Excelsior moest vele problemen oplossen voor interland tegen Frankrijk Sunset komt zaterdag Jaarvergadering VVV Veilingmeester Jan Tijhof VVV-kas flink te weet spekken Filmclub besprak De Fiets Predikbeurten AGENDA ORGANISATIE IS THANS ROND Scrible-mieuws Burgerlijke stand Volgende week: Emmabloemcollecte WÊÊÊ Aldolem bespreekt het eigen werk OPBRENGST VAN SAKOR-COLLECTE VVV-vergadermgen munten uit in gezelligheid Clubhuiswerk kwam bijeen VEEMARKT Wm Vrijdag 26 april 1968 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Vastgelopen Rijssens hotel aanbevolen Jammer In de week van 29 april4 mei zal de jaarlijkse Emmabloemcollecte worden gehouden. De opbrengst komt in zijn geheel ten goede aan het werk van de plaatselijke kruisverenigingen. EHBO vraagt donateurs MARKTVERLOTING VREEMDELINGEN BESTUUR m. - I De collecte Sakor, voor de kinderbe scherming heeft opgebracht f 1112 Onafgehaalde prijzen worden vaak (te) duur gekocht Openingsrede Kaas uit het vuistje Voor de derde maal vond in Eszlingen bij Stuttgart 'n Euro pese fototentoonstelling plaats. Aan de „europafoto 68" namen fotogroepen uit 23 landen deel. Wat tot 15 april in het Eszlinger Alte Rathaus te zien was en aansluitend als reizende ten toonstelling door 17 Europese landen zal gaan, kan als hoge kunst der amateurfotografie worden aangeduid. Zoals bij de vorige tentoonstellingen in 1960 en 1964 werden ook dit maal geen afzonderlijke fotografen onderscheiden: gekwalificeerd werd het teamwerk van de groe pen. Voor de eerste keer ver leende de jury twee gouden me dailles: aan de jeugdgroep van de „fotoclub biebrich" (Duits land) en de „Bond van Sovjet- Russische Amateurfotografen". Onder de afzonderlijke werken viel ons op: Vissers repareren hun netten" Gerd Muller, Duits land (foto boven), en „De steni ge weg" van de Zweed Göte Abrahamson (onder). V orderingscommissie woonruimte Voetbalminnend Dijssen gaat met grote belangstelling een groots evenement tegemoet. Zaterdagmiddag wordt op het sportpark De Koerbelt op het terrein van Excelsior de in ternationale voetbalwedstrijd Nederland - Frankrijk (zaterdagvoetbal) gespeeld, waar voor, zo is in de voorverkoop duidelijk gebleken, enorme belangstelling bestaat. De organisatie is door de KNVB opgedragen aan Excelsior. Vanzelfsprekend heeft het actieve bestuur van deze grootste Rijssense voetbalclub deze opdracht als een eervolle beschouwd en er is alles gedaan om deze bijzondere gebeurtenis voor Rijssen (en omge ving) zo goed mogelijk tedoenslagen. Er heerst in Rijssen nogal wat misverstand over een aantal (bij)zaken over deze orga nisatie. In de VVV vergadering maandag in hotel Weitering gehouden werden kritische vragen gesteld: Op het Rijssense sportpark wordt een internationale match gespeeld daarvoor is Rijssen goed genoeg. Maar tij dens diezelfde matcih moet een vreemd" mu ziekcorps (Advendo uit Nijverdal) voor de muzikale opluistering zorgen en het banket dat officials en spelers wordt aangeboden is gepland in Deventer. Hoewel het VVV be stuur met de organisatie van het voetbaleve nement niets van doen heeft gehad ontstond toch de indruk dat het aan de bestuurstafel een vreemde zaak werd gevonden. Een ge beurtenis als deze is inderdaad een Plaatse lijk Belang. Rijssen had zich van de beste kant kunnen laten zien, en zie. nu gaan er kansen verloren. Een van de bestuursleden van de VVV die enigszins op de hoogte was van de gang van zaken, gaf zijn visie op deze affaire en zei van mening te zijn dat het name wat be treft