Maandag flitsen snelste honden over Europa s mooiste renbaan Jf%üwü IVOROL Excelsior 2 won opnieuw Excelsior verliezer in vriendschappelijk duel Heraelieden versloegen Noorse Raufoss met 3-0 Atletiekafdeling koos 'n definitief bestuur Morsteams speelden met wisselend succes Sportclub Rijssen sloeg toe na 1-0 achterstand Aanwinst voor cultureel Rijssen Profs zegevierden over amateurs Sportclub Rijssen vergaderde Hattrick van Jan Ruiterkamp PlIf'OlkfeiigJ' Prestatieloop voor Morsleden Sportclub zaterdag tegen Voorwaarts 3 SLECHTE START i Programma Sportclub Excelsior 1 ontvangt VVOG Burgerlijke stand VEEMARKT RIJSSEN Vrijdag 12 april 1968 Pagina 3 Rijssen is de bakermat van de windhondenrensport in Twente. Daaruit is ook te verklaren dat Rijssen in het bezit is van een uit zonderlijk fraaie renbaan, die met medewerking van de gemeente Rijssen op het sportpark de Koerbelt tot stand is gekomen. Iedere liefhebber van de windhondenrensport in Nederland is enthousiast over de prachtige baan die door Groningers, Arnhemmers, Utrechte naren of Amsterdammers unaniem „Europa's mooiste renbaan" wordt genoemd. Er is een tijd geweest dat de windhondenrenvereniging Rijssen furore maakte tal van liefhebbers waren in het bezit van fraaie renhonden, men was succesvol met het kweken van jonge honden, men behaalde fraaie resultaten op de baan, kortom Rijssen sprak zijn woordje mee. Eigenaardig is nu, niet gemakkelijk te verklaren althans, dat het met de Rijssense vereniging geleidelijk bergarfwaarts is gegaan. De vereniging bestaat nog wel, maar het ledental is achteruit ge gaan en men kan slechts weinig successen op sportief gebied ver wachten. En dat in een plaats waar de mooiste renbaan - volgens insiders - van Europa is gelegen. Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta Injectie Internationaal Nieuw leven Gevaarlijke uitvallen Voor Lagere elftallen Liefhebbers uit andere plaatsen hebben de ontwikkeling met lede ogen aanzien. En men is tot de slotsom gekomen dat er toch eigenlijk iets gebeuren moest. Bestuursleden van andere verenigingen hebben een onder houd gehad met het college van b. en w. van Rijssen om o.m. te pogen de prachtige baan waar het vorig seizoen slechts twee officiële j ennen, warden gehouden beter ,tot ?ijn recht te laten komen. Dat onderhoud is ;uitstekend verlopen aldus de heer P. Stephan te Ensche de die enthousiast is over de gevonden mo dus dat de renbaan in Rijssen wordt be schouwd als centrum van het district Noord- Oost. Hoeveel men voor de mooie sport over heeft bewijst de heer Werkman die iedere za terdag de reis van Groningen naar Rijssen maakt om zijn whippets op deze baan te trai nen. Ook liefhebbers uit Zutphen en Arnhem kan man als geregelde zaterdagse bezoeker van de Rijssense renbaan beschouwen. In de combinatie van Noord-Oostelijke-Ver- eigeningen is men nu reeds tot resultaten ge komen. Van de 8 officiële nationale en inter nationale xennen die dit jaar in Nederland zijn gepland zullen er vier in Rijssen worden gehouden. Dte heer Stephan secretaris van fret district 3R*rd-Oost vindt dit om te begin nen een fraa# resultaat. Hij blijft optimis tisch over de toekomst van de windhonden rensport. In zijn enthousiasme kan hij zich maar moeilijk voorstellen dat nog te weinig wordt ingezien welk een vreugde men aan een hazewindhond, een whippet, een afghaan en andere rassen die voor die renbaan ge schikt zijn kan beleven. Te weinig bekend is aldus de heer Stephan het feit, dat een windhond een ideale huis houd is, waarvan men bovendien sportief veel plezier