Rijssense sportlieden twee dagen op bezoek in Borghorst Excelsior ingedeeld bij DES en S.V.Z.W. lp Riessen vuur so n sestig De Mors onbedreigd aan kop na zwemvijfkamp in Nijverdal euwntig jaor Ook zaterdag weer Nu winst in het Ravijn ponyruitertjes Ex „Scouts" komen terug als „Flux" Personeelsver. Nijhuis hield viswedstrijd Excelsiorjeugd won derde prijs Weer derby's te verwachten Avondvierdaagse had goed ver uloop Licht gewond bij inhaalmanoeuvre Zwemclub De Mors zonder voorzitter BOEKTEN SUCCES Vrijdag 21 juni 1968 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Ruim tweehonderd Rijssense sportlieden hebben zaterdag een bezoek gebracht aan Borghorst, waar zij aan diverse sportmanifes taties deelnamen, in de contactstad van Rijssen die dit jaar het 1000- jarig bestaan herdenkt. Als eerste beet de ponyclub Oosterhoffrui tertjes de spits af op het zonovergoten terrein, omgeven door ouders, begeleiders en weinig publiek, dat wel is waar liever gebruik maak te van het zwembad in de wel wat tropische hitte. Na de middag arriveerden nog twee juniorenelftallen van Rijssen Vooruit en twee van RKSV, een grote afvaardiging van de chr. gym- niekvereniging VEK, een dames- en herenteam van de volleybal vereniging RIVO, twee twaalftallen van de korfbal-afdeling van Sportclub Rijssen en enkele juniorentennissers. Voor Baby Baby Tijdens de jeugdzwemvijfkamp die zaterdag in Nijverdal gehou den werd tussen het Ravijn, de Aa, ZPA, de Zandstuve en de Mors hebben de Rijssense zwemmers en zwemsters hun goede vorm we ten te handhaven. Leidde de Mors veertien dagen geleden in Almelo reeds met 6.9 seconden voorsprong, zaterdag liepen de Koerbelt- zwemmers zelfs uit tot een voorsprong van 99.6 sec. en gaat nu on bedreigd aan kop, gevolgd door de Aa op de tweede plaats. Op de derde plaats staat 't Ravijn, vier is ZPA en de Zandstuve sluit de rij. Clubrecords sneuvelden BORGHORST PROGRAMMA Ontegenzeggelijk waren de pony ruiterij es het meest succesvol. Bij de dressuurwedstrijden categorie A en B won Harm Strijker op Ru- di de eerste prijs, op de voet gevolgd door Jan Nijhuis met Alison. Jan van Benthem op Pe-Pe kaapte de vierde plaats weg voor een groot aantal jeugdige Borghorsters. In de ca tegorie C en D waren de eerste drie plaatsen voor Oosterhoflruitertje. B Langenhof (Duquin) werd eerste, gevolgd door H. Rutterkamp op Cooper en H. Pluimers op Lichtvoet. Ook bij het springen waren de gasten ster ker dan de gastheren. B. Langenhof met Bonanzd werd winnaar van de categorie A en B. W. Rutterkamp met Flamingo en H. ter Avest met Francie deelden de tweede plaats. In de categorie C en D was H. Rutterkamp de sterkste. Hij kreeg Cooper het snelst en met de minste fouten rond. Jan Nijhuis legde met Petrie beslag op de tweede plaats en Fr. Coesant leidde Sjony raar een eervolle vierde prijs. In de avonduren reed de ponyclub nog een carroussèlnummer, dat veel waardering vond. De voetbalwedstrijden werden gespeeld op de velden van Preussen Borghorst. RKSV a was duidelijk sterker dan Wilmsberg b en won dan ook verdiend met 6-1. De Rijssense b-ju- nioren speelden gelijk. 2-2 tegen Wilmsberg c. De junioren van Rijssen Vooruit hadden het heel wat moeilijker. Wilmsberg a was voor Rijssen Vooruit a een te moeilijke opgave. De Duitse ploeg won met 4-1. De c-junioren van Rijssen Vooruit deden het aanmerkelijk beter. Hoewel Wilmsberg c tenslotte aan het langste eind trok, hielden de jongste RV-ers goed stand en bereikten met een 2-3 nederlaag toch een eervol resultaat. De Rijssense junioren brach ten nog een deel van de avond door in het ge zellige clublokaal van Wilmsberg. In het Herman Fründtstadion speelde zich Intussen de rest van