Speeltuinvereniging Irene vierde 15-jarig bestaan Zaterdagvliegers concoursten niet Zwembad De Koerbelt boekte 100.000ste Voorstellen aan de raad VAKANTIE-PROGRAMMA RIJSSEN Receptie in clubgebouw AUTOVERZEKERING VOORTMAN N.V. 4 a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a Café *n Hook in andere handen W. eeneklaas ving kanjerbrasem Raadsvergadering Duif van G. Slagers snelst bij de Zwaluw Gelukkige kreeg ijstaart Politie pakte spijbelaar. Geen honden en katten op de Lommerdmarkt Zendingsmiddag Vrijdag 12 juli 1968 51ste jaargang no, 28 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt 1.75 per kwartaal, voor postabonnees 2.35 per kwartaal. Administratie en redactie Enterstraat 10 - Telefoon 2303 (05480) - Giro 1036135 Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 12 cent per mm - Bij contract korting Met een eenvoudige receptie werd het 15-jarig bestaan van de speeltuinvereniging Irene (Vennekesgaarden) herdacht in 't club gebouw, dat onlangs bijzonder effectief is opgeknapt. Hoewel van de zijde van het hoofdbestuur en van verschillende plaatselijke verenigingen belangstelling werd getoond was het een teleurstelling voor de bestuursleden dat het gemeentebestuur op de receptie niet was vertegenwoordigd. BAANBREKEND WERK GEMEENTEBESTUUR NIET AANWEZIG Weense kinderen mei vakantie in Rijssen Twee eerste prijzen voor W. de Jong dirigent ger. gem. koor MOEILIJKER Oorzaak was slecht duivenweer Het zwembad De Koerbelt is goed in trek. Dit blijkt wel uit het feit dat dinsdagmiddag de 100.000ste bezoeker een duik nam in het bassin van het prachtige natuurbad. De gelukkige was de zestien jarige Joke Oplaat uit Markelo, die bij de gelukwens van bad meester Richardson een bon kreeg overhandigd, waarop zij een flinke ijstaart in ontvangst kon nemen. Het zwembad boekte de 100.000ste tien dagen eerder dan vorig jaar, ondanks het slechte voorseizoen, toen bij koude dagen alleen maar zeer enthousiaste zwemmers en zwemsters naar de Koerbelt kwamen. Dank zij de gunstige weersomstandigheden van de laatste weken wordt het zwembad nu druk bezocht. Vooral vakaniegangers die in Rijssen en omgeving zijn gelogeerd, maken veel gebruik van het prachtige natuurbad. De bezoekers zijn vol lof over de uitstekende accom modatie van het bad met de ruime speelweide. VEKAANSIE VOORGESCHIEDENIS NIET RIJP ONDERZOEK LESMETHODES AGENDA MEDISCHE DIENST 15 juli: Pony-, paarden-,vee- en goederenmarkt 15-20 juli: Jeugd-wielerronde van Rijssen, Plan Zuid 16 juli: Parkgebouw. Kindervoorstelling: „Dikkie Dapper". Entree 75 ct. en f 1,- 13 uur 19 uur 15 uur 19 uur 14.30 uur 313 uur 313 uur 20 uur 16 juli: Hengelwedstrijd, opgave bij VVV t.m. 15 juli 16 juli: Parkgebouw. Extra filmvoorstelling 20 uur 17 juli: Wild-speurtocht. Vertrek 6 uur v.m. Aanmel ding VVV, f 0,50 per persoon 18 juli: Foto-fiets-puzzeltocht. Start tussen 8-10 uur bij VVV. 20 juli: Veilig Verkeersrit voor auto's, motoren, brom fietsen. Start Veemarkt. 22 juli: Vakantiegoederenmarkt Lommerdmarkt op het veemarktterrein 23 juli: Parkgebouw. Extra filmvoorstelling 24 juli: Wild-speurtocht. Vertrek 6 uur v.m. Aanmel den VVV, f 0,50 per persoon 25 juli: Foto-fiets-puzzeltocht. Start tussen 8-10 uur bij VVV. 27 juli: Volkspark. Kindervoorstelling: „Swiebertje en Bromsnor". Entree 50 ct. Volw. f 1,- 14.30 uur 27 juli: Volkspark. Blaaskapel en Boerenkapel. Vrij entree. 