Gemeente gaat effecten uit dr. Stokkersfonds verkopen Toneelgroep zorgde voor goed toneel NEDERLAND FAVORIET TEGEN FRANKRIJK Riessen vuur zo n zestig zeuwntig jaor terugge Voor vernieuwing Schildtoren Bruggen van Nederland Weekblad voor Rijssen de krant die gespeld wordt Vrijdag 26 april 1968 Pagina 5 Clubhuiswerk Rijssen °drk3ernlaat j Zuid Goed voor de huid het gehele jaar door Geslaagde ontspanningsavonden PJGO München heeft een j ugendstilmuseum Laatste nederlaag dateert van 1965 ng van 28 maart heeft de de raad dan ook voor hiertoe over te gaan Vprlrnnn ïnrluctr In de vergadering van 28 maart heeft de raad besloten tot beschikbaarstelling van een crediet voor de vernieuwing van de toren van de Sdhildkerk. Zoals men wellicht weet is de toren bij de Ned. Herv. Kerk op het Schild eigendom van de gemeente Rijssen. Het col lege van B. en W. heeft de raad mededeling •gedaan dat de financiering nogal moeilijk- IbecUni" •gscr.;, Torh if h«t ge kennelijk van plan het 'voo..nen';en ae ro-cn te doen vernieuwen ie leaüaeren. In de verkoop van de effecten van het Dokter Stokkersfonds meent men een (gedeel telijke?) oplossing te zien. Het college stelt In de huiskamer van het clubhuis „De Schöppe" kwam het bestuur van de Stichting „Clubhuiswerk Rijssen" voor een vergadering bijeen. Na een kort ope ningswoord door de voorzitter, kreeg de hoofdleider het woord. Aan de hand van een activiteiten overzicht bracht hij de gevolgde werkwijze van het afgelopen seizoen naar voren. Volgens hem is het huidige werk volledig uit zijn jasje gegroeid, zodat het tijd wordt dat het werk zo spoedig mogelijk een nieuw jasje aangemeten krijgt. De fase van het opbouwwerk is voorbij. Het is zaak om meer aandacht te gaan besteden aan de kwalitatie ve verbetering in het geheel. De jeugd is dy namisch en men zal steeds weer moeten pro beren met deze dynamiek rekening te hou den. Het clubhuiswerk zal daarvoor telkens nieuwe activiteiten moeten ontplooien. In zijn prognose voor het komende winterseizoen zou den er mogelijkheden zijn voor 40 clubs met een bezetting van ca. 800 deelnemers. Momen teel zijn er 29 clubs met mogelijkheden voor ca. 500 deelnemers. Er zal gestreefd moe ten worden naar een werkwijze, die het mo gelijk maakt dat er een goed contact ont staat tussen clubbezoekers en leiding ener zijds en anderzijds de ouders. Psychologisch zitten we momenteel niet goed. In het winter seizoen hebben we teveel jongelui moeten af wijzen vanwege plaatsgebrek. Dit werkt niet animerend, omdat de afwijzingen als irreëel opgevat kunnen worden. De hoofdleider be dankte het Bestuur voor de wijze waarop ge durende ruim twee jaar hem vrijheid van han delen verleend was. Volgens hem was er spra ke van een goed samenspel tussen bestuur, dagelijks bestuur, hoofdleider en vrijwillige lei ding. Alleen daardoor is het mogelijk gewor den het clubhuiswerk in Rijssen een door velen gewaardeerde plaats te geven. Hierna kwam men tot een goed gesprek over de di verse activiteiten met alles wat daaraan verbonden is. De voorzitter deelde daarop me de, dat de Paasactie succes heeft- gehad. Waarschijnlijk zal de kas met ca. f. 700,- ver sterkt kunnen worden. In de maand juni zal er een huis-aan huis collecte worden gehou den. Daarvoor werd een collectecommissie be noemd. .Het huisvestingsprobleem had tijdens deze vergadering alle aandacht. Er is momen teel een goed overleg gaande met het college van B. en W. Dit overleg is nog niet ten ein de. Staande de vergadering werd een voorlo pige huisvestingscommissie benoemd. Zater dag 20 april zullen een aantal bestuursleden «n hoofdleider de algemene vergadering bij wonen van de landelijke vereniging voor Clubhuiswerk. Bij deze vereniging in