigens zeer verdiende zege, die met wat meer geluk, veel groter had kunnen zijn. Sportclub speelde deze middag zonder Potgieter die verhinderd was en Van de Keu ken die in militaire dienst is. Potgieter werd op de rechtsbuitenplaats vervangen door Al- bert Nijzink. De thuisclub begon overrompe lend en na vijf minuten leidde dit tot de ope ningstreffer. Geert van Brussel lanceerde zijn midvoor Jan Rutterkamp die een korte solo ondernam en daarna de Daarlerveenkeeper naar de verkeerde hoek liet duiken. De man nen van aanvoerder Ruiterkamp behielden het beste van het spel en toen de wedstrijd een kwartier oud was kreeg Jan Rutterkamp op nieuw een prachtkans om de score te verho gen. Zijn keiharde schot ging echter rakelings naast. Het was uitstel van executie want toen een hoge voorzet van Alkema via de handen van de doelman der gasten voor de voeten van Jan Rutterkamp terecht kwam. was deze er als de kippen bij om de stand naar 2-0 te schie ten. Slechts sporadisch kwamen de gasten tot een tegenaanval doch tien minuten, voor het einde moest doelman Smit al zijn talen ten tonen bij een gevaarlijke doorbraak van de Daarlerveense aanvalsleider. Na de rust begon de thuisclub, evenals een week eerder, slordiger te spelen. Tegen Drienerlo kostte de mannen van Ruiterkamp dit slordigheidje drie doelpunten. Gelukkig bleef hen dit deze middag bespaard anders had het er voor Sportclub slecht uit gezien. De verdediging van de thuisclub, waar in Ruiterkamp. Ligtenberg en Ter Harmsel een hecht trio vormden, bleek deze middag niet te passeren. De meeste kansen waren, on danks een peuterig spelende voorhoede, voor de gastheren. Een goede doorbraak van Jan Sportclub Rijssen 2 dat zaterdag t.e gast was bij Vesos 2 in Hellendoorn kwam terug met een 2-1 nederlaag. Dit ondanks het feit dat de mannen van Müller de gehele wedstrijd veel sterker waren. Sportclub 3 rekende in Vriezenv.een af met DOS 4 en won met de cijfers 14-0. Sportclub 4 leed thuis tegen SVZW 3 een 6-3 nederlaag. Sportclub 5 won op de Koerbelt van Sp. Daarle 2 met 5-1. Sportclub 6 tenslotte ging met 12-0 ten onder tegen SVZW 4. Zaterdagmiddag nam de poloploeg van de Mors in Borghorst deel aan een polotournooi, georganiseerd door Olympia Borghorst i.v.m. de feestelijkheden rond het 1000-jarig bestaan van deze plaats. Door diverse oorzaken kon de Rijssense ploeg met slechts 8 spelers in hoofdzaak jeug- digé", Jan dit' toernooi deelnemen. Tegen de zeer sterke Duitse ploegen werd dan ook geen enkel winstpunt behaald. De uitslagen waren als volgt: Borghorst-Gelsenkirchen 1-3. Gro- nau - Westfalia 2-4. De Mors-Borghorst 0-3, Gelsenkirchen - Gronau 2-3. Westfalia - De Mors 15-0. Borghorst - Gronau 1-2, De Mors - Gelsenkirchen 1-7. Westfalia - Borghorst 7-1. Gronau - De Mors 5-0. Westfalia Gel senkirchen 4-3. De eindstand was: 1 Westfalia 4-8. 2 Gronau 4-6. 3 Gelsenkirchen 4-4, 4 Borghorst 4-2, 5 De Mors 4-0. Alle deelnem.ende ploegen kregen uit han den van de voorzitter van Olympia een oor konde aangeboden. De winnende ploeg ont ving het boek: 1000 jaar Borghorst. Aan 68 jongens en meisjes werd woensdag avond in het zwembad de Koerbelt, door diplo maconsul de heer Van Blitterswijk examen afgenomen voor de zwemdiploma's A, B, C, D en E. Voor het diploma A slaagden: A. A. van de Wurp, M. J. Rensen, G. W. van de Noort, J. M. I Asbroek, B. H. Grouwe, J. Hennink, H. A. de Groot, A. Kwintenberg, M. Jansen, A. Harbers, J. Kwintenberg, J. Ezendam, D. Zandvoort, J. Bregman, H. Boeve, J. ter Stee- ge, J. van