De raad behandelde gemeente-begroting Burgemeester raadzaal van recipieerde in gemeentehuis V a I Wensen van raadsleden IB Bronchüetten I keuze uit spaarvormen met BURGERLIJKE STAND Ds. J. W. Slager ontving beroep naar Sclieveningen j. W. Reterink met pensioen Hervormde kerk beroept ds. Vos Veertig jaar bij de overheid Veel woorden van waardering Openingsavond van voorjaars beurs met film en foto Meer terugbetaald dan werd gespaard AGENDA PREDIKBEURTEN Vrijdag 8 maart 1968 WEEKBLAD VOOR RUSSEN Pagina 2 SPEELTU1NGEBOUWEN OUDHEIDKAMER ZONDAGSRUST CLUBHUISWERK VERENIGING LANGE NAAM Ja a rvergaderin g Ger. gem. Noorder kerk beroept 2e predikant Bij het behandelen van de begroting, hebben de fracties SGP, PvdA, CHU, AR en KVP woensdagmiddag hun wensen te kennen gegeven bij het college van B. en W. Het raadslid Wolterink beet de spits af in de beschouwingen. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK A.R. BEZORGD BESPARINGEN STADSBUSDIENST ZUIVERE HUID MORTUARIUM Vervolg van pagina 1 De speeltuinverenigingen Margriet en Irene krijgen, zo was het voorstel van B. en W., f 500,-- meer subsidie. (Van f 1.000,— naar f 1.500,-). Er zat echter een addertje onder het gras. Er weid geëist dat in de gebouwen van de verenigingen niet langer bruiloften e.d. mochten worden gehouden. Catechisaties wa ren toegestaan. Dit beding is als een bom in geslagen. zo bleek uit een brief van de speel tuinvereniging Irene aan de raad, die deels door de voorzitter weid voorgelezen. .,Wij moeten onze zelfwerkzaamheid, waar vroeger om is gevraagd, beëindigen. Onze wens is vrij te werken in het belang van de jeugd. Als gezegd wordt dat ons gebouw een feestgebouw is geworden dan protesteren wij daartegen aldus de voorzitter. De voorzitter had begrip voor de inhoud van de blief. De heer J. H. Pluimers kon zich de reactie van het bestuur voorstellen. ..Er zijn nooit onregelmatigheden gebeurd, actieve be stuursleden worden in hun werk beknot", zei hij. De heer Paauwe belichtte deze aangelegen heid vanuit een andere hoek. Hij had vaak gehoord dat zakenmensen zich stoten aan de feesten die in de speeltuingebouwen worden gehouden. Zij worden beconcurreerd door een vereniging, die door de overheid wordt gesub sidieerd. Feesten e.d. horen in zulke gebou wen niet thuis. De voorzitter merkte op dat deze gebouwen ook als een soort buurthuizen moeten worden gezien. De heer Janssen was van mening dat het bestuur de laatste tijd weinig voor de jeugd had georganiseerd. ,.Het gebouw is voor de jeugd en is niet bedoeld als feest lokaal", meende hij. De heer Rosman: ..Het bestuur is weer wat actiever. Er worden weer clubs opgericht. Er mogen wel catechisaties worden gehouden, daar is het gebouw ook niet voor gebouwd." Zijn partijgenoot Wolterink was hel met de ze opmerking niet eens: ,,Ts er een betere ge legenheid de jeugd bezig te houden dan met catechisaties?" Wethouder Scholman wilde deze affaire toch nog eens bepraten met de besturen. .Inder daad is in die omgeving geen andere lokali teit beschikbaar. Het bestuur had wat meer activiteit moeien ontplooien. We zouden de subsidieverlening kunnen handhaven en om trent het bedingn og eens nader overleg kun nen plegen." Waarmee de raad akkoord ging. In de begroting is een subsidie van f 1.200.