de muzikale medewerkinng van Wil- helmina na meer overleg wel een oplossing mogelijk zou zijn geweest. Hoe zit dat nu vroegen wij de heer J Smeijers, voorzitter van Excelsior. Want het lijkt zo op het eerste oog inderdaad een vreemde zaak. Was Wilhelmina niet goed ge noeg? Is deze muziekvereniging gepasseerd? Was men niet bereid? Stelde men te hoge fi nanciële eisen? De heer Smeijers die (terecht) als een goed zakenman opkomt voor de belangen van ,,zijn" Excelsior stelt, om te beginnen vast, dat hij betreurt dat de onderhandelingen met Wilhelmina vast zijn gelopen. Inderdaad was het voor ons ook mooi geweest, dat een Rijs sense muziekvereniging bij deze bijzondere wedstrijd acte de presence had gegeven. Het heeft inderdaad vastgezeten op de financiën, Ik zeg niet aldus de heer Smeijers dat Wil helmina ons overvraagd heeft, nee, nee, maar de KNVB die ons een onkostenbudget toestaat heeft de ervaring dat muziekkorpsen overal in het land graag (belangeloos vaak) mede werking aan gebeurtenissen als dezen geven. Het gaat eigenlijk slechts om een betrekkelijk gering bedrag. Bij Wilhelmina geldt een be- stuurs afspraak dat men aan allerlei zaken feestelijkheden, manifestaties enz. medewer king wil verlenen voor f 150.-. Bovendien zou Excelsior nog ,,de muziek van de Marseillaise (Het Franse Volkslied) moeten betalen, waarvan de kosten f 25.- zou den zijn. De heer Smeijers heeft een gesprek gehad met de heer Webbink van Ter Horst en Co en met de heer Poortman, secretaris van de muziekvereniging. Excelsior is zover ge gaan dat men f 125.- heeft geboden maar daarvoor wilde Wilhelmina niet in touw ko men. De heer Webbink, lid van de commissie van toezicht van Wilhelmina vindt dat er niet zo veel aan de hand is. We zijn helemaal niet boos op Excelsior. Een bedrag voor een op treden is eenmaal vastgesteld en daarop kunnen naar zijn mening geen uitzonderingen worden gemaakt. Als Excelsior dit bedrag te hoog vindt, wèl, meent de heer Webbink, dan heeft deze vereniging gelijk een goedkopere vereniging aan te trekken. De heer Poortman vindt het ergens wel jammer. Verschillende leden van onze vere- ADVERTENTIE W POEDER - CREME - OLIE - ZEEP 55 Maandagavond hield filmclub Rijssen een bijeenkomst in de kantine van de Omefa. Het programma vermeldde het vertonen en bespreken van door de leden gemaakte films met als titel ,,De Fiets". Doordat ver schillende smalfilmers in tijdnood waren ge komen kon slechts één inzending worden be sproken. De rest van de avond werd gevuld met het vertonen en een geanimeerde bespre king van verschillende door een der nieuwe leden gemaakte films. Uit een en ander bleek weer dat het in het algemeen met de filmtech niek van de leden van Filmclub Rijssen de goe de kant opgaat. Op een nog nader vast te stellen datum zul len de overige inzendingen van ,,De Fiets" worden besproken. De eerstvolgende bijeen komst van de filmclub zal zijn op maandag 20 mei a.s; op deze avond zal een lezing wor den gehouden door drs. J. W. A. Schuurman met als onderwerp het smalfilmen. NED. HERV. GEMEENTE. GROTE KERK. 9.30 uur Ds G. Westland van Wierden. 15.00 uur Ds A. M. van de Neut van Nijver dal. WESTERKERK. 9.00 uur en 10.45 uur Ds J. de Lange. 19.00 uur Ds. Boogerd van Hellendoorn. GER. GEM. NOORDERKERK. 9.30 uur en 19.00 uur Ds A. Bregman. 15.00 uur Leesdienst. GEREF. KERK BOOMKAMP. 9.30 uur en 15.00 uur Ds Bos van Almelo GER. GEM. IN NED. ESKERK. 9.30 uur, 14.30 uur en 18.30 uur leesdienst. OUD GER. GEM. BEVERVOORDE. 