Sportclub Rijssen speelde uitstekend tegen Bergshama Bestuur uitgebreid bij de zwem- en poloclub De Mors (Voor u tot 6°/o rente en voor u keuze uit 5 spaarvormen en voor u Excelsior leed verdiende nederlaag tegen S.S.V.U. Mors brak clubrecords De in Diekmanbad te Enschede dit jaar ook bij ravonconcoursen Lichtwedstrijd op De Koerbell Rood-Witten na de thee overklast Kring Twente-IJsselstreek IVOROL Ledenvergadering in Royal eugdcommissie van vijf leden Sportclub 2 op weg naar kampioenschap Sportclubatleten liepen in Harderwijk de bank waar ook zich thuis voelt Enige doelpunt van W. Leusink Nederland gaf ruim zes ton voor het reclasseringswerk JAN RUITERKAMP SCOORDE 4 GOALS Vrijdag 5 april 1968 WEEKBLAD VOOR RUSSEN Pagina 4 HET BEHOUD VAN UW TANDEN Inzinking Polocompetitie V ie r! au den toernooi op de Koerbell Sparen is aantrekkelijk, vooral als u ae aantrekkelijke mogelijkheden bij onze bank, de NMB, ziet. En in elke spaar- vorm die wij u voor kunnen leggen zit altijd een heel sterk punt. Meer van weten? Dat is verstandig! Vraag het gratis NMB/PS Pakket! De NMB biedt u alles wat een moderne bank u kan bieden en daarenboven nog de Persoonlijke Service. De NMB is groot genoeg om die Service groot te zien. En de NMB is nog juist klein genoeg om de service Persoonlijk te houden. De NMB zendt u het PS Pakket graag en gratis toe. Telefoontje of briefkaart is voldoende. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Organisatie was niet best Uitslagen Programma In een vriendschappelijk duel tegen de Zweedse club Bergshama heeft Sportclub Rijssen, vorige week donder dagavond met een gering verlies verlo ren. De uitslag werd 4-5 in het voordeel van de Zweden. De wedstrijd, die bij kunstlicht werd gespeeld, heeft de wei nige toeschouwers die voor dit duel naar De Koerbelt waren gekomen, van begin tot het einde geboeid. Vooral aan de zijde van Sportclub werd goed ge combineerd. Een gelijkspel zou de ver houding dan ook beter hebben weer gegeven. In technisch opzicht waren de Zweden beter, maar het enthousiasme was bi.j Sportclub gro ter. Jan Rutterkamp. de goalgctter van Sport club Rijssen. stak deze avond in zeer goede vorm. Hij scoorde alle vier doelpunten. Sportclub Rijssen ontketende direct na het beginsignaal een fel offensief, dat na drie mi nuten spelen werd beloond met een doelpunt. Een snelle aanval van de gastheren verraste de Zweden volkomen. Van Brussel omspeelde twee tegenstanders, gaf een haarzuivere pass naar Rutterkamp en de Zweedse doelman was ADVERTENTIE Onbetwist de beste tandpasta een geslagen man. Via de staander verdween de bal in het net. De vreugde was echter van korte duur, want bij een aanval van de gasten verzuimde de achterhoede in te grijpen. De Zweedse mid denvoor Björn Lundberg kreeg hierdoor een unieke kans, die hij goed benutte. De traag reagerende doelman Smit dook vergeefs om de bal te bemachtigen. Uit een hoekschop scoorde Rutterkamp het tweede doelpunt. Sportclub Rijssen was in de ze periode duidelijk de sterkste. Aanval op aanval golfde naar het doel van de gasten, maar Göran Zetterström hield zijn doel met fraaie saves schoon. Juist in deze periode waarin de Rijssenaren domineerden, kwam Zweden weer naast Sportclub. Lundberg werd opnieuw op maat bediend en hoog boven de verblufte Smit, zeilde de bal in de touwen. Met een prachtige kopbal verrichtte Jan Rutterkamp enkele minuten hierna zijn hat trick. Nog voor de rust werd de stand weer gelijk, toen de Zweed Bijheden een solo dwars over het veld met een doelpunt afrondde. Evenals bij het eerste doelpunt ging doelman Smit van Sportclub ook bij dit doelpunt niet vrij uit. De thee bracht geen verfrissing in het spel van Sportclub. Wel bij de Zweden, die van de inzinking van de gastheren dankbaar gebruik maakten. Sportclub