Ijzerhandel De Beek nam nieuwe zaak in gebruik Oranje, kleur het meest opvallend in 't verkeer FILMNIEUWS Fa. B. Jansen bouwt het nieuwe kerke lijk herv. centrum Voorlichting bij de voeding ÏN DIT BLRD 0e n\et «dssen ton l® nieuw! MEISTER 185.- Coup. Trio-Boerenbond IIOO Predikbeurten Een keur van dagtochten in binnen- en buitenland REISBUREAU GIJSBERS Dameskapsalon PAAUWE SIMCA msm Garage Burgerlijke stand Arm gebroken bij spelen SWOV rapport luidt: ROBA N.V. ook in Nijverdal Mijlpaal voor v.v. Excelsior MENSINK Vrijdag 12 juli 1968 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 2 AANWINST VOOR RUSSEN De Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV) heeft, op verzoek van het Ministerie van Verkeer en Wa terstaat, een rapport uitgebracht over veiligheidskleding voor werk langs de weg. Door wetenschappelijk onderzoek werd vastgesteld dat oranje fluorescerende veiligheidskleding, zelfs wanneer deze is verschoten, voor gebruik overdag of bij schemering, verre de voor keur verdient boven de veelal in gebruik zijnde witte, gele of rode kledingstukken. Vrijdag en zaterdag Zorg dat je er uit komt Dinsdag Bandieten van de Rio Grande Woensdag De onvoorstelbare tocht TROUW-e», VIRI0VINGS- Jan Muller tut! is wegens vakantie van 15 juli t/m 27 juii gesloten Mtomntltchn G. J. ter Harmsel Nieuw hardboard I Fa. Rijssense Gebouwen sloperij leveren wij' van de grootste fabriek van Europa. v.a. 140 liter voor Grote sortering voorradig in alle afmetingen Philips 3 kop SCHEERAPPARAAT tijdelijk van f85.- voor f65.- bij inlevering van oude scheerapparaal In aanwezigheid van burge meester C. B. J. Landweer en de wethouders J. Goosen en J. A. Scholman heeft de fa. Tijhuis aan de Wierdensestraat 33 woensdag middag haar nieuwe winkelpand geopend. De zaak, bekend als ijzerhandel De Beek, heeft een totale oppervlakte van ongeveer 700 vierkante meter waarvan 500 meter in be slag wordt genomen door de winkelruimte zelf en 180 meter door een opslagruimte. Nog eens 180 meter kelderoppervlakte wordt benut als magazijn en werkplaats, terwijl het kantoor boven deze kelder is ingericht. Aan het nieuwe pand, dat binnen 5 maan den werd gerealiseerd door het aannemers bedrijf G. Wevers onder architectuur van de heer H. Voortman, is de laatste tijd met voort varende hand gewerkt, met een resultaat dat er dan ook mag zijn. De moderne zaak mag een aanwinst ge noemd worden voor Rijssen, speciaal voor de Wierdensestraat, die hierdoor haar reputatie als winkelstraat zeer zeker verstevigd ziet. Het pand heeft niet alleen een fraai exte rieur; ook aan het interieur is de nodige aandacht besteed. De verschillende huishou- delijk-elektrische apparaten zijn op een over zichtelijke wijze tentoongesteld, zodat ze vol ledig tot hun recht komen voor het publiek. Als speciale attractie is een volautomati sche wasmachine geplaatst, die aantoont dat de huisvrouw ook kan wassen op vier stoe len en dat het apparaaat niet meer eerï gè- deelte van de vlo-er in beslag hoeft te nemen. Om het geheel op te vrolijken had de fa. Tijhuis langs alle toegangswegen naar Rijs sen ballonnen laten ophangen met een me ter doorsnee. GEBOREN: Frtderik jsv J H Goosen en E Wolters, Es- straat 162, 2 juli 1968: Wilhelmina. dv J Altink en A Wermink. Prins Bernhardstraat 10. juli 1968: Johanna Harmina dv H Wansehers en H Struijk, Enterstraat 194. 