Felle strijd om ereplaats in Jeugdronde van Rijssen I I DEELNEMERSLIJST FILMNIEUWS Wedvluchten hadden zeer traag verloop De Mors en Ravijn speelden gelijk in keiharde wedstrijd Toeschouwers vermaken zich best Weinig verliezen Ten Brinke verdedigde subliem F. Tusveld won viswedstrijd Jeugd zwom voor diploma Plannen instructie- bad vorderen Spaanse voetballers tegen Sportclub Automatiekhal aan Graaf Ottostraat Pony was voor J. Dangremond DRIE ETAPPES VOOR J. POORTMAN LAGE SNELHEID BIJ JONGE DUIVEN Vrijdag 19 juli 1968 WEEKBLAD VOOR RTJSSEN Pagina 2 Maandagavond is de Jeugdronde van Rijssen weer van start ge gaan en waaraan ruim dertig toekomstige wielrenners deelnemen. De gehele Ronde wordt dit jaar verreden in plan Zuid, in tegenstel ling tot voorgaande jaren toen de Ronde bp verschillende parcour- sen was uitgeschreven. Een andere tegenstelling is, dat de wielren ners zijn ingedeeld in twee groepen, zodat ook de kleintjes aan hun trekken kunnen komen. De Ronde heeft aan belangstelling niet te klagen. Honderden toeschouwers verdringen zich achter de geplaat ste hekken, om maar niets te missen van de felle strijd der jeugdige coureurtjes, die elkaar geen meter toegeven. Zowel bij de kleintjes als bij de z.g. senioren wordt er hard gefietst. Nachtelijke zwemmers kregen koude douche Vrijdag en zaterdag „Summer Holiday" De wedvluchten van afgelopen zaterdag en zondag, zijn voor de talrijke postduivenliefhebbers in onze woonplaats uitstekend verlopen, hoewel het er in eerste instantie niet naar uitzag. De duiven van Tilburg en Sint Denis kwamen bijzonder traag af, zodat het concours geruime tijd open stond. Niettemin werden zowel bij de oude als bij de jonge vogels weinig verliezen geleden. Donderdagavond ontmoetten de herenpoloteams van de Mors en het Ravijn elkaar in het zwembad de Koerbelt voor het spelen van de zeer belangrijke wedstrijd om de bovenste plaats. In een vaak lijf aan lijf gevecht en met medewerking van Vrouwe Fortuna in de laatste speelperiode wisten de Nijverdallers een punt mee naar huis te nemen. De eerste aanval was voor de Mors en Meindert Schreu- der zag zijn worp rakelings over gaan. Direct hierop kwam het Ra vijn terug en met een prachtige achterwaartse worp opende Hans Vos voor zijn ploeg de score (0-1). Morsdames verloren Geen profijt Dames verloren Dinsdag „De Viking, koningin" Woensdag This Crazy Sexy World Maandagavond ging de Ronde van start met als eersten de kleintjes, waarin Hennie Stam- snijder uit Enter de sterkste bleek te zijn Ook dinsdagavond werd hij winnaar, zij het op het nippertje. Woensdagavond moest hij genoegen nemen met een tweede plaats. B. ten Berge zette in de laatste meters de tan den op elkaar en finishte als eerste. In de gfoep veertien en vijftienjarigen werd de favoriete Rijssenaar Jan Poortman drie keer winnaar. Hij lijkt tot nog toe de sterkste Jan Boode uit Nijverdal moest drie keer toe zien hoe Poortman, luid toegejuicht door de Rijssense „wielerfans", ais eerste over de meet ging. In elke ronde trachtte Poortman 'n voorsprong op te bouwen, maar verder dan een vijftig meter kwam hij niet. Het peloton met Jan Boode aan kop, joeg als een bezete ne achter de