Noordelijk selectieteam klopt Excelsior met 1-5 Excelsior en SVZW deelden broederlijk de punten Sportclub Rijssen speelde met Hulsense Boys (0-6) Supporters van Sportclub kozen definitief bestuur Geslaagde gymnastiekuitvoering in boordevol Parkgebouw GEEN HOOGSTAANDE WEDSTRIJD Geen weerstand voor Rijssenaren I van wee Ir J. Rutterkamp Vertederende kleutergymnastiek Programma werd in vlot tempo afgewerkt Sportclub 2 won «ia lange tijd Morst cams gaan naar Deventer In lichtwedstrijd Excelsior naar CJ V Amersfoort Over zwembaden en initiatieven laait voor 1000e lid V ogelvri j verklaard DOOR HARRY- WONINK Vrijdag 8 maart 1968 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Sportclubkorfballers leden opnieuw verlies Excelsior heeft dinsdagavond in een lichtwedstrijd met geflatteer de cijfers verloren van een noordelijk zaterdagmiddagteam. In een frisse en aantrekkelijke wedstrijd namen de roodwitten voor de thee een 1-0 voorsprong, die door vijf tegendoelpunten na de rust geheel verloren ging. Zege was wel geflatteerd Schotloze voorhoedes huidje altijd gaaf Dp chr. gymnastiekvereniging VEK heeft maandag en dinsdagavond in het Parkgebouw een geslaagde uitvoering gegeven. Dit lag ook wel min of meer in de lijn der verwachting, omdat men ook in voorgaande jaren de be langstellenden nimmer teleurstelde. Voorzitter G. Klein-Horsman sprak een ope ningswoord, waarin hij in het kort het verloop van de gymnastiekvereniging in het afgelopen jaar resumeerde. De kleuters kwamen als eersten op het po dium met allerlei oefeningen onder leiding van de dames Gijsbers en Van Weert. Dit vertederende optreden oogstte een hartelijk applaus. De vreemde capriolen die de jongens soms maakten bij het uitvoeren van hun oefenin gen verwekten nogal wat hilariteit bij de toeschouwers, evenals bij het kastspringen, waar nog wel eens een missertje werd ge maakt. Niettemin was de ovatie die de jongens kregen volkomen verdiend. De vrije oefening van de meisjes viel enigs zins in duigen door de schelle muziek. In de loop van de avond kwam het nummer tot zijn recht toen het werd overgespeeld. De ontmoeting Sportclub Rijssen 2 Oost- loorn 2 (Heemse) welke zaterdagmiddag ge speeld werd op de Koerbelt, eindigde in een verdiende 3-0 zege voor de gasten. Hoewel Sportclub Rijssen af en toe aardig veldspel liet zien, mankeerde er nog wel het een en ander aan de afwerking. Er werd vaak te nonchalant gespeeld door de thuisclub en daarvan wist Oostloorn uitstekend te profited ren. Vijf minuten voor de rust namen de gas ten dan ook met een handig trekballetje de leiding (0-1). Na de thee begon Oostloorn feller te spelen, en liep al spoedig uit tot 0-2. Even leek het er op dat Sportclub Rijssen terug zou slaan doch het bleef bij een paar nutteloze pogingen. Tien minuten voor de nogal zwak leidende arbiter voor het einqle floot bepaal de Oostloorn de eindstand op 0-3.' De Sportclub A-junioren deden het deze middag heel wat beter. In Vriozenveen tegen Amicitia C namen zij na 15 minuten spelen de leiding en stonden deze niet weer af. Met een uitstekend doelpunt opende Gerrit Pas de score. Ondanks enkele goede scoringskansen van de Rijssense korfballers bleef deze stand tot aan de rust ongewijzigd. Ook na de pauze bleef Sportclub de toon aangeven en toen de tweede helft tien minuten oud was zorgde Gerrit Pas voor 2-0. Na dit doelpunt kwam Amicitia gevaarlijk opzetten doch door uitstekend verdedigen wis ten de Rijssenaren hun Vriezenveense tegen standers van de Sportclubkorf af te houden. Eindstand 2-0 in het voordel van Sportclub Rijssen. De tweede editie van de korfbalver. Sport club Rijssen speelt zaterdagmiddag een uit wedstrijd