Riessen vuur zo n zestig zeuwntig jaor IVOROL Clubhuiswerk weken FILMNIEUWS zes gaat weer Voor u 37z7o op uw salarisrekening en desgewenst een maand salaris extra als gezinskrediet en voor u In Usselo. Lochem en Hoenderlo Simavi-collecte van 1 6 april Looft den Heer gaf jaarlijkse uitvoering VEK-jeugd had gezellige middag Aldolem houdt makro-avond Ontspanningsavond Engelse voetbalclub komt naar Rijssen V aarschijnlijk 2e pinokkiogroep Voorlichting over onderwijs gericht naar Mammoetwet de bank waar ook zich thuis voelt VERKEERSTIPjES VEEMARKT IN KORT BESTEK Vrijdag 15 maart 1968 WEEKBLAD VOOR RUSSEN Pagina 2 Tonden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta FILMNIEUWS Vrijdag en zaterdag The Great Race WoensdagModesty Blaise Opstelling Sportclub Teenagergroep Tentoonstelling GESLAAGD Hoe? Heel eenvoudig. Open een salarisrekening bij onze bank, de NMB. U profiteert dan van 316% rentevergoe ding. Bovendien kunt u als u wilt een maandsalaris extra opnemen als gezinskrediet. Natuurlijk regelt de NMB als u wilt óók alle betalingen voor u. Vraag ons gratis NMB/PS Pakket! De NMB biedt u alles wat een moderne bank u kan bieden en daarenboven nog de Persoonlijke Service. De NMB is groot genoeg om die Service groot te zien. En de NMB is juist klein genoeg om die service Persoonlijk te houden. De NMB zendt u het PS Pakket graag en gratis toe. Telefoontje of briefkaart is voldoende. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Hêw 't d* vuurig* wekk« 't lest« had oawer knikkern,* wat de wichter van daage an n' dag nog wa doot, een ding® zeej neet meer rechte voort, en det is kneup'n, warre wiej vrooger völle deen'n. Det deej op n' poar meneern. Aj met n' man of veere biej mekoar warn', dan maak'n iej n' veerkaant van ongeveer nen centime ter of veerteene op nen ofstaand, van nen meter van de muure of. In det veerkaant deej dan ieders n' stuk of dree kneupe, de slimsen dee aj harn. Met nen grootn knoop, nen fimmel zaej der teeg'n, gooi'n iej dan teeg'n de muure um de buurt'n en dan moej prebeern um oew'n fimmel in det veerkaant te krieg'n, want dan warn de kneupe dee ter in laen'n vuur oew. Veur de tied haj of e'teeld wee of ter 't eeste mog gooi'n en wee 't leste. Waj meer met pew baej'n dan deej -ge woon um de buurt'n teeg'n de muure gooi'n, en aj dan, at oew moat 't eerste harre gooid zin'n knoop of kon'n span'n met de vingers van eene haane noa oew'n knoop, dan mot hee der oew eene doon, lukken oew det nin, dan moej oew'n knoop loat'n lig'n, en dan mog hee wier gooi'n. en prebeern zin'n knoop zo dichte biej oew'n te gooi'n, det hee ne of span'n kon. en dan moej der um eene geew'n. Zo koej oew wa nen heel'n middag vemaak'n met mekoar. Non zöj wa vroag'n, ,,Woer kwam iej an al dee kneupe". Och dee niefeln iej oew moo oet 't kneupdeuske, at- te 't neet zag. Kreege 't echter in de gaat'n, dan moej wa rèk'n op n' moal met de muule op de hoed. Haj der echter froaj wat e'wun'n dan zochen iej de meujsen der oet, en dee der heur wat wier, dan koej later ook nog ees wier vroag'n aj der ginne meer harn. Zoo gooi'n iej dan met nen wos noa ne zie spek, zo asse aalt zengt. Ook baandeln deej, of hoepeln zo atter ook wa wat zaen'n. At 't neet aans kon dan deej det met nen reenk den at umme ne tonne of n' waske kuuw'n harre zaet'n. Wat harn der eene den harn ze biej nen smid loat'n maak'n van iesder droad. Ze harn dan n' rech stuk'n iesder in de haane met n' ooge op 't eane, en in