De Mors organiseert een zwem driekamp op de Koerbelt Zondagvliegers hadden weer zwaar concours H.D.C. „Riessen zaterdag; dressuur organiseert wedstrijden Riessen vuur so n zestig zeuwntig jaor terugge Op zaterdag 8 juni Interessant programma Om wisselbeker van P. Wieringa ZCE kansloos tegen de Morsjongens (0-7) Morsdames verloren eerste wedstrijd Sportcl. Rijssen start avondvierdaagse Het weer werkte tegen Oud papier voor Sportclub Deze zomer ook jeugdtrainingen Vrijdag 24 mei 1968 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Zwemvijfkamp Beker Polotoernooi WEDVLUCHTEN MET TRAAG VERLOOP OP TERREIN BIJ STEENFABRIEKEN WSi De Mors organiseert grote prestatieloop Nog meer Rijssenaren naar Borgliorsl ■Mm 1 Zaterdagmiddag 8 juni organiseert de zwem- en poloclub De Mors een zwemdriekamp tussen De Bevers uit Dieren, WZC uit Wijhe en de Rijs- sense zwemclub. De driekamp begint om 5 uur 's middags. De volgende nummers zullen verzwommen wordpn. Meisjes en jongens beneden 12 jaar: 50 m. schoolslag, 50 m. rugslag en 50 m. vrije slag. Alle andere deel nemers zwemmen 100 m. school-, rug- en vrije slag. Voorts is er een esta fette vrije slag voor meisjes en dames met uit elke leeftijdsgroep een deel neemster die resp. 50, 100, 100 en 100 m. zwemmen. Voor jongens en heren is er dezelfde estafette. Per vereniging zullen vier deelnemers starten, waarvan de beste twee voor de punten tellen, resp. 7, 5, 4, 3, 2, en 1 punt. De estafettes echter tellen dubbel. Op de zwemdriekamp die vorig jaar in Wijhe werd gehouden, werd de Mors tweede achter de Bevers. Daar zowel de Bevers als WZC thans over een verwarmd zwembad be schikken, zal het voor de Mors dit keer niet meevallen om een gunstig resultaat te berei ken. De tegenstanders oefenen nl. al geruime tijd terwijl het water op de Koerbelt nog steeds te koud is om in te zwemmen. Zaterdag (25 mei) zal de Mors deelnemen «an een zwemvijfkamp, georganiseerd door de Aa uit Almelo. Of deze wedstrijden door gaan staat echter nog te bezien. Ook de Aa heeft nog geen verwarmd water en het zal dus wel van het weer afhangen of de Mors Het sterk verjongde A-zevental van de Mors (jongens) heeft woensdagavond in de uitwed strijd tegen ZCE b (Enschede) laten zien dat in deze zomercompetitie terdege met hen re kening moet worden gehouden. In een uitste kend gespeelde wedstrijd werden de gasthe ren met niet minder dan 7-0 verslagen. Van af het beginsignaal nam de Mors het initiatief. Henk ten Cate plaatste het leer naar de mee naar voren gezwommen Herman Lan- deweerd die rechtsbuiten Jan Wolterink op maat bediende. Tegen zijn schot had de ZCE-doelman geen schijn van kans. (1-0). Uit stekend driehoeksspel tessen Egbert Klein Horsman, Herman Landeweerd en Henk ten Cate gaf laatstgenoemde al spoedig de kans om de stand tot 2-0 op te voeren. Nog voor rust bracht Herman Landeweerd de score op 3-0 na goed aangeven van Egbert Ste- geman. Na de pauze trachtte ZCE met uitvallen tot een beter resultaat te komen. De Morsverde- diging met in doel Gradus van de Noort gaf echter geen krimp. Al vrij spoedig ontstond het vierde doelpunt voor de Mors. Ten Cate ont futselde het leer aan de tegenpartij, gaf een pass naar .Herman Landeweerd die op zijn beurt Jan Wolterink lanceerde. Met een harde worp hoog in de hoek bracht de jonge Mors- rechtsbuiten de tweede treffer op zijn naam. (4-0). Goed samenspel tussen Egbert Stegeman en Henk ten Cate betekende de vijfde treffer. Henk ten Cate was de maker er van (5-0). Een verre pass van Marti Prins naar de vrij liggende Herman Landeweerd luidde het zesde doelpunt in. Herman zwom even met het leer op en maakte met een goede worp het halve dozijn vol. (6-0). Het laatste woord was aan Jan Wolterink die vlak voor het