De Mors was de sterkste in zwemvijfkamp te Almelo Morsheren behaalden een monsterzege op Heidelberg Het leven in een visser shut en zeevissen op de Lofoten „Voor mij geldt de sport vooral als ontspanning Dertien keer de eerste prijs Vier nieuwe clubrecords van Truus van de Maat Vakantie in V IJ Reserves verloren Zwemdriekamp Prestatieloop op de Koerbelt F. Smit won de sterrit R.M.C. Veel belangstelling avondvierdaagse n I Vrijdag 7 juni 1968 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Elf nieuwe clubrecords Sportclub voorzitter D. Oosthoek: - DE VRACHTWAGEN IN HET VERKEER GEEF ZE DE RUIMTE4 i M jt t Zaterdag nam de jeugd van de zwem- en poloclub de Mors deel aan een zwemeompe- titie tussen het Ravijn (Nijverdal), de Zand stuve Vroomshoop), de Mors, de Aa en ZPA uit Almelo. De laatste vereniging is gekomen in de plaats van de Groene Jager uit Den Ham die dit jaar de pijp aan Maarten gaf. De wedstrijd werd gehouden in het zwembad het Wendelgoor te Almelo. Hoewel de Morsleiding de wedstrijd met ge mengde gevoelens tegemoet zag (in verband met Pinksteren waren veel zwemmers en zwemsters afwezig) is deze voor de ploeg uit Rijssen toch bijzonder succesvol verlopen. De Morsjeugd wist dertien keer beslag te leg gen op de eerste plaats, tegen de Aa elf keer, de Zandstuve drie keer en het Ravijn en ZPA elk een keer. Ook legde de Mors beslag op de meeste tweede plaatsen. Tien keer wisten de jongens en meisjes van de Mors als tweede aan te tikken. Voor de eerste, tweede en derde plaats waren diploma's beschikbaar ge steld. Een eerste prijs werd gewonnen door Truus van de Maat (3x), Alice ter Horst (2x), Her man Landeweerd (2x), Anton Jansen, Jan Ste- geman, Hendrika Kastenberg, Gradus van de Noort, Ria Kleinlegtenberg en Tineke Sleking. De tweede prijzen waren voor: Dirkje Poort man (2x)Dick Boeve, Ria Kleinlegtenberg, Harry Sleking, Jan Smit, Henk ten Cate, Wim Wessels, Hermanny ter Harmsel en Martin Prins. Met een derde prijs gingen strijken: Tine ke Sleking, Martin Prins, Peter Struik, Ger- rit Wessels, Wim Wessels, Alice ter Horst en Gradus van de Noort. Hoe goed er deze middag door de Morsjeugd gezwommen werd, bewijzen wel de elf nieu we clubrecords. Hiermee is bewezen dat de Mors de winter, mede dank zij de conditietrai ning, goed is doorgekomen. De meest succesvolle zwemster van deze mid dag was de elfjarige Truus van de Maat die maar liefst vier clubrecords verbeterde. Op de 50 m. schoolslag bracht ze het record op 47.0 sec. De 50 m. rugslag legde ze af in 19.5 sec. en de 50 m vrije slag volbracht ze in 40.5 sec. Haar beste prestatie leverde ze op de 50 m. vlinderslag. Dit uiterst moeilijke num mer volbracht ze in de tijd van 43.8 sec. Een tijd die perspectieven in houdt voor de toe komst. De tienjarige Tineke Sleking die de 100 m. schoolslag voor dames buiten mededinging meezwom werd in de bijzonder knappe tijd van 1.45.0 min. tweede achter Alice ter Horst die dit nummer won in 1.42.9 min. Uiteraard betekende - de tijd van -Tineke Sleking een nieuw clubrecord voor meisjes beneden 12 jaar. Jan Smit demonstreerde een goede rugslag. In combinatie met een goede conditie resul teerde dit in een nieuw clubrecord op de 50 m. rugslag voor jongens beneden 14 jaar. Zijn tijd was 48.5 sec. Bij de meisjes beneden 14 jaar zorgden Ria Kleinlegtenberg en Dirk je Poortipan voor een nieuw