de Riet, R. Bremmer. G. Pas, H Plas, B. H. Langenhof, J. J. ter Harmsel, D. Fransen, A. Nijzink, R. Harbers, H. Assink. H. ter Harmsel, D. Baan, G. Grooten, J. Rut terkamp, W. Buchter, C. C. Harbers, L. A. ten Seldam, A. J. ter Steege, B. ter Steege, J. Koopman, M. L. van Schooten, J. Goosen, J. Altink, A. Dannenberg, E, N. Veen. A. Schui- terd, J. H. van de Belt, J. W. Timpers, J. Wallinga, K. Haase. J. J. Haase, E. L. A. Cam- meraat, W. Kreijkes, G. D. Dekkers, D. Voortman, L. Jansen, H. Smalbrugge, G. J. van de Riet, E. Emmyrg. Voor het B-diploma slaagden: G. Zandvoort, E. Zandvoort, A. Middeles, W. Harbers, M. Koster, J. Seppenwoolde. Het C-diploma werd behaald door; H. ten Hove, B. Scheurs, G. Nieuwenhuis en H. Nieuwenhuis. Het D-diploma ontvingen J. Smit en G. Baan terwijl A. Jansen slaagde voor het E-diploma. t -x Ste- U ft - UvA, öÈp*-:; - V N V^V - W:.* ,„N ,S- V. 5 55 "Y": A T» V Rutterkamp leverde geen resultaat op door dat zijn harde inzet terugstuitte op het li chaam van de doelman der gasten. Een keer redde Ter Harmsel met een sliding toen Smit reeds in geslagen positie lag. Verdere wapen feiten deden zich niet meer voor en, toen de zeer matig leidende arbiter Mannessen voor het einde floot was de zege terecht gekomen i: A -v:V•-'• U L \?f. s" v jr .O- J (sV.,-1 bij de ploeg die hem het meest verdiende. Na twee zaterdagen gaan Eversberg en Sp. club Rijssen ongeslagen aan de kop, gevolgd door zes clubs met twee verliespunten. Indien Sport club ook zaterdag, tegen Boswinkel, met volle inzet speelt, (ook in de tweede helft) moe ten de punten thuis kunnen blijven. Op het terrein van het sportpark de Koer belt vervolgde de atletiekclub Sportclub Rijs sen donderdagavond haar clubkampioenscha pen. Het nummer hoogspringen werd gewonnen door E. D. Harbers met een sprong van 1.50 m. M. B. Rozemuller werd tweede met 1.50 m. R. Rozemuller legde met 1.45 m. beslag op de derde plaats, terwijl G. J. Bruins de vierde plaats voor zich opeiste met 1.45 m. Het kogelstoten werd een zege voor Schreurs met 9.48 m. 2. E. D. Harbers mét 9.31 en 3. G. D. Harbers met 9.13 m. De 400 meter werd gewonnen door Zandbergen met een tijd van 57.6 sec. Tweede werd hier G. J. Bruins in 57.9 sec. en H. Woltennk (Rijs sen) derde in 58.2 sec. Hoewel Bruins, die uitkomt bij de A-junioren, op de afzonderlijke nummers geen eerste plaats wist te behalen, werd hij in totaal wel eerste met een puntentotaal van 2566 pt. De overige uitslagen waren: 2. J. Zandbergen 2459 pt. 3 Th. Rozemuller 2220 pt. 4. E. D. Harbers 2191 pt. 5. Slooyer 2140 pt. 6. Van Pijkeren 1932 pt. 7. G. D. Harbers 1923 pk 8. M. B. Rozemuller 1796 pt, 9. H. Wolterink (Rijssen) 1789 pt. 10. H. J. Wolterink (Nijver- dal) 1728 pt. 11 Schreurs 1573 pt, 12. Voortman 1563 pt. 13. H. Wolterink (Nijv.) 1351 pt. 14. Dennekamp 1314 pt. 15. Landeweerd 813 pt en 16 Tijhof 651 pt. Enkele atleten moesten we- gens blessures opgeven. Na afloop reikte de heer Drenth in de kan tine van Sportclub Rijssen met een toepasse lijk woord de prijzen uit en bracht dank aan trainer Pegels die de clubkampioenschap pen mogelijk had gemaakt. Voorzitter Oost hoek sprak woorden van gelijke strekking. Tevens nam men afscheid van de atleten H. Wolterink (Rijssen) en Landweeerd die de at letiekvereniging gaan verlaten wegens ver trek naar Brazilië. De heer Bruins ontving uit handen van de heer Drenth de wisselbeker met de ..gouden plak". Zandbergen won de zil veren en de heer Rozemuller die nog maar drie weken lid is en dus weinig