NA ACHT EN EEN HALF JAAR Herv. gemeente nam afscheid van ds. J. Vos Mijn vertrek beslist geen vlucht m Gemeenteraad komt vanavond bijeen Nieuwenhuis sprak over loon- en arbeidsvoorwaarden eel woorden van waardering Hij haalde de eindstreep niet.... Ds. lijm bezoekt donderdag Rijssen WEER IN RAADZAAL Op ledenvergadering UNITAS D. Mark voort aan t bestuur toegevoegd AUTOVERZEKERING VOORTMAN N.V. DeWellehof' wordt uitgebreid MEDISCHE DIENST AGENDA I#y4ag 26 januari 1968 Riste jaargang no. 4 De afoomiementsprijs voor dit blad bedraagt 1.75 per kwartaal voor postabonnees 2.35 per kwartaal. Administratie en Redactie: Enterstraat 10 Telefoon 2303 (05480) Giro 1036135 Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 12 cent per mm Bij contract korting Ds. J. Vos heeft zondagmiddag in een stampvolle Schildkerk afscheid genomen van de Ned. herv. gemeente i van Rijssen, na deze acht en een half jaar te hebben gediend, als herder en leraar. De eeuwenoude Schildkerk, deze middag tot de laatste plaats bezet, telde onder de aanwezigen talrijke kerkelijke vertegenwoordigers uit de classis en de ring, o.a. de predikanten Jacobs uit Enter, De Buy en West- tend uit Wierden, ds. Stoutjesdijk van Hellendoorn, ds. Steenhouwer van Nijverdal, ds. Israël uit Holten en namens de classis ds. Harmsen uit Deventer. Verder waren afgevaardigden van verschillende kerken uit Rijssen en omgeving en het college van B. W. aanwezig. In Eltheto 1 l Leup um in de knippe de zaalj J. H. Geerling bij verkeersongeval verongelukt WEEKBLAD VOOR RUSSEN x ->:v - Afct afscheidstekst had ds. J. Vos deze mid- Psalm 28 vers 9 gekozen, waar David God smeekte: Verlos Uw Volk en zegen Uwe erve <H» weid ze en verhef ze tot in der eeuwigheid. *.Bij een afscheid is er alle reden toe om biddend heen te gaan en om onze noden in de handen van God neer te leggen om het in zijn schoot geborgen te weten voor tijd en eeuwig heid. Wij hebben gemeend aan de roepstem van onze Grote Koning gehoor te moeten geven en de stem te moeten volgen naar IJsselstein. "Wij geloven dan ook, dat dit afscheid geen vlucht, maar het opvolgen van het bevel van de Allerhoogste is, ook al moeten daarbij de wederzijdse vriendschapsbanden, die aange knoopt zijn in die tijd verbroken worden. Wij hebben hier een plaats gekregen in uw hert, de smeekbede van de koning David wil len we daarom ook aan de gemeente van Hijs- oen meegeven. De strijd tussen Satan en God scherpt zich eok in deze wereld van vandaag ten volle toe. Gods kracht die in zwakheid wordt volbracht kan uw toevlucht zijn bij deze worsteling. Ook 1 wijzigt Satan telkens zijn werkwijze en tracht hij als een wolf in schaapskleren d.m. van sommige theologen de gemeente te ver leiden, vrees niet, want uw verlossing is na- bij- Wanneer wij dan in onze zwakheid, sme ken om deze verlossing, zo zal de Zoon u waar lijk vrijmaken van des duivels heerschappij. God zelf zal dan aan uw kant staan en u op uw levenspad met Zijn zegen vergezellen. Wat kan ons in deze wereld dan gebeuren, «ls Christus met ons is, zelfs tot het einde der wereld! Ook al gaan er soms dienaren des Woords vertrekken, dit Woord blijft toch ook in Rijs sen achter. Wanneer dan de gemeente van Rijssen on der Gods zegende Handen doorgaat kan ik u loslaten", aldus ds. Vos. ..Daarom mogen wij God smeken: Zegen uw erfdeel ook in Rijssen. Weidt uw volk ook in deze gemeente en kom ook hier zaligma- ken wat verloren is. Bij mijn afscheid leg ik u aan Jezus hart neer, dat God u moge dra gen tot in eeuwigheid. Dankwoorden Vervolgens richtte