Excelsior stuurde puntloos de polder in Stormvogels behaalde 0-3 zege op S.D.O.L. Binnenkort aparte klasse van standaardteams in de afdeling Twenthe KNVB? Geen extra toewijzing van woningwetwoningen inzake affaire Ter Horst? Sportclub Rijssen bindt DESNijverdalaan zegekar Twee spelers het veld uit Rood-Witten vorm terug? Bfonchiletten Moeizame overwinning Doelman Pfeiffer stopt penalty Sportclub Rijssen Stokkentreef nieuwe trainer krijgt als Excelsior ontvangt G.V.V.V. Veenendaal Sportclub 2 verloor belangrijk duel Op initiatief van Sportclub 'Rijssen Parochieraad "koos nieuwe kerkmeesters Nieuw kostuum voor Prins Charles 1 Excelsior 3 klopt reserveteam (4-1 Stoppen de bussen straks bij het ziekenhuis in Almelo? Vincent was beste speler Js. Voortman mag meer konijnen rassen gaan keuren ELF VERENIGINGEN VOOR PREDIKBEURTEN AGENDA fry dag 23 februari 1968 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Excelsior heeft zaterdagmiddag op de Koerbelt een volkomen ver diende zege behaald op het be- Eoekende Urk. De Rijssenaren die vanaf het middenveld vaak goede aanvallen opbouwden misten weer de afwerker in de voorhoede, want met iets meer geluk had de voor sprong zeker 5-0 kunnen zijn. Eerste treffer Geen succes Van Vondel tracht met een kopbal doel man Meun te verrassen, maar deze kan een doelpunt voorkomen, door de bal tot corner te slaan. Een achterspeler van Urk kijkt gespannen toe. Na een lange, gedwongen, rustperiode speelde het standaardteam van Sportclub Rijssen zaterdag op de Koerbelt weer een competitie wedstrijd. Tegenstander was de derde editie van DES uit Nijverdal, waarvan in de eerste helft van het seizoen met 5-1 gewonnen werd. Bij de thuisclub ontbraken aanvoerder Ruiterkamp en linksbinnen Bennie Kamphuis. Deze spelers waren vervangen door respectieve lijk Eertink en Pijffers. Laatstgenoemde debuteerde en deed het niet slecht deze middag. Sportclub won de ontmoeting met 3-1. Voorsprong Prachtige successen voor kvnologen in Emmen Maandagmorgen is in verband met de personeelsmoeilijkheden bij de N.V. Ter Horst een bespreking ge houden tussen het gemeentebestuur, de directie van Ter Horst, de heer C. van Zuidam van het Gewestelijk Arbeidsbureau en gedeputeerde sta ten in Zwolle. De hoofdmoot van de bespreking was extra toewijzing van woningen in onze woonplaats. Urk In de beginfase van de wedstrijd kwam Urk overrompelend opzetten en B$unk c.s. moes ten alle zeilen bijzetten om een doorbraak re voorkomen. P. Baarsen, veruit de gevaarlijk ste man bij de eiland bewoners kreeg een goe de scoringskans maar doelman Kreijkes greep goed in. Met lange trappen zetten de Urkers hun voor hoede aan het werk en keeper Kreijkes moest soms uit zijn doelgebied komen om het gevaar af te wenden. Geleidelijk aan namen de roodwitten het initiatief over en de Urker achterhoede kreeg dan ook handen vol werk. De goede midden veldbezetting der Rijssenaren met Kappert «Is grote man legde de basis voor talrijke goed opgezette aanvallen die niet zonder re sultaat bleven. In de 27e minuut kwam dan eindelijk de •erste treffer. Beunk bracht de bal verop gaf een voorzet aan Van Vondel, die Leurink op maat bediende met een schuiver in de rech- teronderhoek was doelman J. Meun een ge slagen man. De Rijssenaren probeerden door te drukken «en keeper Meun kreeg handen vol werk. Van Vondel zond een hard schot in, dat juist naast ging. Na 35 minuten was het weer raak. Van Von del trok een corner van