organisatie en prettige ontvangst Wedstrijddag van H.D.C. uitstekend g i# Lieblos met 3-4 verslagen Feestavond en bustocht Coed van eten en drinken ge prestaties es mmm Bruggin k ,Tuba n lia' nu voor Excelsior Duitsers Excelsior velden de veteranen De Mors naar de vijfkamp Almelo Vrijdag 31 mei 1968 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 OfSSJ Wie vrijdagmiddag onder de in Lieblos verblijvende leden van Sportclub Rijssen een enquête zou hebben gehouden met de vraag of zij wel of niet naar het jute-stadje wilden terugkeren liep de kans maar een antwoord te krijgen: nee. Het verblijf in Lieblos, een dorpje van 2500 inwoners op onge veer veertig kilometer afstand van Frankfurt, bood zoveel pretti ge en aangename dingen, dat de Rijssenaren er stuk voor stuk versteld van stonden. De gastgezinnen deden voor meer dan hon derd procent hun best het de Rijssenaren zoveel mogelijk naar de zin te maken. De Sportclubvoetballers en-supporters hadden dan ook geen enkel recht tot klagen. Iedereen kwam aan zijn trekken. De reis naar Lieblos verliep voorspoedig. De buschaffeur Jan Tee- kens uit Gouda stuurde zijmvgjaikel behendig over de betonblokken van de op sommige delen in reparatie zijnde autobaan. Deze her stelwerkzaamheden leverden af en toe enige stagnatie op. Niet zover van Frankfurt begon het even nat te worden. De re gen veroorzaakte enige verontruste gezichten bij de supporters, die zich verheugden op een zonnig en droog oponthoud in Lieblos. Droog alleen wat het weer betreft wel tp verstaan. Voor de rest mocht het wel vochtig zijn. Sportclub Rijssen ging uit en daarom wees men de heil- en vriendschapsdronken van de Lieblosers be paald niet af. WELKOM OVERWINNING -mm pal* STROEF BEGIN TOCHT Presto van H. Geerdink was weer ongenaakbaar PRIKKEL Goede successen an Sportclub-a tieten SPORTCLUB RIJSSEN BELEEFDE FIJNE DAGEN IN PAREL VAN KINZIGDAL Even terug naar het traject tussen Rijssen en Lieblos. In Hanau toen de busbestuurder de vierbaansverkeersweg reeds had verla ten begon het erop te lijken, dat het Rijssense gezelschap met enige vertraging in Lieblos, de parel van het Kizigdal, zou arriveren. Het verkeer verstopte een groot gedeel te van de route door de stad. Alle fabrieken en kantoren spuugden het personeel in grote getale op staat en daardoor kwam Jan Tee- kens even in moeilijkheden. Hij liet zich door deze drukte echter niet van de wijs brengen en stuurde zijn touringcar behendig tussen de tientallen vracht-personenwagens, fietsers en voetgangers door. Alleen de steeds weer op rood springende stoplichten verrich ten hun tijdverlies veroorzakende werkzaam heden.. Bovendien reed Jan Teekens achter een zeer traag voortgaande truck met opleg ger van het Amerikaanse leger. Opschieten was er dus niet bij in Hanau. Maar toen de ze stad ter grootte van Almelo, maar veel ver- keersintensiever dan de Overijsselse textiel stad, eenmaal was gepasseerd duurde het niet zolang eer het parkeerterrein van de ont vangstlokaliteit Zum Storch was bereikt. Jan Teekens stopte de bus om ongeveer zes uur op de plaats "van bestemming, die hij ge makkelijk kon vinden omdat aan de grens van Lieblos een jongetje met de fiets de Rijs senaren stond op te wachten. Hij gids te Teekens naar Zum Storch. Daar ontvingen enige vertegenwoordigers van de plaatselijke voetbalclub de ongeveer vijftig Rijssenaren. Verenigingsvoorzitter Heinrich sprak in al lerijl enige