einde zijn hattrick verrichtte en de eindstand op 7-0 bepaalde. Woensdagavond speelden de dames 1 van de Mors hun eerste wedstrijd voor de zomercom petitie tegen het sterke ZCE 2 in Enschede. De Morsdames die door de koude tempe ratuur van het water nog niet hebben kunnen trainen, konden de snelle Enschedese dames niet bjhouden. Gezien in dit licht was de 5-0 nederlaag die de Rijssense poloploeg leed nog niet eens zo slecht. zaterdag de reis naar Almelo gaat onderne men of niet. De heer Piet Wieringa, onderwijzer in Vroomshoop en oud-doelverdediger van de Mors, heeft als blijk van waardering voor de prestaties van zijn oude vereniging een wis selbeker beschikbaar gesteld. Deze beker zal worden uitgereikt aan de in verhouding minst gepasseerde keeper of keepster in de zomercompetitie. Kringkampioenschappen Woensdag 3 juli organiseert de Mors in sa menwerking met de Technische Commissie van de kring Twente-IJsselstreek een gedeel te van de kringkampioenschappen. In ieder geval zal gestreden worden om het kam pioenschap op de 1500 m. vrije slag dames en heren, de 4 x 50 m. wisselslag persoonlijk dames en heren en de 400 m. vrije slag voor jongens onder 14 jaar. Op Tweede Pinksterdag organiseert HZC te Hengelo het Oostelijk Waterpolotoernooi. De Mors heeft hiervoor ingeschreven met een jeugdteam voor heren tot en met 20 jaar. Zomercompetitie Vrijdag sp.elen de Morsheren 1 een uitwed strijd tegen BZPC 1. De heren 2 gaan naar Goor om het op te nemen tegen de Whee 2. Donderdag 30 mei spelen de meisjes a thuis tegen het Ravijn a. De jongens a ontvangen om kwart voor acht ZCE b. De Morsheren 1 ontvangen Heidelberg 1, de Morsheren 2 spe len thuis tegen het Ravijn 2 en tenslotte spe len om 9 uur de dames 1 tegen Heidelberg 1. Aangemoedigd door het succes van vorig jaar zomer organiseert de sportvereniging Sportclub Rijssen dit jaar opnieuw een avond vierdaagse onder auspiciën van de N.U.W. Deze vierdaagse zal worden gehouden op 12, 13 en 14 juni en op zaterdagmiddag 15 juni. Gestart zal wórden bij het clubhuis op de Koerbelt 's avonds om zeven uur. Zater dagmiddags is de start om half drie precies. De afstanden voor senioren bedragen drie maal 15 en éénmaal 20 km. Voor junioren zijn de afstanden drie maal 10 en één maal 15 km. Dit jaar zullen ook adspiranten kunnen deel nemen. Voor hen bedraagt de afstand 4 maal 10 km. Tevens is er voor de heel kleintjes een route van 5 km. uitgezet voor de za terdagmiddag. Alle routes gaan door de prach tige omgeving van Rijssen, terwijl hierin tevens enkele stadsgedeelten zijn opgenomen. Het is bijna zeker dat dit jaar ook in school verband zal worden meegelopen door leerlin gen der diverse scholen. De organisatoren verwachten dan de avond vierdaagse ook dit jaar weer een groot suc ces. Voor de toeristen die tijdens de vierdaag se in Rijssen verblijven is hgt een prachtige gelegenheid om de omgeving van Rijssen op hun gemak te verkennen. De V.V.V heeft daarom deze avondvierdaagse dan ook]veld, 7 A. ten Hove, 8 A. E. Borkent, in haar agenda opgenomen. Brinkman en 10 G. Poortman. Ongeveer 50 leden van Sp. Rijssen zijn woensdagmorgen per bus vertrokken naar het Duitse dorpje Lieblos waar wordt gevoetbald tegen de plaatselijke voetbalclub. De reis staat onder leiding van de heer Geerlings. Het gezelschap arriveerde tegen vijf uur in Lieblos Zaterdagavond zal men in Rijssen terugkeren. De postduivenliefhebbers zijn het afgelopen weekeinde weer volop aan hun trekken gekomen. Dit ondanks de weers omstandigheden, die voor de duiven minder goed te noemen waren. Vooral de zondagvliegers die week op week een zwaar concours hebben, moesten het ook zondag weer ontgelden. Ook de wed vluchten van zaterdag hadden geen snel verloop. Zware regenval