St. Bernardhond Jörg Linkmader was klasse apart op REO-show Riessen vuur so n zestig seuwntig jaor terugge Programma wedstrijden van wintercompetitie Bökkerink Hondenshow in Parkgebouw Veel publieke belangstelling RKSV werd Stormvogels 44 Veteranen RKSV geklopt door jeugd IJsclub Rijssen verkoopt schaatsfiguren winkelmeisje o rillen i ökkerink WONINGWIL ASSISTENTE serieuze kennismaking Imkers herdachten 50 jarig bestaan van vereniging Morsteams spelen in wintercompetitie Morsleden kregen filmvoorstelling Excelsior naar 1 sselmeei vogels Gebr, Zoetbrood Weekblad voor Rijssen de krant die gespeld wordt R. Brouwer jr. MENSiNK Vrijdag 9 februari 1U68 WEEKBLAD VOOR RUSSEN- Pagin» 1 ONDER ZEER GROTE BELANGSTELLING heeft de kynologen- club REO zaterdagmiddag de clubmatch gehouden in het Parkgebouw. De zaal, waarin de honden werden gekeurd, was de gehele middag doorlopend bezet, met belangstellenden die via een geluidsinstallatie, de keuring uitstekend konden volgen, temeer daar de speaker, de heer M. van de Weijer, een nauwkeurige uiteenzetting gaf van elke hond die door de kritische ogen van de keurmeesters scherp werden bekeken. 'Romance rond art. 17' in stuclie bij PJGO S ii pportersvereniging bij Sportclub Rijssen FILMNIEUWS Sportclub Rijssen 2 ontvangt D.O.S. zelfstandig het meest secuur voor brilleglas en brilmontuur alle geldende koningen De meeste belangstelling ging uit naar de prachtige St. Bernardshond van de heer J. P. A. van de Belt. Deze alpenhond getipt als de mooiste hond van de gehele show. werd dan ook door alle keurmeesters bekroond als de mooiste hond. De tweede prijs ging naar de whippet Kathe- ly of the .Jolly-Jumps, van mevr. M. Pesman van der Zoo-De Jong uit Hengelo, en de der de prijs was voor de geelbruin gekleurde Ame rikaanse Cockerspanlel van de heer G. Kamp huis. Deze hond was tevens de beste van alle jachthonden. Ter opluistering van de show had de klein- dierfokvereniging De Eendracht een aantal kooien met hoenders en duiven geplaatst in de hal van het Parkgebouw. Dit betekent dat de onderlinge verstandhouding tussen de bei de verenigingen uitstekend is. De totale uitslag van de clubmatch is: 1. St. Bernard Jörg Linksmader, eig. J. P. A v.d. Belt, Rijssen; 2. Whippet, Kathey eig. mevrouw E. M. Pesman - V.d. Zoo de Jong, Hengelo; 3. Amerikaanse Cockér Spaniel, My- rica's Qualine, eig. G. Kamphuis, Rijssen; 4. Duitse -herder H. Duitse herder Heide v. Pathmos, eig. H. v.d. Kamp, Enschede. 5 Boevier, Bucko, eig. G. J. Klein Nagelvoort, Rijssen; 6. Engelse cocker Spaniel, Kitty, eig J. P. v.d. Belt; 7. Dwergpoedel, Capricio, me vr. Bannink, Nijverdal; 8. Dwergkees Sun ny eig. J. W. Brinkhof, Heeten; 9. Dashond, Astric, eig. mevr. P. A. Silvergieter-Hoogstad Almelo; 10. Terriër, Petty, eig. J. A. Boode, nu, eig D. Zandbergen, Rijssen; 12. Poedel, Blacky, eig. E. Reumer. Enschede. Kampioensklasse: Reuen; 1. Myrica, eig. G. Kamphuis (tevens besle zelfgézokte jacht hond). 2. Kamp, Ceacar, v. Bellopark, eig. G. J. Nekkers, Hellendoorn: 3. Little Boy, eig. G. Holtkamp, Rijssen. Teven: 1. Cilvia, eig. J. F. Buteröwe. E- schede. 