MORSJEUGD ZWOM VELE CLUBRECORDS AAN FLARDEN Zandbergen leidt bij du bkampio enschappen Sportclub Rijssen rekende af met studenten van Drienerlo Excelsior van Go verloor onverdiend Ahead in Kampen Poloteam De Mors naar Borghorst Excelsior ontvangt zaterdag G.V.V.Y. Derde prijs voor sportelub Formatie korfbal twaalftallen in AKC-toernooi RKSY zaterdag tegen Bon. Boys Sportclu b-atleten liepen in Losser Uitslagen van Excelsior-teams Nieuws van liet beatfront Meer ingelegd dan terugbetaald Driehoeksplein en stadhuis Beddespreien voor kinderbedjes Bico-warenhuis kreeg andere eigenaar Vrijdag 6 september 1968 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina S f DU' AGENDA De wedstrijd Drienerlo (TH) - Sportclub Rijssen, zaterdagmiddag gespeeld op het terrein van de Technische Hogeschool te Enschede, is geëindigd in een forse 7-3 zege voor de club van Oosthoek. De basis hiervoor werd reeds gelegd in de eerste helft toen Sportclub Rijssen de gastheren over alle linies de baas was. De 6-0 ruststand was dan ook geenszins geflatteerd te noemen. Als is de eerste klap een daalder waard, de meest fervente Sportclub-aanhanger zal moe ten toegeven dat Sportclub Rijssen er nog lang niet is. Het piepjonge Eversberg zal een gevreesde concurrent worden van Ruiterkamp c.s. gezien de 7-2 zege op Sc. Denekamp. En wat te denken van het „on bekende" Boswinkel dat in Sibculo SVV met 4-2 de baas bleef. Thiandus redde de eer Formatie Sportclub Sportclub 2 verloor D J Programma van Sportclub BURGERLIJKE STAND Onder grote belangstelling werden vorige week maandag-, dinsdag-, woensdag- en don derdagavond de clubkampioenschappen van de Mors verzwommen in het prachtig verlichte zwembad de Koerbelt. Door de enthousiaste jeugd werden deze week vele clubrecords aan flarden gezwommen. Zo was het bij de jongens onder 12 jaar Gerrit Wessels die op de 50 m. vlinderslag een nieuw clubrecord vestigde. Hij deed dit eveneens op de 4x50 m. wisselslag persoonlijk. De meisjes van dezelfde leef tijd bleken echter aanmerkelijk sneller te kun nen zwemmen. Zo werd Truus van de Maat op de 50 m. vlinderslag eerste in 43.0 sec. en bij de 4x50 m. wissel in 3.33.0 Dirkje Poort man bleek nog sneller. Zij zwom bij de meis jes onder 14 jaar de 4x50 m. wisselslag in 3.30.2. Op de 50 m. rugslag gaf Truus van de Maat de toon aan en legde deze afstand af in 46.8 sec. Jan Wolterink blonk uit op de 100 m. rugslag en vestigde een nieuw record in een tijd van 1.38.3. Hetzelfde deed Hermannie ter Harmsel bij de meisjes al was haar tijd be langrijk hoger n.l. 1.47.5. Nieuwe record werden eveneens gevestigd dbor: Dick Boeve (50 m. vlinderslag in 40.0) Wim Wessels (idem in 37.8). Dick Boeve (4x50 m. wisselslag persoonlijk in 3.32.7), Herman Landeweerd (idem onder 16 jaar, in 3.13.5, Wim Wessels (3.11.7) (bij de heren 4x50 m. wissel), Gerrit Wessels (100 m. rugslag jon gens onder 12 jaar in 2.02.0), Tineke Sleking (50 m. schoolslag in 44.8) Dirkje Poortman (100 m. schoolslag in 1.42.1) Alice ter Horst (100 m. schoolslag meisjes 14 en 15 jaar :n 1.39.0), Tineke Sleking (100 m. meisjes onder 12 jaar in 1.38.9), Dirkje Poortman (200 m. schoolslag in 3.41.3), Dirkje Poortman (100 m. vrije slag in 1.23.6) Jan Wolterink (100 m. jongens onder 14 j. in 1.25.7) en Truus van de Maat (100 m. vrije slag meisjes onder 12 jaar In 1.28.8) Resumerend komen we tot de slotsom dat Gerrit Wessels tijdens de clubkampioenschap pen 5 clubrecords vestigde. Dit was echter mo gelijk doordat diverse nummers nooit eerder waren gezwommen. Een prestatie van b.v. Dirkje Poortman met 4 nieuwe clubrecords moet