kan beleven. Het bestuur van de districtsvereniging heeft zich beraden "op welke wijze de ren sport een injectie kan worden toegediend, op welke wijze men de belangstelling kan bevor deren. Men wil een groepsfonds vormen, waaruit men in de toekomst ieder serieus nieuw lid financieel wil steunen bij de aanschaf van een hond en ook op andere wijze wil men trach ten nieuwe leden de entree in de rensport gemakkelijker te maken. Een aardige geste van de nieuwe combinatie is de gratis entree die de schoolkinderen heb ben op de grote rennen die op Tweede Paas dag op de Rijssense baan worden gehouden. Deze rennen met internationale deelneming beloven bijzonder succesvol te worden mede door de nieuwe aanpak van de vereniging nieuwe stijl". De beste honden van Nederland en enkele toplopers uit het buitenland ver schijnen aan de start om de „Grote Prijs van Twente" te betwisten. Niet minder dan 100 honden zijn ingeschreven waaronder de kam pioen van Europa (reuen) ,,Aguas van Ben- fica" eigenaar de heer Groen uit Amster dam, terwijl ook de Europese kampioene (te ven) Carnet v.d. Schicht" eig. de heer Smit uit Zutphen op de deelnemerslijst staat ver meld. Naast rennen voor windhonden of grey hounds worden wedstrijden georganiseerd voor whippets, afghanen, Barsois en Saluki's Op deze wijze zal worden getracht de wind hondenrensport nieuw leven in te blazen. Op de renbaan wil men uiterst zuinig zijn. Wat het vorig jaar. gebeurde toen een wielerwed strijd (grasbaanrace) op de renbaan werd ge .in de huid gezondheid en zuiverheid Het eerste elftal van Excelsior speelde vriendschappelijk tegen De Hoven en verloor met 2-1. Voor de andere senioren elftallen was het een bijzondere goede dag want allen wonnen hun wedstrijd. Excelsior 2 won op eigen terrein van Sparta 2 een van de degra datie kandidaten. Daarmee bewees het Ex celsior 3 dat ook nog niet buiten gevaar is een goede dienst. Excelsior 4 ook thuisspelend stuurde Juliana 3 weer met een 4-2 nederlaag naar Hengelo. Het zesde elftal zorgde in Le- mele voor een 2-1 overwinning op Sportclub Lemele 3. Excelsior 7 was te sterk voor het Nijverdalse SVVN 5 en boekte een 9-1 zege. Bij de junioren bleef Excelsior Cl ongesla gen en won de thuiswedstrijd van Sportclub Rijssen Cl. De wedstrijd Excelsior C2Holten C2 werd uitgesteld. Excelsior C3 was het enig ste elftal dat verloor en wel van Haarler Boys Cl met 6-0. De pupillen die ook een plaatselijke ontmoeting hadden op de Koerbelt tegen de pupillen van Rijssen Vooruit hielden de punten thuis door met 4-1 te winnen. Excelsior heeft de vrije zatei'dagmiddag be nut om een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen de derde klasse zondagamateurs De Hoven. De Rijssenaren die gedurende de hele wedstrijd een licht veldoverwicht had den, kon daar met de weinig doortastende veoorhoede geen profijt van trekken. Koster na zijn schorsing weer opgesteld nu ais linksbuiten voor Smit kon zijn mede- voorwaartsen niet tot grote daden inspireren. De Hoven had reeds na 10 minuten succes. Haar rechtsbuiten gaf een afgemeten voorzet naar middenvoor Baars, die doelman Kreijkes met een hard schot wist te passeren en zijn club egn 1-0 voorsprong gaf. Excelsior dat beter veldspel liet zien, kwam soms gevaarlijk voor het doel van De Ho ven, maar de rood-witte voorwaartsen waren niet doortastend genoeg. Er deden zich fraaie kansen voor, maar de schoten van Lensink en Van Vondel gin gen naast. Na de hervatting had Koster de plaats van Dangremond ingenomen, terwijl Smit de links buitenplaats bezette, hetgeen echter