2. Nobilia. eig. H. Boerman, Rijssen; 3. Kamp Capine, B. j. v. ileek, Rijssen. Boxers: Odette, eig. F. Leeftink, 3zg. Cal- lad, eig. A. Slag. Nijverdal, lu. Vodca. H. J. Spenkelink. Rijssen, zg. Duitse herdershonden: Fedor. eig. E. Bak ker, Almelo lzg. Alduur. H. Stam. Nijverdal lzg. Ealco. B. Hecthuis, Hengelo 3zg. Donko, G. J. de Wilde Enter 4xg, Cent, idem lzg. Caaz, J. Fuselier, Nijverdal lzg. Edith. G. t. Brinke, Enter lzg. Dovis Werner Schmidt, Geldehaus. 3zg. Ereia, H. Groenwoud, Ensche de 3zg. Freia idem 2zg. Oda. H. J. de Wilde Enter 4zg. Cladia. J. Rozendom, Enter, 2u. Heidi, H. v.d. Kamp. Enschede lu. Lidaga, J. W. Vrugtenveen, Nijverdal lzg. Sandar, G. Teela. Rijssen, lzg. Groenendaeler herdershonden: Questor. B. J. v. Heek, Rijssen lu. Renske, idem lu. Qua nta, idem 2zg. Bouvier Beige des Flandres: Bucko, G. J. Kleinnagelvooi-t, Rijssen lu. Rotweiler. Sikvra. H. Jorissen, Rijssen lu. Adina van de Nottermors, J. Maats, Rijssen. Franse herders. Laika, H. Eshuis. Almelo lzg. Berner Sennenhond. Edith, eig. S. B. Wen- nemers, Nijverdal. lu. Aafje. B. J. v. Heek. Barsoi. Lydia. B. J. v. Heek. Rijssen. Greyhound. Donar, E. J. Bakker, Rijssen lzg. Duncan, E. J. Voortman 2zg. Whippet. Boy J. ten Brinke. Enter lu. Koo doo mevr. E. M. Pasman-V.d. Zoo de Jong. Hengelo 2u. Ella. B. Stephan. Enschede 2zg. Lenny, W. Wennemers. Nijverdal 1 zg. Bren- da, E. J. ten Brinke. Enter, 3zg. Bianka. J. Draadharige Duitse staander. Tjerra, G. Wessels, Rijssen lzg. Kortharige Duitse staander. Astra. A. Bloe- mendaal, Enter lzg. Kortharige Dashond. Elisabeth Diana, J. H. Aebroek, Enter 4zg, Nandy, B. Beldman, En ter, 5zg. Barbie, L. Dijkgraaf, Holten, lzg. Birte idem 3 zg. Elisabeth, E. Schoenmaker, Enschede. 2zg. Langharige dashond. E. Libbenhorst. En schede lu. Trixh. L. Stolmeyer, Nijverdal 2zg De prachtige St. Bernhardhond Törg Linkmader van de heer 1. P. A. v. d. Belt die de bekroning kreeg van mooiste hond van de gehele show. RKSV heet nu Stormvogels '44, deze naams verandering had plaats op de halfjaarlijkse ledenvergadering die werd gehouden in het Jozefgebouw. Vrijwel alle werkende senioren- leden waren aanwezig. In zijn openingswoord wees voorzitter J. A. Koedijk op de wijziging van het huishoudelijk reglement en het voor stel van Rijssen Vooruit een fusie aan te gaan. Na een vrij. korte discussie bleek spoedig dat een groot aantal leden niet voor een fusie voelde. Men zag hier weinig voordeel in. Bij een stemming bleken slechts zeven leden voor een oriënterend gesprek met het bestuur van R.V. over een eventuele fusie. Hierna werd de vergadering voorgesteld 't predicaat r.k. te laten vervallen. Ruim 40 yan de aanwezige leden waren hier voor, slechts 13 waren tegen. Als naam werd na enig geharrewar gekozen „Stormvogels '44". Vervolgens werden de artikelen van het nieuwe husihoudelijke reglement goedgekeurd. De rondvraag was vrij lang. Vooral het be leid van de elftalcommissie kwam nogal eens in discussie. De heren aanvoerders zullen voor taan een adviserende stem krijgen bij de elf talopstelling. Besloten werd voorts deel te nemen aan het Hectortoemooi niGoor en het Carmeltoernooi te Zenderen. De vergadering ging niet akkoord met de verhoging van de contributie voor junioren. Er werd pp aangedrongen alleen, die spelers in het le elftal op te stellen die geregeld de training bezoeken. De vrije zondagmiddag benutte het eerste elftal van R.K.S.V. met het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd tegen