9.30 uur en 19.Of uur Ds H. A. Vosman. 15.00 uur leesdienst. OUD. GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK. 9.30 uur, 15.00 uur en 19.00 uur Ds J. W. Slager. WED. PROTESTANTENBOND. 1».45 uur Ds J. H. Bokhove van Neede. niging hadden het een attractie gevonden aan deze internationale voetbalwedstrijd mede werking te kunnen geven. Maar we zitten niet 7,0 heel gemakkelijk. Pas is een deel van ons instrumentarium verbrand en een muziek bibliotheek bezitten we ook niet meer. Hij vindt een bedrag van f 150.- echt niet teveel, We moeten toch op een of andere wijze geld zien te bemachtigen? De voorzitter van Advendo is op verzoek van de heer Smeijers, (red), bij me geweest om te informeren hoe Wilhelmina zou reage ren als de Nijverdalse muziekvereniging zou optreden. De heer Poortman heeft gezegd: wij kunnen het voor minder niet, als Advendo het wel kan, nou dan is de zaak opgelost. Zo is de gang van zaken geweest. Wat be treft het feit dat de spelers en officials een banket wordt aangeboden door de KNVB in hotel De Wereld in Deventer en dat ook niet in Rijssen gelogeerd wordt vertelt de hr. Smeijers ons. Excelsior heeft in eerste instantie een Rijs sens hotel aanbevolen. De KNVB is echter van mening geweest, dat voor logies het KNVB sportcentrum in Zeist moest worden benut en dat het banket op de terugreis naar Zeist (Deventer) moest worden gehouden. Er is wat dit betreft geen enkel misver stand meer mogelijk. De heer Smeijers heeft de belangen van zijn vereniging behartigd en Wilhelmina was van mening, dat men niet I:on (wilde) afwijken van een ingenomen be- stuursstandpu.ru. Voor ons zijn er echter een aantal vragen overgebleven. Op bepaalde momenten en bij bepaalde gelegenheden moet Rijssen meer saamhorigheidsgevoel kunnen opbrengen. Naar onze mening heeft Wilhelmina of in ie der geval de commissie van toezicht, voor de NV ter Horst en Co een geweldige goodwill- kans en voor Rijssen en voor de onderneming verloren laten gaan. Enerzijds kan men het vreemd vinden dat de KNVB, zijnde een mach tig lichaam, een organiserende vereniging met haar onkostenbudget zo kort houdt, an derzijds kan men stellen dat de mening van de KNVB dat het voor een muziekkorps een ,,hele eer" moet zijn als men mag meewer ken aan een internationale voetbalwedstrijd, op zijn minst gezegd eigenaardig aandoet. Beatclub Scrible heeft tweede paasdag voor het eerst op een middag „gedraaid". Dit bleek een succes te zijn, grotendeels te danken aan de zeer goede muziek van de „Counts" uit Nijmegen. Scrible wil proberen ook op koninginnedag een beatfestijn te organiseren. Als dit door gaan zal deze middag verzorgd worden door „Nu-sect" of „Flux". Nu-sect wel bekend hier werkt momenteel veel in Duitsland. De groep heeft onlangs een lichtinstallatie aange schaft waarmee ze eventueel zullen optreden. „Flux" is als naam onbekend maar de spe lers zijn het zeker niet. Het zijn „de drie" van de vroegere Scouts uit Beverwijk. Zij zijn met een nieuwe drummer en onder een andere naam begonnen. Beatclub Scrible organiseert bovendien op 27 april (zaterdag) een dansavond met mede- werkeng van „Sunset", een zeven-mans-for- matie uit Enschede, die de laatste tijd veel bekendheid kregen in het westen van het land. 27 april, Beatclub Scrible, 7.30 uur St. Joseph- gebouw. 11 mei, Beatclub Scrible, 7.30 u St. Joseph- gebouw. 20 mei, Filmclub Rijssen, lezing over het fil men door Drs. J. W. A. Schuurman, Kantine Omefa 8 uur. 8 juni. Buiten-excursie met filminstructie, Film club Rijssen. 