Rijssen sterk vertegenwoordigd bij opening feest in Borghorst Velen bewezen laatste eer aan G. J. Aaftink Carillon in Sch is een veelbesproken zaak Markono groot winnaar bij windhondenrennen Burgemeester bood zilveren schaal aan Snelle tijden op zware baan VOORTMAN N.V. V erkeersborden aan Holterstraat groeien en bloeier Drs Schuurman sprak voor Filmclub Felle tegenstander van Duitse nazi's Op renbaan De Koer belt G. J. Dannenberg schutterskoning bij Tubantia Geslaagden voor het Type-diploma Noodwinkel voor fa. Meulenbelt in Grotestraat Ds Goedhart bezoekt dinsdag Rijssen Medische dienst Ned. herv. kerk beroept opnieuw ds Bakker, (Tholen) Bingo-avond op De Koerbelt STIJLVOLLE OPENING VAN DE FEESTWEEK GEEFT VEEL BURGERLIJKE STAND GESLAAGDEN AGENDA PREDIKBEURTEN Vrijdag 24 mei 1963 51ste jaargang n*>. 21 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt 1.75 per kwartaal, voor postabonnees 2.35 per kwartaal. Administratie en redactie Enterstraat 10 - Telefoon 2303 (05480) - Giro 1036135 Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 12 cent per mm - Bij contract korting Bekend Rijssenaar ging heen ZIEKENHUISKOSTENVERZEKERING WEEKBLA RUSSEN Een vrij omvangrijke Rijssense delegatie heeft vrijdagmiddag en -avond een bezoek gebracht aan de Westduitse contactstad Borghorst. Daar be gonnen vrijdag de feestelijkheden ter gelegenheid van het duizendjarig bestaan van dit Munsterlandse textielstadje, Tijdens de officiële openings plechtigheid bood burgemeester C. B. J. Landweer zijn Duitse ambtgenoot „Bürgemeister" Franz Jessing een zilveren schaal aan, met daarop gegra veerd de wapens van Borghorst en Rijssen. Deze openingsceremonie had plaats in het Central Theater, de enige bioscoop van Borg horst die binnenkort zal verdwijnen om plaats te maken voor een supermarkt. Maar van die materialistische bestemming was vrijdagmiddag nog niets te bespeuren. De he ren waren vrijwel zonder uitzondering in het zwart, de dames droegen eveneens vrij stem mige gelegenheidsjurken en de enige bonte noot werd gevormd door de vlaggen waar mee het podium was versierd en de impo sante bloemenschat, waarmee de zaal was versierd. Na het openingswoord van „Bürgermeis- ter" Jessing sprak dr. Riepenhausen erg lang en erg grondig over het verleden, he den en de toekomst van Borghorst. Kreisdi- rector dr. Schneeberger, uit Beieren afkom stig, onthulde daarna dat het Münsterland niet alleen een piek is waar de inwoners zich thuis voelen, maar waar ook de „import" zich erg ge.Jukkig kan voelen. Dechant Rein- hold, de Bondsdagafgevaardigde Broemel- haus, Landraat Koster, dr. Biermann uit Rheine (namens de Stadtebund) en burge meester Braunschweig van Burgsteinfurt (namens de Kreis Steinfurt) boden daarna hun gelukwensen aan. Stadtdirector Gröm- ping dankte tot slot alle sprekers. Koud buffet In Hotel Zur Post bood het gemeentee- etuur daarna een ontvangst aan voor de meer dan 150 gasten uit binnen- en buiten land. Een voortreffelijk koud buffet en ijve rig champagne inschenkende obers waren er de garantie voor dat de ietwat plechtige sfeer van de openingsceremonie ai gauw plaats maakte voor een gezellige „onder- ons"~stemming. Het gemeentebestuur van Borghorst bood tot besluit van de ontvangst, alle gasten een fotoboek van de stad aan, een speciale jubileumuitgave met schitterende fo to's van oud en modern Borghorst. Burgemeester Landweer (midden) bood Burg er meister Jessing (links) een fraaie zilveren schaal aan met er in gegraveerd de wapens van de beide steden. De dag werd besloten met een taptoe in het Herman Fründtstadion aan de Grètfin Ber- thastrasse. Ongeveer drieduizend toeschou wers zagen er een vrijwel vlekkeloze show van twee Britse en een Westduitse legerband. De gehele week zijn er verder