Excelsior kon het Spakenburg niet ook in bolwerken Stormvogels'44 boekt winst in duel tegen KOSC Riessen vuur zo n zestig zeuwntig jaor Winst en verlies de Mors in van voor teams Deventer Aanwinsten bibliotheek Geflatteerde nederlaag Voorhoede kon geen vuist maken Wintercompetitie waterpolo Morsdames in aanval zwak Veel belangstelling voor wandeltocht de V oorlichting bij voeding Rij ssen Vooruit wil verplicht trainen Goede wedstrijd Reserves Excelsior speelden gelijk 0—0 Sportclub 2 gelijk tegen DOS Vriezenveen Excelsior ontvangt wisselvallig Urk Liehtwedstrijd op De Koerbelt fnjdag 16 februari 1968 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 2 In een van weerszijden goed gespeelde wedstrijd, op een bijzonder slecht bespeelbaar terrein, heeft Excelsior zaterdag een on verdiende nederlaag tegen IJsselmeervogels te slikken gekregen. De Rijssenaren waren in Spakenburg geenszins de minderen van het op de tweede plaats staande IJsselmeervogels. Voorhoede op schot WÊRm VOOR DE WINTERCOMPETITIE van de kring Twente-IJssel- streek speelden zaterdagavond in het overdekte zwembad te Deventer een dames-, heren- en jongensteam van de zwem- en poloclub de Mors tegen de zeventallen van de lJsselmeeuwen (Zutphen) en De IJssel (Deventer). Als eersten kwamen de Mors- jongens in het water tegen de lJsselmeeuwen. De lJsselmeeuwen openden de score waarna Herman Landeweerd de stand op 1-1 bracht. Dezelfde speler gaf nog voor rust de Mors een 2-1 voor sprong, waarna de lJsselmeeuwen direct na de pauze weer naast de Mors kwamen. In een gelijkopgaande strijd bleef deze stand tot vlak voor het einde ongewijzigd. Hierna kreeg de Mors een straf- worp toegewezen die door Herman Landeweerd in een doelpunt werd omgezet (3-2). Afstraffing Revanche Iets te koop of te ruilen Plaats een ADVERTENTIE in het Weekblad voor Rijssen De gastheren, die zich beter aan de ter rein-omstandigheden wisten aan te passen, vonden een met alle inzet strijdend Excelsior tegenover zich, dat met een invaller voor achterspeler Dangremond moest uitkomen en deze middag Vrouwe Fortuna beslist niet mee had. IJsselmeervogels had reeds na vijf minu ten succes, toen halfspeler Koelewijn, ook de ze middag weer een grote troef van de thuisclub, met een hard schot dót Kreykes te machtig was, zijn club de leiding gaf. Ex celsior gaf de moed niet op en met goede aanvallen, opgebouwd uit de verdediging werd aanval op aanval ondernomen op het doel van IJsselmeervogels. Maar door goed verdedigen wist deze onheil te voorkomen. Vooral de laatste tien minuten voor de rust was Excelsior duidelijk de meerdere van de gastheren, maar ook nu kwam de schotloos heid van de voorhoede weer duidelijk aan het licht. Sportclub Rijssen organiseert zaterdag een wandeltocht door Hollands-Schwarzwald, waarvoor zo als het blijkt een goede belang stelling is. Een aantal clubs hebben inmid dels doen weten, graag deel te nemen aan de wandeltocht, die het doel heeft, de spieren wat los te werken voor het komende seizoen. Toezegging werd o.m. gedaan van De Trek kers uit Holten, Tempo Diepenheim en K.S.W Nijverdal. De tocht wordt georganiseerd in samenwerking met het district Almelo van de N.U.W. De start is 14.30 uur vanaf het club huis. De afstand is respectievelijk 12 en 8 km. Omdat de