Duizenden vakantiegangers bezochten maandag de markt Nieuwe kapperszaak voor fa. H. M. W. Brand Vakantieprogramma is groot succes voor de toeristen Voor f 3000.- aan fotomateriaal bij inbraak ontvreemd Feestelijke aanblik in Rijssen Ponymarkt het meest in trek AUTOVERZEKERING VOORTMAN N.V. GESLAAGDEN Dat ging niet door MEDISCHE DIENST Vry-da-g 19 juli 1966 51ste jaargang na» W De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt 1.75 per kwartaal, Administratie en redactie Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur voor poetabonnees 2.35 per kwartaal. Enterstraat 10 - Telefoon 2303 (05480) - Giro 1036135 r Advertenties 12 cent per mm - Bij contract korting Zelden heeft onze woonplaats zoveel gasten gezien als maandag, tijdens de vakantiemarkt, toen letterlijk duizenden over de markt zwermden in bont gekleurde zomerkleding. De massa schuifelde van kraam tot kraam waarachter de marktkooplui hun waar met forse stemmen aanprezen. Schooljongens wriemelden zich tussen de mensenmenigte door en en beleefden groot plezier als de stem van een te enthousiaste koopman oversloeg, waarop zij schaterlachend de verontwaardigde man de hielen lieten zien. Vrouwen trokken in de iappenkramer dat het een lieve lust was. Ze trachtten om zo goedkoop mogelijk een lap stof mee naar huis tè nemen. Kapper H. M. W. Brand, beter bekend als „oom Piet", zal binnenkort een nieuwe zaak bouwen in de Rozengaarde, op dezelfde plaats waar momen teel zaken wordt gedaan. Het oude pand zal met de grond gelijk worden gemaakt, waarna een nieuw en modern pand zal verrijzen. Het drie ver diepingen tellende nieuwe gebouw, is aan de modernst gestélde eisen aan gepast. De begane grond zal worden gebruikt als kapsalon, waarin een afdeling komt voor de verkoop van parfumerieën, In de kapsalon Icomen drie kapstoelen en een wasafdeling. De twee bovenverdiepingen worden in gebruik genomen voor woon- en slaapgedeelte. Naar alle waarschijnlijkheid zal in september een begin worden gemaakt met de bouw, maar het wach ten is op de vergunning. Het ontwerp van de nieuwe zaak is gemaakt door architect H. Joris sen, die de luifel van de zaak door liet lopen aan de bestaande supermarkt van de fa. Wessels. Kapper Brand is een van de oudste kapperszaken in onze woonplaats. In januari 19 Ij kwam kapper P. Brand naar Rijssen en vestigde zich in een pand aan de Elsenerstraat. In 192lf verhuisde de zaak naar de Rozengaarde, waar het scheren en knippen van vader op zoon ging. Tijdens de verbouwing zal de fa. Brand een gedeelte van de woning van de fa. Voortman in gebruik nemen waarin de klanten hun haren kunnen laten kortwieken. MARKTEN Het vakantieprogramma georganiseerd door de VVV, de Midden- standsveremgingen en de Hoera blijkt zowel bij de Rijssenaren als (vooral) bij de toeristen uitstekend aan te slaan. Hoewel het weer de eerste vakantiedagen niet zo was zoals vakantiegangers dat graag wensten was het anderzijds zo, dat juist door het vakantie programma de mogelijkheden tot afleiding en tot ontspanning groter en de teleurstelling over het minder fraaie weer minder schrijnend werden. Attracties zijn in trek KINDERFEEST WILDSPEURTOCHT EKBLAD VOOR RUSSEN - - Zo sliep het tweetal ongestoord. De uren kropen langzaam voort De morgen was gekomen. De wekker wees acht uren reeds Maar man en vrouw toefden nog steeds In 't heerlijk land der dromen. De wekker had zijn plicht verzaakt, Om vijf uur geen alarm gemaakt, Tikte slechts onbewogen. De tas met heerlijk proviand Stond zwijgend naast het ledikant, Het moet je maar gebeuren. De kind'ren waren voor een nacht bij Grootmama naar bed gebracht, Die waren dus geborgen. De tas stond naast het ledikant, Gevuld met heerlijk proviand, Alles lag klaar voor morgen. Het echtpaar dat eerst wakker werd Om negen uur, keek erg verward, Kreeg tranen in de ogen. Al weken lang was er gepraat Over die reis, en nu... te laat, Wie zou daar niet om treuren. Zij gingen 's avonds vroeg naar bed, De wekker op vijf uur gezet Om tijdig te ontwaken. Al spoedig sliepen z' allebei En droomden van de reis die zij Te samen zouden maken. D« consumentenkramen deden voortreffe lijke zaken en tussen al dat gewriemel door klonk vrolijke muziek uit de diverse transis torradio's van kooplui en bezoekers. De vrolij