en tegen wind was hiervan de oorzaak. De duiv en haalden dan ook slechts een snelheid van ongeveer zestig km per uur, in tegenstelling tot de vorige weken, toen zij meer dan 100 km per uur vlogen. Zowe 1 bij de zondag- als bij de zaterdagvlie gers waren weinig verliezen te betreure n. De duiven bij „Het Luchtvermaak", kwa men als volgt binnen: 1 G. D. Slagman, 2 H. Harbers, 3 Joh. ter Harmsel, 4 G. Tijhuis 5 J. Goossen, 6 II. M. Bolink, 7 T. Geer- ling, 8 A. D. Ligtenberg, 9 G. J. Schuiterd en 10 J. Dannenber; Bij „de Reisduif" was de uitslag: 1 E. Lo- huis, 2 H. van Brussel, 3 A. Kosterbok, 4 H. Brinkman, 5 A. ten Hove, 6 J. Schone- 9 H. Voor liefhebbers van hondendressuur valt er zaterdag op de terreinen van de Hondendresseerclub „Riessen" (tegen over de steenfabriek Baan en Ten Ho ve) veel te beleven. De afdeling Twente van de Bond voor Hondendressuur in Nederland organi seert dan een grote wedstrijddag waar op een groot aantal honden hun kunnen moeten tonen. De hondendressuur is wel een bijzonder aantrekkelijke sport. Het is verwonderlijk wat de eigenaren de honden hebben kunnen bijbrengen, hetgeen natuurlijk niet anders kan dan door veel geduld en vertrouwen. Het is enigszins typerend dat de HDC die tot voor en kele jaren geleden 'n bloeiende vereniging was en tot veel activiteiten wist te komen, de laat ste jaren een neergaande lijn aftekent. Daar om hoopt het bestuur dat de manifestatie die zaterdag wordt gegeven de impuls zal zijn tot grotere belangstelling. Het bestuur is be reid nieuwe, het liefst jongere, leden te hel pen bij de aanschaf van een hond, die ge schikt is voor de dressuur. De toegang tot de wedstrijden is geheel gratis. Mede hier door hopen de organisatoren op een grote belangstelling. Het is de moeite waard om de wedstrij den te volgen en men staat paf over de pres- taties die op dressuurgebied door de honden in de diverse klassen worden geleverd. Naast het eenvoudige volgen (met of zon der lijn) worden de honden gecommandeerd tot het springen over een haag van 1 meter hoog, en over een sloot, voorts moeten ver stopte „voorwerpen worden opgezocht en ge durende 5 minuten „afleggen". Dan moet de hond, terwijl de geleider zich verwijdert roer loos blijven liggen hetgeen altijd een impo nerend gezicht is. Een bijzondere prestatie is ook altijd de achtervolging van een (denkbeeldige) stro per. Als de man in het dichte struikgewas vlucht krijgt de hond het commando tot de achtervolging en als het dier er in slaagt de vluchter op te sporen moet hij luid blaf fen. Hij mag de man niet bijten. Zeer interessant is ook altijd het z.g. pak- werk. De pakwerker (een medewerker aan de wedstrijden gekleed in een beveiligd pak) die zich op een afstand van 150 meter be vindt wordt door de hondengeleider halt toe geroepen terwijl de hond het commando „stellen" krijgt. De hond moet de man tot staan brengen, waarna de man door de hond bewaakt wordt. Een soortgelijke prestatie moet de hond leveren door een fietsende vluchter tot staan te brengen. Nogmaals: de honden zover te krijgen dat ze punctueel op de commando's van de eige naar reageren kan niet anders worden be reikt, dan dat de eigenaren veel geduld en liefde voor het dier weten op te brengen. Het is een sport die grote belangstelling verdient. De wedstrijden beginnen 's morgens om 8 uur en zullen duren tot ongeveer 5 uur in de na middag. De uitslag bij de zondagvliegers vanaf Schweinfurt (Did) was 1, 6 en 7 F. Dommer- holt, 2, 5 en 10 H. Nijland, 3 H. Nieuwen- huis, 4 en 9 J. Pijffers en 8 H. A. Strijk. De supportersvereniging van Sportclub Rijs sen houdt op de zaterdagen 1, 8 en 15 ju ni een papieractie teneinde de verenigings kas enigszins te spekken. Op deze drie ach tereenvolgende zaterdagen