1 juli. Filmclub Rijssen, bespreken opnamen van 8 juni, Kantine Omefa, 8 uur. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, kamer 7, boven, vóór maandag 5 uur. GEBOREN: Janna Hendrika dv J Zandvoort en H van den Belt, Beatrixstraat 21, 17 april; Hendrikus zv G J Wessels en J Knol, J. ter HorstJHznstraat 30, 18 april. Jan zv A J Beverdam en A Bakker, Wier- densestraat 104, 19 apr.; Tonnis Leonard zv D N Boersma en H E Klevering, Kattenhaarsweg 25, 21 apr.; Gerrit Jan zv W Bouwhuis en J G Assink, Nijverdalseweg 71, 19 apr.; Jan zv G Bruins en J Leeftink, Esstraat 108, 21 apr;. Maria dv J Strokap en J D Harbers, Stations dwarsweg 20, 12 april, te Amlelo; Hermina dv H Harbers en G Rolleman, Dan- nenberg 73, 13 apr. te Almelo. Ondertrouwd: Gerhard Baan 57 j Rijssen, Gerard Terborchstraat 7 en Germa Arends 37 jr, Langedijk, Broek op Langedijk, Dorps straat 52, 17 apr.; Jan Ligtenberg 25 j Rijssen, J. ter HorstJH znstraat 11 en Johanna Kwintenberg 21 jr, Rijssen Vennekesgaarden 29, 18 apri.; Jan Willem van Losser 21 jr Rijssen Nijver dalseweg 21, en Margaretha Nijland 20 jr, Wier den, Enter, Julianastraat 38, 19 apr. Getrouwd: Fredrik Jan Bruins, 25 jaar en Willemina ten Hove 21 j Rijssen van den Broekestraat 11, 19 apr.; Gerhardus Nijland 26 jr en Janna Brinks 23 r Rijssen Hangerad 39, 19 apr.; Nuij Hop, 25 jr en Annie Koetsier 18 jr Hel lendoorn, Nijverdal van Ostadestraat 19, 19 apr. OVERLEDEN: Johanna Troost 54 jr ev G J Nieuwenhuis, Kattenhaarsweg 7, 21 apr.; Herman Johan Jeurlink 70 jr ongeh. Entei- straat 9, 15 apr. te Almelo. Als het al ooit verantwoord en modern is ge weest lijkt ons dit standpunt thans sterk ver ouderd. Bovendien kan men dan de vraag stellen of, als er dan al sprake is van zo'n grote eer, de KNVB dan niet op goedkope wij ze van zulk een sentiment profiteert. Maar voor Rijssen is het jammer. Jam mer dat Excelsior niet meer mocht betalen en Wilhelmina niet voor minder kon (wilde) spelen. Maar gedane zaken nemen geen keer. Wij kunnen het alleen betreuren. Voor het standpunt van de KNVB dat het banket na de match op het sportpark te Rijssen persé elders (in de terugroute) moet worden gehouden, wensen wij als Rijssenaren (de KNVB mag ons van chauvinisme be schuldigen) fel af te wijzen. Alleen als in Rijs sen geen behoorlijk hotel aanwezig zou zijn dan zou men dit besluit kunnen begrijpen. Nu niet. In hotel Spekhorst werd door de EHBO afd. Rijssen de jaarvergadering gehouden waarin door de secretaris de heer G. de Leeuw het jaarverslag werd uitgebracht. Medegedeeld werd dat het aantal leden momenteel 182 be draagt, waarvan 145 in bezit zijn van een gel dig diploma. Ook dit keer werd aangedron gen op het belang en het nut van het volgen van een herhalingscursus. Volgend jaar zal het 25 jarig bestaan wor den herdacht. Hoewel de heer Ten Brinke in zijn financieel verslag kon mededelen dat de boeken sloten met een batig saldo werd be sloten een verhoging van het jaarlijkse sub sidie van de gemeente aan te vragen. Ook werd besloten tot het verhogen van de contributie en er werd aangedrongen op het werven van meer donateurs. (Vervolg van pag. 1). In het verslagjaar werd als trekkingslokaal gebruikt IJssalon Voortman, aangezien bij ca fé de Goeijen wegens verbouwing geen plaats meer was. De trekking die hier plaats vond ten overstaan van notaris F. v. Schooten, ver liep in een zeer snel tempo. In iet centrum van Rijccen werden op di verse punten riehtjngberden geplaatst met aanduidingen ais