welkomstwoordden, maar deze gingen aan de Rijssenaren voorbij, omdat de ze naar een warme maaltijd verlangden en geen interesse hadden voor kreten van goede verstandhouding en sportieve ontmoeting etc. De rit had al lang genoeg geduurd. Erich Muller, vice-president van de Lieblose voet ballers had zijn zaakjes ..punktlich" voor elkaar. Hij was de man die al enige slaaplo ze nachten achter de rug had in verband met de voorbereidingen van de inkwartiering. Dit karwei zorgde namelijk voor de nodige moeilijkheden omdat er nauwelijks genoeg gezinnen beschikbaar waren, die een gast uit Nederland konden herbergen. Lieblos is na melijk ongeveer tien keer zo klein dan Rijs sen. Het is dus begrijpelijk dat 't enige moei te vergde voordat Muller zijn zaakjes rond had. Gelukkig kreeg iedereen de beschikking over een bed. Of men daar maximaal ge bruik van maakte is maar de vraag, omdat de Duitsers meer voelden voor een feestelijk samenzijn onder het genot van alcoholhouden de vochtigheden dan onder de slaapzakken te verdwijnen. De Lieblosers deden constant hun best het de Rijssenaren zo goed mogelijk naar de zin te maken. Zij zorgden voor meer dan over vloedige maaltijden begeleid door bier of wijn. Wie nee zei, kreeg alleen maar hoongelach te horen en prompt de geneugten voorge- delijk begon te blijken dat de Italiaanse bal artiesten met de Europacup (II) gingen strij ken. De waarden van de cafées hadden pech. HSV verloor en de Duitsers dropen af, zon der dorst. In Nederland konden de Duitsers van HSV niet winnen van de Italianen. Op het veld van Lieblos behaalden de voetballers van de club van die naam evenmin eer tegen de Nederlan ders. De wedstrijd tussen Sportclub Rijssen en Lieblos eindigde in een vier-drie overwinning- voor de spelers uit Rijssen al zag het er ge ruime tijd naar uit dat het een gelijkspel zou worden. Na de rust namelijk ging de strijd gelijk op evenals een groot deel van de ont moeting voor de rust. Niettemin wonnen de Sportclub-trappers met 4-3. De eerste twintig minuten van het gevecht beheersten zij de volledige natte en gladde oppervlakte van het veld, Rijssen begon een geweldig offensief. Vincent deed enige pogingen de defensie van Lieblos te doorbreken met een paar schoten en handige dribbelpasjes. Zijn inspanningen leverden niet onmiddellijk resultaat op. De Rijssense voorhoede bleef echter voortdurend paniek veroorzaken bij hen, die hun onstui mige aanvallen moesten weerstaan. Men waagde af en toe een schot en Vincent tik te een keer de bal zo handig in de richting van het doel dat iedereen langs de krijtlijn de verzuchting ,,ooooh" slaakte. De bal echter verdween juist over de lat en belandde in agrarisch gebied. Na het enthousi aste- felle spel van de Sportclub-voetballers kwam een korte periode van zogenaamd ge- pingel tot groot verdriet van de voetballief hebbers langs de kant. De Duitsers deden verwoede pogingen zich te laten gelden en probeerden te scoren. Maar deze plotselinge geestdrift leverde geen doelpunten op. Althans nog niet. Eerst was de beurt aan Sportclub. Van de Keuken was de man, die voor de voorsprong zorgde via een handig toegespeeld balletje van Vincent. Opxhet moment dat hij inschoot, stonden juist twee spelers van Lieblos buiten de lijnen in verband met lichte blessures, waarvan de Rijs senaren evenwel niet de schuld wa- De eerste avond ging voorbij in het gast- ren. Vlak na het scoren van dit eerste