het programma af. In een opmars van alle gymnasten, handballers, korfballers en judoka's trok vooral de grote VEK-delegatie sterk de aandacht. VEK-voor- zitter Klein Horsman ontving: namens de orga nisatie een fraaie oude prent van Borghorst. als vriendschapsgeschenk. Hoewel deze openingsceremonie even op zich had laten wachten werd het programma daar na in een vrij straf tempo afgewikkeld. Diver se VEK-groepen gaven demonstraties, waar bij ook de Duitse gymnasten niet achterble ven. De korfbalteams uit Rijssen speelden een onderlinge demonstratiewedstrijd. Ook de Rijs sense volleyballers verschenen nog even bin nen de lijnen. Op het tennisveld Am Haselbuseh wikkelde inmiddels de Rijssense tennishope onder het toeziend oog van de heer J. J. ter Horst een aantal wedstrijden af. Maandagmiddag en avond brachten onge veer 200 jeugdleden van Excelsior een bezoek aan Borghorst om te voetballen tegen de jeugd van Preusen-Borghorst. Met niet minder dan elf teams kwamen de rood-witte junioren in het veld. Om ongeveer 16.00 uur vertrok 'n gedeelte van de Excelsiorjeugd vanaf het Driehoeksplein, Vorige week zaterdag traden de „Moor- dogs" in Rijssen op. Deze groep (6 personen waaronder een lieftallig zangeresje) uit Be verwijk kwamen voor de eerste keer naar Rijssen. De muziek die zij brachten viel bij zonder in de smaak van het publiek dat en thousiast applaudisseerde in de gezellige zaal van het St. Jozefgebouw. Zaterdag komt er een andere groep uit Beverwijk, n.l. ex Scouts", ,,The Flux" naar Rijssen. -,*.C PO-DER - CREME - OLIE - ZEEP onder toeziend oog van de jeugdleiders met twee bussen naar Duitsland. Een aantal ouders was hiervoor even naar het Schild gekomen, om de kinderen uitgelei de te doen. Alle jongens hadden in verband met het vroege vertrek een uurtje eerder vrij van school gekregen. De meesten waren nooit eer der over de grens geweest, zodat het uitstapje voor hen een ware belevenis was. Onder luid getoeter en flink gezang vertrok ken de rood-witte junioren om de Duitse col lega's eens even te laten zien hoe men in Rijs sen kan voetballen. Twee uur later vertrok op nieuw een gezelschap Excelsiorspelers naar Het bestuur van de personeelsvereniging N.V. Nijhuis organiseerde voor haar leden een viswedstrijd in de Goot bij Kampen, s" Morgens om 3 uur vertrokken 20 man vanaf het Driehoeksplein vol goede moed in de hoop, dat men een goede vangst zou doen. Er werd anderhalf uur gevist in de wedstrijd, waarna ieder voor zich zelf kon vissen. Het bestuur had verplicht aas voorgeschreven en niet voeren. Om 4.15 uur gingen alle hen gels in het water, maar hoe stralend het weer ook was, de vis liet verstek gaan. Na onge veer een uur was de heer Van de Berg zo ge lukkig de eerste vis. 17 cm. lang aan de haak te slaan. Het bleek later ook de enige vis te zijn in deze wedstrijd. In café van Riessen in Heino vond de prijsuitreiking plaats door de heer Ros, voor zitter der personeelsvereniging. Op het jeugdtoernooi van DETO Vriezen- veen behaalden de Excelsior junioren zater dag een derde prijs. De junioren die deelnamen aan het toernooi in Wierden van SVZW, Omhoog en Wierden kwamen in groep C eveneens tot een goed resultaat wat ook een derde prijs opleverde. De pupillen deden het op hetzelfde toernooi nog beter en veroverden in hun groep de tweede prijs achter winnaar Almelo maar voor PH en portclub Rijssen. Excelsior 1, 2 en 3 spelen zaterdag in Borghorst tegen S.V. Preussen Borghorst 1, 2 en 3. Naast deze drie elftallen nemen nog 4 elf tallen zaterdag deel aan het Carmeltoernooi in Zenderen georganiseerd door de vereni ging Zenderen Vooruit. j Doordat in het seizoen 1970-1971 gestart zal worden met een