daarom wel iets hoger worden aange slagen. Truus van de Maat bleef met 3 club records iets beneden haar kunnen van vorig seizoen. Twee clubrecords vestigden achter eenvolgens Dick Boeve. Wim Wessels. Herman Landeweerd en Jan Wolterink. Alice ter Horst en Tineke Sleking sluiten de rij met ieder 1 club record. De belangrijkste uitslagen van donderdag avond, die wij in ons nummer van vorige week vrijdag niet meer konden meenemen, waren: 50 m. vrije slag meisjes onder 12 jaar: 1. Truus van de Maat 39.4; 2. Hermannie ter Harmsel 39.6; 3. Tineke Sleking 42.4. Idem jongens onder 12 jaar; Onder leiding van Sportclub's atle- tiektrainer, de heer Pegels, startte de atletiekvereniging Sportclub Rijssen maandagavond op de Koerbelt met het eerste gedeelte van de clubkampioen schappen. De deelnemers hieraan wor den getest in een zeskamp, bestaande uit verspringen, hoogspringen, kogelsto ten, 100, 400 en 1500 meter hardlopen. Maandagavond werd begonnen met 100 me ter hardlopen. Winnaar werd G. J. Slooyer in een tijd van 11.7 sec. Als tweede finishte G. J. Bruins in 12.3 sec. De derde plaats werd ge deeld door de heren H. Wolterink en N. J. Zandbergen die de afstand liepen in 12.4 sec. Het nummer verspringen werd een zege voor J. Zandbergen met een sprong van 5.22 meter. G. J. Bruins werd tweede met 5.19 m. en J. Voortman derde met een sprong van 4.95 m. Wegens de snel invallende duisternis moest het laatste onderdeel van deze avond, n.l. de 1500 meter hardlopen, plaats vinden op de verlichte windhondenrenbaan. Sportclub Rijs sen beschikt n.l. niet over een sintelbaan en was het bestuur van de windhondenrenver- eniging uiteraard zeer dankbaar voor de wel willende medewerking. Op dit veld trainen in de wintermaanden de Excelsiorelftallen. Kij het beoordelen van de prestaties op de 1500 m. dient er rekening mee te worden ge houden dat deze afstand onder moeilijke om standigheden werd gelopen. Hiervan uitgaan de mag de zege van J. Zandbergen die de af stand liep in 4.45.3 zeker geen slecht resultaat genoemd worden. Tweede werd G. J. Bruins in een tijd van 4.54.5 en 3e H. .1. Wolterink in 4.57.0. Na de eerste avond is de puntentelling als volgt; 1. J. Zandbergen 1419 pt. 2. G. J. Bruins 1377 pt. 3. G. J. Slooyer 1157 pt. 4. R. Rozemuller 1060 pt. 5. H. Wolterink 1045 pt. 6. E. D. Harbers 1001 pt. De 400m. hardlopen, het kogelstoten en het hoogspringen werden donderdagavond afge werkt. In ons volgende nummer hopen wij u de resultaten hiervan bekend te kunnen ma ken en tevens de naam van de clubkampioen 1968. Zaterdagmiddag neemt het herenpoloteam van de Mors in Duitsland deel aan 'n polotoer- nool, georganiseerd door de iwem- en polo club Olympia Borghorst. De andere deelne mende verenigingen zijn: S. C. Gelsenkirchen, S. V. Gronau 1910. Tus Westfalia Wethmar en Olympia. Elke ploeg speelt vier wedstrijden van 4x4 minuten. Van de Mors zijn de volgen de spelers uitgenodigd: M. Ligtenberg, W. Waanders, H. Landeweerd. H. ten Cate. W. Wessels. P. Struik. R. van de Kuvl, E. Klein Horsman en G. Dannenberg. Door omstandig heden zal Miendert Schreuder niet van de partij kunnen zijn. De zwemploeg van de Mors gaat zaterdag middag, (vertrek 2 uur vanaf het Schild) naar Almelo en is daar de gast van de zwemploeg ZPA. In het Almelose Sportpark zal de laat ste zwemvijfkamp van het seizoen worden verzwommen. De Mors leidt in deze zwem- competitie met een voorsprong van 260.3 se conden op nummer twee het Nijverdalse Ra vijn. De stand is momenteel: 1. de Mors 6846.9 pt. 2. het Ravijn 7107.2 pt. 3. de Aa 7112.4 pt. 4. ZPA 7200.6 pt. 5. de Zandstuve 7531.0 