de vetera nen. Enige weken geleden had de jonge garde tegen hun eigen verwachting en teleurstelling een nederlaag geleden. Zondag zouden ze eventjes revanche nemen. Het veteranenteam bood deze middag niet de tegenstand als enige weken terug. Vooral defensief vielen er regelmatig gaten. Het eer ste elftal, dat gewaarschuwd was, nam geen enkel risico en zette direct een fel offen sief in. Vooral de buitenspelers stelden de in blauw shirt gestoken veteranen herhaaldelijk voor (te) grote problemen. Met de rust had de jeugd dan ook een royale 6-2 voorsprong. De achterhoede der Oranjewitten gaf Joop Struik, die vroeger grote triompfen bij RKSV vierde, geen kans om te doelpunten. Na de rust kregen de veteranen in de gebr. Tusveld frisse krachten, maar het ver wachte tegenoffensief der blauwen was niet van dien aard, dat zij doelman Pfeiffer voor te veel grote problemen stelden. Twee keer moest deze goalie nog vissen, maar de Oran je-witten scoorden er nog 6 doelpunten tegen over, waardoor het einde kwam met een 12-4 revanche. Zondag krijgt het eerste elftal een veel zwaar dere opgave. KOSC uit Ootmarsum komt haar opwachting maken op de Enterweg. In Ootmarsum werd het eerste treffen door de Rijssenaren met 2-0 verloren. Vrijdagavond hebben de leden van dé im kersvereniging met hun dames het feit her dacht dat de vereniging 50 jaar bestond. Om dit jubileum enigszins feestelijk te vieren had men hiervoor café Jan Kuper uitgezocht. Voorzitter D. van de Noort hield in zijn wel komstwoord een kort overzicht van de tot standkoming van de vereniging door leden uit Rijssen, Enter en andere omliggende plaat sen. Hij toonde zich bijzonder verheugd ovèr de goede opkomst van de leden naar de feest avond, die in intieme sfeer werd gehouden. Naast de tractaties die werden aangebodën, vertoonde de heer H. Nieuwenhuis een prach tige film over het leven van het wild in d# natuur. NOTTER Door de toneelgroep van dt afdeling Notter-Zuna-Rijjsen van de P.J.G.O. is in studie genomen het blijspel in drie be drijven van Joh. P. Zonruiter „Romance rond art. 17". De regie is in handen van de heer P. d« Jong uit Hellendoorn. De groep hoopt met dit stuk op de jaarlijkse ontspanningsavonden welke in de maand maart in het gebouw Irene te Notter worden gehouden voor het voetlicht te komen. Goossen, Rijssen 2u. Kathey mevr. E. M. Pas man v.d. Zoo de Jong lu. Labrador Retriever. Wendy, B. D. Nijland, lzg. Lady L. Nijland, Rijssen 2zg. Scherry B. van Dam, Rijssen, 3g. Doreen, B.D. Nijland, Rijssen 4g. Engelse Cocker Spaniel: Klaus, A. J. Voort man, Rijssen lu, Denise, eig. mej. I. Vrie- link, Almelo, lu. Sjennia, mevrouw Scharphof Post, Nijverdal. Kitty, J. v.d. Belt Rijssen lu. Black Usterel, G. Kamphuis, Rijssen 2u. Lean, mevr, Scharphof-Post, Nijverdal 3g. Amerikaanse cockerspaniel. Myrica's Qua line. G. Kamphuis, Rijssen lu. Merica's Rag time, G. Kamphuis 2u. Myrica's Pitty, G. Kamphuis, Rjissen. Dalmatiners. Fernandel. B. J. Vossebeld, Rijssen lu. Elco's Zunnebloome, J. L. Eilerts Deventer. Engelse Setter; Bakora's Cyntia, G. J. Hop Hellendoorn. Ierse Setter. Lex H. van Doorn, Almelo lu. Zaterdagavond starten de Morsheren de wintercompetitie van de kring Twenthe-Us- selstreek met een wedstrijd tegen de IJssèl- meeuwen uit Zutfen. De IJsselmeeuwen degra