det ooge leut'n ze ne Baan- del loop'n. Met ofguuns keek iej doar dan noa, want zonnen baandel woj allt moale géne hem'n. In thoes zaneken iej wa zo lange dej der ook eene kreeg'n, en kontër heelemoale neet of, dan moej van oarmood ne zelf meer opspoarn, aj van dissen of gennege ees ne keer nen cent kreeg'n, vuur ne bosschop. Want zonnen baandel doar koej pas gleuneg had met. La ter heb ik ze ook wa e'zeene dee at nen baan del harn van n' oold fietsenrad én det wol ook bes. Ook scheet'n met nen scheetboagel wor vaake doan. Den haj e'maakt van nen eeknen stok nen aj krom har e'beuig'n duur der n' tow tusken te span'n. Met n' reetje woer aj vuur* an ne proppe van vleerhoold op harn e'stök'n, scheut iej dan. Later kwam nen elekstiek'n slinger in de mode, woar aj kaejkes met vot scheut'n. Ees toen aw nog klaen warn, maak'n min va oons aalt nen plofferd, vuural at de knoln op 't laand stuen'n, van vleerhoold. Hee haal'n doar dan de binste witte spil oet en maak'n der ne pinne in, den atter net pas in gong. Van ne knolle maak'n iej plak'n en doar drok'n iej stuks' oet die at in n' ploffersd stop'ri um te' écheet'n. Met zon eegns gemaakt dinge warre wiej toen net zo bliej, zo neet bliejer. as de wichtêr van rechtevoort zeent asse spöldinge kriengt die at meer as veertig guuln hebt e'kost. Later toen aw ooider warn en 's oawns nog n' zetje wier noa boet'n moggen aw n' pap en de pannekooke op harn, dan haalne wiej vuural 's weenters, nog wal ees ondeug- ne oet. Een der van wes ruutje tik'n. Det deej at duuster wes en de leu de laampe a an harn. Iej harn dan op de eene of aandere meneere n' half kloske zwat neejgoarn met e'pikt oet thoes, en det maak'n iej met n'een eane met ne speele vaste in de stopvoarve van n' raam, biej n'een of aander. Natuurlijk aalt biej eene, van woer aj vuuroet wussen det den noar helg wo worn. Vlak an den zwat'n droad kot biej de speele haj n' klaen dreuk'n e'knupt met n' kaejke. Met n' aander eane van n' droad gong iej dan oarns achter ne put te, ne schoppe of zo iets zit'n en aj dan trök'n an den droad dan tikken det kaejken. teeg'n de roetn an. Doern neet lange of doar kwam der a eene noa boet'n hén um te zeene wat of ter wes. Den zag natuurlijk niks in n'duuster ook a duur dep zwatn droad den aj slap leutn hang. Wesse - nd en wa wier bin'n, dan begun iej wier te trek'n met 't zelfde gevolg tot ze wier noa boet'n kwam-n Det gong zo n' poar keer vedan, meer op 't lessen koej oew lachen neet hool'n en dan moej maak'n dej vot kwam'n, want dan haj 't gangs. Iej vleug'n dan achter de huuze hen,, en leut'n n'd»oad ^voer n' droad wes, want asse oew in de haane kreeg'n dan waj nog' neeg gelukkig en kreeg iej n'moal op de hoed van woer ziej miej. Vaake gebuur'nt ook det ter eene. in de hoas um vot te kom'n in de veraldereerdhaejd neet zag woer atte leup, en perdoes biej n'een of aander achter thoes in 't askegat leup. Dette dan mooi op de koffie wes koj wa "begriep'n want in zo'n aske gat kwam als in tot zelfs de tonne van 't huuske too. De groote jongs dee at a n' poar cent ve- deen'n en wat in de haane harn, zag ie] ook vaake op 't meetje doon. Ze treuk'n dan 'nen treep van zonnen meter op de groond met n' klaen huuske in 't miln en doar oawer hen nen boagel wat ze de woage nuum'n. Ze gong doar dan nen meter of veere of stoan en dan west de kuuns um de eent'n in det klaene huuske te gooi'n. Want de gennege wee at det luk'n mog al de eent'n hem'n dee ter um