WV-kanioor, postkantoor, station, zwembad c.d. Deze borden blijken ia een behoefte te voorzien. Uitbreiding, voor al in de richting Markelo en Enter zou geen overbodige luxe zijn. Organisatorisch is er voor de VVV Rijssen een grote verandering opgetreden. Door inter ne moeilijkheden in de Overijsselse Heuvel rug, en door reorganisatie in de Streek VVV Twente, besloot het bestuur zich aan te sluiten bij VV-Twente. De mogelijkheden die hier liggen zijn groter, en Rijssen voelt zich meer aangetrokken bij Twente dan bij Salland. Een van de eerste resultaten van het optre den in Twents verband was o.m. het organi seren van een vakantieplan Twente, met als standplaats Rijssen. In Twents verband verscheen eind 1967 een kleurenfolder. Rijssen krijgt er weer een camping bij. De heer Hegeman op de Biesterij zal met in gang van 1968 een camping gaan exploiteren, die gezien de ligging zeker bij de kampeer ders en caravanbezitters zal aanslaan. Er komt steeds meer belangstelling voor het so ciaal toerisme, en het is prettig te constate ren dat Rijssen op dit gebied nu wat te bie den heeft. In de bestuursvergadering van 10 november 1967 werd besloten om ais VVV deel te ne men aan de organisatie van de Rijlito 5. De ze tentoonstelling zal in samenwerking met de Rijssense Middenstand Centrale en de Horeca afd. Rijssen, worden georganiseerd. Een garantiefonds werd gesticht door de deel nemende partijen. In het najaar werden de banken en picknick tafels verwijderd, die ge zien de vele beschadigingen in de winter wer den opgeknapt. Uitbreiding van het aantal banken kon nog niet gerealiseerd worden. Het aantal nieuw uitgegeven kampeerkaar- ten en verlengingen was ruim 180 meer dan het vorig jaar n.I. bijna 800. De verkoop vani kleine drukwerken, dienstregelingen, route-; kaarten etc, bedroeg f.857,85. Het aantal verstrekte inlichtingen op het kantoor der vereniging was zeer groot. De vragen, die alleen op touristisch gebied, worden niet alleen gesteld door de vakantie gangers maar ook de Rijssenaar zelf komt om inlichtingen vragen. Wel wordt vanaf deze plaats aan de bevol king van Rijssen gevraagd om met hun vra gen om inlichtingen niet te wachten tot 14 dagen voor de vakantie, omdat door de dan heersende drukte de voorlichting en het ver strekken van gegevens over dienstregelingen, grensovergangen, vereiste vergunningen enz. niet altijd k la minuut kan worden verwerkt. Zo besloot de heer Gijsbers zijn jaarverslag. De bestuursverkiezing leverde geen moeilijk heden op. De aftredende bestuursleden de he ren M. Mensink en J, H. Pluimers werden herkozen, terwijl in de vacature M. G. A. El- zinga bij enkele kandidaatstelling geko zen werd de heer J. Lubbers. De heer Kappert bracht het scheidende be stuurslid de heer Elzinga dank voor het vele werk dat hij in het belang van de ver eniging had verricht en vooral voor de se rieuze wijze waarop hij zijn taak als be stuurslid had willen zien. Als bewijs van waar dering voor zijn werk bood de heer Kappert ,hem een boekenbon aan. De heer Elzinga zei in zijn afscheidswoord dat hij altijd met veel plezier voor de vereni ging heeft kunnen werken. Hij was van me ning dat in Rijssen te weinig initiatieven wer den ontplooid en herinnerde aan een uitspraak van de bekende (radio) pater Henri de Gree- ve: Gebrek aan belangstelling doodt elk ini tiatief. Hij sprak de wens uit dat het bestuur nog vele initiatieven zou kunnen ontplooien ten bate van de Rijssense gemeenschap. In de rondvraag werd door een der leden de wenselijkheid geuit