vluchteling aan en na enkele ron des was de meute weer bij een. Opnieuw de- mareerde Poortman maar weer werd hij ingelopen. Totdat zich een kopgroepje vorm de van vier man (de sterksten). De renners hielden elkaar angstvallig :n het oog en lieten niets aan het toeval over. In de laatste me ters is het steeds Poortman, die over de lang ste adem beschikt en met felle pedaalslagen zijn n-aastê concurrenten de „wielen" laat zien. Tot nu toe zijn alle étappes naar wens verlopen. Alleen een onschuldige valpartij veroorzaakte bij de jeugdige renners wat schaafwonden, maar pleisters en jodium doen wonderen. Bovendien lijkt het ook wat stoer als je net als een „echte renner" (zij het ge lukkig licht), gewond uit de strijd komt. De toeschouwers, die zich zoals reeds gezegd, ver dringen achter de hekken, gedragen zich voor beeldig tijdens de strijd. De plaatselijke fa voriet Jan Poortman, wordt op luidruchtige wijze aangemoedigd en als hij als eerste over de streep rijdt, gaat er .een daverend gejuich op. De uitslagen van de drie verreden étappes zien er als volgt uit: Uitslag van de eerste étappe van de Ron de van Rijssen voor de groep tot en met 13 jaar over 15 km. luidt: 1. Hennie Stamsnijder, Kroonploeg B, 19.05 met bon 18.55; 2. Bennie ten Berge, Magneet, 19.05 met bon 19.00; 3. Anne Edelenbosch, Juncker 19.05; 4. Johan Boode, Magneet, z.t.; 5. Jaap Edelenbosch, Juncker, z.t.; 6. Jos Wennemers, Torpedo, z.t.; 7. Gerard Lubbers, Juncker, z.t.; 8. Jan Kelder, Juncker, 20.41; 9. G. Kuipers, Kroonploeg B 20.45; 10. Henk Sprakel, Kroonploeg B 21.03. De uitslag van de eerst etappe van de 12e Ronde van Rijssen in de groep van 14 en 15 jaar over 25 km. luidt: 1. J. Poortman, Kroonploeg A, 29.24 m.et bon 29.14; 2. J. Boode, Cola, 29.26 met bon 29.21; 3. R. Scherphof, Kroonploeg A, z.t.; 4. A. Jan- nink, Riedel, 30.06; 5. H. Brandriet, Cola, z. t.; 6. B. Volkes, Cola, z.t.; 7. Veldhuis, Kroon ploeg A, 30.08; 8. E. E. Hollander, Riedel, 30.43; 9. M. H. Jansen, Kroonploeg A, 31.59; 10. M. Hobert, Riedel, 33.15. De uitslag van de tweede etappe van de groep 14 tot 15 jaar luidt: 1. J. Poortman, Kroonploeg A, 30.14 met bon. 30.04; 2. .J Boode, Cola, 30.14 met bon. 30.09; 3. B. Volkers, Cola, 30.14; 4. R. Scherphof, Kroonploeg A 30.14; 5. E. J. Hollander, Rie del, 30.14; 6. B. Veldhuis, Kroonlpoeg A, 31.20 7. A. Jannink, Riedel, 31.20; 8. H. Brandriet, Cola, 31.20; 9. H. Nijhof, Cola, 32.35; 10 M. Jansen, Kroonploeg A, 32.35. Uitslagen van de tweede etappe voor de groep tot en met 13 jaar. 1. H. Stamsnijder Kroonploeg B, Enter, 19.15 18.40; 2. H. Stamsnijder, Kroonploeg B, z.t. met bon. 18.45; 3. J. Edelenbosch, Juncker, 18.50; 4 J. Boode, Magneet, z.t.; 5 F. v.d. Velde, Torpedo, z.t.; 6. A. Edelenbosch, Junc ker, z.t.; 7. G. Lubbers, Juncker, z.t.; 8. G. Kuipers, Kroonploeg B z.t.; 9. J. Wennemers, Torpedo, z.t.; 10. J. Kelder, Juncker, z.t. Utislag na de derde etappe voor de groep van 14 en 51 jaar luidt: 1. Jan Poortman, Kroonlpoeg A, 41.21 met bon. 41.11; 2 Jan Boode, Cola, 41.21 met bon. 41.16; 3. R. Scherphof, Kroonploeg A 41.21; 4. Bertus Voskus, Cola, 41.25; 5 E. J. Hollander Riedel, 43.05; 6 B. Veldhuis, Kroonploeg A 43.05; 7. Alex