had danook geen antwoord op het felle offensief, dat de Zweden ontketenden. Twee treffers van Eriksen brachten een rui me voorsprong, die Bergshama niet meer prijs gaf, ondanks verwoede pogingen van de club van dokter Oosthoek. Vlak voor het einde verkleinde Rutterkamp de achterstand nog wel, maar de gelijkmaker of het winnende doelpunt bleef uit. Niettemin Bij afwezigheid van voorzitter Roeter- dink vergaderde de zwem- en poloclub „De Mors" vrijdagavond onder leiding van penningmeester J. Eshuis, in café Royal aan de Haarstraat. Het verslag van de secretaresse ge tuigde van goede successen in het afge lopen zwemseizoen. Het ledental, is nog steeds groeiende en bedraagt momen teel 110. Het aantal donateurs steeg van 19 naar 84. Het verslag van de penning meester vermeldde een nadelig saldo van f 200,Besloten werd op 27 april een cake-actie te houden, ter verste viging van de kas. Bij het verzwemmen van de clubkampioen- schappen ontvingen tot nog toe de nummers één tot en met. drie een medaille. Besloten is dit terug te brengen tot de eerstaankomende, terwijl voorts de nummers een tot en met drie een diploma zullen ontvangen. Hierdoor zul len de kosten met tenminste 200 gulden ge drukt worden. Drie leden, t.w. Gerrit Wessels, Derkje Baan en Ria Smeijers stelden zich beschikbaar voor het afhalen van busjes voor het verjaar dagsfonds. Het bestuur werd uitgebreid met twee man. Met algemene stemmen werden aan het be stuur toegevoegd de heren E. Sleking en D. van de Kamp. Deze laatste zal de functie van vice-voorzitter toegewezen krijgen. ïn de tech nische commissie werden benoemd H. Ri chardson, voorzitter, en G. ten Brinke en E. Sleking, leden. Voorts werd een geheel nieuwe jeugdcom missie benoemd. Deze bestaat thans uit mej. G. Geerling, mej. L. Markvoort, mej. A. Sie- nerink en de heer R. Smelt. De heer R. van de Kuyl zal worden aangezocht het voorzit terschap op zich te nemen. In de kascommissie werden benoemd, mej. H. Klein Horsman en de heer R. Smelt. De heer Ten Brinke deelde mede dat be sloten was ook het komende zomerseizoen aan aan de polocompetitie mee te doen. Er zal worden ingeschreven met vijf zeventallen, t. w. twee herenteams, 1 dames-, 1 meisjes- en 1 jongensteam. De herenteams zullen worden getraind door de heer Richardson, terwijl de training van de dames en meisjes door de heer Ten Brinke zal geschieden. De conditietraining op zaterdagmorgen blijft in handen van de heer Sleking. Vijf mensen stel den zich beschikbaar als hulptrainer bij de zwemtraining van de jongens en meisjes op dinsdagavond, t.w. mej. G. Baan en mej. J. Eertink. Voorts de heren D. van de Kamp, H. Brand en W. Wessels. De thuiswedstrijden voor de waterpolocompetitie zullen op donder dagavonden gespeeld worden. Vrijdags om de veertien dagen zullen polowedstrijden worden gespeeld door die jeugdleden die niet aan de competitie deelnemen. De organisatie hier van berust bij de jeugdcommissie. Uitvoerig werd stilgestaan bij de rol die de zwem- en poloclub de Mors zal spelen op 22 juni a.s. bij het 1000-jarig bestaan van Borghorst. De vragen die hierover uit de vergadering naar voren kwamen werden door de heer Ten Brin ke naar ieders tevredenheid beantwoord. Op de vraag van de heer Ligtenberg of het mogelijk was naast de uitwisseling met Borg horst ook andere buitenlandse clubs te ont vangen werd geantwoord dat deze mogelijk heid door het bestuur terdege onderzocht zal worden. Een moeilijk punt zal zijn de huis vesting van de eventuele buitenlandse gas ten. De heer Wessels kreeg op zijn vraag waar om niet meer interlands door de Mors geor ganiseerd werden ten antwoord dat dit te veel tijd in beslag zou nemen, waardoor de eigen leden niet aan hun trekken zouden komen. Voorts spelen de financiën een grote rol bij dergelijke