„Toilet in de woning is niet in te denken luxe" Ned. Middenstandsbank in lunchroom De Goeyen Zwembadbestuur bekijkt verwarmingsinstallatie VELE AANWEZIGEN BIJ BEGRAFENIS ECHTPAAR H. SLAGMAN-SMEIJERS Fraai concert van drie muziekverenigingen Molen aan Markelose weg zal binnenkort zijn verdwenen Mevr. Peters aan Molendijk: Talrijke ratten in stinkende sloot (assette IN ZAAL VAN PARKGEBOUW Tien jaar geleden gingen de wieken Offertes kwamen reeds binnen Aldolem besprak bondscollectie Dinsdagmiddag geopend ZATERDAG NAAR TWELLO Pompstation op liet vrijkomende terrein? Bronchiletlen Scholen strijden in verkeerswedstrijd AGENDA Vrijdag 9 februari 1968 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Deze 5 woningen aan de Molendijk zijn tot nu toe onthouden van riolering. s Een ton in de schuur is het toilet. Dat in onze moderne samenleving niet alle mensen van veel gemakken zijn voorzien, wordt bewezen door een aantal bewoners aan de Molen dijk, die nog steeds zijn onthouden van riolering. In een schuur, die vijf meter van de woning verwijderd staat, is een toilet gemaakt, bij de realisering van de woningen die al meer dan twintig jaar aan de Molen dijk staan. Afschuwelijk BURGERLIJKE STAND Niet vreemd DINSDAGMIDDAG heeft de Nea. Middenstandsbarjk het kantoor betrokken in de voormalige lunchroom van de heer De Goeyen. Bij de opening kwamen talrijke felicitaties binnen, meestal vergezeld gaande van een geschenk of bloemstuk. Voor de directie van de Ned. Middenstandsbank was de ingebruikneming van het 235ste kantoor een feestdag. Burgemeester C. B. J. Landweer, opende in het bijzijn van de beide wethouders J. A. Scholman en J. Goossen en secretaris H. J. Nijland de deur van het verbouwde pand. Ook waren hierbij talrijke belangstellenden aanwezig. Veel felicitaties, geschenken en bloemen Gistermiddag vond de begrafenis plaats van het echtpaar H. Slagman-Smeijers. Zij kwamen zondag j.l. bij een verkeers ongeluk in Spien (gemeente Beilen) om het leven. De rouwdienst werd gehou den in de trouwzaal van de Noorderkerk. Belangstelling was redelijk Het optreden van de drie muziekver enigingen in het Parkgebouw, is zater dagavond een uitstekend succes gewor den. De zaal die vrij behoorlijk was be zet, had echter nog meer belangstellen den kunnen herbergen. De aanwezigen hebben volop kunnen genieten van de prachtige muziek, die zowel HMV uit Holten, Excelsior uit Eibergen als de muziekvereniging Wilhelmina van Ter Horst Co. N.V. ten gehoren brachten. H.M.V. HOOFDPIJN POEDERS KIESPIJN POEDERS HOEST poeders werken GRIEP poeders verrassend EXCELSIOR WILHELMINA Binnenkort zal naar alle waar schijnlijkheid, de op een na laatste molen aan de Markeloseweg, met de grond worden gelijk gemaakt. Mo menteel ligt de afbraak stop, maar enkele weken geleden is het slopers bedrijf Poel uit Vriezenveen al bezig geweest de molen af te breken. Het woonhuis dat bij de meer dan 100 jaar oude molen behoorde is reeds verdwenen. Jammer Ds. C. Harinck bedankt voor beroep naar de Noorderkerk PREDIKBEURTEN i Een groot aantal leden van de amateurfo- tografenvereniging Aldolem had zich maan dagavond voor het houden van een contact avond verzameld in de achterzaal van café restaurant Royal". Onder leiding van voorzitter, H. H. de Goe- yen werd een bondscollectie besproken, af komstig van fotoclubs uit Velp, Petten, Bever wijk en Arnhem. Onder het vertoonde ma teriaal bevonden zich goede en minder goede foto's. Hoewel veel foto's de toets der kritiek konden doorstaan, was de algemene opinie, dat meerdere leden van Aldolem heel wat beter werk afleveren voor een bondscol lectie. Aan het begin van de avond toonde de heer G. J. van de Maat enige nachtopnamen, gemaakt door leden van Aldolem. Tot slot werden van de heer Schouten diverse foto's ge toond die deze gemaakt had van een beeld vluchtende moeder met kind" en die de ma ker vanuit