zal de jeugd van Sportclub Rijssen uitzwermen over Rijssen om oud papier, lompen en oud ijzer op te halen. Onder leiding van de voorzitter der sup portersvereniging, de heer A. J. Bargmans zal getracht worden de inwoners van Rijssen van de overtollige rommel af te helpen. De zwem- en poloclub de Mors organiseert op zaterdag 8 juni een grote prestatieloop in de bossen rond Rijssen. Het ligt in de bedoe ling om hiervan een jaarlijks evenement te maken. Aan de prestatieloop die De Mors enige maanden geleden hield, namen indertijd al leen leden van de Mors deel. Thans staat ech ter inschrijving voor iedereen open. Het staat nu reeds vast dat diverse verenigingen in en buiten Rijssen zullen meelopen. Echter niet in groepsverband daar iedereen individueel start. Elke deelnemer die de 5 km. tocht bin nen de gestelde tijd (36 min.) volbrengt, ont vangt van het Morsbestuur een blijvende herin nering. De definitieve inschrijving zal plaats vinden op de morgen van de start van 9 tot 10 uur in de kantine van de voetbalver. Excel sior. De start is om half elf precies. De in schrijving staat open voor lopers van 10 tot 80 jaar. Deze kunnen zich nu reeds opgeven uij mej. Dangremond, Haarstraat 131 of bij de heer Sleking, Teunis Lodderstraat 18 te Rijs sen. Deze zomer zal er een jeugdtrainingsvijf- kamp worden gehouden tussen de Aa (Almelo) de Zandstuve (Vroomshoop), het Ravijn (Nijverdal), De Groene Jager (Den Ham) en de Mors (Rijssen). Een en ander werd bekend gemaakt op de vergadering die de zwemverenigingen met uit zondering van de Groene Jager op 26 april in Almelo hielden. Op verzoek van de Mors zal dit jaar ook de vlinderslag gezwommen worden en al ook de groep dames en heren van 16 en 17 jaar kunnen starten. Om te voorkomen dat het programma te lang zou worden zijn er enkele beperkingen gesteld. Zo mag men op de vrije slag alleen de borstcrawl zwemmen en geen schoolslag. Voorts mag er slechts gezwommen worden in de leeftijdsgroep waartoe men behoort (de leef tijd op 1 jan. is bepalend). In groep 1 zullen de jongens en meisjes tot en met 11 jaar de 50 m. schoolslag, borst crawl en rugslag zwemmen. In groep 2 starten de jongens en meis jes van 12 en 13 jaar de 50 m. schoolslag, borstcrawl, vlinderslag en rugslag. In groep 3 zwemmen de meisjes en jongens van 14 en 15 jaar dezelfde afstand. In groep 4 worden de afstanden voor jon gens en meisjes van 16 en 17 jaar 100 meter. Voor de 3 besten op ieder nummer per leeftijdsgroep wordt een diploma uitgereikt, ongeacht van elke vereniging. Aan het eind van het programma wordt de estafette 8 x 50 m. vrije slag verzwommen tussen 4 jongens en 4 meisjes, uit elke leeftijdsgroep een. De winnende vereniging ontvangt per keer een medaille. De vereniging die na 5 wedstrijden als de beste uit de bus komt, ontvangt een beker. De wedstrijden zijn in de eerste plaats echter be doeld als training voor de jeugd. De Rijssense delegatie bestond vrijdag niet alleen uit burgemeester Landweer, de wet houders Scholman en Goossen en het meren deel der raadsleden. Ook waren enkele leden van het gemeentepersoneel mee naar Borg- horst gekomen, waardoor de Rijssense af vaardiging al met al een zeer bevredigend fi guur sloeg. De gastheren waren ook alleszins in hun nopjes met deze belangstelling uit hun Nederlandse contactstad. Overigens zal over ongeveer vier weken een nog grotere Rijssense invasie plaatsvin den. Dan hebben namelijk de sportwedstrij den plaats, waaraan vrijwel alle Rijssense verenigingen zullen deelnemen. At de broedwaagns in Riessen ankwamn wor oet e'spant biej de Kroone, en worn doar de peare in de skuure op n'stal e'zat. Noa de trouwerieje op 't stadhoes, gongn ze noa de koarke, want de boerne jongs en meaks trouwn op doonderdag