hen laeg'n. Har der gin eene nen cent in e'gooid* dan mog den woer at n' cent 't dichste van biej n' streep lar, 't eerste alle eent'n hus- In de week van 1 - 6 april wordt ook- in' onze gemeente de jaarlijkse SIMAVI-collecte ge houden. Vele dokters en verpleegsters in de tropenlanden zetten hun persoon en hun ken nis in voor de hulp aan menserr, die aan vaak afschuwelijke ziekten lijden, veroorzaakt1 door onhygiënische toestanden en on dervoeding, door onkunde en verkeerde be handeling. Duizenden mensen komen zóVicfer oolc^maar één dubbeltje op zak naar de ziekenhuizen en poliklinieken, naar dokters en verpleegsters, in de hoop van hun ziekten en kwalen te wor den verlost. Velen werden bijtijds gered. Maar ook velen stierven, zonder dat er een dokter aan te pas kwam. SIMAVI helpt waar zij kan. SIMAVI wil gaarne van de door u gegeven gelden steeds meer ongelukkige zieke mensen redden door het schenken van medicijnen, instrumenten, verbandmiddelen, verplegingsartikelen. Iede re dokter en verpleegster, die in tropenland een verantwoord stuk werk doet, wordt door SIMAVI voorzien van het onontbeerlijke ma teriaal. Er wordt niet gevraagd naar geloof en er wordt niet gekeken naar huidskleur. IEDEREEN wordt geholpen. LAAT ONZE BARMHARTIGHEID DAAR OM GROTER ZIJN DAN HUN VERTWIJFE LING!!! Hoe groter uw offer, hoe méér hun levenskans!!! selen en dan warn de munt'n vuur um en met dee, dee at kruus warn e'völn, mog n' volgenden husselen, en zo vedan. As ze det deen, op 't meetje, dan passen ze wa op det 't ginnen bosjager 't zag, want 't wes dob belen en det mog nin. Ook heuln de meesen zich wa in, atter nen kunnegen ankwam, of nen vuuranstoanden in de koarke, zoas nen domie of nen oolderling, want ze wussen det ze verkeerde dinge deen'n, en der biej, doar kon ees kuijerieje van kom'n teeg'n de oole leu, en doar heuln de meesen ook neet van. De maeks harn hoaste allemoale de zelfde spelletje as rechtevoort. Bok'n sproonk, töwke spring, kroone kraane. zakdeuk'n leg'n en meer van zukke dinge dee at de maeks non ook nog wa doot. Alleene een dinge zeej non neet meer, en det is bikkel'n. Ze harn dan n'stuk of veer butjes, ik gelöwe det ze van nen big'n warn, woer at de baejde kaant'n neet allees van warn, umdet an de eene kaan- te n' kuulke zat. Det neum ze de bikkel'n. Ze gooi'n dan nen bal in de heugte. en dan mon ze in dee tied at den bal wier daale kwam, dee bikkel'n aanders umme leg'n. Ieder bod wor den bal meender hooge gooit, zodat ze ieder keer dee bikkel'n gaawer um me mon'n leg'n. Ik gelöwe det 'k non wa zowat alle dinge h«b op e'neumd woer arre wiej oons vrooger met hebt vermaakt. Kan der misschien nog wa eene hem'n vegt'n den at miej neet zo gaaw is te bin'n e'schöt'n, meer det komp dan later nog wal is ne keer. Took'n wekke veerder Get jan. Voor een goed bezet Verenigingsgebouw ..Irene" gaf de chr. zangver. Looit den Heer te Notter o.l.v. de heer J. Slont haar jaarlijk se uitvoering. Voor de pauze zong het koor een vijftal werken, w.o. een tweetal met pia nobegeleiding van de heer G. Kaspersma. A capella gezongen werd: ,,Daar staat een. kruis", wel het meest geslaagd, terwijl Psalm 150 van Mc Phail opviel door ronde koorklank en enthousiaste zang. Het koor kan naast goed bezette vrouwenstemmen nog best enige herenleden gebruiken. ,D» dirigent legde op de werken van religieuze aard een gewijd accent, vooral kwam dit tot uitdrukking in „Wohl mir, das ich Jesum habe" van J. S, Bach. Na