in Borghorst tal van festiviteiten geweest. Zondag schoten de schutterskoningen om de keizerskroon, er waren tentoonstellingen, herdenkingsdiensten in de kerken, muziekuitvoeringen en don derdag de voetbalinterland tussen het Ne derlands amateurelftal en een selectieteam uit Westfalen. Aan de Holterstraatweg groeit en bl it het. Twee borden: één, die vertelt dat het gemotoriseerd verkeer het gas mag open trekken en sneller dan vijftig km mag gaan rijden; een ander, pal ernaast, die hetzelfde gemotoriseerd verkeer leert dat het keurig netjes vijftig moet rijden op straffe van een bekeuring. Verder mag het niet inhalen, maar wel parkeren. Dat laatste is overigens een wat lastige zaak, nu het parkeerterrein door de werkzaamheden aan de riolering vrijwel verdwenen is. Maar wat ons het meest intrigeert, is het bord met de jute doek er over. Zit die jute doek misschien over het verkeerde bord? Maar wat zit er nu dan onder de jute? Na een snelle enquête kwam als fa voriet antwoord naar voren: Een bord „Verplicht inhalen".... Weer wordt er door het Roode Kruis 'n Beroep op ons gedaan, Men zal ook nu geen enkel huis, Ook U niet overslaan. Door 't Roode Kruis dat dag en nacht Haar liefdewerk verricht, Wordt weer een daad van ons verwacht, Verstaan wij onze plicht? Het Roode Kruis dat keer op keer Haar nut bewezen heeft, Verdient het toch dat nu ook weer Elkeen met liefde geeft. Het Roode Kruis heeft immers recht Op steun van iedereen, Heeft het ooit iemand hulp ontzegd, 't Zij vriend of vijand, neen. Hoeveel of U dan geven moet? 't Bedrag, 't zij groot of klein, Dat mag geen aalmoes maar dat moet Met recht een offer zijn. Heeft 't Roode Kruis vergeefs aan U Of mij ooit hulp gevraagd, Wij helpen allen mee dat nu Ook de collecte slaagt. J. Rozendom, Rijssen. Drs. J. W. A. Schuurman uit Oldenzaal hield gisteravond in de kantine van de OMEFA een lezing voor de leden van de Filmclub Rijssen. Drs. Schuurman lichtte zijn lezing toen met het vertonen van film over de tot stand ko ming van de film, de opbouw van scenario en film en diverse mogelijkheden voor de opname van de film. Door deze bijzondere leerzame samenvat ting werd het de leden van filmclub duide lijk wat wordt verstaan onder beeldassociatie, samenhang van beeld, geluid en het totaal beeld zoals dat door de toeschouwer wordt ge ïnterpreteerd. Op zaterdag 8 juni krijgen de Filmcluble den, tijdens een buitenexcursie, praktijkin structie in de techniek van het opnemen van de film. Dit onder het motto: „Door zoveel mogelijk zelf filmen tot betere prestaties ko men." Op maandag 1 juli zal men dan geza menlijk de gemaakte opnamen gaan uitwer ken en bespreken. De filmclub Rijssen mag zich in een groeien de belangstelling verheugen, gezien het steeds grotere ledenaantal. Mede hierdoor en gezien feet enthousiasme van de leden mag worden Eerwacht dat deze jongste Rijssense vereni- ;ing, doordat zij kennelijk voor velen in een be- oefte voorziet, voortaan een vaste plaats in de ijssense gemeenschap zal innemen. Nog vóór het (onlangs opgerichte) „Carillon-comité" enige activiteit ontplooit, is het plan te komen tot het aanbrenge n van een carillon in de vernieuwde) toren van de Schildkerk een veelbesproken zaak. Dat is voor een niet gering gedeelte te danken aan een ingezonden stuk van de heer Gerben Colmjon te De venter, waarmee wij enkele weken geleden tevens een vraaggesprek hadden, waarin hij zijn bezwaren nader uiteen z ette. De vorige week kwam er een zeer uitvoerige reactie van de heer R. de Jong uit Enschede, die duidelijk liet blij ken een groot voorstander en liefhebb er van een carillon te zijn, terwijl hij in zijn ingezonden stuk tevens liet blijken een groot deskundige op het gebied van carillons te zijn. GEBOREN: Arnoldus Maria zv M A Henning en G G M fceuzendam, Frans Halsstr. 