evenementen. Met een dankwoord bij monde van de heer Huub Brand aan de heer Sleking voor zijn be langeloze medewerking aan de conditietrai ning (hetgeen met applaus onderstreept werd) kwam een einde aan deze dukbezochte leden vergadering. Beide elftallen na de wedstrijd, broederlijk op de plaat. Rechts voor aan de voorzitters van beide clubs. had Sportclub goed partij gegeven tegen de Zweden, die uitkomen in een afdeling, die ge lijk staat aan de derde klas van de KNVB zondagvoetbal. De voorzitters van beide verenigingen wis selden voor de wedstrijd een geschenk. Sport club kreeg een vaantje aangeboden. Daar de bestelde en toegezegde vaantjes nog niet in Rijssen waren gearriveerd, overhandigde dok ter Oosthoek de voorzitter van Bergshama een Delftsblauw wandbord. In de kantine werd na de wedstrijd nog even gezellig doorgepraat met de gasten, die in het kader van uitwisseling, uitgaande van Euro Sporting naar Rijssen kwamen. Met Pasen houdt Sportclub Rijssen een vier- landentoernooi, waaraan een Engelse, een Duitse en een Zweedse club deelnemen. Zaterdagmiddag hebben om kwart voor vier twee belangrijke ontmoetingen plaats. Het derde elftal van Sportclub Rijssen ontvangt dan nl. de tweede editie van Vesos dat mo menteel lijstaanvoerder is in de derde klas van de onderafdeling. Vesos 2 staat 3 punten voor op nummer twee van de ranglijst Sport club Lemele 1. Dit standaardteam uit Lemele speelt eveneens op de Koerbelt tegen de vijf de editie van Sportclub Rijssen. Mocht Leme le 1 winnen en Vesos 2 verliezen, dan is de achterstand tot 1 punt gereduceerd. Hierbij komt nog dat Vesos over enkele weken op be zoek moet bij Lemele 1. Voor twee spannende wedstrijden zijn dus zaterdag alle ingrediënten aanwezig, waarbij uiteraard de Sportclubteams hun sportieve plicht zullen vervullen. Verwacht mag worden dat de mannen van Kosterbok met geringe cij fers over Vesos zullen zegevieren. Sportclub 5 daarentegen geven wij weinig kans tegen Sportclub Lemele 1. Het eerste elftal van Sportclub speelt zater dag een uitwedstrijd tegen Den Ham Sport club Rijssen Cl speelt uit tegen Excelsior Cl. De overige elftallen hebben een vrije middag. Op Tweede Paasdag organiseert de v.v. Sportclub Rijssen op haar terreinen op de Koerbelt een vierlanden-toernooi waaraan Je volgende verenigingen deelnemen: Skaldervi- kens (Zweden), Fifa Londen (Engeland), Bergensdorff '85 (Duitsland) en Sportclub Rijssen. Het voorlopig programma ziet er voor paasmaandag als volgt uit: Sportclub Rijssen 1 Skaldervikens (13.00 uur - veld 1 Fifa Londen 1 Bergensdorff '85 (13.00 uur - veld 2). Gekostumeerd voetbal (13.50 - 14.30 uur veld 1). Sportclub Rijssen 1 Fifa Londen (14.30 uur - veld 1). Bergensdorff '85 Skaldervikens (14.30 uur veld 2). Korfbalwedstrijd: Sportclub Rijssen Blauw Zwart (15.00 uur - veld 1). Sportclub Rijssen 1 Bergensdorff '85 (16.15 uur - veld 1). Skaldervikens 1 Fifa Londen (16.15 uur - veld 2) De V.V.V. Rijssen heeft voor dit toernooi een grote beker beschikbaar gesteld. Voorts heeft het bestuur van Sportclub Rijssen van het college van B. en W. bericht ontvangen dat de buitenlandse gasten tijdens een Twent se koffiemaaltijd in hotel Gijsbers door B. en W. officieel zullen worden ontvangen. Bij monde van de heer Van Leeuwen heeft het sportbestuur van de NCRV het Sportclub- bestuur toegezegd dat zij de nodige aandacht aan dit sportgebeuren op tweede paasdag zal besteden. NCRV-sport heeft nl. veel belang stelling voor dit unieke sportgebeuren. Op weg naar de bovenste plaats omzeilden de reserves van Sportclub Rijssen zaterdag middag een zeer lastige klip. Op bezoek bij de vierde editie van Excelsior wisten Damink en de zijnen met 3-1 te zegevieren, na een wedstrijd waarin voor rust Excelsior de toon aangaf. Na de thee toen Sportclub