pt. Theoretisch is het bijna onmogelijk dat de Mors thans nog de eindzege zal ontgaan, doch nu het herenpoloteam met 7 jeugdige zwem mers naar Borghorst gaat en dus Almelo niet van de partij zal zijn, zal er door de jeugd die wel naar het Almelose Sportpark trekt, nog harder moeten worden geknokt voor de over winning. Het meezwemmen van Truus van de Maat, meervoudig recordhoudster, is nog niet zeker, daar deze als enig Morsmeisje een uit nodiging heeft ontvangen om op zaterdag deel te nemen aan een driekamp t.e Groningen, die gehouden zal worden tussen de kringen, Gro ningen. Drenthe en Twente-IJsselstreek. Zij zal daar uitkomen op de 50 m. vlinderslag voor meisjes beneden 12 jaar. Het competitierad begint zaterdag voor bij na a le Excelsior elftallen te draaien want allen komen dan binnen de lijnen, behalve Excelsior C2 dat nog vrij is. Het eerste elftal krijgt bezoek van het Veenendaalse GVVV dat vorige week startte met een 6-2 zege op Fit. Boys. Excelsior krijgt nu voor eigen publiek de kans te tonen, dat de goede wedstrijd in Kampen ondanks de nederlaag, geen uitschieter was. Er staat de bezoekers dus een spannende wedstrijd te wachten, waarbij een verrassing niet uitge sloten is. Excelsior 2 gaat naar Vriezenveenschewijk en ontmoet daar Voorwaarts 2 Een uitwed strijd van de Rood-Wit reserves die in het verleden altijd erg lastig was. Excelsior 3 speelt thuis en ontmoet het Al melose ON2 ook een sterke tegenstander. Het vierde elftal gaat op bezoek bij BCSV 5 en heeft iets goed te maken na haar ne derlaag van vorige week. Excelsior 5, 6, 7 en 8 hebben allen thuis wedstrijden. Excelsior 5 moet proberen haar goede start van vorige week waar te ma ken door op eigen terrein van Vesos 3 Hellen- doorn te winnen. Excelsior 6 treedt als gast heer op van NHS I een spoorweg elftal uit Hengelo. Het zevende elftal ontvangt het Nij verdalse DES 6, een elftal dat vorig jaar alle maal uit oud eerste elftalspelers bestond. Ex celsior 8 tenslotte komt op de Koerbelt le gen Sportclub Lemele 3 binnen de lijnen. De junioren hebben de volgende wedstrij den. Excelsior Al speelt voor de hoofdklasse in Enschede tegen Rigtersbleek Al. Excelsior A2 heeft een thuiswedstrijd en krijgt Sport club Lemele Al te gast. De drie B elftallen spelen uit. BI brengt in Almelo een be zoek aan Almelo BI. Excelsior B2 start de nieuwe competitie in Enter tegen Enter Voor uit BI en Excelsior B3 speelt in Nijverdal tegen Nijverdal B2. Van de C junioren ont vangt Excelsior Cl het Almelose PH Cl. Ex celsior C3 moet het opnemen in Notter tegen Eversberg Cl, terwijl Excelsior C4. Haar- lese Boys C2 ontvangt. De pupillen van het Dl elftal tenslotte spe len hun eerste wedstrijd in Hulzen tegen Hulsense Boys Dl. Een glunderende Gerrit Wessels 1. H. Jansen 42.8; 2. G. J. Baan 43.4; 3. G. Wessels 46.0. 100 m. vrije slag meisjes onder 14 jaar: 1. Derkje Poortman 1.23.6 (nw. ree.) 2. Ria Kleinlegtenberg 1.33.2. 3. Rita Bruggink 1.43.2. Idem jongens onder 14 jaar; 1. Jan Wolterink 1.25.7 (nw. ree.) 2. Gerard Vermaas 1.31.2; 3. Jan Smit 1.36.3. idem meisjes onder 16 jaar: 1. Alice 1.42.7; 2. Mieneke Boerman 1.43.0; 3. J. Beunk 1.55.5. Idem jongens onder 16 jaar: 1. H. Lande weerd 1.17.4; 2. H. ten FCate 1.17.7; 3. G. van de Noort 1.22.9. 100 m. vrije slag dames: 1. J. van Benthem 1.24.4; 2. L. Markvoort 1.41.0. 