de pauze werd het programma rond ge maakt met een optreden van de toneelvereni ging O. en O. te Nijverdal met het blijspel „Welkom binnen". Er zat veel vaart in de opvoering van dit boeiende ontspannende brok toneel, zodat het een aardig besluit vormde van de uitvoering. In de pauze werd een verloting georganiseerd, met prijzen aangeboden door de liefhebbers van koorzang in Notter en wijde omgeving. De Chr. gymnastiekvereniging V.E.K. or ganiseerde zaterdagmiddag in de grote zaal van het Parkgebouw een zgn. „Kleutermid dag" voor de jeugd van 4-10 jaar. Ruim 200 jongens en meisjes hadden de uitnodiging aan vaard en konden voor de pauze genieten van een boeiende poppenkastvertoning. In de pau ze werd rijkelijk getracteerd waarna een goo chelaar optrad die de jeugd van begin tot eind wist te boeien. Al met al kunnen de organisa toren, die elk jaar opnieuw de VEK-jeugd een verrassing bereiden, op een geslaagde middag terugzien. Op vrijdag 22 maart houdt de AFV Aldolem in café Royal aan de Haarstraat een contact avond die zal staan in het teken van Makro. Als spreker is uitgenodigd de heer J. Eg- bertsen uit Hengelo die hierover een lezing zal houden aan de hand van dia's en foto's. Op deze avond zullen ook de Aldolemledsn die in het bijna afgelopen seizoen makro-opna- men hebben gemaakt, in de gelegenheid wor den gesteld hun dia's en foto's te vertonen en eventueel van commentaar te voorzien. Het Aldolembestuur verwacht een leerzame en nuttige avond. ADVERTENTIE OVER DE STREEP GESPROKEN.... De verwarrende strepensituatie die er tot voor kort heerste is er in niet geringe mate oorzaak van geweest, dat de weggebruiker zich over die strepen totaal geen zorgen maakte, ze zelfs volmaakt veronachtzaamde. Met name het negeren van de middenstreep leidde veelvuldig tot zeer ernstige ongevallen. Hoewel sinds 1 juli van het vorig jaar vóór lichting is gegeven over de wettelijke conse quenties van het overschrijden van de doorge trokken streep kan een korte samenvatting van belang zijn, temeer daar thans aangeno men wordt dat de weggebruiker zich voldoen de vertrouwd heeft kunnen maken met de strepensituatie en er vanaf heden door de po litie strenger dan voorheen zal worden opge treden tegen overtreders. Sinds 1 juli 1967 geldt het verbod om een doorgetrokken streep te overschrijden. Dit geldt zowel binnen- als buiten de bebouwde kom. De weggebruiker mag een dergelijke streep onder geen voorwaarde overschrijden: zelfs, zo heeft de officier van justitie mr. S. J. van der Hoeven bepaald, als er in het betrok ken vak een wegopbreking is dan is de weg gebruiker nog strafbaar als hij de streep over schrijdt. Niet alleen betekent de doorgetrok ken streep een verbod tot overschrijden, maar ook indien deze over een kruising is doorgetrokken een verbod tot linksafslaan. Ook is, indien voor een uitrit de streep is doorgetrokken, het linksafslaan voor de uit een uitrit komende bestuurder niet meer mo gelijk. Donderdagavond verzorgde het bestuur van de A.F.V. Aldolem voor leden en introducé's in de zaal van café Royal aan de Haarstraat een ontspanningsavond met een licht programma. Na het welkomstwoord van de secretaris, de heer G. J. van de Maat, werd de avond, geheel verzorgd door de heer B. Pot uit Tiel, een goe de amateur op het gebied van smalfilm en fo to. Voor de pauze vertoonde de heer Pot een aantal films waaronder „Carnaval '68'"' die bijzonder in de smaak vielen, evenals 'n film over