Jannink, Riedel, 44.51; 8. Henk Brandriet, Cola, 46.37; 9. Harrie Nijhof, Co la, 47.31; 10. Martin Hobert, Riedel, 48.49. Het algemeen klassement in de groep veer tien en vijftien jaar luidt: 1. J. Poortman, Kroonploeg A, 1.40.29; 2. J Boode, Cola, 1.40.46; 3. R. Scherphof, Kroon ploeg A, 1.40.56; 4. B. Volkers, Cola, 1.41.45; 5. E. Hollander, Riedel, 1.44.02; 6. B. Veldhuis Kroonploeg A, 1.44.33; 7. A. Jannink Riedel 1.46.17; 8. H. Brandriet, Cola, 1.48.03; 9. H. Nijhof, Cola, 1.53.23; 10. M. H. Jansen, Kroon ploeg A, 1.55.46. Het algemeen klassement in de groep 13 jr. na de derde etappe luidt: 1. H. Stamsnijder, Kroonploeg B, 56.45; 2. B. ten Berge, Magneet, 56.51; 3. Anne Edelen bosch, Juncker, 57.11; 4. Johan Boode, Mag neet, 57.11; 5. Jaap Edelenbosch, Juncker, 57.12; 6. Jos Wennemers, Torpedo, 57.12; 7. Gerard Lubbers, Juncker, 57.12; 8. Fred van de Velde, Peugeot, 59.20; 9. Jan Kelder, Junc ker, 59.52; 10. G. Kuipers, Kroonploeg B, 1.06. 58. met bon. 19.05; 2. B. ten Berge, Magneet, 19.16 met bon. 1.911; 3. Johan Boode, Magneet, 19.16; 4. Anne Edelenbosch, Juncker, 19.16; 5. Frd. van de Velde, Torpedo, 19.17; 6 Gerard Lubbere, Juncker, 1.926; 7. Jaap Edelenbosch Juncker, 19.26; 8. Jos Wennemers, Torpedo, 19.26; 9. Jan Kelder, Juncker, 20.21; 10. Henk Sprakel, Kroonploeg 20.25. De uitslag van de 3e étappe voor de groep t.m. 13 jaar luidt: 1. B. ten Berge, Magneet, 18.50 met bon. Peugeot, 1. Hank v. Brussel, Rijssen 12 jaar; 2. Gijs Schuurman, Rijssen, 11 jaar; 3. Freek v. Brussel, Rijssen, 11 jaar; 4. Theo Kuipers, Rijssen, 10 jaar. Vredestein: 5. Jan Dannenberg, Rijssen; 10 jaar; 6. Henk Bak, Rijssen, 10 jaar; 7. Jan Zandvoort, Rijssen, 11 jaar; 8. Jacques v. Vliet, Rijssen 9 jaar. Kroonploeg B: 9. Hennie Stamsnijder, En ter, 13 jaar; 11. Hank Sprakel, Rijssen, 12 jaar; 12. G. Kuipers, Rijssen, 13 jaar. Juncker: 13. Gerard Lubbers, Enter, 11 jr; 14. Jaap Edelenbosch, Hengelo, 12 jaar; 15. Anne Edelenbosch, Hengelo, 13 jaar; 16. Jan Kelder, Nijverdal, 13 jaar. Magneet: 17. Johan Boode, Nijverdal, 13 jr; 18. Hans v. Vliet, Rijssen, 9 jaar; 19 Bennie ten Berge, Enter, 13 jaar. Torpedo: 20. Jos Wennemers, Nijverdal, 13 jaar; 21. Tonny Fritz, Amsterdam, 12 jaar; 22. Freek Harberink, Nijverdal 12 jaar; 23. Fred v.d. Velde, Nijverdal, 13 jaar. De Hengelvereniging Ons Vermaak houdt in de Schipbeek een onderlinge competitie met drie wedstrijden. De 2e wedstrijd werd gewonnen door F. Tusveld met 98 punten 2e werd B. J. Schreurs 3e D. Dannenberg en 4 A. Juurling. De totaalstand na 2 wedstrijden is: 1. G. J. Schreurs 116 punten, 2. D. Dannenberg 115 punten, 3. F. Tusveld 111 punten, 4. A. Juur ling 89 punten, 5. B. J. Schreurs 72 punten, 6. H. Smelt 71 punten, 7. H. Tijhof 44 punten, 8. J. Kochanowski 43 punten. De 3e en laatste wedstrijd zal worden ge houden op zaterdag 10 en maandag 12 augustus. Dat het zwembad De Koerbelt in trek is bij de zwemmers en zwemsters is wel bekend. Maar dat van het bad ook 's nachts gebruik wordt gemaakt was tot vorige week nog niet bekend. Zeer tot ongenoegen van badmeester Richardson bleek dat een vijftal (nog jonge) plaatsgenoten in plaats van overdag, 's nachts gebruik maakten van 