100 m. vrije slag heren: 1. H. Brouwer 1.07.4; 2 W. Wessels 1.11.4; 3. G. Schreuder 1.17.5 100 m. vrije slag meisjes onder 12 jaar; 1. Truus van de Maat 1.28.8 (nw. ree.) 2. Her mannie ter Harmsel 1.35.3; 3. Gerda Baan 1.39.0. idem jongens onder 12 jaar: 1. G. Wessels 1.49.6 (nw. ree.) 2. H. Sleking 2.04.5. Vorige week zaterdagmiddag nam het A- team van de korfbalclub Sportclub Rijssen deel aan een door A.K.C. georganiseerd korf- baltoernooi in Almelo. De eerste wedstrijd te gen AKC g. begon met enige vertraging door het te laat verschijnen van de scheidsrechter. Een fel aanvallend AKC vond een stug verde digend Sportclub op zijn weg. Toen Sportclub de aanval overnam was het al spoedig Bark hof die raak schoot (0-1). Dit bleek tevens de eindstand. Tegen Oostloorn B opende J. Kamp de score, na handig aangeven van K. Verbeek (0-1). Vijf minuten later bracht de geblesseerde J. Dan nenberg de stand op 0-2 voor Sportclub Rijs sen. Hierbij bleef het. De derde wedstrijd, die tegen NKC b. gaf goed spel te zien met Sport club iets meer in de aanval. Met e.en verre worp trof L. Verbeek de roos (0-1). In deze stand kwam geen verandering meer. De laatste wedstrijd ging tegen het zeer ster ke TOP c. De tegenstanders waren over al le linies wat beter en dit resulteerde al spoe dig in een 1-0 voorsprong voor TOP. Een fout in de Sportclubverdediging stelde na rust de TOP-aanval in staat de eindstand te bepalen op 2-0. Sportclub Rijssen en HKC moesten hierna een beslissingswedstrijd spelen om de der de en vierde plaats. De Hengeloërs begingen de fout verdedigend te gaan spelen waardoor Berkhof al spoedig voor Sportclub de score kon openen (1-0). Sportclub bleef beter spelen en L. Verbeek bracht de eindstand op 2-0. Door deze zege ging Sportclub met de derde prijs strijken en kwam daardoor in het bezit van d,e bronzen medaille. Zaterdag begint voor de korfbalclub Sport club Rijssen het rad der competitie weer te draaien. Alle twaalftallen komen deze mid dag in het veld en verschijnen in de volgen de opstellingen: OPSTELLING ASP. de dames L. Verbeek. J. Kamp, J. Rutter- kamp, R. Zwartbol, P. Lankamp, R. Bruggink, J. Goossen, J. Scholten. J. Agteresch en de heren F. Berkhof, Dannenberg, E. Poort man, H. Verbeek, Pas, v.d. Noort, J. Nij- land. OPSTELLING EERSTE: de dames J. de Groot, Z. ter Beest, 1L ter Maat, M. Pas, A. Lankamp. I. Beldman en de heren H. Lubberts, H. Wesselink, J van Pijkeren, Olde Reuver of Briel, J. Nieu- wenhuis, A. Vrugteveen. OPSTELLING. TWEEDE: de dames A. Niks, J. Nieuwenhuis, v.d Berg. PI. Bankamp, P. Lankamp. L. Ver beek en de heren J. Ehrenhard. F. Berkhof, H. Verbeek, P. Wieringa, Visser, H. Altink. Drienerlo was niet opgewassen tegen het i hoge tempo dat Sportclub vanaf de aanvang op de grasmat legde en de wedstrijd was nog maar nauwelijks twee minuten oud toen Bennie Kamphuis vanuit eèh 'cörn'er met een fraaie kopbal het eerste doelpunt liet aantekenen. (0-1). De Sportclubvoorhoede waarin Potgieter een dominerende rol speel de. was deze middag zeer beweeglijk en plaat ste de Drienerlo-verdediging herhaaldelijk voor problemen. Na 5 min. spelen ondernam Jan Rutterkamp vanaf het middenveld een solo, passeerde hierbij drie verdedigers en schoot onhoudbaar langs de Drienerlo-goalie. (0-2). Uit een pass van Alkema, die zelf nogal eens pech had met schieten, was het Geert van Brussel, die de stand op 0-3 be paalde. Jan Rutterkamp bracht de score op 0-4 en na 20 minuten werd het 0-5 opnieuw door Geert van Brussel. Zes minuten voor de pauze kwam het prachtigste doelpunt van de hele wedstrijd tart stand. Na een onder broken Drienerlo-aanval wierp keeper Smit het leer naar zijn aanvoerder Ruiterkamp, deze plaatste haarzuiver naar zijn vrijstaan de rechtsbuiten Potgieter die met een kei hard schot het halve dozijn volmaakte (0-6). Een door elkaar gehusseld en a.h.w. her boren