rechts l\oog voor het do«l waar Smit met het hoofd fraai scoorde 8-0. Na de hervatting werd de wedstrijd meer #n meer door Excelsior beheerst, dat beslist vrouwe Fortuna niet op de hand had. Het Urker doel werd voortdurend onder druk gezet, maar doelman Meun, met assisten tie van paal en lat stond geen doelpunt meer toe. Van Vondel zond vanaf de cornervlag twee inswingers in, waarvan er één op de lat be landde en de ander het doel indraaide, maar door arbiter J. v.d. Geest uit Enschede werd afgekeurd wegens aanvallen van de doel man. Schoter? van Leurink, Dannenberg en Smit gingen n^ast of werden gestopt door doelman Meun. In de laatste minuut, kreeg de Wedstrijd nog een vervelend slot toen scheidsrechter van de Geest twee spelers van het veld moest sturen. P. Baarsen van Urk wegens het Stormvogels maakte zondag geen fout in de uitwedstrijd tegen SDOL in Luttenberg. De oranje-witten behaalden een 0-3 zege. Het eer ste half uur kon de voorhoede niet tot de juiste combinaties komen. De hard werkende thuis club slaagde erin de score blank te houden, ook al doordat de Rijssenaren geen vaart in hun aanvallen brachten. Vooral de vleugelspe lers hielden de bal te lang bij zich. Vlak voor rust echter schoof H. Geuzendam de bal uitstekend door naar Koedijk, die tot op dat moment nog weinig had laten zien. Hij ving de bal op en schoot fraai in de linker benedenhoek, 0-1. Even later kreeg Koedijk de bal opnieuw te pakken. Hij maakte zich vrij en trok goed voor, waar Geuzendam juist op tijd naar bin nen rende en geen fout maakte. Hoog vloog de bal in het SDOL-doel, 0-2. Direct na rust namen de Rijssenaren het heft in handen. Reeds één der eerste aanval len had succes. F. Koedijk kreeg een vrij veld voor zich. Hij rukte op tot aan het strafschop gebied, waarna hij hard in de uiterste linker* hoek schoot. De Luttenbergse goalie was te gen dit schot machteloos en moest voor de derde keer de gang naar het net maken, 0-3. Na een half uur spelen kreeg SDOL een pe nalty wegens hands. Toen Pfeiffer de bal stopte, liet de scheidsrechter de penalty weer overnemen. Nu werd naast geschoten. Het einde kwam met een 0-3 zege. Voor zondag staat de uitwedstrijd tegen Sportlust op het programma. Ongetwijfeld mogen geen punten meer verloren gaan, wil len de Stormvogels in de running blijven. Het 2e elftal, dat gelijkspeelde tegen Nijver- dal 2 (1-1) speelt uit tegen Wierden 2. Het 3e elftal gaat bij RV 3 op bezoek. De 4e editie, ADVERTENTIE HoMtdrank in tabl«tvorm.95ct slaan van een ^tegenstander en Koster van Excelsior wegens natrappen. In de stand kwam geen verandering meer. Een opmerking van een toeschouwer: De Ur kers zijn hard achteruitgegaan, ze kunnen beter zingen dan voetballen. Excelsior I speelt zaterdag thuis en ont vangt het Veenendaalse GW. Excelsior 2 is vrij. Excelsior 3 gaat naar Hellendoorn en komt daar tegen het laagge klasseerde Vesos I birmen de lijnen, en heeft zeker kans op een puntenverdeling. Het vier de elftal krijgt het moeilijk nu het plaatsge- note Sportclub Rijssen 2 ontvangt dat een behoorlijke kans op de eerste plaats heeft. Ook Excelsior 5 heeft geen gemakkelijke wed strijd nu het als gastheer optreedt van Evers- berg I. Betere kansen op een zege heeft Ex celsior 6 dat thuisspelend het Nijverdalse SWN 5 ontvangt. Het zevende elftal van de senioren tenslotte zal in Nijverdal wel ver liezen van DES 6 dat ongeslagen aan het hoofd van de ranglijst staat. Bij de junioren speelt Excelsior