in „onze mooie bossen" borden te plaatsen of spandoeken aan te bren gen die moeten wijzen op het gevaar van bos branden. Een andere vraag: Is het wenselijk en juist dat de nieuwe vuilnisbelt weer gepro jecteerd is in het recreatieterrein in de om geving van Rijssen. Ook werd geïnformeerd naar de oorzaak dat bij de internationale voet balwedstrijd Nederland Frankrijk (Zaterdag- voetbal) een muziekkorps uit Nijverdal voor de muzikale opluistering moet zorgen. In Rijssen is toch een goed muziekkorps en verder: „Is het juist dat de spelers en officials in Deventer een diner zal worden aan geboden zodat men concluderend kan zeggen: „Dat Rijssen wel een fraai sportpark heeft De amsteurfotografenvereniging „Aldolem houdt op maandag 29 april een contactavond in café Royal aan de Haarstraat. Deze con tactavond die om 8 uur begint zal staan het teken van eigen werk. In september van het vorig jaar kregen de Aldolemleden van het bestuur een opdracht getiteld „win ter". De keuze van het onderwerp hield tevens in dat de maker in alles vrij zou zijn. Hij mocht zowel in zwart-wit als kleur afdrukken. Ook dia's waren toegestaan mits het gefoto grafeerde maar de winter voorstelde. Maandagavond zullen de foto's en/of dia's met elkaar worden vergeleken en besproken. Gezien de ruime hoeveelheid tijd septem ber tot en met april) verwacht het Aldolem- bestuur dat velen aan de oproep, zoveel mo gelijk materiaal mee brengen, gehoor zullen geven. maar niet kan zorgen voor een muziekkorps en voor voldoende hotelaccommodatie. Op dit laatste punt ging de heer Elzinga in. De organiserende vereniging (Excelsior) heeft het Rijssense muziekkorps Wilhelmina wel benaderd, maar men kon niet voldoen aan de financiële eisen van Wilhelmina. De heer Elzinga was van mening dat er wellicht na enig overleg wel een oplossing mogelijk ware geweest, maar het is helaas niet gebeurd. Na de pauze werden de niet afgehaalde prij zen van de marktverloting 1967 bij opbod ver kocht. Een impressie van dit gebeuren is el ders in dit blad vermeld. Hebben de meeste verenigingsbesturen steeds meer moeite hun leden op een vergadering te krjjgen, de vereniging Marktwezen, Plaatselijke Belangen en VVV heeft dat niet. Daar is natuurlijk een oorzaak voor. De jaarvergadering van „de VVV" om de vereniging met de lange naam maar te kortwieken, kenmerkt zich altijd door een bijzondere sfeer. Het bestuur offreert de leden een consumptie en na afloop van het serieuze deel van de vergadering volgt „traditiegetrouw' de verkoop van de niet afgehaalde prijzen van de marktverloting. Dat gebeurt bü opbod en brengt een gezellige humoristische sfeer. Dat is in de eerste plaats te danken aan oud-badmeester Jan Tij hof die als „veilingmeester" fungeert. De gekste en de mooiste dingen worden verkocht, waarbij men zich steeds weer op nieuw afvraagt hoe het mogelijk is dat ieder jaar zo'n groot aantal prijzen blijft liggen. Te concluderen valt, dat veel mensen onoplettend zijn. Men koopt loten maar men doet geen enkele moeite te onderzoeken of men in de prijzen is gevallen. Eigenaardig is dat er naast onbetekenende prijsjes ieder jaar een grote prijs achterblijft. Was dat het vorig jaar een bromfiets, dit jaar was het een bandrecor der. Als de VW leden de vergaderzaal (Hotel Weitering) binnenkomen kijken ze toevallig de goede kant uit. De goede kant waar de prijzen zijn „uitgestald". Een fraai stilleven. Dekens en kazen een fototoestel en een scheerappa- raat, sigaren, sigaretten, dozen postpapier en kop