Drienerlo kwam na de rust goed terug. Van Brussel en Potgieter kregen een extra bewaking, zodat van die zijde geen gevaar meer te duchten viel. Toen voorts Bennie Kamphuis van het toneel verdween en Jan Kosterbok zijn plaats innam, was het met het Sportclub-overwicht gedaan. Spelend op balbezit trachtte Sportclub de voorsprong te consolideren. Dit gelukte slechts ten dele. Tien min. na rust werd het 1-6 door Ter Borg. Thiandus maakte er 2-6 van toen Smit een voorzet verkeerd beoordeelde. Even wist Van Brussel zijn bewaker van zich af te schud den en het was meteen raak (2-7). Tenslottte bepaalde Thiandus de eindstand op 3-7. Sportclub Rijssen dat zaterdagmiddag thuis speelt tegen Daarlerveen 1 verschijnt in de volgende formatie. Doel: Smit. achter: Lohuis, Lichtenberg, Ter Harmsel en Ruiterkamp, Midden: Vincent en Van de Keuken, voor: Alkema, Rutterkamp, Kamphuis en Van Brussel. Tegen de verhouding in verloren de Sport club-reserves zaterdagmiddag op eigen ter rein met 3-2 van SVZW. 2 uit Wierden. Sport- Komend weekend begint voor de oranje- witten de nieuwe competitie. Alle elftallen komen binnen de lijnen, behalve het 2e elf tal en het e-team. Om met het eerste elftal te beginnen. Dit heett een thuiswedstrijd aan de Enterweg om half drie tegen een oude rivale Bon. Boys. Vorig seizoen eindigde deze club op de 3e plaats. Direct dus al een zware opgave. Het elftal heeft sedert het vorig seizoen enige wijziging ondergaan. In de vriendschappelij ke wedstrijd tegen Stevo 2 weken geleden bleek dat het elftal in kracht had gewonnen. Toen won men met 4-1 van deze 4e klasser. We zijn benieuwd naar de uitslag. Het 3e elf tal speelt in Nijverdal tegen Nijverdal 4. Het 4e ontvangt Nijverdal 3. Het junioren a elftal speelt in Enter tegen Enter al. club 4 speelde in Nijverdal met 0-0 gelijk tegen Eversberg 2. Sportclub 5 leed een fikse 9-1 nederlaag in Vriezenveen tegen DOS 3 en de ontmoeting Sportclub 6 Sportclub 7 ein digde in een 6-4 overwinning voor het zesde. Sportclub Rijssen 1 ontvangt zaterdag op de Koerbelt Daarlerveen 1. Deze wedstrijd begint om kwart over vier. Sportclub 2 gaat naar Elellendoorn om het op te nemen tegen Vesos 2. Sportclub 3 gaat naar DOS 4. Sport club 4 ontvangt SVZW 3. Thuis speelt Sport club 5 tegen Sportclub Daarle 2. Sportclub 6 gaat naar SVZW 5. Sportclub B 1 speelt uit tegen SVVN B 1. Sportclub C 1 ontvangt de Zweef C 1 en Sportclub D 1 speelt thuis te gen Enter D 1. Onder zeer gunstige weersomstandigheuen gingen zaterdagmiddag in Losser meer dan 40 atleten van start voor de vierde Losserloop. De afstand bedroeg ongeveer 3000 meter. Van de atletiekvereniging Sportclub Rijssen na men elf atleten deel. Zij kwamen allen tot goede prestaties. Zandbergen van Sportclub nam bij de start meteen de kop en behield deze gedurende twee volle ronden. Daarna werd hij gelost door enkele jongere atleten. Niettemin bereikte hij een uitstekende 8ste plaats, doordat hij over een sterke eindsprint bleek te beschikken. H. J. Wolterink werd 10e. M. Wolterink bereikte een twaalfde plaats. De vijftiende plaats was voor J. Tijhof. J. Schreurs finishte als 17e, J. Voortman werd 19e. De 20ste plaats was voor J. van Pijke ren. G. J. Bruins eindigde op de 22ste plaats. G. D. Harbers werd 26 ste, H. Wolterink 33ste en J. Boerman 38ste. De Excelsior-elftallen die zaterdag in de nieuwe competitie startten met hun eerste wedstrijd behaalden de volgende resultaten. Het eerste verloor onverdiend in Kampen met 3-1 van GoAhead. Het tweede en derde elftal speelden tegen elkaar. Excelsior 2 won tenslotte met 5-2, nadat het derde elftal