29 juli: Vee- en goederenmarkt 19 aug.: Demonstratie Ponyclub Oosterhofruitertjes Vooraf gratis ponyrijden voor kinderen tot 12 jaar, terrein Oosterhofweg. 13 aug.: Puzzelrit Rijssense Motorclub. Veemarkt. 17 aug.: Ronde van Rijssen voor amateurs, plan Zuid 24 aug.: De Koerbelt, zwemvijfkamp 30 aug.: Rijlito-tent, Driehoeksplein. „The Buffoons" Entree f 4,-. Voorverkoop VVV f 3,00 aug.: Rijlito-tent. Driehoeksplein. Swiebertje en Bromsnor 14 uur Folkloristische groep ,,'t Overschotje" en Boerenkapel „de Hooiplukkers". Rijlito-tent, Driehoeksplein f 2,00, voorverkoop f 1,50 19.30 uur aug.: De Koerbelt, Nat. windhondenrenwedstrijden 13 uur 4-7 sept.: Driehoeksplein, Rijlito met diverse attracties Elke woensdag-, vrijdag- en zaterdagavond filmvoorstelling in het Parkgebouw, aanvang 20 uur. Elke zondag 14-17 uur: Schaapskudde op de Borkeld. uur 20 313 uur 15.30 uur 14 uur 19.30 uur 16 16 20 uur uur 31 31 LËIL !®H® B B B B a a öSESBBEBBBBEtï WEEKBLAD VOOR RUSSEN het belangeloos helpen van de ouders op aller- leid gebied minder is geworden, dan is het misschien noodzakelijk dat de subsidies die de overheid voor dit belangrijke werk geeft ho ger moeten worden. Het speeltuinwerk is nog steeds belangrijk. Irene heeft in Kijssen baanbrekend werk ver richt. En men doet dat nog steeds in de Ven nekesgaarden. De Margriet-voorzitter wenste tot slot het bestuur van Irene een goede toe komst toe, ten bate van de jeugd van Rijs- sen. Van de gelegenheid tot bezichtiging van de onlangs vernieuwde speeltuin maakten de ge nodigden gaarne gebruik, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. Het bekende café 'n Hook, in het centrum van Rijssen gelegen aan het ruime Drie hoeksplein is in andere handen overgegaan. De huidige eigenaar de heer Joh. Geerdink heeft het pand verkocht aan de heer Karei de Bruin, die het bedrijf wil voortzetten. De heer De Bruin, die aanvankelijk plannen had een nieuw café restaurant te bouwen in de nabijheid van het Zwembad de Koerbelt heeft met zijn nieuwe aankoop door deze plan nen kennelijk een streep gezet. Naar ons werd medegedeeld zal de heer Geerdink zijn be drijf dit zomerseizoen nog voortzetten. Onze plaatsgenoot de heer W. Veeneklaas behaalde vorige week .een eerste prijs in de KRO Kanjerkoning-competitie vissen. De heer Veeneklaas ving een brasem in de Gelderse IJssel die 59 cm. lang was. De vis woog bijna vijf pond. Voorzitter Brandriet die met zijn openings woord meer dan een half uur wachtte, maak te er geen geheim van dat hij meer belang stellenden had verwacht. Maar daaraan was niets te doen. Wel was vertegenwoordigd het Nuso (het sneeltuinhoofdbestuur) in.de persoon van de heer Kamp uit Enschede een goede idealisti sche propagandist, die namens het hoofdbestuur van zijn waardering voor het werk van Irene kwam getuigen en die gaarne de hartelijke gelukwensen van de NUSO aanbood. De heer Kamp heeft de vereniging vanaf het begin kunnen volgen en diverse hoogtepunten in het bestaan van Irene meegemaakt. De heer Kamp constateerde met spijt dat de me dewerking, de bereidheid om het speeltuin werk voort te zetten in diverse steden en dor pen geleidelijk is afgenomen. Ook in Rijssen is dat het geval. Wij vechten aldus spr. tegen de tijd Vooral de komst van de televisie heeft een