tegen het tweede elftal van Cen trum. Gezien het resultaat van afgelopen za terdag tegen Oostloorn mag verwacht worden dat hier niet meer dan een gelijkspel valt uit te halen. De overige twaalftallen zijn vrij. In een vlet tempo werd naar de pauze toe- De moeilijke oefeningen eisten volledige con centratie, die tot in de perfectie werd be heerst. Het meest in de smaak bij de aan wezigen vielen de ritmische oefeningen, die gracieus werden uitgevoerd. De oefeningen werden verricht met begelei ding aan het hammondorgel van de heer A. Hodes. Met een ritmische oefening werd het programma besloten. Dinsdagavond bracht VEK het programma opnieuw, waarvoor weer grote belangstelling was. gewerkt. Alle nummers werden beheerst uit gevoerd. Het paardspringen voor meisjes was na de pauze de ouverture. De gymnasten die de plankenvrees goed te boven waren, schotel den de aanwezigen uitstekende oefeningen voor, die kalm en beheerst werden gebracht. Het was goed merkbaar, dat de leden zich naar de uitvoering hadden toegeleefd. Dit kwam vooral tot uiting in het nummer ,,brug", zowel bij de dames als bij de heren. Na een periode van nederlagen en gelijke spelen, behaalde Sportclub 2 eindelijk weer eens een flinke zege. BCSV 3 uit Borne werd zaterdag het kind van de rekening en ver loor met 5-0 van een. dit keer zeer produktief Sportclub. De motor in de Sportclubvoorhoede, van de Willige, opende na 10 min. de score. In de 30e min. werd het 2-0 door een BCSV- verdediger de bal in eigen doel plaatste. Gerritsen bracht de ruststand op 3-0. Een kwartier na rust schoot V.d. Willige Sportclub naar 4-0. Dezelfde speler verrichtte 5 min. voor het einde de hattrick (5-0). Over het algemeen speelde Sportclub, zon der Damink en Smalbrugge, een goede partij. Invaller Pijffers voldeed uitstekend. Voor het spelen van enkele Wedstrijden in de winterwaterpolocompetitie voor de kring Twenthe-IJsselstreek, gaat zowel het heren als het jongens-team van de Mors, zaterdag avond naar het overdekte zwembad in De venter. Om half acht ontmoet het jongensteam van de Mors de A-spelers van AZC uit Apeldoorn. Een uur later, om half negen spelen de Morsjongens hun tweede wedstrijd. Dit keer tegen het sterke A-team van de IJssel. Om tien minuten over negen ontmoeten de Morsheren 1 en de IJssel 2 elkaar. Beide elftallen speelden snel en goed voet bal, waarbij Excelsior voor de rust iets ster ker was dan de Noordelijken. Enkele gevaar lijke doorbraken van Leusink leverden geen resultaat op. De rood-witten bleven echter do mineren met uitstekend voetbal. Een corner van links werd door Leusink op de lat geschoten. Ook de Noordelijke aanval len bleken niet van gevaar ontbloot en de rood witte defensie moest herhaaldelijk ingrijpen. Bij een doelworsteling kon invaller junior kee per Nijsink de bal juist voor de doellijn pak ken. Na 40 minuten hadden de rood-witten toch succes. Met een strak schot passeerde Dan- nenberg. CVSB keeper Koers, voor de eerste en zoals later bleek voor de enige keer. Direct na de hervatting hadden de Noorde lijken reeds succes. De nu linksbuiten spe lende Gritter van A.S.V. liet doelman Nijsink met een prachtig doelpunt vissen. Excelsior kreeg evenwel direct hierop goede scorings kansen maar Leusink miste grandioos. Toen G. Kreykes in het strafschopgebied een der noordelijken te fors van de bal hield, ken de scheidsrechter een strafschop toe. Voor oud-internationaal Klaas Bosma was het een kleine moeite de score naar 2-1 te tillen. Een voorzet van de nu rechtsbuitenspelen- de De Hoop werd door Gritter prachtig inge kopt 3-1. Excelsior bleef echter goed partij ge ven en wist nog enkele doelrijpe kansen te for