ke klanken dansten over de 'menigte heen, klommen tegen de oude muren van de Schild- kerk op en huppelden verder over de daken. Kortom het Driehoeksplein was vol met vro lijk kijkende vakantiegangers die van de markt een plezierdag maakten. Maar niet alleen de goederenmarkt, ook de varkens en ponymarkt had niet over belang stelling te klagen. Vooral de ponymarkt -trok honderden bezoekers, waaronder tientallen kinderen die met glinsterende ogen naar de bijna honderd pony's keken. Hun blik ken spraken een duidelijke taal, slechts een keer op de rug van een snel paardje een ritje te maken maken over de markt. Sommige paardenhandelaren die het verlan gen zagen, streken dan ook met de hand over het hart en zetten de jongen of het meisje op de rug van de kiene paardjes. Tussen de jon gens stonden enkele onvervalste Amsterdam mertjes, die dit alles met open monden aan zagen. Zij hadden de paardjes misschien al leen maar van prenten gezien. Toén een van de jongens dan ook een ritje mocht maken ver zuchtte hij: ,,rk zou best zo'n leuk paardje wil len hebben, maar wij wonen drie hoog". De prijzen van de pony's lagen aan de ho ge kant maar daar was dan ook de kwaliteit voor aanwezig. Niettemin was de handel vlot, met staande prijzen. De markt verliep vlot en rustig, dank zij de politie die beslist een pluim heeft verdiend voor de wijze waarop het verkeer werd gere geld en de marktbezoeker werd verwezen naar een plaatsje waar hij de wagen kon par keren. Dit bleek wel een groot probleem te zijn. I'n zeer korte tijd waren de toegangswe gen naar de markt volledig bezet met gepar keerde wagens. Daarom moesten de bezoe kers hun wagen parkeren tot zelfs in het Lent- fert, waar ruimte genoeg was. De aanvoer op de veemarkt was; Paarden lS2 Runderen 39, Varkens 647, Geiten 10, Totaal 828. Prijzen 3 vette koeien en 29 melk- en kalfskoeien van f 950.- tot f 1450.- per stuk. 5 pinken van f 650.- tot f 750.- per stuk. 2 graskalveren van f 450.- tot f 500.- per stuk De medische dienst voor het komende week einde wordt waargenomen door dokter J. M. de Jong, De Ruyterstraat 19, telef. 3000. De veeartsennijkundige dienst wordt waargeno men door dokter H. Picard, Eikenlaan 10 te Wierden telef. 05496-1298. De dienst der tand artsen wordt waargenomen door dokter L. J. Lemstra, Karei Doormanstraat 28 te Wierden, telef. 05496-1765 (Spreekuur van 18.00 tot 19.00 uur.) ASSURANTIEKANTOOR telefoon 2269, b.g.g. 2892 of 05704 - 257 de volgende speurtocht mee die gehouden wordt op woensdag 24 juli. Eveneens start bij de Volkshogeschool, en eerst aanmelden bij de VVV. Gistermorgen werd een foto fietspuzzeltocht gehouden, waar van de start was gepland bij het VVV-kan- toor. Alles met elkaar een gevarieerd program ma waarmee het organisatiecomité veel eer heeft ingelegd. In het uitgebreide vakantieprogramma neemt de vakantiegoederenmarkt en de Lom- merdmarkt een bijzondere plaats in. Zoals in voorgaande jaren is gebleken is de extra in gelaste goederenmarkt een zeer grote trek pleister. De touristen uit hotels, zomerhuisjes en campingterreinen komen bij drommen naar Rijssen waar de markt de hele ochtend over bevolkt is. Als extra attractie heeft het vakantiepro gramma comité een z.g. Lommerdmarkt ge organiseerd waarvan men grote verwachtin gen heeft. Deze Lommertmarkt heeft grote markt reeds als Waterloopleinmarkt betiteld gaat slagen kan dit voor de toekomst een bijzondere traditie worden en een aparte at tractie voor de vakantiegangers. Natuurlijk is het slagen van dit gebeuren afhankelijk van een aantal factoren die ,,de organisatie" niet in de hand heeft. Op de eerste plaats is men sterk afhan kelijk van de weersomstandigheden en op de tweede plaats van de deelneming. Over de laatste factoren over de deel neming is men echter optimistisch. Uit vragen die gesteld en inlichtingen die gevraagd zijn blijkt dat uit allerlei kringen belangstel ling aan de dag gelegd wordt voor de Water loopleinmarkt. Op de eerste plaats staat ast dat er kana ries (met kooi), duiven, parkieten en witte muizen zullen worden aangevoerd. Voorts hebben verschillende Rijssenaren zeer uiteenlopende goederen te missen. Ge vraagd is of tweedehands wasmachines, stof zuigers en zelfs ijskasten mogen worden aan gevoerd. Anderen hebben een TV