Excelsior kwam niet tot winst tegen DES Nijverdal Arbiter leidde zwak in sportief duel R.K.S.V. won verdiend van V.A.B.O. uit Almelo R.V. boog achterstand om in een gelijk spel J. Harmsen werd ere-lid bij Het Luchtvermaak Riessen vuur zo n zestig zeuwn'tig joar Op 9 februari contactavond ROMMELIGE WEDSTRIJD Bronchiletten Veel kansen onbenut In wedstrijd tegen S.O.S. Geel -zwarten waren duidelijk sterker De Mors speelt mee in wintercompetitie Filmclub Rij ssen besprak onderwerpen SNELTREINEN STOPPEN TOCH 7 ij deus ledenvergadering Excelsior ontvangt GY V uit Veenendaal Sportclubpupillen speelden zaalvoetbal Zanglust boudt een vogelmarkt op zaterdag 3 februari Feestavond van Sportclub Rijssen GIFT VAN TIEN MILLE VOOR DE RESTAURATIE VAN KERKORGEL WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Van de Velden van het veld Uitslagen *L Vrijdag 26 januari 1968 Een technisch beter Excelsior, wat vooral voor de rust tot uitdrukking kwam. is Eet zaterdag nief gelukt beide punten thuis te houden in een thuiswed strijd tegen de oude tegenstander D.E.S. uit Nijverdal. Ook in deze wedstrijd kwam weer de onproduktiviteit van de voorhoede aan het licht. Een euvel waar aan ook de D.E.S.-voorwaartsen mank gingen. Voeg daarbij dat beide achter hoedes in goede vorm staken, dan is de lage score wel verklaarbaar. Voor de nodige sensatie zorgde scheidsrech ter Winkel uit Zwolle, met enkele vreemde beslissingen, waarvan DES-speler Van .dei- Velden, de dupe werd en uit het veld werd gezonden. De eerste aanvallen waren voor Excelsior maar leverden niets op. Bij een aanval van DES ontstond een corner waaruit Kreijkers onder de bal doorsloeg maar de Nijverdallers wisten hiervan niet te profiteren. Aan de an dere kant kreeg Leusink een goede kans toen achterspeler Meijer miste maar schoot naast. Een schot van Van Vondel zoefde voor langs de kruising van lat en paal. Nadat DES enkele malen probeerde de Ex celsior achterhoede, die ook deze middag weer zou zijn geweest, waarbij v.d. Velden de scheidsrechter een duw zou hebben gegeven. Laatstgenoemde werd uit het veld gezonden. Tot aller verwondering gaf de arbiter ein delijk gehoor aan de protesten van DES en werd de beslissing zowel van de strafschop als van het wegsturen van v.d. Velden inge trokken. Tien minuten voor het einde maakte Meier in het strafschopgebied een overtreding te gen Leusink, die moest uitvallen. Excelsior kreeg nu toch een strafschop toegewezen die door Van Vondel op de juiste wijze benut werd. 1-1. Toen even later v.d. Velde op ongeoorloof de wijze Bakker (invaller voor Leusink) aan viel, werd hij nu wel van het veld gezonden. In de laatste fase van de wedstrijd probeer de Excelsior nog wel haar nummerieke meer derheid in doelpunten uit te drukken, maar zon der succes. De DES achterhoede bleef de situa- Een aanval van de gastheren wordt door doelman De Leeuw vakkundig gestópt. tie meester zoclat de stand ongewijzigd bieef. Rest ons nog te melden dat beide elftallen wel geen hoogstaande, maar wel een sportie ve wedstrijd hebben gespeeld, ondanks de vreemde beslissingen van scheidsrechter Win kel in het laatste half uur. Excelsior 2 deed het nog slechter en ver loor met 3-1 van Juliana I uit Hengelo. Door dit resultaat hebben de Hengeloërs nu 2 pun ten voorsprong op de Excelsior reserves. Ook Excelsior 3 moest in Almelo tegen ON2 met een nederlaag genoegen nemen. 