ceren die echter verloren gingen. Klaas Bosma en Schrievink hielpen de Noor delijken aan een 5-1 voorsprong. Een prachti ge omhaal van Gritter beukte nog de lat, maar in de stand kwam geen wijziging. Een aantrekkelijke partij voetbal waarbij vooral de Rijssenaren lieten zien tot betere dingen in staat te zijn Excelsior en de Zwaluwen hebben zaterdagmiddag in Wierden de puntjes Sportclub Rijssen heelt er zaterdag in de wedstrijd tegen hekkesluiter Hulzense Boys geen twijfel over laten beslaan welke van de twee ploegen de sterkste is. In een vooral van Sportclubzijde goed gespeelde wedstrijd, versloegen de mannen van aanvoerder Rui terkamp hun gastheren met 6-0. Indien de Rijssenaren het geluk wat meer op hun hand hadden gehad zou de uitslag ongetwij feld de dubbele cijfers gehaald hebben. Van de aftrap af ging Sportclub Rijssen in de aanval. Aanvallen die vanuit de verdedi ging werden opgebouwd en via beide vleu gels hun weg naar het vijandelijke doel vonden. Doelpunten konden, zo spelend, niet uitblijven, doch het duurde nog ruim een kwartier voor Jan Rutterkamp zijn ploeg aan een verdiende voorsprong hielp. Uit een voor zet van Vincent kopte de Rijssense aanvals leider fraai in (1-0). De gastheren kwamen er niet of nauwelijks aan te pas en werden gedwongen tot een ver dedigende taak. Na een half uur spelen lan ceerde rechtsbuiten Eertink zijn midvoor en opnieuw sloeg Jan Rutterkamp raak. (2-0). Sportclub bleef komen en herhaalde malen beproefden Sportclubs' voorwaartsen het hout werk. Dit bleek echter van stevige makelij en sneuvelde niet. Vlak voor rust liep Sport- i rust terug en verloor na een 2-1 voorsprong club uit tot 3-0. Uit een aanval over rechts nog met 5-2. Eversberg 1 bond Sportclub 4 belandde het leer bij de goed meegekomen M. Rutterkamp die hard inschoot. Nauwelijks was de tweede helft verstreken of Alex Ligtenberg liet 4-0 aantekenen. De hardwerkende Vincent bracht even later de stand op 5-0, terwijl Bennie Kamphuis de^eind- stand met een fraaie kopbal op 6-0 bepaalde. Het halve dozijn was hiermee vol en vanaf dat moment liet Sportclub de teugels vieren. Men bleef echter spelen op balbezit zodat in de resterende tijd Hulzense Boys er even min aan te pas kwam als in de eerste helft. Ook Sportclub 2 behaalde een ruime zege op het bezoekende BCSV 3. Met 5-0 werden de mensen uit Borne weer naar huis terug gestuurd. In deze afdeling gaat het om de hoogste plaats tussen PSV 1 uit Almelo en Sportclub Rijssen 2. Na een uitstekend be gin tegen Sp. Lemele 1 viel Sportclub 3 na ADVERTENTIE POEDER-CREME-OLIE-ZEEP Het eerste elftal van Excelsior maakt zater dag de verre reis naar Amersfoort en ontmoet daar CJVV, dat zeker zal proberen revanche te nemen voor de in Rijssen geleden 4-1 ne derlaag. Ook Excelsior 2 en Excelsior 3 hebben een uitwedstrijd. Excelsior 2 speelt in Almelo te gen ON 2 en moet blij zijn met een gelijkspel terwijl Excelsior 3 in Vriezenveen een moei lijke tegenstander heeft in DETO 2. Het vierde elftal is vrij. Excelsior 5 speelt thuis en treedt als gastheer op van Den Ham 3. Het zesde elftal heeft een plaatselijke ontmoeting en gaat te gast bij Sportclub Rijssen 7 met kans op een overwinning. Datzelfde kan ge zegd worden van Excelsior 7 dat op de Koer belt. Sportclub Lemele 3 ontvangt. Het Al junioren elftal brengt in Vriezenveen een be zoek aan DOS 37 al. Excelsior BI moet thuis kunnen winnen van de B2 junioren van GFC uit Goor. Excelsior Cl speelt op eigen terrein tegen Hulzense Boys Cl terwijl de C2 en C3 elftallen tegen elkaar spelen. Dè pupillen Ex celsior Dl brengen een bezoek aan de Dl pu pillen van Enter Vooruit. aan zijn zegekar en versloeg dit elftal met 6-0. SVZW 3 en Sportclub 5 werd een 4-2 zege voor de Wierdenaren. SVVN 5 tenslotte ver sloeg Sportclub 7 met 6-4. N.W.