tocht geen officiële wedstrijd is, zal er geen, beoordeling zijn van een jury Wel ontvangt elke deelnemer na afloop een zakje patat frites. SPORT EN VOEDING. De Olympische Spelen. Met de hondecden sportlieden uit alle landen trekken trainers, sportartsen, masseurs en vele anderen weer mee naar het land waar de grote sportpres taties geleverd zullen worden. Ook koks ma ken als het enigszins mogelijk is deel uit van de „sportkarayaan", hoe vreemd het mis schien klinkt. De vakantieganger trekt naar het buitenland om de zon, het natuurschoon en de bezienswaardigheden, maar ook om de „vreemde" gerechten. Zo'n verblijf in het on bekende land zou voor de sportlieden dan ook een unieke gelegenheid zijn om de voe dingsgewoonten daar te leren kennen. Maar de topsporter mag of beter gezegd moet zich, misschien tot z'n spijt, houden aan de Hol landse kost. Onbekende voedingsmiddelen, vreemde en soms scherpe kruiden, andere hygiënische omstandigheden e.d. kunnen in deze spannen de tijd al heel gauw leiden tot een minder goede conditie of zelfs tot een voedingsstoor nis. En dat moet natuurlijk tot iedere prijs vermeden worden. De topsporter die in de laatste trainingstijden in topvorm verkeert, moet zich houden aan zijn eigen voedingsre gime. En mocht het dan nodig zijn iets aan de voeding te veranderen, dan moet het heel geleidelijk en lang van te voren gebeuren. Het is een misverstand dat deze sportlie den uitsluitend een heel bijzondere voeding gebruiken om in hun uitmuntende vorm te blijven. Zij kunnen volstaan met een norma le voeding. Er bestaan namelijk geen spe cifieke voedingsmiddelen of gerechten die de sportman of -vrouw in staat stellen bijzon dere prestaties te leveren. ALGEMENE SPORTVOEDING Het is van belang juist in het begin van de sporttraining te zorgen voor een eiwitrij ke voeding in verband met de ontwikkeling van de spiermassa's. Niet alleen een portie vlees of vis bij de warme maaltijd, maar ook kaas en vleeswaren bij de broodmaaltij den en niet te vergeten melk of karnemelk dragen hier hun steentje bij. Het is een misverstand dat voor een goede spierontwikkeling suiker nodig is. Later wan neer de spieren goed ontwikkeld zijn, kan er naast het „hartige" beleg ook meer zoet be leg genomen worden. Het gaat er dan om dat er voldoende calorieën geleverd worden door de voeding voor de onderhoudstraining. Gebleken is. dat hoewel vet veel calorieën levert, de voeding beter niet te vet kan zijn. Een paar extra boterhammen met kaas, vlees waren en-of zoet beleg geven een betere aan vulling. Belangrijk is te weten, dat men zich nooit moet laten leiden door een voorkeur voor een bepaald voedingsmiddel. Voorkeur kan leiden tot eenzijdigheid in de voeding of tot een te grote belasting van het budget, b.v. met grote porties biefstuk en-of liters melk per dag. De jonge sportman of -vrouw, zo tussen 14 en 20 jaar, kan dagelijks het beste gebrui ken: i3,4 tot, 1 1 melk, karnemelk of yoghurt (de volwassen sportbeoefenaar kan met Va 1 melk volstaan) zowel bij brood als bij de warme maaltijd vlees of vis, in totaal respectievelijk 75-100 g en 150-200 g; 2 flinke plakken kaas. en bovendien een paar maal per week een ei; bruin-, volkoren- of roggebrood naast het wittebrood een flinke portie gekookte groente en zo mogelijk