't verkoelen de water. Totdat de badmeester er in de nacht van vrijdag op zaterdag genoeg van kreeg en de politie inschakelde. Volkomen verrast wer den de baders op heterdaad betrapt en kon den hun kleren weer afhalen van het politie bureau. Rillend in het alleen maar bescher mende zwembroekje namen de heren plaats In de wagen van de politie en kleedden zich weer aan op het politiebureau, onder toezicht ean .Hermandad", die vanzelfsprekend pro cesverbaal op maakte tegen de wat al te Mthousiaste zwemmers. Deelnemerslijst Ronde van Rijssen 14 in 15-jarigen. Riedelploeg: 30 Alex Jannink, Wierden, 14 jaar, 31 E. J. Hollander, Wierden, 15 jaar; 32. Martin Hobert, Wierden, 14 jaar; 33. G. Baan Rijssen, 14 jaar. Colaploeg, 34. Henk Brandriet, Rijssen, 14 jaar; 35. Jan Boode, Nijverdal, 15 jaar; 36. Harrie Nijhof, Nijverdal, 14 jaar; 37. Bertus, Voskes, Nijverdal, 15 jaar. Kroonploeg A: 38. Jan Poortman, Rijssen, 15 jaar; 39. H. H. Jansen, Rijssen, 14 jaar; 40. R. Scherphof, Goor, 14 jaar; 41. B. Veldhius, Haaksbergen, 15 jaar. Algemeen puntenklassement na de 3e etappe luidt: 1. H. Stamsnijder, Kroonploeg B, 28 pnt; 2. B. ten Berge, Magneet, 26 pnt.; 3. J. Boode Magneet, 14 pnt., 4. A. Edelenbosch, Juncker, 11 pnt.; 5. J. Edelenbosch, Juncker, 8 pnt.; 6. F. v.d. Velde, Torpedo, 4 pnt.; 7. J. Wenne mers, Torpedo, 1 pnt.; 8. G. Lubbers, Juncker 1 pnt. Algemeen puntnklassement na de derde etappe luidt; 1. J. Poortman, Kroonploeg A, 30 pnt; 2. J. Boode, Cola, 24 pnt; 3. R. Scherphof, Kroon ploeg A 16 pnt; 4. B. Volkes, Cola, 11 pnt; 5. A. Jannink, Riedel, 4 pnt.; 6. E. J. Hollander, Riedel 4 pnt.; 7 H. Brandriet, Cola, 2 pnt.; 8. B. Veldhuis, Kroonploeg A 2 pnt. Het algemeen ploegenklass-ment in de groep 13 jaar na de derde etappe luidt: 1. Magneet, 1.54.02; 2. Juncker, 1.54.23; 3. Tor pedo, 1.56.32; 4. Kroonploeg B 1.56.35; 5. Peu geot, 2.07.56; 6. Vreüestein, 2.24.31. In tegenwoordigheid van de K.N.Z.B.-afge vaardigde, de heer H. van de Molen en zwem- leraar R. van de Kuyl zijn in het zwem bad De Koerbelt geslaagd voor het zwemdi ploma A: W. J. Nijhuis, Joh. Voortman, J. Rohaan, H. Koersen, J. W. A. van Pijkeren B. D. Nijland, R. H. Zwartbol, T. Wesse- link, R. Dangermond, J. Meyerink, H. G. Ro- sink, H. D. W. de Wilde, H. Sanderman, A. Dannenberg, R. ter Harmsel, J. Harbers, O. en J. van Tuyl, H. Voortman, D. Fransen, H. Staman, J. Baan, G. ten Hove, G. van Heek, W. Gerritsen, G. v.d. Noort, D. Wolterink, J. van Heek, J. van Lindenberg, H. Rauwendal, W. Rauwendal, G. v.d. Noort, L. A. Nijhuis, B. Nieuwkamp, J. Kamp, T. Kreykers, H. Wolterink, H. J. Jansen, G. J. Kreykers en E. Brouwer. Voor het B-diploma slaagden H. Otten, G. Nijland, J. van Heek, W. ten Hove, G. Mark voort, D. E. en J. A. Wolters, H. Fransen, H. v.d. Noort, H. Nijkamp, J. Hanstede, J. W. A. van Dijk, G. Dannenberg, H. Baan en D. Beunk. In de derde etappe moest Hennie Stam snijder de eer laten aan B. ten Berge, die met een geringe voorsprong hier als eerste over de finish gaat. Het overdekte instructiebad, behorend bij de Koerbelt, zal gebouwd worden aan het eind van het parkeerterrein. De plannen voor het bad verkeren in een. vergevorderd stadium Het