deerden vorig seizoen van de derde naar de vierde klas KNZB doch mogen nog sterk ge noeg geacht worden het de Mors moeilijk te maken. Over de uitslag valt weinig te voor spellen. De tweede wedstrijd gaat tegen de IJssel 3 uit Deventer, een aloude tegenstan der van de Mors. Wanneer Ligtenberg en zijn mannen hun tegenstander niet onderschatten zit er zeer zeker winst in. De jongens A spelen dezelfde avond tegen de IJssel A en de IJsselmeeuwen A. Hierbij moet de IJssel hoger aangeslagen worden dan de IJsselmeeuwen. Voorts ontmoeten de dames het eerste en het tweede team van de IJssel. Tegen de da mes van de IJssel 1 verwachten wij een flin ke nederlaag. Indien de te verwachten neder laag de Morsdames niet te veel deprimeert, dan zit de mogelijkheid erin tegen het tweede team van de IJssel tenminste 1 puntje in de wacht te slepen. Het bestuur van de zwem- en poloclub de Mors organiseerde maandagavond in de kan tine van Excelsior op de Koerbelt voor zi.in leden en introducé's een instructie-avond. De avond werd verzorgd door de heer W. Mol, voorlichtingsfunctionaris van de K.N.Z.B De heer Moi vertoonde enkele films van de Europese zwemkampioenschappen die in 1966 gehouden werden in het zwembad ..de Hom mel" te Utrecht. Bi.i deze films, waarbij ver schillende opnamen onder water genomen zijr, en waarvan gedeelten vertraagd werden af gedraaid, gaf de' heer Mol tekst en uitleg bij diverse zwemslagen. Voorai bij de rug- en schoolslag kwam de goede techniek van diver se Europese kampioenen duidelijk naar voren. De Amerikaanse films lieten uitsluitend de etart- en keertechniek zien. Na de pauze kreec het 70 koppige publiek als toespijs een pre h'ige film te zien over He training van het Hongaarse poloteam. Reeds enkele jaren deed zich bij Sportclub Rijssen de behoefte gevoelen tot het oprich ten van een supportersvereniging. Herhaalde malen werd hierover op vergaderingen ge sproken. doch het bleef bij plannen. Tot de grote animator bij Sportclub, de heer A. J. Bargmans, enige weken geleden op een feest je van Sportclub de knoop doorhakte en de finitief tot oprichting overging. Op dezelfde avond gaven zich reeds 28 perso nen op en momenteel heeft de supportersver eniging reeds 65 leden. Het doel van de sup portersvereniging is het organiseren van ac tiviteiten in het clubhuis, en indien de midde len aanwezig zijn, in de toekomst het bestuur van Sportclub financieel bij te staan. De con tributie is laaggehouden en bedraagt 2 kwar tjes per maand. Binnenkort zal in het clubhuis een vergadering gehouden worden waarin het definitief bestuur gekozen zal wor den. Het voorlopig bestuur ziet er thans als volgt uit: A. J. Bargmans, voorzitter. W. ter Harmsel, secretaris en G. van Brussel, pen ningmeester. De eerste activiteit die de sup portersvereniging organiseert is een kaart avond die op vrijdag 16 febr. a.s. gehouden zal worden in de kantine op de Koerbelt. De actie voor de verkoop van een gegoten plaquette van een schaatser, zal deze week in Rijssen van start gaan. De IJsclub Rijssen wil door de verkoop van de schaatsfiguren, tegen een uitzonder lijke lage prijs, trachten enige verlichting te brengen in de slechte financiële positie, waarin de schaatssport zich in 't Gewest Overijssel, echter in 't bijzonder in Twente verkeert. 