heeft getraind ging met de bronzen medaille strijken. A Zaterdag speelt Sportclub Rijssen te gen Boswinkel uit Enschede en verschijnt in de volgende opstelling. Doel: Smit, achter: Lo huis. Ligtenberg, Ter Harmsel en Ruiterkamp midden: Vincent en Van de Keuken, voor; Al kema, Rutterkamp. Kamphuis en Van Brus sel. .Sportclub Rijssen 1 ontvangt zaterdagmid dag op h.et sportpark De Koerbelt het stan daardteam van de v.v, Boswinkel uit Ensche de. Deze wedstrijd begint om kwart over twee. Om half drie speelt Sportclub 2 thuis tegen SVVN 2. Sportclub 3 ontvangt Daarlerveen 3. Sportclub 4 gaat naar Vesos 3 in Hellen doorn. Sportclub 5 gaat naar. Den Ham 4. Sportclub 6 speelt in Enter tegen Enter Sportclub 6 speelt in Enter tegen En-ter Vooruit 6. Van de junioren speelt Sportclub BI thuis tegen Nijverdal B2. Sportclub Cl ontvangt DES C2 en Sportclub Dl gaat naar Goor om te spelen tegen Twenthe Dl. Op de saterdag door de Zutphenae pluim vee en konijnenfokkersvereniging PEKZO ge houden jongdieren tentoonstelling, die e.en der grootste in Oost Nederland is, hebben enige leden van de Rijssense pluimvee en ko nijn enfokkersv eren i ging ,.De Eendracht" fraaie successen geboekt. Vooral het jeugd lid van de ver. Ben Pijffers behaalde met zijn inzending grote Maleijers talrijke prijzen, o.a. een drietal prachtige bekers voor de bes te in de grote rassen, het hoogst aantal pun ten grote rass-en en voor het hoogste aantal Excelsior heeft zaterdagmiddag haar suppor ters verrast door het sterke GVVV met een 4-0 nederlaag naar Veenendaal terug te stu ren. De rood-witten lieten na de goede wed strijd in Kampen tegen Go-Ahead zien. dat er deze competitie terdege rekening met de Rijs- senaren gehouden moet worden. Beide elftal len lieten vooral in de eerste helft aantrekke lijke staaltjes voetbal zien, waarbij de aan vallen van Excelsior toch wel gevaarlijker waren. Vooral Leussink die op de rechter vleugel weer toonde de goede vorm te pak ken te hebben zaaide met zijn snelle rushes onrust in de GVVV achterhoede. De Rijssenaren hadden reeds spoedig' suc ces en zetten de Venendalers al in de eerste minuut op een 1-0 achterstand. Een voorzet van Leussink werd door Hardeman wegge- kopt doch de bal kwam voor de voeten van Van Losser terecht die met een prachtig' schot kon scoren. GVVV probeerde terug te slaan, maar de Rijssense achterhoede, met G. Kreykes als uitblinker, bleken uit het goede hout gesne den te zijn en wisten voorlopig van geen wij ken. Na acht minuten was hel echter aan de andere kant weer raak. Een lange pass door het midden, deze middag vooral door de Rijs senaren gehanteerd bracht Leusink in vrije positie voor het GVVV doel. Doelman Capelle- veen wist in eerste instantie het schot van de Excelsior rechtsbuiten te stoppen, maar moest daarna toch zwichten. De snelle linksbuiten van de gasten P. G. v.d. Bovenkamp vroeg telkens de aandacht van de Excelsior defen sie, maar Beunk en de zijnen wisten de poort gesloten te houden. Een combinatie Kappert-Wolt bracht laatst genoemde in een vrije positie, maar de paal stond een derde Excelsior-treffer in de weg. GVVV bleef echter aandringen en probeerde de Excelsiordefensie te verschalken. Midden voor Schreuder slipte door de Excelsior de fensie. maar doelman Vincent kon uitlopend de bal met de voet nog juist corner tikken. Leussink ging er op rechts nog eens een keer vandoor, zette de bal voor het doe!, naar Kappert. die buiten bereik van doelman Capelleveen tegen de paal knalde. Toch had den de Venendalers