de Stich ting aangesloten. Op deze bijeenkomst zal vooral aandacht besteed worden aan de com municatie tussen het landelijk en plaatselijk bestuur. Verder werd nog besloten dat er no- geveer half mei een avond zal worden gehou den ter opluistering van het winterseizoen 1967-1968. Voor deze gelegenheid zal er tevens een driedaagse tentoonstelling van schilderij en, beeeldhouwwerken en modeontwerpen ge houden worden. Verder zal er een tentoonstelling zijn van de door de clubhuisbezoekers zelf ver vaardigde werkstukjes. Vervolgens sloot de voorzitter de vergadering waarbij iedere aan wezige actief betrokken werd. de raad dan ook voor hiertoe over te gaan met uitzondering van de aandelen W.M.O. (Waterleiding Mij Overijssel). Het betreft de volgende effecten: A Aandelen. Nominaal Naam fonds f. 500,- Algemene Bank Nederland f. 3.000,— Zouit-Organon. f. 5.000,-'- 6#/o Preferente Aandelen Unilever. i.::30," Philips. bOO, - Nationaal Bezit K.1C.S.M' f. 800,- V/ilton-Bronswerl:. f. 2.100,- Gist-Brocades. f. 1.000,— Koninklijke Rotterdamse Lloyd f. 300,- Centrale Suiker Mij. f. 3.000,- Holec. f. 3.700,— Van Gelder en Zn. f. 1.700,- Verenigde Machinefabrieken, f. 1.600,— Deli Mij. f. 1.000,— Nijverdal-ten Cate. B. fr. 25.000 Preferente Aandelen Belgische Spoorwegen. B Obligaties. Nominaal Naam fonds, f. 13.000,— 3obligaties Ned. 1937. f. 18.000,— 41/t,/« obligaties Ned. 1959. f. 1.000,— 3V2°/o obligaties Ned. 1947. f. 1.000,— 7Vt*/i obligatie 1966 Ned. Herv. Stichting voor Zenuw- en Geestes zieken. f. 14.800,- 2,/2°/o obligaties Ned. Grootboek Na tionale Schuld. Uitbreiding parkeergelegenheid Nabij het Stationsplein is onvoldoende par keergelegenheid. De directeur van gemeente werken de heer H. N. Hollander heeft een voorstel ingediend om dit probleem op te los sen. Naai de mening van B. en W. is het meest geschikte voorkomende plan het parkeerter rein hoek Stationsplein-Molenstalweg waar parkeergelegenheid is gepland voor 25 auto's. De totale kosten hiervan worden geraamd op f 15.870.-. B. en W. adviseren de raad het benodigde crediet beschikbaar te stellen. Van schuur tot garage Door de bewoners van de gemeentewonin gen Dokter Stokkersstraat 27 en 29. is ver zocht de schuren achter hun woningen te ver bouwen tot garageberging. De totale kos ten hiervan worden geraamd op f 8.295.-. Re kening 'houdend met een 6V2 pet 40-jarige an nul bedraagt de huur f 28.- per maand per garage. B. en W. stellen de raad voor hiervoor het benodigde crediet beschikbaar te stellen. Nieuwe vrachtwagen Tex.gevolge van een verkeersongeval is de DAF vrachtwagen, sedert 1961 in gebruik bij de dienst gemeentewerken, niet meer te ge bruiken. B. en W. zijn van mening dat een nieuwe vrachtwagen aangeschaft moet worden waar van de kosten worden geraamd (exclusief bovenbouw) op f 24.800. B. en W. stellen de raad voor het benodigde crediet hiervoor be schikbaar te stellen. De Wellehof wordt uitgebreid Door het bestuur van de Grietje en Jan ter Horststichting" is besloten om het bejaarden tehuis de Wellehof uit te breiden door vergro ting van het hoofdgebouw met 16 bedden en door de bouw van 26 woningen. Voor deze uitbreiding die zal ge schieden in de premiesector is een geldle ning van f 1.200.000.