— geraamd aan de Stichting Oudheidkamer Riegsen. De heer De Lange informeerde: ..Bestaat er nog een mogelijkheid dat de Oudheidkamer ln het bezit komt van een gebouw? En hoe staat het met het legaat van de familie Van Heel?" De voorzitter antwoordde dat de stichting in het bezit is gekomen van een kostbare collec tie kunstvoorwerpen, die ..opgeborgen" zijn tn het rijksmuseum Twenthe. ..Als de Óudheidkamer ooit in het bezit komt van een verantwoord gebouw, dan kunnen de stukken terug, naar Rijssen", meende de voor zitter. Hij had goede hoop. dat bij de bouw van het nieuwe stadhuis een afdaling zou kunnen wor den gereserveerd, waarin de collectie blijvend zou kunnen worden ondergebracht. De heer G. Pluimers vond de geraamde sub sidie voor de vereniging tot bevordering van de zondagsrust laag. in tegenstelling tot de heer De Lange die dit hoog genoeg vond. in aanmerking nemende, dat in Rijssen zoveel kerken aanwezig zijn die deze vereniging zou den kunnen steunen. ADVERTENTIE Hoestdronk in +abl«tvorm.95ct' GEBOREN André, zv J. Myer en J. Brinks, Esstraat 116, 26 febr.; Johanna Tonia Sophia, dv H. Tempelman en G. J. ten Bergen, Brekeldlaan 13, 28 febr. René Edwin zv K. J. van Dijk en W. van Kampen, Welleweg 78, 2 mrt.; Arend Jan zv H. Pas en B. Kreijkes, Prins Frederik Hendrikstraat 5. 3 mrt.; Jan zv D. J. Ligtenberg en H. Hakkelt, El- senerstraat 53. 3 mrt.; Frederikus. zv. W. Tijhof en J. Temmink, Beatrixstraat 29. 27 i'ebr. te Almelo. ONDERTROUWD: Gerrit Dinant Harbers. 19 jr. Rijssen. Wij nand Zeeuwstraat 40 en Elizabeth. Braak man, 16 jaar. Wierden. Jalinkstraat 2. 1 mrt Arend Jan Waanders 29 jaar, Rijssen, Dan- nenberg 9a en Berendina Kraa 23 jr Rijssen, Weth. H. H. Korteboslaan 31, 1 mrt. GETROUWD: Johannes van Rossem 29 jaar en Anneke Ger trude Wilhelmina van den Breemen, 22 jr. Weesp, Spoorstraat 5, 28 febr.; Hendrik ter Steege 22 jr en Aaltje Janna Nij- land 21 jr. Rijssen, Julianastraat 2, 1 mrt. Overleden: Lubbert Kroes 74 jr ev D van der Bom, de Ruyterstraat 27, 25 febr. te Al melo. De afgelopen week ontving ds. J. W. Sla ger, van de oud. gor. gemeente (Oranjekerk), een beroep naar Sclieveningen. Ook wethquder Scholman was tegen op grond van het feit, dat naar zijn mening de kerken dit werk tot taak hadden. Dat vond de heer Wolterink teleurstellend. De gemeente subsidieert van alles en nog wat. Nu er een vereniging met een goed doel aanklopt, stelt men plotseling dat dit niet door de gemeente behoeft te worden gesteund. Inzake de subsidieverlening aan het club huiswerk, maakte de heer Wolterink bezwaar tegen het feit, dat vanuit het clubhuiswerk met groepen meisjes en jongens bezoeken werden gebracht aan schouwburgen, dat to neelgroepen werden opgericht en dat er rit misch werd gehuppeld. ..een verkapte naam voor dansen", aldus de heer Wolterink. Wel subsidie aan deze stichting, aldus spreker, onder voorwaarde geen bezoek aan schouw burgen en theaters, etc. De heer Bruggink die hoopte dat dit werk nog beter zou aanslaan bij de bevolking, stel de voor het geraamde bedrag te verhogen lot 40 procent van de subsidiabele lasten (was 30 procent) Het voorstel werd aangenomen, nadat wet houder Scholman nog had gesteld, dat de in breng van de bevolking belangrijk hoger moet worden. Er zal 20 procent van de zijde van de bevolking moeten komen, anders heb ;k er een zwaar hoofd in om de zaak aan het draai en te houden. Bij het voorstel tot subsidieverlening aan de vereniging VVV Marktwezen en Plaatselij ke Belangen vroeg de heer Wolterink naar het wezen van deze vereniging. ..Is dit een vereniging met drie koppen of zijn het drie afzonderlijke verenigingen en komt de opbrengst van de marktverloting ten goede aan alle drie takken?" De voorzitter expliceerde dat de opbrengst van de verloting gereserveerd wordt en dat in