Excelsior verloor haar laatste uitwedstrijd STERK SPORTCLUB RIJSSEN VERSLOEG SVZW-RESERVES De Mors organiseert zwemkampioenschappen MORSHEREN BEHAALDEN EEN MONSTERZEGE OP DE BERKEL Lnige doelpunt gescoord door Kappert Sportclub 2 winnen zomerse temperaturen SPEELDEN ANDERE EXCELSIOR-ELFTALLEN? Tuinsproeien is een kunst net MEISJE DeKwaliteits tandpasta De Mors hervat de trainingen De Mors houdt cake-actie FJLMN1EUWS Naar de bollen Postduivennieuws MENSiNK Vrijdag 26 april 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 2 Zaterdagelftal speelde drie oefenwedstrijden l! jf *- - 1 Sportc l ubreserves versloegen G.F.C. 1 Eens per week en twee uur lang ,,De Dieken" W. PAKKERT Alle verzekeringen Program zaterdagteam Zaterdagavond speelden de heren 1 van de zwem- en poloclub de Mors hun laatste wedstrijd voor de wintercompetitie van de kring Twente-IJsselstreek. De Mors speelde deze avond zonder Rob van de Kuil en Meindert Schreuder. Desondanks werd het een grote zege voor de ploeg van Mans Ligtenberg. Excelsior heefi ook haar laatste uit wedstrijd in Kampen tegen DOSK niet tot een goed einde weten te brengen. Ondanks dal het een groot gedeelte van de 90 minuten een veldmeerderheid be- ?at werd het een 2-1 nederlaag, groten deel? ie vvjten aan hel feit aat de voor hoed» ooi. on weer geen kans zag te scoren. Het begin leek hoopvol. Ondanks de hoge temperaturen werd gestart met een fel offen sief en reeds in de eerste minuten moest de DOSK-doelman handelend optreden bij een harde schuiver van Leusink. Hij toonde ech ter uit het goede kepers-hout" gesneden te zijn. Aan de andere kant had Kreijkes moeite met een schot van de linksbinnen, maar ook hij toonde zich betrouwbaar. Excelsior bleef echter sterker. Toen Leusink handig 2 spelers passeerde en op het doel afstormde werd hij Vrijdag, zaterdag en zondag draait de film Fantómas centra Scotland Yard. Na de reeks sensationele gebeurtenissen die verband hielden met de acties van de super-misdadiger Fantómas, is het enige tijd rustig geweest. Commissaris Juve en de journalist Fandor hebben al goede hoop, dat hun aartsvijand niet meer terug zal keren, maar dan komt uit Schotland het bericht, dat Walther Brown, de vriend van de schatrijke Lord MacRashley vermoord is, terwijl een dubbelganger van Brown MacRash ley een bezoek heeft gebracht en hem met de dood heeft bedreigd, als de Lord niet binnen een korte termijn een enorm bedrag betaalt. De werkwijze van de dubbelganger is geheel gelijk aan die van de verdwenen Fantómas. Juve en Fandor begrijpen, dat hun oude vijand weer in actie is gekomen. Op uitno diging van Lord Mac Rashley begeven zij zich dan naar Schotland, waar zij hun intrek ne men in het oude kasteel van de Lord, waar inmiddels ook mannen van Scotland Yard zijn aangekomen. Fantómas laat zich hierdoor ech ter niet afschrikken met het gevolg, dat het kasteel het middelpunt wordt van een reeks geheimzinnige en angstaanjagende gebeurte nissen. Commissaris Juve blundert hierbij weer als vanouds, maar Fandor en zijn mooie verloofde slagen er tenslotte in een val te zet ten voor Fantómas. De misdadiger loopt er in, maar door een nieuwe enorme blunder van Juve weet hij op het laatste ogenblik toch nog te ontkomen. Juve en Fandor moe ten er nu rekening mee houden, dat hun aarts vijand elk ogenblik zal kunnen terugkeren om een nieuwe poging te wagen om. zich van hen te ontdoen. in het beruchte gebied op ongeoorloofde wij ze