TER HORST RIJSSEN BEEEK OPNIEUW STERKER DAN TER HORST LOOKEREN Ronde van Rijssen kader van praatje in V) -service Amerikaanse student (per fiets door Europa) bracht weekeind door in onze woonplaats FILMNIEUWS KLEURIG NAAR DE KLAS Belgen slaagden niet in revanche-poging Brandweer wordt onderbetaald GESLOTEN VOOR BROMFIETSERS Dokter Oosthoek blijft voorzitter SPORTCLUB VERLOOR VAN HECTOR Sportclub oefent tegen Preussen Interessante en leerzame avond Morsheren spelen promotiewedstrijden Excelsior houdt een nederlaagtoernooi Gevaarlijk punt gaat verdwijnen Weekenddienst Mors verloor van Weusthag Bonnie en Clyde BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN WEEKBLAD VOOR RIJSSEN PAG. 3 Singapore, Singapore Zaterdag bracht een voetbalelftal van Ter Horst en Co Lookeren, vergezeld van een bus vol supporters, een tegen bezoek aan Rijssen om te proberen re vanche te nemen voor de nederlaag vo rig jaar in Lookeren geleden. Om plm. 11 uur kwamen de gasten aan op het Parkgebouw, waar ze door enige leden van het kantoor en bazenelftal van Ter Horst ontvangen werden. Onder het genot van een kop koffie werden de vriendschapsbanden weer aangehaald. Na de koffie werd een rondrit gemaakt door de omgeving van Rijssen. Holten en Nijverdal. Op het kamgaren traden om half drie beide elftallen tegen elkaar aan. De Belgen die een jong elftal in het veld brachten en belust wa ren op revanche konden geen veldoverwicht veroveren. Het waren juist in oranje gesto ken Rijssenaren, die de score wisten te ope nen. Beide elftallen wogen goed tegen elkaar op al hadden de Ter Horst-mensen uit Rijssen meer routine en vechtlust. Na on geveer een half uur vergrote men de voor sprong zelfs tot 2-0. Plotseling hadden de m rood gestoken Belgen de opening gevonden en wisten ze van enige fouten in de Oranje achterhoede te profiteren. De links en rechts die elkaar goed wisten te vinden sneden in vijf minuten drie maal door de Oranje verdedi ging en wisten evenveel malen de bal langs doelman Bronsvoort te plaatsen. Maar de Rijssenaren kwamen terug en wisten door een knap doelpunt van midden voor Vlogtman nog voor de thee de partijen De liefhebbers van de wielersport in Rijssen en omgeving staat een belang rijk gebeuren te wachten. Het ronde comité Rijssen organiseert op zaterdag 17 augustus de Ronde van Rijssen waar aan wordt deelgenomen door ongeveer 100 amateurs. Onder de deelnemers be vinden zich bekende wielrenners, die met inzet van alle energie zullen trach ten in de prijzen te vallen. Er zal worden gereden op een par koers in plan-Zuid over een afstand van 80 km. Aan de wedstrijd, die georgani seerd wordt onder auspiciën van de KNWU zal ook worden deelgenomen door de winnaar van de Ronde van Rijs sen in 1967 Cees Smouter uit Veenoord. Voorafgaande aan deze grote wed strijd wordt de ronde gereden over 20 km door aspiranten, waaronder de Rijs- senaar Lex Barnaart. Het college van B. en W. is van me ning, dat het personeel van de vrijwilli ge brandweer onderbetaald wordt. De vergoeding voor verleende dien sten bij brand bedraagt sinds 1 januari 1966 f 6,per uur. B. en W. zijn van mening dat het billijk is deze te verho gen tot f 7.per uur, omdat de lonen en salarissen sinds 1966 met ongeveer 14 procent zijn gestegen. Een verhoging met dit percentage zou de vergoeding brengen op f 6,84, dat gemakshalve af gerond is op f 7,—. De raad zal over dit voorstel van B. en W. moeten beslissen. GEBOREN: Mannes, zv H H Hazelhorst en H Morsink, Paulus Potterstraat 22, 31 juli; Willemina dv E J van den Belt en B M Bol- ten, Verenlandweg 21, 31 juli: Hermannus Gerrit Dinant Jan zv G J Voort man en H B Wijnen, Nassaustraat 70, 31 juli; Aaltjen