overleg met hem een goede bestemming wordt gezocht. De heer Wolterink: ,,ïk kan me niet. voor stellen. dat gelden uit de marktverloting nut tig besteed kunnen worden...." Wij konden ons niet aan de indruk onttrek ken dat verschillende raadsleden om ruim 10 uur hun tas inpakten met spijt in het hart in de wetenschap dat zij een belangrijke, althans interessante voetbalmatch hadden gemist. Maar ja, aan ieder baantje zit een zwarte kant. Zo is 't. In verband met het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd nam de heer J. W. Re terink, Vennekesgaarden 61a, afscheid van de firma Ter Horst en Co. Hij is daar 51 jaar als touwbaas werkzaam geweest. Namens de di rectie werd het woord gevoerd door de heer H. Jordaan. Hij bood hem een wandbord als herinnering aan. Onder voorzitterschap van de heer A. F. M. Paauwe, vergaderde de r.k. middenstandsver eniging, die nu de naam draagt van N.K.O.B. (Ned. Kath. Ondernemings Bond) in café Kamphuis. Voor de jaarvergadering was gro te belangstelling. Bijna alle leden met hun da mes waren aanwezig. Voorzitter Paauwe hield een kort resumé over het afgelopen jaar. Verder gaf hij een uitvoerige uiteenzetting over de fusie, van N.K.O.V. met de C.N.B. Laatstgenoemde bond veranderde de naam daarom weer in de CNOB (Christelijke Natio nale Ondernemings Bond). Meegedeeld werd nog dat de fifty-fifty actie dit jaar technische veranderingen zal ondergaan, die in de loop van het jaar aan de leden zal worden mee gedeeld. In verband met het 50-jarig bestaan van de middenstandsvereniging in 1969 werd de feestavond wat summier gevierd, om wat financiën achter de hand te houden. Bij de bestuursverkiezingen werden de heren G. Slag- hekke en G. Geerdink herkozen. ln de jaarvergadering heeft Ger. Gem. Noor- derkerk zaterdagavond een beroep uitgebracht op ds. Chr. van der Poel, uit Ierseke, die sa men op tweetal stond met ds. G. Zijderveld van Middelburg. Uit 't jaarverslag van de scri ba bleek dat de Ger. Gemeente in aantal le den nog steeds groeit. Het aantal leden bedroeg per 1 jan. '68 2697 terwijl het aantal doople den 2489 bedroeg. In totaal dus 5186, zodat een groei werd geconstateerd van 128 leden en doopleden. In de vacature van ds. J. Vos is door de kerkeraad der Ned. Herv. gemeente van Rijs sen zaterdag een beroep uitgebracht op ds. C. Vos, Ned. herv. predikant te Gouda. Ds. Vos is 40 jaar oud, gehuwd en heeft vier kinderen. ■IMpiililin niiTn'i'irnf V-* Burgemeester C. B. J. Landweer, heef! donderdagmiddag liet gemeentepersoneel een receptie aangeboden, ter gelegenheid van het feit, dat hij 1 februari veertig jaar in dienst was bij de overheid. Behalve het voltallige gemeentepersoneel, oud-secretarissen Bosma, Lugtigheid en oud- gemeenteontvanger Muller, waren ook afge vaardigden van de Ned. Heide Mij aanwezig. Namens het personeel van gemeentewerken boden de heren A. Ditsel en P. Hofman een koperen helm gevuld met bloemen aan. Gemeenteontvanger J. ten Hove bood de De heer "Wolterink sprekende namens de S.GP-fractie was van mening dat de begroting 1968, die te laat in het jaar wordt behandeld, weinig perspectief biedt en min of meer een formaliteit moet worden genoemd o.a. omdat geen kapitaalswerken zijn geraamd. De ge woonte van de laatste jaren dat pas als de financiering van een bepaald werk rond is een begrotingswijziging wordt ingediend achtte de heer Wolterink een abnormale toestand. ,,De begroting 1968 biedt weinig mogelijkhe den en wij zijn teveel van het rijk afhanke lijk inzake de toewijzing van financierings middelen". stelde