onderuit gehaald door een der achterspe lers. Onverbiddelijk wees scheidsrechter Wijnia naar de witte stip. Van Vondel die al zo vele strafschoppen voor zijn ploeg had be nut zou het vonnis voltrekken maar tot grote teleurstelling van heel Excelsior dook de DOSK doelman de laag in de hoek geplaatstp bal uit de doelmond. Excslsio-1 bleef s.re an vjiram f er ie;- toch aan ae vei diende voorsprong io en ÏLappert mee naar voren gekomen een hard laag schot inzond, dat via de binnenkant van de paal de DOSK goalie totaal verraste, 1-0 voor Excelsior. Bij een volgende Rijssense aan val zag Wolterink zijn schot bij een scrimage voor het doel van de thuisclub door een ach terspeler gekeerd, toen de doelman reeds ge passeerd was. Bijna was het nog 2-0 geworden maar het schot van Smit ging rakelings juist langs de verkeerde kant van de paal. Na de rust kwam een veel beter spelend DOSK binnen de lijnen, dat verwoed in de aanval ging, zodat Excelsior in de verdedi ging werd gedrukt. Reeds spoedig leverde dit een doelpunt op, door een fraaie treffer van de linksbinnen uit een voorzet van rechts. 1-1. Kreykes werd nu telkens aan het werk ge zet door schoten van dezelfde speler en van de rechtsbuiten, maar vooreerst kon hij het gevaar, gesteund door de achterspelers nog ke ren. Na 20 minuten moest hij echter op nieuw de gang naar het net maken, nu door een doelpunt van de linksbuiten. 2-1 voor de thuisclub. Tot dusver werden als voorbereiding voor de komende interlands de volgende oefenwed strijden gespeeld in het KNVB-sportcentrum te Zeist: Zaterdagelftal Gooiland 1-0, Zaterdagelf tal Wageningen 2-2, Zaterdagelftal Ned. Militair Elftal 1-0. Excelsior dat het gevaar inzag om met lege handen naar huis te moeten terug ke ren. probeerde de bakens te verzetten, wat haar ook gelukte en kreeg nu weer een veld- overwicht. Verschillende aanvallen werden on dernomen echter zonder succes, of door goed verdedigen van de Kamper achterhoede of door- te nonchalant afwerken van de aanvallen. Repaald rcero hat* Dannenberg taco. ecu fraaie inzet «?an hem. die zeke»* beter Ui hao! vercienc, juist oi ó.e lat terecht kwam. De tijd verstreek zonder dat er nog gedoel punt werd, en met Excelsior in de aanval kwam het einde van deze wedstrijd waarin DOSK wel iets meer kreeg dan haar toe kwam, maar die haar nu definitief in veilig heid stelde voor degradatie. Sportclub 2 is nog steeds in een goe de vorm en bewees dit zaterdag j.l. in Goor tegen GFC 1. Met drie tegen nul werden de Gorenaren door de mannen van Müller verslagen waardoor de kans op tenminste één kampioenschap bij Sportclub er nog steeds inzit. Sportclub 3 hield in Wierden SVZW 3 op een afstand. Met 4-3 werden de Wierdenaren verslagen. Vesos 3 moest met 5-3 zijn meerdere erkennen in Sportclub 4. Sportclub 5 verloor met 3-2 van Sp. Daarle 2. Ook Sportclub 6 ver loor, dit keer in Nijverdal van SVVN 5. Sportclub 7 daarentegen won van DES 5 te Nijverdal met 3-2. Voor zaterdag a.s. staat er slechts één wedstrijd op het programma. Sportclub 5 gaat in Hulsen op bezoek bij Hulsense Boys 3. Schatten, die 30 jaar in de ma gazijnen van de stad Frankfurt aan de Main sluimerden, kunnen thans weer door iedereen be wonderd worden. Het stedelijke „Museum für Kunstambacht" toont een uitgelezen verzame ling van de 18e eeuw, vooral rijkversierde Duitse en Franse meubels. De heerlijke schrijfkast (links), een werkstuk van de Duitser Martin Sohnell (rond 1730) kan