weinig verbetering te zien gaf. Het krachtsverschil tussen beide elftallen was zeer gering. Toch kwamen de Rijssenaren in de zeven tiende minuut op gelijke hoogte met de gas ten. Leusink liet een hoge voorzet los, die door De Hoven doelman verkeerd werd be oordeeld. Smit kopte prachtig in, maar «en der achterhoedespelers sloeg de bal met da hand uit het doel. De toegekende strafschop werd door Vari Vondel onhoudbaar in de touwen geschoten. Excelsior probeerde nu door te drukken, maar zonder resultaat. Het moest zelfs nog toestaan dat de Hoven in de 36e minuut weg' liep van haar tegenstanders. Op een bijzonder goed opgezette aanval had de Excelsior achterhoede geen antwoord en voor de tweede maal in deze wedstrijd was doelman Kreykes een geslagen man. Zaterdag a.s. wordt er wat betreft Sportclub Rijssen slechts een bescheiden programma afgewerkt. Sportclub 1, 2 en 3 hebben een vrije dag. Sportclub 4 speelt thuis tegen SVVN 3 om twee uur. Sportclub 5 ontvangt om 2 uur Den Ham 4. Sportclub 7 speelt om vier uur tegen Excelsior 7. Sportclub cl speelt tegen SVVN cl en Sportclub dl ontvangt GFC d 1. Een voor «Sportclub Rijssen ongekend hoog aantal bezoekers omzoomden dins dagavond het knuse voetbalterrein op de Koerbelt. Allen hadden de koude ge trotseerd om te zien hoe het Almelose Heracles de Noorse amateurploeg, met twee internationals in haar midden, met met een 3-0 nederlaag naar Arnhem te rugstuurde. Raufoss dat zaterdag j.l. in Nederland aankwam heeft domicilie ge vonden in Arnhem, om in navolging van vele Zweedse clubs een voorjaarstrai ningsprogramma af te werken. In Noor wegen ligt de voetbalcompetitie in de wintermaanden noodgedwongen stil. De hoofdstad van Gelderland is reeds vier jaar lang het centrum van de voorjaars trek van Scandinavische ploegen. Raufoss heeft in de wedstrijd tegen Hera cles moeten ervaren dat het betaalde voetbal in Nederland toch wel iets hoger aangeslagen mag worden dan het 'amateuristische voetbal in Noorwegen. Dit ondanks de matige presta ties van het Oranjeteam. Het onderscheid was 1 dinsdagavond tenminste duidelijk merkbaar, houden mag nooit meer 'gebeuren,"aiïüs "de Almeloërs dankten hun zege aan een be heer stephan. De baan moet in goede con- techniek, tactiek en conditie, ditie blijven. Het minste schoonheidsfoutje J Het werd de toeschouwers al spoedig duide- kan een hond blesseren. lijk dat Heracles de betere ploeg was. De Op zaterdag 13 april organiseert het bestuur van de zwem- en poloclub De Mors een zgn. prestatieloop voor alle le den. Onder leiding van de heer Sleking hebben in de afgelopen wintermaanden diverse zwemmers en zwemsters hun conditie op peil trachtten te houden door elke zaterdagochtend „droog" te trai nen. Deze droogtraining bestond uit grondgymnastiek en een lichte veld loop. De prestatieloop zal niet als sluitstuk op de ze trainingen beschouwd moeten worden. De droogtraining zal n.l. gewoon doorgaan tot aan de dag dat de Koerbelt weer opengesteld zal worden. De jeugd tot en met 12 jaar zal moeten trachten zaterdagmorgen een afstand van 2Vs km af te leggen in 35 minuten. De start hier van is om half tien 's morgens op het zwem badterrein. Hier is ook gelegenheid voor de deelnemers zich om te kleden. De deelnemers boven 12 jaar zijn ver plicht 5 km. af te leggen in 40 minuten. De start hiervan is half elf precies. Beide afstanden zullen in looppas moeten worden afgelegd. Elke deelnemer die aan de voorwaarden voldoet, dus binnen de gestelde tijd binnen is en niet overgegaan is tot de gewone pas, zal een vaantje ontvangen. Bovendien