dv J H G J Gerritsen Mulkes en G Karkdijk, Baankamp 18, 1 aug.; Johannes Christiaan zv G D Jansen en H ter Avest, Welleweg 10, 1 aug.; Johanna Albertine dv J H Netjes en J W Kre- mer, Zuiderstraat 106, 1 aug.; Willemina Gerritdina dv J W Poortman en A Lozeman, Zuiderstraat 34, 4 aug.; Marinus Hendrikus zv P G H Brand en J M Nijland, Esstraat 136, 31 juli te Almelo; Antje Anneke dv J H Zwoferink en E G J Kobes, Zuiderstraat 74, 2 aug. te Almelo. Ondertrouwd: Hendrikus Dannenberg, 26 jr Rijssen, Holterstraatweg 34 en Janna Nijzink 25 jaar, Rijssen, Keizersdijk 17, 1 aug.; Wilhelm Otten 23 jr Rijssen H J van Op- stallstraat 59 en Jenneken ter Steege, 21 jr Rijssen, Haarstraat 114, 2 aug. GETROUWD Gerrit Jan Schuiterd en Elsje Otten, Rijssen, Holterstraatweg 187, 2 aug. NED. HERV. GEMEENTE GROTE KERK: 9.00 u en 10.45 u ds. A. Vlietstra van Waarder. 19.00 u ds A. Vliet- stra. WESTERKERK: 9.30 u ds. D. H. Bosma van Nijverdal, 15.00 uu ds. J. de Lange (Bed. H.D.). ELTHETO: 9.00 u ds. J. de Lange. ELSEN: 10.15 u ds. J. de Lange. GEREF. KERK BOOMKAMP: 9.30 u ds. Van Ginkel van Mariënberg 19.00 u ds. Omta van Daarle. GEREF. GEMEENTE Noorderkerk: 9.30 u en 15.00 u ds. A. Breg- man. 19.00 u leesdienst. ZUIDERKERK: 9.30 u en 15.00 u. Leesdienst 19.00 u. ds. A. Bregman. GEREF. GEMEENTE IN NED. ESKERK: 9.30 u, 14.30 u en 18.30 u. lees dienst. OUD GER. GEM. BEVERVOORDE: 9.30 u, 14.30 u en 19.00 u. Eerw. heer A. van de Berg van Apeldoorn. OUD GER. GEM. IN NED. Oranjekerk: 9.30 u, 15.00 u en 19.00 u ds. J. W. Slager. Z O. MOLUKSE PROT. KERK: 13.00 u. ds. Talubun. weer op gelijke voet te brengen. Tijdens die pauze boden alle Belgische spelers hun di recte tegenstanders een presentje aan terwijl de Directie van Ter Horst en Co een prach- itge ets van Lokeren in ontvangst mocht ne men. Na de hervatting een fanatiek aanvallend Lokeren dat nu echter de Oranje verdedi ging goed gesloten vond. Dat ook de Rijssen- se aanvallen niet van gevaar ontbloot waren, bleek toen bij een Oranje aanval de Belgi sche verdediging zo in paniek geraakte, dat een der verdedigers de bal in eigen doel werk te en zodoende de stand op 4-3 bracht. In deze stand kwam geen verandering meer, zodat er deze keer geen revanche inzat. Na nog enige tijd gezellig bijeen geweest te zijn ver trokken de Belgische gasten om ongeveer zes Het verbindingsweg je tussen de En terstraat en de Hagen, dat loopt langs café Koedijk zal waarschijnlijk gesloten worden verklaard voor bromfietsen. Een daartoe strekkend voorstel doen B. en W. van Rijssen aan de gemeenteraad. Uit klachten van omwonenden blijkt dat genoemd wegje intensief wordt bereden door bromfiet sers, vooral op zaterdag- en zondagavonden. Dit veroorzaakt niet alleen veel geluidshin der, maar levert bovendien veel gevaar op voor voetgangers die gebruik maken van het trottoir aan de Enterstraat. De verkeerscommissie heeft het plaatsen van een paal geadviseerd, doch B. en W. achten dit onvoldoende. Zij zouden liever een bord zien geplaatst. Zaterdagmiddag vond op 't Volkspark een keuring plaats van jonge rashonden door de keurmeesters de heren H. v. d. Weijer uit Haarlem en E. van Schuppen uit Ede, zulks op initiatief van de kyno- logenclub REO. De keurmeesters kre gen honden ter beoordeling aangeboden van diverse rassen, en hoewel het niet de bedoeling werd dat om prijzen werd gedongen, was het een leerzame middag. De eigenaren kregen tal van aanwijzin gen, wenken in de goede richting en een deskundige beoordeling. uur weer naar Lokeren, echter met de belof te dat volgend jaar de Rijssenaren weer naar België zullen komen. Dokter D. Oosthoek, de man die enige jaren geleden de v.v. Sportclub Rijssen uit