Zwitserland. Na de pauze werden o.a. dia's vertoond van bloemen- en fruitcorsos's in ons land, o.m. in Goes en Tiel. Na afloop viel de heer Pot een welverdiend applaus van de geheel bezette zaal ten deel. In zijn dank woord sprak de heer Van de Maat de hoop uit dat deze avond, die zeer geslaagd mocht worden genoemd, een stimulans voor de leden mocht zijn om ook hun eigen werk te active- De kruisboog van Professor Fate heeft een grote pijl afgeschoten in de richting van de ballon, waarin de Grote Leslie zijn ongeëve naarde waaghalzerij uitvoert. Maar Leslie be vrijdt zich uit de dwangbuis waarin hij onder aan de ballon hangt en keert veilig per para chute naar de aarde terug. De gescheurde ballon valt daarna op het hoofd van, natuur lijk, van Professor Fate. Zo beginnen de wilde avonturen van de il lustere Leslie en zijn rivaal, de snode Pro fessor Fate in de film ,,The Great Race". Fate moet eeuwig het onderspit delven. Als hij de dood tart door zich met een vliegtuig van de grond op te laten pikken, belandt hij in een boerenschuur temidden van kakelende kippen. Fate probeert met een eigengemaak te torpedo de speedboot van Leslie tot zinken te brengenhet mislukt. Fate probeert met een raketslee het snelheidsrecord te breken... het mislukt. Woedend bezweert hij dan Leslie te zullen verslaan in een grote autorace New York-Parijs. Hij bouwt daarvoor een vervaar- lijk uitziende auto met kanon en al, om het glanzende en met veel koper bewerkte voer tuig van Leslie te bewedijveren. Ook een sigarenrokende Maggie du Bois, fel verdedigster van de rechten voor de vrouw, neemt als verslaggeefster van de New York Sentinentel, deel aan de race. De op de overwinning beluste Fate ontdoet zich door middel van mysterieuze explosies en losrakende wielen van de overige deelne mers aan de race. echter niet van de handi ge Leslie. Als ook de verslaggeefster Mag gie met panne in de woestijn blijft steken, haalt zij Leslie over haar een lift te geven. Haar postduiven voor berichten aan haar krant neemt zij mee. Een groot feest wordt aan gericht in Boracho, een stadje midden in de prairie, waar de races met gejuich worden binnengehaald. Door toedoen van Fate uiter aard, raakt Leslie hier i- een gevecht met Texas Jack, de minnaar van de gevierde zan geres uit de plaatselijke saloon, Lily Olay. Van de saloon blijft geen spaan heel. de Grote Leslie, als overwinnaar uit de strijd gekomen, vervolgt de race met een span paar- ien voor zijn wagen, terwijl de stad brandend achter blijft. Een daad van Professor Fate. Ook Maggie vervolgt de race, zij het dan ids helpster van de Grote Leslie, die zij daar toe heeft overgehaald. Hezekiah, de oorspron- lttlijk® helper van Leslie, is door Maggie met handboeien aan de zitting van een ver trekkende trein gebonden. De mooie en opwindende MODESTY BLAI SE wordt, ondanks haar twijfelachtig verle den, door de Engelse regering „uitgenodigd" een zending diamanten ter waarde van 150 miljoen dollar te beschermen. Een zending is op weg naar een Arabische Sheik in ruil voor een waardevolle olie-concessie. Een van de internationale misda'digers. <Jie nergens voor terugdeinzen om deze schat in handen te krijgen, is de bijzonder gemene Gabriel. Wanneer een Engelse Secret Service-man in Amsterdam de dood vindt bij een ontplof fing, worden Modesty en haar vriend Willie Garvin als lokaas daarheen gestuurd. In Am sterdam brengen ze beroering in een nest van spionnen en