1-0. Het vierde elftal was de enigste van de Rood-Witten dat een zege behaalde. Met 7-1 werd op eigen terrein gewonnen van de vier de editie van Achilles uit Enschede. Excel sior 5 incasseerde thuis een 4-2 nederlaag te gen Vroomshoopse Boys 3, terwijl Excelsior 7 het presteerde om in Nijverdal tegen SVVN 5 met 3-3 gelijk te spelen. Met de zelfde cijfers 3-3 speelde Excelsior A2 op de Koerbelt gelijk tegen het Goorse Hector A1. ADVERTENTIE Hoestdronk in tabletvorm 95ct Scheidsrechter Winkel sommeert de DES-speler Van de Velden het speelveld te verlaten. Doelman De Leeuw tracht een vechtpartij te voorkomen. •en uitstekende partij speelde, te passeren, gaf Kappert bij een- tegenaanval een fraaie voorzet, die echter jammerlijk gemist werd. Leusink kreeg even later bij een doorbraak een unieke kans, maar doelman de Leeuw, die een goéde indruk maakte, plukte de bal van zijn schoen. Na de rust het zelfde spelbeeld. Na 15 minu ten een snelle DES uitval waarbij Stokvis door de Excelsior doelman (volgens de scheids rechter op ongeoorloofde wijze) werd afge schopt, waarvoor hij aan DES een strafschop toekende, die door Mensink onberispelijk be nut werd. Of de heer Winkel herwerkte dat een straf schop toch te zwaar geweest was, blijft een open vraag, maar tien minuten later bestraf te hij een overtreding tegen Dannenberg «veneens met een strafschop. Speler er uit Hevige protesten bij de DES spelers en de grensrechter, omdat de bal achter de lijn Afgelopen zondag is RKSV er in ge slaagd VABO uit Almelo een 2-0 neder laag toe te brengen. De overwinning van onze plaatsgenoten was ten volle verdiend. De oranjehemden bleken over een beter spelopvatting te beschikken dan hun tegenstanders. Bovendien kre gen de gasten veel kansen, zodat de over winning van 2 0 maar een kleine af spiegeling is van het voetbalgevecht. De gastheren hadden in hun linksbuiten Maat hun gevaarlijkste speler, die echter wat de afwerking betreft vaak te slordig met de hem geboden kansen omsprong. Voor de verdediging van R.K.S.V. was het een gemakkelijke opgave ook deze speler aan banden te leggen. In de eerste minuut kende de overigens zwak leidende scheids rechter, R.K.S.V. een penalty toe, die hij even later weer introk. Na een kwartier spelen kreeg Henning de bal toegespeeld, die meteen op het doel af ging. Het keiharde schot werd in de eerste instantie geweerd door doelman Nieuwen- huis, maar Geuzendam was er als de kippen bij, zijn club naar een voorsprong te schie ten. Deze stand bleef tot aan de rust onge wijzigd. Direct na de pauze zette R.K.S.V. een fel offensief in, waarin de gasten uitstekende kansen kregen, maar de voorwaartsen benut ten deze niet. Vooral midvoor Henning bleek een meester in het niet benutten van de sco ringskansen. Totdat J. Struik begon in te zien dat de score moest worden verhoogd, wilde men de punten mee naar Rijssen nemen. Uit een voorzet van Koedijk knalde hij dan ook kei hard in. Doelman Nieuwenhuis trachtte door een s'prong naar de bal het gevaar te keren, maar de prachtige zweefduik was tevergeefs. Hij moest de trieste gang naar het net voor de tweede keer maken. In de laatste minuten kwam V.A.B.O. ver- Eerst in de tweede helft kwam R.V. bij een achterstand van 0-2, naast SOS. Doelpunten van Makkinga en v.d. Maat brachten de stand weer in evenwicht. Op een tamelijk hard veld in het begin, dat later in een glibberige massa verander de, speelden beide ploegen een aardige par tij voetbal. De Geel-zwarten die iets meer overwicht had den, konden dit niet in doelpunten omzetten. Na tien minuten spelen was de ploeg uit Hel- lendoorn ingespeeld en kwamen er gevaar lijke situaties voor het doel van keeper Theij- ink. Bij een aanval van de rood-witten kreeg linksback Dommerholt de bal per ongeluk te gen zijn schoen en de uit positie gespeelde keeper Theijink, kon de bal niet meer berei ken 0-1. Wat R.