en dan ook direkt in de koarke. Harn ze mekoar ook hier trouw e'bloawt en de rechter haane e'geewn, dan worder te rugge waandeld noa de Kroone, woer ees kof fie en nen borrel wor e'druenkn. Ham ze dit good en wal op, dan worn de peare wier in e'spant, en dan gongnt zongnde op thoes an. Vuural de jonge leu dee ter biej warn leutn zi'k heurn, woerbiej ze met zakdeuke oonder 't opgerolde waagnkleed hen zweejn. Eums en meujs dee ook in de koarke harn e'wes, en ook met peard en waage warn e'komn, vuern dan meteen met. Non was de ge woonte det ter aalt vuur e'zorget wor detter poar flesken jeneawer in 't waagn kisjen lean at de broedwaagns wor ne vuert. Harn ze neet wat met e'nomn oet 't hoes smoarns dan was biej de Kroone aalt wa wat te kriegn, want oonder weg worn ze nog wal ees e'meutt, zo atter e'zeg wor. Ze monn dan stopn vuur leu dee at nen pöal dwas oawer de weg hen heuln en dee at neet eerder wier de weg vriej maak'n, of ze mon ees alle moale dee der biej warn, nen borrel hemm e'had. De meeste boern stop'n wa as ze meut worn mear iej harn der ook wa wat, dee at n' knieperd oet woln hangn, of dee at zean, wat hebbee wiej met dee Riessenders te maak'n en dan lean ze de zwuppe oawer de peare, en dan mon de gennege dee at den poal vaste heuln springn asse an de kaante kwamn want aans gebuurn der ongeluk'n duurdet de peare volop in n' draf warn. Wat de boern dan noa worn e'skreewd zo'w mear neet opskriewn want det was neet vuile moojs. Non zal ik neet zeg'n, iej harn aalt wat, den der op oet warn um op ne goodkoope meneete an nen borrel te kom'n, en smoarns a teeg'n mekoar harn ezeg asse de broedwaagns zag- gen jaagn, jongs de murre wiej temee an- hooln, en zukke wast net good, mear iej ham der ook wat, det kunnegen van de bruerman of de broed waren, en vuur dee wast sneu. Rechtevoort is 't zeeldzaam aj nog broed waagns zeet jaagn duur Riessen, want als geet met auto's, mear 't is wa jammer, want at vrooger de waagns duur de stroatn hen da veren met twee peare der vuur en dan dee zingnde en zweejnde leu der in, dan wast zo'n mooj gezichte. Oonderwiel at de trouwerieje op 't stad hoes en de koarke plaatse vuen, warn de buur- wiewe drok in de weer um als vuur me koar te kriegn asse der voort wier warn. Daagns van te vuurtn was te a wa heel wat terechte maakt, zo as kokn en broan vuur dissen fees dag, mear doar mos nog zu vuile gebuurn det neet eerder kon worn e'doane, det ze de haane wa vol harn. At straks de broedswaagns der wier warn, en de leu an toafel gongn dan mos als kloar wean en dan warn ze drok genog um als an te brengn, want vuural at n' betje ne groote brulfte was dan was ter heel wat neurig. Woer at 't later gong det weet ik neet pre cies mear vrooger wast gebroek um met n' trouwdag eerpel met stokvis te etn. Det leut zik good smaakn, en vuural stokvis was wat, det de leu alle daage neet kreeg'n en dan der good botternat oawer hen, jonge dan was det zoo leakker. Iej kont oew dan wa begriepn det de meesen van de brulfte gaste het lief op n' lees zatn, en n' boekreem wa n' poar geatjes lüsser monn maak'n, en 't in lessen oet poesen asse 't etn op harn. At 't etn good en wa op was en de noabers zelf ook wat harn e'had dan moster rezelveerd worn um de boel an de kaante te krieg'n want zoo gangs begunn de ooldere leu te komn, dee at neet biej 't etn warn oet e'neugnd, mear toch op de brulfte monn komn, zo as kun- nighaejd en zoo. 