contraspionnen, waaronder een goochelaar, een pantomimespeler, enige angsti ge meisjes en Modesty's vroegere geliefde, Paul Hagen, die nu voor de Engelse Gehei me Dienst werkt. Teneinde een moordenaar om de tuin te lei den, neemt Modesty zelfs plaats achter een raam aan de walletjes. Terwijl de kostbare zending per boot wordt vervoerd naar het Midden-Oosten proberen Gabriel en Modesty elkaar te overtroeven in slimme vondsten. Maar met behulp van Wil lie is Modesty de meester-misdadiger uitein delijk toch te slim af en weet zij de diamant zending in veiligheid te brengen en aan de Sheik over te dragen vóór er een internationa le ramp uitvoort komt. De dankbare Sheik belooft Modesty's lief ste wens in te willigen en als die wens dan de diamanten blijkt te zijn, moet de Sheik ze haar wel gevenwant wie kan Modes ty Blaise weerstaan? Behalve een Zweedse voetbalclub zal op paasmaandag ook een Engelse club deelne men aan een toernooi, dat door de VV Sport club Rijssen wordt georganiseerd. De spelers van de VV „Fifa" uit Londen die omstreeks Pasen een trip door Nederland maken zullen on tweede paasdag 'zowel een wedstrijd spelen tegen Sportclub als tegen dc Zweedse club. Het clubhuiswerk Rijssen voorziet in een behoefte. Dit blijkt uit de recente telling van het aantal clubhuisbezoe kers. Momenteel zijn er wekelijks ruim vierhonderd deelnemers bij de vaste clubhuisactiviteiten betrokken. Daar naast zijn er nog ruim honderd inciden tele bezoekers per week. Het totaal aan- tal wekelijkse bezoekers moet tenmin ste op vijfhonderd worden gesteld. Helaas is de ruimte niet voldoende om aan alle aanvragen te voldoen. Bovendien is er niet genoeg leiding om de behoefte in haar ge heel op te vangen. Gelukkigerwijze zijn er nu enkele leidsters en leiders ter beschikking ge komen, die in de uren na schooltijd enkele nieuwe activiteiten mogelijk maken. Een van deze activiteiten is een speelclub op 'de dinsdagmiddag. Meisjes en jongens in de leeftijd van 8-11 jaar kunnen hieraan deel nemen. Onder leiding worden diverse binnen- en buitenspelen beoefend. Dit is in feit dus een club voor sportieve jongelui. Elke woensdagmiddag is er een instuif voor meisjes en jongens van 12-14 jaar. Men kan er zichzelf bezig houden met biljarten, tafeltennis, dammen en schaken, plaatjes draaien (ook zelf meegebrachte). Men mag er studeren en in overleg een hobby activiteit ontplooiïen. Speciaal voor jongens in de leeftijd van 6 en 7 jaar is er op de donderdagmiddag na school tijd een timmerclub toegevoegd. De pinokkiogroep is reeds gestart op de vrijdagmiddag. Meisjes in de leeftijd van 5-8 jaar kunnen deelnemen aan deze groep. On der leiding van een leidster worden aller lei leuke activiteiten ondernomen geëigend voor deze leeftijdsgroep. Voor deze groep be staat veel animo. Waarschijnlijk zal een twee de pinokkiogroep toegevoegd moeten worden. Het sterk groeiende onderdeel judo van het clubhuiswerk kan nog enkele deelnemers op namen. Momenteel zijn er vier groepen. De judosport is erg belangrijk vooral voor meis jes met het oog op zelfverdediging. Bovendien wordt de lichamelijke conditie opgevoerd. Ju do is is een erg sociale sport en vraagt een Zaterdag thuis tegen SVVN 2 (2 uur): A. Smit, M. Rutterkamp, H. v.d. Keuken, W. ter Harmsel, J. Lohus, J. Vincent, G. van Brus sel. A. Ligtenberg. A. J. Rutterkamp. B. Kamphuis en J. Eertink. Aangevoerd: Runderen 42, Varkens 435, To taal 477. Prijzen: 11 melk- en kalikoeten van f 975.