doel- haus Zum Storch. Het begin ervan was nog i punt knalde Rozendom nog eens keihard in even stroef, omdat Duitsers en Rijssenaren de touwen. De scheidsrechter keurde dit doel- nog aan elkaar moesten wennen. Toen zij een- i punt af omdat hij buitenspel had geconsta- maal wisten wat zij aan elkaar hadden, brak teerd. Ondanks deze geringe tegenslag bracht het feestelijk tumult los onder begeleiding van Sportclub de stand op 2-0. Vicent trof de voor- het geraas en gedaver van de Spielmnszug 1 bereidende werkzaamheden. Hij omspeelde in (drumband) van de plaatselijke gymnastiek- 1 volle vaart vanaf de middenlijn enige Duit- Ay, 3 Vice-voorzitter Erich Muller (rechts) en de burgemeester van Lieblos August, Imhof. schoteld, wensten. die de Duitsers hem of haar toe- s .fr dtaj J strijd zette Stokkereef zijn been nog eens zo danig achter het bestreden voorwerp dat dit onhoudbaar langs de in het groen en rood ge- kleede keeper Klee zoefde 4-3. De vrijdag in Lieblos leverde geen opzien barende gebeurtenissen op. Er stond een be zichtiging van de omgeving op het program ma. Teekens reed onder supervisie van gids Heinrich, voorzitter van de Lieblose voetbal lers, zijn bus door het Kinzig-dal. Deze rit was weliswaar mooi, maar niet zo boeiend als de tocht die de Rijssenaren vorig jaar in Oostenrijk maakten. Meer pret gaf de afscheidsavond in Zum Storch. Alle plaatselijke schoonheden gaven acte de presence op het speciaal voor de Rijs senaren georganiseerde bal. Men maakte grif gebruik van de dames, die op de ruime vloer de beentjes voorzetten. Op het ritme van de danskapel, het Daddy Licht-Combo. Dit orkest strooide de feestklanken tot diep in de nacht over de hoofden van de hossende menigte uit. Toen de instrumenten eindelijk in de koffers Van de eigenaars werden opgeborgen was wel het dansen maar niet het feesten afgelopen. De glazen stonden nog vol en bleven nog ge ruime tijd vol, even leeg, en dan weer vol. Zaterdag om tien uur begon de terugreis. Reisleider Geerling durfde waarschijnlijk niet hopen dat de gehele groep op tijd aan wezig zou zijn. Niettemin kwam vrijwel ieder een op tijd, op een jong echtpaar na, dat, voor zover wij weten niet op de hoogte was van het vervroegde uur van vertrek. In Hanau, twintig kilometer van Lieblos, kreeg iedereen nog de gelegenheid een paar inkopen te doen. De dames van de groep wil den zo graag nog even een gedeelte van het zakgeld uitgeven. Anderen bleven lekker lui liggend op een grasveld in de buurt van de dus. Hun benen waren te moe om nog één stap te verzetten. Na een voorspoedige rit over het autobaan-asfalt en beton arriveerde een ui 1 gelaten en uitbundig zingend gezelschap weer in Rijssen. Sportclub Rijssen was terug van ruim 70 uur weggeweest. Bij Excelsior heeft zich als lid aangemeld de Hengelose Tubantia speler Bruggink, met het doel volgend seizoen voor Excelsior uit te komen, Deze speler die in de jaren dat Tuban tia betaald voetbal speelde een goede kracht was en ook deel uit maakte van de ploeg die dit jaar ongeslagen kampioen van hun afde- Chauffeur Jan Teekens (rechts) naast ung werd, zal nu de Excelsior gelederen ver een Lieblose collega August Lasner en Sterken, en daarnaast de jeugdtraining ver- diens dochtertje. I zorgen. De elftallen komen het veld opdraven voor de wedstrijd. vereniging. De trommels en de toeters ver oorzaakten zoveel lawaai dat de toast met de glazen met hoorbaar waren en evenmin