8 juli 1968. ONDERTROUWD: Franciscus Hendrikus Everhardus Schomaker 21 jaar, Goor, Dr. Schaepmanstraat 40 sn Hendriena Maria Cecilia Koedijk 21 jr Rijs sen Wierdensestraat 25. 4 juli 1968. Albertus Cornells Meijerink 24- jr Enschede, Pathmossingel 48 en Geertruida Henrietta Christine Geerdink, 20 jr Rijssen. Beatrixstr. 3, 8 juli 1968. GETROUWD: Andries Slagman 21 jr en Janna van Putten 25 jr Rijssen Welleweg 55. 4 juli 1968; Dinant Dekkers, 24 jr en Aleida Wermink, 22 jr, Rijssen, Marijkestraat 13, 5 juli 1968; Wulfert Lagerweij, 22 jr en Jenneken Nijland 28 jr Emmeloord, Witte Zeestraat 34, 9 juli 1968; B rend Jan Tijhof. 30 jaar en Johanna Maria Zandvöort 26 jaar, Rijssen, Nijverdalseweg 44. 5 juli 1968: Gerard Rolleman. 23 jaar en Berendina Kre- jenzan, 21 jr Rijssen. Holterstraatweg 65a 5 juli 1968. NOTTER. Een logeetje uit Amsterdam dat enige dagen logeerde bij de heer Lohuis aan de Klokkendijk kwam bij het spelen zo ongelukkig te vallen, dat zij haar arm brak. op advies van de ontboden arts werd zij naar het ziekenhui» in Almelo gebracht, maar kon na behandeld te zijn weer naar huis terug keren. Oranje fluorescerende kleding is si van grote afstand het meest opvallend voor de verkeersdeelnemers. Met deze opvallendheid wordt de veiligheid verhoogd van degenen die hun werkzaamheden vlak langs of op dè lljtveg verrichten. Voor gebruik van de* kle ding bij duisternis is het aanbrengen van een wit retro-reflecterende uitmonstering gewenst. Harry Frigg, die zichzelf maatschappelijk als een pechvogel beschouwt, brengt tijdens de tweede Wereldoorlog zijn dienst bij het Amerikaanse leger voornamelijk door in de diverse militaire gevangenissen en detentie kampen, omdat het hem moeilijk valt zijn minachting voor officieren niet te uiten. Tijdens elke strafperiode weet hij een on telbaar aantal malen uit zijn diverse gevan genissen te ontsnappen... om na een paar da gen of weken tóch weer gepakt te worden. Hij is de ongekroonde koning der militaire uitbrekers". Als op zekere dag, tijdens het offensief van de Geallieerden in Noord-Afrika vijf ge allieerde Generaals (2 Amerikanen, 2 Engel sen en 1 Fransman) krijgsgevangen worden gemaakt, is de ontsteltenis bij de Generale Staf uiteraard zeer root. De vijf generaals worden overgebracht naar kasteel Montefio- ri, ergens in Noord Italië, waar zij met alle égards overeenkomstig hun rang worden ont vangen door hun bewaker, Kolonel Ferrucci. De vijf Generaals worden op vorstelijke wij ze in het kasteel gehuisvest, met bedienden en obers tot hun beschikking, alsmede vrije keuze op de plaatselijke ..zwarte markt". Hun feitelijke gastvrouw, de jonge Gravin ai Montefioré, heeft haar kasteel na de dood van haar echtgenote aan het front, belangeloos af gestaan en woont in een villa niet ver buiten de kasteelmuren en prikkeldraadomheining. Als er na enige weken bij de Staf nog geen bericht binnenkomt, dat de 5 Generaals zijn ontstnapt, gaat Gen. Prentiss tot handelen over. Hij weet volmacht te krijgen om alle maatregelen te nemen, die tot bevrijding van de 5 opperofficieren kan leiden. Hij laat na een uitgebreide speurtocht dan ook Harry Frigg bij zich ontbieden en biedt hem aan hem te bevorderen tot de rang van Generaal majoor. mits hij een kleinig heidje voor hem zou willen opknappen. Harry hapt toeen korte tijd