Excelsior bedwong DOYO in spannend duel; gelijkspel Sportclub Rijssen deelde de punten met S.Y.V.N. (00) Morsteams waren succesvol in kring Twenthe-IJsselstreek Veel aanvrage voor plaatsbewijzen van N eder land-Fr ankr ij k Achterhoede blonk uit keuze uit spaarvormen met Wintercompetitie waterpolo Veel toeschouwers verwacht Hengstenshow op april Beide ploegen misten afwerker Gasten waren technisch beter Schaken om de VVV wisselbeker Defensies zeer sterk Vergadering van de Boerenpartij had weinig belangstelling Vier keer winst en een gelijkspel NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Vrijdag 22 maart 1968 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagfna 4 Doelman Kreijkes onderschept een aanval van DOVO, hij wordt geassisteerd door Beunk. Op de achtergrond kijken Kappert en de scheidsrechter toe hoe het afloopt. In een meer spannende, dan goede wedstrijd, heeft Excelsior zaterdagmiddag koploper DOVO uit Veenendaaf, een gelijkspel af gedwongen. Tot enkele minuten voor het eindsignaal stonden de Koerbeltbewoners zelfs nog op winst met een 1-0 voorsprong. Een onnodige fout in de verdediging, waarin verzuimd werd op tijd in te grijpen, maakte aan de illusie van de Rood-Witten (die deze middag in het wit speelden) als kampioenendoder te fungeren een einde. Niettemin hadden de gasten de gelijkmaker volkomen ver diend. DOVO was technisch de betere ploeg, maar de achterhoe de van de gastheren opereerde uitstekend. Met uitblinker Beunk in de gelederen en doelman Kreijkes goed op dreef, kon DOVO geen vuist maken, totdat vlak voor het einde een misstap werd begaan, waarvan de gasten dankbaar gebruik maakten. Dc bank waar u zich thuis voelt! Redding Gelijk Reserves wonnen Tien minuten later dan was aangekondigd begon de wedstrijd Sport club Rijssen 1 SVVN 2. Een en ander was te wijten aan een ad ministratieve fout van Sportclub'* secretaris. Een tweede gavolg was dat de thuisclub de wedstrijd startte met 9 man omdat de ge broeders Rutterkamp op het appél ontbraken. Ernstige gevolgen had dit niet omdat na drie minuten spelen het elftal compleet was. Sportclub Rijssen, dat aan voerder A. J. Ruiterkamp weer in zijn midden had, maakte voor rust een slome indruk. Er werd traag ge speeld, slecht geplaatst en de voorhoede, zo zij een kant kreeg om te schieten treu zelde te lang hiermee zodat de SVVN verdediging steeds tijdig kon ingrijpen. Onderuit Acht spelers van Excelsior in de verdediging, wachten met spanning af, hoe de bal voor het doel zal komen uit een hoekschop van de Veenendalers. ,LJ J k Actiever Een van de weinige keren dat doelman Smit handelend moest optreden. Een hard schot van de SVVN-voorhoede maakt hij hier onschadelijk. ZEGE REVANCHE VERDIEND Iets te koop of te ruilen Plaats een ADVERTENTIE in het Weekblad voor Rijssen Ter gelegenheid van de grote voorjaarsmarict op 8 april zal er in Rijssen een hengsten show worden georganiseerd. Enkele toezeggin gen zijn reeds binnen. Zo zal o.m. worden aangevoerd een Ara bisch volbloed hengst, een Shetlander, e#«t Welsh, een New Forest, een Engel# volbloed, een Westfaler en een Gelderse hengst. Deze hengsten zijn alle opgenomen in het stamboek. Deze hengstenshow vangt aan om 11 uur, eerst is er de keuring naar leeftijdsklasse van de diverse op de markt aangevoerde paarden en pony's. ADVERTENTIE 4%6 Het begin was sensationeel want na enkele goed gecombineerde aanvallen van DOVO die door de Excelsior achterhoede werden af geslagen kwam, door het ver opdringen van de DOVO defensie een schot van Bolink over de verdediging voor de voeten van Leusink die alleen voor doelman Hardeveld de bal be heerst in het doel plaatste. DOVO kwam fel terug, maar de Excelsior achterhoede toonde ook nu weer haar goede vorm, zodat de gasten geen kans kregen om de stand in evenwicht te brengen. Vanuit de verdediging zette de Rood-Witte verdediging haar voorhoede aan het werk en het ver opdringen van DOVO werd de gasten bijna weer noodlottig. Na een half uur