de wind mee had, kwamen de doelpunten. De nek aan nek-race tussen PSV 1 en Sportclub 2 blijft voortduren en het ziet er naar uit dat pas in de laatste wedstrijd van de competitie de beslissing zal vallen wan neer PSV bij Sportclub op bezoek komt. Over de wedstrijd van zaterdag het volgen de: Excelsior won de toss en verkoos met de wind mee te spelen. Het hevige offensief dat direct hierop ontbrandde gaf de Sportclub achterhoede met Müller aan het hoofd veel werk doch was niet bepaald verontrustend. Uit een tegen-aanval schoot Damink tegen de paal. Een vrije trap wegens het meer dan vier passen lopen met de bal van doelman Van Dijk leverde Excelsior geen resultaat op, zodat gerust werd met blanke stand. Na rust kreeg de Excelsior-keeper gelegen heid zijn talenten te tonen en deed dat met veel verve. Niettemin opende Damink voor Sportclub de score (1-0) en zorgde Zwiers 15 minuten voor het einde voor een tweede tref fer: (2-0). Verwoede pogingen van Excelsior de kansen te doen keren leverden de gasthe ren een tegenpunt op: (2-1). Vlak voor het einde bepaalde Van de Willige uit een goede pass van Pijffers de eindstand op 3-1 in het voordeel van Sportclub Rijssen. Vijf leden van de atletiekvereniging Sport club Rijssen namen zaterdag deel aan de Be vrijdingsveldloop te Harderwijk, georgani seerd door de atletiekvereniging V.V.O.G. Vier senioren liepen de veldloop van onge veer 4700 meter die voor een groot deel uit mul zand bestond. Aan de prestatieloop, waarvan de afstand 3700 meter bedroeg nam de heer G. J. Bruins van Sportclub deel. Om vier uur gingen 46 senioren van start voor de veldloop. Van de Sportclubatleten liepen H. J. Wolterink en D. Harbers een uit stekende tijd en klasseerden zich respectieve lijk als 19e en 20ste. Hun tijden waren 18.09 en 18.24 minuten. H. Wolterink die lange tijd de leiding had, kon het hoge tempo niet vol houden en finishte als 24ste in een tijd van 18.44 minuten. B. Harbers liep eveneens een voor hem goede tijd en eindigde als 26ste in een tijd van 19.11 minuten. Aan de prestatieloop namen 120 atleten deel. Bruins presteerde het zich lange tijd bij de kopgroep te handhaven. Hij is echter een korte afstandloper en zakte naarmate de tijd en afstand vorderden af naar de zestiende plaats in een tijd van 15.36 minuten. Voor hem nog een redelijke prestatie. ADVERTENTIE de heer H. Mees kassier kantoor Hoofddorpweg 2 A'dam Rijssen: Wierdensestraat 57. Excelsior heeft zaterdagmiddag in Utrecht tegen SSVU met een 4-1 neder laag genoegen moeten nemen. De Rijs senaren die een aardige eerste helft speelden en een 1-0 voorsprong namen, zakten na de thee ver terug en werden door de Utrechtenaren volkomen over klast. De rood-witten, die vooral in de tweede helft te weinig enthousiasme en vechtlust toonden, zagen hun 1-0 voorsprong teniet gaan en veranderen in een 4-1 achterstand. Excelsior begon sterk. Met lange ballen uit de verdediging werd de voorhoede aan het werk gezet. Dit leverde reeds spoedig resul taat op. Een voorzet van Van Vondel in de 7e minuut, werd door Smit gemist, maar Len- sink kon de bal hard langs doelman Kwint ja gen 1-0. S.S.V.U. dat in haar rechtsbuiten Fijt een technische bekwame voetballer bezit, bezorg de invaller linksback Harbers handen vol werk. Een schot van middenvoor De Lang, over de uitlopende Krykes, ging juist naast. De aan vallen van Excelsior bleven echter gevaarlij ker, en de Rood-Witten waren duidelijk be ter. Van Vondel had bepaald pech toen een Zaterdagavond namen 27 leden van De Mors deel aan de zwemcompetitie te Enschede, georganiseerd door de kring Twenthe-IJsselstreek. De Mors vormde met de Aa uit Almelo een klasse apart, zij het in negatieve zin. Zowel De Mors als de Aa ontberen nog steeds een over dekt bad, waardoor de zwemconditie van de