concurreren met de meubels van de beroemdste meubelmakers uit die tijd. Bij 't porcelein van verschillende Europese fabrieken valt behalve de tafèldecoraties van Kdndler „Parnassus" met Apollo en de negen muzen, „Liefdestempel" met Juno, Psyche en Amorhet Frankenthaler model van Kon rad Link (1762/66) met de titel „Zege van de schoonheid op de afgunst" rechtsop. Niet alleen bij liefhebbers van oude am bachtelijke kunst vond de ten toonstelling in Frankfurt veel bijval. In een sportieve en goed gespeelde wedstrijd hebben de reserves van Sportclub Rijssen za terdagmiddag in Goor G.F.C.I. met 3-0 ver slagen. Na 20 min. spelen opende Damink de score (1-0 en vlak voor 'rust was het dezelf de speler die met een harde kogel de stand op 2-0 bracht. Na rust werd de geblesseerde Alkema ver vangen door G. Heuten. Deze kreeg in de 15e minuut een goede schietkans doch faalde op het kritieke moment. Even later bepaalde Zwiers de eindstand op 3-0 in het voordeel van Sportclub Rijssen. Naarmate het eind van de competitie dichterbij komt, raakt het standaard team van Sporthlub Rijssen in steeds be tere vorm. Werd het vorige week een 4-0 zege op Voorwaarts, thans werd Excelsior 2 bleef in Hellendoorn in een doelpuntenrijke wedstrijd met 5-4 de baas over Vesos, dat hierdoor nog vaster op de onderste plaats kwam te staan. Excelsior 3 kon zich nog niet in veiligheid stellen en verloor op eigen terrein met 4-3 van het ook nog in gevaar verkerende Voor waarts 2 uit Vriezenveense Wijk. Het vierde elftal beatwoordde niet aan de verwachtin gen want het verloor in Vriezenveen met 3-2 van DOS '37 4. Excelsior 5 had deze zater dagmiddag 'n scoringsdrift die niet te tem men was, en hiervan werd Sportclub Le- mele 2 de dupe want het werd een 10-0 over winning voor de thuisclub. Zoals te verwach ten was kreeg het thuisspelende Excelsior 6 een nederlaag te incasseren van het ongesla gen DES 6 6-0 werd de. uitslag in het voordeel van de Nijverdallers. Bij de junioren speelden de beide A elftal len gelijk. Excelsior Al in Enschede met 2-2 tegen Rigtersbleek Al en Excelsior A2 met dezelfde cijfers bij de Poppe tegen Blauw-Wit Al. De BI junioren boekten in Goor een 3-0 zege op de BI junioren van Hector. Minder goed verging het Excelsior B2 dat op de Koer- belt met 8-0 verloor van Holten BI. Excelsior Cl bewees dat haar nederlaag van vorige week een misstap was geweest, want nu werd op eigen terrein een 9-0 overwinning behaald 3p het toch niet zwakke Nijverdalse De Zweef Cl. Excelsior C2 op bezoek bij Enter Voor uit Cl kon niet tot winst komen en moest met t-1 de eer aan de thuisclub laten. Ook het C3 elftal verloor en wel in Holten met 4-0 van Holten C 2. De pupillen tenslotte hielden de- Rood-Witte kleuren hoog door op eigen terrein met 6-0 te zegevieren over Enter Vooruit D2. In verband met de interland Nederland-Frank rijk op het sportpark ,,De Koerbelt'" zaterdag is voor de zaterdag teams van de afdeling Twente slechts een klein programma vast gesteld.De senioren elftalle" zijn allen vrij en van de junioren spelen alleen het Al elf tal en Dl bij de pupillen. Het Al elftal krijgt bezoek van Tubantia Al uit Hengelo, en de pupillen spelen in En ter tegen het D2 elftal van de club van die naam. SVZW 2 mei een 5-0 nederlaag n; huis teruggestuurd. Sportclub dat met een invaller voor Geert van Brussel in het veld kwam speelde voor al voor rust een goede wedstrijd, ondanks de zomerse temperatuur die er heerste. Met