't Bestuur heeft hierbij direct de medewer king van een 30-tal jongelui, voornamelijk leerlingen van de Lagere Technische school. Om de verkoop te stimuleren stelt het be stuur van de IJsclub 2 trainingspakken- be schikbaar, voor die jongens, die meer dan 50 schaatsfiguren verkopen. Zijn er meer jon gens, dié dit aantal halen, zullen de 2 prij zen door loting worden aangewezen. Gezien de resultaten, die Almelo als „test plaats" leverde, verwacht het bestuur van de IJsclub, dat Rijssen, dat vele schaatsliefheb bers telt, z'n „.steentje" in deze beslist zal bijdragen. Woensdag Topgeheim Een door de Russen gevangen genomen avonturier slaagt erin zich uit te geven voor de beroemde Duitse vliege^ Baron von Klau- sen. Na een geslaagde vlucht uit het kamp, door de Russen zelf georganiseerd, duikt hij op in de Westelijke sector. Hij krijgt poli tiek asyl van de Amerikanen en betrekt weer zijn eigen villa. Niet lang daarna verdwijnt hij met een vliegtuig waarbij hij belangrijke documenten mee het land uitneemt die gege vens bevatten over Hitiers persoonlijk leven. De geheim agent John Sutton krijgt opdracht de documenten te achterhalen. Maar ook de Russische inlichtingendienst is gealarmeerd omdat de pseudo von Klausen niet. terug is gekomen. John volgt een spoor naar Algiers. Hij krijgt een telefoontje van een smokkelaar genaamd Mohammed Derwish dat hij belangrijk nieuws heeft. John vindt hem later dood in zijn ka mer en ontdekt het spoor van een mooi blond meisje dat opeens verdwenen is, een ze kere Sandra Dubois op weg naar Italië. Ver der ontdekt John dat Mohammeds zuster Zai- ra danseres is in een nachtclub in Napels en dat zij het een en ander weet. Sinta, J. Mulder, Enschede, 2zg. Tasja, G. J. Lankamp, Rijssen, 2zg. Tasja, idem lu. Sheil- la, mevr. Ter Weeme, Borne 3zg. Topsie, G. J. Lankamp lg. Astrid, mevr. P. A. Silver- gieter, Hoogstad, Almelo, lu. Dwergkees. Sunny Boy, J. W, Brinkhof, Hee ten lu. Cherry, J. F. Buteröwe, Enschede 2zg. Cita, J. Brinkhof, Heeten, lu. Tokie van Riessenhagen, G. Holtkamp, Rijssen 2u. De- bi, J. F. Buteröwe, Enschede 3u. Jolli van de Petershoeve 3g. Loeki van de Petershoeve Oranje, G. Holtkamp, Rijssen 4zg. De juryleden waren: mevrouw Hoogendijk Vrijdag (Rijssen), Mevrouw Otto-V.d. Ham mer (Sneek), mej. Keyezer (Hengelo), de he ren S. Franzen (Brummen), H. J. Kieften- belt (Almelo), L. P. Knapen (Haarlem), M. v.d. Weyer (Haarlem) en E. van Schuppen (Veenendaal). Ook zaterdag ging door de weersgesteldheid geen enkele wedstrijd van de Excelsior elf tallen door. Voor zaterdag is voor de Rood-Witté elf tallen het volgende programma vastgesteld. Het eerste elftal maakt de verre reis naar Spakenburg en heeft de leider van de afde ling IJsselmeervogels als tegenstander. Op eigen terrein werd het indertijd een 3-0 ne derlaag voor Excelsior, dat nu ook wel geen kans op revance zal krijgen. Betere winstkansen hebben de Excelsior re serves die een bezoek brengen aan het laag geklasseerde Voorwaarts 2 in Vriezenvven. Excelsior 3 speelt thuis en ontvangt Sportlust 2 uit Glanerbrug. Ook Excelsior 5 krijgt het moeilijk nu zij in Nijverdal tegen SVVN 3 binnen de lijnen komen. Het zesde elftal kan thuis winnen van de vier de editie van Vesos uit Hellendoorn. Excel sior 7 speelt uit en ontmoet in Nijverdal DES 5. Het AI