het moeras hielp, blijft voorzitter van zijn vereni ging. Dit ondanks allerlei geruchten die de laatste aijd in Rijssen de ronde deden en waar aan de symphatieke huisarts zelf enigszins debet was. Een en ander blijkt uit de uitnodigingen tot het bijwonen der jaarlijkse ledenvergadering op vrijdag 9 augustus, die deze week aan de Sportclubleden verzonden werden. Behalve dokter Oosthoek stelt ook de heer Ruiter kamp zich opnieuw herkiesbaar als bestuurs lid. RIJSSEN Sportclub Rijssen dat zaterdag met drie invallers een oefenwedstrijd speel de tegen het eerste elftal van Hector uit Goor leed een 6-2 nederlaag. In een goede eerste helft opende de aanvalsleider van Hector de score, waarna in de 30ste minuut Jan Rut- terkamp de partijen in evenwicht schoot. Vrij spoedig na de hervatting nam Hector opnieuw de leiding, doch door Vincent kwam Sportclub opnieuw naast de Gorenaren (2-2). Hierna nam Hector het heft in handen en met de regelmaat van de klok voerden de gastheren de stand op tot 6-2. RIJSSEN Voor de nieuwe competitie een aanvang neemt, zal Sportclub Rijssen vier oefenwedstrijden spelen. In verband met het feit dat Sportclub binnenkort de spelers Lig- tenberg en Van de Keuken zal moeten mis sen in verband met dienstplicht zullen enkele nieuwe spelers worden getest. Zaterdag ont vangen de mannen van Ruiterkamp het eerste elftal van Preussen Borghorst. Deze wedstrijd begint om kwart over vier. Op zaterdag 17 aug. speelt Sportclub thuis tegen de Spaanse voetbalclub Alfa Barcelona. Op donderdag 22 aug. wordt een lichtwedstrijd gespeeld tegen Twenthe uit Goor en op zater dag 24 aug. ontvangt Sportclub het eerste team van S.D.O.L. JJoe en wat is Rijssen. Zo zou de oud gemeentesecretaris de heer C. Lug- tigheid zijn wekelijkse praatje met de deelnemers aan het vakantieplan Twen te, waarvoor Rijssen als standplaats is aangewezen, kunnen betitelen. De heer Lugtigheid, die in 1919 vanuit Nijverdal naar Rijssen kwam als ambtenaar aan de gemeentesecretarie is een goed ken ner van Rijssen. Zijn uitstekende geheugen komt hem goed van pas als hij in de historie is gedoken en opmerkelijke humoristische of vreemde voor vallen uit het Rijssen van welweer weet op te dissen. Hij doet dat op een vlotte, vaak humo ristische wijze maar in ieder geval met ken nis van zaken, zoals de vakantiegangers, die Rijssen alleen maar kennen van horen zeggen, een goede indruk krijgen van Rijssen in al zijn schakeringen. De heer Lugtigheid begon zijn praatje met een uiteenzetting over de middelen van be staan zoals die hier eeuwen geweest moeten zijn. Een belangrijke bestaansbron is in de landbouw natuurlijk geweest naar het typische van het stadje vond de VV~r-ambassadeur het feit, dat de boeren in de stad bleven wonen. Een van de belangstellenden die had willen vragen waarom vele huizen met de achter kant naar de straat stonden gebouwd, be greep dat hierin het antwoord gelegen was. ,,Men moest natuurlijk met de oogstwagens Het eerste herenteam van de Mors, dat dins dag officieel kampioen werd (de. wedstrijd tegen Neede werd indertijd wegens ruw spel gestaakt met een 20 voorsprong voor de Mors) zal deze week twee promotiewedstrij den spelen. Donderdagavond ontvangt de Mors de zwem- en poloclub EPZC uit Eist. Zater dagmiddag gaan de Morsheren een tegen bezoek brengen aan Eist. De wedstrijd van donderdagavond vangt aan om negen uur. Vooraf wordt op de koerbelt een beslissings wedstrijd gespeeld tussen de dameszevental len van ZPA uit Almelo en de IJssel uit De venter, om het kampioenschap van de derde klasse J. De wedstrijd van zaterdagavond in Eist is bepaald op zeven uur. De Mors heren die voor de derde keer in successie kampioen