-Overijssel staat deze maand wel in het nieuws. Leest u maar, alweer iets OLDEMARKT - STEENWIJKERWOLD het heeft binnenkort zijn eerste ver warmde zwembad. Het is gelegen aan de provinciale weg op de grens van de gemeente Oldemarkt en Steenwijker- wold; de bevolking heeft er f 20.000,- voor bijeengebracht. Het project is ont worpen door de Koninklijke Nederland se Heidemaatschappij. Het zwembad telt drie bassins en wordt binnenkort opengesteld voor het publiek. broederlijk verdeeld. De roodwitten die I reikbaar voor de vergeefs grijpende Hammers de hele wedstrijd 'n licht veldoverwicht hadden, konden tegen de versterkte SVZW-defensie geen openingen vinden. Hard spel van beide zijden, waardoor de nodige blessures ontstonden, deden het vertoonde spel weinig goed. Na een minuut spelen hadden de Wierdena ren reeds succes. Makkinga kon via de voet van Kreijkes scoren bij een misser van de verdedigers. SVZW trok nu een versterkte defensie voor het heiligdom van Hammers samen, waarop gedurende de hele wedstrijd de roodbaadjes hebben storm gelopen. Ondanks beter veld spel kon Excelsior geen winst maken al had Leusink ook bepaald pech toen hij een voor zet van Kappert, die door doelman Hammers werd gemist ineens inschoot. De onderkant van de lat kwam de geslagen Zwaluwendoelman echter te hulp. Aan de andere kant kroop Excelsior ook door het oog der naald toen doelman Kreijkes de hulp van de lat moest inroepen bij een vrije schop van Vos. Geen hoogtepunten Ook na de hervatting weinig hoogtepunten in deze streekderby. Schotloze voorhoedes die beide defensies niet wisten te verontrusten. Een technisch beter spelend Excelsior en vaak harde tackles van beide kanten. Linksback Dangremond en bij de Zwaluwen rechtshalf ITospers brachten soms enig gevaar voor beide doelmonden. Toen iedereen ook de Rijssenaren zich reeds met een nederlaag had verzoend, kwam Ex celsior toch nog aan het verdiende tegendoel punt. Lodeweges wist bij een Excelsior doorbraak niets anders te doen dan de bal met de hand te stoppen waardoor de roodbaadjes een vrije schop mochten nemen. Op de rand van het strafschopgebied. Een muur van Zwaiuwenspelers benam Hammers alle uitzicht. Beunk die dit ook be grepen had plaatste de bal met effect juist over de muur in de rechterbovenhoek, onbe- Onder leiding van de heer A. J. Bargmans hield de pas opgerichte supportersvereniging van Sportclub Rijssen vrijdagavond haar eer ste ledenvergadering in het clubhuis op de Koerbelt. De opkomst viel enigszins tegen. Niettemin werd het voor de initiatiefnemer, de heer Bargmans een geslaagde avond. Ge start met 28 leden op 19 januari j.l. kon de voorzitter vrijdagavond het 100ste lid no teren. Het was de heer J. Nijveld uit de Wijnend Zeeuwstraat die van het voorlo pig bestuur een prachtige taart kreeg aan geboden. Staande de vergadering werd het voorlo pig bestuur, bestaande uit de heren A. J. Bargmans, voorzitter, W. ter Harmsel, secre taris en G. van Brussel, penningmeester, de finitief voor drie jaar gekozen. Aan het be stuur werden toegevoegd de heren H. Deijk en B. Grootelaar. In de kascommissie werden benoemd de heren H. Kamp en A. Dreijer. Binnenkort zal de supportersvereniging starten met haar eerste actie. Door het bestuur zijn inmiddels 1200 chocolade-eieren besteld die in de week voor Palmpasen aan de man (vrouw) zullen worden gebracht. Diverse leden hebben hier aan hun medewerking reeds toegezegd. Met deze 1-1 stand, waarmee de gastheren iets meer kregen dan ze verdiend hadden kwam het eind. Excelsior 2 won Excelsior 