- nodig. Deze lening kan worden verkregen van de Stichting de Nuts- spaarbank te Almelo tegen een rente van 6 5/8 pet, koers 100 pet. aflossing in 40 jaar lijkse termijnen, halfjaarlijkse rentebetaling en voorts onder de voorwaarde dat de betaling van rente en aflossing door de gemeente wordt gegarandeerd. Door het bestuur van de Griet je en Jan ter Horst stichting is verzocht de ver eiste garantie te verlenen waartegen B. en W. geen bezwaar hebben. Het verlenen van de ga rantie heeft aldus B. en W. in een nota aan de raad geen invloed op de financiering van eigen investeringen. B. en W. stellen voor de garantie te verlenen. Verkoop industrieterrein Door de heer A. ten Berge Dannenberg 32 is verzocht hem een gedeelte van het industrie terrein gelegen aan de Wattstraat te verkopen. Het betreft een terrein groot ongeveer 1535 m2 B. en W. stellen de raad voor tot verkoop te besluiten. Oe koZvC.1 van o'e realisering var. bei ste gedeelte van oe parkeerplaats bij rat winkelcentrum Zuid en het aanleggen van het trottoir aan de westzijde van de v.d. Broek straat worden geraamd op f 51.200.-. Het aan te leggen gedeelte van deze parkeerplaats zal mede dienen voor de binnenkort te openen Zuiderkerk. B. en W. stellen de raad voor het benodigde crediet beschikbaar te stellen. Geen nieuwe stencilmachine Door de raad is een crediet beschikbaar ge steld voor de aanschaffing van een machine waarop electronisch stencils kunnen worden vervaardigd. Alvorens tot aanschaffing over te gaan heeft de machine enige tijd proef gedraaid, waar bij gebleken is dat deze machine niet is be vallen B. en W. schrijven althans aan de raad: Aangezien op een electronisch stencil geen wijzigingen kunnen worden aangebracht geeft dit in de praktijk nog wel eens aanlei ding tot moeilijkheden. Het college acht het in verband hiermede economische niet verantwoord om tot aan schaffing over te gaan, zodat de raad wordt voorgesteld het besluit hier op betreking hebbend in te trekken. Een niet alledaagse opdracht kreeg de Koperwerker Karl Posselt: de tsaren- kroon van Paul I te kopiërendie Catha- rina II de Grote van Rusland, 200 jaar geleden in opdracht gaf. Posselt geldt als een specialist voor kronen en histo rische sieraden. Vanzelfsprekend stelde kostbare parels en andere edelstenen, zoals deze het origineel sieren, ter be schikking. Het is alles namaak, maar 't vuur ervan is praktisch gelijk aan dat van de echte diamanten, robijnen en smaragden, vervaardigd in Neugablons (Duitse Bondsrepubliek)waar de eens de opdrachtgever geen 7500 briljanten, tzo beroemde Gablonzer thans Tsjecho- Slowakije) Glas- en Sieradenindustri* na 1945 gevestigd werd. Posselt gebruikt bij het werk verschillende afbeeldingen- en beschrijvingen van de kroon, om een in alle details origineelgetrouwe kopie te leveren. Het pronkstuk zal later in verschillende landen geëxposeerd ivor- den. ADVERTENTIE De jaarlijkse ontspan- "ien na vooraf bloemen te hebben gestuurd en eist een beloning in de vorm van een zoen NOTTER ningsavonden van de afdeling Notter- Zuna-Rijssen van de PJGO, die vrijdag en zaterdagavond in het gebouw Irene te Notter werden georganiseerd, zijn ook dit keer weer een groot succes ge worden. Voor een groot deel is dit te danken aan de toneelgroep van de afdeling, die beide avonden met veel succes het blijspel in 3 bedrijven van P. Joh. Zonruiter Romance rond art. 17" voor het voetlicht bracht. Was er soms een kleine hapering dan zorgde de geroutineerd heid van de oudere spelers ervoor dat dit bijna niet werd opgemerkt zodat het talrijke publiek dat beide avonden aanwezig was heeft genoten van goed toneel spel en de lachsal vo's waarmee zij reageerden bewezen wel dat het stuk ook wat inhoud betreft in de smaak viel. Een groot deel van het succes dankte de groep zeker, aan de goede leiding van de heer De Jong uit Nijverdal, terwijl het grimé werk bij mevr. Eelveld-Manee in goede han den was. Voor een passende toneelaankleding had gezorgd de firma Wolters uit Rijssen. Het stuk speelt zich af in een Nederlandse badplaats 'waar in een hotel hun intrek heb ben genomen een zakenman Gerard Bras- pot (H. Mensink) zijn vrou Annet (mej. M. Nijzink) en hun dochter