leden van deze twee clubs scherp afstak tegen die van de overige deelne mende clubs, die wel over een overdekt zwembad beschikken. Ondanks deze handicap verbeterden toch nog enkele Morsleden enige clubrecords over diverse afstanden. Jan Wolterink opende de rij met een clubrecord op de 100 m. vrije slag voor jongens beneden 14 jaar. Zijn tijd van 1.33.9 min. lag 0.2 sec. onder het ou de record van Herman Landeweerd. Jan Wol terink die voor de eerste keer deze afstand zwom, zal bij een betere krachtverdeling zeer zeker nog tot betere resultaten kunnen ko men. Derkje Baan vestigde een nieuw record op de 200 m. schoolslag bij dames. Haar tijd was 3.49.1 min. Alice ter Horst deed het bij de meisjes beneden 16 jaar even later nog beter. Zij zwom dezelfde afstand in 3.45.3 min. Herman Landeweerd zwom bij de 200 m. schoolslag voor jongens beneden 16 jaar naar een tijd van 2.38.5 ook een nieuw clubrecord. Dank zij de conditietraining van Peter Struik presteerde deze het de 200 m. schoolslag voor heren te zwemmen in een tijd van 3.19.00 min. waarmee hij het record van Jan Schreuder met bijna 20 seconden verbeterde. Derkje Poortman leverde een goede presta tie bij de 100 m. vrije slag voor meisjes be neden 14 jaar. Haar tijd was 1.34.6, slechts 0.1 sec. boven haar eigen clubrecord. Bij de meisjes onder 12 jaar die de 50 m. schoolslag zwommen eindigden Truus van de Maat, Tineke Sleking en Gerda Baan met tijden rond de 50 seconden in het voorste ge lid. Een opmerkelijke prestatie leverde Ria Klein Legtenberg die bij de 4x100 m. wissel slag voor meisjes beneden 14 jaar de 100 m. vlinderslag zwom. Zij maakte geschiedenis door het feit dat zij het eerste Morslid is dat de zware 100 m. vlinderslag tot een goed ein de bracht. Overigens werd de Mors op dit nummer gediskwalificeerd door een foute wis sel van Gerharda Rosman die te vroeg van start ging. Door een slechte organisatie waren de wedstrijden zeer laat afgelopen. Programma. Zaterdag spelen de meisjes A. van de Mors voor de wintercompetitie van de kring in het Diekmanbad in Enschede. De eerste te genstander van de Morsmeisjes is ZCE uit En schede. Daarna wordt gespeeld tegen Thialf, eveneens uit Enschede. De dames en jongens gaan naar Apeldoorn om te spelen tegen resp. de dames van Vor- den en de jongens van AZC (Apeldoorn). hard schot van zijn voet over de uit zijn doel komende Kwint de lat trof. Lensink miste een droomkans toen hij alleen voor de S.S.V.U. doelman verscheen en naast schoot. Na de hervatting een omgekeerd spelbeeld S.S.V.U. vechtend tegen het degradatiespook, zette een fel offensief in. Van Vondel kwam voor de tweede keer oog in oog te staan met doelman Kwint, maar deze wist het zachte schot te stoppen. S.S.V.U. putte hier moed uit en trok enthou siast ten aanval. Na 15 minuten hadden de spoorwegmensen succes. Oud-HHC'er Smit loste een hard schot van de rand van het strafschopgebied dat via de lat en de handen van doelman Kreykes in het net verdween. Met de wind in de rug kwam S.S.V.U. nu sterk opzetten. In de 20ste minuut was het van Olderen die scoorde en nog geen minuut later profiteerde Smit van een misverstand in de Excelsiorachterhoede, passeerde doelman Kreykes voor de derde maal, en bracht de stand op 3-1. Wie dacht dat de Rood-Witten nu terug zou den komen kwam bedrogen uit. De Excelsior voorhoede liet het in de tweede helft volko men afweten en kon geen vuist maken tegen de trapvaste S.S.V.U. verdediging. In de laatste minuut loste Smit een mis lukt schot dat door de hand van richting werd veranderd. Kreykes dook vergeefs. Zo doende kwam de vierde treffer voor de Utrecb ters tot stand. Excelsior 3 verloor in Hellendoorn van het onderaanstaande Vesos 1 met 3-1. Het vierde elftal kon de kampioensillusies van Sport club Rijssen 2 niet