25, 14 mei; Arend Jan zv G Koedijk en J Brunnekreef, ^anisweg 13, 14 mei; Manneke dv G Voortman en J Baan, Rogge straat 9, 14 mei; Janna Hendrika dv J Borghuis en M M Lan- genhof, Rembrandt van Rijnstr. 12, 14 mei; Jenneken dv J ter Maat en D G Sanderman Holterstraatweg 70, 17 mei; Johanna Hendrika dv L Boeve en A Wagge- veld Kattenhaarsweg 59, 14 mei te Almelo. Gerritje dv H J Harmsen en G Schutten, Jan Steenstraat 20, 15 mei, te Almelo. ONDERTROUWD: C^erhardus Henricus Jacobus Lucassen, 57 jr, Rijssen, Wierdensestraat 22 en Johan- ja Maria Ignatius Weersink 28 jr. Rijssen, Aozengaarde 11, 15 mei; -7an ter Maat 28 jaar Rijssen, Enterstraat /j37a en Janna Willemine Wolfs, £l jaar, Wierden, Enter, Rondweg 17, 15 mei; /fenricus Jozef Kolkman 24 jr. Diepenveen, ïolmschaterstraatweg 42 en Wilhelmina Maria #iegerink 26 jr Rijssen, Wierdensestraat 54, /5 mei. GETROUWD: Jan Getkate 24 jr en Johanna Hendrika Lohuis 22 jr, Wierden Enter, Rijssenseweg 14. 14 mei. OVERLEDEN: Catharina Kulk 89 jr wv M Korswagen, Ka- rel Doormanstraat 36, 11 mei. Herman Vruggink 87 jr wv H Beldman Smit- jesdijk 6, 16 mei. Willem Gerrit Wevers 81 jr. wv C Roesink, Karei Doormanstraat 36, 18 mei; Joannes Joseph Janssen 78 jaar wv A C Ren der, Wierdensestraat 52, 17 mei te Almelo. Onder grote belangstelling werd woensdag het stoffelijk overschot van wijlen dc heer G. J. Aaftink begraven. Met de heer Aaftink is een bekend Rijssenaar heengegaan. Hij was ambte naar van de rijksbelastingen in Rijssen, Almelo en de laatste jaren in Hengelo. Wijlen de heer Aaftink was bekend als een ge moedelijk ambtenaar die velen behulpzaam is geweest, waardoor hij in hoog aanzien stond. Die vriendelijkheid en gemoedelijkheid die zijn karakter kenmerkten golden niet in de oor logsjaren voor de Duitse bezetter en zijn hand langers. Toen ik hem na de oorlog een keer vroeg wanneer hij besloten had in het verzet te gaan, antwoordde hij zonder aarzelen: Op 10 mei 1940, toen de Duitsers ons land overvielen. Wijlen de heer Aaftink is voor het verzet in Rijssen en omgeving, maar ook landelijk ge zien, van grote betekenis geweest. Hij had uit stekende contacten en kon voor onderduikers, die in moeilijkheden waren geraakt veel voor elkaar maken. Met grote moed verrichtte hij de meest gevaarlijke opdrachten en maakte hij de moeilijkste tochten. Hij stond in het verzet bekend als oom Piet en bij de Sicherheitsdienst (dat bleek o.a. uit archiefstukken) als „zeer anti-Duits en zeer gevaarlijk". Nadat wijlen de heer Aaftink min of meer ongemerkt in de LO LKP was geraakt werd hij in 1942 plaatselijk leider. Hij verschafte Aus- weisen, bonkaarten en andere distributiebe scheiden waarmee hij vele onderduikers uit de moeilijkheden kon helpen. Ook had hij bemoeie nis met het verschaffen van onderdak, waaraan vaak veel werk verbonden was. Tijdens de spoorwegstaking ontstond een nieuw probleem. Naast de distributie- en ande re bescheiden moest ook de salariëring worden geregeld. Ook heeft de heer Aaftink onder bij zonder moeilijke omstandigheden enkele pilo ten onderdak verleend en in veiligheid weten te brengen. De heer Aaftink die zoals ingewijden weten van grote betekenis is geweest vooral voor het plaatselijk verzet heeft na de oorlog niet graag over zijn activiteiten gesproken. Hij beschouw de alles wat hij deed heel gewoon als zijn plicht. Lange tijd na de oorlog heeft hij de ver zorging van de nagelaten betrekkingen van de- oorlogsslachtoffers op zich genomen. De heer Aaftink is 68 jaar geworden. Het is hem slechts gegeven geweest drie jaar van zijn welverdiende pensioen te genieten. Velen in Rijssen, speciaal zij die in de oorlog met hem in aanraking zijn geweest, bullen zijn nage dachtenis