Sonja (mej. L. Boode), welke verliefd is geraakt op Renee Wezeling (W. Bremmer) die zich uitgeeft vooi de zoon van welgestelde ouders maar die in werkelijkheid een hoteldief blijkt te zijn. Juist als ook de heer Frederik Dibbets (J. Rotman) een gepensioneerd ambtenaar met zijn vrouw Alida (mevr. Oolmen) oom en tante van de familie Braspol, hun vertrek in het hotel nemen, komt Sonja thuis waarbij blijkt dat zij in het water is gevallen en gered is door Sjef Haanstra een monteur. Deze komt 's avonds zijn opwachting ma- Volgens art. 17 van het strandrecht, van Sonja. Deze weigert echter bijgestaan door haar moeder en tante. Verschillende lachwekkende situaties doen zich hierna voor o.a. als Frede rik Dibbets een zwembroek heeft gekocht en les krijgt in droogzwemmen van Lenie het kamermeisje (mej. D. Mensink) maar hier bij betrapt wordt door zijn vrouw, wat geen gemakkelijke dame blijkt te zijn, en telkens probeert haar man onder de duim te houden. Het happy end komt als Sjef bijgestaan "*ctÖ6r het kamermeisje Lenie,, die broer en zuster zijn en wiens vader eigenaar van het hotel is, Renee Wezeling als hoteldief ontmas keren. Sjef doet nu afstand van zijn beloning vol gens art. 17 van het strandrecht, maar Son ja is hiervan niet gediend, en werpt zich nu vrijwillig in zijn armen. Beide avonden werden geopend door de presidente van de afdeling mej. Bakker. Tot bruikelijke verlotingen met tal van fraaie prijzen. Een in de villa van Franz von Stuck te München gevestigd museum is onlangs geopend met een tentoon stelling van werken van deze schilder, een van de bekendste vertegenwoor digers van de ,,Jugend"-stijl. De tentoonstelling duurt tot augustus Zij is van dinsdag tot zaterdag van 10 tot 17 uur en elke zondag van 10 tot 13 u geopend. Toegangsprijs voor volwassenen: één Mark. Aanstaande zaterdag zal op het Excelsior-terrein op de Koerbelt de wedstrijd tusse» de zaterdagelftallen van Nederland en Frankrijk gespeeld worden. Deze wedstrijd wordt telkenjare gespeeld in het kader van het drielandentoernooi, waaraan deelgenomen wordt door België, Frankrijk en Nederland. Inzet is de befaamde Coupe Fernand Canelle, een blok marmer met daarop een groepje voetballers. Deze Coupe werd in gesteld door de Franse voetbalbond. Zonder te overdrijven mogen we gerust vaststellen dat het Nederlandse team meestal favoriet is, al zijn verrassingen in het drielanden toernooi nooit uitgesloten. In 1965 leed het Nederlands elftal bijvoorbeeld een 5-0 neder laag tegen de Fransen. Dit was voor de onzen meteen aanleiding om het tot dat moment gespeelde stopperspilsysteem te vervangen door het 4-2-4-systeem. Ook zaterdag zal de Nederlandse ploeg, evenals overigens de Franse, 4-2-4 spelen. In het Franse elftal zitten enkele spelers die een goed partijtje voetbal kunnen weg geven. De kleine Dumolin bijvoorbeeld is be rucht om zijn verrassende spel, maar hier staat tegenover dat de Nederlandse verdedi ging geen krimp zal geven. Kregen de Fran sen echter doelrijpe kansen, dan benutten ze die in het verleden meestal ook. Een Fran se speler die ook nogal opvalt is de midden veldspeler Legrand. Deze Parijzenaar zal on getwijfeld ook zaterdag weer als excellente schakel tussen voor- en achterhoede fun geren en dat kan verrassingen opleveren. De Franse doelman, Corbel heeft in het verle den goed werk laten zien en het zal ons be nieuwen of de Oranjevoorhoede hem deze mid dag zal kunnen laten vissen. In het Nederlands elftal staan diverse rou tiniers opgesteld, maar er zijn ook weer nieu we gezichten bij. In de verdediging treffen we bijvoorbeeld de Zwart-Wit speler v.d. Gies- sen aan. Deze Rotterdammer kan voortreffe lijk verdedigingswerk laten zien en zal me nige