eerste klasse zaterdagvoet bal, is de tweede klasse dit seizoen uitge breid met een afdeling en bestaat nu uit vijf afdelingen van elk elf clubs. Het volgende seizoen zullen aan elke afde ling nog enige clubs worden toegevoegd, waarvan dan de vier hoogst geplaatsten van elke afdeling overgaan naar de te vormen twee de klassen. Excelsior is ingedeeld in afdeling D met enkele tegenstanders van het afgelopen sei zoen en enige Noordelijke clubs. Gelukkig voor de Rijssenaren zijn ook DES Nijverdal en SVZW Wierden in de zelfde af deling ondergebracht zodat weer spannende derby's verwacht kunnen worden. De indeling is als volgt. Tweede klasse A: Arnemuiden, CSVD, Excelsior M, Rijsnsburgse Boys, SHO, SIZO, SSS, Ter Leede, IJsselmeervogels, Zwaluwen Zwart Wit '28. Tweede klasse B: DOTO, HCSC, HBSS, NDSM, Noordwijk, Quick Boys, RVVH, Rijs- oord, ZCFC, Zuidvogels, De Zwerver. Tweede klasse C: Apeldoorn, CJVV, DOVO, Geinoord, 's Grav. SV, Heerjansdam, Huizen, Kozakken Boys, Spakenburg, Sprang, SSC '55 Tweede klasse D: DES, Excelsior '31, Fit Boys, Go AJiead (K), GVVV, Klaziena- veen, Nunspeet, SVZW, VVOG, WHC, WZC. Tweede klasse E: Be Quick '28, Blauw Wit '34, DOS, Eems Boys, Genemuiden, Hark Boys, ONS, Oranje Nassau, Urk, VVT, WVF. District Noord: Derde klasse B: ACV, CSB, CVSB, Drenthina, HZVV, Holl. veld, Minjak Pelikanen, Poolster, Schoonoord, SJS, VVS. Vierde klasse D: BSVV, HSC, De Hunze, Muntendam, MVK, Noordseschut, SETA, VEV Vriendentrouw, WW. District Oost: Derde klasse: Bergentheim, DOS, Elb. Sportclub, Enter Vooruit, ESA, HHC, Lunteren, ON, Owios, Voorwaarts, VRC Vroomsh. Boys. Vierde klasse C: Achilles, ASV, AZSV, BCSV DETO, Den Ham, Huls. Boys, Juliana, Spar ta, Sportlust, SSSE, SVVN. Meer dan 100 wandelaars startten zaterdag middag in Rijssen op de Koerbelt voor de laatste dag van de avondvierdaagse. Het war me weer was er oorzaak van dat er dit keer enkele uitvallers waren. De organisatoren had den voor deze middag een prachtige route uitgestippeld die via Lenfert, Oosterhoff, Op- broek, Biesterij en Groene Kruis weer naar het clubhuis leidde, waar een tijdje gerust werd. Het tweede deel liep door Schwarz- wald richting Friezenberg, Brekeldlaan, Weij- erd en weer naar het Clubhuis. De tocht van 15 km. telde weinig deelne mers. De 10 km. wandelaars liepen via 't Lentfert, Schapendijk en Knottenbeltlaan te rug naar het clubhuis en maakten na de pau ze dezelfde tocht als de 20 km. wandelaars. Om half zeven was iedereen weer binnen, voorzien van bloemen, aangeboden door reèri Rijssense middenstander, die zich er blijk baar aan geërgerd had dat in Rijssen da wandelaars nooit bloemen aangeboden kre gen. Elke deelnemer aan de afgelopen vierdaag se bleek zeer tevreden over de organisatie en over de uitgestiptelde route en velen zegden reeds toe het volgend jaar opnieuw aan de start te verschijnen. De organisatoren, die aan elke wandelaar een medaille uitreikten, waren tevreden over de belangstelling der ve le ouders en hoopten dat het volgend jaar meer scholen aan de tocht zullen meedoen. Dit jaar was het alleen dé Wilhelminaschool die acte de presence gaf. Een waarschijnlijk foutieve inhaalmanoeu vre van de autobestuurder H. J. D. uit Dei den op de Holterstraatweg werd de brom fietser W. D. uit Hellendoorn noodlottig. Laatstgenoemde werd van ac>^ren door de personenwagen aangereden. D. werd licht gewond en kon na ter plaatse behandeld te zijn, zijn weg vervolgen. Zowel auto als brom fiets werden licht beschadigd. Borghorst. Nu in de leeftijd van veertien tot achtien jaar. De uitslagen van de voetbalwedstrijden tus sen de jeugd van Preussen Borghorst en Ex celsior zijn: Pr. Borghorst Al Excels. Al 2- 3, Pr. Borgh. BI Excels. BI lal, Pr. Borgh. B2 Excels. B2 2-1, Pr. Borgh. Cl Excels. Cl 1-1, Pr. Borgh. C2 Excels. C2 1-0, Pr. Borgh. C3 Excels. C3-|M).