later wordt hij als Generaal ergens in de buurt van Kasteel di Montefiore afgeworpen. Hij wordt gevan gen genomen en komt uiteraard ook op het kasteel terechtmet de opdracht zijn 5 ..collega's" te bevrijden. Als Generaalmajoor de meerdere zijnde van d~ 5 Brigadegene raals terroriseert hij hen, om zich te wreken op alle „douwen", die hij van officieren kreeg. Al spoedig maakt hij kennis met de Gravin en wordt halsoverkop op haar verliefd. Ook hij laat haar niet geheel onverschillig. Er ontspint zich een idylle tussen de twee jon ge mensenen de ontsnappingsplannen wor den steeds verder opgeschoven. Ook als Har ry bij toeval een geheime gang ontdekt, die naar de slaapkamer van de Gravin leidt, in het huis buiten de kasteelmuren weet hij de ontvluchtingspoging te traineren. Maar ten slotte kan hij het niet langer uitstellen. De 5 Generaals besluiten op een bepaalde avond te ontvluchten, volgens het plan van Harry. Maar door een samenloop van omstandighe den moeten zij het één dag uitstellen Dan verschijnt plotseling de Duitse Majoor von Steignitz ten tonele, die de Generaals plus hun Italiaanse bewaker (inmiddels óók tot Generaal bevorderd) tot zijn gevangenen verklaard en hen laat overbrengen naar een Duits ondervragingskamp in de nog door de Duitsers bezette zóne van Italië. Het wordt nu minder prettig voor de Ge neraals en Harry bekent tenslotte aan zijn collega's en aan Majoor "^^»itz, dat hij he lemaal geen Generaal is en hij wordt in een ander kamp ondergebracht. Maar onverwacht verschijnt hij wee-r in de barak van zijn collega's, nu gekleed in Duits uniform. Hij legt hun een ontsnappingsplan voor en zij onderwerpen zich maar al te graag aan zijn leiding. De ontsnapping uit het kamp slaagt en we zien Harry enige maan den later in Italië bij de Staf op zoek naar ?en geschikte plek om een radio-zender voor de Strijdkrachten op te richten. En natuurlijk vindt hij de meest geschikte plekop kasteel di Montefiore, waar hij zich met de dolgelukkige Francesca voor goed verenigt In het Mexicaanse dorp Iture arriveren drie jonge onderwijzeressen, die daarheen ge stuurd zijn om de inlandse kinderen kennis bij te brengen. Ze worden ontvangen door onderofficieren van de legerafdeling, die stand plaats heeft in Iture. Het gebied wordt na melijk doorlopend geteisterd door een bende bandieten die moordend en plunderend de boe ren van de streek terroriseren. Als 's avonds een van de meisjes een fris drank gaat. halen in het magazijn van de han delaar Carado, treft zij daar Elgarro. die aan haar wordt voorgesteld als een zakenrelatie van Carado. In werkelijkheid is Elgarro de onderaanvoerder van de bandieten, die onder leiding staan van Barran. Elgarro kwam naar Iture om de situatie te verkennen voor de overval die z$ van plan zijn te plegen. Zijn contact is Carado. die met de bandieten onder één hoedje speelt. Kort daarna overvallen de bandieten Iture. Het garnizoen wordt verrast en er vallen ve le doden. Het hele dorp wordt platgebrand, behalvede zaak van Carado. Op bevel van Elgarro worden de drie meis jes gevangen genomen en meegevoerd naar de schuilplaats van de bandieten in de ber gen. Aanvoerder Barran is woedend dat hij de Amerikaanse meisjes heeft meegenomen. Hij vreest nu de hele politie en legermacht achter zich aan te krijgen. De meisjes wor den ondergebracht in