de woorden die men elkaar wenste toe te voegen. Daarentegen overstemden de gesprekken het gezang van het mannenkoor Einigkeit, dat mer oud-Duitse liederen een vergeefse po ging ondernam om het gemengd Rijssens- publiek te boeien. Na een korte demonstratie van hun artistieke kunnen hield men ermee op. Het was zingen tegen de bierkaai. Na de ze vrijwillige overgave zorgde Bacchus voor het verdere vertier. Dit duurde tot na het begin van donderdag. Maar dat gaf niet. De' morgen was er om te slapen of met de gast heer een tochtje in de omgeving te maken; ofwel reeds de plaatselijke etablissementen te bezichtigen, die 's-avonds gevuld zouden zijn in verband met het duel tussen IISV en AC Milaan in het Feyenoord-stadion te Rot terdam. Deze professionals zorgden voor de nodige verhitting van de gemoederen. De Duitsers hoopten op een overwinning van hun Hamburg- se landgenoten. Hun chauvensisme kende geen grenzen. Wee degene, die waagde hun overtui ging aan te vallen.door te beweren dat AC Mi laan met de overwinning zou gaan strijken. De ondeugd, die zoiets zei, kreeg gebulder ■V- -- Ook het springen over een heg en een schut ting van twee meter hoog zal alleen kunnen worden bereikt na intensieve oefening. En dat er serieus met de dieren is getraind bewees wel iedere deelnemer ook de deelnemers in de jeugdklasse. Speciaal was het z.g. pakwerk. Iemand in een met leer beveiligd kostuum treedt op als ,,boef". De hond krijg het bevel de man in de kuif te pikken, beter gezegd in zijn mouw te bijten en zodoende de vluchtende man tot stilstand te brengen. Interessant was» om te 'ien dat de honden nauwkeurig hun taak be grepen. Er werd niet gebeten, het ging uitslui tend om de man tot staan te brengen. En dat gelukte prachtig. Fraai waren ook de pres taties van het apporteren. Een voorwerp dat weggegooid werd, werd door de hond op gespoord en heel netjes terug gebracht naar zijn baas. In het algemeen kan worden gezegd, dat de bondendressuur in het Oosten op een be hoorlijk peil staat. De bestuursleden van de verschillende verenigingen vinden het jam mer dat de belangstelling voor deze mooie sport niet groter is, maar men heeft hoop op de jeugd die de waarde en de aantrekkings kracht van deze sport geleidelijk meer schijnt te ontdekken. Cok de Hondendresseerclub Riessen hoopt dat er zich meer leden als lid van de vereni er sprake van dressuur van hoge klasse. Was ging aanmelden. Ook hier heeft men de hoop De Hondendresseerclub Riessen had zaterdag een goede dag. Op haar uniek gelegen terrein aan de toegangsweg naar de Friezenberg organiseerde de Rijssense vereniging een grote wed strijddag namens de Oostelijke Bond voor Hondendressuur. 's-Morgens om 8 uur begonnen de wedstrij den en duurden tot 5 uur in de middag. Het was niet alleen een goede dag voor H.D.C. door het prachtige weer. Er was goede be langstelling voor de prestaties van de honden zodat er grote propaganda is gemaakt voor deze bijzondere sport. Want dat mag de hon dendressuur zeker genoemd worden. Er wer den schitterende prestaties geleverd en met grote bewondering werd het programma dat de honden moesten afwerken, door het pu bliek gevolgd. Het is welhaast ongelooflijk wat verschillende liefhebbers met hun hon den hebben weten te bereiken. Reagerend op ieder bevel maakten de mees te honden een uitstekende indruk. Natuurlijk is het ook hier zo dat iedere hond een baas boven baas heeft. Maar in het