Franse aanval af kunnen slaan. Op het middenveld van de Nederlanders opereren Den Rooyen en Kiel, terwijl in de voorhoede on der andere Slagboom is opgesteld. We hebben de Nederlandse ploeg jongstle den dinsdag zien trainen in het KNVB-sport- centrum te Zeist. De spelers zijn vol goede moed, al vertrouwde trainer Evert Sterk ons toe: Lachen doen we zaterdag pas"./Naar onze mening is deze Nederlandse teamforma tie qua moreel niet te kloppen. De spelers zul len vechten voor de overwinning. De grote vraag is en blijft echter hoe sterk het Franse elftal zal zijn. Gezien de ervaringen in een recent verleden, welke wij hierboven reeds memoreerden, is een verrassing nooit uitge sloten. Momenteel heeft Nederland echter de Coupe in haar bezit en ons elftal zal alles op alles zetten om het bezit hiervan weer een jaar veilig te stellen. Al met al gaat het zaterdag een boeiende j wedstrijd worden op de Koerbelt, een wed- w een dinge weelt neum'n woer at de Riessenders, en dan vuural de vrouw- leu, de leste joarn wat in veraanderd zeent, dan is 't wa in 't gennege wat ze an de hoed hebt, de kleere. De oolder- wetse drach geet er heelmoale oet, en 't is a zo veer, dat aj oawer twentig joar wier komt, dan zeej der gin eene meer met loop'n. Iej küent ze non a hoaste op de vingers van de baejde haane teln, de vrouwleu van vieftig tot zestig joar dee 't nog an hebt. En oonder de vieftig zeej der gin eene meer met. Aj züens in de koarke roond kiekt, dan zeej «lleene nog meer vole wiewe dee at de oolder- wetse Riessender drach nog dreangt. Tn toch is dee drach vuur de vrouwleu zo mooi, vuur al at ze 't pak mooi an hebt sn dan dee mooie musse op met bree kaante der an, n' mooi knup deuk'n um n' haals met 't goolne slot, en goolne beln in de musse, jonge wat wiej dan nog mooier hem'n. Wam ze in n' row dan stüen eur 't zwarte pak ook good met de dichte musse en 't zuiveren slot en de beln. En at nen heeln nüesen wes, n' zwatn dook der oawer hen, nen zet. Ook a verskilnd woer noa atte in de familie wes. En zeet non ees, allemoale loopt ze met dee flisterdinge an, woer aj hoaste duur hen küent kiek'n, en dan zo kot detter de kneene oonder hen komt. Toen ham ze goo degelijke eegns gebraejde kousen an, woer at ze joarn met kon'n, en zatter ees n' klaen geatjen in, dan word det goaw wier e'stopt, meer non met dee nijlons mun'n der hoaste iedere wek- ke nieje kousen kom'n, umdet ze der ne led der in hebt zo as ze zengt. Dee dinge van rechtevoort küent nog neet lien at ze good wordt an e'pakt. Aj vandaage an n' dag biej de vrouwleu in de kleerkassen kiekt, dan hangt ter zo vui le in, det ze smangs neet weet 't wat ze an xeült trek'n. en dan dürvet zo nog te zeng'n ést ai aiks hebt. Nee dan vrooger, asse dan eenmoal 'n good zwart pak (jak en rok) kreeng'n met 't annem'n of trouw'n dan ham ze der heur heele leaw'n wat an. Inplaatse van dee dunne dinge van non, dee heur flodderd um 't gat, har ze toen nen goon boajnen rok an, doar oawer nen ge- streepten rok, en doaroawer wier ne ge- bleumden of nen damasten rok, en dan kreeg iej nog n' rok van 't pak. Ze stün'n dan wa 'n betje stiefoet, en ze wol'n heur ook wal ees noa skreew'n op n' vromden, „dee meid hef vijf - zes rokken aan", meer det mog um neet heendren. Non muj neet vroag'n of ze vuile van dee kleere harn. Ho nee, ze ham n' bes pak, n' oetloops pak, en heur daagnse spil. De genne ge dee at 't wat better doon kon'n harnook nog n' gekleurd pak, meer dan heult ook wal op. Aj non denkt det de vrouwleu vrooger biej elke gelaeg'n haejd heur beste spil antrok'n, den heej 't mis. Det was alleen op zuendag en biej apatte daage atter wat biejzuunders wes. Nem iej non bevuurbeeld n' tween Poas- kedag. Hemmelvoort