goede aanvallen werd het doel van SVZW onder druk gezet doch het duurde nog tot de 25ste speelminuut eer Sportclub de score opende. En inzet van halfspeler Van de Keuken werd door M. Rutterkamp van rich ting veranderd. Buiten bereik van de SVZW- doelman plaatste deze het leer in de tou wen. (1-0). Meerdere aanvallen golfden af op het SVZW-doel, doch pas een kwartier later was het weer Mans Rutterkamp die uit een fraaie voorzet van Van de Keuken de bal voor de tweede keer langs de SVZW-keeper joeg. (2-0). Met deze stand werd gedraaid. Ook de twee de helft gaf een beter spelend Sportclub te zien. Na tien min. lanceerde Vincent zijn mid- voor Jan Rutterkamp die hard en onhoud baar inschoot. (3-0). Eertink ondernam in de 20ste minuut een solo en bracht met een goed schot de stand op 4-0. Hierna deed de thuisclub het wat kal- „Sproeien uil de hand is uit den boze", zo luidt de laatste stelling uit een rapport over tuinsproeien, dat weliswaar tien jaar gele den in ons land werd uitgebracht, maar dat zijn actualiteit nog niet heeft verloren. Hoe. vele tuinbezitters immers rollen aan de avond van de eerste zonnige voorjaarsdag niet de tuinslang uit, om vóór het avondeten nog even hun dierbare tuin een sproeibeurt te geven. Toch bewijzen zij daarmee hun tuin geen dienst, want elke dag een drupje met de tuin slang zet geen zoden aan de dijk. Wanneer men echt goed wil sproeien, dan moet dat minstens twee uur achter elkaar gebeuren, bij voorkeur na zonsondergang en in het alge meen niet meer dan ééns per week. En dus: niet met de slang in de hand. Met stijgende kom mernis ervoeren wij onlangs de trieste tij ding van ons heen gaan. Welnu, wij kunnen alle belangstellenden ervan verzekeren, dat onze status als vrij buiter ten enen male onberoerd is geble ven, alle berichten daaromtrent ten spijs. Wij verzoeken U der halve de eerder in dit blad gepubliceerde annonce te beschou wen als verfoeilijk geleuter. Hun gepretendeerde droefenis weten wii dan ook op de -uiste waarde te schatten. De nabestaande vrijbuiters. Mundus vult decipi, decipiatur ergo 1 SCHOONMAAK- MOEILIJKHEDEN Vraagt vrijblijvend inlichtingen Schoonmaak van fabrieken scholen gebouwen glazenwassen schoorsteenvegen enz. SCHOONMAAKBEDRIJF Nassaustraat 63 - TeL 3053 Holterweg 42 Wij vragen, zo spoedig mogelijk, een om opgeleid te worden in ons bedrijf. BERGHOTEL Tel. 05483-1281 Holten Assurantie- en Accountantsbureau Dannenberg 38e, Rijssen Telefoon 2645 Wij hebben een speciale lage premie voor uw auto Tevens verzorgen wij voor u het invullen van belasting biljetten enz. Nieuwe verzekeringen en schaden kunt U ook op geven aan A. GREVELING Gr. Adolfstraat 4 - Rijssen Wat is namelijk het geval? Kort en vaak spuiten maakt bloemen en planten, maar ook gras, lui. Dat wil zeggen, dat de wortels niet zoals dat hoort, diep de grond in gaan op zoek naar wat maar aan de oppervlakte blijven. De tuin wordt dus verwend en daar door kwetsbaar. Wanneer u deze zomer met vakantie gaat en de tuin moet het zonder z'n dagelijkse douche stellen, laten bloemen en planten in een .verwende" tuin eerder het hoofd hangen, dan wanneer de wortels diep in de grond zijn gedrongen, zodat ze dieper het noodzakelijke water kunnen opzuigen. Afhankelijk van de weersomstandigheden en de aard van de grond zal zelfr bij aanhou dende droogte, niet meer dan om de vier dagen tot om de twee weken behoeven te worden gesproeid, zo zegt het rapport, met zo'n