spelen kreeg Leusink, die de laatste tijd in goede vorm is, opnieuw een unieke kans. Weer kwam hij oog in oog te stein met doelman Harde veld die het harde schot met moeite wist te stoppen. Aan de andere kant kreeg international Die penveen, die deze middag niet bijzonder op viel, een doelrijpe kans maar via het been van doelman Kreijkes ging de bal naast. Bij een volgende aanval van DOVO kopte Diepenveen in maar Bolink bracht fraaie red- ding. Na de rust was het spelpeil aanmerkelijk lager dan in de eerste helft, doordat Excelsior meer verdedigend ging spelen. Toch bleef de voorhoede met snelle aanvallen de volledige «andacht van de DOVO defensie vragen. De stormlopen die de gasten inzetten lever den voorlopig niets op. De technisch goed op gezette aanvallen werden te ver doorgevoerd om de Excelsior achterhoede te verontrusten. Wel scoorde linksbuiten Gerritsen 10 minu ten voor tijd een doelpunt, maar de goed lei dende scheidsrechter Nijkamp uit Leeuwar den had buitenspel geconstateerd. Even later moest doelman Kreijkes een schot van Visser op de vuist nemen, maar verder werkten de schoten van de Veenendaalers niets uit. In de slotfase ging Slotboom mee naar vo ren. waarbij het direct gevaarlijker werd voor de Rijssense doelmond. Zes minuten voor het einde kwam dan toch de verdiende gelijkma ker. Brinksvoort werd een ogenblik niet vol doende gedekt en daar profiteerde deze spe ler handig van. Onhoudbaar voor Kreykes schoot hij de bal in het net, 1-1. DOVO probeerde in de laatste minuten nog door te drukken om een overwjnning te be halen, maar stug verdedigen van Excelsior hield dit tegen zodat de gasten met een pun tenverdeling genoegen moesten nemen. Rest nog te vermelden dat na de rust, van Vondel door een enkel-blessure zich moest laten vervangen door Voortman. Excelsior 2 behaalde een fraai resultaat door door op eigen terrein met 4-1 te winnen van Sportiust 2 uit Glanerbrug. Ook Excelsior 3 hield de punten thuis door revanche te nemen op GFC 1 uit Goor voor de in het begin van de competitie geleden ne derlaag. Uitslag 3-0 in het voordeel van Ex celsior 3. Voor een verrassing zorgde Excelsior 5 die het huzarenstukje uithaalde om in Daarlerveen Op dinsdag 26 maart begint de Schaakclub Rijssen met het jaarlijkse bckertournooi. net als inzet de door de V.V.V. beschikbaar («stelde wisselbcker. Jeelname is vrij voor iedere schaker in Rijs sen. Er worden voor deze competitie enkele vaardevolle prijzen beschikbaar gesteld, o.a. ven luxe schaakspel, dat U kunt zien in de /talage van Boekhandel J. ter Harmsel. De voorronden zullen gespeeld worden in groepjes van 4 of 6 personen, afhankelijk van *jet aantal deelnemers. Er wordt gespeeld in de achterzaal van Café Royal, op dinsdagavond aanvang 8 uur. De aanmelding moet uiterlijk geschieden ep 22 maart a.s. bij H. Jans. Graaf Ottostr. 121, telef. 3011. of bij J. ter Harmsel, Wier- densestraat 4, telef. 2279. het 2de elftal van de club van die naam met 5-4 te kloppen. Een koude douche voor de gast heren die leider in hun afdeling waren. Excel sior 7 deelde de punten broederlijk 3-3 met plaatsgenote Sportclub Rijssen 6 op het terrein van laatstgenoemde. Ook het Al van de junioren kwam tot een puntenverdeling en speelde op ,,De Koerbelt" met 2-2 gelijk tegen Borne Al. Minder goed verging het Excelsior A2 dat met een 4-0 ne derlaag terug kwam van Enter Al. Excelsior Cl bleef ongeslagen en won in Hel- lendoorn met 3-0 van nummer 2 van de rang lijst de Cl junioren van SOS. Ook Excelsior C2 boekte een 4-0 zege op Holten C2. Het C3 elftal moest de eer aan Hector Cl uit Goor laten en verloor haar thuiswedstrijd met 4-1. De pupillen tenslotte, Excelsior Dl, begingen geen misstap en stuurden Enter Dl weer met een 7-0 nederlaag naar het klompenmakers dorp. Het eerste, tweede en vierde elftal van Excelsior zijn deze zaterdag vrij. Voor de vol gende elftallen ziet het programma er als volgt uit. Excelsior 3 heeft een moeilijke thuiswed strijd nu de reserves van DEiS