toestel of een radio ten verkoop en iemand vroeg of een TV antenne mocht worden aangevoerd. De organisatie heeft op alle vragen Ja ge antwoord. Daarom kan de markt een veel heid van artikelen herbergen die voor veel of weinig geld van eigenaar zullen gaan wisse len. Het is niet ondenkbaar dat stukken aan gevoerd zullen worden waarvoor geen liefheb ber kan worden gevonden, terwijl de eigenaar het niet de moeite waard vind zijn eigen dom weer mee naar huis te nemen. Dat ri sico wordt door het organisatiecomité ge nomen. Het is daarom dat de mogelijkhe den tot deze Lommerdmarkt groot zijn en het lijdt geen twijfel dat velen nieuwsgierig en misschien kooplustig een kijkje op de markt zullen nemen. Hoewel er best aanleiding (en plaats) zal zijn voor humoristische toestanden heeft de Lom merdmarkt zeer zeker ook een serieus as pect. Enkele antiekhandelaren hebben zich aangemeld die waardevolle zaken zullen aan voeren en naar zij hopen ook serieus zaken zullen kunnen doen. Daarnaast zal een groep leden van het club en buurthuiswerk een stand inrichten en ver schillende werkstukjes ten verkoop aan te bieden. Al met al voldoende aanleiding om een gro te belangstelling voor de Lommerdmarkt te voorspellen. J. Rozendom, Rijssen. 16 drachtige zeugen van f 325.- tot f 400. a per stuk. 631 biggen van f 63.- tot f 75.- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel vlot, prijzen op hoog niveau Zeugen: Handel redelijk vlot, prijzen staan de Biggen: Handel rustig, prijzen staande. Drie dames eb twaalf heren behaalden de ze week het diploma van de chr. middenstands- cursus. De geslaagden zijn mej. A. Dannen- berg, J. A. Kuipers ten Berge en M. Roes- sink-Tjoonk (Enter) en de heren H. A. Barg- boer, W. Dannenberg, W. Harbers, K. Har- bers, D. van Houten, J. Kastenberg, A. Plui- mers, G. Poortman, G. Roessink, (Enter), D. Rouwendal en H. Velten (Enter). Deze week heeft de politie de 58 jarige Rijs- senaar B. M. aangehouden. M. die inmiddels voor de officier van justitie is geleid en werd verdacht van het plegen van ontucht met minderjarige meisjes, heeft een volledige be kentenis afgelegd. De voorstelling in het Parkgebouw van ,,Dikke.rtje Dap" bleek uitstekend ge kozen door de Com missie Zomer-Ont- spanningsdagen. i Ruim 500 kinderen genoten van de dolle situaties die Dikker- tje Dap beleefde toen hij op bezoek was bij zijn tante. Duidelijk is gebleken dat in een stad als Rijssen die door de prachtige omgeving schit terende perspectieven biedt voor tourisme in het vakantieseizoen als het ware vraag om service te verlenen aan die touristen die Rijs sen als vakantieplaats hebben gekozen dan wel in de omgeving van Rijssen vertoeven. Het vorig vakantieseizoen was weinig geor ganiseerd en toen bleek reeds duidelijk het gemis aan afleiding zowel voor die Rijssena ren, die hun vertier niet elders willen (of kunnen) zoeken als voor vakantiegasten. Het is daarom goed dat de VVV de mid denstandsverenigingen en de bond van café- en restauranthouders in de wintermaanden tot de conclusie zijn gekomen dat als men de mogelijkheden die Rijssen als vakantieplaats als vakantiecentrum zo men wil wil uit buiten dat er dan iets gebeuren moet. En zo is een programma samengesteld dat in een duidelijke behoefte voorziet met als in zet een zeer druk bezochte pony-paarden-vee- en goederenmarkt en als daverend sluitstuk de Rijlito die gehouden werd van 4 tot en met 7 september. Het is opvallend dat het vreemdelingenbe- zoek dit jaar aanmerkelijk intensiever is dan andere jaren. De verschillende evenementen werken als magneten op Rijssen en zowel ho tel- en restauranthouders als zakenmensen in de diverse branches profiteren ieder op hun eigen manier van het drukke bezoek. Dat zijn uiteraard zou men willen zeggen de vruchten van het tourisme, een belang voor de hele gemeenschap. üir fpzegd w«i bat atud>t bijzonder druk in Rijssen. Bijna te druk om nog te kunnen spreken van een gezellig evenement. Zich op de markt te kunnen bewegen was een moei lijke aangelegenheid. Vele tientallen auto's wa ren geparkeerd tot ver uit het centrum en hoe- velen tevoet of per fiets naar Rijssen waren gekomen is niet bij benadering te schatten. De Jeugd-wielerronde van Rijssen, dit jaar georganiseerd in plan Zuid trekt iedere avond