AI in En schede tegen de Rigtersbleek Al junioren. Ex celsior A2 komt op het Sportpark tegen En ter Vooruit Al binnen de lijnen. De BI en B2 junioren spelen tegen elkaar. Excelsior Cl gaat naar Hellendoorn en moet winnen van Vesos Cl, wil haar fraaie positie niet in ge vaar komen. Ook het C2 elftal speelt uit en ontmoet in Haarle Haarler Boys Cl, terwijl Excelsior C3 op eigen terrein het Cl elftal van Enter ontmoet. De trainer van Sportclub Rijssen, de heer Alkema uit Almelo is met ingang van heden van zijn verplichtingen ontslagen t.o.v. Sport club. In Sportclubkringen was reeds lang bekend dat de heer Alkema zijn trainersfunc tie wilde opgeven in verband met zijn studie. Zolang Sportclub echter nog geen nieuwe trainer had zou hij als zodanig aanblijven. Met ingang van heden is bij Sportclub Rijs sen als trainer benoemd de heer J. G. Stok kentreef uit Almelo die tevens trainer is van KOSC. De trainingen bij Sportclub zullen in ver band hiermee verplaatst worden van de don derdagavond naar de dinsdagavond. Op dinsdag 27 febr. zal de heer Stokken treef met de spelers van Sportclub Rijssen komen kennismaken, waarna meteen de eer ste training volgt. Oud-trainer Alkema heeft inmiddels toegezegd, tot het eind van dit sei zoen de heer Stokkentreef te willen assisteren. Het ligt in de bedoeling van de heer Alkema, zich bij het begin van het nieuwe seizoen, aan te melden als voetballend lid van Sportclub. Sportclub Rijssen 2 dat zaterdag in Henge lo speelde tegen de derde editie van Juliana, verloor, spelend met drie invallers deze be langrijke ontmoeting met 1-0. Door deze zege is Juliana gevaarlijk dicht in de buurt van Sportclub gekomen dat nog steeds de tweede plaats bezet. Leider in deze afdeling is nog steeds PSV 1 uit Almelo. Sportclub 5 deed het beter en stuurde Daar- lerveen 3 met een 4-3 nederlaag huiswaarts Volgens verwachting verloor Sportclub 6 van plaatsgennte Excelsior 6. De uitslag 3-0 is ai- leen van belang voor de statistiek. Ook Sport club 7 kon het niet bolwerken en kreeg met 6-2 klop van DES 6 te Nijverdal. Zaterdag gaat Sportclub Rijssen 1 naar En ter voor het spblen van een competitiewed strijd tegen de vierde editie van Enter Voor uit. Deze wedstrijd begint om 4 uur. Sport club 2 speelt tegen Excelsior 4 om 2 uur. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van Sportclub omdat Excelsior deze middag niet over voldoende velden beschikt. Sport club 3 ontvangt om kwart over twee Hulzen- se Boys 3. Eveneens thuis speelt. Sportclub 4 tegen Daarlerveen 2. Sportclub 5 gaat naar Nijverdal en speelt tegen SWN 5. Sportclub 6 speelt uit tegen Vesos 4 terwijl de C-juni- oren het in Nijverdal opnamen tegen Nijver dal C. Op verzoek van de voetbalvereniging Sportclub Rijssen organiseerde de v.v. Evers- berg vrijdagavond in hotel Buursink te Nij verdal een vergadering teneinde op korte ter mijn te komen tot een klasse van standaard teams in de afdeling Twenthe van de KNVB. De vergadering die stond onder leiding van Tijdens de in café Spekhorst gehouden pa rochieraad werden in de vacatures van de he ren A. Hodes en A. Linders gekozen tot kerk meesters de heren M. Elzinga en J. Rijpert. Mocht één der beide heren de keuze niet aan vaarden, dan zal de heer W. Struik deze plaats innemen. Als dagelijks bestuur van de raad werd na stemming gekozen: mevrouw Groothedde, mej. D. Tijhuis, de heren W. Struik en A. Embsen. Ook de keuze van de samenstelliiig van het Charitatieve