zal een eigen waterzuiverings-installa- tie krijgen, los van het open bad. Dit geldt niet voor de verwarmingsinstallatie die ge combineerd zal worden. In het bestuur van de stichting De Koer belt is mevr. Brouwer Oosterling teruggekeerd, als opvolgster van mevr. Riemeyer-Van Veen. Op de jaarvergadering, waarop dit alles werd meegedeeld, bleek uit het financieel ver slag dat er een klein nadelig saldo is. Een ongewone oogst vindt elk jaar weer in de eerste zo merweken in 't Westen van de Duitse Bondsrepubliek plaats. Hier in de uitgesterkte bossen tussen Keulen en Aken groeien de meeste lelietjes van dalen, en reeds in langvervlogen tij den had deze welriekende bos- plant als geneesmiddel 'n zeer goede naam. Uit de gedroogde en gemalen bladeren van deze plant wordt het medisch zeer werkzame convallatoxine als basis voor middelen tegen hart kwalen en storingen in de bloedsomloop gewonnen. Zo be gint spoedig na de bloeitijd het verzamelen van de bladeren waaraan oud en jong deelne men. Want voor honderd kilo gram verse bladeren - door een vlijtige verzamelaar in een dag te vergaren - betalen de inle vering s-centra 45 gulden. Van daar dat de beste vindplaatsen meestal al sinds mensenheuge nis een familiegeheim zijn. Een pharmaceutic che fabriek in Keulen koopt de gehele oogst en daarbij nog lelietjes-van da len-bladeren van de Balkan. Door bemiddeling van Eurosportring te Baam heeft sportclub Rijssen deze week een voorlopig contract afgesloten met de Spaanse voetbalclub Alfa uit Barcelona. De Spanjaar den die op 16 augustus met ongeveer 20 man in Rijssen zullen arriveren spelen op zater dag 17 augustus een wedstrijd tegen het pas gepromoveerde standaardteam van Sportclub Rijssen. Donderdag 25 juli zal de heer S. Bijlsma uit Veendam een automatiekhal anex snelbuf- fet openen in een van de al zo lang leegstaan de winkels aan de Graaf Ottostraat. Momen teel is men druk bezig de zaak in gereed te brengen waar de bezoekers die trek hebben in een warm hepje, even rustig künnen zit ten. De heer Bijlsma is jarenlang zeeman geweest, maar heeft het zilte nat prijs ge geven voor de hartige hapjes die hij straks aan de consument hoopt te verkopen. De zaak op de hoek, waarin de fa. Groothedde was gehuis vest is inmiddels weer ontruimd en staat met nog drie 'nkels meer, te wachten op een eventuele eigenaar. Vier buschauffeurs van de London Trans, port Mij., Don, Cycril, Steve en Edwin kopen samen een oude autobus en bouwen die om tot een reisslaapwagen bestemd voor een trip door Europa. Zij hopen, dat als zij deze trip met een beetje geluk tot een goed einde bren gen, een paar andere bussen te kunnen aan schaffen om daarmee een ,,doe-het-zelf" va kantiebureau op te richten. Rijdend op een weg in Frankrijk buiten Pa rijs komen zij in aanrijding met een wrak van een autootje, dat bestuurd wordt door één van de drie aardige zangeresjes Mimsie, Augie en Sandy. Het wagentje kan na deze aanrijding als een totaal verlies worden beschouwd. Daar om bieden de vrienden de meisjes aan hen naar Athene te brengen, waar zij over twee dagen een engagement hebben. Bij de doortocht van Parijs krijgt de bus nog een andere passagiere n.l. Barbara, een