clubrecord. Ria op de 50 m. vlinderslag met 48.2 sec. en Dirk je op de 100 m. schoolslag. Alice er Horst kreeg het clubrecord op de 50 m. schoolslag voor meisjes beneden 16 jaar weer op haar naam. Met een tijd van 45.0 sec. onttroonde zij Dirkje Baan. Ook Herman Landeweerd stelde zijn record op de 100 m. schoolslag met een tijd van 1.33.1 min. weer scherper. Wim Wessels tenslotte vestigde een nieuw clubre cord op de 100 m. vlinderslag voor heren met een tijd van 1.56.2 min. Tot slot van de vijfkamp werd de estafette 8x50 m. vrije slag verzwommen. Iedere ploeg bestond uit 4 jongens en 4 meisjes, uit iedere leeftijdsgroep een. Voor dit nummer stond een beker op het spel. Lange tijd zag het er naar uit dat het Ravijn ging winnen en de laatste zwemmer van deze vereniging had een voorsprong van tenminste 5 meter op de laatste zwemmer van de Mors, Oele Wessels. Met een geweldige krachtsinspanning en aan gemoedigd door zijn ploeggenoten kwam Wessels centimeter na centimeter dichter bij de Ravijnzwemmer. Bij het keerpunt van 25 meter was de achterstand nog drie meter. Tot groot enthousiasme van de gehele Morsaan- hang slaagde Wessels er in een handslag eer der aan te tikken. De tijden waren resp. voor de Mors 5.35.8 en voor het Ravijn 5.36.0. ZPA werd derde en de Zandstuve vierde. De Aa werd gediskwalificeerd. De volgende vijfkamp zal in Nijverdal wor den gehouden op zaterdag 15 juni. Indien de Mors met een volledige ploeg aan de start komt en ook de andere zwemmers acte de pre sence geven, zal zij ook dan zeker weer ho ge ogen gooien in het gevecht om de kost- bare punten. Het eerste herenteam van de poloclub De Mors behaalde op De Koerbelt een zege met dubbele cijfers op het bezoe kende Heidelberg 1 uit Borne. De Mors dat met invallers kwam voor doelman Waanders en Jan Schreuder, speelde een uitstekende partij. Al spoedig opende aanvoerder Mans Ligten- berg de score, na goed aangeven van Mein- dert Schreuder (1-0). Dezelfde speler zwom zich even later keurig vrij en passeerde van dicht bij keeper Roel Zomer van Heidelberg (2-0). Fel doorzetten van Oele Wessels werd met een derde doelpunt afgerond, nadat hij vanuit de achterhoede op maat bediend was door Huub Brand. Met een afstandsschot van Van Loon verkleinde Heidelberg, de achter stand (3-1). In de tweede speelperiode overklaste de Mors zijn tegenstanders volkomen. Wessels plaatste uitstekend naar Meindert Schreuder die het leer over de uitgezwommen doelman Zomer plaatste en hiermee de stand op 4-1 bracht. Door middel van een strafworp vergrootte Mans Ligtenberg de voorsprong (5-1). Wes sels werd hierna binnen de beruchte vierme- terlijn vastgehouden en dit betekende een straf worp. Oele voltrok zelf het vonnis (6-1). Mans Ligtenberg bracht de stand op 7-1 na een Zaterdagmiddag 8 juni om vijf uur organi seert de zwemclub De Mors in het zwembad de Koerbelt een zwemdriekamp tussen de Bevers uit Dieren, W.Z.C. uit Wijhe en de or ganiserende vereniging. Gezwommen zullen worden de volgende nummers. Jongens en meisjes beneden 12 jaar 50 m. schoolslag, 50 m .rugslag, 50 m. vrije slag. Jongens en meis jes beneden 14 en 16 jaar en dames en heren zwemmen de 100 m. school-, rug- en vrije slag. Voorts is er een estafette vrije slag voor meisjes-dames met uit elke leeftijdsgroep één deelneemster die resp. 50, 100, 100 en 100 m. Zwemmês.. Voor