in hoge ere houden. Vanzelfsprekend was dat de heer Colmjon niet alle opmerkingen van de heer De Jong voor zoete koek zou aannemen. De heer Colm jon is van mening, dat de heer De Jong voor namelijk een pleidooi heeft gehouden voor de beiaardierskunst. Daartegen heb ik, aldus de heer Colmjon geen enkele bezwaar aangezien ik zelf wees op de mogelijkheid om een beiaardier bij bijzondere gelegenheden te laten optreden, inplaats van een automa- i tisch klokkenspel aan te brengen. y, De heer Colmjen vindt het „verblij- ^dend" te horen dat de moderne tech niek zover is gevorderd, dat er nu bij zulk een automatisch werkende inrichting meer af wisseling van wijsjes mogelijk is. De oud Rijs senaar herinnert eraan dat hij in zijn inge zonden stuk in het Weekblad voor Rijs sen een rekenfoutje maakte, toen hij stelde dat men thans in Deventer 12 keer per dag hetzelfde deuntje hoort. Dat moet n.l. Maandagavond werden in het Parkgebouw de prijzen uitgereikt aan de schutters van de schietvereniging Tubantia, die elkaar de afgelopen winter bestreden om de beste plaats in de onderlinge competitie van het winter seizoen. G. J. Dannenberg bleek met een to taal van 535 punten, de beste schutter te zijn. Het was voor de tweede achtereenvolgende keer dat hij winnaar werd. De tweede prijs was voor B. J. Koedijk die 514 punten scoor de, de derde prijs voor G. J. Roeterdink met 509 pnt, vierde prijs D. Nijkamp 501 pnt, en vijde prijs B. E. Kienhuis met 499 pnt. Voor zitter G. J. Roeterdink, reikte in de biljart zaal de prijzen uit aan de winnaars. De pun ten werden bijeen geschoten over dertien we ken, waarvan tien weken werden geteld voor de punten. De nationale windhondenrenwedstrij- den die zaterdag op de renbaan „De Koerbelt" werden gehouden, leverde een geweldige verrassing op toen de frêle greyhound Markono (A-klasse), die als outsider werd beschouwd in een schitterend duel met „Thrillct" duide lijk als eerste dc finish passeerde in de bijzonder fraaie tijd van 22 seconden. Hoewel de speaker de heer Werkman uit Groningen meldde dat Markono (eigenaar de heer Bulten uit Steenderen) een baanrecord had gevestigd, bleek dit bij nader inzien niet juist te zijn. Het baanrecord staat op 21,7. Desalniettemin waren de vde renliefheb- bers enthousiast over Markono's prestatie te meer omdat er sprake wap van een zwa re baan (regenval). „We moeten Markono in de gaten houden," zeiden de meest promi nente deskundigen. En door de cup-final en door het minder fraaie weer bleef de publieke belangstelling beneden de verwachtingen. Toch is het een prachtige middag geworden met enerverende courses, die nu en dan grote verrassingen opleverden. De wedstrijden werden geopend met een ren voor Afghanen. Deze exotische honden zijn minder snel dan de greyhounds, maar door hun uitzonderlijke wijze van lopen (sier lijk en gracieus) zijn deze rennen altijd bij zonder de moeite waard. De bekende Anous- ka van mevr. Hoekstein-Pol droeg hier de ere palm weg. In de Whippets C klasse werd al in de eer ste course duidelijk dat Fiorenz v.d. Peppel van mevrouw Boers uit Arnhem in uitstekende conditie was. Het hondje dat reeds in de eerste ren parmantig won, bleef ook in de fi nale ongenaakbaar. In de whippets B klasse was Oscar van Mevr. Zuidema uit Peize onverslaanbaar. Was het dier in de eerste rit duidelijk eerste ook in de finale bleef Oscar alle concurrenten neus lengten voor. Een prachtige strijd werd geleverd bij de whippets A. klasse. Tommy van Ons Behoud van de heer De Noord uit Garnwerd moest een uiterst felle strijd leveren (tegen o.a. Carmencita van de heer Saeelssen uit Nieuwenhagen). Tommy bleef gerenomeerde concurrenten voor en ook in de finale was de Groningse hond uitstekend op dreef. Ook het verloop van de courses