ook wat raüwe groente ernaast; zo mogelijk iedere dag rauw fruit; voldoende vocht in de vorm van vruchte- sap of bouillon naast melk of karnemelk. Deze basisvoeding kan naar wens aange vuld worden naar de behoefte en persoon lijke smaak met andere voedings- en genot middelen. Vitaminepreparaten geven hierbij geen betere trainingsi csultaten, evenmin als alcohoL Na de hervatting bleek dat de thee de thuisclub goed had gedaan. IJsselmeervogels was sterker dan voor de rust. Wel wiét de Excelsior-achterhoede vooreerst het gevaar te keren, maar na twintig minuten moest zij toch capituleren. Bij een hoge bal van bui tenspeler De Graaf, kon doelman Kreykes zich niet snel genoeg uit de modder losma ken en tot zijn grote ontsteltenis verdween de bal over hem heen in het doel. 2-0 voor de IJsselmeervogels. Excelsior probeerde de bakens te verzet ten, echter zonder succes. Leus-ink kreeg weer last van zijn oude knieblessure wat de stootkracht van de voorhoede niet ten goede kwam. Van Vondel soleerde door de IJssel- meervogels-verdediging, maar door treuzelen op de rand van het strafschopgebied, kon de bal weer weggewerkt worden door de Spa kenburgers, zodat ook deze kans verloren ging. Kort voor het einde kwam de thuisclub nog op 3-0, toen bij een doelworsteling mid- voor Van der Groep de bal voor de derde keer in het doel wist te plaatsen. Een geflatteerde nederlaag voor Excelsior, dat een beter resultaat verdiende. De voetbalvereniging Rijssen Vooruit heeft met goedkeuring van de spelers een verplichte training ingesteld voor de spelers van het eer ste elftal. Men hoopt op deze manier de slech te plaats op ranglijst te kunnen verlaten en zo het eersteklasserschap nog veilig te stellen. Stormvogels'"44 heeft zondagmiddag haar aanhang een prettige verrassing bezorgd door het Ootmarsumse KOSC. met een 3-0 neder laag naar huis te sturen. Door deze zege blij ven de Rijssenaren in de running voor een der beide bovenste plaatsen, die promotie betekent. KOSC. dat voor rust beter spel demonstreer de, kreeg een Rijssens elftal tegenover zich, dat zich voor de volle honderd procent gaf. De gasten trachtten door goed opgezette aan vallen de Rijssense defensie onder druk te zetten. Maar de Oranje-Witte defensie gaf geen duimbreed toe en met verre trappen werd de voorhoede aan het werk gezet. Zowel via de linker- als rechtervleugel werden gevaarlijke aanvallen opgezet, die na een kwartier spe len een doelpunt tot gevolg had. F. Koedijk, gaf een voorzet, waaruit Geuzendam langs de K.O.S.C. goalie kopte. Dit gaf de thuisclub morele steun, waardoor ze rustig de hierna volgende Ootmarsumse aanvallen opving. Doel man Pfeiffer greep hierbij enkele keren goed Na een half uur spelen had de thuisclub op nieuw succes. Midvoor Henning had zich op de linkervleugel uitstekend vrij geip.aajct. „H bracht de bal goed voor doel. H. Banis maak te geen-fout en knalde de bal ötrhtmdbaaV in. Na rust was de strijd niet meer zo interes sant. Duidelijk bleek dat diverse spelers reeds teveel van hun krachten hadden gevergd. Toch bleek dat de conditie der Rijssenaren beter was. Ze bleven het tempo aangeven. De aanvallen der gasten hadden niet veel om het lijf in deze periode. De strijd speelde zich dan ook dikwijls op het middenveld af. De aanvallen der