^V. ook probeerde, schoten van v.d. Maat en Makkinga werden vaak op voortref felijke wijze door de SOS goalie gehouden. De stand 0-1 bleef dan ook tot de rust ge handhaafd. Direct na de thee ontwikkelde R.V. zo'n offensief dat de gelijkmaker niet uit kon blijven. Vaak moest SOS met negen of tien man in de verdediging. G. v.d. Maat onder nam een solo, maar zijn schot werd gehou den door de keeper. Makkinga schoot uit alle standen maar helaas geen doelpunt. Een kwartier na een verwoed R.V. aanval kwam SOS even op adem. Bij een voorzet van rechts onstond er een dekkingsfout in de R.V. verdediging en midvoor Rhee had de bal voor het inschoppen 0-2. Velen dachten dat R.V. nu verslagen was, terug. Bij een van de vele overtredingen die te gen Wesselink werden begaan ontstond bin nen de beruchte lijnen een vrije trap tegen DOS. Makkinga plaatste zich achter de bal en schoot keihard in, 1-2. Nu zette R.V. alles op alles. SOS ging met 8 man in de verdediging. Doch v.d. Maat schudde enige verdedigers van zich af en schoot buiten het bereik van de keeper de stand op gelijke voet. woed opzetten, maar de aanvallen werden uitstekend opgevangen door de achterhoede, waarin doelman Pfeiffer een glansrol vervul de. R.K.S.V. behaalde hiermee een verdien de overwinning. Voor zondag staat opnieuw een uitwedstrijd op het programma. In Vroomshoop moet te gen Sportlust worden aangetreden. Voor R.K.S.V. een onbekende tegenstander die echt-er beslist niet moet worden onderschat. De zwem- en poloploeg De Mors die even als voorgaande jaren weer deelneemt aan le wintercompetitie van de kring Twente-IJs- selstreek is als volgt ingedeeld: Heren: De Berkel 1 Lochem, De Mors 1 Rijssen, De IJssel 2 en 3 Deventer, IJsselmeeuwen 1 Zutfen. Dames: De Mors 1 Rijssen, Ravijn 1 Nijverdal, Vorden 1 Vorden, De IJssel 1 en 2 Deventer. Jongens adsp. A: AZC a Apeldoorn, De Mors a Rijssen, De IJssel a Deven ter, IJsselmeeuwen a Zutfen. Meisjes adsp. A: De Mors a Rijssen, Thialf a Enschede, De IJssel a De venter, ZCE a Enschede, IJssel meeuwen a Zutfen. De „thuiswedstrijden" van De Mors wor den gespeeld in het overdekte zwembad te Deventer. De Morsdames bijten in de com petitie de spits af en spelen zaterdag 27 jan. a.s. om kwart over acht tegen het team van het Ravijn en om vijf over half tien tegen De IJssel 1. Maandagavond hield de Filmclub Rijssen een druk bezochte bijeenkomst in de kantine van de Omefa. Het programma bestond uit het vertonen en bespreken van de door de leden vervaardig de films met onderwerp „Herfst". Het bestuur maakte het programma voor het eerste halfjaar van 1968 bekend. Dit om vat o.a. het door elk der leden uitwerken van een scenario en het hiernaar vervaardigen van een filmpje met als onderwerp „De Fiets", in maart zal er bij wijze van jaarvergadering een gezellige avond worden georganiseerd, waarop een aantal films zal worden vertoond. Voorts staan op het programma een lezing en een buiten-excursie met filminstructie. Voortaan zal op elke bijeenkomst als inter mezzo aan de leden gelegenheid worden ge geven door hen gemaakte films te vertonen. Hiermede heeft de filmclub een enthousiast begin gemaakt met het jaar 1968. Een jaar waarin ook nieuwe leden van harte welkom zullen zijn. De volgende bijeenkomst zal plaats vin den op maandag 26 februari. Dan zal het sce nario voor ,,De Fiets" worden besproken. In tegenstelling tot geruchten, dat al le sneltreinen, met ingang van de nieu we dienstregeling in mei niet meer in onze woonplaats zullen stoppen, heeft de V.V.V. de afgelopen week een schrij. ven ontvangen van de voorlichtings dienst van de N.S., die meedeelt dat vier sneltreinen per dag van Deventer naar Enschede in Rijssen blijven stoppen om de reizigers uit onze woonplaats te ver voeren. Deze.treinen stolon om 8.09 uur. 18.14 uur, 20.0fj uur (10.9 uur. D? pyerigr snel-, treinen op dit traject van Deventer naar En schede, zullen Rijssen niet meer aandoen. Vanzelfsprekend zullen alle stoptreinen wel in Rijssen stoppen. De nieuwe regeling is vooral van belang voor de forensen die om 8.09 uur vanaf Rijssen naar