verschillende standpunten had ge nomen. ,,Een toilet in de woning, zou voor ons een niet in te denken luxe zijn", vertelt ons mevr. H. Peters een van de bewoonsters met wie wij een gesprek hadden over deze toe stand. Een stinkende sloot loopt langs de woning, waar Jn de wallekant talrijke gaten zitten, waarin de ratten overdag verblijven en bij het. invallen van de avond uit te voorschijn ko men, om zich te goed te doen aan het afval van etensresten dat in de sloot is blijven lig gen. ,,Het is een afschuwelijke toestand, dat wij hier nog in deze primitieve toestand moeten wonen. Zomers is het vaak niet uit te houden van de stank, zodat je bijna nooit eens buiten kunt zitten met mooi weer. De afvoer van de stinkende sloot is niet goed, zodat al het af val blijft liggen. Het vervelendste is dat wij geen riolering hebben, en van de ton in de schuur gebruik moeten maken. Bij ziekte is het vaak om hopeloos te worden. Vooral als je midden in de winter ziek bent, en je moet 's nachts naai de W.C. De kou die je dan kunt oplopen zou je nog zieker kunnen maken. Dat de gemeen te, de riolering niet verder doortrekt, vinden wij erg vervelend", vertelt mevr. Peters, die met haar buurtgenoten van mening is dat de gemeente best onder de spoorwegovergang de riolering kan doortrekken. Maar dit zal ook dit jaar niet plaats heb ben, daar op de begroting voor 1968 een P. M. post is geraamd voor 't maken van uitge bouwde W.C.'s met waterspoeling. Enkele ja ren geleden heeft de gemeente vanaf de Wier- densestraat tot aan de Overweg op de Molen dijk riolering gelegd, en via de Verenlandweg boog deze weer af naar de Wierdensestraat. Dat de bewoners aan de Molendijk, over'de spoorwegovergang, het een vervelende zaak vinden en mopperen over de onhygiënische toestand is begrijpelijk. ,.De enige verbetering die wij konden krij- Geboren: Marjanne, dv. J. Opschoor en W. Koster, Rembrandt van Rijnstraat 10, 31 jan; Antonia Maria Engelina, dv H. A. J. Han- stede en E. M. H. Haverkate, de Kaempe 16, 4 febr. Wilhemmina, dv. W. M. Lensink en A. ter Keurst, Ligtenbergerdijk 13 3 febr. te Almelo. Ondertrouwd: Johannes van Rossem, 29 .jr, Weesp, Spoorstraat 5 en Anneke Gertrude Wilhelmina van den Breemen, 22 jaar, Rijs- sen, Trompstraat 49. 30 jan.; Herman Ligtenberg, 22 jaar, Rijssen. Bleek- st>raat 23 en Hermanne Ligtenberg. 20 jaar, Rijssen, Holterstraatwëg 88a, 2 febr. gen. was dat we de tonnen aan de weg moes ten zetten, zodat de gemeente ze kon opha len, maar dan zou je er 'n bewaker naast moe ten plaatsen, om te voorkomen dat kinderen er zich mee gaan bemoeien, zegt mevr. Peters verbitterd. ,,Als er sprake is van huurverhoging, dan zijn we er ook onmiddellijk bij. Niet dat ik hier iets van zeggen wil, maar ze moesten zelf maar eens zo zitten als wij", klinkt het uit haar mond. De directeur van gemeentewerken, de heer H. N. Hollander vindt de toestand nog niet zo vreemd aan de Molendijk. ,,Er wordt aan het gedeelte van de Molen dijk, over de spoorwegovergang geen riole ring gelegd, omdat het niet effectief genoeg is. Bovendien hebben de bewoners des tijds zelf gekozen om buiten de bebouwde kom van de stad te gaan wonen, dus moeten zij ook de consequenties aanvaarden. Het is niet alleen aan de Molendijk, maar ook aan de Geskesdijk, Witmoesdijk en ande re buitenwegen, waar de bewoners nog steeds geen riolering hebben. Ook aan de Markelose- weg, waar toch veel villa's staan ligt geen riolering. Voorlopig zal hierin ook weinig' verandering komen. Het is een te kostbare zaak", zegt de heer Hollander, die zich ech ter best in kan denken dat het voor de be woners niet prettig is, maar er weinig aan kan doen. Gistermorgen heeft een aantal .plaatse lijke schonen" aan dë naobers een bosje bloe men overhandigd. Waarbij in het dialect een gedicht werd opgezegd, dat de heer Schönfeld Wichers maakte en dat als volgt luidt; De helle