-Fr. Borgh. C4 Excels. C4 0-3, Pr. Borgh. Dl Excels. D3 0-4. Pr. Borgh. D4 Excels D4 4-0. Pr. Borgh. El Excels. El 2-0. De zwem- en poloclub de Mors heelt mo menteel een vacature. De heer G. Roetei- dink, die enige jaren geleden de voorzitters hamer overnam van de heer D. Oosthoek heeft verzocht hem van deze functie te willen ontheffen, omdat hij deze niet meer kon com bineren met zijn drukke zaak en andere bestuursfuncties. De heer D. van de Kamp, de tweede voorzitter zal voorlopig de vereni ging bij officiële gelegenheden vertegenwoor digen. In de najaarsvergadering zal de Mors een nieuwe voorzitter gaan kiezen. Hoe sterk de Morsjeugd momenteel wel wemt moge blijken uit de acht nieuwe club- ecords die zaterdag weer werden verbeterd. Op de 50 m. schoolslag voor meisjes beneden 12 jaar verbeterde Truus haar eigen clubre cord en zwom deze in 46.0 sec. Op dezelfde slag voor meisjes onder 16 jaar verbeterde Alice ter Horst het record en bracht dit op 43.8 sec. De 50 m. vrije slag was eveneens voor Truus van de Maat die op dit nummer voor het eerste beneden de 40 seconden bleef. Haar tijd van 39.8 betekent uiteraard een nieuw club record. Op hetzelfde nummer voor meisjes beneden 14 jaar verbeterde Dirkje Poortman het club record en bracht dit op 37.2 sec. Dirkje verbeterde eveneens het clubrecord op de 100 m. vrije slag en bracht dit op 1.30.0 sec. Bij de 50 m. rugslag voor jongens beneden 14 jaar heroverde Jan Wolterink het clubre cord op Jan Smit en bracht dit op 45.0 sec. Op de 50 m. vlinderslag brak Truus van de Maat opnieuw een clubrecord. Zij zwom dit nummer in een tijd van 42.9 sec. Indien Truus deze tijd In een officiële wedstri]d weet te rea liseren, komt zij in aanmerking voor de pres tatiemedaille van de K.N.Z.B. Wel een bewijs in welk een goede vorm Truus van de Maat momenteel verkeert. Peter Struik tenslotte verbeterde het club- secord op de 100 m. vlinderslag voor heren en br»cht dit op een tijd van 49.0 sec. Mede dank zij de aanwezigheid van de da mes Jaqueline van Benthem, Gerrie Teela en Lucy Markvoort bereikte de Mors deze mid dag 11 eerste plaatsen. 6 tweede plaatsen en 12 derde plaatsen. Het Ravijn bereikte 9 eer ste plaatsen, drie tweede en vijf derde plaat sen. ZPA (Almelo) kreeg 4 eerste, 8 tweede en 1 derde plaats. De Aa bereikte 4 eerste plaat sen, 5 tweede en 5 derde plaatsen. De Zand stuve kreeg 2 eerste, 4 tweede en 4 derde plaatsen. Hieruit blijkt dat de Mors met kop en schouder boven de andere verenigin gen uitstak. Dit blijkt ook uit de einduitslag deze middag. 1. De Mors 1735.7 pt, 2. Het Ravijn 1795.8 pt. (Het Ravijn werd winnaar van de estafette) 3. ZPA 1805.0 pt. 4. De Aa 1828.2 pt. en 5. De Zandstuve 1859.7 pt. Het eerste zevental van de Morsdames uit Rijssen gaan zaterdagmiddag naar Borghorst voor het spelen van waterpolowedstrijd tegen de dames van Weusthag uit Hengelo. In Duits land kent men geen waterpolo voor dames en deze wedstrijd moet dan ook gezien wor den als een demostratiewedstrijd. Hierna spe len de heren van de Mors een wedstrijd te gen een combinatie van Weusthag, Coesfeld en Borghorst. De wedstrijden vinden plaats na de zwemwedstrijden tussen Weusthag. Coes feld, Borghorst en de Mors. Ruim 90 Morsle- den en supporters gaan zaterdagmiddag eveneens naar Borghorst voor het deelnemen aan de internationale zwem- en polowedstrij den in het kader van het duizendjarig bestaan van Borghorst. Deze wedstrijden worden ge houden in het uitstekend geoutilleerde zwem bad (met 8 wedstrijdbanen en verwarmd wa ter) van dit