zange res van internationale reputatie, die echter tot wanhoop wordt gedreven door een meer dan ambitieuze moeder. Men had Barbara een va kantie beloofd, maar haar agent laat haar niet met rust over een groot nieuw contract voor een serie zomer TV-uitzendingen. Barbara vlucht uit het theater verkleed als jongen, komt in de bus terecht en haalt de an deren over haar mee te nemen. Don neemt Ook de zondagvliegers hebben een goed concours gehad vanaf Bamberg. Ook hier kwamen de duiven matig af, maar ondanks het trage verloop leden de zondagvliegers die het afgelopen seizoen al veel met ramp- vluchten werden geconfronteerd, weinig ver liezen. Zondag wordt bij de Zwaluw voor het eerst „geklokt" met jonge duiven, wat bij de zaterdagvliegers afgelopen zaterdag voor het eerst plaats had. De uitslag van de wedvlucht met oude dui ven vanaf St. Denis (Fr.) over een afstand van ongeveer 470 km. was bij Het Luchtver- maak als volgt: 1 en 4 J Harmsen, 2 T. Geer- ling, 3 D. J. Averesch, 5 J. H. Kappert, 6 A. Lankamp, 7 J. W. van Brussel, 8 F. J. Tem mink, 9 A. J. Harbers en 10 J. Nijkamp. De uitslag met jonge duiven vanaf Tilburg was: 1 G. Schuiterd, 2 H. Harbers, 3 en 4 G. D. Slagman, 5 F. J. Temmink, 6 J. Nij kamp, 7 H. J. Nieuwenhuis, 8 H. Koster, 9 H. Seppenwoolde en 10 H. T. Kamphuis. De uitslag bij de Reisduif van de tien eerst aankomende vogels vanaf St. Denis was: 1 H. Pieffers, 2 en 4 W. Nieuwenhuis, 3 A. Brinks en 10 J. W. Schippers. De uitslag van de eerste tien vanaf Tilburg was bij deze vereniging: 1 J. H. Beverdam, 2 G. J. van de Willige, 3 en 4 J. W. Baan, 5 en 9 G. H. Lo huis, 6 G. J. Schoneveld, 7 L. J. Brinks, 8 H. Pieffers en 10 J. Nijland. De uitslag bij de Zwaluw vanaf Bamberg (Did) was: 1 F. Dommerholt, 2 en 4 H. A. Koedijk, 3 G. Braamhaar, 5 H. Nijland, 6 H. Koedijk, 7 J. Pijffers 8 en 9 H. A. Struik en 10 J. Ebbing. Het Ravijn bleef aanvallen en opnieuw was het Hans Vos die met een worp in de ui terste rechtse bovenhoek Waanders voor de tweede maal geen schijn van kans gaf. (0-2). Een razendsnelle tegenactie van de Mors bracht het leer bij Meindert Schreuder die Wim Wessels op het juiste moment lanceer de. Tegen diens schot was doelman Ten Brinke machteloos (1-2). Een onverwachte harde worp van Hammink werd door Waanders verkeerd beoordeeld en dit betekende 1-3. Ook bij een verre worp van Hans Vos ging keeper Waanders niet geheel vrij uit en zo leek in de eerste speelperiode het Ravijn reeds op rozen te zitten. Bij een tegenaanval van De Mors werd Peter Struik zwaar gehinderd en arbiter Hal- lie uit Hengelo kon niet anders dan een straf- worp toekennen. Onhoudbaar plaatste Mein dert Schreuder het leer hieruit langs de ver twijfeld grijpende Ten Brinke (2-4). In de tweede speelperiode had De Mors de harde wind mee doch wist hiervan niet vol doende te profiteren. Wel schoot Wessels een keer goed in doch de arbiter kende geen doel punt toe doordat volgens hem de bal de lijn niet was gepasseerd. Meindert Schreuder kreeg, enkele goede schietkansen doch recht te te onzuiver of vond Ten Brinke, die in uit stekende vorm verkeerde op de goede plaats. In de derde speelperiode miste Wessels al leen voor doel. De