Oranjewitten waren veel ge vaarlijker van opzet. De gasten probeerden het meer met verre schoten, die echter niet goed gericht waren. De KOSC. goalie had niet over geluk te kla gen, toen Geuzendam bijna op de doellijn hard tegen hem opschoot. Na een half uur spelen viel de beslissing. Henning bracht van af de linkervleugel de bal goed voor doel. F. Koedijk, speciaal- overgekomen uit Utrecht, waar hij pas woont, schoot via de binnenkant van de paal keihard in. Elf dolgelukkige Stormvogels zochten even later de kleedkamer op. Spelend met deze inzet zullen ongetwijfeld successen in de komende wedstrijden niet uit blijven. Voor zondag staat de uitwedstrijd te gen S.D.O.L. te Luttenberg op het program ma. Slagen de Rijssenaren erin deze wedstrijd te winnen dan staan ze in puntenaantal gelijk met K.O.S.C. Het 2e elftal, dat met 3-2 van Luctor won, speelt uit tegen Nijverdal 2. Het 3e elftal, dat ook al tot winst kwam (4- 0 tegen S.O.S. 3) is vrij. Het 4e elftal, dat opnieuw een nederlaag leed (5-1) speelt tegen Twente 4. Beide juniorenelftallen spelen een uitwed strijd. Het A-elftal tegen Blauw-wit a en het c. elftal tegen Nijverdal c. Excelsior 2 stelde enigszins teleur door in Vriezenveen niet verder te komen dan een 0-0 gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Voor waarts 2. Ook Excelsior 3 kon niet tot winst komen en moest met 4-1 op eigen terrein haar meerdere erkennen in Sportlust 2 uit Glaner- brug. ,,j Voor een verrassing zorgde het vijfde elftal clat in Nijverdal 'met. 4-3 won van koploper SVVN 3. Ook Excelsior 6 .en 7 wonnen. Excel sior 6 thuis van het Hellendoornse Vesos 4 en Excelsior 7 in Nijverdal van de vijfde editie van DES. Ook de beide junioren-ploegen, die in hot veld kwamen, boekten een zege. In de Hoofd klasse klopte het Al-elftal in Enschede Tuban- ter Al met 4-0, terwijl Excelsior A2, tegen de verwachting in. thuisspelend de plaatselijke ontmoeting tegen Rijssen Vooruit Al won met 3-0. Rechtevoort gengelt de jonge leu zoater- dagsoawns en ziiendagsoawns doar in de buur- te van n' Breenk, biej Gijsbers en doar vuur- an op 'n Ostrofsweg nog neet zo lange leen'ne nom'n ze heel'n Ostrqfsweg in beslag veus eure goecheln en lachederieje, en nog veerder terugge, voor zo'n veertig joar, west de Groote stroate, van Vliege Jan- noa tot biej 't segoarnfabriek van Spanjer, woer at als biej mekoar kwam. Wa'k non hebbe op e'neumd is van oawer hem'n wil is nog vrooger, want toen leup'n ze alle moale op de Veerweg, tot oawer de brugge in n'Grimboarg too. Vuur- al op apatte daage ws't doar ne drokte van woer ziej miej. Non zeuj zeng'n, wat bedoel iej doar met, apatte daage? Det warn Moandag te Pasken. Hemmelvoort, en n'tween'n Peenksterdag. Dee wat um haane har'n, ik bedoele ne ringdoenden, dee steun dan met krüemkes langs de weg op 't Veer, woer aj n' viske, nen kook'n, snoepgood en meer van zuk spil kon'n koop'n. Ook n' Ooln Tiejhoes den at op det café woon'n, woer at later van de Vegte cl, vegunnigc har rn oawer de brugge Derk- s oawns hen noa de Veerweg, de wichter oet De veraunmae an 't Veer IVOer at VTOO- sen. ham dan ook froai wat te doone Joa R,essen kwam der oawer dag a. Dee bleew'n aer Toldiekv innn'r, smangs koej der geen been trek'n, en kwam echter meer doar vuuran, doar woer at non y