- tot f 1225.- per stuk. 18 pinken van f 850.- tot f 975.- per stuk. 13 graskalveren van f 400.- tot f 575.- per stuk 18 drachtige zeugen van f 375.- tot f 450.- per stuk. 417 biggen van f 70.- tot f 80.- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel rede lijk, prijzen staande. Zeugen: Handel matig vlot, prijzen hoger. Biggen. Handel vlot, prij zen oplopend. sportieve instelling. Zelf# meisjes vanaf 5 jr. kunnen al deelnemen aan deze tak van het clubhuiswerk. Bij voldoende deelname zal er een meisjesgroep direct na schooltijd worden gevormd. Deze week of de volgende zal er in de tee nagergroep een cyclus van onderwerpen aan de orde komen, die over een periode van ze ven weken (telkens op de vrijdagavond) aan de orde zullen komen. De onderwerpen zijn: Gezagverhouding ouders- teeners, verhou ding meisjes-jongens (etisch) en Verhouding meisje-jongen "(sexueel). De leider van deze groep ia bezig daarvoor alle ouders te bezoe ken, zodat er een goedé relatie kan worden opgebouwd tussen ouders-teeners en leider. Momenteel kunnen nog een klein aantal jon gelui in de leeftijd van 15-17 jaar zich voor de ze groep opgegeven. Dit «lies in overleg met het teenagerbestuur van leiding. Momenteel nemen vier teams deel van de tafeltennisclub aan de competitie van de N.T. T.B. afd. Twente. De eerste helft was voor de Rijssenaren niet zo succesvol als de nu aan de gang zijnde tweede helft. Rijssen heeft nog geen verliespunten. Hetzelfde geldt voor Rijssen J-, Rijssen 3 heeft vier verlies punten en Rijssen 4 heeft tot nu toe een winst punt weten te boeken. De afd. tafeltennis van het clubhuis heeft momenteel 45 leden, waar van er 23 zijn aangesloten bij de N.T.T.B. In overleg met de leiding van de schilder clubs in het clubhuis zal getracht worden aan hét einde van het winterseizoen en driedaag se tentoonstelling van schilderijen en beeld houwwerken te organiseren. Rijssen kent ve le amateurs op dit ga|jied. Het ligt in de bedoe ling zoveel mogelijk van hen te bewegen deel te nemen «an deze expositie. Evenals vorige jaren gaat het clubhuis weer een stuk service aanbieden in de vorm van een aantal te organiseren kampweken te gen redelijke prijzen. Daarvoor is momenteel in Usselo en een kamphuis afgehuurd, voor 2 wéken een kamphuis in Hoenderlo en een kamphuis in Lochem voor een week. Usselo kinderen van 5-12 'jaar. Hoen derlo meisjes en jongens van 12-15 jaar en Lochem 15-18 jaar. Zes kampweken met de mogelijkheid van deelname van totaal 200 De ouders van de leerlingen der chr. nat. lagere scholen zullen maandagavond een voor lichtingsavond kunnen bijwonen, over het on derwijs dat gericht is naar de Mammoet wet, welke in augustus in werking treedt. Mej. Aalderink, directrice van de chr. land bouw huishoudschool, de heren P. Otte, hoofd van de uloschool en P. T. de Ridder, direc teur van de l.t.s., zullen tekst en uitleg ge ven over de werking van deze wet. Ook het brugjaar waarin de leerlingen een keus moe ten maken welke richting zij uitwillen, zal wor den besproken. Op 23 maart zullen de ouders van de leerlingen van de ger. gemeentescho len eenzelfde avond worden aangeboden. Bei de avonden zullen worden gehouden in de ont spanningszaal van de l.t.