Mors bleef echter aanval lend sterker dan de gasten en toen Wessels een afgemeten pass naar Rob van de Kuyl plaatste bracht deze de stand op 3-4. De vierde periode moest de beslissing bren gen. Het Ravijn ging er hard tegenaan en ook enkele Morsheren lieten zich niet onbe tuigd. De gastheren die veel vrije worpen kregen toegewezen wisten hier geen doelpunten uit te fabriceren. Ook met verre worpen wil de het niet lukken daar doelman Ten Brinke niet te passeren scheen. Vlak voor het eind signaal was het echter de goed doorzwemmen de Wessels die de Nijverdalse doelman met een hard schot het nakijken gaf en hiermee de eindstand op 4-4 bepaalde. Hierdoor be houdt het Ravijn de leiding in de vierde klas met een punt voorsprong op het Ravijn. Beide ploegen ontmoeten medekandidaat voor de bovenste plaats, NZC uit Neede zodat de spanning er tot het laatste blijft inzitten. De Morsdames die thuis speelden tegen leider B7PC uit Borculo led- i een verdiende 4-0 nederlaag. Astric Waanders bracht 6Z- PC op 0-1 en 0-2. Het schot van Gerda Baan lag in de baan van Anneke Amerongen zodat hieruit geen doelpunt kwam. Na rust bracht Astric Waanders de stand op 0-3 en Ria Lusink maakte er vlak voor het einde 0-4 van. De heren 2 hadden een goede start tegen de Berkel 2 uit Lochem. Gradus van de Noort opende de score (1-0), doch Hans Kistemaker maakte spoedig gelijk (1-1). Eveneens door Hans Kistemaker kwam de Berken nog voor rust op 2-1 en 3-1. Na de pauze liepen de gas ten uit 4-1, waarna Gradus van de Noort de stand op 2-4 bracht. Kistemaker verschoot zijn laatste kruit met zijn vijfde doelpunt. Hierna was het woord aan de Mors en scoorde Ten Cate 3-5, waar na Kees Brouwer met een ver schot de eind stand op 4-5 bracht. haar zo'n beetje in bescherming en waar schuwt de pseudo-jongen uiterst voorzichtig te zijn ten opzichte van de meisjes. In een Franse stad wordt de bus aangehou den op een aanklacht van landloperij, maar met behulp van een voormalige beroemde mu sicus weten de jongelui aan het gevaar te ont snappen. De musicus zet een musicaal num- met voor hen in elkaar en de uitvoering hier van laat ten duidelijkste blijken, dat men hier met beroepsmusici heeft te doen. Maar bij deze uitvoering komt tevens Barbara's wa re identiteit aan het licht en na aanvankelijke onaangenaamheden met Don komen zij ten slotte tot de conclusie, dat zij elkaar wel graag mogen. Na nog verschillende avonturen bereikt de bus eindelijk Athene, waar de passagiers on middellijk in hechtenis worden genomen op beschuldiging van kidnapping. Barbara's moeder heeft deze klacht ingediend, maar Don slaagt erin haar te overtuigen, dat zijn bedoe lingen serieus zijn en dat hij graag met Bar bara wil trouwen. Stella laat zich tot rede brengen en Barbara is dolgelukkig met Don's aanzoek. Zo wordt de bus dus weer gereed gemaakt om met zijn passagiers de terugtocht naar huis te aanvaarden. Inmiddels komt ernog een verrassing, een telegram van de London Transport met een verklaring, dat zij bereid zijn het schema van Don en zijn makkers voor „een vakantie op wielen" te gaan uitvoeren. In stralende zonneschijn verlaat de bus Athe ne... waarbij de mooiste ZOMERVAKANTIE