verstoren en moest op eigen terrein met 3-1 het onderspit delven. Nog groter was de nederlaag van Excelsior 5 dat op De Koerbelt met 5-0 haar meerdere moest erkennen in Eversberg I. Excelsior 6 was het enigste elftal dat won, en thuisspelend met 3-0 de baas bleef over het Nijverdalse S.V.V.N. 5 Zoals te verwachten was kon het zevende elftal het in Nijverdal niet bolwer ken tegen DES 6. Het werd een 6-0 nederlaag. Bij de junioren speelde voor de hoofdklas se Excelsior Al in Enschede met 1-1 gelijk te gen Vogido Al. Een zelfde resultaat boekte Excelsior Cl in Nijverdal tegen Nijverdal Cl Ook hier was de uitslag 1-1 waardoor Ex- delsior Cl ongeslagen bleef. Excelsior C2 ver- De nationale reclasseringscoliecte 1967 heeft een bedrag van f 638.115,82 opgeleverd. Dit is bijna f 30.000.- meer dan het jaar daar voor. In Friesland werd '-et hoogste bedrag op gehaald, gezien per inwoner, en wel 8,9 cent. In Limburg en Groningen was de opbrengst het laagst (3,9 cent per inwoner). Het lan delijk gemiddelde per inwoner kwam op 5,1 cent. De opbrengst van de collecte, die wordt ge organiseerd door het Nationaal Bureau voor Reclassering, is bestemd voor het reclasse ringswerk van alle levensbeschouwingen. loor in Goor van de Cl junioren van G.F.C. met 6-2, terwijl Excelsior C3 bij de Poppe geklopt werd door Blauw-Wit Cl met 9-0. Excelsior I heeft zaterdag een vrije dag en benut deze door op De Koerbelt een vriend schappelijke wedstrijd te spelen tegen de Gelderse zondag derde klasse Voorst I. De wedstrijd begint om 4 uur. Excelsior 2 speelt thuis en krijgt bezoek van het Enschedese Sparta 2. Ook Excelsior 4 heeft een thuiswedstrijd en komt tegen Ju liana 3 uit Hengelo binnen de lijnen. Het zes de elftal gaat naar Lemele en ontmoet hier Sportclub Lemele 3. Excelsior 7 treedt als gastheer op van S.V.V.N. 5 uit Nijverdal. Bij de junioren rpelen alleen de C elftallen en de pupillen de andere elftallen zijn vrij Excelsior Cl krijgt bezoek van mede Sport parkbewoners Sportclub Rijssen Cl. Excelsior C2 ontvangt op eigen terrein de C2 junioren van Holten. Excelsior C3 speelt thuis tegen Haarler Boys Cl, terwijl de pu pillen het Dl elftal een plaatselijke ontmoe ting hebben en de Dl pupillen van Rijssen Vooruit ontvangen. Het komende seizoen zal de postduivenver eniging „Het Luchtvermaak" in combina tie met de zustervereniging De Reisduif, Vi tesse Nijverdal en Bergvliegers Holten, be halve het deelnemen aan de afdelingsvluch- ten ook in rayonverband wedvluchten organi seren. Dinsdagavond werd in café Jan Kuper een commissie gevormd, die de organisatie zal hebben. Uit een aantal afgevaardigden van boven genoemde verenigingen werd deze commis sie als volgt samengesteld; voorzitter Joh. ter Harmsel (Het Luchtvermaak), secre taris F. Mensink (Vitesse), penningmeester H. Brinkman De Reisduif, en de leden T. Geerling (Het Luchtvermaak), H. J. ter Vel de (Bergvliegers), F. Meester (Bergvliegers) en H. Beverdam (De Reisduif). Tijdens de vergadering werd besloten alle wedvluchten in rayon-verband te vervliegen. Over een aantal concoursen zullen hoofdprij zen worden vastgesteld, t.w. één over het ge heel en vier per vereniging per wedvlucht. Vanaf Roosendaal zal met jonge vogels De kampioenschappen over het rayon zijn over vijf groepen verdeeld. De vijf eerstge- plaatste liefhebbers zullen per groep een kam pioenschap ontvangen. Een generaal kam pioenschap ontvangen de 10 best geplaatsten. Het puntenstelsel werd zodanig vastgesteld dat één duif per aangewezen wedvlucht telt voor een kampioenschap, vlucht telt voor een kampioenschap. Zo het lijkt, zal het in combinatie vliegen van bovenstaande verenigingen wel een succes worden. Verscheidene zakenmensen hebben reeds prijzen toegezegd.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 4