spr., die voorts van mening was dat het ,.heel moeilijk zou zijn de ge meentelijke huishouding, dit jaar op volle toe ren te laten draaien. De raming van f. 410656,- was volgens de heer Wolterink te optimistisch en moet wellicht terug worden gebracht tot f. 380.103,-. ..Als wij rekening houden met de mogelijk heid dat dit jaar met de bouw van het nieu we gemeentehuis kan worden begonnen en dat alle objecten waarvoor kredieten zijn ver leend worden uitgevoerd komen wij zelfs op een tekort van f. 12.522,- aldus de heer Wol terink. De SGP woordvoerder vroeg naar de stand van zaken inzake de plannen voor een ge meenschappelijke vuilnisstortplaats in Mar- kelo. Spr. had vernomen dat verweze- lijking van deze plannen aan een zijden draad je zou hangen", en achtte het verder van be lang dat er voldoende bouwrijpe gronden ter beschikking waren en dat de gemeente haar onrendabele bezittingen moest afstoten. Omdat de rundermarkt naar de mening van de heer Wolterink van weinig betekenis is, stelde hij voor deze markt op te heffen. Nadat spr. aandacht had gevraagd voor de woning bouw wijdde hij aandacht aan de aula op de nieuwe begraafplaats, die een mislukking is geworden. ..Laat een goede architect komen en vraag hem wat met dit wangedrocht moet gebeurenadviseerde de heer Wolterink. De drie bestemmingsplannen die door G.S. zijn afgekeurd, zijn aldus de heer Wolterink onvoldoende begeleid, er heeft een goed struc tuurbeleid ontbroken en het contact tussen de verschillende instanties is onvoldoende ge weest. Spr. sprak de hoop uit dat hierin ver betering zou kunnen worden gebracht. Verder stelde het SGP raadslid vast dat zijn fractie het betreurde dat Rijssen onlangs twee keer ..ongewenste landelijke bekendheid heeft gekregen waardoor onze gemeente on nodig in diskrediet is gebracht. In de zaak per soneelstekort bij Ter Horst en Co werd. al dus spr. gesuggereerd dat de communicatie en verhouding tussen het gemeentebestuur en Ter Horst en Co. niet goed zou zijn. Beweerd werd dat de gemeente de onderneming tekort zou doen bij het verdelen van woonruimte. Gebleken is dat het gemeentebestuur geen enkele blaam treft. Ook betreffende het ver zoek van het Dagblad van het Oosten om kos teloze toezending van de raadstukken staat ADVERTENTIE 4% 6 De bank waar u zich thuis voelt! onze fractie achter het College *van E* en aldus de heer Wolterink die verder aandacht wijdde aan de brandweer, waarover hij niets dan lof had maar desondanks vroeg of mate riaal en personeel niet verouderd zijn. Verder achtte de heer Wolterink het o.m. gewenst: de BB af te schaffen, dat B. en W. meer gebruik maken van raadscommissies dat er meer parkeermogelijkheder komen en dat bouwaanvragen vlotter worden afgegeven. Nadat spr. tot slot had geïnformeerd naar de plannen tot het oprichten van een medisch centrum besloot hij zijn toespraak met een stichtelijk woord. De heer Seppenwoolde (Boerenpartij) vroeg aandacht voor de gasvoorziening op de Ba- nis, Middelveen en omgeving en stelde voor de gemeentelijke gronden in de Overtoom te verkopen aan de pachters evenals de boer derij de Smale te Elzen. De heer Pluimers (SGP) informeerde naar de stand van zaken in het proces met de firma Stempher en ..hoe staat het met de serre van hotel Weitering" vroeg hij. De CHU-fraetie-voorzitter De Ridder heeft in de algemene beschouwing zfjn bezorgheid uit gesproken over het geraamde bedrag van f. 991.000,- voor de dienst openbare werken, daar dit bedrag aanmerkelijk hoger ligt dan het vorige jaar (1. 