Centrum werd bekendgemaakt, t.w. de dames J. Rijpert-v.d. Bosch, G. Haze- winkel-van Lith en de heren A, Geuzendam, H. Tempel en I. Groothedde. Pastoor J. Wielens gaf tijdens deze verga dering een toelichting van het financieel over zicht van de parochie. dokter D. Oosthoek uit Rijssen, voorzitter van Sportclub, was unaniem van mening dat een klasse van standaardteams nodig is. Volgens de reglementen van de afdeling is dit trou wens mogelijk. Staande de vergadering werd een werkcommissie gevormd waarvan het se cretariaat berust bij de v.v. Philips in Almelo. Onder de standaardelftallen in de afdeling, zal een enquete gehouden worden waarin ver zocht wordt mede te delen of men voor of tegen een klasse van standaardteams is. Volgens mondelinge inlichtingen zijn de vol gende clubs voor invoering van een stan daardklasse: Lemele, Daarle, Vesos, Sibculo, Blauw Wit, Denekamp, Sportclub Rijssen, Eversberg, Philips en Drienerlo. Voorts zou WIK uit Kloosterhaar gaarne ingedeeld wor den bij de afdeling Twenthe. De initiatief nemers vinden dit aantal voldoende om tot invoering van een dergelijke klasse over te gaan. Zodra de enquêteformulieren terug zijn zullen de initiatiefnemers het bondsbestuur om een vergadering verzoeken. die met 4-2 van Twente 4 \erloor, speelt thuis tegen Bentelo 3. Het (junioren A-elftal, dat van Blauw-Wit met 4-2 won, krijgt RV op bezoek. Terwijl het B-elftal, dat met 3-2 van Nijverdal-B won, SVVN-C op bezoek krijgt. Met een gezellige feestavond in café Jan Struik heeft de Rijssense carnavalsvereniging de Boln'n Peeter's de zittingsavond zal traditioneel gebruikelijk is gevierd. Tijdens deze avond kreeg Prins Charles 1, de onlangs gekozen Prins, een nieuw costuum aangeboden. De dames van enkele leden had den hiervoor gezorgd, tot grote verrassing van alle leden. Keurig uitgedost zag Charles 1 er uit in zijn fraaie blauwe uniform met witte broek. Hij bracht dan ook mede namens het bestuur de dames hiervoor hartelijk dank. Voorzitter A. Struik had in zijn welkomst woord behalve de ongeveer 100 leden, ook de Carnavalsvereniging De Windbuul'n uit Hel lendoorn verwelkomd. De heer H. Heuppink uit Hellendoorn dankte voor de gekregen uitnodiging. Volgend jaar ben u ook in Hellendoorn welkom, aldus de voorzitter van de WindbuuTn. Er werd reikelijk met onderscheidingen ge strooid deze avond. Prins Jelle 1, de oude prins en de vier heren, die niet in de nieuwe Raad terug zijn gekeerd, werden gehuldigd en ontvingen allen een onderscheiding. Zaterdagavond is de Raad te gast geweest ïn Rekken bij de Carnavalsvereniging aldaar, De heer A. Struik deelde nog mee, dat de kaarten voor Rosenmontag al grotendeels zijn verkocht. GROTE KERK 9.00 uur en 10.45 uur Ds. J. de Lange 19.00 uur Ds. J. de Lange WESTERKERK 9.30 uur Ds. C. C. Addink van Holten 15.00 uur Ds. W. van Tuyl GER. GEM. NOORDERKERK 9.30 uur en 19.00 uur Ds. A. Bregman 15.00 uur leesdienst GER. KERK BOOMKAMP 9.30 uur en 15.00 uur Ds. H. Brinkman GER. GEM. IN NED. ESKERK 9.30 uur, 14.30 uur en 18.30 uur leesdienst OUD GER. GEM. BEVERVOORDE 9.30 uur en 19.00 uur Ds. H. A. Vosman 14.30 uur leesdienst OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK 9.30 uur, 15.00 uur en 19.00 uur Ds. J. W, Slager WOENSDAG 28 FEBRUARI Westerkerk 19.30 uur1 Ds. J. G. Abbringh van Hoevelaken Noorderkerk 19.30 uur Ds. H. Rijksen van Gouda Bevervoorde 19.30 uur Ds. H. A. Vosman Oranjekerk 19.30 uur Ds. J. W. Slager Eskerk 19.30 uur leesdienst