2 zorgde voor een goede beurt door in Vriezenveen de lastige uitwedstrijd tegen DOS 2 met 2-0 te winnen. Ook Excel sior 3 zorgde voor winst door op eigen ter rein met 3-2 de baas te blijven over het En- schedese Sparta 2. Zoals te verwachten was vermeerde het vierde elftal haar puntenaan- tal met twee, waarvan Blauw Wit 2 bij de Pop- pe het slachtoffer werd. Uitslag 5-2 voor Excelsior 4. De zesde editie van de Rood-Witten wilde niet achter blijven en stuurde sportclub Le mele 3 weer met een 11-0 nederlaag naar huis. Jammer genoeg kon het zevende elftal het succes niet volledig maken want zij verloren in Enter met 2-1 van Enter Voor uit 6'. Ook Excelsior Al zorgde voor een onaan gename verrassing door in Almelo met 3-0 onder te gaan tegen de Al junioren van P.H. Beter deed het Excelsior BI dat in Holten het sterke Holten BI met 2-1 klopte. Slechter verging het Excelsior B2 dat in Goor met 3-0 verloor van Twente BI. De verwachting dat Excelsior Cl het moeilijk zou krijgen in Nijverdal tegen De Zweef Cl werd bewaar heid want de Excelsiorjeugd moest genoegen nemen met een 1-1 gelijkspel. Een zelfde resultaat boekte ook het C2 elftal in haar thuiswedstrijd tegen Enter Vooruit Cl. Het laatste junioren elftal Excelsior C3 bracht het thuis tot een 1-0 zege op Holten C2. De pupillen tenslotte begonnen goed aan de tweede helft van de competitie en brachten door een 1-0 overwinning beide punten mee uit Goor van hun wedstrijd tegen Twente Dl In Ouwehands Dierenpark heeft men bij wijze van proef een grote witkop gier een jaar lang alleen op een eiland je midden in één van de grote vijvers gezet. De vogel kon daar met volle teugen genieten van zijn vrijheid. Er was van hout en riet een onderkomen gemaakt, waarin de gier kon schuilen en slapen. Aanvankelijk dacht men bij Ouwehand dat het probeersel zou mis lukken, maar de gier, die al heel wat jaartjes in het dierenpark had doorge bracht in een hermetisch gesloten vo lière vond het kennelijk een elegante oplossing en gedroeg zich ernaar. Nim mer waagde de grote vogel het te vluch ten. Een enkele keer vloog hij over de vijver naar de vaste wal, maar daar bleef het bij. Dit experiment is zo goed bevallen, dat. men nu plannen maakt om alle papegaaien in Ouwehands Dierenpark eveneens de volle vrijheid te geven. Men vindt, dat een papegaai-op-een-stokje al lang uit de tijd is. Misschien heeft deze proef met de witkop gier wel tot ge volg, dat alle vogels straks in volle vrij heid kunnen leven. In een moderne die rentuin streeft men steeds meer naar het op deze wijze in gevangenschap hou den van dieren en vogels. FTUP het wilde konijn Hoewel het eekhoorntje hem had aangera den, zich geen zorgen te maken om de bun zing, voelde Flup zich toch niet op zijn ge mak. In elk geval ging hij de eerste tijd niet terug naar zijn hol. Hij zou het maar eens een tijdje in een leger, bovengronds proberen. En- dan zien, of hij de moed kon opbrengen, zijn pasgegraven onderkomen weer te betrek ken. Hij merkte, dat de herfstzon nog heer lijke warmte verspreidde. En vooral op de olaatsen, waar de wind geen vrij spel had, jvas hef behaaglijk. Tussen het buntgras, aan ie rand van het bos, vlak bij de weiden, vond hij zo'n plekje, waar het wel veilig scheen Waar het door de herfst van groen in roodko per veranderd spichtige gras. hem onzichtbaar maakte, wanneer hij er tussen lag.. En waar hij meteen dicht bij de weiden was met hun sappige kruiden, zodat hij des avonds geen verre voedseltochten behoefde te maken. De schemer kwam. Toen de bosrand een lange, zwarte muur werd, vond Flup de tijd gekomen, naar het grasland te trekken. Daar achter zag hij de verlichte ramen van