ronddraaiend sproeiertje, bij voorkeur, 's avonds als de zon geen kans meer krijgt om de druppels op gras en planten terstond te doen verdampen. Er zijn bovendien bloe men en planten die geen waterdruppels en zonneschijn tegelijk verdragen. Daarom: bij of na zonsondergang is de beste tijd om de sproeibeurt te beginnen. Vanzelfsprekend laten we hier noodsituaties die in bepaalde gebieden van het land in tij den van grote droogte kunnen ontstaan, buiten beschouwing. Sommige waterleidingbedrijven moeten dan een algeheel sproeiverbod uitvaar digen, omdat- zij niet over voldoende over capaciteit beschikken om aan de sterk ver hoogde vraag in die dagen te kunnen voldoen. In die gevallen kan slechts de sloot of de re genton redding brengen voor een dorstige tuin. Trouwens: leidingwater behoeft niet altijd het beste water voor de tuin te zijn. Leiding water is immers in de eerste plaats drinkwa ter. betrouwbaar en geschikt voor consumptie door de mens. Maar bloemen en planten stel len minder hoge, althans andere eisen. Wie een regenton naast zijn huis heeft, kan voor wat zijn tuin betreft nog wel eens het beste af blijken te zijn. mer aan, doch de bezoekers hadden niet de kracht om terug te slaan. Na een half uur spelen was het Eertmk die Bennie Kamphuls een goede schietkans gaf die deze dankbaar benutte. Hard en hoog verdween het leer in Jiet. doel (5-0). Door de zomerse temperaturen en de regen aan het begin van de week zijn nu grote hya cinten- en tulpenvelden (veelal de kortstelige vroege tulpen) in bloei gekomen. Witte, rose en blauwe hyacinten, felrode tulipa's, van wit tot donkerrode tulpen, alles bloeit thans tegelijk. Het komende weekend kan men vol op genieten van de Hollandse voorjaarspracht. A.S. zaterdqg 27 april vindt het grote bloemen corso plaats, dat meer kleuren tentoon zal spreiden, dan ooit in zijn 20-jarig bestaan. Start vanaf Nassauiaan te Haarlem om 10.10 u. centr. Bennebroek 12.10 u. pauze tot 14.00 u. centr. Hillegom 14.40 u centr. Lisse 15.30 u centr, Sassenheim 16.30 u, eindpunt Warmonderdam Sassenheim 17.00 uur. Ook op de Keukenhof volop lente! Tal loze geurende hyacinten, tulipa's, honderden vroege bloeiende tulpen, allerlei soorten bol gewassen. De grote verwarmde kas zal dit weekend voor de laatste maal te zien zijn. De koude kas staat in volle bloei. In samenwerking met de technische commissie van de kring Twenthe-IJssel- streek organiseert de zwem- en polo club de Mors op woensdagavond 3 juli een gedeelte van de zwemkampioen schappen van de kring Twenthe-IJssel- streek. Op deze avond zullen verzwommen worden de 1500 m. vrije slag voor dames en heren, de 200 m. wisselslag persoonlijk, eveneens voor dames en heren. Deze 200 m. wisse1- slag houdt in: 50 m. vlinderslag, 50 m. rug slag, 50 m. schoolslag en 50 m. vrije slag. Dit is een van de zwaarste doch tevens een van de mooiste zwemnummers. De deelne mer of deelneemster aan deze 200 m. wis selslag moet een all round zwemmer of zwem ster zijn. Verder wordt verzwommen het kampioen- Het programma voor het zaterdagelftal ziet er als volgt uit.' - Vrijdag 26 april Samenkomst in hotel ,,De Wereld" te Deventer om 18.00 uur. Om 19.00 uur gebruikt het elftal samen met de Fransen hier een warme maaltijd. Zaterdag 27 april: Men begint om 9.00 uur met een ontbijt, waarna er tussen 10.00 urn en 11.30 uur eventueel een rondrit op het pro gramma staat. Om 11.45 uur gebruikt men de lunch. Om 13.15 uur vertrekken