630.000,-). De ontstane situatie is oorzaak van de op merking van de CHI of in de werkwijze geen besparingen kunnen worden aangebracht, on danks het feit dat de fractie begrip heeft dat deze dienst steeds meer werk krijgt te ver richten, dit in verband met de sterke uit breiding van Rijssen. Nog een punt van overweging voor het col lege van B. en W. acht de CHU-fractie het procentueel praktisch gelijkblijvende bedrag voor sport en kunst. De fractie zag graag dat meer gelden werden gereserveerd voor de realisering van een sporthal en een verwarmd overdekt zwem-instructiebad. Een ander belang acht deze fractie de be vordering voor de industrialisatie in Rijssen. De CHU is van mening dat Rijssen wat be treft de industrie, andere wegen zal moeten inslaan en gezien de krachtige groei van de plaats, alle pogingen moeten worden aange wend de industriële vestiging te bevorderen. De fractie adviseerde het college dan ook gebruik te maken van een landelijk bureau, dat kan bemiddelen bij een geïnteresseerd be drijf. Naar aanleiding hiervan achtte de frac tie het wenselijk, uit de raad een commis sie samen te stellen, die de plannen kan ont wikkelen en efficiënt kan afhandelen. De fractie zou het tevens toejuichen dat aan het vreemdelingenverkeer een grotere plaats zou kunnen worden gegeven. Daarbij gaat zij van de gedachte uit meer het par ticuliere initiatief in te schakelen, o.a. een kampeerraad en andere instanties, zodat veel goeds tot stand zou kunnen worden gebracht. Van verhogingen van diverse gemeentelij ke belastingen is de CHU-fractie geen voorstan der. In het licht van de begroting dringt de CHU-fractie dan ook op voorzichtigheid en matiging aan wat betreft de uitgaven in het begonnen jaar. De CHU-fractie sprak verder zijn waardering uit over het werk van het college van B. enW. Evenals de CHU-fractie heeft ook de PvdA- fractie zich bij monde van fractievoorzit ter Jansen, kritisch uitgelaten in hun alge mene beschouwingen, over eventuele verho ging van gemeentelijke belastingen. wat sterk bij het college van B. en YV. leeft. Eerst moeten naar de mening van de PvdA-fractie alle besparingen grondig worden bezien. Bo vendien zal de uitkering van het rijk voor sociale zorg, waarvoor een bedrag is gereser veerd van f. 200.000,- bekend moeten zijn. De fractie adviseerde het college, voor de uitvoering van de kapitaalswerken, de buiten wegen, als Akkerdijk en Middelveen op de urgentielijst te plaatsen voor verbetering en verharding. Ook in de bebouwde kom moet, naar de mening van de PvdA-fractie aandacht worden be-steed aan straat- en wegverbe- l^ring. Wat betreft de industrie in Rijssen, loopt de PvdA-fractie parallel met de CHU-fractie en adviseerde het college meer verspreide in dustrie naar Rijssen te halen. De fractie pre fereerde de metaalindustrie en bedrijven in de elektronische sector. Wat betreft de sanering adviseerde de PvdA- fractie de stedebouwkundige er op aan tt dringen, dat deze met plannen op tafel komt. Ook deze fractie sprak zijn bezorgdheid uit over de verplicht gestelde winkelbebouwing, daar voor de winkels in de Graaf Ottostraat nog steeds geen belangstelling is. Het aantal bouwterreinen voor de woning bouw (47) is naar de mening van de fractie veel te weinig, hierbij zijn dertien bungalow terreinen inbegrepen. De fractie adviseerde de kavels kleiner te maken, waardoor de verkoop prijzen aantrekkelijker worden. Bij de recreatie wilde de fractie weten hoever de pfannen zijn uitgewerkt voor een kampeercentrum nabij het zwembad De Koer- belt. Het advies was een