«. «an de Wierden- eeeUaak. deelnemers. Dit alles onder betrouwbare ttaf met een goede verzorging en prima accomo dates in omgevingen met veel mogelijkheden. Een mogelijk voor veei ouders om hun kinde ren van een goedkope en heerlijke vakantie te laten genieten. Een Albrecht-Diirer-oper* is door de ge meenteraad van Neurenberg, die in 1971 de 500ste verjaardag vap haar grote schilder zal vieren, in het buitenland besteld: de tekst wordt Verzorgd doop de Engelse toneelschrij ver John Osbome, terwijl de muziek geschre ven wordt door de Pool Krysztof Penderecki, I-)e/.e laatstgenoemde woont in de bondsrepu bliek en geeft lés in compositie-leer. De componist Krysztof Penderecki, die le* geeft aan de Follcwang-Schule in Essen, werkt op het ogenblik aan twee opera-opdrach ten. Voor de staatsopera van Hamburg schrijft hij de muziek voor „De duivels van Londen", terwijl hij tegelijkertijd bezig fs aan de compositie bij de tekst van Alfred Jarry'* ,,Ubu Roi". De muziek bij de Slavische mis tekst is zo goed als afgerond. De wereldpre mière zal plaats vinden in de dom van Mün- ster, waar ook zijn Lucas-Passie voor het eerst werd uitgevoerd. Evenals toen heeft de Westdeutsche Rundfunk wederom de organi satie van het concert op zich genomen. 17 componisten, waaronder Isang ïun, de in zijn land van herkomst opgesloten Koreaan se componist, hebben van Radio Bremen op drachten gekregen ten behoeve van een uit voering, die in mei a.s. onder het motto Pro Musica Viva" zal plaatsvinden. „Casanova in Londen" is de titel van een avondvullend ballet, dat Werner Egk voor de staatsopera van Beieren componeert. De wereldpremière zal in april 19S9 plaatsvinden. De choreografie berust in handen van de be faamde John Cranko. Een serie belangwekkende premires staan op het programma van het stedelijke toneel van Neurenberg. Alf Leegaard heeft de stuk ken „Vietrock-bericht over de oorlog van een volk", dat geschreyen is door Megan Tery en „Morgen, morgen, morgen" van Chris Bar nard voor een Duitstalige opvoering bewerkt. Bovendien wil men in Neurenberg van het voorjaar Hochhuth's „Soldaten" voor het voet licht brengen. „Ceremonie voor een vermoorde neger", een stuk van .de in Parijs woonachtige Spaan se avantgardist Fernando Arrabal, zal half mei zijn eerste opvoering in Kassei belevèn. Een verloren gegaan toneelstuk van E. T. A. Hoffmann, getiteld „Dirna", dat in 1809 zijn première beleefde en sindsdien niet meer terug te vinden was, is, naar onlangs werd ontdekt, in eên afschrift van een partituur behouden gebleven. De staatsbibliotheek van Bamberg wist dit afschrift uit particulier be zit over te nemen. De oude „stoomradio", die het merendeel van zijn aanhangers aan de televisie af heeft moeten staan, lijkt nu in Keulen een nieuw gezicht te tonen. Reeds geruime tijd is het tweede programma van de Westdeutsche Rund funk voor de dag gekomen met uiterst actue le uitzendingen, die gemengd worden met aangename muziek. Hiermee heeft deze om roep vele luisteraars weten te winnen. Men is in de radio-sector op het Idee gekomen om gebruik te maken van snelle telefoon verbindingen, waarmee de televisie niet kan wedijveren. Voortaan zal ook het eerste pro gramma zodanig worden gerangschikt, dat het de televisie-uitzendingen niet overlapt en bovgndien overzichtelijker wordt.. Men is van plan om elk uur nieuwsberichten uit te zen den. Het programma inzake „Serieuze mu ziek" wil men echter van 40 uur tot 25 uur inkrimpen. Onze plaatsgenoot de heer B. Wolterink slaagde voor het diploma boek houden (associatie). ADVERTENTIE d» heer A. Keepmthe beboer der btikenloer Sneek Rijseen: Wierdensestraaf 57.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3