elftal van de junioren moet proberen in Enschede tegen Tubanters A I tot een goed resultaat te komen, terwijl Excelsior A2 op eigen terrein een plaatselijke ontmoeting heeft tegen Rijssen Vooruit AI. Op n' Scheeld wes 's oawns aalt de meeste drökte met groote moark, want doar stuen n' dreejschuutje, n' hoofd van jut, ne ringe gooi kroam, en meer van dee dinge woer aj de cent'n kwiet kon worn. Ook biej Jan Bal- sing oet Deamter den ter stuen met vis, köj Van de cent'n of kom'n want den har aalt van dee leakkere gedreugde schar an n' töw- ke duur n' kroam hen hang'n en aj doar noa keek'n kreej der a zin an. En neet te ve- get'n Tiejhoar met n' kookkroam woer aj met een kooke kon'n how'n. De oole Riessen- fiers dee weet det nog wa, woer at det gong, det kooke how'n. Iej mossen dan met oew haej'ji wen'n, en wee at verspeuln den mos .betaal'n en n' aander mog dan n' kook'n jhem'n, meer omgekeerd lukken 't oew dan .kreeg iej n' koak'n en mos oew moat be- iaaln. Vuur de gnnege den at 't neet weet, wil ik 't wal w'n oet leg'n. Op nen hakke- poal wor nen koak'n e'leg, en dan moej pre beern um den in 't lange duur te how'n, met r" bielken det an baejde kaan'nt schoarp wes lleene met dit verschildet 't eene snit len er wes dan 't aandere. Iej spruek'n dan of, ee of ter how'n zol en op wonne meneere, Bevuurbeeld, een keer met de lange kaan- en twee keer met de korte kaante, of twee eer metde lange kaante, net zo at oew 't teste le^k lukken 't oew dan wes n' kook'n yuur oew en mos n'aander betaaln, bleefe echter meer n' spier vaste zit'n. dan kossen 't qew cent'n en gung oew kameroad met n' kook'n op thoes an. Wat warn der zoo glad in, dat ze smangs nen heel oarm vol kooke harn woer at ze de heele wëkke, wal van kon'n tn. Tiejhoar wster echter 't beste met of, want den wor op disse meneere zinne kooke kwiet, vuur ne reeleke pries, want op n' poar cent keek'n de jonge leu nin, at 't groote moark was. Een apat tiepe op 't Riessender moark wes ook Blauwsel Doris, den stuen der aalt met n' teuffelken, meer watte non precies ver- kochen det weet 'k neet meer, misschien wa blauwsel vuur 't wasken van doar den naam Blauwsel Doris dan, meer in elk geval hee dee ook stiekum met nen drillépiet um cent'n. Haj oew'n cent dan e'zat op 't nommer woer at drillepiet op völ, dan streek iej de pot op en aans west vuur um. Det mogge nin mmxwmuem, Zaterdagavond start In Deventer de win tercompetitie waterpolo van de kring Twen- theIJsselstreek met een wedstrijd tussen de heren van de Mors en de IJssel (Deventer). Voor de R.Z. en P.C. de Mors ziet het pro gramma voor de komende weken er ais volgt uit: Zaterdag 10 februari te Deventer: 19.10 uur jongens IJselmeeuwen a De Mors a; 19.45 uur heren de Mors i" de lJsel III; 20.35 uur jongens de IJsel a de Mors a; 20.50 uur dames de IJsel I de Mors I; 21.10 uur heren de Mors I IJsselmeeuwen I; 21.30 uur dames de IJsel II de Mors I. Zaterdag 9 maart te Deventer: 19.30 uur jongens de Mors a A.Z.C. a; 20.35 uur jongens de Mors a de IJsel a; 21.10 uur heren de IJsel II de Mors I. Zaterdag 16 maart te Deventer: 19.25 uur meisjes IJsselmeeuwen a de Mors a; 20.25 uur (heren IJsselmeeuwen I de Mors I; 20.45 uur meisjes de Mors a Thialf a; 21.00 uur dames Ravijn I de Mors I; 21.40 uur heren de IJsel III de Mors I. Zaterdag 