een tent, onder toêzicht van een verlopen Amerikaanse scheepsarts, Rvan, die aan morfine verslaafd zich bij de bandieten een nieuwe carrière heeft op gebouwd. De meisjes trachten natuurlijk uit 't kamp te ontvluchten, maar Elgarro houdt zijn koste lijke ..buit" goed in de gaten. Dr. Rvan wordt door een contact met zijn vrouwelijke land genoten gedeeltelijk tot inkeer gebracht en besluit hen terug te brengen naar Iture. Hij brengt zijn plan ten uitvoer, maar de vlucht wordt tijdig door Elgarro ontdekt en nu gaat de hele bende, onder leiding van Barran, hen achterna. Er volgt een moeizame tocht door de ber gen. Inmiddels is er door de overheid een militaire patrouille uitgezonden, op zoek naar de meisjes. In een wedloop tegen de tijd we ten de meisjes uiteindelijk de veiligheid te bereiken, doch slechts nadat Ryan zijn leven voor hen heeft opgeofferd De film ,.De onvoorstelbare tocht" is het hartverwarmende avontuurlijke en met im mense spanning geladen verhaal over dri» Een voorlopig rapport van d« SWOV heeft reeds tot gevolg gehad dat. op basis van lan delijke aanbevelingen van de centrale politie verkeerscommissie, in verscheidene gemeen ten de schoolbrigadier» reeds worden uitge rust met~hieuwë Rlecfing. Het onderzoek heeft ook uitgewezen dat de materialen waarvan de huidige veiligheids kleding is vervaardigd onpraktisch zijn, voor al omdat zij onvoldoende ventileren en weinig lichtecht zijn. De textielindustrie ia daarom thans bezig met het ontwikkelen van betere materialen. De SWOV beveelt de invoering van een kwaliteitskeurmerk voor veilighaidskleding aan. De SWOV acht het ook gewenst dat uni formiteit wordt gebracht in de vele uiteenlo pende modellen van kledingstukken. De SWOV werkte bij haar onderzoek lamen met op bepaalde gebieden gespecialiseerde onder zoekinstituten, te weten het instituut voor zin tuigfysiologie RVO TNO, het vezelinstituut TNO, het kunststoffeninstituut TNO, de NV tot keuring van elektrotechnische materialen (KEMA) en het Nederlands instituut voor toe gepast huishoudkundig onderzoek (NITHO). In een bij het rapport gevoegd schrijven aan de minister van verkeer en waterstaat geeft de voorzitter van de stichting weten schappelijk onderzoek verkeersveiligheid, drs. Th. J. Westerhout, de bewindsman in overwe ging. na te gaan of het mogelijk ia om de oranje fluorescerende kleur te reserveren voor verkeersveiligheidsdoeleinden. Dit m analogie met de gele en de blauwe zwaailich ten. waarvan het gebruik ook bij reglement is vastgelegd. Het gevaar is niet denkbeeldig dat het ge bruik van de oranje fluorescerende kleur in het verkeer en langa de weg val toenemen. Hierdoor zal de attentiewaarde ran de kleur sterk afnemen, hetgeen niet bevorderlijk is voor het beoogde effect van veiligheidskleding voor werk op de weg namelijk een maximale opvallendheid en een daardoor gretere veilig heid voor de dragers. De voorzitter van de SWOV stelt in zijn schrijven dat de eerste tekenen van een onge wenste ontwikkeling al kunnen worden gecon stateerd. Het zou. meent drs. Westerhout, ook wenselijk zijn indien het gebruik van oranje fluorescerende veiligheidskleding. door degenen die zich beroepshalve op of vlakbij de rijbaan bevinden, sterk zou worden bevor derd. dieren, een bull-terrier, een Labrador Retrie ver en een Siamese kat, die 250 mijl door de Canadese