op bezoek ko men. Een gelijkspel zou al een verdienste lijk resultaat zijn voor Excelsior 3. Het vijfde elftal heeft weer een uitwedstrijd en gaat te gast bij SVV 2 in Sibculo. Excelsior 6 treedt als gastheer op van DES 5, een elftal dat bij na geheel uit Veteranen bestaat en nog onge slagen is. Dit zal wel een nederlaag worden voor de zesde editie van de Rood-Witten. Excelsior 7 heeft weer een plaatselijke ont moeting en brengt een bezoek aan Sportclub Rijssen 7. Bij de junioren speelt Excelsior Al op eigen terrein tegen het Hengelose Tu- bantia Al een gegadigde voor de bovenste plaats. Excelsior BI moet proberen te winnen van Rijssen Vooruit BI op het terrein van laatstgenoemde. Excelsior B2 zal in Goor wel een nederlaag tegemoet gaan tegen de BI junioren van GFC. Excelsior Cl en C2 spelen thuis tegen respectievelijk het Cl elftal van DES Nijverdal en Twente Cl uit Goor. De C3 junioren spelen uit en komen in Goor te gen de C2 junioren van GFC binnen de lij nen en worden vergezeld van de pupillen Dl die het op moeten nemen tegen het D2 pupil len elftal van GFC met kans op 2 punten. Zaterdag speelt Excelsior een vriendschappe lijke wedstrijd tegen een nog onbekende te genstander. Hiermee is zo ongeveer de wedstrijd geken schetst, een wedstrijd die de moeite van het aankijken nauwelijks waard was. Duidelijk kwam naar voren dat voor geen der beide partijen nog belangen op het spel stonden. Ook de gasten kwamen tot weinig goede da den en behalve enkele goede aanvallen, die door Smit vakkundig onschadelijk werden ge maakt bleef het stuntelen van de eerste tot de laatste minuut. Na drie minuten spelen brak Jan Rutter kamp goed door doch werd even buiten de ba- De Sportclub-re$erves spelen zaterdag thute tegen de tweede editie van N.S.H. uit Hen gelo. De wedstrijd begint om half drie. Om half vijf ontvangt Sportcl. 3 Hulsense Boys 3. Sportclub 4 speelt op de Koerbelt tegen het tweede elftal van Daarlerveen. Om een uur spelen Sportclub 7 en Excelsior 7 tegen elkaar op het terrein van eerstvermelde club Sport- *.r :-,y. "•/.'Ar -■ 'V ruchte lijnen door Scherphof onderuit ge haald. Da vrije trap werd hoog over gescho ten. De eerste serieuze scoringskans kreeg SWN na 15 min. spelen. Aanvoerder Tij huis schoot in vrije positie echter rakelings «ver. Hierna deden zich enkele hachelijke momenten voor voor het SWN-doel. Van Bruaael, overigens de beste man bij Sport club schoot een keer in handen van de SVVN- doelman, terwijl Eeitink,hefc doel te veel naar recht» zocht. Vencent schoot tegen een SVVN- verdediger op, na 'n pass van Ligenberg, doch direct hierop ondernamen de gasten een goede aanval, waaruit Albersen in handen van Smit kopte. Na een goede combinatie met Vincent tikte Lingenberg het leer net naast. Na de pauze bleek Sportclub iets actiever an waer was het Jan Rutterkamp die direct na df aftrap goed doorbrak. Op het kritieke moment treuzelde hij echter met schieten, waardoor ook deze kans verloren ging. Bij de thuisclub bleek inmiddels Hannie van da Keuken vervangen door Mans Rutterkamp dia mét verre trappen zijn voorhoede aan het werk trachtte te zetten. Een prachtige doorbraak van Geert van Burssel had onge twijfeld beter lot verdiend. Uit moeilijke po sitie school hij echter in het zijnet. Een vrije trap door Bennie Kamphuis genomen werd op het hoofd opgevangen door Vincent die het doel achter ies te hoog zocht. Via de bo venkant van de lat ging de bal achter. Dezelf de speler schoot enkele minuten later naast na een pass van Ter Hamsel, die ver mee naar voren gekomen was. Bepaald pech had Jan Rutterkamp toen hij een vrije trap van zeker veertig meter rekelings zag overgaan. Dit was een van de laatste hoogtepunten uit een wedstrijd die eindigde zoals hij begon, n.l. met een 0-0 stand, een uitslag die de verhou ding uitstekend weergeeft. Sportclub 2 won zaterdag met 2-1 van Sparta 5. Met dezelfde cijfers zegevierde Sportclub 4 over Den Ham 3. DES 4 won van Sportclub 5 met 2-1. Sportclub 6 en