23 maart te Deventer: 19.25 uur meisjes de Mors a Z.C.E. a; 19.40 uur heren de Mors I de IJsel II; 21.00 uur heren de Berkel I de Mors I; 21.20 uur meisjes de Mors a de IJsel a. Zaterdag 6 april te Apeldoorn en Enschede: 17.10 uur meisjes Z.C.E. a de Mors a En schede; 18.25 uur meisjes Thialf a de Mors a Enschede; 20.10 uur jongens A.Z.C. a de Mors a Apeldoorn; 20.25 uur dames Vorden I- de Mors I Apeldoorn. Zaterdag 20 april te Deventer: 19.10 uur meisjes de Mors a IJsselmeeuwen a; 19.40 uur dames de Mors I de IJsel II; 20.00 uur meisjes de IJsel a de Mors a; 20.15 uur jongens de Mors a IJsselmeeuwen Het eerste elftal van Sportclub Rijsst.. neeft 7 terdag een vrije dag. Sportclub 2 ontvangt om half vier de vierde editie van het Vrie- zenveense DOS. Tegelijkertijd speelt Sport club 3 thuis tegen Den Ham 4. Sportclub 5 gaat uit spelen tegen ASV 3 terwijl Sport club 6 en Sportclub 7 elkaar om twee uur ontmoeten op de Koerbelt. a; 20.50 uur heren de Mors I de Berkel I. Zaterdag 27 april 1968 te Deventer: 20.20 uur dames de Mors I Vorden I. SPEELDATA DIVERSE TEAMS. Dames: 27 januari, 10 februari, 46 maart, 6 april, 20 april, 27 april. Meisjes: 16 maart, 23 maart, 6 april, 20 april. Heren: 40 februari, 9 maart, 16 maart, 23 maart, 20 april. Jongens: 10 februari, 9 maart, 6' april, 20 april. van de bosjagers, en at dee in de buurte warn, dan woggen hee zik wa um der met te doon, meer zoo gaaw at dee de hak'n harn e'licht, dan gunge gewoon wier vedafh. Hee har aalt nen heeln hoop volk um zik hen stoan, en wiej, at zukke bössels van jongs, schreew'n dan: „Doris pas op, doar koomp nen bosjager an", a ws ter dan ook niks te doon. Meer ruts, Doris har n'drillepiet a in n' noazak en streek meteen de cent'n van de toafel. At dan bleek det ter niks t te doon wes, dan haj ng'ebek van woer ziej miej, want 't heele spil zat in de warre woer at ze op e'zat harn en wee of ter met har e'doane. Ik zae toen net, dt n'apat'n ws dèen Doris, en det ws ook, want hee prebeern aalt um zoonder woarken an de kos te kom'n. Met Niejjoar gonge n' boer op met nen Niejjoars- waens. Hee gong dan biej iederen boer an in n'umtrek, tot achter in februoari too. Biej n'ieder zaere 't zelfde leedje op, in de hoppe dette wat kreeg, want doar wést um, um te doon. Ieder joar harre nen aandren waens, mer op 't lessen dreejn ter aalt op oet, det te wat vruug vuur zik en zin gezin. N'een'n boer wol zik vuur n'aandern neet loat'n ken'n en doar profiteern Doris van zoodette nog heel wat biej mekoar scharreln. Van een zon groot moark schüet miej, oon- derwiel ak dit schriewe, nog ne mooie grappe in. Wiej harn, oonze Mans en ikke met nog n' poar müege meer n' heeln oawnd a roond e'gengeld op n' scheeld, Biej Tiejhoar haw't a n'poar keer prebeerd met 't kookehow'n, en biej Jan Balsing haw 't lief al op n' lees e'zat, met gedreugde schar. Wiej warn a p' poar keer bin'n e'wes en um op stap te goan doar haw gin zin an. „Wat zeuw non ees doan", zaew teeg'n mekoar. „Ik weet wat", zeg oonze Mans. „Zeuw ees ne grappe oet- haal'n met den keerl van 't hoofd van Jut?" Non doa7r warre wiej wa vuur te veen'n. „Meer wat wiej dan?" wes oonze vroage. „Kiek ees an", zegge. „Den keerl rammeid aalt met de haane in noazak woer atte de cent'n in hef. Non hek hier n' deuske met jokkekroed, um