algemeen was j het voor de toeschouwers al leuk om te zien hoe een hond die links van zijn baas lopend het bevel krijgen rechts" te gaan lopen dit zonder enige aarzeling ging doen. Ook het z.g. afleggen was de moeite waard. De hond moet roerloos op de plaats blijven liggen, ook nadat zijn baas zich heeft verwijderd. Hij mag zo is hem bijgebracht niets aanraken. Als dan .vreemden" de hond een heerlijk vleeshapje toewerpen, kijkt de hond daar minachtend op neer. Hoewel het een tantaluskwelling voor het dier moet zijn, laat hij het vlees onaange roerd en schiet als een pijl uit de boog naar zijn meester als deze de hond daartoe oproept. gevestigd op de jeugd en het bestuur is zelfs bereid behulpzaam te zijn bij de aanschaf van een hond, die geschikt is voor de dressuur. HDC heeft de beschikking over een prach tig terrein en zij die hiervoor belangstelling hebben moesten zaterdagsmiddags eens gaan kijken naar de training, zelfs de moeite waard. De uitslagen luiden als volgt: Jeugdklasse: 1. T. v.d. Meij Losser, 30 punten; 2. H. maar Dat is Thije Borculo, 26G2 p; 26 punten. ten 3 B. Stam Nijverdal, Lichte klasse: 1. G. Freriksen Goor B61'. punt, 2 H. Eeftink Nijverdal 66 p; 3. R. Mersink Goor 61 ten. pun- De oude garde van Excelsior ontving zaterdagmiddag op het sportterrein van de Kamgarenfabriek (op het sportpark mag niet meer gespeeld worden) de ve- Overgangsklasse: 1. H. Geerdink Rijssen 115 punten; 2, G. Ol» de Holtkamp Denekamp 84 punten. 2. F. Bouw- Lieblos 1 en Rijssen 1 (lichte shirts). te horen ger n. De Dn werden evenwel rusti- 'ijd verstreek en dui- Lieblos 2 en Rijssen 2 (lichte shirts). 1 sers. Eteze wervelende actie eindigde in het j doelgebied waar de bal belandde bij trainer Stokkereef uit Almelo, die niets anders kon doen dan alleen tegen de bal te schoppen. Deze passeerde inderdaad zoals men mocht j verwachten de doellijn. De Duits-Nederlandse voetbaloorlog kreeg door de achterstand van de Duitsers een extra prikkel. De Lieblosers zetten alles op alles en het was Leitharti, die zorgde voor een te- genpunt. De Rijssenaren zagen zich echter door de snode daad van Leihart in hun eer en goede voetbalfaam aangetast en bliezen meteen weer hoog van de toren. Doelman Klee van Lieblos moest zich vaak uitrekken om de gevaarlijke en venijdige balletjes van de Rijssenaren de kans over de lijn te komen, te ontnemen. Klee kon even wel niet voorkomen, dat niet zo lang voor het einde van de eerste helft Stokkereef de bal nog eens deed neerkomen op de plaats, die Klee met bravoure en vakmanschap verdedig de. Na de rust startte Lieblos verbeten. Men drong Sportclub in een ongewenste hoek. De Rijssenaren probeerden alles, maar wisten niet te verhinderen, dat het overwicht van de Duitsers in de eindcijfers tot uitdrukking i kwam. Doelman Smit werd twee keer gepas seerd en daarmee was de score weer gelijk. in de laatste seconden van deze ïnterlandwed- Vijf juniorenatleten van de atletiekvereni ging Sportclub Rijssen namen zaterdag^ deel aan wedstrijden, georganiseerd door de atle tiekvereniging SISU te Almelo. De wedstrij den vonden plaats op het Maatveld onder zeer gunstige omstandigheden. Aan het kogelstoten voor D-junioren namen Struik, Achteres en Sprakel deel. Struik klas seerde zich als vierde met een worp van 7.58 meter. Achteres en Sprakel eindigden resp. op de 8ste en 16e plaats. Dezelfde atleten hadden zich eveneens laten inschrijven voor de 