en n' tween Peenkster- dag, of asse in de wekke ees oarns hen mon'n dan bleef 't beste pak in de la van de kaste of kabenet en treuk'n ze heur oetloops pak an. Wier at ze, zoo as de oole leu zean'n: ,,Bes met kon'n doon". Der oawer hen harn ze nen freesken skülk, en asse mon'n Tow'n nen zwat gestreepten. Oonder 't jak wor aalt ne krop-lappe dreang of n' zummezetje. In thoes har ze gewoonlijk gin jak an, as se teminste drok warn, meer leup'n ze ge woon in n'hemd troklbf de krop-lappe met nen blauw'n skoeterd vuur, en asse heel smeerg woark harn dan nen jut'n koeterd, en dan nuuln of kloompe an de veute. Mon ze echter ne boskop doon dan worder 't jak gaaw oa wer hen e'trok'n, met nen frjesken skülk vuur, en dan wam ze kloar. Ne boskop'n taske zo as rechtervoort de wiewe in de haane hebt asse boskop'n doot, dee zag iej vrooger ook nin. Later wa toen harn ze ne boskop'n maane, doar zat n' heng sel an ze det ze ne an n'oarm kon hang'n en twee klapdeksel der op. Ook harn de vrouwleu in dee joarn gin tasje züens asse noa de koarke gong of asse der ees oet wol'n. Nee doar moej neet umme kom'n, det har al- leene de deftighaejd. Ze harn allemoal nen noazak op woer at ze als in op boargen. Gong'n ze noa de koarke dan leup'n ze, met 't koarkbook met de zulvren krap, in de haane. Ook nom'n de oole vrouwleu 's wean- ters allemoale ne stoawe met, want verwoar- mege zo as non in de koarke, wes ter nin. Wal koej de meeste meaks asse ees ne keer boet'n Riessen gong'n zeen loop'n met n' klaen meanken an n' oarm, wat ze n' spoer- meanken num'n, en woer ze n' stuk'n brugns of zo in harn. Meer um op det boskop'n doon terugge te kom'n dan kwam gewoon n' skülk an te pas- se. Den wor op e' nom'n met de eene haane, en dan worder van als in opstopt van bos kop'n tot brood en stoete too. Doar warn de wiewe zo heanig in en iej kon ze dan ook ge regeld zeen loop'n asse eawn gangs ham e' wes, met n' skülk in n' eene'n oarm. Mon'n ze vuil boskop'n haal'n, en kon ze 't in skülk neet hooln, dan moster de kruuwaage an te passé kom'n woer at ze als in deenn'. At be vuurbeeld de keerls pas e'buurd ham, en iej kwam'n doar dan biej de coöperatie in n' Hoareane, wier ze aalt Niej'n Weenkel teeg'n zeann', dan stuender riegels kruuwaag'ns, en zat'n de wiewe bin'n op de baankn te wog- gen tot ze an de buurte warn. Behalve de wiewe van de kaante van de Höfte of, dee zag iej nin. Meer det kwam zo. Doar woon'n der eene, ,,Dieks van Pekkelhearing wes zin skeeldnaam, den haaln vuur de hele buurte de bosskop'n, woerte dan n' poar cent vuur kreeg, umdet de leu dan zelf neet gangs hoow'n, en neet hoow'n te woggen in n' weenkel. Dee at noa Dieks an de buurte warn, harn der nen lelken hekel an, want dee mon'n aalt nen zet woggen van woer ziej miej. Met de keerls en jongs west net as met de vrouwleu dee zat'n ook neet zo in de kleere as rechtevoort. Dee kreeg'n ook met t'an- nem'n pf trouw'n n' zwat pak en doar wam strijd die verrassingen kan opleveren, maar bovenal een wedstrijd met spelers die het uitkomen in een nationaal elftal nog altijd als een eer beschouwen en zich dan ook voor honderd procent willen inzetten om die eer te verdedigen. Enkele statistische gegevens: Van de tot nog toe gespeelde wedstrijden tegen Frank rijk won Nederland 12 keer, speelde 1 keer gelijk en verloor 2 keer. De Coup Femand Ca nelle kwam reeds 10 keer in het bezit van Nederland. Vorig jaar versloeg Nederland Frankrijk met 5-2. Bij het ter perse gaan was de opstelling van het Ned. elftal nog niet bekend. In ieder ge val zullen de volgende spelers wel van de partij zijn: Doelman Vlaanderen van Zuid vogels, Gouman van Heerjansdam en Schin kel van Go Ahead, Kiel van Go Ahead en Den Rooyen van SSC '55. Diepenveen van DOVO Kalden van PPSC, Slagboom van de Zwerver, Pluimgraaf van Quick Boys en Van de Gies- sen van Zwart-Wit '28. Postzegelnieuws Tot 25 mei worden bijzondere post zegels met toeslag uitgegeven: de Zomerpostzegels. Dit jaar zijn ze ex tra bijzonder, want het onderwerp is een van de dingen, waarom ons land over de hele wereld bekend is. De Nederlandse bruggenbouw krijgt in de nieuwe reeks Zomerzegels ge stalte door prachtige afbeeldingen van vijf bruggen, van de oudste tot de allernieuwste. Deze postzegels worden uitgegeven met de volgende frankeerwaarden en toeslagèn: 12 plus 8 cent, 15 plus 10 cent, 20 plus 10 cent, 25 plus 10 cent, en 45 plus 20 cent. Een complete bruggenserie kost f 1.75. De kunstenaar Rein Draijer is er op voortreffelijke wijze in geslaagd vijf beroemde bruggen uit te beel den: de soliede, van oorsprong Ro meinse, Sint Servaasbrug in Maas tricht, de charmante Magere Brug van Amsterdam, de reusachtige Spoorbrug over de Lek bij Culem- brug, de zakelijke Van Brienenoord- brug, die Rotterdam met het Zuiden verbindt, en de jongste brug van ons land, de indrukwekkende Zee- landbrug over de Oosterschelde. Zomerpostzegels worden verkocht om instellingen te steunen, die hulp aan de medemens en cultuurbevor dering beogen. Daarom kunnen deze bruggenzegels, als er heel veel ver kocht worden, bruggen naar méér le vensvreugde zijn. Van dezelfde bruggen zijn prent briefkaarten verkrijgbaar naar fo to's van Cas Oorthuys. Deze kaarten zijn ook gebruikt voor de maximum series (kaarten met overeenkomstige postzegel op de beeldzijde en spe ciaal stempel). Verder is er een geestige gekleur de kleine-dieren-serie naar krijtteke ningen van Patricia Dorst, die voor al ook bij kinderen in de smaak val len. Beide soorten worden verkocht in series van vijf voor f 1.— per serie. De maximumkaarten kosten f 4. per serie. Ook in onze gemeente kan men Zomerzegels en kaarten kopen. De huis aan huis verkoop van de Zo merpostzegels eindigt 25 mei. Riessender vrouwleu en jongs dee 't kissentuug hebt an e'trükn. ze heur heele leaw'n met in de punt'n, of 't mos eur wa te klaen worn. Dan warn ze ook meteen kloar asse ees ne groowe harn. Vuur 't weenter, zo asse non nen jas hebt, harn ze n' duffels buis met veterbaand der langs. Het zwatte pak harn zo ook an noa de koar ke, meer zo gaaw asse wier in thoes wam, word oete'trok'n en gong de mesjesterse bok- se an met n' gewoon zwat buis, det neet van de zelfde kwaliteit wes as eur beste pak. Op 't heufd harn ze ne zwatte ziede pette of ne ge wone zwatte pette, en as ze rouw'n mossen deen de meesen doar nog een zwat drufken an, In plaatse van zo as non nen boord umme, worder gewoon n' boezeroen e'dreang'n met n' smal buerdjen, en wat harn doar dan nog n' zwat befke, met knuepkes of striks, biej vuur. An de beene blauwe of grieze zükn, eegn gebraejden dan natuurlijk, en dan n'poar skoone woer at ze ook joarn met kon'n, want iej mun neet rek'n, dat ze net as non ieder joar neeje skoone koggen. Det zatter neet an. 's Weenters leup'n de oole keerls allemaale met kloompe an, ook noa de koarke, det wes woarmer. Atter wat apats wes, of asse noa 't meak'n gong of ook met apatte daage, dan lüp'n de jonge keerls gewoon in heur oetloopspak. Det wes ne mesjesterse bokse en n' zwat buis. Vuur gewoon oawer dag en oonder 't woark wor ne oole mesjesterse bokse dreang'n, met n' oold boezeroen en kloompe, en op 't hüewd ne oole pette, den at biej wat glum van vettighaejd. Zo zeej wa, de leu verdeen'n in dee joarn neet zo vuelle as van daage an n' dag, meer ze warn ook met meender te vreane, want ze wussen neet aans. Took'n wekke veeerder, Getjan.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 5