Duitse stadje. De jongens en meisjes onder 12 jaar zwem men 50 m. school- en vrije slag (vier deel nemers per nummer). In de overige leeftijdsgroepen zwemmen steeds twee deelnemers per nummer. De jon gens en meisjes beneden 14 jaar zwemmen 50 m. schoolrug- en vrije slag. De jongens on der 17 jaar 100 m. school- en vrije slag. De meisjes onder 17 jaar 100 en 200 m. schooi en 50 m. rugslag. De heren zwemmen 100 m. school-, 200 m. school- en 100 m. en 100 m. vrije slag. De dames tenslotte zwemmen 100 en 200 m. schoolslag. Aan het eind vinde de estafettes plaats. De volgende verenigingen namen hieraan deel: Olympia (Borghorst), Schwimmver- ein Coesveld. Weusthag (Hengelo) en de Mors (Rijssen). Olympia die haar leden de ge hele winter op deze wedstrijden getraind heeft wordt als winnaar getipt, doch vast staat dat de Mors voor de nodige ereplaatsen zal zorgen. Vrijdag 2 juni speelt het eerste herenteam van de zwem- en poloclub De Mors een uitwed strijd tegen de heren van NZC 1 te Neede. op dinsdag 25 juni spelen de A-jongens uit te gen Weusthag A te Hengelo. Woensdag 26 juni gaan de dames 1 naar Neede voor het spelen van een polowedstrijd tegen NZC I. Op donderdag 27 juni spelen de meisjes A tegen het Ravijn A in Nijverdal. Op dezelfde avond speelt de Mors 2 (heren) tegen het Ra vijn 2. De Morsheren 1 tenslotte ontvangen de heren van BZPC 1 om 8 uur op de Koer belt. Op vrijdag 28 juni spelen de jongens en meisjes die niet in competitieverband 't water- polosel beoefenen onderlinge vriendschappe lijke wedstrijden. De vuurege wekke hewt e'had det in n'eersen weareld oorlog nen hoop stoomgaste aander woark monn doon, umdet ter gin jutte mear ankwam, en toen hew veskeajn dinge op eneumd dee in dee tied in orde zeent e'maakt Behalve 't kasteel. Dorth tusken Bathem en Gorsel det hew neet e'neumd en doar heb ter toch ook ne dikke vieftig gangs e'was. Det kasteel en wat ter um hen lea heurn an ne meneer Verkade oet Delft. De leste joarn was an de grachen, en vievers dee atter biej heurn neet vülle gebuurt, zoodet 't ge heel der froai verwoarloosd oetzag. Zoodoon- de monn der Riessender stoomgaste hen um dee boel wier op te knapn oonder toozich van de Heide Maatskappieje. Ze zeent doar in neegnteen honderd zeuwnteene ne moand of viewe was van n' viefteenn april tot n' vief- teen september Ees n'man of zesteene en dan zoogangs mear. Duurdet zonnen eane van thoes was bleewn de meesen doar de hele wekke oawer. 's Moandags smoarns gongn ze met n' trein ees tot Bathem, en dan loopn noa Dorth, achter in de wekke gongn dan neet zoo wier op de kükne an. Nen eanklen haj der biej, dee at ne fietse harn, dee gongn tusken tieds nog ne keer noa thoes hen miln in de wekke. Den meneer Verkade har e'zorgd vuur goo sloapplaatsen zoodet ze zi'k wa redn konn. en vuur 't etn zorgen eene van de keals, namelijk Kruutn Jan Wilm den at doar ook biej de Riessenders was. Den har, ik mean- ne kok e'was oonder deens, en wat 't nog neet veleard, zoo dette wa zorgen det ze good wat vuur n' board kreegn. Non harn ze 't vuurdeel det ze doar miln tusken de boern zatn oodet ze gin gebrek harn an eerpel en melk. En doarbiej, in de grachen en vievers dee at ze skoone monn maakn zat tamelijk vuile vis, dus det leup heur ook nog wier met, want doar is nen Riessender aalt nen grootn leef hebber van e'was. Toen at ze 't woark in september kloar harn was den meneer Verkade mear as te vreane oawer de Riessenders, umdet ze 't woark zoo netjes harn of e'leawerd. Doar- umme gaffe n' groot ofskaejdfees, woer atte zelf ook met zinne vrouwe biej was. Detter aalt Riessenders hebt e'was, dee at good riemn en dichen konn. bleek ook op det feesje, want toen kwam Beerndje van de Kweente met 't volgende gedich op de propn, wat biej allemoale in de smaak vül. Toen 't har vuur e'leazen, bue hee 't meneer Verkade an, den ter met in de nopjes was. 