weald, dee dreejt um 't geald Ner n betjen geald, is vuur oe ne weald Dom vergupte seantn, wordt duerne a'j t be- griept 'n poar seant op de baanke, wordt bloomn as oewe daage riept. De Ned. Middenstandsbank heeft in boven genoemd pand een tijdelijk onderkomen gevon den. Het ligt in de bedoeling in de toekomst uit te zien naar een definitief punt in Rijssen, waar het kantoor kan worden gevestigd. Het in gebruikgenomen kantoor is speciaal gericht op de cliëntele in onze woonplaats en omlig gende plaatsen. Drie afdelingen telt het gebouw, dat in zeer korte tijd van luchroom in bank werd omge bouwd. Een ruime hal, met loketten en een flinke kantoorruimte, met daarnaast een vrij grote spreekkamer vormt 't geheel en is bijna 50 m2 groot. Het interieur is naar de modern ste eisen ingericht. De directie is dan ook van mening dat in Rijssen veel mogelijkheden lig gen, mede in verband met de sanering. Voor lopig zal drie man personeel de zaak behar tigen. De heer J. H. Gerritsen, (procuratiehou der) zal de spaargelden, voorlichting en het leggen van contacten voor zijn rekening ne men, terwijl de heer J. H. F. Koenderink, de krediteten zal verlenen in het vernieuwde ge bouw, waarin de Fa. Gebr. Langenhof uit En ter het timmerwerk verrichtte. In het gebouw is veelvuldig gebruik gemaakt van lambrisering. Het metselwerk nam de fa. Ligtenberg voor haar rekening, het elek- triciteitswerk de fa. Dijkink, en het schilder werk de fa Ten Berge. De fa. Kappert zorg de voor het interieur, terwijl de fa. Van der Stouw de kantoormachines plaatste. Onder de talrijke belangstellenden, die naar het kerkhof 't Lentfert waren gekomen, bevond zich het gemeentepersoneel. (De heer Slagman (49) was werkzaam in gemeentedienst), met burgemeester C. B. J. Landweer, de wethou ders A. J. Scholman en J. Goossen, alsook de gemeentesecretaris H. J. Nijland, Burgemeester Landweer sprak namens het gemeentepersoneel woorden van deelneming en troost. Hierna sprak ook ds. A. Bregman nog enige woorden van troost tot familieleden en bekenden. Hij baseerde zijn toespraak op 1 Samuël 20, en wel 't laatste gedeelte van vers 3, waar David tot Jonathan zegt: „Er is maar als ene schrede tussen mij en de dood" (Statenvertaling). Tevoren in de trouwzaal had dominee Bregman gesproken naar aanleiding van het bijbelvers Jesaja 40 vers 6 (de woor den: „En een stem zegt: ROEPT" met daarop het weerwoord: „Wat zal ik roepen"). De vele belangstellenden keerden nadat de sobere plechtigheid afgelopen was diep onder de indruk huiswaarts. ADVERTENTIE alles voor Baby's huidje STOFVRIJ AFGESLOTEN Eerstgenoemde verenigingen waren op uit nodiging van Wilhelmina naar onze woonplaats gekomen. Het optreden van de drie vereni gingen werd een daverend succes. Een har telijk en welgemeend applaus was de beloning van het publiek, voor de muzikanten, die zorgden voor een prachtige culturele avond. Jammer is dat, ondanks het feit dat er zo veel muziekminded publiek woont in onze plaats er niet meer belangstelling was. a 'n kort openingswoord van de personeels chef van Ter Horst en Co, de heer Pavlicek, beet H. M. V. uit Holten, die uitkomt in de vaandelafdeling Fanfare, de spits af met The Medaillon Mars van Harry Mortimer. H.M.V. egon enigszins aarzelend, maar kwam er on- fer de voortreffelijke leiding van dirigent Hen- ny Fransen er steeds beter in. Vooral Spanisch Rhithm's van Ger en Lau rent Delbeck, waarin het derde gedeelte met ADVERTENTIE veel vaart werd gebracht, droeg grote bewon dering weg bij het publiek. Ook Nieuwe-Klanken een koraal werd goed vertolkt en oogstte veel succes. Een da verend applaus was de beloning van het dankbare publiek. Als toegift speelde H. M. V. Ala Marchia van Joh. Wichers. De muziekvereniging Eibergen, die in de vaandelafdeling Harmonie uitkomt, opende met de bekende Arnhem Mars van A. E. Kel ly. Het meeste succes boekte het