Excelsior 2 kreeg een koude douche te ver werken door met niet minder dan 4-1 te ver liezen van de derde editie van de Rood-Wit- ten. Toch was Excelsior 2 geenszins de min dere van hek derde elftal, maar veel sterker waardoor te ver werd opgedrongen. Door stug verdedigen en met snelle uitvallen die even veel doelpunten opleverden wist Excelsior 3 met 4-1 revanche te nemen voor de in het be gin van de competitie geleden nederlaag. Een verrassende uitslag. Doordat de leider van het elftal de heer Klein Horsman onderweg een ongeluk kreeg met zijn auto, moest Excelsior 4 met 10 man aan treden tegen BCSV 3 in Bome. Ondanks deze minderheid wist Excelsior 4 een behoorlijk re sultaat te behalen door met 1-1 gelijk te spe len. Het vijfde elftal kon het thuis niet bol werken tegen een van de bovenste ploegen uit haar afdeling Sportclub Daarle 1 en ver loor met 1-0. Excelsior 6 bleef ook thuisspe lend in de running en klopte plaatsgenote Sportclub Rijssen 6 met 3-0. Bij de junioren kon het A2 elftal haar goede prestatie van de vorige week niet herhalen en verloor in Goor met 2-0 van Hector Al. Excelsior BI deed het beter en won op eigen terrein met 9-0 van Twente BI uit Goor. Ex celsior B2 schijnt goed overwinterd te hebben. De junioren behaalden de eerste overwinning dit seizoen, door een 1-0 zege in Goor op Hec tor BI. Het Cl elftal verstevigde haar lei dende positie door thuis met 1-0 te wonnen van runner up SWN C2 uit Nijverdal en bleef daardoor ongeslagen. Ook de C2 junioren ver richtten een goede prestatie door met 4-0 de baas te blijven over de Poppe bewoners Blauw Wit Cl. Excelsior C3 tenslotte, kon het in Holten niet bolwerken tegen Holten Cl en ver loor met 8-1 van de thuisclub. De gezamenlijke plaatselijke besturenbon den van het C.N.V., N.V.V., en het N.K.V. kwamen in hotel Royal bijeen, waarbij o.m. oesproken werden de problemen rond de werk gelegenheid bij de N.V. ter Horst. Besloten werd om op 28 februari bijeen te komen met de besturen van de textielbonden t.w. Eendracht, St. Lambertus en Unitas. Daarbij zullen ook uitgenodigd worden de dis trictsbestuurders van deze bonden en wel de heren van Eist, Nijkamp en Verstraeten uit Almelo. Het ligt in de bedoeling het gehele probleem gezamenlijk te bespreken. Naar de mening van alle aanwezigen moet het mogelijk zijn om in onderling overleg uit deze moeilijkheden te komen. Verder werd besloten aan de drie plaatse lijke woningbouwverenigingen een schrijven te richten met het verzoek de woningen aan de huurders ten verkoop aan te bieden. Aan de rijksverkeersi^spect' zal verzocht worden om de O.A.D. vergunning te verlenen om de bussen in Almelo' op de bezifëküren te laten doorlopen naar de ziekenhuizen. Thans zijn de bezoekers uit Rijssen en omstreken gedwongen plm. een half uur te wachten. De (gewijzigde) Sportclubploeg scheen in de beginfase van de wedstrijd een zege te zullen behalen. Met goede aanvallen werd het DES- doel onder druk gezet en de bezoekers hadden in deze periode over geluk zeker niet te kla gen. Een serieuze schietpoging van Alex Lig- tenberg, draaide op niets uit doordat de rechts back het leer van richting veranderde. Sport club bleef echter komen en de ook nu weer hardwerkende Vincent gaf in de negende mi nuut een uitstekende pass die zowel door Eer- tink als Ligtenberg onbenut werd gelaten. Opnieuw kreeg Eertink een goede schiet kans, dit keer uit een voorzet van Van Brus sel. Weer kon de Sportclublinksbuiten