de buurt'n howwe wiej ne keer op 't hoofd van Jut, en dan doow n' betje jökke kroed tus- ken de cent'n dee aw um dood. Hee stek ze na tuurlijk zo biej zik en dan zeuj temee is zeen wuk krab'n atte dut". Zoogezeg zoo gedoan. n'Scheeld vrooger met 't hoes van Kroon'n Jan vuur det verbouwd wor. Den keerl den at miln op n'Scheeld steet is n'ool'n Sam. Ees prebeern Hendrieks de dree doonderdöp- kes der böw'n in te krieg'n. Den keerl keek noarns noa en steuk de cent'n zoo biej zik. Toen ikke, toen Graads en 't leste oonze Mans. Wiej harn alle veere zorget dew met enkele cent'n betaal'n, zo detter vroaj wat tusken kon. Toen 'e wiej allemoalle harn e'höw'n, slenter'n wiej vot, met ne groote roo- ze op 't buis. Van veert'n bleew stoan, um te zeen woer 't of leup, meer wa zoo, det den keerl oons neet in de gaate har. 't Doern neet lange of hee begun a te krab'n, steuk toch de haane wier in de bokse, meer haaln der zoo wier oet, en toen wier krab'n. Dw wille harn köj wa begriep'n, vuural toen atte in 't lessen ginne haane meer in de bokse kon hool'n, zuk krab'n deere. Hee spuuj der a n' poar keer in, een wreef ze dan duur mekoar, meer 't hulp um niks, het jokkekroed dee good zin woark. Oonze Mans den at noarns bange vuur wes, kon't in lessen neet meer harn, en mos't nog betje gekker maak'n. Liezem stap'n hee der heunig hen, gong vuur um stoan en zeg: „Woer is 't baas, hej oongemak iej krabt zoo?" Offe toen in de gaate har woer of van 't kwam, en wee um det e'flikket harn, det weet'k nin, meer hee begun op eens te skeeln en te roa- zen van woer ziej miej. Hee brach weurre vuur n' dag, woer ak miej vuur schaame, um ze op papier te zet'n. Zoo aj wa begriep'n kön't wès 't meer wn, toen atte zo an 't skeeln en ragnlen wes, of hee har a nen hoop volk um zi'k hen stoan. Toen der ook nog nen bosjager biej kom opdaag'n, maak'n oonze Mans liezem dette vot kwam, en viej met um, want met dee, harre wiej leewer neet t® doon, want dan moej ook nog bange waen as det ze 't in thoes gewoar worn, n' Heel'n oawnd veerder ziew meer n' betje oet de buurte bleew'n van 't hoofd van Jut, want iej kon'n nooit weet'n, of den keerl oew neet wier ken'n. Took'n wekke veérdèr Get jan. GEVRAAGD FLINK in bezit rijbewijs voor het bedienen der klanten, 't be zorgen van lichte bestellin gen. Aanmelden 's morgens aan de zaak of na telefonische afspraak. Groente- en fruithuis Stationsstraat 11 Holten, telefoon 05483 - 1216 Ongeacht bij welk ZIEKENFONDS u bent aan gesloten BIJ Gedipl optiei.ën Enteisti 14 - tél 2940 rngenchl vooi OOGMFTING Zeiss-dealer Ziekenfondslevera'nciei Aangeboden, woning in plan Zuid, ruilen voor wo ning omgeving de Kaem- pe. Brieven onder nummer 232 bureau van dit blad. TANDARTS Enterstraat 118 - Rijssen vraagt een nette jongedame om opgeleid te worden als Aanmelden na woensdag 14 februari. Zakenman. 40 jaar meubelbranche imet beperkt gezichtsvermogen, in het Westen des lands, zoekt Kinderen geen bezwaar. Ger. Gemeente of Oud-Ger. Gemeente Nassausti aat 63 - Tel 3053 Bireven onder no. 229 bur. Holterweg 42 i van dit blad. SCHOONMAAK- MOEILIJKHEDEN Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Schoonmaak van fabrieken scholen gebouwen glazenwassen schoorsteenvegen enz. SCHOONMAAKBEDRIJF

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 2