beide ploe gen naar Rijssen, waar om 15.00 uur de wedstrijd begint. Om ongeveer 17.30 uur zullen beide ploegen weer naar Deventer afreizen waar om 19.00 uur de maaltijd wordt gebruikt. Hierna gaan de Nederlanders op eigen gele genheid terug naar hun woonplaats, terwijl de Fransen in de loop van de zondag weer naar Frankrijk zullen vertrekken. ADVERTENTIE ...en niet duurder dan andere slag schap voor de king op de 400 m. vrije voor jongens en meisjes onder 14 jaar. Hoewel over de deelname nog weinig be kend is (de inschrijving is nog niet open) mag worden verondersteld dat vele bekende zwemmers en zwemsters aan deze kampi oenschappen zullen meedoen. Degene die aan de nationale kampioenschappen wil meedoen, is verplicht mee te zwemmen met de kring kampioenschappen en binnen een bepaalde tijdslimiet een bepaalde afstand af te leggen. Er kan dus 3 juli a.s. op een felle strijd wor den gerekend. Nu op 11 mei het zwembad de Koerbelt haar poorten weer opent, zal de zwem- en polo club de Mors de trainingen met ingang van maandag 13 mei a.s. weer hervatten. Het Morsbestuur heeft in verband hiermee de trai ningstijden als volgt ingedeeld. Op maandagavonden om acht uur polotrai ning voor heren en jongens. Op dinsdagavon den om half acht zwemtraining voor dames en meisjes, om acht uur zwemtraining voor heren en jongens en om half negen zwem training selectiegroep. Op woensdagavonden om half negen polo training voor dames en meisjes a. Op don derdagavonden worden om half acht thuiswed strijden voor de polocompetitie gespeeld. Op vrijdagavonden zullen vriendschappelijke po lo- en zwemwedstrijden worden gehouden. De conditietrainingen blijven op zaterdag morgens om half tien voor de jeugd beneden twaalf jaar en om half elf voor 12 jaar en ou der. De polotraining zal staan onder leiding van de heer Richardson wat betreft de heren. De dames zullen worden getraind door de heer G. ten Brinke terwijl de conditietraining zal worden verzorgd door de heer E. Sleking. Voorts zal de selectietraining plaats vinden onder leiding van de heer Richardson. Alleen die leden die veel voor hun sport over heb ben en waarvan verwacht mag worden dat zij het ver zullen kunnen brengen zullen wor den ingedeeld in de selectiegroep. Dit zullen dus niet altijd de snelste zwemmers of zwem sters zijn. Zwemwedstrijden zullen zoveel mo gelijk op zaterdagmiddagen verzwommen worden. Met 11-1 werd de Berkel (Lochem) uit het water geveegd. Peter Struik opende de score uit een pass van Jan Schreuder (1-0) Huub Brand stelde daarna de vrijgezwommen Oele Wessels in staat de score te verhogen. (2-0) Na goed opzwemmen van Jan Schreuder werd het 3-0, waarna Mans Ligtenberg pro fiteerde van een blunder van de Lochemse keeper. (4-0). Een tweede solo van Jan Schreu der vanuit de verdediging betekende 5-0. Een afstandsschot van Goossen werd door de Lochemse doelman verkeerd beoordeeld. (6-0). Hiermee ging de rust in. Na de pauze wierp Struik tegen de lat. De terugspringende bal werd keurig door Ligtenberg opgevangen die met een harde worp de stand op 7-0 bracht. Huub Brand scoorde na goed aangeven van Oele Wessels de achtste treffer. (8-0). Uit een vrije worp plaatste Wessels het leer naar Jan Schreuder die geen fout maak te. (9-0). Even later faalde Peter Struik toen hij alleen voor de Lochemse keeper lag. Zijn boogbal ging rakelings over. Via een straf- worp bracht Wessels de stand op 10-0. Ook de Berkel mocht hierna een strafworp