degelijke en goed kope opzet hiervan te beginnen. Diverse vragen betreffende de bouw van een sporthal en overdekt zwembad werden op het college afgevuurd, waarin de PvdA- fractie hun bewondering voor de initiatiefne mer, dr. D. Oosthoek, niet onder stoelen of banken stak. De PvdA-fractie betreurde het erg dat on derscheid werd gemaakt bij jubilea of andere voorkomende gebeurtenissen van verenigin gen. Bij het recipiëren van een vereniging in Rijssen, die een kampioenschap behaalde, ontbrak het college van B. en W., wat de fractie een kwalijke zaak vond. Zij is dan ook van mening dat het gemeentebestuur zich dit niet kan permitteren. Om voldoende medische hulp aanwezig te hebben bij een ongeluk van enige importan tie. adviseerde de fractie een soort van ram pen- of ongevallendienst in te stellen, waarbij contact diende te worden opgenomen met de plaatselijke artsen, Rode Kruis en EHBO. Ter bestrijding van de financiering van de ze dienst zou de overheid kunnen worden in geschakeld. De PvdA-fractie sprak, evenals de andere fracties, zijn dank uit over het be leid en het besturen van de gemeente in het afgelopen jaar. De AR-fractie heelt bij monde van het raads lid Borghuis in de algemene beschouwingen het college van B. en \Y. geattendeerd op de noodzaak van een busstation, waarbij de fractie van de gedachte uitgaat een stadslijn in te voeren, voor de bewoners van Plan-Zuid. Voor deze bewoners is de afstand naar het station ruim een half uur. Het verwezenlijken van een stadsdienst met haltes zou eventueel dooi de gemeente kunnen worden gesubsidieerd. Verhoging van de gastarieven acht de AR- fractie niet gewenst, daar naar de mening van deze fractie er voldoende winst wordt ge maakt. J Het niet verwezenlijken van een Medisch Centrum, waarvan de plannen van de baan zijn, vindt de AR-fractie bijzonder jammer. ,,Ziet het college van B. en W. zich geen kans, alsnog iets te realiseren in samenwer king met de plaatselijke artsen? Wij zouden graag antwoord hebben op de vraag in welk stadium de onderhandelingen momenteel ver keren, van een eventuele fusie tussen het Groe ne Kruis en het Wit-Gele Kruis, aldus de heer Borghuis, die zijn teleurstelling niet onder stoe len en banken stak, dat er nog geen be gin was gemaakt met de bouw van een nieuw gemeentehuis. Het raadslid dat niet tegen de afbraak van percelen gekant is, ten behoeve van de sane ring. maar wel tot enige voorzichtigheid maan de, drong er bij het college op aan, de lege plekken ten spoedigste te herbouwen en niet te blijven staren op winkelbebouwing, zoals burgemeester namens het personeel een en veloppe met inhoud aan. De receptie werd gehouden in de raadzaal van het gemeente huis. De gehele familie Landweer was hierbij aanwezig. Vanavond zullen de raadsleden hun gelukwensen aanbieden. Op verzoek van de burgemeester was het jubileum dat plaats had op 1 februari, uit gesteld tot donderdag. Burgemeester C. B. .T. Landweer begon zijn loopbaan op 1 februari 1928 als ambtenaar van de secretarie in Linschoten. In april 1932 werd hij benoemd tot burgemeester van Veen. Wijk en Aalburg (NB). In 1957 kwam de heer Landweer naar Rijssen, waar hij, zo het zich laat aanzien, zijn tijd wel zal uitdienen, want over enkele jaren gaat de burgemees ter met pensioen. Vrijdagavond bood de burgemeester de raadsleden een receptie aan. De heer L. T. de Ridder, raadslid voor de CHU en oudste van dit college, feliciteerde de burgemeester namens de gemeenteraad. Wijzend op het feit, dat de heer Landweer al 36 jaar burgemeester is. zei