het oosten ver trekken. Het S.G.P.'raadslid H. J. Wolterink heeft destijds bij het college van B. en W. een protest ingediend, waarop burgemeester C. B. .7. Landweer een bespreking had met de N.S. In het clublokaal aan de Marijkestraat hield de postduivenvereniging „Het Luchevermaak" zaterdagmiddag een le denvergadering, waarvoor een enorme belangstelling was. Bijna alle leden wa ren vertegenwoordigd. Voorzitter G. J. de Wilde sprak in zijn openingswoord dan ook zijn vreugde uit over de goede opkomst. Tijdens de vergadering werd de heer J. Harmsen, één der oprichters van „Het Luchtvermaak" tot terelid van de vereniging benoemd. Besloten werd op 9 februari een contact avond te houden voor de leden met hun da mes. Op deze avond kunnen ook niet leden genieten van de uitstekende sfeer bij de post- duivenhouders mits zij f. 5,- per persoon be talen. Uit handen van de voorzitter ontvingen ver volgens de kampioenen van het afgelopen jaar de prachtige bekers en lauwertakken. De grootste beker ging naar de generaal kam pioen A. Lankamp. Excelsior ontvangt zaterdag in een thuis wedstrijd GVVV uit Veenendaal. In Veenen daal werd in het begin van de competitie met 2-1 verloren, hoewel de Rood-Witten geenzins de mindere waren. Zal men nu de punten thuis houden en revance nemen? Het tweede en derde elftal spelen tegen el kaar. Het zou geen verrassing zijn als Excel sior 2 een puntje aan het derde, dat veel meer vechtlust vertoond, zou moeten afstaan. Excelsior 4 komt in Borne tegen BCSV 3 binnen de lijnen. Het vijfde zal op eigen terrein wel verliezen van leider Sportclub Daarle I terwijl Excelsior 6 als gastheer optreedt van plaatsgenote- sportclub Rijssen 6. Bij de ju nioren speelt alleen Excelsior AI. dat op de Koerbelt het Enschedese Emos Al op bezoek krijgt. De pupillen van Sportclub Rijssen namen deze week deel aan een zaalvoetbaltoernooi, georganiseerd door de v.v. B.W.O. te Henge lo (Ov.). De pupillen boekten een aardig suc ces en werden eerste in hun pool door beide wedstrijdente winnen. De eerste wedstrijd tegerv .Rood Zwart werd een Rijssense over winning van 2-1 door twee prachtige doel punten van Dick Bakker. De tweede ontmoe ting, tegen B.W.O. werd een 2-0-zege. Dick Bakker opende de score terwijl Gerrit Dom merholt met een onhoudbaar schot de eind stand op 2-0 bepaalde. Volgende week woens dag worden, eveneens te Hengelo, de halve finales gespeeld. Een uur later volgt dan de finale. Spelend als deze week zit er voor Sportclub Rijssen een goede kans in dé fina le te bereiken. De tentoonstelling die in december werd gehouden bleek een daverend succes te zijn geweest. Niet minder dan ruim f. 800,- werd van de show overgehouden. Tot slot werd het vluchtprogramma voor het komende seizoen bekend gemaakt, waaruit geconcludeerd kan worden dat het schema bijna niet afwijkt van het vluchtprogramma van 1967. De eerste wedvlucht zal vanaf Venlo worden gehouden op zaterdag 27 april. Vr kanarievereniging Zanglust, hield za terdagavond een ledenvergadering in caié Jan Kuper, waarvoor een goede belangstel ling was. Bij afwezigheid van voorzitter G. J. van Putten, hanteerde de tweede voorzit ter M. Kreyenzang de voorzittershamer. Be sloten werd om op 28 en 29 november de jaarlijkse tentoonstelling te houden. Uit het verslag van de secretaris bleek dat de vereniging een uitstekend kweekjaar van jonge vogels achter de rug heeft. Voor de tentoonstelling in de Rivièra-hallen te Rot terdam bleek weinig animo, zodat een be zoek aan deze show geen doorgang vindt. Voor de te houden vogelmarkt op 3 februari bleek een grote belangstelling te zijn. De kosten per ingezonden vogel bedragen f 0,10. Een geslaagde verloting was het einde van deze in uitstekende sfeer gehouden vergade ring. In de zaal van het Jozefgebouw aan