jongens en- heren is er dezelfde estafette. Per vereniging starten 4 deelnemers, waarvan de twee besten voor de punten tellen, resp. 7, 5, 4, 3, 2 en 1 punt. In verband met de zwemdriekamp die za terdagmiddag om vijf uur wordt gehouden tussen de Mors, de Bevers en WZC, zal het zwembad de Koerbelt enkele uren eerder dan normaal, gesloten worden. De tweede Morsheren die dinsdagavond met een gehavend team naar Lochem trokken om te spelen tegen de tweede editie van de Ber- kel, leden daar een 4-1 nederlaag. In het Mors- team ontbraken o.a. doelman Dannenberg en veldspeler Herman Njikamp. Het Mors-doel werd deze avond verdedigd door conditietrai ner Sleking die 4 keer moest vissen. Voor rust werd het 1-0 voor de Berkel, waarna Brand tegenscoorde (1-1). Een sterker Berkel voerde na de pauze de stand op tot 4-1. Donderdagavond 13 juni zal het eerste he renteam een vriendschappelijke waterpolowed- strijd gaan spelen tegen een nog nader aan te wijzen tegenstander. Op vrijdagavond 14 juni zullen er vriendschappelijke wedstrijden worden gespeeld tussen twee meisjes- en twee jongensteams, waarin spelers zullen worden opgenomen die niet deelnemen aan de polo competitie. Het programma voor de zwem- en poloclub de Mors ziet er voor de komende week als volgt uit: Op dinsdag 11 juni spelen de meis jes A. om kwart voor acht tegen Weusthag B in Hengelo. De dames spelen op dezelfde avond in Borculo tegen de dames van BZPC. Op donderdag 13 juni spelen de heren 2 van de Mors 's avonds om half acht thuis tegen het tweede team van ZZPC uit Zwolle. Zaterdagmorgen om half elf zal op de Koer belt gestart worden voor een grote presta tieloop, die georganiseerd is door de zwem en poloclub de Mors. Aan deze prestatieloop kan iedereen, ongeacht of hij sportman of sportvrouw is, meedoen. De leeftijd is gesteld op minimum 10 en maximum 80 jaar. Elke deelnemer die de 5 km. „race" binnen de vastgestelde tijd van 36 min. volbrengt ont vangt een blijvende herinnering (vaantje). Hoewel zich reeds verscheidene deelnemers hebben opgegeven bij de heer Sleking aan de Teunis Lodderstraat (de grote animator) blijft de inschrijving openstaat tot zaterdagmor gen 10 uur precies. Opgeven kan men zich op zaterdagmorgen in de kantine van de V.V. Excelsior op de Koerbelt. Niet minder dan zestig deelnemers namen dinsdagavond deel aan een sterrit uitgestip peld door de RMC. Het was een interessant parcours, dat leidde door de prachtige omge ving van Rijssen. Er werd gereden in twee klassen, namelijk beginners en gevorderden. De start en finish waren op de veemarkt. F. Smit won bij de gevorderden de eerste prijs. Bij de beginnelingen was de eerste prijs voor J. Ligtenberg. De totale uitslag was: Auto's: 1. F. Smit, 2. B. Landeweerd, 3. H. Jongbloed, 4. G. Bemmer, 5. G. Roelofs en 6. B. Lansing. Beginners: 1. J. Ligtenberg, 2. J. Broeze, 3. D. Wessels. Motoren: 1. J. ter Brugge, 2. W. Lagarde. Bromfietsers: 1. H. Oosting. De eerstvolgende rit vindt plaats op dins dag 25 juni. prachtige één twee combinatie met Meindert Schreuder. De gebrilde Schreuder bepaalde hierna de ruststand op 8-1. In de derde speelperiode deed de Mors het kalmpjes aan doch Heidelberg wist hier van niet te profiteren. De vierde en laatste spelperiode begon sensationeel. Keeper Dannenberg verliet we gens kramp het water en de verblufte Smit kreeg plotseling