bij zonder negatieve invloed gehad op de ouderen om het werk wat gebeuren moet te willen doen en ook wel op de belangstelling van de jeugd aldus spr. Dat neemt niet weg dat ook hier in Rijssen de afgelopen 15 jaar prachtig werk is verricht, dat ontelbare kinderen hier veel vreugde hebben beleefd, en zo riep spr. enthousiast uit: Is er eigenlijk mooier werk denkbaar? Spr. die ervan op de hoogte was. dat door Irene de laatste tijd weer veel werk was Met een vertraging van 1 uur arriveerde gis teren een aantal kinderen uit Wenen die op uit nodiging van Rijssense families hier tot 27 augustus hun vakantie zullen doorbrengen. De kinderen maakten deel uit van een trans port van enige honderden kinderen, die dins dagavond om half negen uit Wenen, onder leiding van verzorgsters en een dokter, vef- trokken. Een deel van de kinderen werd uitgezonden onder auspiciën van de Oostenrijks-Hollandse vereniging, een ander deel door een ca- ritas-organisatie uit Wenen in samenwerking met de stichting „Mensen in Nood" uit 's Her- tegenbosch. Hoewel er enkele nieuwelingen bij waren, was het evengrote deel van de kinderen reeds eerder in Nederland met vakantie ge weest zodat het een blij en verrassend weer zien werd. Dat was ook het geval op het station in Rijs sen waar de kinderen hun tijdelijke „pleeg ouders" bij en vol verwachtingen over de ko mende vakantie hartelijk begroetten. Dankzij een sympathieke geste van het be stuur van het zwembad de Koerbelt kregen de Oostenrijke kinderen een gratis zwemabon nement aangeboden. De gemeenteraad van Rijssen komt op 23 juli a.s. in openbare vergadering bijeen. De heer W. J. Kalkman hoofd van de open bare lagere school is benoemd tot leraar aan de openbare mavo school te Goor. De heer W. de Jong, dirigent van het ge mengde koor en meisjeskoor van de geref. gemeente, behaalde in het Muze Sacrum te Arnhem, een eerste prijs met het gemengde koor uit Diepenveen en het gemengde koor uit Welsum. Het koor uit Diepenveen behaal de in totaal 322 punten, het koor uit Welsum kreeg 330 punten als waardering van de jury. Voor het dirigeren verwiwf de heer De Jong een van de verricht, waarmee hij in het bijzonder doel de op de vernieuwing en verbetering aan verschillende speeltuintoestellen wenste het bestuur voor de toekomst nog veel succes. Namens de zustervereniging Margriet werd het woord gevoerd door voorzitter Dannen- berg, die zich naar hij zei altijd bijzonder voelde aangetrokken tot de jubilerende vere niging. Mede door de hulp van de toenmalige bestuursleden is onze vereniging uit de grond gestampt en dat is goed werk geweest. Dat kan niet worden betwijfeld. Ook de heer Dannenberg klaagde erover dat het steeds moeilijker wordt de noodzake lijke hulp te krijgen om het speeltuinwerk te kunnen voortzetten. Wij vechten indertijd te gen de tijd. Men ziet de noodzaak van het speeltuinwerk niet meer zoals 15 jaar geleden. Daarvoor wees spr. verschillende oorzaken aan. Naast de TV dacht de heer Dannenberg ook aan het feit, dat tal van ouders die voor 15 jr. geleden b.v. nog geen bromfiets bezaten nu de beschikking hebben over een auto, waardoor de mogelijkheden om met de kinderen uit te gaan veel groter zijn geworden. Toch, zo was de mening van de heer Dannen berg, blijft het speeltuinwerk noodzakelijk. Dat is te concluderen uit het aantal