van allemaal een veelbelovende aanvang heeft gemaakt. Salina wordt door haar stervende vader, Ko ning Prian, aangewezen om hem op te volgen op de troon van Iceni in het oude Brittanië en als Viking-Koningin streeft zij naar een vredelievend samengaan met de Romeinse be zettingstroepen onder commando van Justitia- nus. De Druïden hoge-priester, Maelgan, pro beert Salina telkens aan te zetten tot verzet tegen de Romeinen, waarbij hij de steun heeft van Salina's oudere zuster Beatrice. Justitia- nus wil ook alleen maar vrede en wordt hier in aangemoedigd door Tiberius. Salina en Jus- titianus voelen zich sterk tot elkaar aange trokken, maar een huwelijk tussen hen wordt verboden door Meander, die als hoge-priester zeer veel invloed heeft op het volk. Degene die uiteindelijk de moeizame vre de verstoort is Octavianus, de Romeinse on der-commandant, die van mening is dat de Ro meinse troepen een veel strenger bewind moe ten voeren en door intriges in Rome er in slaagt Justftianus terug te laten roepen. Onder het bewind van Octavianus wordt Sa lina ten aanschouwe van haar volk gegeseld en haar jongere zuster Talia verkracht. Nu kan Salina haar volk niet langer tegenhouden en met steun van de Druïden bereidt zij een oorlog voor, en aan de teugels van een met messen bewapende strijdwagen gaat zij haar volk voor in de strijd, wetend dat zij zal ko men te staan tegenover haar geliefde Justitia- nus. In het begin van deze eeuw waren de man nen heel wat sneller tevreden dan tegenwoor dig. Het aanschouwen van een vrouwenenkel was een voorrecht, dat in die tijd maar aan weinig mannen gegeven was en degeen wie dit geluk ten deel viel, voelde zich dan ook hoogst tevreden en voldaan. Sindsdien is er echter zeer veel veranderd en zeer zeker ook de mo de, die ons voor een belangrijk deel heeft te ruggevoerd naar de kledij van Adam en Eva. De Adam en Eva van het atoomtijdperk zijn echter niet meer, zoals hun naamgenote van duizenden jaren terug, alleen op de wereld. Zij leven in een oceaan van begeerte en pas sie. Daardoor weten zij bijna alles en daardoor hebben wij bijna alles. De reactie op dit vele weten is al ingetreden. Er is een stroming ont staan om zoveel mogelijk te vergeten om in natuurlijke toestand weer te kunnen genieten van ware, simpele genoegens. En zo is het dilemma van deze tijd geworden: moeten wij onze genoegens nog ingewikkelder en geraf fineerder maken, of moeten wij teruggaan op onze weg op zoek naar de zuivere lucht van het gewone leven? Voortdurend worden wij heen en weer geslingerd tussen deze 2 uitersten: de zwoele sfeer van de nachtclubs en buiten lucht en zonnige stranden; het zondige naakt van de striptease en het naakt, dat onschuldig is gemaakt, doordat het gebruind is door de zon. Als wij deze beide mogelijkheden kennen hoeven wij nog maar één ding te doen: onze keus bepalen.... Maandagmiddag had de trekking plaats van de verloting van de voetbalvereniging Excel sior. De gelukkige winnaar die een pony in ontvangst kon nemen was de heer J. Dangre mond uit de Piet Heinstraat. De verloting die in café Kamphuis werd gehouden trok grote belangstelling.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3