en schotels, een bloemenvaas en een bloe- menbak, een schemelamp en een portemon- naie, zilveren lepeltjes en een hamer en nijp tang. Een strijkijzer en een schemerlamp. Als de heer Kappert zijn traditionele ope ningsrede heeft gehouden, de bestuursverkie zing achter de rug is en de beantwoording door de voorzitter van de vragen uit de rond vraag tot een goed einde is gebracht wordt er een "korte pauze gehouden. Argeloze (vooral nieuwe) leden die denken daf ze voor een koopje een mooi cadeautje voor de vrouw mee kunnen brengen (mis schien wel als excuur voor de niet al te vroe ge thuiskomst) vergissen zich (vaak) bij voor baat. Jan Tijhof laat niet na de kwaliteit van de artikelen aan te prijzen waarbij hij zo ver gaat, dat hij een portefeuille aanprijst als zijnde van krokodillenleer terwijl het artikel evengoed een plastic geval kan zijn. Want ieder die hem kent weet dat hij het humoris tisch bedoelt en niemand zal krokodillentra nen huilen als de portefeuille niet van de huid van een reptiel maar van plastic of goed koop leer is gemaakt. Wie geluk heeft treft voor weinig geld een kalfsleren geval. Het is een gok. Het is een spel. Wie waagt die wint. Geen VVV-er heeft de moed een artikel te on derzoeken op kwaliteit. Dat kan hier niet. La chend houdt Jan Tijhof twee onduidelijke bor den omhoog. Zwaar antiek zegt hij. Niemand trapt er in. Of toch nog een enkeling? Het blijft een vraag. Niettemin wordt er goed ge boden. Valt het artikel tegen, de verenigings kas wordt in ieder geval gespekt. Zodat het eigenlijk nooit tegenvalt. Als men maar brgrijpt wat hier bedoeld wordt. Enkele Edammer kaasjes zijn steevast in de handel. Wie zo'n kaasje koopt moet weten wat hij doet. Je kan het goed Hollandse pro duct niet in je zak stoppen. Je moet het er gens neerleggen. En vast staat, dat je het kaasje kwijt wordt. Sommigen na 5 minuten, anderen bewaken het lang, een uur of soms twee uur. Maar plotseling is de kaas ver dwenen. Een ongeschreven wet op de VW ver gadering. Een soort sport. Ik heb nog nooit iemand een kaasje zien meenemen. Wel ver dwijnen. Leergeld moet er betaald worden. Er is vanavond een nieuweling. Niet duur zo'n kaasje (denkt hij), zegt hij even later zelfs. Nee. Maar als hij zich even noodzake- lijk moet verwijderen, zoals men dat zo net jes kan zeggen op zijn Hollands, dan is de Edammer verdwenen. Waar is mijn kaasje vraagt hij een glas bier achterover houdend. In die mensen aan die tafel zegt zijn tafelbuurman. Een goed antwoord. Iedereen lacht. Wie zal dan niet meelachen. Ook de eigenaar. Natuurlijk. Want even later eet hij ook kaas. Uit het vuistje. En wat kan het hem schelen of dat kaas van ie mand anders is, die met opzet een kaasje kocht om het kwijt te raken. Dan komt sinds enkele jaren hetzelfde artikel, hetzij kop of schotel, kaas of koek, meerdere malen, aan de slag. Een overgebleven prijs wordt ge kocht. De koper geeft het terug voor de Ron de. Voor de Ronde van Rijssen die bij vele VVV-ers kennelik sympathiek is. Dan wil het geval dat een artikel zeer verschillende prijzen opbrengt. Heeft de eerste koper zeg, een schemerlamp gekocht voor tien gulden, later teruggegeven voor de Ronde brengt de gezel ligheidslamp vijftien gulden op. En een andere keer twintig. Tot hij bij iemand terecht komt die de lamp echt graag wil hebben. Die neemt hem dan mee. Bovendien kun je niet aan de gang blijven met een en hetzelfde artikel. Het is een goede avond voor de verenigings kas van de VW. En ook voor het ronde-comi- tt. Het