kinderen dat zijn vermaak nog steeds in de speeltuin vindt. Misschien is het ook zo dat de overheid met het veranderde tijdsbeeld rekening moet houden. Als het zo is, dat de mogelijkheden tot Voor het eerst in het vliegseizoen van dit jaar, hebben de zaterdagvliegers het afgelo pen weekeinde een teleurstelling te verwerken gekregen. Zowel de wedvlucht met de oude duiven van St. Quintin als de wedvlucht met jonge duiven vanaf Den Bosch gingen wegens slechte weersomstandigheden niet door. De jon ge vogels kwamen naar Rijssen terug en wer den gelost op het Beatrixplein. terwijl de oud* vogels zondagmorgen werden gelost. Uitfi .'iVd ging het concoursen niet door. Voor sommige liefhebbers was dit echter een buitenkansje. Immers zij die goed geklasseerd stonden voor een kampioenschap op de mid- fond, bleven op hun plaats en wonnen hierdoor een kampioenschap. Voor andere liefhebbers betekende het niet doorgaan van het concours en ware tegenvaller. Met nog twee fondvluch- ten voor de boeg is het seizoen met de oude vogels weer verleden tijd. Met spanning wordt er dan ook al weer uitgezien naar de afkomst van de jonge duiven die nog wel wat wijziging gen kunnen brengen in de stand voor het ge nerale kampioenschap, mits geen rampvluch- ten in het vooruitzicht zijn. De wedvluQht bij de postduivenvereniging De Zwaluw ging afgelopen zondag in tegen stelling met de zaterdagvliegers, wel door. Het werd een prachtige wedvlucht vanaf Passau (O) afstand 640 km. De duiven werden gelost onder goede weersomstandigheden om !«:ys 6.50 uur Op deze vlucht werden weinig ver liezen geleden. Het was de duif van G. Sla gers die als eerste in Rijssen arriveerde en zo doende de eerste prijs behaalde. F. Doramer- holt maakte weer een voortreffelijk uitslag en wist drie duiven bij de eerste tien te „klok ken". De uitslag van de eerste tien aankomende duiven in onze woonplaats was: 1 en 9 G. Sla gers, 2, 3 en 5. F. Dommerholt, 4 en 10 M. Dom- merholt, 6. A. H. Struik, 7. H. Haeke en 8. M. Geuzendam. Bijna elke Hollandse jongen verzuimt wei eens de kerk, zonder dat er ooit een haan naar kraait. Voor de vijftien jarige H. Z. uit Den Haag die met zijn familie op vakantie is in Rijssen, kraaide de haan echter wel en zelfs heel hard. Zondagavond zou de jongeman naar een kerkdienst gaan, maar hij had er kennelijk weinig zin in. Gehoorzaam ging hij echter kerkwaarts. Buurtbewoners van de fam. Z. Zagen ech ter dat een jongeman zich omkleedde achter de Delleschool en zijn kleren met een legertas achterliet onder een bosje, waarna hij rustig weg wandelde. Onmiddellijk werd de politie gealarmeerd die na lang zoeken de knaap met zijn zusje achterhaalde op de Hagen. Op het politiebureau werd de jongeman on derworpen aan een streng verhoor. Ten laatste kwam de zaak aan het licht. De Haagse knaap had de kerk verzuimd en om zo min mogelijk op te vallen bij bekenden, had hij zich ver kleed op het terrein van de Delleschool. Na een ernstige vaderlijke vermaning van de po litie mocht de jongeman weer naar zijn fami lie gaan. Welke vermaning hij thuis kreeg is niet be kend.... Uit de berichten die gelanceerd zijrn over de te houden Lommerdmarkt op 22 juli is ten on rechte geconcludeerd dat op deze markt gele genheid zou bestaan om ook honden en katten te verhandelen. Dit is echter een misverstand. Men wil