na 34 minuten succes, v. Limburg kwam vrij voor Vincent en schoot de bal langs de uitlopende doelman in de lin kerbovenhoek. Doch de rood-witten hadden hun antwoord klaar. De ver oprukkende Beunk gaf een lange pass naar J. Wolt die de GVVV defensie te vlug af was en over de uitlopen de Capelleveen wist te doelpunten. Na de hervatting daalde het spelpeil. Het flitsende leek uit beide ploegen te zijn ver dwenen. al bleven beide ploegen soms nog goed combineren, v. Losser schoot uit zo'n combi natie rake ting* naast. De spanning kwam ech ter nog terug toen doelman Vincent zich verkeek op een schot van Schreuder na 25 minuten «pelen in de 2e helft. Een dóór de Veenendaalse achterhoede veroorzaakte vrije schop was echter de inleiding voor de vierde. Excelsior treffer. Van Vondel schoof de vrije trap naar Kappert die de GVVV muur naar xich toe trok e* toen een pass, gaf naar de op links vrij staande Wold. Deze gaf met een effectvol schot in de verste hoek doelman Capelleveen het nakijken. Ook GVVV kreeg aan de andere kant een vrije schop te nemen, maai* de bal werd hard over ge schoten. In de laatste minuten kwam in de stand geen verandering meer. De overwinning kwam terecht bij de ploeg, die gevaarlijker in de aanval was, en daar qua spel ook het meeat recht op had. RKSV 1 begon het seizoen met. een ge lijkspel tegen Bon. Boys. Over het geheel ge nomen gaf de puntenverdeling de krachtsver houding goed weer. P. v.d. Brugt opende na 16 min. de score, door resoluut in te schieten (1-0). N.a «en half uur spelen maakten dt gasten gelijk uit een vrije trap, welke keeper Nij- land verkeerd beoordeelde 1-1. Doordat J. Holtkamp. overigens onnodig een penalty veroorzaakte, ging men de rust in met de stand 1-2. Na de pauze hebben de Rijssenaren wel kans gehad meer doelpunten te scoren. Er viel er slechts een n.l. uit een vrij* trap van G. Alferink 2-2. Zondag speelt het eerste elftal in Boekelo. Het overige programma luidt: Hector 5 RKSV 2. RKSV 3—Enter 5. RKSV 4—Enter 4. Hector Al—RKSV al, RKSV cl—Enter V. c. Ook de pupillen spelen een wedstrijd. Ondanks het ieit dat de zwemclub De Mors zaterdagmiddag. door verschillende oor zaken. met een gehavende ploeg naar Almelo ging om er deel te nemen aan de laatste zwemvijfkamp van dit seizoen, is zij toch als winnaar uit de bus gekomen. Zaterdag middag was ZPA de organiserende vereni ging. Na vier wedstrijden, gehouden in Rijs sen, Almelo, Nijverdal en Vroomshoop leidde de Mors reeds met een voorsprong van 260.3 punten. Zaterdag liep de Mors nog verder uit en eindigde in het totaalklassement ais eerste met een voorsprong van 295,7 punten. De Aa passeerde het Ravijn dat nu op de derde plaats staat. Helaas kwam de Zand- stuve uit Vroomshoop slechts met twee deel nemers aan de start, zodat deze vereniging geen invloed meer kon uitoefenen op het to taalpuntenklassement. De resultaten van za terdag waren als volgt: 1 De Mors 1807.2 pt. 2 De Aa 1839.4 pt, 3 ZPA 1856.4 pt.. 4 Het Ravijn 1896.5 pt., 5 De Zandstuve 2077.8 pt. De einduitslag is: 1 De Mors 8654.1 pt.. 2 De Aa 8949.8 pt., 3 HetRavijn 9003.7 pt.. 4 ZPA 9057.0 pt., 5 De Zandstuve 9608.8 pt. Enkele zwemmers en zwemsters van De Mors verbeterden hun eigen clubrecord. Op de 50 m. schoolslag voor meisjes beneden 14 jaar was het Hendrika Kastenberg, die het clubrecord van Alice ter Horst evenaarde. Haar tijd was 46.5 sec. Ria Kleinlegtenberg verbeterde haar eigen clubrecord op de 50 m. vlinderslag en bracht dit op 43.4 sec. Bij de meisjes onder 16 jaar stelde