zijn geworden zullen opnieuw een gooi gaan doen naar een plaats in de derde klas. Van EZPC is alleen bekend dat deze een jaar geleden ongeslagen kampioen werden doch dit keer met de hakken over de sloot kwamen. RIJSSEN Per fiets door Europa. Dat kan moeilijk gerekend worden tot de Amerikaanse „way of life", maar het leek de 20-jarige student Larrij Chris- tensen uit Minneapolis een aantrekke lijke manier om veel van dat oude we relddeel te zien, om het beter ook te kunnen ontdekken dan de doorsnee- Amerikaan die. per vliegtuig arriveren de, per autobus of in een gehuurde auto in een paar dagen probeert dat Europa met zijn oude historische en interessan te steden „te doen". De jonge Amerikaan was in de ban gekomen van Europa door de verhalen van zijn vader die het vorig jaar een Europa-reis maakte en van zijn zuster die eveneens bij haar bezoek o.a. aan Duitsland indrukwekkend over Europa had weten te vertellen. Op zijn tocht door Europa ontmoette hij in de jeugdherberg in Lüneburg twee Rijssena ren, die op doortocht waren naar Kopenhagen een aangezien Larry Christensen eveneens zijn weg door Europa per fiets aflegt, kregen ze een goed contact met elkaar. Jan Brandriet en Wim Nijland hadden een gezellige avond met de Amerikaanse student. Ze wisselden ervaringen uit en besloten de volgende dag bij elkaar te blijven. Tot Lü- beck fietste Larry Christensen met de twee Rijssense vakantiefietsers mee en hij beloof de tijdens zijn Holland-bezoek een weekend in Rijssen door te brengen. Omdat de spor tieve Amerikaan kennelijk een man van zijn woord is, koos hij, komende van de Duitse stad Lingen, Rijssen als eei-ste pleisterplaats in Holland. Zo arriveerde hij zaterdagmorgen in Rijssen en belde aan bij de familie Brand riet in de Nassaustraat, waar hem een harte lijk welkom werd bereid. Na een beetje op adem te zijn gekomen stond de lange kaarsrechte 20-jarige Ameri kaan zaterdagmiddag samen met Wim Nij land op het voetbalveld van de kamgarenta- briek in de Mors. waar Jan Brandriet een wedstrijd meespeelde tussen een A- en B- Excelsior-combinatie. Zijn bezoek aan Rijssen en zijn ontvangst innering voor hem blijven als hij over drie weken weer in het gareel van de universiteit van Minneapolis zal lopen, zo vertelde hij. Overigens was hij ervan overtuigd, dat hij nog lang plezier zal hebben aan deze enorme reis, die hem alle spaarcenten heeft gekost. Ik vroeg hem of het niet gezelliger zou zijn geweest als hij een vriend of kennis op zijn marathonreis had meegebracht. Ja, dat zou gezelliger zijn geweest, erkent hij. Maar voor zijn plan om na naar Parijs te zijn gevlogen Zwitserland, Duitsland, Scandinavië, België en Groot-Brittannië per fiets te doorkruisen, bestond in zijn vrienden kring niet zo'n geweldige belangstelling. ,,De fiets is bij ons niet zo populair als in Europa en zeker niet zoals in Holland. Als dan nie mand mee wil, dan ga ik alleen", besloot de avontuurlijke jonge Amerikaan en nu al staat vast dat hij geen spijt heeft van zijn Europa- fietsreis. Logeerde in jeugdherbergen, heeft hij veel connecties aangeknoopt, veel jonge mensen ontmoet, prettige contacten gelegd. Hij heeft het gevoel van eenzaamheid dat hij wel eens heeft gehad als hij vele uren lang tientallen kilometers met zijn lange benen wegtrapte, overwonnen, 's Avonds was dat eenzame gevoel weer gauw weggepraat, als hij in contact kwam met vakantiegangers uit alle delen van Europa. Tot nog toe is het een schitterende tijd ge weest, zegt hij met een innemend gezicht dat alleen maar vriendelijkheid uitstraalt. Wie kennis met hem maakt is het gauw duidelijk dat zo'n vriendelijkheid uitstralende jonge man wel heel gemakkelijk vrienden