korps met Trois Danses van Kachaturian Ardenois, waarin de dirigent Ton Kotter het korps naar grote hoogte bracht. Het eerste deel, een leuk dansje werd voortreffelijk gebracht, het tweede gedeelte, een walsmelodie, was iets minder van kwaliteit, maar de snelle dans uit het derde gedeelte, verglansde het totale num mer. In razendsnelle vaart werden de vrij moeilijke passages uitgevoerd. Enigszins be zwaarlijk en storend was de leiding van de di rigent, die o.i. wel wat teveel showde. Het ingelaste nummer, Minka-Minka, waarin drie kornet-trompetten soleerden was gaaf van gehoor. De drie nog jonge muzikanten kweten zich uitstekend van hun taak. Als laatste trad Wilhelmina op, dat als ge routineerd orkest een goede indruk achterliet bij het publiek. Van de opgelopen schade aan de muziekinstrumenten was weihig te mer ken. Enkele nieuwe muziekinstrumenten, die waren vervangen, was het enige wat merk baar was. De grijzende maar sympathieke dirigent Al- bert Sommer, bracht Wilhelmina naar het hoogtepunt van de avond in La Source Suite van Delibes-Maas. In harmonieuze samen vloeiing van instrumenten en slagwerk ver tolkte Wilhelmina een perfecte weergave van het moeilijke werkstuk. De ouverture Man about Town, van Pi Scheffer als openingsnummer was eveneens een succes. Ook Rule Britania van Rimmer- Mellema werd voortreffelijk gebracht. De mars Gouden Parade van Joh. Wichers Zaterdagmorgen zal het bestuur van de stichting De Koerbell een bezoek brengen aan een werkplaats in Twello, om de machi nes te bezichtigen voor de verwarmingsinstal latie en de chloordosering voor het nieuwe in- structiebad op De Koerbelt. Als technisch adviseur zal de heer W. Haa- se het bestuur vergezellen. Van diverse firma's zijn de afgelopen week offertes binnengekomen voor te leveren ma chines. Regelmatig zal het bestuur deze, op verschillende plaatsen gaan bezichtigen, waarna een keuze zal worden gemaakt. Vorige week vrijdagmorgen hebben enkeie heren van de Fa. Pesie uit Amersfoort een bezoek gebracht aan De Koerbelt om zich op de hoogte te stellen van de plaats waar het instructiebad zal worden gebouwd. Het be zoek van de heren Pesie was op uitnodiging van het gemeentebestuur. Gezocht wordt naar een verwarmingsinstal latie die bij koude dagen in de zomer ook het grote bassin kan verwarmen, zodat de enthou siaste zwemliefhebbers (sters) ten allen tijde in het openingsseizoen gebruik kunnen ma ken van het zwembad. De eigenaar, de heer O. Voortman, heeft het slopersbedrijf echter de opdracht gegeven voorlopig te staken met de afbraak. De reden hiervan is, dat de heer Voortman, die op het vrij te komen terrein 'n benzinepompstation wil bouwen en reeds van de gemeente toe stemming heeft van G.S. nog geen definitie ve vergunning heeft ontvangen, al wordt dit al le dagen verwacht. Hierdoor zal de oude mo len nog een poosje over onze woonplaats kij ken. Diverse eigenaars, heeft de molen gekend. Een van de laatsten was de heer Arends, die de molen het vorige jaar verkocht aan de heer O. Voortman. Natuurlijk is het bijzonder jammer, dat we nog geen toestemming hebben ontvangen van G.S. om een pompstation te bouwen, maar we hebben alle hoop dat dit zeer binnenkort zal afkomen", vertelt ons de heer Voortman die van beroep metselaar is en om gezond heidsredenen uit de bouw zal gaan. De oorzaak van de nog niet verleende toe stemming ligt in het feit. dat enkele gede puteerden van G.S. de splitsing Else- nerstraat in Markeloseweg en Arend-Baan- straat willen laten vervallen. waardoor laatstgenoemde straat met 'n haakse bocht voor de splitsing in de Markeloseweg zal moe ten overgaan. Of dit plan door zal fttaa, is niet bekend. Van- zelfsprekend hoopt de heer Voortman dat hij het pompstation zal kunnen bouwen, wat zeer zeker een uitkomst zou zijn voor de automo bilisten die van of naar Markelo gaan. In het laatstgenoemde geval zal de