de boerderij. En vandaar kwam plots met de avondwind, een onheilspellende geur. Hij richt te zich voorzichtig hoger op en probeerde precies te weten te komen, welk gevaar er te duchten was. De geur leek wel iets op die van een bunzing, maar toch was het geen ulk. Hij schrok, want er klonk een korte, akelige gil uit het gras, nog geen twintig pas van hem vandaan. De doodskreet van een wild konijn. Hij wilde wegrennen, maar bleef als verstijfd zitten. Flup' begreep, dat één van de zijnen het slachtoffer was geworden van een roofdier. Hij herinnerde zich het gesprek met de eekhoorn en wist toen, dat het de steenmarter moest zijn, de rover, groter dan de hermelijn of de bunzing, die zich bij de boerderij had gevestigd en die van nu af aan, de konijnen van het bos zou terroriseren. Meer dan ooit, was het nu belangrijk een hol te hebben, waar men de mogelijkheden had door de wirwar van pijpen en vlucht gangen de binnensluipende rover op een dwaalspoor te brengen. En Flup lag open en bloot aan de bosrand. Deze nacht, dacht Flup, zou het gevaar wel geweken zijn. De steenmarter had nu immers een prooi en kon zich volvreten. Maar hij wist niets van de gewoonten van het roofdier. Dat bracht zijn prooi naar de schuilplaats, onder een hoop puin, op het erf van de boer derij en ging opnieuw op jacht. En nog twee keer hoorde Flup die nacht de doodskreet van een soortgenoot en eenmaal het akelige gekrijs van een in nood verkerende rat. Toen hij die morgen weer in het leger lag, overdacht hij zijn toetand en vond, dat hij niet moest proberen, alleen aan het gevaar te ontkomen. Een konijn dient ir gezelschap van anderen te verkeren. Dan waren er meer mogelijkheden om aan gevaar te ontkomen. In de buurt van ervaren, oude konijnen, kon men profiteren van hun waakzaamheid en hun ervarenheid, om zich voor de steenmar ter verborgen te houden. Toen dacht Flup aan Kortoor en Hilly. En zijn verlangen naar die twee werd zo groot, dat bij de nacht niet afwachtte, maar er met een op uit trok. Hij volgde een smal konij nenpad, dwars door de dennen, dook een tijd je weg tussen een grote struik, omdat er er gens gaaien en eksters te keer gingen, want dat wees vaak op gevaar en vervolgde zijn speurtocht toen het weer rustig geworden was. Opeens wist hij zich weer op bekend ter rein. Hier had hij als jong konijntje rondge huppeld, hier was ergens het grote hol, waar Kortoor en zijn moeder woonden. Toen hij hun onderkomen vond, maakte hij zich ech ter grote zorgen. Want voor de hoofdingang hing een spinneweb en hij rook wel de ver trouwde lucht van Kortoor, maar die was zo zwak, dat het onwaarschijnlijk leek, dat hij hier de laatste dagen nog was geweest. Zou den Hilly en de ervaren konijneram het slacht offer geworden zijn van de bloeddorstige mar ter? Het leek onmogelijk. Kortoor was immers zo handig in het ontlopen van gevaren. Opeens wilde hij een luchtsprong maken van blijdschap, want er kwam een konijn nader bij, vanuit het bos. Maar dat was Kortoor niet. Flup ging naar hem toe en vroeg, of er iets gebeurd was met Hilly en Kortoor. ,,Dat is best mogelijk", zei het andere ko nijn. ,,Maar ik weet het niet. Ik ken deze streek niet. Ik woon altijd in de buurt van de boerderij, maar daar is 't niet meer uit te houden, nu de steenmarkter er zich vestig de. Daarom zoek ik een andere plaats, om mijn hol te graven. Misschien zijn ze slacht- over geworden van de bruine rover. Hij heeft al zovelen van de onzen overmeesterd. Ik ga verder. Ik wil nog voor morgen een nieuw hol maken". Flup zwierf wat in de buurt rond. Toen zag hij de kleine uil. Kwik de steenuil. Ook die vroeg hij naar de verblijfplaats van de oude