klapstuk van de veiling is een band recorder. Liefhebbers genoeg. Eerst inzet: Tweehonderd gulden. Tijhof: We slaan op met een tientje. Anders kan hij wel blijven staan. Hij wil ook wel eens gezellig zitten. Goed, een tientje dan. Steeds hoger, tot driehonderdtien gulden. Dan zegt Tijhof. Niemand meer, der de maal. Dan gaat men nakaarten. Dan komt men tot de ontdeking dat men een doos zeep twee gulden duurder heeft gekocht dan een zelfde doos In de winkel geprijsd staat. Een ander heeft een kistje sigaren, die duurder zijn dan in de winkel. Bovendien wil men aan tafel (toevallig allemaal Sigarenkenners, La Paz is een zeer goed merk) de kwaliteit wel eens onderzoeken. Dan zijn het dure sigaren. Maar de man voelt zich niet de sigaar. Het hoort er bij. Het hoort bij een V V vergade ring, die ieder jaar opnieuw een gezellig verloop heeft. Ondanks het feit dat er dure kaas en dure sigaren worden verkocht. Want het volgend jaar is het van hetzelfde laken een pak. 55 55 Vrijdagavond kwamen op initiatief van de twee leiders van de schilderclub, opgenomen in de activiteitenrceks van het Clubhuis- werk Rijssen, een aantal amateur schilders en beeldhouwers bijeen ter voorbereiding van een driedaagse tentoonstelling in het clubhuis „De Schöppe". Deze bespreking, die onder leiding stond van de hoofdleider van het clubhuis had een zeer bevredigend verloop. Besloten werd deze ten toonstelling te houden op 16, 17 en 18 mei a.s. Daarom werden tijdens de vergadering 10 in zenders ingeschreven. Tijdens deze vergade ring werden de voorlopige taken verdeeld. Er zal een officiële opening plaats vinden. Er zal worden gejureerd en de prijsuitreiking zal plaats vinden op de sluitingsavond van het clubhuiswerk. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat dit initiatief de inleiding zal zijn van het vormen van een vereniging ter behartiging van de schilder- en beeldhouw kunst Tijdens de vergadering werd namelijk de hoop uitgesproken, dat er in ieder geval elk jaar zulk een tentoonstelling zou kunnen worden gehouden. Met veel animo gaan de aan wezigen dan ook verder met de voorbereidin gen. Iedere aanwezige kreeg de opdracht mee om een passende naam voor deze tentoonstel ling te vinden. Hopenlijk wordt dit initiatief dan ook rijkelijk gehonoreerd. Het college van -B. en W. acht het wenselijk dat een adviescommissie voor de vordering van woonruimte wordt benoemd. Dat, zo schrijft B. en W. aan de raad dient elk jaar te gebeuren op grond van artikel 8 der woon- ruimtewet 1947. De laatste benoeming ge schiedde in 1965. B. en W. biedt de raad de volgene dub beltallen aan: 1. J. Leusink, Steenakkersweg en J. Walstra Markeloseweg 34, 3. H. Scheppink, Dannenberg 10 en E. J. Paalman, Vennekesgaarden 45, 3. Jac Voortman, de Bleijdestraat 9 en W. Haase van Wijngaarden straat 7, 4. M. Kreijkes, Bleekstraat 40 en A. van Geenen Witmoesdijk 12, 5. J. H. F. Brand, Piet Heinstraat 3 en A. M. Geuzendam Lent- fersweg 35. De volgende gegevens ontvingen wij om trent de veemarkt te Rijssen van 22 april j.l. Aangevoerd: Runderen 104, Varkens 543, To taal 647. Prijzen: 45 melk- en kalfkoeien van f, 950,- tot f. 1.300,- per stuk, 59 pinken van f. 800,- tot f. 1.000,- per stuk, 11 drachtige zeugen van f. 350,- tot f. 400,- per stuk, 532 biggen van f. 63,- tot f. 70- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel vlot, prijzen hoog. Zeugen: Handel rustig, prijzen lager. Biggen: Handel lui, prijzen dalend.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3