molen die de wieken reeds tien jaar geleden verloor, ten spoedigste worden gesloopt. Als enige molen in onze woonplaats blijft nog staan, de molen van de firma Schreurs aan de Molendijk, die nog in werking is, zij het dan ook op elektrische Aandrijving. Ook deze molen is de wieken, die tijden lang hebben gedraaid boven de stad, al jaren kwijt. ADVERTENTIE Hoestdrank in tabletvorm 95ct werd het slotstuk waarin de heer Kosterbok met picollo soleerde. Laatstgenoemde be heerst het* instrument volkomen wat hij za terdagavond duidelijk bewees. Gouden Para de was ook de toegift van Wilhelmina, die niet meer over andere muziekstukken beschikt. Het archief ging bij de brand in vlammen op. Het applaus, dat na afloop opklonk in het Parkgebouw, was ten volle verdiend. Het jongste lid van Wilhelmina Andries Lig tenberg, bood na afloop de drie dirigenten bloemen aan. Ds. C. Harinck van Utrecht, die onlangs een beroep ontving van de geref. gemeente Noorderkerk als tweede predikant, heeft de afgelopen week voor dit beroep bedankt. Op 27 april zal de plaatselijke finale van de schoolverkeersexamens plaatshebben. Aan deze finale nemen deel teams van de l.t.s., huishqqds£hocd, f r.k. uloschool en ehr. ulo school. 9 februari Ledencontactavond Veilig Verkeer Café Struik, 8 uur. 13 februari ,,Stem des Volks". Uitvoering met medewerking van de Twente Zangers, Park gebouw, 8 uur. 17 februari Holland Swarzwald wandeltocht Sportclub Rijssen Clubgebouw, 13.30 uur. 23 februari Dropping Excelsior Clubhuis, 7.30t uur. 23 februari Jubileum E.R.K.V. Café ter Harm- sel 7.30 uur. 24 februari Technische dag E.R.K.V. voor wa terslagers Café Struik, 11 uur. 26 februari Filmclub Rijssen, bespreken sce nario ,,De Fiets" Cantine Omefa 8 uur. 27 februari Verkeersavond Ned. Ver. van Huis vrouwen Parkgebouw, 8 uur. 28 februari Volksuniversiteit N.V. Philips, draagbare expositie van eerstelingen op het gebied van licht en radio met films. L.T.S. 8 uur. 29 februari, Lezing kleuterleidsters van het Verbond voor Veilig Verkeer Gymn. lokaal Graaf Adolfstraat, 7 uur. 4 en 5 maart, Uitvoering V.E.K. Parkge bouw, 7.30 uur. 7 maart Uitvoering Ned. Kamerkoor, L.T.S. 8 uur. 15 maart Kruisjasavond Excelsior Clubhuis 8 uur. 18 maart Filmclub Rijssen, jaarvergadering, vertonen filmprogramma Cantine Omefa, 8 uur. 19 maart. Uitvoering DOS Parkgebouw, 7.30 uur. 5 april, Twente Zangers met The Shepherds Parkgebouw, 8 uur. 15 april, (2e Paasdag), Intemayonale wind- hondenrennen. De Koerbelt, 11 uur. 22 april. Filmclub Rijssen; vertonen en be spreken van door de leden gemaakte films met onderwerp ,,De Fiets". Cantine Omefa 8 uur. 20 mei, Filmclub Rijssen; Lezing over het fil men -door drs. J. W. A. Schuurman, Cantine Omefa 8 uur. 8 juni. Buiten-excursie met filminstructie, film club Rijssen. 1 juli Filmclub Rijssen. bespreken opnamen van 8 juni, Cantine Omefa, 8 uur. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, kamer 7, boven vóór maandag 5 uur. NED. HERV GEMEENTE GROTE KERK 9.00 uur Ds H. J. de Bie van Wierden 10.45 uur Ds W. C. J. Jacobs van Enter 19.00 uur Ds. W. van Tuyl WESTERKERK 9.30 uur Ds W. van Tuyl 15.00 uur Ds J. de Lange (Bed. H.D.) GER. GEM. NOORDERKERK 9.30 uur en 19.00 uur Ds A. Bregman 15.00 uur leendienst GER. GEM. IN NED. ESKERK 9.30 uur, 14.30 uur en 18.30 uur leesdienst GEREF. KERK BOOMKAMP 9.30 uur en 15.00 uur Ds H Brinkman OUD GER. GEM. BEVERVOORDE 9.30 uur en 19.00 uur Ds. H. A. Vosman 14.30 uur leesdienst OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK 9.30 uur, 15.00 uur en 19.00 uuf Ds. J. W. Slager WOENSDAG 14 FEBRUARI Noorderkerk 19.30 uur Ds. J. C. Weststrate van Meliskerke Bevervoorde 19.30 uur Ds. H. A. Vosman Oranjekerk 19.30 uur Ds. J. W. Slager Eskerk 19.30 uur leesdienst DONDERDAG 15 FEBRUARI Westerkerk 19 30 uur Ds J. T. Doornenbal van Oene

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3