Alice ter Horst haar eigen record op de 50 m. vlin derslag scherper door 42.2 sec. te zwemmen. Anton Jansen ontnam de 100 m. vlinder- Het was zaterdag een bijzondere goede dag voor de senioren elftallen van Excelsior want van de zeven teams die binnen de lij nen kwamen, wisten zes elftallen de volle winst binnen te halen. Excelsior I stelde de supporters na het goe de spel in Kampen, niet telur en stuurde G.V.V.V. m.et een 4-2 nederlaag weer naar Veenendaal. Slechter verging het het tweede elftal dat in Vriezenveenschewijk met 4-0 haar meerdere moest erkennen in Voorwaarts 2, een resultaat dat enigszins tegen viel. Excel sior 3 deed uitstekend werk en won op eigen terrein met 2-1 van het Almelose O.N. 2 na met 1-0 te hebben achtergestaan. Excelsior 4 herstelde zich van de nederlaag van vorig0 week en klopte in Borne B.C.S.V. 5 met 4-1 Het vijfde elftal boekte haar tweede overwin ning na evenveel wedstrijden en bleef op de Ko.erbelt met 8-1 de baas over het Hellen- doornse Vesos 3. Het zelfde geldt voor Excel sior 6 dat. ook thuisspelend, NSH I uit Hen gelo een 4-0 nederlaag toebracht. Excelsior 8 tenslotte liet zich niet verrassen door Sport club Lemele 3 en boekte ©en 6-0 zege. De wed- ■•trijd Excelsior 7-DES 6 ging niet door. Bij de ^inioren waren de uitslagen minder succesvol, al boekten verschillende elftallen toch wel behoorlijke resultaten door met het kleinst mogelijk v.erschil te verliezen. Zo verloor Excelsior Al met een bijna ge heel nieuw en verjongd elftal voor de hoofd klasse met slechts 2-1 Van Rigtersbleek Al in Enschede. Excelsior A2 zette de nieuwe com petitie goed in en won op .eigen terrein met 3-0 van Sportclub Lemele Al Minder goed ver ging het Excelsior BI dat in Almelo met 4-1 verloor van Almelo BI. Ook B2 kon niet tot winst komen in Enter tegen Enter Vooruit BI al was de uitslag maar 1-0 voor de thuisspe- lende club. In Nijverdal startte B3 goed door daar een 3-0 zege te behalen op Nijverdal B2. Bij de C-junioren boekten 2 elftallen een over winning. Excelsior Cl hield de punten thuis door met, 5-3 te winnen van de Almelose Cl junioren van P.H, Excelsior C3 was op het ter rein van Eversberg te sterk voor de Cl junioren van de club van di.e naam en won met 8-0. terwijl het C4 elftal van de Rood Witten op eigen terrein met 1-0 haar meerdere moest erkennen in C2 van Haarler Boys De pupillen begonnen goed en wonnen in Hulsen spelend met 4-3 van Hulzense Boys Dl. slag aan Gerrit Wessels met een tijd van 2.00.1 bij de jongens beneden 14 jaar. Op de 100 m. vlinderslag voor jongens be neden 16 jaar was het tenslotte Gradus van de Noort die het clubrecord bracht op 1.49.2 sec. De belangrijkste uitslagen voor De Mors wa ren deze middag als volgt: Op de 50 m. schoolslag voor meisjes onder 12 jaar zegevierde Tineke Sleking in 47.6 sec. Tweede werd Jannie van Brussel in 47.9 sec. en Derde Gerda Baan in 48.3 sec. De 50 m. schoolslag voor jongens werd een zege voor ZPA in 47.9 sec. De beste Rijs- senaar was G. J. Baan in 53.5 Gerrit Wessels werd zevende in 54.2 sec. Hendrika Kastenberg van De Mors werd derde in 46.5 sec. bij de 50 m. schoolslag voor meisjes onder 14 jaar. Rita Bruggink bereik- te een zevende plaats in 48.0 sec. De 50 m. schoolslag voor jongens onder 14 jaar leverde een tweede plaats op voor Dick Boeve in 46.9. Luuk Markvoort deed er 48.5 sec. over. Alice ter Horst won de 50 m. schoolslag voor meisjes onder 16 jaar in 43.7 sec. J. Beunk en A. Baan werden resp. derde en vier de in 49.0 en 51.2 sec. De beste