een vrij doel voor zich. Hij maakte geen fout en bracht de stand op 8-2. Via een strafworp door Meindert Schreuder genomen kwam de Mors op 9-2. Het laatste woord was aan Oele Wessels die de eindstand op 10-2 bepaalde. De Mors 2 (Heren) speelden tegen het Ra vijn 2 en verloren met 4-0. Deze stand was reeds bij rust bereikt De dames wonnen met 3-1 van de dames van Heidelberg. Jacqueline van Bent- hem opende de score (1-0). Zij bracht vervol gens de stand op 2-0 en 3-0. Waarna Heidel- berg tegenscoorde toen Eva de Lange de bal liet glippen (3-1). De jongens A van de Mors wonnen met 3- 0 van ZCE uit Enschede door doelpunten van Herman Landeweerd De meisjes A wonnen eveneens met 3-0 van het Ravijn A. De doelpunten werden gescoord door Ria Kleinligtenberg (1-0) en Eva de Lan ge (2-0) en (3-0). Het ziet er naar uit dat de Avondvierdaag se die volgende week door de wandelvereni ging Sportclub Rijssen wordt georganiseerd een grote deelname te wachten staat. Er zijn reeds veel toezeggingen binnen gekomen waar onder een groep scholieren van de Wilhelmi- naschool. De routes die zijn uitgezet lopen al le door de bosrijke omgeving van Rijssen. Ook op de omliggende campings blijkt belangstel ling voor de vierdaagse te bestaan. Eveneens is er contact met een groep militairen uit Nun- speet. De Bingo-avond die Sportclub Rijssen vrij dagavond organiseert in haar clubhuis op de Koerbelt schijnt een succes te worden. Vele Sportclubleden zullen acte de presence ge ven, speciaal de leden van de atletiekafdeling die met de organisatie belast zijn. Een vakantie, die werkelijk een va kantie is, ontspanning in een nieuwe on bekende omgeving, mooie bergen met 'n zilte zee die buiten de kamerdeur klotst en vissen in een visrijke zee. Dit alles, met bovendien nog een heleboel eenvou dig maar modern comfort, wordt u gebo den op de Lofoten, tijdens uw vissers hut-vakantie. Ongeveer 300 bedden staan er te wachten in de oeroude vis sersdorpjes op de Lofoten. En alle vis sershutjes die verhuurd worden zijn ge controleerd op hygiëne en kwaliteit. Zelfs tot in deze moderne tijden wonen de vissers van de Lofoten op de wal, omdat hun bootjes te klein zijn om in te slapen. Zij wo nen in de visserhutjes, die hun zowel onder dak als een plaats voor het vistuig verschaf fen. In alle vissersdorpjes op de Lofoten vindt meri deze vissershutjes, tot zelfs helemaal tot Vqeröy en Röst in de zeemond toe. De oorspronkelijke vissershut werd vlak aan dè bust gebouwd, dikwijls op palen en bestond uitbeen groot portaal voor het tuig en gereed schap benevens een gezamenlijke keuken en woonkamer met soms niet minder dan 10 koeien. Deze hutjes zijn nog steeds eenvoudig en heel. Typisch, maar al de hutjes die verhuurd worden hebben elektrisch licht en stopcontac ten voor radio's en scheerapparaten, een gro te kachel en een keukenafdeling met waterlei ding en gootsteen in de meeste gevallen en de modernste hebben een W.C. en douche. Er loopt een autoweg naar de meesten toe. Een vissershut-vakantie en zeevsiserij echte Lofoten visserij horen bij elkaar. Daarom is de roei- en motorboot verhuur goed geregeld sjarker met vistuig en desge wenst bemanning. De prijzen voor de huur van een vissershut je variëren. Als men zelf bij zich heeft bedde- goed, pannen, servies en tafelgoed is de prijs kr. 4.