zullen de twee eerst aankomen den in elke leeftijdsgroep 'n medaille ontvan gen. Om dit te.kunnen verwezenlijken zal van elke deelnemers een bijdrage van 1 gulden worden gevraagd, voor de start te voldoen. Het Morsbestuur hoopt dat vele ouders van hun belangstelling zullen blijk geven. Een en ander zal n.l. een goede stimulans zijn voor de lopers. Van buiten Rijssen zijn reeds di verse verzoeken binnen gekomen om aan de ze prestatieloop mee te mogen doen. De tijd van voorbereiding was echter te kort om dit te kunnen verwezenlijken. Het ligt in de bedoeling om het volgend jaar een veel grotere prestatieloop te organiseren, ook met deelnemers van andere verenigingen. De atletiekafdeling van Sportclub Rijssen die meer dan een jaar geleden werd opgericht kwam in café Kamphuis bijeen voor de verkiezing van een defi nitief bestuur. Onder leiding van de heer K. Drenth werd de vijftien punten tel lende agenda vlot'afgewerkt. Het ver slag van de penningmeesteres vermeld de een batig saldo. Uit het voorlopig be stuur verdween als voorzitter de heer J. Voortman die bij de oprichting reeds had medegedeeld de voorzittershamer slechts tijdelijk te willen hanteren. Uit twee kandidaten werd de heer K. Drenth met grote meerderheid van stemmen gekozen tot nieuwe voorzitter. Door omstandigheden kon mevrouw Drenlh- Becker zich niet als secretaresse herkiesbaar stellen. Haar plaats zal vanaf heden worden ingenomen door de heer M. van Brussel. Mej. C. Mensink die vanaf de oprichting de kas beheerde zal dit ook in de toekomst blij ven doen. Zij werd met algemene stemmen, herkozen tot penningmeesteres. Als wedstrijd-secretaris en afgevaardigde van het Centraal Bestuur werd de heer J. F. Velterop gehandhaafd. Deze zal tevens de verzorging van het clubblad op zich blijven nemen wat betreft de atletiek. Enige moeilijkheden leverde het agenda punt training" op. De trainer die te kennen had gegeven niet met een lekenbestuur te willen samenwerken heeft de biezen gepakt zodat Sportclub momenteel zonder atletiek- trainer zit. Niet voor lang echter, zoals de nieuwe voorzitter ons mededeelde, omdat reeds onderhandelingen met 'n nieuwe trainer gaan de zijn. De trainingen zullen gewoon doorgaan en wel op maandag- en donderdagavonden. De lange afstandslopers zullen voortaan trainen op za terdagmiddag. Indien 'n sportclublid 'n nieuw trainingspak wil aanschaffen zal hij dit moeten doen in de officiële kleur, n.l. zwart. Het wedstrijdtenue zal bestaan uit rode broek en witte shirt met daarop het wapen van Rijssen. Junioren tot ep met 15 jaar zullen voortaan reiskostenvergoeding ontvangen vanaf 1 gul den. Dit jaar zullen er clubkampioenschap pen plaats vinden. De datum kon echter nog niet worden vastgesteld. De vorig jaar gehouden 1ste Hollands- Schwarzwald Cross heeft enkele tientallen gul dens gekost. Dit bracht enkele tongen in bewe ging. Diverse leden wilden dit jaar wel op nieuw een Hollands-Schwarzwald Cross, doch hieraan mochten geen kosten verbonden zijn. Voor het nieuwe bestuur een moeilijke opga ve indien met evenals vorig jaar iedere deel nemer een vaantje en de winnaars de nodige medailles en bekers wil geven. Er zal dan ook een beroep worden gedaan op de vrijge vigheid van de Rijssense Middenstander. De Cross zal worden gehouden eind november of begin december. Op 10 mei a.s. zal een feest avond worden georganiseerd. Deze zal verzorgd worden door een feestcommissie bestaande uit mevr. Velterop-Reterink, Mej. Vlaardinger- broek en de heren G. Voortman en H. Wolte- rink. Tijdens de rondvraag werd een