moet maken. Hij stelt de gastvrijheid van de fa milie Brandriet wel zeer op prijs. Hoewel hij de uitnodiging dat hij gerust een week mocht blijven verrassend vriendelijk vindt, heeft hij besloten niet lang in Rijssen te blijven. Er moet nog heel wat gefietst worden. Larry Christensen die het volgende jaar hoopt af te studeren wil persé nog naar Am sterdam en naar Zeeland. Vandaar zal hij naar Antwerpen fietsen en dan in Oostende met zijn trouwe fiets oversteken naar Enge land, waarvan hij zich voorstelt nog een groot deel te kunnen bezoeken. En over drie weken is het tijd om terug te vliegen. Europa heeft een geweldige indruk op Lar ry Christensen gemaakt. En hij is vast van bij de familie Brandriet zal een prettige her- plan als hij het volgende jaar als ingenieur is afgestudeerd een baan te zoeken bij een Amerikaans bedrijf dat een filiaal of een zus terbedrijf in Europa runt. Als hem gevraagd wordt of hij zijn reis planning zoals die tot nu toe is geweest wil vertellen, weet hij nog nauwkeurig de datum waarop hij met zijn sportfiets (Engels fabri kaat) in Parijs arriveerde. In de Franse hoofdstad bleef hij twee dagen, zag de stu dentenrelletjes en vloog toen naar het Zwit serse Bern om van daaruit zijn Europese weg verder te zoeken per fiets. Hij reed naar Zürich, naar Wasseralfingen bij Stuttgart, naar Frankfurt en ontmoette in Lüneburg Jan Brandriet en Wim Nijland, welke ont moeting aanleiding is geworden tot zijn be zoek aan Rijssen. Van Lüneburg peddelde de jonge Ameri kaan naar Kopenhagen, bezocht Oslo, dat een geweldige indruk op hem maakte en reed in één week tijds van Frederikshafen naar Rijs sen. Nog is zijn interessante reis niet ten einde. Van Holland, België en van Engeland steit hij zich nog veel voor en hoewel hij weet dat zijn banksaldo tot een angstwekkend laag be drag gedaald is, als hij terug is in Minneapo lis, toch lacht hij dit probleem weg. Deze .wonderful time" is met geen goud te beta len... Natuurlijk hebben hem in gesprekken met jonge Europeanen allerlei vragen bereikt over Amerika, over land en volk, over de politieke situatie, over het rassenprobleem, over het wapengeweld, waarvan in enkele jaren tijds drie belangwekkende Amerikaanse figuren het slachtoffer zijn geworden. Hij heeft die vragen zo goed mogelijk be antwoord. Hij heeft getracht begrip te kwe ken voor de moeilijkheden van zijn land. Dui delijk gemaakt, dat zulke vérstrekkende vraagstukken niet zo gemakkelijk zijn op te lossen. Larry Christensen is nuchter in zijn oordeel, gaat moeilijke vragen niet uit de weg. Maar hij heeft vertrouwen in de toekomst van zijn land en hoopt dat men in Amerika een oplossing zal vinden voor al die proble men waarmee men nu nog worstell. En hij is van mening, dat kleine landen voor kleine en grote naties voor grote problemen gesteld worden. naar het bedrijfsgedeelte kunnen". Ja dat had de toerist goed opgemerkt. Interessant was voor de vakantiegangers het verhaal van de heer Lugtigheid over het gemeentelijk weidecomplex De Mors, ter groot te van ongeveer 350 ha. Dat vele Rijssenaren van de gemeenschappelijke weide gebruik maakten, dat op de le zaterdag in mei de koeien die samen moesten grazen op de Mors eerst van een brandmerk moesten worden voorzien. Dat de Rijssense koeien eigenlijk niet eerder dan om 12 uur binnen mochten, maar dat dit uur geleidelijk vervroegd werd, dat na enkele weken de koeien zelf hun weg wisten te vinden, zowel naar de Mors als terug naar de stal. Een verhaal dat de vakantiegasten ongelooflijk vonden, maar aan gezien het echt waar is, mag ik u deze bij zonderheid niet onthouden, aldus de heer Lug tigheid. Boeiend voor de toeristen was het relaas