hij: ..Er moet nog een tweede geboren worden, die u dit nadoet". Als blijk van waardering „in de raads vergaderingen wordt vaak hartelijk ge lachen" bood hij een klok aan. De burge meester mocht zelf kiezen tussen 'n klassiek en een modern model. De heer Landweer antwoordde, dat hij zich elf jaar geleden spoedig thuis had gevoeld in Rijssen. „Zowel in de raad als in mijn naaste omgeving heeft steeds een goede harmonie geheerst, ik hoop dat dit inr de mij als bur gemeester nog resterende jaren zo zal blij ven", aldus de heer Landweer. ADVERTENTIE PUROL tn P U ROL poeder Burgemeester C. B. J. Landweer met vrouw, kindereu en twee kleinkinderen. dit voorlopig is gepland. De behoefte aan win kels blijkt niet erg groot te zijn. (De zes win kels aan de Graaf Ottostraat, staan nog steeds leeg. Red). Het raadslid was van mening dat er meer woonhuizen moeten verrijzen. Bij de nieuw bouw acht de AR-fractie het wenselijk dat er terreinen worden gereserveerd met speelruim tes voor de kinderen, daar het verkeer veel intensiever wordt, waarbij de speelgelegenheid voor de kinderen steeds kleiner wordt. Wat betreft de bouw van een overdekt zwembad, meent de AR-fractie het afgelopen jaar dichter bij de verwezenlijking te zijn ge komen. Het raadslid sprak de wens uit dat de plannen op zeer korte termijn zouden wor den gerealiseerd. Als laatste drong de AR-fractie er op aan de bevolking zo ruim mogelijk voor te lichten in alle problemen betreffende de gemeente. In zijn algemene beschouwingen, heeft het KVP-raadslid Paauwe, bij het college van B. en \Y. er sterk op aangedrongen een mortu arium te realiseren in het centrum van Rijs sen. Dit in verband met het feit dat de aula op de begraafplaats 't Lentfert, naar de me ning van Paauwe, totaal ongeschikt is voor dit doel. „Steeds meer mensen met éénkamerwonin gen komen bij een sterfgeval voor grote pro- olemen te staan", aldus Paauwe, die zich af vraagt waarom in Rijssen wel een overdekt zwembad wordt gebouwd en geen Medisch Cen trum. Naar de mening van Paauwe zouden bij realisering van een dergelijk centrum veel bewoners in Rijssen worden ontlast, die nu naar Almelo of Deventer moeten. Ook drong het KVP-raadslid er op aan bij het college, een maatschappelijk werkster aan te stellen, ondanks het feit, dat door ker kelijke instanties veel maatschappelijk werk wordt venicht. Het raadslid is van mening, dat onkerkelijken hieraan evengoed behoefte hebben. Wat betreft de sanering van de binnen stad vroeg Paauwe zich af, wanneer de ste debouwkundige eens met het structuurplan op tafel komt, daar verscheiden zelfstandige on dernemers, die bij het saneringsonderdeel zijn betrokken, lang worden geremd in hun ex pansie en verbouwingsmogelijkheid. .,Het wordt hoog tijd, dat het college van B. en W., samen met de stedebouwkundige, nu eens flink met de vuist op tafel slaan, om kracht bij te zetten het plan gereed te zien. anders kunnen wij onze tijd beter be steden aan andere zaken", aldus Paauwe, die graag de mening van het college hoorde hoe het college dacht over de samenwer king en binding als tegenhanger van de Ste denband, of deze samenwerking is gericht op Twente of op Salland. Het raadslid achtte het nodig dat in Rijs sen meer woningen werden gerealiseerd die worden voorzien van centrale verwarming. Ten aanzien van de werkgelegenheid stelde het KVP-raadslid voor een commissie te be noemen, die het aantrekken van industrie be hartigt. Ook Paauwe was van mening, dat in Rijs sen meer verspreide industrie, de kwestbaar- heid van de werknemers economisch gezi°n sterk vermindert. ..Het geraamde bedrag voor het aantrekken van nieuwe industrie zal flink moeten worden verhoogd", aldus Paauwe. 