Rijssenaar op de 50 m. school slag voor jongens onder 16 jaar was M. Prins met een tijd van 47.0. F. Baan zwom er 47.6 over. Tineke Sieking bereikte een tweede plaats op de 100 m. schoolslag dames in 102.7 sec. Herman Landeweerd werd tweede bij de 100 m. schoolslag heren in 93.5. D. Baan bereikte een 6e plaats in 111.9 sec. Op de 50 m. borstcrawl voor meisjes ónder 12 jaar werd Hermannie ter Harmsel derde in 40.8 sec. Gerda Baan zwom deze afstand in 45.5 sec. Bij de 50 m. borstcrawl jongens onder 12 jaar werden G. J. Baan en J. Jansen resp. derde en vierde in 41.8 en 42.7 sec. Rita Bruggink werd 8ste in 41.1 op de 50 m. borstcrawl bij meisjes van 12 en 13 jaar. Jan Wilterink van De Mors eiste de derde plaats voor zich op in 37.3 sec. op de 50 m. borstcrawl voor jongens vas 12 en 13 jaar. G. Vermaas werd vierde in 37.9 sec. en Jan Smit 9e in 40.8 sec. M. Boerman, J. Beunk en A. Baan eindig den als 4. 5 en 6 op de 50 m. borstcrawl voor meisjes van 14en 15 jaar. Hun tijden wa ren resp. 43.8. 44.6 en 54.5. Herman Landeweerd, T. Helman en F. Baan werden op de 50 m. borstcrawl jongens 14 en 15 jaar 3. 4 en 5 in 34.3. 35.2 en 36.6 sec. G. Kleinhorsman veroverde een 3e plaats op de 100 m. borstcrawl in 1375. sec. Eenzelfde plaats was voor Gert Schreuder bij de 100 m. borstcrawl voor heren in 81.3 sec. De 50 m. vlinderslag werd gewonnen door Ria Kleinlegtenberg van de Mors in 43.4 sec. Ook de 50 m. vlinderslag voor jongens van 12 en 13 jaar werd een zege voor de Mors. Dick Boeve legde deze afstand af in 44.0 sec. Bij de 50 m. vlinderslag voor meisjes 14 en 15 jaar werd Alice ter Horst tweede in 42.2 sec. De 50 m. vlinderslag jongens 14 en 15 jaar werd gewonnen door de Aa. M. Prins van de ,Mors eindigde op de deirdt plaats in 47.1 sec. De 100 m. vlinderslag meisjes 16 en 17 jaar was opnieuw voor de Mors. Weer was Ria Kleinlegtenberg de snelste in 110.0 sec. Gradus van de Noort en Antort Jansen werden op de 100 m. vlinderslag voor jongens van 16 en 17 jaar resp. vierde en vijfde in 109.2 en 120.1 sec. Jannie van Brussel eindigde bij de 50 m. rugslag meisjes onder 12 jaar op de tweede plaats in 51.9 sec. A. Markvoort werd tiende in 69.9 sec. Gerrit Wessels en Jan Stegeman zwommen de 50 m, rugslag voor jongens onder 12 jaar in 56.1 en 58.4. Dit leverde hun een vierde en vijfde plaats op. Harry Sleking werd ze vende in 63.3 sec. Op de 50 m. rugslag meisjes 12 en 13 jaar werd H. Kastenberg tweede in 50.3 en R. Klein legtenberg derde in 52.2 sec. Jan Wolterink en Jan Hartman van de Mors eindigden bij de 50 m. rugslag jongens 12 en 13 jaar resp. als derde en vierde in 46.7 en 47.6. Vooral voor Jan Wolterink beteken de dit een zeer slechte tijd. De 50 m. rugslag meisjes 14 en 15 jaar werd gewonnen door de Aa in 48.6. M. Boer man van de Mors werd zesde in 58.2 sec. Op de 50 m. rug'slag voor jongens 14 en 15 jaar werd Jan Smit van de Mors tweede in 46.2 sec. Ook dit nummer werd een zege voor de Aa. Hermannie ter Harmsel werd tweede in 108.5 op de 100 m. rugslag voor meisjes 16 en 17 jaar. Op de 100 m. rugslag voor jongens 16 en 17 jaar werden Gradus van de Noort en E. Beunk derde en vierde in 93.9 en 141.8 sec. De estafette werd gewonnen door De Aa in 4.51.2. Tweede werd ZPA in 5.02.2 Derde het Ravijn in 5.04.5 en vierde de Mors in 5.22.5. Deze telde echter niet mee voor het punten klassement. punten één ras. één kleur grote rassen. Ver der een medaille voor de fraaiste vechthoen en een medaille voor de op één na fraaiste vechthoen. De heer H. Scheppink