wildernis trekken op zoek naar hun baas. Prof. Jim Hunter, zijn vrouw en zijn twee kinderen, verlaten hun woonplaats, 'n klein Canadees universiteitsstradje. om naar Enge land te gaan, waar de professor tijdens de zomer een college zal geven. Zij brengen hun huisdieren, Bodger, de bull-terrier van de 11-jarige Peter, Tao de Siamese kater van de 9-jarige Elizabeth en Luath. de goudbruine Labrador Retriever, de trouwe metgezel van de professor op de jacht, onder bij een goede vriend van de professor. De dieren voelen zich erg alleen en verlaten en als de vriend ook de dieren niet mee neemt als hij gaat jagen, voelen de dieren zich in de steek gelaten en zij lopen weg om hun baas te zoeken. De huishoudster van de vriend van de pro fessor mist de honden wel, maar zij denkt dat hij ze op de jacht meegenomen heeft. De dieren, die 'n tocht van 250 mijl door het ruige en woeste Ontario ondernemen, beleven op hun reis een aantal spannende avonturen. Zij trotseren de gevaren van deze wilder nis en zijn bewoners. Tao. 'n geweldige jager, weet een hen aan vallende lynx smadelijk op de vlucht te jagen. Bodger beschermt hen tegen een dolle hond en redt daardoor Luath het leven. Samen we ten ze een beer, die hen plotseling aanvalt, j te verjagen. Maar al de gevaren, die hun tocht meebrengt, weten zij te overwinnen en gezamenlijk brengen aij hun zwerftocht tot ten goed tiiuig. Roba Automobielbedrijf NV en VW-dealer start een nevenbedrijf in het pand aan de Grotestraat te Nijverdal, waar tot nu toe ga rage Nahuis gevestigd was. De officiële ope ning vindt pas eind augustus plaats, maar er is al een aanvang gemaakt met het verlenen van snel-service op het gebied van kleine re paraties etc. De heer H. Rozemuller, eigenaar van Roba, deelde ons mee dat het in de bedoeling ligt geleidelijk aan de bedrijfs-activiteiten in Nij verdal uit te breiden. Zijn oudste zoon, de heer H. M. B. Rozemuller, gaat boven de ga rage in Nijverdal wonen. Of er in de toekomst een zelfstandig VW- dealerschap voor Nijverdal in zit, kon de heer Rozemuller nog niet vertellen. Wel kon bij ons al meedelen, dat bij de officiële opening over enige maanden een grote driedaagse Volkswagen-show georganiseerd zal worden. Intussen behoeft men zich bij de plaatselij ke brandweer niet bezorgd te maken, dat ves tiging van het nieuwe bedrijf betekent dat voor haar wagens een ander onderkomen ge zocht moet worden. De heer Rozemuller ver klaarde ons, dat de bedrijfsruimte in het pand groot genoeg is. Excelsior heeft dit jaar een mijlpaal be reikt in haar geschiedenis, want voor het eerst in haar bestaan zal zij uitkomen met acht senioren elftallen en acht junioren elftallen in de competitie. Voeg daarbij nog de talrijke pupillen elftallen die spelen in de onderlinge competities dan kan met recht gesproken wor den van dat Excelsior de grootste voetbal vereniging is in onze woonplaats. De Excelsior junioren en pupillen gaan za terdag naar Heeten en nemen daar deel aan het jaarlijkse junioren en pupillen toernooi uitgeschreven en georganiseerd door de voet balvereniging aldaar. Het derde, vierde en vijfde elftal gaan naar Zenderen om daar de finales te spelen in het Carmel toernooi georganiseerd door de vereniging Zenderen Vooruit waarin zij zich voor 14 dagen plaatsten. NED. HERV. GEMEENTE GROTE KERK. 9.00 u en 10.45 u. ds. J. Vos, 19.00 u ds. Stehouwer van Nijverdal. WESTERKERK: 9.30 u ds. W. van Tuyl. 15.00 u. ds. W. van Tuyl (Bed. H..D). Z.O. MOLUKSE PROT. KERK: 13.00 u. ds. Taiubun. GEREF. KERK. BOOMKAMP: 9.30 u ds. J. J. van Nijen van Lemelerveld. 