nemen. Kistemaker passeerde keeper Waanders on houdbaar (10-1). Het laatste woord was aan de Mors dat via Huub Brand de eindstand op 11-1 bepaalde. Meisjes verloren De meisjes A. speelden deze avond haar twee laatste wedstrijden en we) tegen de IJs- sel A. en de IJsselmeeuwcn A. Tegen de IJs- sel A werd het een 4-0 nederlaag, hetgeen een dragelijk resultaat genoemd mag worden. De ruststand was 3-0. Na de pauze werd het doel verdedigd door Eva dLange die een uitstekende partij speelde. Zij was het die de IJssel-meisjes van een kampioenschap af hield. Door een beter doelgemiddelde wer den thans de meisjes van ZCE uit Enschede kampioen. De wedstrijd tegen de IJsselmeeu- wen A. werd een 1-1 geiijkspel. De rust ging in met een 1-0 voorsprong voor de I.Jsselmeeu- wen. In deze periode stopte Eva de Lange een strafworp. Na de pauze maakte de Mors gelijk door Ria Kleinlegtenberg (1-1). Door dit gelijk spel eindigden de Morsmeis- jes in de wintercompetitie op de derde plaats Jongens speelden gelijk Ook de jongens A. speelden tegen de IJssel- mceuwen. Evenals bij de meisjes eindigde ook deze wedstrijd onbeslist. De uitslag werd 4-4. De jongens van de Mors stonden al vrij spoe dig met 2-0 achter door verdedigingsfouten. Door doelpunten van Henk ten Cate en Her man Landeweerd kwamen de Mors weer naast de IJsselmeeuwen (2-2). Opnieuw liep IJsselmeeuwen ujt tot 3-2. Een schot van Landeweerd tegen de IJs- selmeeuwenkeeper werd door Jan Wolterink goed opgevangen en als het ware in het doel gezwommen. (3-3). Dit was tevens de rust stand. Vlak voor tijd kregen de IJsselmeeu wen een strafworp toegewezen die zij in een doelpunt wisten om te zetten (4-3). In een wanhopig slotoffensief wisten de jongens van de Mors echter nog een straf worp t^ forceren die door Herman Lande weerd benut werd waardoor de Mors toch nog een verdiend 4-4 gelijkspel behaalde. De dames van De Mors speelden tegen de dames van de IJssel 2. Hoewel de Morsdarhes uitstekend spel lieten zien waren zij tegen de snelle Koekstadbewoonsters niet opgewassen. De ruststand was 2-0 in het voordeel van de IJssel. Na de pauze liepen de TJsseldames ver der uit en bereikten een eindstand van 5-0. Zaterdag a.s. spelen de Morsdames hun laatste wedstrijd voor de wintercompetitie in Deventer. Deze laatste ,,T"iuis"-wedstri jd wordt gespeeld tegen de dames uit Vorden. De postduivenvereniging „Te Zwaluw" nam zondag deel aan een wedvlucht naar Roer mond. De duiven werden gelost' om 8 uur. De afstand bedroeg 128 km. De uitslagen zijn als volgt: 1 H. A. Struik 9.35.21, 2 H. Nijland 9.35.41, 3 J. Kuipers 9.37.3?, 4 H. A. Struik 9.38.22, 5 H. A. Koedijk 9.3836, 6 G Slagers 9.38.42, 7 G. Slagers 9.39.10, 8 H. A. Koe dijk 9.40.07, 9 T. Pijffers 9.40.15, 10 H Nijland Op zaterdag 27 april (morgen) houdt de zwem- en poloclub De Mo^s een cake-aktie ter versteviging van de kas. Deze aktie komt in de plaats van een voorgestelde contribu tieverhoging om het nadelig kassaldo op te heffen. De aktie start om half negen 's morgens van af de Driehoek. Reeds tientallen jongens en meisjes hebben hun medewerking toegezegd aan deze aktie. Het Morsbestuur hoopt en ver trouwt er op dat deze enthousiaste jeugd za terdagmorgen niet tevergeefs bij de bevolking van Rijssen aan de bel zal trekken. Enige autobezitters (ouders van de Rijssense zwem- jeugd) hebben eveneens hun belangeloze me dewerking toegezegd.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 2