van de greijhounds B klasse was interessant. Hoewel Sandera van de heer Bulten uit Steenderen in de eerste course genoegen moest nemen met een 2e plaats (eerste werd in deze course Baraie uit Oss), in de finale zette Sandera alles op alles en werd in de fraaie tijd van 22,5 duidelijk eerste. per dag hetzelfde deuntje hoort. Dat moet n. 1. zijn deelde hij ons mede: 17 keer per dag, dat is 119 keer per week en bijna zesdui zend keer per jaar, de vier wijsjes samen der halve een kleine vierentwintigduizend keer per jaar. De heer Colmjon: „De ervaring leert, dat velen zulk een overvloed aan zich voorbij la ten gaan, dus afstompen voor die „muziek" en dat het vele anderen als een telkens weer kerend tumult-uit-de-hoogte aandoet." De heer Colmjon verduidelijkt dat hij in zijn ingezonden stuk De Rlessenaars onder het oog wilde brengen dat men een specia le ambtenaar van het G.E.B. (b.v.) met het toezicht op een automatisch carillon moet be lasten, ook al om het op zaterdagavond af te zetten en maandagochtend weer op gang te brengen. Ik kan niet geloven zo meent de heer Colmjon dat men erop gesteld zal zijn dat er 's-zondags over het Schild psalmen en gezangen van de toren klinken. Neemt men geen automatisch klokkenspel dan zal men zo is de heer Colmjon van me- nimng of voor bijzondere gelegenheden een beiaardier van elders moeten laten komen en op nationale feestdagen e.d. zal die in zijn eigen woonplaats nodig zijn) of men moet een beiaardier in vaste dienst aanstellen, terwijl de heer De Jong meedeelt dat de mees te beiaardiers ook nog spelen in het gezel schap van een technicus. De kosten van een en ander lijken mij voor een bescheiden plaats als Riessen nogal hoog, zo is de heer Colmjon van mening. Tenslotte, zo gaat de heer Colmjon voort, heb ik erop gewezen dat het aanbeveling ver dient een carillon met zachte klank, zoals ik in Enschede wel gehoord heb, te nemen. Voor al in kleinere plaatsen is het geluid gauw te hard en een beproeving voor de omwonenden als het elk kwartier of half uur klinkt. De heer Colmjon heeft om enkele opmerkin gen van de heer De Jong moeten „glimla chen". Ten eerste vat het verkeer betreft (dat men terwille van het klokkenspel zou moeten stilzetten) en ten tweede om het gemeen schapsgevoel dat een carillon zou wekken. „Ik geloof", aldus de heer Colmjon, dat het in het overwegend Gereformeerde Ries sen heel wat verdeeldheid zou brengen. En ik blijf erbij dat de rage van overal carillons aan te schaffen sedert 1945 niet meer dan een mo deverschijnsel is, aangewakkerd door de klok kengieters en beiaardiers, hetgeen geen sik kepit met cultuur heeft uit te staan. Ondanks verschillende standpunten tussen De Jong en hemzelf meent de heer Colmjon dat zij het samen veel meer eens zijn dan de Jong denkt. De heer Colmjon blijft van mening dat „het helemaal niet aanbevelens waardig is dat ons land overdekt wordt met carillons Het moet iets bijzonders blijven en niet iets alledaags worden en hij blijft dus zijn bezwaren tegen een carillon in Rijssen met klem handhaven. Het diploma Typen werd behaald door: Ans Sok. Dini Mensink, Janneke Krejenzang, Dini Jansen, Dini ten Wolthuis, Ans Baan, Freek Baan, W. Goossen, H. Steenbergen, E. Voort man, J. Titirloloby, Jobrine Samar. Zij werden opgeleid aan het instituut „Ries sen" door mej. Ras en de heren Ligterink en Van der Stouw. Aan de Chr. MAVO-school slaagden deze week voor het ULO-dipioma (3 jarig) de vol gende kandidaten: Jetty Baan, Wim Baan, Jenny Beunk, Bertus Brunnekreef, Bennie Es- huis, Ina Harbers, Jan ter Harmsel, Johanna Koster, Liesje Sahertian, Jenny Valk, Evert Voortman, Willy Uneputty, Henk Wemekamp en Gerrit Wolfs. Slechts een kandidaat werd afgewezen. BENOEMD Onze plaatsgenoot H. G. J. Wil mink werd