ze haane te kot um de jonge leu almoale t.e vilaas stoat. Det warn toen nog allemoale bedeen'n, want degeneuge dee at met mekoar wae-j>ns en wor Aeier moske neumt. De toch' is tock aans, 't is neet meer zoo as vriej'n gong'n aalt wal ees ew'n bin'n vuur wichter kwam'n doar dan biej mekoar, smangs v™°ger. met eur va en moo um aeier te kuul'n en um 1T,et a^ ^ee °°le gebroek'n achter engels woor aeier te tik>n um te zeen wee of ,n hatsen oet. Non dood de meeste Riessenders met zat'n har. Non zeej det neet meer. De meesen hebt Poasken nog wa an aeier eRn, meer woer nog wa netje met gekluurde aeier en poar at ze op stap gong. En dee at nog neet vriejen langs de weg hen en wier, of an de kaante van de weg. De vrowleu na- tuui lijk in de hoppe detter nen jonge op eur of siensappel'n meer kuul'n is ter neet meer zöl kom'n, en de jongs um met de maeks te bjej me^- p0asken, zo as toen. Ne waekke der vuur met Palm poasken. koej 's moarns a vroo ne belle huurn rin- gekscheern, of um der eene oet te zeuk'n, um eens nen oawnd met oet te goan. In lange doert dan wordt det ook meender, en op 't lessengeet 't heele moalle oawer, det zeuj zeen. Non za'k neet zeg'n, teeg'ns woor- dig is 't neet zo veule vuur of zat aeier et'n, umdet de leu zo wat alle daage n'aei kriengt, waj vrooger neet deen'n, of iej mon'n wa zeek waen, meer 't is toch jammer at det vot zol goan. Jonge det wes oew wat vrooger det aeier et'n. Non is 't hoaste gin meujte meer aj an min vuurig stuk n heb k e zeg det nen hoop keien duur Riessen. Det warn de wichter, de jongs en maeks op n' grootmoark biej me- meesen, woer at de ool'n 't èw'n van kon'n koar zeent e'kom n. meer op zo'n apat n dag doon, met wat niejs an, en met nen mooi'n heb ter ook nen hoop mekoar vuun'n. Ook paimpoasken in de haane, dee at duur de dee gennege dee a lange met mekoar leup'n stroat.n hen treuk'n um zich te loat'n zeen. kwam'n op 't Veer biej mekoar, want um 't hoofddoel van eur'n toch warn echter de toafel g°at zit'n, tenminste biej oons. Met maek'n van 't hoes te haaln doer kwam iej de vhaas woer at de* heern in woon'n De wes v^eve> zesse dan begint ze zi'k a te schud'n eeste tied neet aan too. Det gong in dee tied bie]- deneer Auke op n' hook van n' Boom- en ze neet meer. Aj zengt, „Too et'ter heel wat aans, as vandaage an dag. Non moark haamp en n' Hutnwal, woar at non Jeruël is nog ééne", dan schreewt ze voort: „Nee ikke ik wal 's mangs, det de jong's n' eesen n'bes- en biej n> 00pn meneer jan en juffrouw Griet- nin dan wor ik veuls te dikke". Hej non wa sen oaw'nd a biej 't maek'n in 't hoes komt je ^ee at woon>n woer af non de pastories °0^ z0'n sPd eerder e'heurd, dikke worn van er. hoaste iederen oawnd mekoar wa zeet. Sfoa^ van e domies van de Groote Koarke aeier et'n. En zoo at biej oons is, zoo is 't Meer toen, toen zag iej mekoar neet vaker £)0ar bjej n'ool'n meneer Jan in n' hof steun ^iej de meesen, venèm ik wa. Nee dan vroo- as zoaterdagsoawns um de veerteen daage, en um biej 't maek'n in 't hoes te kom'n, ook zo'n mooi hatte, det at later toen dee villa is of e'brok'n, op 't Park is e'zat biej n' vie- ger, dan deej teeg'n mekoar an. Aj der n' stuk of tiene op harn, dan begun iej pas doar daggen iej vuur ees neet an, dan moej ver Det wes wat VUUr oons wichter. Palmpoas- te*n