19.00 u. ds. A. G. Bloem van Goor. GEREF. GEMEENTE. NOORDERKERK: 9.30 u. en 15.00 u. Lees- dienst. 19.00 u. ds. A. Bregman. ZUIDERKERK: 9.30 u en 15.00 u. ds. A. Breg man, 19.00 u. leesdienst. GER. GEM. IN NED. ESKERK: 9.30 u, 14.30 u. en 18.30 u. leesdienst OUD GER. GEM. BEVERVOORDE: 9.30 u. en 19.00 u. ds. H. A. Vosman, 14.30 u. leesdienst. OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK: 9.30 u... 15.00 u. en 19.0.0. u. ds. J. W. Slager. De fa. B. en H. Jansen te Rijssen was met een bedrag van f 629.615 de laagste inschrij ver op de hoofdbouw van het Hervormd Ker kelijk Centrum, waarvan de aanbesteding gis teren plaats had in de consistorie. De opvolgers waren de fa. Schuitemaker (f 638.260), de fa. Wevers (f 649.683) en de fa. Ter Steege (f 671.000). De begroting van de architect was f 638.800. Het schilderwerk leverde als laagste in schrijver op de fa. Wolters (f 33.483), gevolgd door de fa. Getkate en Leusink met f 34.233. Het schilderwerk was begroot op f 37.378. Laagste inschrijver bij de elektriciëns was fa. Van Dam met f 30.900, gevolgd door de fa. Ter Harmsel met f 38.700. Over het loodgieterswerk volgt nog nader beraad. De inschrijfsommen waren fa. Van Dam f 40.600 en de fa. Ter Harmsel f 36.500. Na de bouwvakvakantie zullen kerkeraad en notabelen over de gunning beslissen. Men hoopt volgend jaar september gereed te zijn. Voedselvergiftiging dreigt bij warm weer. Met de warme dagen komen ze weer: de klachten over buikpijn, diarree, soms bra ken. Zodra het weer echt zomers wordt en de warme dagen elkaar gedurende enige tijd opvolgen, vertonen verschillende mensen de verschijnselen, die men zomerdiarrie of buik griep noemt. Met griep heeft deze ziekte ech ter niets te maken, wel met een voedselver giftiging, veroorzaakt door bacteriën, waar onder de salmonellabacterie een grote plaats inneemt. Bacteriën komen zoals u weet overal om ons heen in grote getale voor. De soor ten, die voedselvergiftiging veroorzaken, moe ten we natuurlijk bij de voedingsmiddelen zoeken. Vooral op vlees en vleeswaren (zelfs verse!) kunnen we ze aantreffen. Maar ook in schotels of gerechten, die van tevoren zijn klaargemaakt en waarin vlees, vis, ei melk, bouillon of gekookte aardappelen zijn ver werkt. Vaak zijn de bacteriën hierin door ons eigen toedóen, namelijk via onze handen, te recht gekomen. Bacteriën vormen pas een gevaar, als ze in grote aantallen voorkomen. En dat hebben we zeker te verwachten bij zomerse tempe raturen. Tussen 20° en 40° C., dus ook bij onze lichaamstemperatuur, voelen zij zich uitermate prettig en ze tonen dat door zich razensnel te vermeerderen. Dat gebeurt door deling. Uit één bacterie ontstaan er binnen een half uur twee; uit twee in hetezlfde tijdsbe stek. vier en zo maar door, tot er in 12 uur tijds meer dan 15 miljoen bacteriën zijn. Minder prettig voelen deze belagers van onze gezondheid zich bij zeer lage en hoge temperaturen. Wijst de thermometer 0° C. aan, dan zijn ze weliswaar niet dood, maar toch niet in staat tot enige activiteit: ze zijn dan dus onschadelijk. Bij temperaturen rond 65° C. krijgen ze