tot twee keer toe de leiding had genomen. Voor een verrassing zorgde Excelsior 6 dat de vierde editie een koude douche be zorgde, want Excelsior 6 won met 2-1. Excelsior 5 op bezoek in Wierden bij SVZW zorgde dat de eerste wedstrijd een zege werd en won met 6-4. Het zelfde kan gezegd worden van Excelsior 7 dat in Enter de eerste punt jes binnen haalde door een 4-2 zege op En ter Vooruit 6. Beatclub Scriblc heeft gemeend zaterdag a.s. geen beatavond te organiseren, daar er ter plaatse al enige evenementen zijn. Om de tieners niet teleur te stellen wordt er de hele maand op zaterdag ge danst. De muziek wordt deze avonden verzorgd door The Gong, Nijmegen, Flux Beverwijk en di verse anderen. Een nieuwtje is, dat Beatgroep Flux weer een nieuwe voor ons al bekende drum mer heeft n.l. Harrie Schierbeek (exdrum- mer van de Scouts) Verder zijn er plannen om weer discobals te organiseren. t.m. 7 september Rijlito Driehoeksplein. 10 september Simultaanwedstrijden. Café Royal 8 uur. 10 september, Ned. Ver. van Huisvrouwen. Lezing met dia's over Bretagne door me vrouw Koese-Tammeling. Parkgebouw 8 u. 13 september, Jaarvergadering fotoclub Al- dolem, Café Royal 8 uur. 14 september Populair tuinconcert door mu ziekvereniging Wilhelmina. Volkspark 8 u. 17 september, R.M.C.-rit, Veemarkt half acht. 17 september, Begin schaakseizoen, café Royal 8 uur. 20 september, Vergadering Aquariumvereni ging Rasbora, Hotel Tijhuis. 28 september, Ledenvergadering ERKV, Café Struik 6 uur. 25 oktober, ERKV. Voorlichtingsavond. Deze avond wordt verzorgd door ..De Witte Mo len". Vrije toegang. Café Ter Harmsel, Boomkamp, half acht. 18 oktober, Lezing met dia's Aquariumver- eniging Rasbora, Hotel Tijhuis. 11 november Aldolem, Bondscollectie, café Royal, 8 uur. 22 november. Lezing met dia's. Aquarium vereniging Rasbora. Hotel Tijhuis. 29-30 november, Vogelshow Zangiust. Café ter Harmsel, Boomkamp. 5, 6, 7 december. Tentoonstelling Eerste Rijs- sense Kanarievereniging, Café ter Harmsel, Boomkamp. Opgaven voor deze rubriek kunnen ge schieden op het gemeentehuis, afdeling alge mene zaken, kamer 7 boven, vóór 5 uur 's maandags. GEBOREN: Jan zv J Arends en H Lankamp. Morsweg 6. 26 aug. Petronella Maatje Annetje dv H Lensink en C L Metske, Rembrandt van Rijnstraat 4, 27 aug.; Arendina Johanna dv J H Baan en J G Arends, Molendijk 12, 29 aug.; Marinus Dinant, zv R Nijholt e-n A Leusink Graaf Ottostraat 92, 29 aug.; Aaltje dv G J Wessels en J Haase, Keizers- dijk 20, 30 aug. Johanna dv G J van de Maat en B Bos, Bloemstraat 17, 23 aug. te Almelo. ONDERTROUWD: Gerrit van den Dijk 25 jaar. Rijssen, Haar- straat 180 en Hermanns Beltman 21 jr, Rijs sen. Koninginneweg 13, 27 aug.; Hendrik Willem van Moorselaar 22 jr Rijssen Graaf Willem Lodewijkstraat 2 en Gerritdina Baan 20 jr Rijsseen, Haarstraat 11, 29 aug GETROUWD: Jan Gerrit van de Westeringh 24 jr en Jo- hafina Willemina Klein Horsman 23 jr Rijssen Verenlandweg 29, 30 aug.; Hermannus Johannes Velthuis 21 jr en Janna Dangremond 22 jr Rijssen, Nijverdalseweg 53, 30 aug. OVERLEDEN: Jan Hendrik Willem Boom 82 jr. wv J Rosink Karei Doormanstraat 36, 29 aug.; Willem Johannes Verbeek 68 jr ev E H de Bruijn H J van Opstallstraat 69, 26 aug. te Almelo. ln de maand augustus werd bij de Nuts- spaarbank Rijssen ingelegd een bedrag van f. 741.772,34 en terugbetaald f. 577.854,48. In deze maand werden 95 nieuwe spaarrekenin gen geopend. e Rijlito is een bijzonder evenement. Meer an 2000 m2 standruimte is bezet door Rijssense winkeliers, landelijke bedrijven en door bank- en andere instellingen. Door ver schillende