wee 0JÊ ter de meesen op kon, en dan der wa nen bessen zet met hem n e goan. t ken. Eene met ne belle vuuran en wiej in op- Mog net wn'n det heur oole leu nen oawnd foch der achter an. Det warn van dee oole vot warn, aj det wussen, dan woj der wal ees kom'n, meer veerder, ho meer, en dan zorgen iej wa dej wier vot warn vuur as ze ge- broeke'n de at zachjes an meender zeent e'worn, en non zoo goed as vot zeent. Wa krieg'nt de wichter teeg'nswoordeg nog wa wier in 't hoes kwam'n. At det non zo veulle allemoale wat niejs an de hoed en ook hebt en'n aeier biej hem'n, aans harre gin better wes as rechtevoort zeuw meer in 't veSchaej'n nog wa nen palmpoasken meer ken- dreej'n iej vuur n' stuk of achtteene, twentig de haane neet umme. Min moo kok'n der aalt ne dikke honderd, en dan in n' poar haanddeuke in n' etspot. Min va mos ter dan ook nog n' stuk of wat Poas- meln loat'n, meer 't wes wa aans. Gong'n de groot'n der met Poasmoandag Vuuran op de veerweg. In een doelpuntrijke wedstrijd speelden Sportclub Rijssen 2 en DOS 4 op de Koerbelt met 5-5 tegen elkaar gelijk. Sportclub 3 en Den Ham 4 scoorden eveneens tien doelpun ten, maar hier sloeg de balans over in het Ook as wichter veun 'et wiej mooi, want dan deew aalt oawer de toafel hen, tik'n met mekoar wee of n'hatsen har. Non keuj als oawer driew'n zoo ook t' aeier et'n. Ik hebbe wals e'heurd det ne keer oarns nen knech har e'wes van n'vrömden, en den har ook Poasken met e'heuln op zin Riessens, watte nooit eerder har met e'maakt. Den har van gin op hool'n e'weet'n tot hee der zon'ne klaene veerteg op harre had. Ze harn um a wa n' poar keer e'zeg, detter der better oet kon schaej'n, umdat ter der aans beroerd, van zol worn, meer nee, hee har meer vedan e'doane met de weurre: „Ik kan ze bes hem'n en ik vin'ne ze laekker". n' Half uur noa de tied echter wesse zo wit e'worn as nen doo'n en toen har e'zeg: Baas grewn't mieej astebleef nen enne in de groond want aanders basse ikke" Zee det hoof ook nin, iej könt ook alteer wèn'n, dej der later las van hebt, en det is ook de bedoelige nin. Alleene dit wi'k nog zeg'n, in dee tied wes 't aeier ét'n met Poasken heel aans as teeg'ns woordig en 't zol jammer wn'n at det heele moale oet de mode kwam. Took'n wekke veerder Getjan. voordeel van Sportclub. De mannen van Jan Kosterbok wonnen deze ontmoeting met 7-3. Sportclub 5 kon het in Aadorp tegen ASV 3 niet bolwerken en verloor met 4-0. Sportclub-6 en Sportclub 7 deelden de puntjes broederlijk. Uitslag 3-3. Reeds enkele maanden staan de spelers van Sportclub Rijssen 1 op non actief. Indien De Morsheren die het daarna moesten op nemen tegen de derde editie van de IJssel ontdekten tot hun verbazing dat deze een enorme versterking gekregen hadden in de vorm van de trainer van- het Nederlands wa- terpoloteam, de heer Rudi van Feggelen, te vens oud-interland-speler. Wel nam de Mors twee keer de leiding door Meindert Schreu- der. Door doelpunten van Van Feggelen werd het echter beide keren weer gelijk. Na de rust, die met een 2-2 gelijke stand was in gegaan, kwam de doelpuntenmachine van de heer Van Feggelen pas goed op gang. Met de regelmaat van de klok voerde deze speler de stand op tot 7-2 in het voordeel der thuisclub. De jongens A. van de Mors kregen hierna een lesje van het A.