konijnen. „Twee nachten geleden, heb ik ze nog ge zien". zei Kwik. .,Ik weet dat zo goed, omdat ik toen vlak bij hen een muis greep en daar na een praatje met hen gemaakt heb. Ze wa ren erg nerveus. Geen wonder. De steenmar ter zwerft nacht op nacht door de omgeving en schijnt zich gespecialiseerd te hebben op konijnen. Maar ik heb ze niet terug gezien. Misschien greep de rover hen. Of wellicht trokken ze weg, naar veiliger oorden". Flup zocht verder. Hij hoorde ritselen in het bos en zag Giet de merel, die met zijn oranje snavel de dorre bladeren omkeerde, om daaronder naar wormen en kevertjes te zoeken. Ook die vroeg hij naar de verblijf plaats van de beide konijnen. Giet schudde zijn zwarte kop. ,,Ik heb ze de laatste twee dagen niet gezien. Maar ver geet niet, dat ik 's avonds slaap, wanneer ze hun hol verlaten en naar de weide gaan. Al leen wanneer het regent, dan zie ik ze nog wel eens overdag. Dan gaan ze het hol niet in, maar laten 's morgens eerst de pels dro gen. Vraag het eens aan de roodborst. Die is 's avonds nog laat op en is erg nieuwsgie rig. Ik zag hem net nog. Hij snoept bessen in de grote struiken van de vogelkers". Flup ging naar de vogelkersen aan de rand van het bos. Daar was het heel druk. Houtdui ven vraten van de zwarte bessen, evenals fazanten en veel kleine vogeltjes. Daar vond hij Snik de roodborst. Maar ook Snik wist niet, waar Kortoor en Hilly zich ophielden. Vraag het aan Klein Jantje, de winterkoning. Die scharrelt graag bij de ingang van konijnenholen rond, om slapende muggen en larven te^'vangen. Net zag ik hem nog daar, bij die boomstronk. Flup vond de kleine bruine vogel, met zijn opgewipte staartje al spoedig. Het was echter moeilijk, om hem aan het praten te krijgen. Minutenlang huppelde hij met het vogeltje mee, dat snel in allerlei nisjes en hol letjes glipte en daar naar voedsel zocht. Tenslotte, kennelijk moe, ging Klein Jantje even op een tak zitten en toen sprak Flup hem aan. ,,Ja". antwoordde de kleine vogel. „Ik ken Kortoor en Hilly wel. Twee dagen gele den, was ik bij hun hol. Ik wilde er juist binnenglippen, om wat slapende mugjes te zoeke,n, toen Kortoor naar buitenn kwam. Hij vertelde me, dat hij en Hilly van plan wa ren om weg te trekken uit deze buurt. Het werd hem te onrustig. Je weet toch, van de steenmarter, die bij de boerderij woont? Nu, daar bleek hij erg bang voor te zijn. Maar ik weet niet, waar hij heengegaan is. Ik weet het echt niet". Flup voelde zich wat minder ongerust. Ken nelijk waren de beide konijnen dus verhuisd. Maar wanneer zelfs Kortoor het 'hier te ge vaarlijk werd, wat moest er dan van hem, de onervaren Flup. terechtkomen, als hij in het jachtgebied van de marter bleef wonen? Kleine Jantje gaf hem nog een goede raad. ,.De houtduiven, slapen iedere nacht in de den aanplanting, helemaal aan de andere kant van het bos. Ik weet het niet, maar het zou best kunnen, dat een van hen de verblijf plaats van Kortoor en Hilly weet". Daarom vroeg Flup aan de houtduiven, of ze hem helpen konden. Velen schudden hun blauwgrijze kopjes, maar tenslotte was er één die de beide konijnen kende. Het was Roef, de doffer. Maar hij had geen prettige bood schap. Al twee dagen, zei hij, heb ik Kort oor alleen op voedsel zien uittrekken, wan neer ik mijn slaaptak in de dennen opzocht. Hij heeft een hol, vlak langs een rijwielpad in een hoge boswal. Wanneer je de brandsingel helemaal afloopt, zul je dat rijwielpad vinden. Waar veel varens groeien, daar moet je zijn". Meteen ging Flup op pad. Hij begreep, dat hij zijn moeder niet weer zou zien. Was z* het slachtoffer geworden van de marter?

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3