grote belangstelling. Onder het publiek bevin den zich iedere avond gasten die op campings in de omgeving van Rijssen verblijven en die dit enthousiaste evenement niet graag zou den willen missen. Dat hier vooral de jeugdi ge Rijssenaren van genieten is natuurlijk een uitgemaakte zaak. Dinsdag was het feest voor de kinderen in het Parkgebouw. Daar werd een voorstelling gegeven van Dikkie Dapper en de honderden kinderen die met grote aandacht de avontu ren en belevenissen van Dikkie volgden, ge noten ryet volle teugen. Een succes voor de uitvoerenden voor de kinderen en voor de organisatoren. Dinsdagavond was het de avond van de hengelliefhebbers. Door de Hengelvereniging Ons Vermaak werd een hengelwedstrijd ge houden in Almelo. Aan de Turfkade zochten de 50 deelnemers (voor meer was er geen plaats) hun stekje en de controleurs hadden het druk om zich te overtuigen van de re gelmatigheid waarmee de visjes door de Rijssenaren en door de deelnemende vakan tiegangers werden verschalkt. Namens het zomervakantieprogramma was bij deze wedstrijd aanwezig de heer I. de Lan ge, een hengelaar di« waarschijnlijk bij zulk een vlotte vangst graag zijn hengel had uit geworpen. Maar de heer De Lange was aan wezig ,,qualitate qua" en had zijn hengel thuis- gelaten. Het werd al met al een gezellige wedstrijd die gewonnen werd door de heer G. J. Schreurs die niet minder dan in totaal 325,5 cm. vis gevangen had. De tweede prijs werd gewonnen door de heer G. J. Kers en de 3e door G. de Kruif gasten van een camping in Bathmen. 4e werd B. J. Schreurs en 5e F. Tusveld. Woensdag om 6 uur in de ochtend verza melden zich een 40-tal touristen bij de Volks hogeschool Diependaal en onder leiding van de heer D. Nieuwenhuis een wildspeurtocht in de omgeving van de Friezenberg te gaan1 ondernemen. Nadat de heer Lubbers als afge vaardigde van het organisatiecomité de wild- speurders had verwelkomd ging Dieks Nieu wenhuis op pad en wees de (voornamelijk) randstadbewoners niet alleen op het wild dat nu en dan zijn pad kruiste maar ook op de vele bijzonderheden in de natuur rond de Friezenberg. Eigenlijk zo bleek later was het vroege tijd stip van 6 uur voor een geslaagde wild speurtocht al weer te laat. Gelukkig werden nog verschillende konijnen en hazen „ont dekt" mede door het feit dat Nieuwenhuis dit gebied bijna van boom tot boom en van struik tot struik kent. Nabij de Leemgroeve in de Hoch kon het gezelschap zich overtuigen dat er in dit gebied nog steeds gestroopt wordt. De heer Nieuwenhuis ontdekte een konijn dat in een strik was geraakt en dat door hem kon worden bevrijd, nadat practisch iedere „speurder" het schichtige konijn even had mogen vasthouden. Het was bijzonder jammer voor enkele deelnemers die in Zuna verblijven dat zij een vergeefse wandeltocht hadden gemaakt naar het VVV kantoor. De heer Gijsbers admini strateur van de VVV die vroeg werd gewekt moest de touristen wijzen op het feit, dat de startplaats bij de Volkshogeschool was. De vakantiegangers die zich niet hadden aange meld (hetgeen de bedoeling was) namen hun vroege wandeltocht voor lief en kunnen met die een uitgebfeid on derzoek instelde, heeft enkele projectiescher men meegenomen, voor het onderzoek naar vingerafdrukken. De politie heeft nog geen enkel spoor kun nen ontdekken dat kan leiden tot aanhouding van de dader(s) die in de nacht van maandag op dinsdag een inbraak pleeg de (n) bij Zandvoort. Voor ruim f 3000 werd aan fototoestellen ont vreemd. Bij de voor werpen behoorde ook een telelens. De dief stal heeft plaats ge had, nadat op het Schild de lantaarns waren onklaar ge maakt, zodat de zaak van de fa. Zandvoort in het donker was ge huld. Met een flinke klap is daarna de eta lageruit ingeslagen, waarna de meest kostbare toestellen werden ontvreemd. Omwonenden hebben wel glasgerinkel ge hoord, maar in de veronderstelling zijn de dat kwajongens reageerd. Totdat voor ruiten ingooiden van bijgangers 's morgen- ér o.l. Schildschool vroeg de ravage ont- idie binnenkort wordt dekten en de jam. mfgebroken) heeft Zandvoort op de hoog- m«» hierop niet ge- te stelden. De politie De fa. Zandvoort was niet tegen diefstal verzekerd. Boven staande foto toont de ravage na de in braak.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 1