-team van de IJssel. Van het A.-team dat voorgaande jaren zulke enorme successen behaalde in de competitie is weinig meer overgebleven. Diverse jon gens zijn nl. dit seizoen overgegaan naar het herenteam. Het huidige jongensteam speelde deze avond voor het eerst samen en dit was duidelijk te merken. Tegen de goed getrain de IJsseljongens gingen de knapen van trai ner Richardson met 12-1 ten onder. Ook de dames van de Mors kregen een flinke nederlaag te slikken. Tegen de dames van de IJssel verloor Hannie Klein Horsman c.s. met 6-0. Ongetwijfeld beschikken de Morsdames wel over een goede verdediging, doch de aanval blijft nog steeds het zwakke punt. De snelheid ontbreekt ten enenmale, terwijl er bovendien weinig stootkracht van uit gaat. Na de smadelijke 7-2 nederlaag tegen de IJssel revancheerden de heren zich uitste kend tegen de geenszins zwakke lJssel meeuwen uit Zutphen. Deze ploeg die vorig jaar degradeerde uit de derde klas had even tevoren de Berkel (Lochem) nog met 6-0 verslagen. Dit keer wonnen de Morsheren met 4-3 van de ploeg uit Zutphen. De wed strijd, die geenszins een onvriendelijk karak ter had, begon al meteen met een strafworp- punt tegen de Mors. De eerste strafworp was echter voor de ploeg uit Rijssen die door Meindert Schreuder de leiding nam (1-0). Eveneens via een stral'worp kwamen de IJs^ selmeeuwen naast de Mors (1-1). Meindert Schreuder bepaalde de ruststand op 2-1. Na de, pauze kreeg de Mors de beste kansen, waarvan opnieuw Meindert Schreuder ge bruik maakte. Vanuit een moeilijke positie bracht hij de stand op 3-1, waarna de lJssel meeuwen via een strafworp op 3-2 kwamen. Dé Mors vocht fel (soms te fel) terug en weer was het Schreuder die opnieuw zijn ploeg op grotere afstand van de lJssel meeuwen bracht (4-2). Het laatste woord was echter aan de lJsselmeeuwen die, weer via een strafworp, konden doelpunten. Hier na floot de arbiter voor het einde, waardoor de Mors aan een benauwde doch verdiende 4-3 overwinning kwam. De strijd tussen de dames van de Mors en het reserveteam van de IJssel gaf eenzelfde spelbeeld te zien als de wedstrijd tegen de IJsseldames. Gok nu een aanvallend de IJs sel en een sterk verdedigend de Mors. De Rijssense dames wisten echter dit keer de schade te beperken tot 4-0. Resumerend blijkt dat de Morsteams de ontmoetingen tegen de lJsselmeeuwen won nen, doch alle wedstrijden tegen de IJssel- teams verloren gingen. Uit zes wedstrijden behaalden de Morsteams 4 punten, waaruit blijkt dat de vorm van de spelers en speel sters er nog lang niet is. De bedoeling van het deelnemen aan de wintercompetitie is echter de conditie op peil te brengen voor de zomercompetitie weer begint. Dat de Mors daar zeer zeker in zal slagen, geloven wij ten stelligste. weers- en terreinomstandigheden het echter toelaten begint ook voor Ruiterkamp c.s. za terdag a.s. het rad der competitie weer te draaien. Om vier uur ontvangt Sportclub 1 be zoek van de derde' editie van DES uit Nijver dal. Uit werd indertijd gewonnen met 5-1 en ook nu moeten de punten thuis kunnen worden gehouden. Sportclub 2 gaat naar Hengelo om het op te nemen tegen -Juliana 3. Sportclub 3 speelt in Nijverdal tegen SVVN 4 en Sport club 4 ontvangt op de Koerbelt SVVN 3. Sportclub 5 speelt thuis tegen