- per persoon per dag voor 10 dagen of minder, terwijl voor kinderen van 4-10 jaar maar 3 Kr. gevraagd wordt en een kind on der de 4 jaar gratis woont. Als men van 10-30 dagen blijft, worden de prijzen resp. Kr. 3.- en Kr. 2.- per dag. Wil men echter ook beddegoed, kookgerei en serviesgoed huren is de prijs Kr. 10,- per etmaal per persoon, Kr. 6,- voor een kind on der 10 jaar, terwijl kinderen onder de 4 jr., die samen doen, slechts Kr. 10.- voor hen alle maal hoeven te betalen. Voor een verblijf lan ger dan 10 dagen zijn de prijzen resp. Kr 8,50 en 8 per persoon per dag. De huur van een bad komt op Kr 3,-. De minimum huurprijs is Kr. 20,-. De prijs voor een boot is redelijk roei boot met tuig is Kr. 15,- per keer of Kr. 30,- zonder bemanning of Kr. 25,- met. Een motor- gelijk een boot te huren voor Kr. 4,- per dag zonder bemanning of Kr 25,- mèt. Een motor boot met schipper en vistuig kost van af Kr 30,- voor het eerst uur en Kr 20,- voor de daaropvolgende uren. De belangstelling voor deze vissershut-vakan ties wordt steeds groter en men verwacht aan staande zomer 70 tot 80 pet. meer gasten dan verleden jaar. Indrukwekkend Diepe indrukwekkende fjorden, woeste ber gen en verten, lieflijke kusten talloze eilan den, een rode middernachtzon een lichte, Nord-Europese zomerwereld vol schoonheid, gemoedsrust, traditie en modern comfort dit alles wacht de toerist, die deze zomer Noor wegen een bezoek brengt. De hotels houden er hoge maatstaven op na. Dat moeten ze wel, want ze staan onder strenge controle. Er zijn er wel 375, die gelegenheid bieden tot vissen, wel 250, waar men een boot kan hu ren en niet minder dan 30 hebben een ver warmd zwembad, overdekt of in de open lucht. Bovendien kan men in Noorwegen 35 openbare zwembaden vinden, verspreid over het hele land, van Zuid tot Noord. Vele hotels hebben tennisbanen, sommige hebben rijpaar den. Er is gelegenheid te over om van de bui tenlucht te genieten in de vrije natuur van het zomerse Noorden. Er wordt toezicht gehouden op de Noorse hotels. Als zij zich willen tooien met de be naming „toeristen hotel" of „hoogberg hotel vergt men een bijzonder hoog peil. De prij zen zijn inclusief eten ontbijt, lunch, avond eten met koffie en gebak wat op zichzelf al bijna de tocht de moeite waard maakt. Ge heel afgezien van al het gebodene, zijn de ho tels uiterst proper en modem en comforta bel ingericht. Hoewel de prijzen over het algemeen zeer voordelig liggen, zijn er drie manieren om nog goedkoper uit te zijn: 1) door de reis te maken in het voor- of naseizoen, d.w.z. in de periode van 1 mei-9 juni of van 1-30 septem ber 2) door minstens 5 dagen achtereen in hetzelfde hotel te logeren (niet voor stadsho tels) of minstens 3 dagen, maar dit laatste geldt slechts voor enkele hotels. Als men min stens 5 dagen in 'n eenzelfde hotel blijft is de gemiddelde prijs per etmaal met vol pensi on 48.- Kronen. De hoogste prijs in een toeris ten-of hoogberghotel is 65.- Kronen, de laag ste 53.- Kronen. In gewone hotels, pensions, berghüttes etc. kan men vol pension krijgen voor slechts 42.