kreeg de ereprijs toegewezem voor de fraaiste Brün- ner krópper. De predfcaten en prijzen die de Rijssense fokkers met hun dieren behaalden waren: Ben Pijffers met Maleijers groot haan rood 1 ZG en ereprijs, idem haan 2 ZG,, idem haan 3 ZG, idem haan GG. idem haan G, idem hen tarwekleurig 1 ZZG en ereprijs, idem hen 2 ZG, idem 3 ZG, idem hen GG idem hen GG, idem hen GG, idem hen GG, idem hen G. Combinatie ter Harmsel-Vos met Klein Chin chilla zw.art, voedster 1 GG. idem ram 1GG. H. Scheppink met Brünner kroppers rood doffer 1ZZG en ereprijs idem duif 1 ZG, idem geel doffer 1 ZZG. GEBOREN: Gerhardus. zv H. Pas en H. R. Timmer, Esstraat 128. 3 sep.; Janneke Hendrika dv. J. W. Keizer en J. Kraa, Trompstraat 13, 4 sep.: Johanna, dv. J. W. Nijsink en J. Nijland, Haarstraat 80. 5 sep.: Geeske Judith dv J. Dangremond en H. ten Bolscher, Prins Bernhardstr. 29. 5 sep.; Dinant, zv. H. Lohuis en M. Ligtenberg, Wal- Stouw en C. Potwijt. Joh. Vermeerstraat 1, 9 sep. Manna Beiendina Hendrika dv. C. van der straat 1, 9 sep.: Seino zv. G. J. Baan en J. Rohaan, Hagweg 34, 7 sep.; Jenneken. dv. L. D. Ligtenberg en J. van de Maat, Graaf Ottostraat 11, 7 sep.; Andries zv G. D. Harbers en E. Braakman Oosterhofweg 36. 26 aug. te Deventer; Alida dv. C. Bregman en J. R. Hoogendoorn, Bleekstraat 27, 27 aug. te Utrecht; Maarten, zv. J. Bijleveld en G. Warta, Haar straat 14. 27 aug. te Deventer. ONDERTROUWD: Johan Oljans, 25 jaar, Wierden, Enter. Put man Cramerstraat 37 en Janna Nijzink, 24 jaar, Rijssen, Lentfersweg 60, 6 sep. GETROUWD: Jannes Nijsink 23 jr en Gezina Elisabeth Brinks 21 jaar, Rijssen, Moddesteeg, 24, 5 sep. Jan Geerling 24 jaar en Geïri Dannenberg, 21 jaar, Zwolle, Scarlattistraat 34, 6 sep.: Jan Zandvoort 22 jaar en Gerritdina Wille- mina Kreijkes 22 jaar, Wierden, Klokkendijk 8, 6 sep. OVERLEDEN: Fenneken Pongers 89 jr. wv. A. A. Arends, Karei Doormanstraat 36. 6 sep.; Aaltje Rozendom, 20 jaar ev. A. J. Tijhuis, Markeloseweg 89. 30 aug. te Almelo; Jan Agteresch. 50 jaar ev. H. Kreijkes, Hol- terstraatweg 46, 1 sep. te Almelo; Dirk Poortman 46 jaar, ev. H. Deijk. Blinde Banisweg 21, 4 sep. te Temse. België. Excelsior 1 heeft ralerdag een streekderby en brengt een beroek aan één van haar oudste tegenstanders n.l. DES Nijverdal. De wed strijden tuiwen dere oude rivalen kenmerk ten rich in het verleden altijd door veel span ningen en verrassingen. DES is dit seizoen in tegenstelling met vo rig jaar goed gestart met 3 punten uit 2 wed strijden en zal zeker proberen nog' ongesla gen te blijven vooral nu op eigen terrein wordt gespeeld. Aan Excelsior de taak dit t« verijdelen waartoe de Rood Witten niet kansloos geacht moeten worden, gezien het spelpeil van de gespeelde wedstrijden. Al zijn in derby's verrassingen niet uitgesloten. Excelsior 2 ontvangt het Enschedese Sparta 2 en moet in staat worden geacht om te win nen. Excelsior 3 heeft ook een thuiswedstrijd en krijgt bezoek van Sportlust 2 uit Glaner- brug. Van de uitslag valt weinig te zeggen al is het derde elftal niet kansloos. Het vierde elftal is vrij Excelsior 5 moet proberen in Nijverdal tegen SVVN 3 haar derde overwin ning te behalen. Het zesde elftal gaat naar Goor en komt daar tegen het zaterdag elftal van GFC binnen de lijnen. Ook Excelsior 7 en 8 spelen uit en ontmoeten respectievelijk in Hellendoorn Vesos 4 en in Almelo ON 7. Bij de junioren hebben zeven elftallen thuiswedstrijden. Excelsior Al ontvangt het Al elftal van Tubantia uit Hengelo vorig jaar een sterke tegenstander. Excelsior