dat de heer Lugtigheid te vertellen wist over de steenbakkerijen. Waar de leem, de grond stof van de steenbakkerijen were! gevonden, welke bewerking deze moest ondergaan, waar bij spr. lang stilstond bij de procedure van het bakken van de steen in de veldovens. Met bewondering sprak hij over het vak manschap van de tichelders die op primitie ve wijze een veldoven bouwden, hoe de ste nen op vernuftige wijze werden opgetast en hoe met turf een gelijkmatige warmte moest worden verkregen. Een interessant onderdeel van zijn betoog dat met grote aandacht werd gevolgd. Ook was dat het geval waar de heer Lug tigheid de aard van de bevolking besprak, de typerende bijzonderheden uitvoerig belichtte waarbij bleek dat hij een uitstekend kenner is van Rijssen en zijn bevolking. Typische figuren uit het Rijssense verleden voor zover die een rol konden spelen in zijn verhaal beschreef hij nauwkeurig en ging ver volgens over naar hpt Rijssen van vandaag dat dóór dé modernisering van'de woning bouw, door de ontwikkeling van verschillen de industrieën en door de welvaart niet meer het Rijssen is, van enkele tientallen jaren ge leden. Het is een goed afgerond, interessant ver haal geworden, dat met grote aandacht door de vakantiegangers werd beluisterd. Hiermede was de VVV-service nog niet ten einde. Na de causerie van de heer Lugtigheid vertoonde de heer D. Nieuwenhuis een film over het wild dat in de omgeving van Rijssen nog kan worden geobserveerd. De heer Nieu wenhuis, voorzag zijn filmpje van deskundig commentaar. Uit de opmerking van een van de VVV-gasten dat deze avond ,,zeer de moei te waard" was, waarmee hij zich tot tolk van de aanwezigen maakte, kan het succes van de ze VVV-avond geconcludeerd worden. Ter voorbereiding voor de a.s. competitie organiseert Excelsior voor haar eerste en tweede elftal een nederlaag-toernooi. De ver eniging die het eerste elftal de grootste ne derlaag toebrengt ontvangt f. 250,- aan waar debonnen, en die het tweede elftal f. 100,-. Zaterdagmiddag half vier komt Rietvogels 1 en 2 op bezoek, zaterdag 17 augustus half vier Vosta Enschede 1 en 2 en zaterdag 24 augustus. Phenix Enschede 1 en 2 aanvang 4 uur. Momenteel is het aannemersbedrijf Geer- dink bezig een verbetering aan te brengen de splitsing Elsenerstraat-Markeloseweg- Arend Baanstraat. Dit houdt in dat een gedeelte van de EI- senerstraat, n.l. vanaf de fa. les de Lange tot aan de Tuinstraat komt te vervallen. Weg gebruikers van de Arend Baanstraat zullen straks via de Markeloseweg deze straat kun nen bereiken. Ongeveer ter hoogte van de plaats waar de molen van de fa. Arends stond. Het bestaande plantsoen zal gedeeltelijk wor den gehandhaafd. Aangrenzend hieraan zal een parkeerhaven worden gerealiseerd. Het weg gedeelte van de Elsenerstraat dat komt te vervallen zal voorzien worden van een breed trottoir. Verwacht wordt dat over enkele we ken het werk klaar zal zijn. Dokter Huisman heeft tijdens het weekeinde dienst. Het jongens A-zevental van De Mors dat in de competitie gelijk was geëindigd met Weusthag A uit Hengelo moest in een be slissingswedstrijd die te Almelo gespeeld werd, uitmaken wie zich kampioen kon noemen. Het zenuwslopende duel, waarin d Mors met rust met 3-2 leidde, eindigde in een 4-4 ge lijkspel. In de verlenging scoorde de Mors 5-4, waarna Weusthag opnieuw gelijk kwam. (5-5). De tweede helft van de verlenging ein digde in een 6-6 gelijke stand, zodat straf- worpen uiteindelijk de beslissing moesten bren gen. Zowel de Mors als Weusthag #enutten drie van de vijf strafworpen. Bij de herha ling was het Weusthag die vier maal scoor de en de Mors drie maal. Vandaag en morgen draait in het Parkge bouw „Bonnie