attracties, die buiten de immense tentoonstellingstent zijn ingericht is het een bijzonder gebeuren, dat aantrekkelijk is voor jong en oud. Behalve natuurlijk voor dege nen. die principiële bezwaren hebben tegen dit ..kermisachtige vermaak". Voor diegenen die deze bezwaren niet ken nen is de Rijlito een bewijs, dat de Rijssen- se Middenstand actief is. Verschillende zaken hebben met zorg hun stands ingericht, zodat de beurs een zeer goede indruk maakt. Zon der twijfel zal deze tentoonstelling slagen. Reeds de eerste avond konden de organisa toren niet klagen over de belangstelling en ook de standhouders waren daarover uiter aard goed te spreken. Hoewel de meeste branches goed zijn vertegenw oordid valt het op, dat sommige in het geheel niet aanwezig zijn. Voor de totaal indruk is dat jammer en het doet natuurlijk ook enige afbreuk aan de waarde van de expositie als totaliteit. Verschillende middenstanders hebben de mo gelijkheid om hun artikelen op aantrekkelij ke wijze te kunnen exposeren met beide han den aangegrepen. Aan deze actieve zaken lieden Is het te danken dat Rijssen een aan trekkelijk evenement bezit, dat de moeite waard Is te bezoeken. liet Driehoeksplein biedt een geheel ander aanzicht dan het normale. Nog eens komt de waarde van deze Driehoek tot uiting. De Rijlito 5, die thans op volle toeren draait zal de laatste zijn die hier georganiseerd kan «worden. Definitief. In zijn openingswoord deelde burgemeester Landweer dat gedeci deerd mee. Begin 1969 begint men met de bouw van het nieuwe stadhuis, waaraan door het Dagblad van het Oosten in een extra Rijlito-editie ruime aandacht is geschonken. De mededeling van burgemeester Landweer was aanleiding voor velen om nog eens de vraag te overwegen of de Rijssense bestuur ders er verstandig aan hebben gedaan het stadhuis te plaatsen op deze markante plaats in het hart van de stad. Het waren niet de eersten de besten, die duidelijk te ken nen gaven dat het Rijssense stadsbestuur met dit besluit een historische fout gaan maken. Een fout. die nimmer valt te hertellen. Dit plein, dal uitermate geschikt is om een deel van gemeenschappelijke uitingen op te van gen, dankbaar als parkeerterrein wordt be nut, als autobusstation, als marktplein en wat niet al. wordt gebruikt voor de bouw van een nieuw stadhuis, dat men zonder bezwaar op een andere plek had kunnen bouwen. [Jet zou interessant zijn om onder de Rijs sense bevolking eens een enquête te hou den. hoeveel Rijssenaren de bebouwing van dit fraaie pelin zouden betreuren, en hoeveel inwoners er voorstander van zouden zijn. Waarschijnlijk zou het plan geen schijn van kans maken. En toch hebben de raadsleden zij het dat het al verschillende jaren ge leden gebeurd is voorgestemd. Zou het echt niet mogelijk zijn, het plan nog eens nader te bekijken, en als blijkt dat het inder daad een vergissing is geweest, waarom zou men dan niet manmoedig op het eenmaal genomen besluit terugkomen? Het aanzien van uw slaapkamer staat of valt met de wijze, waarop u uw bed verzorgt. Nog altijd is het zó, dat een fraaie bedde- sprei de afsluiting vormt van een vertrek dat weliswaar geen salon is, maar waarvan de uiterlijke verschijning toch van groot belang is. Om het aspect van het slaapvertrek af te maken is de sprei onontbeerlijk. Het is dus niet te verwonderen dat textiel fabrikanten die zich met de vervaardiging van beddespreien bezighouden, telkens weer met nieuwe collecties voor de dag komen ten einde bij de tijd te blijven. De ..Koninklijke Veenendaalsche Stoomspinnerij en Weverij NV" is één van de bekendste spreien-fabri kanten. Zij