benoemd tot leraar aan de lagere technische school te Veendam. De fa Meulenbelt, die voor enkele maanden gedupeerd werd door het feit dat haar zaak tot aan de grond toe afbrandde, zal binnenkort een noodwinkel openen op het parkeerterrein gele gen aan de Wierdensestraat-Watermolen. Afgelopen week heeft de heer Meulenbelt de finitief antwoord ontvangen dat de zaak „rond" is. Al geruime tijd was het gemeentebestuur aan het onderhandelen met genoemde firma over een noodoplossing. De noodwinkel die momen teel in Apeldoorn in gebruik is, zal deze week worden afgebroken en naar Rijssen worden overgebracht. De heer Meulenbelt acht het on waarschijnlijk dat het noodgebouw nog voor de Pinksteren in gebruik kan worden genomen. Het oude pand, waarvan alleen de muren nog overeind stonden, is inmiddels met de grond ge lijk gemaakt. Architect G. Scheppink uit Rijssen, die op dracht ontving een nieuw zakenpand te ontwerf- pen, heeft het ontwerp bijna gereed. Wanneer met de bouw kan worden begonnen is nog niet bekend. Ds. H. Goedhart van Rotterdam-Delfsha- ven, die vorige week werd beroepen door de Ned. herv. kerkeraad, zal dinsdag 28 mei een bezoek brengen aan Rijssen. Ds. Goed hart hoopt 's avonds om half acht voor te gaan in een dienst die gehouden zal worden in de Schildkerk. ADVERTENTIE ALLES ONBEPERKT ASSURANTIEKANTOOR Telefoon 2269 b.g.g. 2892 of 05704-257 De medische dienst voor het komende week einde wordt waargenomen door dokter J. A. de Jong, De Ruyterstraat 19, telef. 3000. De veeartsennijkundige dienst wordt waar genomen door dokter H. Picard, Eikenlaan 10 te Wierden, telel. 05496-1298. De Ned. herv. kerkeraad heeft gisteravond, in de vacature van ds Van 't Ende, opnieuw een beroep uitgebracht op ds. E. M. Bakker van Tholen. Twee weken geleden bedankte ds. Bakker voor het op hem uitgebrachte beroep. Op vrijdag 7 juni organiseert de atletiek- afdeling van Sportclub Rijssen een Bingo- avond voor alle Sportclubleden, met even tueel dames, c.q. heren. De aanvang is gesteld op half acht 's avonds in het clubhuis op de Koerbelt. Zoals bij de meesten wel bekend is, is Bingo een gezelschapsspel waar aan door velen tegelijk kan worden deelge nomen. 25 mei: Ledenvergadering E.R.K.V. Café Struik, 6 uur. 4 juni: R.M.C.-rit. Veemarkt, half acht. 8 juni: Buiten-excursie met filminstructie, Filmclub Rijssen. 25 juni: R.M.C.-rit. Veemarkt, half acht. 1 juli: Filmclub Rijssen, bespreken opnamen van 8 juni. Kantine Omefa, 8 uur. 13 augustus: R.M.C.-rit. Veemarkt, half acht. 17 september: R.M.C.-rit. Veemarkt, half acht. 8 juni: Speeltuindag Margriet (opening rol- schaatsbaan)Lentfertsweg. 29 mei - 12 juni: Tentoonstelling Oudheidka mer. V.m. hotel de Kroon. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zake, kamer 7, boven, vóór maandag 5 uur. x NED. HERV. GEMEENTE. GROTE KERK. 9.30 u. Ds. A. M. van der Nt it van Nijver- dal. 15.00 u. Ds. H. de Bie van Wierden. WESTERKERK. 9.00 u. en 10.45 u. Ds. J. de Lange. 19.00 u. Ds. H. de Bie van Wierden. GEREF. GEMEENTE. NOORDERKERK. 9.30 u. en 15.00 u. Ds. A. Bregman. 19.00 u. Ds. H. Ligtenber- van Genemuiden. ZUIDERKERK. 9.30 u. en 15.00 u. Ds. H. Ligtenberg van Ge nemuiden. 19.00 u. Ds. A. Bregman. GER. KERK BOOMKAMP. 9.30 en 15.00 u. Ds. H. Brinkman. GER. GEM. IN NED. ESKERK. 9,30 u., 14.30 u. en 18.30 u. Leesdienst. OUD GER. GEM. BEVERVOORDE. 9.30 u., 14.30 u., en 19.00 u. leesdienst. OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK. 9.30 u., 15.00 u. en 19.00 u. Ds. J. W. Slager. NED. PROTESTANTENBOND. 10.45 u. Ds. J. H. Bokhove van Neede. DINSDAG 28 MEI. GROTE KERK. 19.30 u. Ds. H. Goedhart van Rotterdam- Delfshaven. ZUID-OOST-MOLUKSE PROT. KERK 10 uur ds. P. Vader van Schoonhoven.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 1