A2 gaat naar Nijver dal en moet het opnemen tegen A2 van DES. De BI junioren brengen een bezoek aan Al- 626, Aangevoerd: Runderen 21, Varkens Schapen 502. Totaal 1149. Prijzen: 12 Melk- en kalfko.eien van f. 950,- tot f. 1.250,- per stuk. 6 pinken van f. 775,- tot f. 950 per stuk, 3 graskalveren van f. 500,- tot f. 625,- per stuk 20 drachtige zeugen van f. 350,- tot f. 400- per stuk, 606 biggen van f. 73,- tot f. 85,- per stuk, 502 schapen van f. 150,- tot f. 250,- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel lui, prijzen staande tot iets lager. Zeugen: Han del vlot, prijzen staande. Biggen: Handel zeer vlot. prijzen oplopend. Schapen: Handel ma tig. prijzen staande. Voor ALLE lopende rekeningen, gezinsrekeningén, bankdeposito-rekenin gen. alsmede voor ALLE be waar ge vingen, zijn dezer dagen controlebil jetten saldobevestigingen verzonden naar de stand van de rekeningen per 8 september 1968. Om over deze controlebiljetten, saldobevestigingen desgewenst nadere inlichtingen te geve», is de inspectiedienst ten kantore van de bank aan wezig op: dinsdag 17 september van 9.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur en 's avonds van 18.00-20.00 uur; woensdag 18 september van 9.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. De houders van spaarboekjes worden verzócht op die dagen hun boekjes ter controle aan te bieden. Coöp. Centrale Boerenleenbank. Inspectiedienst Eindhoven. 9 september 196T bergen waar zij de Tukkers BI ontmoeten. Excelsior B2 treedt als gastheer op van de BI junioren van SDOL uit Luttenberg en B3 ontmoet op de Koerbelt de Hellendoorn- se BI junioren van SOS. Excelsior Cl heeft in Holten een uitwedstrijd tegen Holten Cl. Het C2 elftal speelt thuis evenals Excelsior C3 waar beiden een elftal van Vesos uit Hellendoorn als tegenstander hebben n.l. Cl en C2. De pupillen Dl ontvan gen op eigen terrein de pupillen van Holten. Onze Hush-Puppies Basset gaat vijf jaar worden, ofwel vijendertig omge rekend in mensenleeftijd. Dat moet natuurlijk gevierd worden, wat op een bijzondere manier gaat gebeuren op dinsdag 15 oktober a.s. De jarige Bas set met zijn alom bekende prach tige hangoren, zijn glanzende bruine vlekken en zijn aandoenlijke ogen wil op deze dag al zijn soortgenoten trakteren. Hij weet alleen niet, waar zij wonen. Vandaar dat hij zijn feest op deze manier aankondigt. Hij zou het op prijs stellen, dat iedere in Nederland wonende Basset zijn naam, de naam van zijn eigenaar en zijn adres zo spoedig mogelijk aan hem opgeeft. Een briefkaartje aan Hush Puppies, Postbus 2284 in xYmsterdam is vol doende. NED. HERV. GEMEENTE. GROTE KERK 9.30 u. ds. W. van Tuyl, 15.00 u. ds. E. M. Bakker (Intrede). WESTERKERK: 9.30 u. ds. J. Bakker. GEREF. GEMEENTE. NOORDERKERK: 9.30 u. en 15.00 u. lees- dlenst. 19.00 u. ds. A. Bregman. ZUIDERKERK: 9.30 u. en 15.00 u. ds. A. Bregman. 19.00 u. leesdienst GER. GEM. IN NED. ESKERK: 9.30 u. en 18.30 u. ds^ J. de Groot, 14.30 u. leesdienst. GEREF. KERK. BOOMKAMP: 9.30 u. ds. .W A. Krijger van Wierden (jeugddienst). 19.00 u. ds. H. Brink man. OUD GER. GEMEENTE BEVERVOORDE: 9.30 u., 14.30 u en 19.00 u, leesdienst. OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK: 9.30 u., 15.00 u. en 19.00 u, ds. J. W. Slager. NED. PROTESTANTENBOND: 10.45 u. ds. M. Blom van Hengelo (Ov). R.K. KERK Zaterdag: 19.00 u. Avondmis. Zondag: 8.30 u. H. Mis. 10.30 u. Hoogmis, Vrijdag en zaterdag de film: Singapore, opdracht voor vijf.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3