kascom- missie in het leven geroepen, bestaande uit de heren J. Smalbrugge en H. J. Wolterink (Nij- verdal). grote kracht van de Almeloërs lag op het mid denveld, waar Van de Veen en Hermsen goed stuwend werk verrichtten. Keer op keer kreeg Heracles gelegenheid aan te vallen. Aanvankelijk kon zij zich echter weinig scoringskansen scheppen tegen de granieten verdediging van Raufoss. Bij tijden speelden de Noren erg hard, doch de grens van het toelaatbare werd nimmer overschreden. Na een kwartier spelen opende Heracles de score toen Hermsen van grote afstand via het lichaam aan de Noorse doelman Büdstad raak schoot. (1-0). Direct hierop was het links buiten Ellingen die zijn midvoor Bekkelien een niet te missen kans gaf. Tegen de ver wachting in presteerde de Noorse aanvalslei der het grandioos over het leer te trappen. Hoewel er niet alleen van goed voetbal ge sproken kon worden stond de wedstrijd op een behoorlijk peil. Fanatiek vocht Raufoss voor elke meter grond doch ook Heracles beschouwde deze wedstrijd meer dan een oefenpartijtje. De Heracles-voor- hoede waarin vooral Morsink een opvallend goede partj speelde kreeg enkele goede sco ringskansen. Er werd echter vaak te on nauwkeurig gericht en dit behoedde de No ren in het begin voor een grotere achterstand. In de tweede helft verscheen Heracles in groene shirts, omdat de geelzwart gestreepte shirts van de Noren niet voldoende afstaken bij de Heracles shirts. Al spoedig bracht Mor sink, o.i. de beste speler bij Heracles de stand op 2-0 toen hij keihard langs de Noorse doel man schoot. Aan de andere kant was het Skaukerud die de nieuwbakken Heraclesdoel- man Huls op de proef stelde. Huls verdedig de zijn doel echter uitstekend. Heracles bleef overheersen en de wedstrijd speelde zich vrijwel geheel af op de Noorse helft. Ook Büdstad verdedigde zijn doel uit stekend. Vijf min. voor tijd moest hij echter voor de derde keer de gang naar het net maken. Uit een hoekschop schoot Vissia, vijf min. voor het einde, in een onoverzichte lijke situatie voor de derde maal raak (3-0). De wedstrijd werd uitstekend geleid door de Rijssense arbiter Aalderink. Zaterdagavond speelde een dames-, meis- de ruststand. Opnieuw door een strafworp lie- jes- en jongensteam van de zwem- en polo club de Mors engie wedstrijden voor de win- terdompetitie van de kring Twente-IJssel- streek. De meisjes speelden in het Diekmanbad in Enschede en verloren de eerste wedstrijd te ken koploper Z.C.E. a met korfbalcijfers. De meisjes uit Enschede wonnen met 11-0. De tweede wedstrijd, tegen Thialf werd een 1-0 zege voor de Morsmeisjes. Ria Klein^ ligtenberg zorgde voor de enige treffer in een wedstrijd waarin zij 'n numerieke meerder heid had doch vele kansen verloren liet gaan. Wel kwam Eva de Lange nog tot een tweede treffer. Haar doelpunt werd echter geannu leerd wegens tweemeter spel van Ria Klein legtenberg. De jongens A speelden in Apeldoorn tegen AZC a. Na een 2-0 voorsprong door doelpunten van resp. Henk ten Cate en Herman Lande- weerd kwamen de Apeldoorners door twee strafworpen naast de Mors. Dit werd tevens Sportclub Rijssen I dat in feite een vrije dag had kreeg deze week bericht dat voor za terdag is ingelast de wedstrijd Sportclub 1 Voorwaarts 3. De wedstrijd begint om kwart voor vier. Sportclub Rijssen dat gebrand is op een revanche voor de in de ,,wieke" gele den nederlaag, verschijnt in de volgende op stelling. A. Smit, H. v.d. Keuken, A. Ligtenberg, W. ter Harmsel, A. J. Ruiterkamp, J. Vincent, J. Eertink, G. van Brussel, B. Kamphuis, J. Lohuis en