Excelsior 7 speelden met 3-3 tegen elkaar gelijk. DES 5-Sportclub 6 werd afgekeurd en Sportclub C 1 moest in RV cl met 2-0 zijn meerdere erkennen, club gaat naar Sportclub Lemele 3. Sport- club C 1 speelt uit tegen De Zweef C 1 «a Sportclub dl., speelt thuis om kwart voor drie tegen Enter D. 2. Vrijdagavond hield de Boeren Partij «fd. Rijssen en omstreken een bijeenkomst in ca fé Kamphuis, waarvoor een matige belang stelling was. Niet meer dan veertien perso nen woonden de vergadering bij, wat wel wat vreemd aandeed, temeer daar de verga deringen van B.P. doorgaans veel belangstel ling trekken, ook in Rijssen. De aanwezigen die de avond hadden vrij gemaakt, of gehou den hebben 'n interessante avond gehad, waar in de heer B. H. Steure, Berkhout, lid Pro vinciale Staten van de Boeren Partij sprak over de huidige toestand in ons land, die naar zijn mening veel te wensen overlaat. Voorzit ter H. Averesch sprak een kort openingswoord. „Wij zullen moeten zorgen dat het klimaat, ter stimulering van de werkgelegenheid beter wordt, willen wij de werkloosheid bestrijden", aldus de heer Steure die het een trieste situa tie vond dat er in ons land zoveel bouwvak kers werkloos zijn, terwijl er nog een grot» woningnood heerst. Ook uitte de heer Steure felle kritiek op het huidige regeringsbeleid, dat o.m. toestaat dat er naakte vrouwen (Hoepla) op het t.v. scherm verschijnen. Evenals op de CHU, ARP, en KVP die naar de mening de naam van chris telijk ten onrechte gebruiken had de he«r Steure ook felle kritiek op de N.V.S.H., die door de regering wordt gesubsidieerd. Een aantal vragen werden correct door de heer Steure beantwoord. In de wintercompetitie van de kring Twen the-IJsselstreek speelden enkele teams van de zwem- en poloclub de Mors zaterdagavond in Deventer vijf wedstrijden. Hiervan wer den er vier gewonnen en een gelijk gespeeld. De meisjes speelden deze avond hun eerste competitiewedstrijd, tegen de meisjes van de ÏJsselmeeuwen. Het werd 1-1. In een gelijk- opgaande strijd doelpuntte de Mors het eerst door Ria Kleinlegtenberg na goed voorberei dend spel van Eva de Lange. Ms.de dank zij de onervarenheid van enkele Morsmeisjes kreeg de ÏJsselmeeuwen in de laatste fase van de wedstrijd nog gelegenheid om tegen te scoren(l-l). De tweede wedstrijd van de meisjes ging tegen het sterk geachte Thialf uit Enschede. Ook nu was het weer Ria Kleinlegtenberg die voor de Mors de score opende (1-0). Nog voor rust werd het 1-1. Dit was tevens de rust stand. Na de pauze een fel aanvallend Thialf doch door goed keepen van Ria Smeijers Zci- gen de meisjes uit Enschede geen kans de lei ding over te nemen. Een onverwachte uitval van de Mors betekende 2-1 dank zij een doel punt van Ria Kleinlegtenberg. Door dit doel punt werd Thialf aangeslagen en kon de Mors vrijer gaan spelen. Opnieuw was het Eva de Lange die met een verre pass Ria Kleinlegtenberg in goede schietpositie bracht waarna deze de stand op 3-1 bracht. Vlak voor tijd bepaalde dezelfde speelster de eindstand op 4-1 in het voordeel van de Mors. De Morsheren die hun eerste wedstrijd te gen de ÏJsselmeeuwen uit Zutphen speelden kregen direct na het beginsignaal reeds een goede kans om de leiding te nemen. Meindert Schreuder die vrij voor doel lag treuzelde echter te lang waardoor de IJsselmeeuwen- verdediging kon ingrijpen. Toch was het deze speler die de Mors de leiding gaf. Na aange ven van Struik plaatste Schreudef het leer vanuit een moeilijke hoek hard langs de Zut phense doelman (1-0). De ÏJsselmeeuwen kregen een prachtkans om naast de Mors te komen. Zij presteerden het echter de hun toegewezen strafworp te mis sen. Toch werd het nog voor rust 1-1 nadat de Zutphense midvoor Rob van de Kuyl te snel af was. Via een strafworp namen de ÏJssel meeuwen de leiding over. (1-2). Een solo van Wim (Oele) Wessels bracht de ruststand op 2-2. Na de pauze kwam de Mors geweldig op zetten en was het Mans Ligtenberg die uit een scrimmage het leer in de Zutphense touwen werkte (3-2). De ÏJsselmeeuwen stelden hier na alle pogingen in het werk om opnieuw naast de Mors te komen. De sterk spelende verdediging van de Mors gaf echter geen krimp. Integendeel, tegenhet einde 2ag Jan Schreuder zelfs nog kans de zege voor de Mors veilig te stellen. (4-2). Tegen koploper IJssel 3 die tot dan toe nog ongeslagen was, schoot de Mors bepaald uit de slof. Met niet minder dan 6-3 werd revan che genomen voor de indertijd met 7-2 gele den nederlaag. Bij de IJssel ontbrak dit keer Rudi van Feggelen hetgeen voor de Morshe ren een hele geruststelling betekende. De Mors nam al vrij spoedig de leiding waarna de IJs sel uit een strafworp tegenscoorde (1-1). Het werd zelfs 2-1 voor de IJssel, doch Mans Lig tenberg tilde de partijen op gelijke hoogte (2- 2). Met een pracht doelpunt van Oele Wessels nam de Mors opnieuw de leiding (2-3). Nog voor rust werd het 2-4 door Meindert Schreu der. Na de rust was het opnieuw de Mors die scoorde (2-5). Hierna liep de IJssel in tot 3-5 en werd Van de Kuyl naar de kant verwezen. Hij werd vervangen door Huub Brand. Jan Schreuder zorgde in de resterende tijd voor 3-6, waarna, ondanks verwoede pogingen van beide zijden, niet meer gescoord werd, De dames van de Mors speelden deze avond slechts één wedstrijd. Het werd tegen de da mes van het Ravijn een krappe, doch verdien de zege. De Morsdames die zich wilde revan cheren zetten een fel offensief in doch schoten van Gerda Baan en Hanneke Klein Horsman gingen veelal over en langs het doel. Na opzwemmen uit de achterhoede scoorde Hannie Klein Horsman echter nog voor rust de openingstreffer (1-0). Na rust liep de Mors door Jaquelint van Benthem uit tot 2-0. Een fel tegenoffensief van het Ravijn bracht de partijen weer op gelijke hoogte (2-2). Het was echter Gerda Baan dit, tot grote vreugde van de Morsaanhang, met een afstandsschot de eindstand op 3-2 bepaal de. Zaterdagavond spelen in Deventer de Morsheren tegen de IJssel 2 en de Berkel 1 (Lochem) De meisjes spelen tegen ZCE (En schede) en de IJssel. Retds nu komen bij de Excelsior secretaris, de aanvragen binnen voor de interland Neder land-Frankrijk die zaterdag 27 april op het Sportpark ,,De Koerbelt" wordt gespeeld In het oosten van ons land bestaat grote be langstelling voor deze ontmoeting. De eerste aanvraag voor plaatsbewijzen kwam van de plaatselijke voetbalvereniging uit Schoonebeek die 20 plaatskaarten bestelde. Het bestuur van Excelsior dat vorige week in een extra verg lering de aandacht wijdde aan de organisatie van deze interland zal alle pogingen aanwenden deze wedstrijd helpen te doen slagen. Men wil hiervoor de hele vereni ging inschakelen. De supportersvereniging werkt met man en macht, om de laatste hand te leggen aan de door de leden zelf gebouwde tribune waar on geveer 450 bezoekers een plaats kunnen vin den, terwijl dit aantal belangrijk kan wor den uitgebreid door ook de paden tussen de zitplaatsen te benutten. De officiële opening die door burgemeester C. B. J. Landweer zal worden verricht zal enkele weken later plaats hebben. Ook werden plannen besproken om voor de interland, (een hele gebeurtenis voor het za terdagvoetbal in het oosten) ongeveer 1000 zit plaatsen erbij te maken door het plaatsen *an banken. Tevens wordt in overweging geno men het gemeentebestuur te verzoeken een talud te maken voor staanplaatsen. Dit laat ste moet echter nog met deze bevoegde in stanties besproken worden. Met de muziekvereniging Wilhelmina is contact opgenomen, voor een muzikale omlijs ting bij de wedstrijd. Voorts zal om het pu bliek het wachten te bekorten, voor de inter land een junioren wedstrijd worden gespeeld tussen een Excelsiorteam en een uit te nodi gen jeugdteam uit de omgeving. Jeugdige Ex- celsiorspelertjes zullen, zoals bij elke inter land een erehaag vormen voor de spelers. Op berzoek van de KNVB zal een gedeelte van de kantine speciaal gereserveerd worden voor officials en genodigden.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 4