7-9als bekend zal de Vakbeurs Karwei, wel ke, gelijktijdig met de Voorjaarsbeurs, van 4 t.m. 12 maart in de Ircnehal te Utrecht wordt gehouden, op vrijdagavond 8 maart van 19.00-22.00 uur en zaterdag 9 maart van 9.00- 17.00 uur in het teken staan van voorlichting aan het publiek. Op veler verzoek zal ook de groep Film en Foto. welke in de Marijkehal exposeert, vrij dag 8 maart van 19.00-22.00 uur geopend zijn. Deze avond is speciaal bedoeld voor de vele amateurcineasten en -fotografen, welke an ders niet in de gelegenheid zouden zijn kennis te nemen van het grote aanbod in deze groep. Daarnaast zal ook de inzending van „World Press Photo" te zien zijn. Van de ruim 600 tentoongestelde foto's is ruim driekwart nog niet eerder tentoongesteld. Deze zijn door een zeer deskundige commissie uit de stichting World Press Photo speciaal voor deze exposi tie gekozen. Verder is met medewerking van het Neder lands Filmmuseum te Amsterdam een zeer interessante expositie van bioscoopaffiches en -foto's uit het begin van deze eeuw opge bouwd, welke niet zal nalaten grote belangstel ling te trekken. In de maand februari werd bij de Nuts- spaarbank Rijssen ingelegd een bedrag van f 599.442,81 en terugbetaald f 619.097,99. In de ze maand werden 97 nieuwe spaarrekeningen geopend. 7 maart Uitvoering Ned. Kamerkoor LTS, 8 uur. 9 maart, ledenvergadering E.R.K.V., café Struik, 6 uur. 13 maart. Ned. Ver. van Huisvrouwen, lezing met dia's door de heer Hazelaar, directeur VVV te Meppel over de N.W.-hoek van Over ijssel, Parkgebouw, 8 uur. 15 maart, Kruisjasavond, Excelsior Clubhuis 8 uur. 16 maart, Beatclub Scrivle. St. Jozefgebouw, half 8. 25 maart Filmclub Rijssen, jaarvergadering, vertonen filmprogramma Kantine Omefa, 8 uur. 30 maart, Beatclub Scrible. St. Jozefgebouw, half 8. 2 april. Uitvoering DOS, Parkgebouw 7.30 u. 5 april, Twente Zangers met The Shepherds Parkgebouw 8 uur. 15 april (2e Paasdag), Internationale wind- hondenrennen De Koerbelt 11 uur. 22 april. Filmclub Rijssen; vertonen en be spreken van door de leden gemaakte films met onderwerp ,,De Fiets" Kantine Ome- fa 8 uur. 20 mei. Filmclub Rijssen; lezing over het filmen door drs. J. W. A. Schuurman Kan tine Omefa, 8 uur. 8 juni Buiten-excursie met filminstructie. Film club Rijssen. 1 juli Filmclub Rijssen, bespreken opnamen van 8 juni, Kantine Omefa. 8 uur. Opgaven voor deze rubiek kunnen geschie- 'der« op het gemeentehuis, afdeling Algeme ne Zaken, kamer 7. boven, vóór maandag 5 uur. NED. HERV. GEMEENTE GROTE KERK 9.30 uur Ds. J. de Lange (Bed. H.A.) 19.00 uur Ds. J. de Lange (Dankzegg.) WESTERKERK 9.30 uur Ds. W. van Tuyl (Bed. H.A.) 15.00 uur Ds. W. van Tuyl (Dankzegg.) GER. GEM. NOORDERKERK 9.30 uur en 19 00 uui Ds. A. Bregman 15.00 uur leesdienst GEREF. KERK BOOMKAMP 9.30 uur en 15.00 uur Ds. H. Brinkman GER GEM. IN NED. ESKERK 9.30 uur. 14.30 uur en '18.00 uur leesdienst OUD GER GEM. BEVERVOORDE 9.30 uur en 19 00 uur Ds. H. A. Vosman 14.30 uur leesdienst OUD GER. GEM. IN NED ORANJEKERK 9.30 uur, 15.00 uur en 19.00 uur Ds. J. W. Slager WOENSDAG 13 MAART (BIDDAG) Grote kerk 9.30 uur Ds. J de Lange Westerkerk 19.30 uur Ds W. van Tuyl Noorderkerk 9.30 u en 19.30 u. Ds. A. Bregman Eskerk 9.30 uur en 19.30 uur leesdienst Oranjekerk 9.30 u en 19.30 u Ds. J W. Slager Bevervoorde 9.30 uur en 19.30 uur Ds. H. A. Vosman

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 2