de En terstraat organiseerde de sportvereniging Sportclub Rijssen vrijdagavond een feestavond voor haar leden met hun dames. De muziek werd verzorgd door het trio Loesman. Voorts werden een spelregelquiz en een bokswed strijd gehouden. De talrijke aanwezigen kun nen. op een geslaagde avond terugzien. In Sportclubkringen zijn reeds stemmen opgegaan dit evenement het volgend jaar te herhalen doch dan grootser van opzet. De afgelopen dagen heeft de kerkvoogdij van de Ned. hervormde kerk in onze woon plaats een gift ontvangen van f 10.000, voor de restauratie van het kerkorgel in de Schildkerk. De gever wenst onbekend te blij ven, De restauratie zal echter niet eerder plaatshebben, dan dat de nieuwe toren op het kerkgebouw is gerealiseerd. Dit in ver band met het vele stof, dat de verwezenlij king van de nieuwe toren met zich mee brengt en schade zou kunnen aanrichten aan het orgel. De totale restauratiekosten worden geraamd op f' 50.000,—. Wordt echter de nieuwe toren niet gebouwd, dan zal bin nenkort worden begonnen met de restaura tie van het kerkorgel. Zo ak de vuurige keer al zeg hebbe, harn verschaejn Riessender nen kies, n' kalf of ne koo op n' stal swinters. Mèt 't som- mer deen ze dee dan op de waejde. Harn ze 't zelf nog net zo veer e' brach, det z« n' waejlaand harn, in de Ploagslaage, de Room- koele of in 't Opbrook of n'aander weggens, dan gonge noa n' Mos. Doar leup'n de beeste mees meer halve.daagè. Smirgs worn ze der henne brach, en 's oawns wier op e'haaïd. De deers worn gewoon lós oawer de weg en duur de stroat'n e'dreew'n asse der hen gong'n. Meestal deen det de wichter, en at de leu dee zelf neet harn, dan wester wa nen buurjonge, of aans nen kunnegen den at ze met nom. Teeg'n de tied asse 's oawns wier kwam'n, "dan heum iej vaake schreeuw'n: „Doot de stalduurn lös, doar komt de beeste an". De gennege den at ne nog neet los har, den zorgen haals oawer n' kop dette 't zo veer kreeg. Ook haj wat beeste, dee warn der zo klook op, det, at 't hekke van n' Mos 's oawns los gong, vanzelf op thoes an stap'n. Non muuj neet maen'n det een wich s'oawns met de verkeerde koo op thoes an kwam zet'n. Niks ter van heur. n' Iedér ken'n zin eeg'n deer oet de kiek. Ik hebbe miej doar vaake oawer verwoonderd, det ze zik neet vergissen, want verschaejn beeste liekt op mekoar. Of nin? Vuur at 's sommers het vee noa n' Mos gong mot 't ees worn op e'braand, zo asse dan zaen'n, biej Keupske achter de Scheeld karke. Ze kreeg'n dan n' bepaald teek'n, of letter in de heurns, zodat ze kon'n zeen wee atter betaald har, asse eens controle heuln. Duurdet de beeste biej 't breng en haaln aalt miln ouwer de stroat'n leup'n, behalve op de Hoar doar gong'n ze meestal achter de beumme hen, leut'n ze nog wal eens ge durig wat valn, meer det moej meer neet zo net nem'n. Ne Riessender wes doar wa an e' wnt, en an vrömdelingverkeer doar deen ze toen nog neet an. Natuurlijk worder ook volle haandeld duur de Riessenders met 't vee, en zo kwamt det de moarken hier ook aalt drok bezoch warn. Van veer oet n' umtrek kwam'n de koopleu toen ook a met de beeste noa 't Riessender moark trek'n. Ik zegge eksprès van trek'n, want het vèe kwam neet op n' as zo as later, meer wor gewoon noa de moarken hen e' dreewn langs de weg. Det gebeurn duur keerls dee at biej- noa niks aanders deen'n. Bolndriewers worder teeg'n e' zeg. Det dee gaeste genne nen bor rel lussen keuj' wa begriep'n. Mooie tiep'n haj doar oonder. Nen heel'n beken'n was wa, de Sjotse, den at oet Hoolt'n kwam, en ook wa in heele klaene kieskes haandeln. De ool- dren oonder oons hebt dee bolndriewers nog wal e'kend. Vanzelf haj in Riessen ook koopleu won'n. Woer kon't aans, het eene bracht 't aander met. Ook disse koopleu gong'n met het vee oaweral hen, tot zelfs noa Borkulo, Deemter, Zwolle, Joa tot zelfs in Hoogevenne too. 