tot elke prijs vermijden' dat er in Rijssen een dergelijke markt komt, ook al gezien de slechte ervaringen die in andere plaatsen in ons land met dergelijke markten zijn opge daan. Rijssen staat bekend als een plaats waar de liefde tot het dier groot is en men wil de ze goede reputatie niet gaarne verliezen. Om de hondenliefhebbers, ook onder de va kantiegangers, ter wille te zijn, zal de kyno- logenclub REO op 3 augustus in het Volks park een grote hondenshow organiseren. Veerteen daage ginnen wekker Den oe 's moarns vroo op dut springn, Veerteen daage 's moarns nog efkes, Aj doar zinn' in hebt, bliewn lig'ng. Veerteen daage um te raejzen Um dr eens op oet te trekng, Wür dr neet noar de vekaansie 'n Heel joar laank al oet ekèkn? Heel wat leu, det is jums moode, En det wordt er elk joar mear, Bliewt neet hier met de vekaansie Mear dee zeukt het ouwer vear. 'k Vroag miej wal eens of woerumme Of zee zoo vear vot munn trekng, Of 't mut wean det zee in Hollaand Glad en al zeent oet ekèkn. Aans hoof iej gin veare raejzen Toch te maakng um wat te zeen, Want oons eengne, kleane Hollaand Hèf nog zoo vul moois te been. Mear oww' vear weelt goan of dawwe 't leever zeukt wat korter biej, Veerteen daage heww' vekaansie, Veerteen daage ziewe vriej. En ik hop vuur iedereene Det het drueg' en zunneg blif, Mear veral det de vekaansie Oons gin rean tot droofhaejd gif. J. Rozendom, Rijssen. Als de gemeenteraad het voorstel van B. en W. goedkeurt zal Rijssen toetreden tot de Twentheraad, een overlegorgaan dat tot taak heeft (onder meer) de samenwerking op het gebied van de ruimtelijke ordening te bevor deren, waarbij gedacht wordt aan de totstand koming van een regionaal structuurplan eil het bevorderen van de structurele belangen. Hierbij wordt ook gedacht aan het stimuleren van de regionale welvaartsbronnen, het op stellen van een regionaal verkcers- en ver voersplan en van een regionaal recreatieplan, terwijl ook de sociale-culturele en volksgezond heidssituatie in Twente zal worden bestu deerd. De Twenteraad wordt samengesteld uit leden benoemd door de raad op aanbeveling van het college van B. en W. waarbij het aan tal per gemeente te benoemen leden afhanke lijk is van het aantal inwoners. Uit Rijssen kunnen twee leden worden afgevaardigd. Over degenen, die Rijssen zullen vertegenwoordigen zullen B. en W. een volgende vergadering een voorstel doen. Tot de voorgeschiedenis behoort o.a. een vergadering van de gezamenlijke colleges van B. en W. van alle Twentse gemeenten ruim twee jaar geleden. Toen werd besloten tot het instellen van een studiecommissie met de op dracht te rapporteren over de mogelijkheden van bestuurlijke samenwerking in Twente. De ontwerp-gemeenschappelijke regeling, die door de studiecommissie werd samengesteld werd besproken in een vergadering op 26 mei 1967. waarbij er twee mogelijkheden bleken te zijn, die populair werden betiteld als de „zware regeling" en de „lichte regeling." De zware regeling houdt in dat bepaalde be voegdheden worden overgedragen aan een streekorgaan, terwijl bij de lichte regeling uit sluitend sprake is van overleg. Het college van B. en W. van Rijssen is evenals de andere gemeentebesturen in Twen te van mening dat de tijd nog niet rijp is voor de „zware regeling" zodat men meer ge porteerd is voor het orgaan waarin alleen