A. J. Rutlerkamp. Excelsior I speelt zaterdag thuis en ont vangt het Harderwijkse VVOG op bezoek. Wil len de Rood-Witten revance nemen voor de in Harderwijk geleden nederlaag dan moet de voorhoede meer schotvaardigheid tonen dan in de laatste wedstrijden. Excelsior 2 en 3 zijn vrij. Het vierde elf tal gaat naar Enschede en ontmoet daar Sparta 5. Het zesde elftal speelt in Enter te gen Enter Vooruit 6, altijd een lastige te genstander. Bij de junioren treedt Excelsior Al als gast heer op van het Al elftal van PH Almelo. A2 speelt ook thuis en komt tegen plaatsge noot Al van RKSV binnen de lijnen. De B-elftallen hebben nog een vrije zater dag. Excelsior Cl gaat naar Rijssen Vooruit Cl. Het C2 elftal brengt een bezoek aan En ter en ontmoet daar Enter Cl. Ook C3 van Excelsior gaat naar Enter en heeft Cl van Enter Vooruit als tegenstander. De pupillen tenslotte moeten proberen om in Goor van de Hector pupillen te winnen. Naarmate de competitie 1967-1968 vordert er. mede doordat de spanning om de bovenste plaats verdwenen is, schijnt Sportclub Rijs sen 1 beter te gaan voetballen en wat nog be langrijkcr is; de voorhoede schijnt thans be ter van dc geboden kansen te kunnen profite ren. Werden twee weken geleden tegen En ter Vooruit negen doelpunten gescoord, vori ge weck zaterdag tegen Den Ham 2 namen Rutterkamp c.s. vijf doelpunten voor hun re kening. Met uitzondering van de eerste vijf tien minuten bleek ook de verdediging dit keer goed te sluiten. In tegenstelling tot Den Ham had Sportclub Rijssen een zeer slechte start. De gastheren begonnen uitstekend en zowel Kottier als Ar- desch stelden herhaaldelijk de Sportclub-ach terhoede voor grote problemen. De Rijssena ren schenen het wel te geloven (of was de ze apathie een gevolg van een uitbundige brui loft gehouden op de avond ervoor?) Hoe dan ook, Den Ham kwam in de tiende minuut tot scoren. Het was Kottier eindelijk gelukt doel man Smit van Sportclub met een goed schol, te passeren. (1-0). Den Ham bleef komen en pas toen Ardesch een hard schot tegen de lat deed belanden gingen de ogen van de Sport clubmensen open. Men gin* ineens beter spe len en ook de passes waren beter verzorgd. Jan Rutterkamp, de veteraan die geen wed strijd speelt zonder een keer te scoren, zorgde na twintig minuten spelen voor de gelijkma ker (1-1). Eertink, na vele maanden weer op gesteld in een competitiewedstrijd, joeg na een uitstekende solo het leer keihard langs de Den Ham-keeper Zandman (1-2). Den Ham kwam er nu niet meer aan te pas en er was eigenlijk nog maar één ploeg die voetbalde. Helaas had de Sportclubvoorhoe de in deze periode van groot overwicht nog zeer veel kansen nodig om er een te benut ten. Het was uiteindelijk opnieuw Jan Rutter kamp die met een prachtige kopbal het leer voor de derde maal langs landman plaatste (1-3). Ook na de thee bleef Sportclub Rijssen een goede partij spelen. Doch de uitvallen van Den Ham bleken soms zeer gevaarlijk en eisten alle aandacht van aanvoerder Ruiterkamp en zijn mannen. Op een gegeven moment stond Kottier oog in oog met Smit, doch de Den Ham aanvalsleider presteerde het de bal nog over POEDER. CREME - OLIE- ZEEP het doel te lepelen. Een prachtige Sportclub- aanval in de vijftiende minuut na rust leverde opnieuw een doelpunt op. Alex Ligtenberg, die een goede partij vertolkte in de achterhoede, lanceerde Geert van Brus sel die op zijn beurt het leer doorschoof naar de vrijstaande Johnny Eertink. Deze maakte geen fout en plaatste de bal zuiver en on houdbaar in het net. (1-4). Hierna nam Sportclub het wat