echter de goede richting niet vinden Een slechte uittrap van de DES-doelman, die deze middag overigens goed keepwerk liet zien was de inleiding tot het eerste Sportclub- doelpunt. Het leer belandde bij de op dat mo ment op de rechtsbuitenplaats opererende Vin cent die van zeker dertig meter hard inschoot. (1-0). Een zeer verdiende voorsprong doordat Sportclub tot nog toe zowel technisch als tac tisch beter voetbalde dan de gasten. In de 20ste minuut liep Sportclub verder uit. Een pass van Van Brussel die over de doel lijn dreigde te verdwijnen werd nog juist door Eertink doorgeplaatst naar Ligtenberg die voor open doel geen fout maakte (2-0). De Sportclubverd. waarin zowel Van de Keuken als Lohuis goed werk verrichtten, had tot op dit moment een gemakkelijke middag gehad. De situatie wijzigde zich echter toen na 25 min. spelen bij een nogal ongevaarlijk schij nende DES-aanval doelman Smit van Sport club blunderde waardoor de DES-aanvalslei- der kon tegenscoren. (2-1). Plotseling kwa mer de gaster beter opzetten en bij Sport club was de cadans er tegelijkertijd uit. Het plaatsen werd slechter en al bleef de verdediging haar voorhoede voeden, geen der Sportclub-aanvallers bleek nog in staat een behoorlijk schot te lossen. Vincent miste eens voor open doel, Ter Harmsel schoot in vrije positie naast en Ligtenberg zocht het doel me ters te hoog. Voor rust werd er ian ook niet meer gedoelpunt. De tweede helft toonde een veel sterker Sportclub en meermalen bevond het gehele elftal zich. met uitzondering van Smi1 op de helft der gasten. Ook de gewijzigde voorhoe de van Sportclub kon vooreerst geen wijziging in de stand brengen. Het spel bleef onsamen* hangend en ook nu werden er prachtige kan sen gemist. Wel zat er, mede door opstel ling van Jan Rutterkamp in de voorhoede, meer vaart _in het spel, doch ook deze Sport clubveteraan zat het niet mee. Niettemin was hij het die in de 21ste minuut de DES-goalie voor de derde maal het nakijken gaf. Na slecht wegwerken in de DES-verdedi- ging schoot hij van grote afstand onverwacht en hard langs de DES-keeper die het leer pas zag toen dit achter hem in het net lag. (3-1). Meerdere wapenfeiten deden zich niet voor en lang voordat arbiter Jansen uit Nijverdal voor het einde floot was de wedstrijd al uit gegaan als de bekende nachtkaars. j r? Op de clubmatch te Emmen behaalden en kele leden van de kynologencluh REO prach tige successen. In de kampioensklasse werd M. Boerman met Dalmatiner eerste, G. Kamphuis met Amerikaanse Spaniel werd tweede, terwijl G. Asbroek, eveneens met Dalmatiner 5e werd J. van de Belt werd met St. Bernard beste bij de Dogachtigen, met predicaat lu. G. Kamphuis werd kampioer met Cocker- spaniel met predicaat 2u., met Amerikaanse Spanielen behaalde hij lu en 2u. J. Holt- kamp werd le en beste bij de Dogachtigen. H Nijland werd le en beste bij de Poedels Bij de Dogachtigen werd H. Kornegoor uit Enter 1 en op een na de beste met Boston Terrier. J. Vruggink uit Enter kreeg 2zg. en werd beste bij de Herdersrassen, terwijl G. ten Brinke hef predicaat lzg. kreeg toegewezen eveneens met Herdershond. Bij dc bespreking, die een informatief ka rakter droeg, waren aanwezig: wethouder J. A. Scholman, secretaris H. J. Nijland (bur gemeester C. B. J. Landweer was verhinderd wegens ziekte), de directie van Ter Horst en Co t.w. de heren A. H. ter Horst en H. Jor- daan en de personeelschef V. K. Pavlicek. De volgende gedeputeerden waren