- Kronen. Gewoonlijk zijn pensions en herbergen te klein om de naam hotel te krijgen, daar een ho tel op zijn minst 20 bedden moet hebben, koud en warm stromend water in alle ka mers en een bepaald aantal W.C.'s en bad kamers. Toch vindt men in deze eenvoudgie gelegenheden meestal koud en warm stro mend water in'.si» sslaapkamers,. en gezellige conversatiezalen. Toeristherbergen, berghüttes etc. hebben goede kamers, vaak aardige eetka mers en goed eten en wasgelegenheid maar er ontbreekt dikwijls koud en warm stro mend water in de kamers. J eugdher bergen .x.Kv Iedere Rijssenaar, die iets met sport te maken heeft, weet dat dokter D. Oosthoek veel voor Sportclub Rijssen heeft gedaan en met zijn organisatori sche capaciteiten van een club die in zeer moeilijke omstandigheden verkeer de een bloeiende vereniging heeft ge maakt waarin vele Rijsscnse jongens en meisjes een of andere sport kunnen be oefenen. Dokter Oosthoek slaagde erin een nieuwe geest te brengen in Sportclub, hij wist jongeren en ouderen voor zijn (goede) ideeën aan het werk te krijgen en het resultaat is geweest, dat er een grote vereniging is ontstaan die voor het Rijssense sportleven van grote be tekenis is. Daarom heeft het schrijven dan deze spor tieve arts in het clubblad dat dezer dagen ver scheen veel vragen doen rijzzen en zelfs on rust gewekt. Heeft dokter Oosthoek plannen tot aftreden? Is hij een teleurgesteld man? Heeft hij te veel hooi op zijn sportieve schou ders genomen? Vragen die gesteld en niet beantwoord kunnen worden. De sportclub-voorzitter zegt dat het vereni gingsjaar dat bijna afgesloten is veel sport- vre.iugde maar ook veel teleurstellingen heeft gebracht. Vreugde vooral omdat ook dit jaar geen schorsingen hoefden te worden opgelegd, een feit dat „mij als voorzitter veel voldoe ning verschaft". Dan vraagt hij zich af hoe het toch komt „dat onze prestaties zo bescheiden blijven", waarvoor hij als allereerste oorzaak het ge ringe trainingsbezoek aanwijst. Dokter Oosthoek vindt echter dat ook de houding van het bestuur en zeker van een voor zitter in deze een rol spelen en verklaart dat hij „niet alles op haren en snaren zal zetten om een eerste elftal kampioen te maken. Voor mij geldt de sport vooral als ontspanning" en met voldoening constateert hij, „dat het aan tal sportbeoefenaren de laatste jaren sterk is toegenomen". De voorzitter van Sportclub stelt vast dat zijn aandacht meer gericht is geweest op de hoeveelheid teams die er speelden dan op de hoedanigheid van spel en hij is voorne mens dit standpunt te handhaven. Mijn ac cent zo schrijft dokter Oosthoek zal meer op de hoeveelheid sport liggen dan op de kwali teit en het gedrag in de sport is voor mij belangrijker dan de overwinning. Vervolgens doet hij de uitlating die zonder twijfel onrust heeft verwekt: Mocht een deel van de vereniging het hier niet mee eens zijn dan ben ik uiteraard bereid mijn plaats voor een ander beschikbaar te stellen. Tot zover dit schrijven. Hoewel dokter Oost hoek zijn ontboezemingen in eerste instantie in „zijn clubblad" deed lijkt het ons geoor loofd enig commentaar op zijn brief te geven Dokter Oosthoek, (dat hoeft hij zelf niet te zeggen), heeft enorm veel werk verricht. Er is een clubhuis gebouwd, er is een prachtige verlichting aangelegd, korfbal, atletiek en ta- feltenmis-afdelingen zijn opgericht. Geweldig werk ten bate van de Rijssense jeugd. Aan het type verenigingsmensen zoals dokter Oost- hoek bewezen heeft te zijn is gebrek in Rijs sen. Daarvoor rijst dachten wij geen enke le vraag. Nu kan de Sportclub-voorzitter stellen dat hij teleurgesteld is in de resultaten van zijn sportmensen. Dat is misschien