gemakkelijker op. Den Ham was verslagen en dit bleek wel in de resterende tijd, het kon geen vuist meer maken. Slechts één keer kwam zij nog dicht bij een doelpunt, doch het schot van Ardesch ketste van de paal terug en rustig kon de Sportclubverdediging wegwerken. Even voor het eindsignaal deed Jan Rutterkamp voor de derde maal van zich spreken. Na goed voorbe reidend werk van de Sportclubvoorhoede be paalde hij de eindstand op 1-5 in het voordeel van Sportclub Rijssen. Van de lagere elftallen speelde ook Sportclub 3 een goede wedstrijd. Tegen koploper Vesos 2 uit Hellendoorn behaalden Kosterbok c.s. een verdienstelijk 1-1 gelijkspel. Sportclub 5 dat tegen nummer twee op de ranglijst speel de n.l. Lemele 1 kon het niet bolwerken en verloor met 5-1. Ook Sportclub Rijssen cl ver loor. De tegenstander Excelsior cl behaalde een krappe 2-1 zege. pen de Apeldoorners uit tot 3-2. De Mors bleek hierdoor aangeslagen en met goede combina ties liep AZC verder uit. Tenslotte was het Henk Dannenberg die nog een keer voor de Mors scoorde. De eindstand werd 6-3 in het voordeel van AZC. Eveneens in Apeldoorn speelden de dames van de Mors, dit keer tegen de dames uit Vorden. De Morsdames lieten het er dit keer lelijk bij zitten en verloren met niet min der dan 6-1. Gerda Baan zorgde voor de eni ge Morstreffer. Geboren; Gerritdina, dv G. M. Vruggink en G. Jansen, Leiding 7, 2 apr.; Hendrina, dv. A. D. Ligtenberg en F. Wiel- draaijer, Ireneiaan 12, 3 apr.; Monique Maria Therese, dv E. F. F'. Körbl en M. Th. H. Nitert, Parkstraat 11, 3 apr.; Janna, dv G. J. Baan en M. Kosterbok, Prins Mauritsstraat 1-5 apr.; Margriet, dv G. J. Lingeman en G. Bril, Graaf Ottostraat 151, 5 apr.; Gerrit, zv. H. H. Geerling en B. Pongers, Enterstraat 168, 5 apr.; Herma Gerrie, dv. J. Poortman en H. Wind, Zuiderstraat 17, 7 apr.; Richard Bernardus Jozef, zv. J. M. Hegeman en G. M. M. Lucas, Ligtenbergerdijk 39, 5 apr.; Herman, zv. D. Kamp en J. Wieringa, Esstr. 115, 29 mrt. te Almelo; Jan, zv. G. D. Baan en J. Brunnekreef, Wij nand Zeeuwstraat 44, 1 apr. te Almelo. Ondertrouwd: Fredrik Jan Bruins 25 jaar, Rijssen, Katten- haarsweg 70 en Willemina ten Hove, 21 jaar, Rijssen, Holterstraatweg 95, 2 april. Garhardus Nijland, 25 jaar, Rijssen, Han- gerad 39 en Janna Brinks, 23 jaar, Rijssen, Keizersdijk 19, 2 apr.; Herman Leusink, 21 jaar, Weert, Karzerne- laan 101 en Hendrika Everdina Dommerholt, 21 jaar, Rijssen, Haarstraat 25, 5 apr.; Gerrit Jan Seppenwoolde, 23 jaar, Rijssen, Graaf Adolfstraat 2 en Gerritdina Karsten, 20 jaar, Hellendoorn, Nijverdal, Mensinkweg 21, 5 apr. Getrouwd: Gerrit Hans Davenschot, 19 jaar en Johanna Gerda Nieuwenhuis, 21 jaar, Rijssen, Holten- torensweg 22, 5 apr,; Geert van Brussel, 20 jaar en Willemina Zand bergen, 17 jaar, Rijssen, Molenstahveg 3, 5 apr.; Arend Heuten, 23 jaar en Fredrika Maria Emming, 24 jaar, Rijssen, Koninginneweg 10, 5 apr.; Benedictus Havinga, 43 jaar en Gerritdina Wilmink. 22 jaar, Almelo, Johanna van Buren- laan 159, 5 apr. Overleden: Jan Nijsink, 74 jaar, ëv. G. ten Bolscher, Ta- baksgaarden 53, 3apr. te Warnsveld. Aangevoerd: Paarden 219, Runderen 179, Varkens 529, To taal 927. Prijzen: 8 melk- en kalfkoeien van f. 1000,- tot f. 1300 per stuk. 71 pinken vanf 775.- tot f 950.- per stuk. 10 graskalveren van f 550.- tot f 700.- per stuk 17 drachtige zeugen van f 375.- tot f 42S.- per stuk. 512 biggen van f 65.- tot f 80.- per stuk. Overzicht handel: Zeugen: Handel lui, prijzen staande. Biggen: Handel vlot, prijzen oplopend.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3