60 m hardlopen. In hun series bereikten zij een vijfde plaats. Hun tijden waren res pectievelijk 9,2 sec., 9,6 sec. en 10,3 sec. Bij de 800 m voor C-junioren wist Brinks beslag te leggen op een achtste plaats in een tijd van 2,38,4 min. Tijhof bereikte bij de 300 m voor B-junio ren een vierde plaats in 47,2 sec. Bij het speerwerpen klasseerde hij zich als dertien de met een worp van 27,56 meter. Het verspringen voor D-junioren leverde voor Achteres een derde plaats op met een afstand van 4,09 m. Struik werd 9e met 3,61 meter én Sprakel 14e met 3,19 meter. Gezien de prestaties van de Sportclubjeugd valt er een goede vooruitgang te bespeuren en het atletiekbestuur heeft goede hoop dat De jury bestond uit de heren Eeftink Nij verdal, Wiegbold Hengelo en F. van Aalst. Deze laatste reikte in café Jan Kuper de prij zen uit. Zware klasse: T-./-1 t i T-. Visscher Goor 267 punten teranen van de FC Kiel. Deze spelers meester Nijverdal 246' p; 3. J. Heijtink Goor van 28 tot 35 jaar waren enige dagen te 239 punten, gast bij de FC Preussen Borghorst, met welke vereniging Excelsior zeer nauwe betrekkingen onderhoudt. Door de FC Preussen was hun nu een rondrit door Oost-Nederland aangeboden en hadden zij daardoor de gelegenheid een wed strijd in Rijssen te spelen. Nadat vooraf door de beide aanvoerders de traditionale vaantjes waren uitgewisseld, werd afgetrapt onder leiding van scheidsrechter Van de Meer. De eerste aanval was voor de Duitser gasten maar geleidelijk namen de Rood-Witte oudjes het initiatief over ech- vooreerst zonder succes. Enige minuten voor het einde van de eerste helft gingen de Ex celsior veteranen door het oog van de naald toen een vlotte aanval van Kiel, de bal bui ten bereik van doelman Van Brussel tegen de lat belandde. Uit de achterhoede bouwde Ex celsior een tegenaanval op waaruit D. Nieu- wenhuis prachtig wist te scoren, 1-0 voor de thuisclub. Na de thee deed de vermoeidheid bij Ex celsior zich gelden en kwam het betere uit houdingsvermogen van de Duitsers die gemid deld 4 jaar jonger waren, en nog geregeld in competitie-verband uitkomen tot uitdruk king. Dit resulteerde in 2 doelpunten nadat doelman van Brussel eerst nog een strafschop Zaterdag neemt de Mors deel aan een zwemvijfkamp die zal worden georganiseerd door de Aa te Aimelo. Behalve de Mors en de Aa nemen ook deel de Zandstuve (Vrooms- hoop), het Ravijn (Nijverdal) en de Groene Jager (Den Ham). De Morsjeugd vertrekt met een extra bus om kwart over twee vanaf de Driehoek. Op Tweede Pinksterdag neemt een jeugd- team van de Morsheren beneden 20 jaar deel aan het oostelijk» polotoernooi in Hengelo. De tegenstanders van de Mors zijn deze dag: Het Ravijn (9.50 uur), ZCE (Enschede, 12.30 uur) en Buddel (Veendam, 13.50 uur). Het tweede team van de Morsheren speelt dinsdag 4 juni in Lochem tegen de Berkel 2. Op donderdag 6 juni spelen de A-jongens had gestopt. De eindstand werd hierdoor 2-1 voor de gasten. Na afloop waren spelers en bestuurders nog geruime tijd gezellig bijeen in het clubhuis thuis tegen Weusthag A (Hengelo). De dame* van Excelsior op het sportpark „De Koerbelt" 1 1 ontvangen NZC 1 uit Neede en de heren 1 deze opgaande lijn zich in de toekomst zal waarbij Excelsior werd uitgenodigd het vol- gaan naar Nijverdal om het blijven voortzetten. I gend jaar een tegenbezoek te brengen. J tegen het Ravijn 1. op te nemeil

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3