heeft nu bovendien haar collectie uitgebreid met spreien voor de groep, die tot dusver een beetje in de hoek stond, letterlijk en figuurlijk; de kinderbedjes. Aan deze, uiteraard kleinere spreitjes is niet minder zorg besteed dan aan die voor de grote bed den. Het zijn chenille spreien in pasteltinten, versierd met dierenfiguren en dergelijke, die de aandacht van de kleuter zullen boeien. Ondanks een 3-1 nederlaag, die uiterst geflatteerd genoemd kan worden en pas 10 minuten voor tijd een feit werd in het voordeel van Go Ahead, heeft Ex celsior zaterdag in Kampen een goede indruk achtergelaten. Een gelijkspel had de verhouding beter weer gegeven, en met een beetje meer geluk had den zij beide punten mee naar Rijssen kunnen nemen. Met goede aanvallen opgebouwd van uit de verdediging werd het doel van de thuis club telkens belaagd. Ook de middenveldbe zetting door Bruggink en Van Losser was goed en zo spelend als zaterdag in Kampen kan Excelsior het verdere verloop van de competitie met vertrouwen tegemoet zien. Het begin was hoopvol, want na enige ver kenningen van beide zijden, brak reeds na 3 minuten Van Vondel door, passeerde de uit gelopen doelman maar de stopper wist nog net de bal van de lijn te halen. Even later schoot Kappert uit een goede pass van J. Wold tegen de doelman op. Go-Ahead probeerde tegenaanvallen te lan- Nadat de heer H. B. Rot sink de vorige mnd. 25 jaar eigenaar is geweest van het waren huis aan de Grotestraat (Bico-warenhuis) is de ze zaak thans overgegaan in handen van de heer J. Bökkerink jr. Hoewel de zaak voorlo pig blijft draaien zullen er ingrijpende ver anderingen en wijzigingen in de zaak worden aangebracht, waarna de heer Bökkerink zijn zaak pas officieel zal gaan openen. ceren, waarbij het vooral moest komen van de internationals Kiel en Gerrits, maar deze strandden vooreerst op de goed sluitende Ex celsior verdediging of werden naast gescho ten. Excelsior bleef echter sterker maar kon niet tot doelpunten komen al moest de Go Ahead goalie op zeker moment al zijn talen ten tonen bij een schot van Van Vondel dat hij met veel moeite uit zijn doel wist te ran selen. Een doelpunt viel juist aan de andere kant want na 35 minuten spelen kon Kiel zich even vrij maken van zijn bewaker Bruggink en loste een hard schot dat via dc onderkant van de lat doel trof. Excelsior was even aangeslagen maar her stelde zich spoedig al moest Vincent even handelend optreden bij een kogel van Gerrits, wat hem echter op bekwame wijze afging. Na de rust weer 'n fel aanvallend Excel sior toen Leusink 'n lange solo ondernam en de bal via de binnenkant van de paal langs de vergeefs grijpende doelman wist te plaatsen. Excelsior, dat winst rook bleef aanvallen in hoog tempo en binnen korte tij f" noteerden we schoten van Leusink, Van Vondel en Brug gink die of over. net naast gingen of door de Go-Ahead doelman gekeerd werden. Ook de thuisclub voorwaartsen zaten niet stil maar de Excelsior achterhoede gaf geen kansen weg, tot 10 minuten voor afloop toen Kiel weer een kansje kreeg en met een effect vol schot via de handen van doelman Vin cent, de stand op 2-1 bracht. Kort voor tijd werd het nog 3-1 toen Vincent, die overigens uitstekend keepte, een bal van Gerrits ver keerd beoordeelde die daardoor in het net ver dween. Toen scheidsrechter Postma die correct leid de voor de laatste maal floot had Go-Ahead een geflatteerde en niet verdiende zege be haald. Rest ons nog te melden dat vlak voor het einde Leusink zich nog moest laten vervan gen wegens een enkelblessure.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3