Daarlerveen 3 terwijl Sportclub 6 het opneemt tegen Excel sior 6. Sportclub 7 gaat eveneens naar Nijver dal en speelt tegen DES 6. Om kwart voor drie spelen de C-junioren tegen de C-junioren van DES. Excelsior 1 speelt zaterdag thuis en ont vangt Urk op bezoek. Het tweede en derde elftal spelen tegen elkaar. Het vierde gaat naar Borne en ontmoet daar BCSV 3. Excel sior 5 heeft een thuiswedstrijd en ontvangt het eerste elftal van Sportclub Daarle. Ook Excel sior 6 speelt thuis en heeft een plaatselijke ontmoeting tegen Sportclub Rijssen 6. Excel sior 7 is vrij. Zaterdag beginnen ook de B en C elftallen aan het verdere gedeelte van de competitie. Het Al-elftal is vrij. A2 gaat naar Goor en komt tegen Hector-Al binnen de lijnen. De Bl- en B2-elftalben spelen tegen elkaar, wat wel winst voor BI zal opleveren. Cl treedt als gastheer op van de Cl-junioren van 'SVVN Nij verdal. Excelsior C2 heeft ook een thuiswed strijd en ontvangt Blauw Wit-Cl, terwijl Ex- celsior-C3 in Holten wel een nederlaag zal in casseren tegen Holten-Cl. Het Excelsior-bestuur organiseert op dins dagavond 5 maart een liehtwedstrijd tussen het Noordelijk selectie elftal en Excelsior I. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het ter rein van Sportclub Rijssen, op verzoek van de Noordelijke keuzecommissie voor het zater dagvoetbal, die een aantal Noordelijke spelers wil proberen. ROMANS Achebe Een zoon van zijn volk; problemen van een jonge Nigeriaan. Asimov De stalen holen; science-fiction verhaal. Bagley Fort in de bergen; avonturenroman. Baron Zenobia, koningin van Palmyra; historische roman. Barrett Terug naar het verleden; roman tische thriller. De begrafenis vind plaats om vier uur; speurdersverhaal. Böll Einde van een dienstreis; proces met diepe achtergrond. Dickson Garr Moord zonder moordenaar, detectiveroman. Christie Het derde meisje; detectiveroman. Cleary Vlucht naar bevrijding. Cleary Vreemde vogels moeten sterven; romance in Turkije. Curtiss Dreiging uit het duister; detec tiveroman. Danella Gevaarlijk intermezzo; speurders- avonturen. Davis U spreekt met detectiveroman. Deighton Chantage onder water; avontu renroman. Duncan Janet leert de wereld kennen; speelse herinneringen van een vrouw. Hanski Leven in een belegerde stad; een oorlogswinter in Leningrad. Heinlein Verdwaald tussen sterren. Hoorn, van Als de schoven gebonden zijn; huwelijksroman. Jakobs Ik zie je zoals je bent; problemen van een jongeman. Jeffries Het profijt van de dood; detecti veroman. Loon, van De wondere weg; trilogie over een Drentse boerenfamilie. Michalewsky, von De verdwijning van de Santa Lucia; avontuurlijk zeemansver haal. Vallejo Dag der vergelding; wraakgevoe lens van een Columbiaanse jongen. Vestdijk Ivoren wachters; psychologische roman over een begaafde leerling. Walschap De consul; psychologische ro man. BUITENLANDSE ROMANS. Remarque lm Westen nichts Neues. Shaw Saint Joan; a chronicle play in six scenes and an epilogue. Beaumarchais Le Barbier de Saville. Corneille Horace; tragédie; avec une no tice biographique, Historique. Gide La Symphonic pastorale. STUDIEBOEKEN Provo; kanttekeningen bij een deelverschijn- sel. Hinchley Spionnen die niet bestonden; elf mysteries opgehelderd. I

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 2