en Clyde". Clyde Barrow wordt bij het stelen van een auto betrapt door een jong meisje, Bonnie Parker. Zij is dienster in een goedkoop restaurant, maar hoopt op avon tuur en geld. Zij ziet in Clyde de man die haar dat zal kunnen geven. Hij, van zijn kant, heeft iemand nodig die in hem gelooft en die hem aan kan sporen. Het tweetal besluit samen door het leven te trekken, levend van bank roven welke zij samen plegen. Later trekken zij een derde medeplichtige aan; een jonge man, lichtelijk vreemd, maar met veel ver stand van auto's. Het is C. W. Niet lang daarna voegen zich nog twee leden bij de bende: Cly- des broer Buck en zijn jonge echtgenote Blan che. Al spoedig ontstaan er botsingen tussen de meedogenloze Bonnie en de hysterische Blanche vooral wanneer Blanche, tijdens 'n gevecht met de politie, de levens van de an deren in gevaar brengt. Woensdag draait de film Singapore, Singa pore. Het verhaal speelt zich af in het fascine rende en geheimzinnige Singapore met zijn al dan niet wettige handel en zijn bonte kleuren. 17 Amerikaanse mariniers, die aan wal zijn ge gaan om zich te amuseren, verdwijnen zonder een spoor achter te laten. Een agent van de C.I.A., Art Smith (Sean Flypn) wordt naar Singapore gestuurd om de oorzaak van deze geheimzinnige verdwijning te ontdekken. Vier mariniers stellen zich tot zijn beschikking om hun verdwenen kameraden te wreken. Het zijn de officieren Kevin, Angel en Dan en de onderofficier Gruber (wereld kampioen boksen halfzwaargewicht, Terry Downes). Ze begeven zich aan wal met de be doeling als lokaas te dienen voor hun onbeken de vijanden. De schepjes cn de emmertjes worden opge borgen. De zwempakken en de spijkerbroe ken, de zonnehoedjes en de gymschoenen gaan de kast in. Tot volgend jaar. De vakan ties zijn bijna voorbij. De scholen gaan bin nenkort weer open De kroontjespennen worden dan schuchter in de inkt gedoopt, de eerste sommetjes wor den weer gemaakt. De wortel uit zesen dertig is weer net zo belangrijk als het ge mengd bedrijf in Appelscha, en bij de eerste dictees wordt weer hevig gepiekerd, of ;e „gestuurd" met een „d" of een „t" op het eind schrijft. Het speelse van de vakantie zal weer verdwenen zijn. Het robbedoezen zal zich beperken tot het speelkwartier, de vrije uurtjes tussen de middag. Ravotten op het schoolplein, boksprong en hangen in de kiimrekken, het plezier van de schooltijd. Een plezier dat van de kinder kleding minstens evenveel eist als een kam- peervakantie. Schoolkleding r-oet daarom van stevige anti-inkt en anti-modderstoffen worden gemaakt, die daarbij nog modern zijn ook. En onder „modern" voor een kind verstaan wij tegenwoordig kleren waarin het kind zich goed kan bewegen, en kieren in kleuren die het kind voor zichzelf kiest. Kinderkle dingfabrikanten in heel Europa hebben in sa menwerking met de fabrikant van de beken de textielvezel draion, een uniek systeem ontwikkeld, waarbij op basis van een veer tiental échte kinderkleuren rood, oranje, geel, kleuren waar het kind het eerste naar grijpt alle in de winkels verkrijgbare dra- lonkleren op talloze manieren met elkaar ge combineerd kunnen worden. Een dralontrui. gekocht bij de ene winkelier, past zonder man keren bij een rokje of overgooier van een andere zaak. Zo ontstaat, óók in de school- 1 kleding, een oneindige reeks van mogelijkhe den, die „de bonte wereld van het kind" is genoemd. Schoolkleding moet overal tegen kunnen. Een spelletje op het schoolplein, klouteren in de kiimrekken, kliederen in de klas. Bovendien moeten de kleertjes kleurig zijn,'zeggen de kinederen. Dit drolon-modelletje is er een voorbeeld van.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3