't Is wa neet in 't Riessens, mear ik kwam 't disse daage teeg'n, en ik dachen det 't wa oarig was, um 't oewleu is te loaten huern. Huize Dorth 15 september 1917. Afscheidsgedicht. Geachte mijnheer Verkade Nog voor wij scheiden gaan. Richt ik mij tot U en Uwe gade Neemt dus nog deze woorden aan. Heden zijn wij allen blij Bijna houden wij hier feest. Maar niet gekleed in feestgetij Ja dat bedriegt ons meest. Wij kunnen de woorden niet spreken, Die ons allen liggen op 't hart, Ja waarlijk het is gebleken, Dat ons het scheiden smart. Want zie eens aan, wees even stil, Ja het is een toer geleen n' Küppelken van de Riessenders dee at in Dorth hebt e' woarket. Det zeent: Lignde: N.N. Oarndjan van Büksalbert, Klepnjan en nHaejns. Zitnt: Toljan; Getjan van Jut; de Skie; Mans van Droajer; n' Haejns ne breur van de Poorte en Graads van Oesendieks. Stoande eerste riegel: Kruutn JanwïlmReulfke; Merntjen van de Kuups; Proemn Dieks; Beemd van Deens; Treams Gaeje; Pap Wilm en Johan van Oamd Smit. Leste riegel: Meriens van Daaln; de Pitse; Bram van Kuups Teuntje; n' Saekert; N.N.; en Getjan van de Bee. 'k Geloof het wel op den 15den april Togen wij met 16 man hier heen. Een week daarna toen kwamen er Nog 15 mannen bij, Al was de reis voor ons ook ver Toch waren wij zeer blij. Het werk begon bij vak zes Daarna vak zeven dra, Wij werkten allen opperbest. Voor u en voor Uw ga. Al waren de nachten soms wat kort Wij kenden geen vermoeienis, Wij werkten immers op Huize Dorth. Waar het uurloon zeer goed is. Vak zes en vak zeven waren klaar En wij traden de groote vijver in Wij zagen geen rampen of gevaar Dus maakten Wij een begin. Dit was de vijver om 't kasteel, Ja waarlijk voor ons te diep, Zoodat van ons... he* meerendeel Het water in de laarzen liep. Doch was de vrijdag weer voorbij, Dan was 't voor ons allen zeer mooi, Jawaarlijk mijnheer, ook hier nog bij Bedankt voor de sigaren en de fooi. Wij hebben op Dorth, zooveel geleerd, Zulks hebben wij elkander te danken Zelfs werden wij in de vijver gefotografeerd, Onder het kruien over de planken. Nu moesten wij langs de weide heen En wij kwamen in de leiding te staan. Onze firma zond nog 21 man hier heen Dat was dus twee en vijftig saam. Vervolgens de leiding langs de beukenlaan Dat was naar ik meen vak vijf. Daarna zijn wij samen het bosch ingegaan. En de tweelingvijver werd ons bedrijf. Vandaar het hoofd eens omgewend, Want vak vijf was weer klaar, En wij verhuisden naar de Turkse tent, Ja veertien dagen waren wij daar. Ja eindelijk de lange sloot, En de vijver de Witte tent, Dat ons het laatste werk aanbood, Ja tot het laatst waren wij present. De groote vijver, de Witte tent, Dat was de laatste plaag, Waar wij menig nachtje hebben doorgebracht, Maar dat deden wij allen graag. Omdat hier vroolijkheid en vlijt, Bestond onder de mannen saam, Nogmaal zij U de dank gewijd, Voordat wij scheiden gaan. Ontvang uit mijne mond althans, De dank van iedereen. Want Gij zijt voor ons zeer goed geweest, Daar over zijn wij zeer te vreen. En verder breng ik ook mijn dank. Aan de Heeren Heide Maatschappij, Want zij waren over ons werk tevreen, Ook daarom zijn wij blij. Ik eindig nu met mijn gedicht, O, Edele Heer Verkade, Ik hoop dat Uw levenspad vol rozen ligt Voor u en voor Uw gade. Ontvang dan nu mijn laatste groet, Voor dat wij scheiden gaan, Nu dan voor mijnheer en voor mevrouw Een driewerf luid, Hoera, Hoera. Getjan. Tookn wekke veerder, I i

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3