maar sprake is van overleg, „daaruit kan voortvloeien" aldus B. en W. tot de raad" dat in de toekomst het beleid van de Twentse ge meenten meer op elkaar kan worden afge stemd." Tot de Twenteraad (lichte stijl) zullen toe treden: Almelo, Ambt Delden, Borne, Dene kamp. Diepenheim, Enschede, Goor, Haaks bergen, Hellendoorn, Hengelo, Losser, Marke lo, Oldenzaal, Ootmarsum, Rijssen, Stad Del den, Tubbergen, Vriezenveen, Weerselo en Wierden. Men neemt het besluit tot toetreding in de overweging: „Dat welvaart en welzijn in de gemeentes bevorderd kunnen worden door het geven van inhoud aan samenwerking op het ter rein van de ruimtelijke ordening en de struc turele ontwikkeling door bestuurlijk overleg." Het college van B. en W. van Rijssen stelt de raad voor tot toetreding van de Twente raad te besluiten. Door het adviesbureau voor verkeersorde- ning Goudappel en Coffeng te Deventer zal in Twenthe een verkeers- en vervoersonderzoek worden gehouden, waarvan de kosten worden geraamd op f 600.000.-. Hoewel het rijk en provincie aan de kosten hiervan belangrijke bijdragen zullen leveren zullen ook de Twent se gemeenten een deel van de kosten van het onderzoek moeten betalen. Door de gedeputeerde staten van de provin cie Overijssel is aan de z.g. complementaire centra n.l. Goor, Haaksbergen, Hellendoorn Losser, Vriezenveen, Wierden en Rijssen me degedeeld dat deze een bijdrage zouden moe ten leveren van f 0.25 per inwoner. Dat betekent voor Rijssen (17.000 inwoners) een bijdrage van f 4.250.-. Het college van B. en W. van Rijssen stellen de raad voor dit bedrag voor bovengenoemd doel beschikbaar te stellen. De Chr. ulo school die aangewezen is om deel te nemen aan het M.A.V.O.-experiment is voornemens om ten behoeve van de 2e klas (de experimenteerklas) nieuwe methodes aan te schaffen voor de vakken: Nederlands, Frans Duits, Engels, aardrijkskunde, Geschiedenis, Natuurkunde, Wiskunde en Handelskennis. Het bestuur van de Chr. ulo-school heeft de gemeenteraad verzocht haar medewerking deze aanschaf te verlenen. Het college van B. en W. stelt de raad voor hiermee akkoord te gaan. ASSURANTIEKANTOOR telefoon 2269, b.g.g. 2892 of 05704 257 15 juli Ponymarkt. 15-20 juli Jeugdwielerronde. 22 juli. Vakantiegoederenmarkt. 13 augustus R.M.C.-rit Veemarkt, Half 8. 4-7 sept. Rijlito, Driehoeksplein. 17 september R.M.C.-rit Veemarkt, half 8. 5, 6, en 7 dec. Tentoonstelling Eerste Rijs sense Kanarievereniging. Café Ter Harmsel, Boomkamp. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, kamer 7 boven, vóór maandag 5 uur. De medische dienst voor het komende week einde wordt waargenomen door dokter J. Bijleveld, Haarstraat telef. 2603. De veeartsen- nijkundigc dienst wordt waargenomen door dokter J. P. van Nouhuys, dokter Stokkerstr. 37 telef. 2487. De dienst der tandartsen wordt waargenomen door dokter H. Scheffer, Prin ses Julianaplein 12 te Goor, telef. 05470-2500 (Spreekuur van 18.00 uur tot 19.00 uur). Woensdagmiddag 17 juli wordt in de Schild- kerk een zendingsmiddag gehouden. Ds. J. van Vliet uit Nederhorst zal spreken over „Hel se aanslagen", ds. C. v.d. Berg uit Katwijk aan Zee houdt een rede over „Het vaste funda ment Gods staat" en tot slot spreekt ds. A. N. Langhorst uit Bennekom over „Alle den Vol- cken."

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 1