's Oawns gong ze dan met de beeste weg, treuk'n n' heeln nach duur, um n' aander moarn op de plaatse van bestemmige té wen'n. Det kon toen, um det ter niks gin ver keer op de weg wes, wat wa 'n heel verschil is met teegn'swoordig, non aj zelfs nog neet met fesoen de stroate oawer könt stèk'n. Warn de moarken of e'lop, dan worn de bees te wier lós e'maakt, en doar gongt wier op thoes an, woert ze dan 's oawns laate, of in n' nach wier an kwam'n. Dan ees voorn, on dee at e' molken mussen worn melken, en dan 't berre in, noa ees good wat noa bin'n hem e'woarket. Joa loop'n kon'n de leu vroo- ger, vuur zon dartig, veertig kilometer dreejn ze de haane neet umme. Um nog èw'n op dee bolndriewers terugge te kom'n, dee bra- chen ook völle de beeste weg vuur de slagers oet n' umtrek, dee at hier op 't moark wat harn e'koch um te slachen. De beeste moark wes toen neet woar atte non wordt e'heuln, meer op n' Bre^nk, det wes doar an 't begin van n' Ostrofweg, doar biej Busker, vuur de duure. Veerder langs dan, zo veer as ik miej kan herinneren, van Spekhos tot an woer at non Jantje van Jaan- sen, den schoonweenkel hef. De big'n moark is aalt op de zelfde plaase bleew'n op n' Haagn. Duurdet ook de boern oet Eelsen, Iepelo, Rectum, Nötter en Senoa as ze wat te verhaandeln harn, in Riessen der met an 't moark kwam'n, köj wa be griep'n, det 't hier aalt ne heele drokte wes. At 'n haandél willig wes. dan gong'n de koop leu de boern a wa smangs nen énne in teegn zo detter a verschaejn stuks vee in aandere n'Smid'n énne. haane wern oawer e'goane, vuurdet /e 't moark nog harne zeen. Ook de krueme moark leup' a bes in dee tied, en vuural in de lap'n koej toen a de wiewe. net at non, op n' kop in zeen stoan, zo det de gennige, def at good met de noalle kon geworn op ne gekoope meneere an 't een of 't aander vuur de wichter kon kom'n. Nues de beeste, big'n en krueme moark, haj Goojndaagns aalt aeiermoark op n' Scheeld vuur de Groote Koarke. De boern- wiewe oet n' umtrek kwam 'n dan noa Ries sen met de aeier in de maan'n, um ze te verkoop'n. Op schraentjes, warn van de gemeente, plaank'n e'leg woer de wiewe de maan'n op kon zet'n. n' Poar weenkeleers det Riessen zo- as Derk van Oabram, Eierbosch en Jan Heed kochen dee aeier dan op. Vuur de cente'n dee at de wiewe der vuur buurn, nöm ze dan wier bosschop'n met van den weenkeleer, den at de aeier had e'koch. 't Wes wa n' heel ver schil met teeg'ns woordig wat ze vuur de aeier kreeg'n, want dee geeln toen op zen heugsen ne veerduite. Doar steun echter teeg'n oawer. det aj vuur nen guuln, de maane al vol bosschop'n harn. Nues de eiermoark worder met een hen'n en knien'n moark e'heuln, ook op n' Scheeld, Iej harn van dee kremers, dee gong'n daagn's met ne benne op de rugge, of met n' stukke gaas oawer de kruuwaage, n'boer op um hen'n, haan'n en kniene op te koop'n, um ze dan op 't moark wier te verhaandeln. Ook de Riessenders dee at wat te missen harn det ze kwiet woln, of dee at wat passen kon'n, kwam'n der met op de moark zodet ter aalt ne gezellige drokte wes. Ook kwam'n der a n' zetje n' poar slagers met vlaejs en spek, Goojndaagns. Ze deen dan teeg'n mekoar an met de priezen. Be- verdam oet Wiern, en Spekmenske oet Enter, Aj det vergeliekt met wat het vlaejs non kost, dan zeg iej biej oew zelf hoe kon ze der nog wat an vedeen'n. Dee aeier, hen'n en vlaejs moark har op 't lessen gin bestoan meer en zint op e'doekt. De volgende keer zöw't ees hem'n oawer n' grootmoark oet dee tied. Took'n wekke veerder. Get jan. Zo as n' Breenk vrooger wes. De poale met de stang'n woert de beeste an stuen'n koj oonder de beumme nog zeen. De vrachwaage is van Beernt van Span ier. V

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3