eveneens bij de bespreking aanwezig: mr. J. M. L. Niers, mr. dr. H. H. Schoenmaker en ir. J. Visser, hoofd van de Volkshuisvesting van de provin cie Overijssel. De vergadering kenmerkte zich door de prettige sfeer. Het personeelsprobleem bij de NV Ter Horst werd uitvoerig besproken, waarbij werd opge merkt, dat de gemeente in samenwerking met de NV Ter Horst stappen zou kunnen onder- De beide leden van de Rijssense pluimvee en konijnenfokkers vereniging ,,De Een dracht", de heren Js. Voortman te Rijssen en A. J. Pluimers te Enter, kregen deze dagen bericht van de R.V.B. dat zij uitbreiding had den gekregen van bevoegdheid tot het keuren van konijnen. Het examen hiervoor werd de heren Voortman en Pluimers afgenomen tij dens de slotshow dit jaar van Avicultura in de Hout.rusthallen in Den Haag. De heer Js. Voortman slaagde voor de ras sen Gele van Bourgondie, Witte van Hotot. Rode-Nieuw Zeelanders. Thurengers en Tans Daar de heer Voortman reeds vorig jaai slaagde voor de Russen, mag hij nu 24 rassen keuren, waaronder zich alle tekening rassen bevinden. De heer A. J. Pluimers kreeg uitbreiding voor de rassen. Belgische Hazen, Witte van Hotot en Blauwoog Polen, en heeft nu 13 ras sen waarvoor hij de bevoegdheid heeft tot keuren. nemen om in Rijssen woningen te realiseren. De kans dat dit zal gebeuren is niet uitge sloten. Verder adviseerden de gedeputeerden het gemeentebestuur de diverse mogelijkhe den, die de gemeente heeft, nog eens te be zien. Wethouder J. A. Scholman had niet de indruk, dat er extra woningen zullen worden toegewezen. 23 februari Dropping Excelsior Clubhuis, 7.30 uur. 23 februari Jubileum E.R.K.V. café ter Harm sel, 7.30 uur. 24 februari Technische dag E.R.K.V. voor wa terslagers café Struik, 11 uur. 26 februari Filmclub Rijssen, bespreken sce- nario ,,De Fiets" Kantine Omefa, 8 uur. 26 februari Ned. Kon. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Rijssen Speeltuinvereniging „Margriet", 8uur. 27 februari Verkeersavond Ned. Ver. van Huisvrouwen Parkgebouw 8 uur. 28 februari Volksuniversiteit N.V. Philips, draagbare expositie van eerstelingen op het gebied van licht en radio met films. L.T.S. 8 uur. 29 februari Lezing Kleuterleidster van het Verbond voor Veilig Verkeer Gymn. lo kaal Graaf Adolfstraat, 7 uur. 4 en 5 maart uitvoering V.E.K., Parkgebouw 7.30 uur. 7 maart Uitvoering Ned. Kamerkoor L.T.S., 8 uur. 9 maart ledenvergadering E.R.KV.. café Struik, 6 uur. 13 maart Ned. Ver. van Huisvrouwen lezing met dia's door de heerHazelaar, direc teur VVV te Meppel over de N.W.-hoek van Overijssel, Parkgebouw, 8 uur. 15 maart, Kruisjasavond, Excelsior Clubhuis, 8 uur. 18 maart Filmclub Rijssen, jaarvergadering, vertonen filmprograma. Kantine Omefa, 8 uur. 2 april Uitvoering D.O.S, Parkgebouw, 7.30 uur. 5 april Twente zangers met The Shepherds, Parkgebouw 8 uur. 15 april (2e paasdag) Intemati le windhon- denrer.nen, De Koerbelt 11 uur. 22 april Filmclub Rijssen: vertonen en be spreken van door de leden gemaakte films met onderwerp „De Fiets. Kantine Omefa, 8 uur. 20 mei filmclub Rijssen; lezing over het fil men door drs. J. W. A Schuurman, kantine Omefa, 8 uur. 8 juni Buiten-excursie met filminstructie, film club Rijssen. 1 juli Filmclub Rijssen, bespreken opnamen van 8 juni kantine Omefa, 8 uur. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis afdeling Algemene Zaken, kamer 7, boven, vóór maandag 5 uur.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3