het erg te kwaad en staat het kwik tot 80°C, dan kunnen ze ons nooit meer kwaad berokkenen: ze zijn dood. ken als we onszelf voor voedselvergiftiging ken als we onszelf vöor voedselvergiftiging wijlen viTjvl'ciï'ën. Drie punten om te onthouden! Het komt bij de bestrijding van voedsel vergiftiging neer op de volgende drie punten: 1. hygiëne, 2 koeling, 3 verhitting. Om het besmettingsgevaar zo klein moge lijk te houden, is een goede hygiëne onmis baar, zodat we zelf geen spelbreker worden. Dus: goed handenwassen na het toilet, goed handenwassen vóór u gaat koken of brood- snijden en natuurlijk vóór u gaat eten. Kortom steeds zorgen vóór schone handen. Ook de keuken zelf, het keukengerei en het vaatwerk moeten „brandschoon" zijn. Vliegen mag u beslist geen kans geven het eten vooraf te keuren. Zet het goed afg- schermd weg. Wees kieskeurig ten aanzien van de plaats, waar u uw levensmiddelen koopt: geef extra aandacht aan een schone omgeving. Omdat de bacteriën geen neiging hebben zich bij lage temperaturen te vermenigvul digen, is het belangrijk het eten koel te bewa ren, zowel verse produkten als resten (wan neer die onverrnijdelijk zijn). Op resten zijn we bij warm weer niet erg gesteld Houdt u onverhoopt wat over, laat dat dan snel af koelen en zet het koud weg. Bewaar liever geen aardappelpuree. Vlees, bij de slager gekocht, wordt onmid- delijk bij thuiskomst van de verpakking ont daan en hetzij direct bereid, hetzij zeer koel weggezet tot het wordt klaargemaakt. Dat vleesresten en vleeswaren koud moeten worden bewaard, spreekt vanzelf. U maakt uw eten betrouwbaar, als u het gedurende minstens 15 minuten door en door hebt verwarmd: de bacteriën, die in het voed sel voorkomen, zullen erdoor gedood worden. Vlees kunt u het beste gaargebraden of -gekookt eten. Wees in een warme periode wat voorzichtiger met rauwe biefstuk tartaar en zeker met gehakt. Proeft u liever geen rauw gehakt en zorg, dat er via uw handen geen bacteriën in het gehakt terecht kunnen komen. Maak gehakt door en door gaar. Meng vooral nooit resten vlees, vleeswaren, jus, bouillon, soep of aardappelen met verse ge rechten. Als u zich aan cfefcé *<vèrtken houdt, durven wij u garanderen, dat u gevrijwaard zult zijn van zomerse voedselvergiftigingen. ':'W> Haarstraat 99 vindt U in de speciale folders welke U gratis aan ons kantoor kunt afhalen. Bel 05480 - 2303 en U krijgt de folders gratis toegezonden. Ook voor meerdaagse tochten per bus trein boot of vliegtuig adviseren wij U gaarne. Enterstraat 10, telefoon 05480 - 2303, Rijssen SCHOONMAAK- MOEILIJK HEDEN Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Schoonmaak van fabrieken scholen gebouwen glazenwassen schoorsteenvegen enz SCHOONMAAKBEDRIJF Nassaustraat 63 - TeL 3053 Holterweg 42 HAARSTRAAT 23 RIJSSEN TELEFOON 2572 Vraagt uitvoerige inlichtingen. per virk. meter 1.52 Verder tweedehands bouwmaterialen o.a planken - balken - ramen - deuren, op maat gezaagde regels. Biaakmansdijk7. Rijssen, tel 05480 2298 en 2875 Koelkasten WIERDEN - HOLTEN RIJSSEN De verbijsterende functio nele 11Ö0 is er! In zeven uitvoeringen. Komt u eens kijken en rijden? Alle modellen [7 stuks) zijn ook automatisch te verkrijgen. SIMCA 1100 SIMCA 1100 SIMCA IIOO Oranjestraat 28-30 Holten telefoon 05483 - 1363 113

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 2