's Nomdaagns was dan de gewoonte det de broed de wiewe met nom noa de kokne of de kamer um 't kamenet te loatn zeen, en 't gennege det ze met har e'kreeg'n, want ze was ter gruets op, det ze kon loatn zeen woer vuile ze wa har, en woer vol ze 't wa höT, n' Heeln oetzet zatter in tot roln eegn gespunnen geweawn linn too. Dee roln linn warn dan heel mooi op e'maakt in nen vorm van bloomn. Wat warn doar zoo glad in, det nen leek of 't groote bree roln warn, mear in woarkelijkhaejd wes neet zo en harn ze der nen skoof ;troo achter e'drok, umdet ze ban ge warn det ze umme zoln valn, zoo smal wast op e'voold. Ze pakn dee dan op de boawste plaanke zoo det de kiekers neet in de gaate harn. De keals warn intusken noa boetn e'kuijerd um de broedskoo en 't aan- dere vee te bekiek'n. Oetdruknge van: ,,Den hef hier 't gat reelek biej in e'dreejd", of ,,at meender met vol: ,,Den koomp hier ook nog wa wat teegn", warn dan neet van de loch. Noadet alle gaste hun natje en dreuge riekelijk harn e'had, wornt zo zachjes an tied um wier in te spann, want zo laate kon ze non ook neet wier in thoes komn, want 's oawns was 't brulfte vuur de jonge leu, en dee monn der ook op tied ter wean. At dee kwamn teeg'n n' uur of achte en ze gongn de delle op um de bruerman en de broed de haane te drukn, dan stuen de brulf te neugers heur biej de delnduurn a op te woggen met ne flaeske kloar en ne komme met rezienn. De jongs kreeg'n dan nen borrel en de meaks 'n gleaske rezienn, of boernejongs zooatter ook wa teeg'n e'zeg worn. Det gong allemoalle oet 't zelfde glas, mear det moej mear neet zoo net nemm. Het was ter aalt heel gezellig op zonne boerne brulfte, en det kwam ook a duur det ter froai wat e'druenkn wor en dan kwam iej van zelf in de stemming. En dan mear zingn en skreewn. Ieder bod koej heurn van: De bruerman is ter good vuur, zoete lieve Gerritjen, zoete lieve meid". En ook: ,,Zoep jongens zoep, den daalder den daalder. Zoep jongens zoep den daalder den mut op". Noadet de bruerman en de broed n' poar moal op n' stoal harn e'wes, woerbiej ze heur met 't huewd tot an de sleete buurn gongn 't heele spil, noa boetn um in n' lomperd te doon. t Is wa roar, mear doar zungn ze n' varsjen biej in 't hollaands. Ze maak'n dan nen grootn kreenk woer at n' stuk of wat jongs in gongn stoan en dan mear zingen van: Zie die lomperd daar eens staan, O. O...O. Zeg lomperd gij moet kiezen gaan O...O...O. De jongs keuzen dan ieders n' meakn en dan zungn de aandern veerder: Zeg lomperd geef die meid een zoen En dat mag gij nog wel zesmaal doen Ja zes maal eenmaal zeven Mooie meisjes komen mij in tegen Ja zesmaal eenmaal acht. Och wat zoenen die meisjes zacht. Laat die lomperd nu maar gaan Met een kusje afgedaan. Det de meaks dan froai wat te veduurn harn koj oew wa vuursteln, vuural at de jongs ter a n' stuk of wat achter 't knoops gat harn, mear ook de vrouwleu warn neet min en wroeseln wa teeg'n, a monn ze in 't lessen wa 't gelag betaaln. Duur al det dreenkn, zingn, hossen en springn kreeg'nt veskaejn jongs dikke te pakn en in plaatse van noa thoes hen te goan at als of was e'lop leann ze zik in n' huejboarg te sloapn woer asse dan teeg'n moarn pas wakker worn, en op thoes an stapn woer asse der dan net vuur 't melken wier warn. Det de jonge leu vrooger waejnig better warn as rechtevoort bleek wa hieroet det op nen boerne brulfte 's oawns aalt n' poar noa- berkeals stuen op te passen en oet te kiek'n of de Riessender jongs neet prebeern um oarns wat van met te snaajn, want det gebuurn nog wals ne keer. Asse heurn det oarns brulfte was, dan gong ze der op of. Eene was dan zo strabaant dette gewoon tuske de brulfte- gaste gong oonderwiel de aandren op de weg woggen. Den eenn prebeern dan um ne flaske kloar of zo in te pikng wat ze dan met me koar opmaak'n. Kreegn ze um echter in de gaate dan mosse maakn dette vot kwam, want aans gongt um lelk um de kleampe. Tot zoo veer dan oawer ne boerne brulfte zo as ze non neet mear word e'heuln. Tookn wekke veerder Get jan.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3