wel begrij pelijk. Logisch is het, dat ook hij graag de kampioensvlag op zijn clubhuis zou hijsen. Maar dat is toch een betrekkelijk belang. Zijn stelling, dat hij het belangrijk vindt dat hij een groot deel van de Rijssense jeugd gezo- de spanning kan brengen is juist, althans aan vaardbaar. Als er te weinig getraind wordt, hetgeen een oorzaak kan zijn van de wat min der goede resultaten, dan kan daar dach ten wij misschien wel iets aan gedaan wor den. En als dat niet kan dan is er wellicht iets mis in de mentaliteit van de spelers, Maar het hoofddoel van dokter Oosthoek, een club maken waarin het gezellig is te spe len voor zoveel mogelijk jongens en meisjes wordt daar niet door aangetast. Daarom hopen wij dat dokter Oosthoek op zijn post blijft en zijn Sportclub niet in de steek laat. Daarvoor is er teveel gebeurd, daarvoor is er teveel naam gemaakt en daarvoor is de club te belangrijk geworden. Door toedoen van dokter Oosthoek. Met me dewerking van actieve bestuursleden die hun voorzitter dachten wij niet graag kwijt willen. Als het echter de bedoeling is geweest van de Sportclub-voorzitter zijn leden alleen maar een (mentale) injectie te geven door te pogen tot goede sportieve resultaten te ko men dan heeft zjn schrijven in het verenigings blad misschien wel resultaat. Dat zal iedereen die het belang van Sport club ter harte gaat hopen. Voor dokter Oost hoek, voor zijn bestuursleden én voor alle Sportclubledea. Op alle centrale punten en langs de belang rijkste wegen kan men jeugdherbergen vin den, 170 stuks in totaal. Gedurende het zomer seizoen kost het overnachten 4,50 Kronen per nacht. In de meesten kan men een maaltijd krijgen, ontbijt kost 5,75 Kronen, middageten 7 Kronen en een avondmaaltijd 5,75 Kronen. Men moet zijn eigen slaapzak meebrengen of ter plaatse lakens huren. Er zijn ca. 1000 campings of kampeergele- genheden verspreid door het hele land de prijs is 4-5,50 Kr. per auto plus van 0,50-1,50 Kr. per volwassene en van 0,25-0,50 per kind per etmaal. Het kost 1 Kr. per etmaal om een caravan te parkeren. Het reizen door het land per bus of trein is ook goedkoop. De Noorse Spoorwegen en een aantal reisbureaus bieden trouwens 28 ver schillende tochten tegen zeer gereduceerde prijzen in de periode van 1 juni-30 septem ber. Er zijn twee tochten die het hele jaar door te krijgen zijn: „Hooggebergte en zilte zee van Oslo over de bergen en langs de kust" voor 219.- Kr. en „Over de Poolcir kel langs weg en water" van Trondheim naar het Noorden naar Br0nn0ysund en terug voor 192.- Kr. Men kan een tocht maken door de fraaie valleien Valdres en Hallingdal voor slechts 77.- Kr. Een tenslotte zijn er heel wat interessante dingeh te koop in het bijzonder horloges, bont, zilveren en emaille gebruiksvoorwerpen, meubelen en de beroemde Noorse handgebrei- de vesten (lusekofter) 'U i I ft'/';; i t 3 Ook vrachtwagens moeten zodanig afstand houden dat andere auto's veilig kunnen invoegen. (Buiten de bebouwde kom is 50 m. zelfs verplicht). SNIJDEN IS LEVENS GEVAARLIJK U dwingt de vrachtwagenchauffeur oo zijn rem te gaan staan en schepti daarmee de volgende risico's VERHOOGD SLIPGEVAAR LADING KAN GAAN SCHUIVEN Ga pas weernaar rechts als u I de^vrachtwagen geheel in uw ue viucni wagen yeneei in uw achteruitkijkspiegel kunt zien.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3