ds. Vos zich tot de ver schillende afgevaardigden van classis, ring, plaatselijke gemeenten en de stad Rijssen. Het verblijdde hem dat Rijssen nog een gods dienstig college van b. en w- heeft. Hij dankte in het bijzonder burgemeester C. B. J. Landweer voor zijn betoonde vriendschap en kerkelijk medeleven. Ds. Vos wenste de classes Diventer Gods leiding toe bij alle beslissingen die er geno men moeten worden. In de ring Rijssen hebben we een goede werk kring mogen hebben. Ds. Vos wenste de collega's die in Rijs sen blijven t.w. ds. W. van Tuyl en ds. J. de Lange veel sterkte toe in Rijssen. ..De prediking van Gods Woord is geen cul tureel of sociaal praatje. Ik hoop dat beide vacatures snel weer worden aangevuld. Twee predikanten is toch zeker te weinig voor een gemeente als Rijssen van ruim 8000 zielen", aldus de scheidende predikant. Ook de kerkeraad zowel van zijn wijk als centraal, de colleges van kerkvoogden en no tabelen, kosters jeugdraad en maatschappelijk werkster betrok ds. Vos in zijn afscheids woord. ,,Ik weet dat ik in de gemeente niet te vergeefs heb mogen arbeiden in die acht en een half jaar en juist daar ben ik God dank- fcaai voor. Dit maakt mijn afscheid juist licht. Dank voor al uw liefde en vriendschap die in uw kerkbezoek tot uiting kwam. Het eeuwige Woord van God zij en blijve onder u en Hij zij u een woning", besloot ds. Vos. Sprekers Als eerste sprak ds. Harmsen uit Deventer namens de classis en de ring. ,,Wij zullen voortaan uw gezicht moeten mis- houd als herinnering aan. Namens de belij deniscatechisanten overhandigde mej. A. Eer- tink de scheidende predikant een boekwerk. Notaris Van Schooten bood namens de kerk voogdij een boekenbon aan, evenals de heer H. van de Riet, die dit deed namens Pro Rege. De heer Slagman sprak als laatste en over handigde ds. Vos eveneens een boekenbon, waarna de belangstellenden voetje voor voet je door de zaal schuifelden om persoonlijk af scheid te nemen van ds. Vos en zijn vrouw. Ook de bejaarden van Eltheto hebben vo rige week afscheid genomen van ds. Vos die van meet af aan betrokken was bij de bouw van het centrum. De heer J. A. Scholman dankte de scheidende predikant, die samen met zijn vrouw voor de ze gelegenheid naar Eltheto was gekomen voor het vele werk. Een opname van prinses Beatrix die 31 januari haar 30ste verjaardag viert Nee Meriej, blief iej mear zitn, Det haal ik jums wal, Dieks gehakt, vuur Goajt petat, Bearnd nen nassibal. Jan den wil 'n kroketje hemm, Iej toch ook Meriej, Heendrek knakwos, Graads nen zoern, Ook petat vuur miej. Ik zol mear goan loopn Getjan. 't Is nog lellek glad, Och, 't vaal duch miej nog wal n 't Slimste heww' ehad. Non, 't vul- met de giaddeghaejd Earlke met; Getjan Küm op 't fietske zoonder valn Biej 'n petatkroam an. 't Was dr neet bezuender drok, Mear 't was vroo, det 's woar, Dus Getjan was dis se keer Dr heel rap met kloar. Wier op 't fietske, ear det hee Good op 't zadel zat, Lear Getjan wier op de groond, Krek op 'n bunl petat. Op 'n petat en op- 't gehakt En wat al zoo mear In den buui zat, alns was non Nen heeln grootn vetn plear. Wat kon hee non aanders doon Dan opniej besteln En 'n petatkroamkeal verzeukng 't Noarns an te verteln. Det mut hier nog worn ezeg, Het kuemp earlke neet Van den keal of det het toch In de kraante steet. J. ROZENDOM, RUSSEN. Zo vol was van Jeruel ivaar ds. Vos afscheid nam van de cate chisanten. sen op onze vergaderingen die u zo trouw be zocht. Namens de ring en classis wensen wij u in IJsselstein Gods zegen toe op uw werk en wij bidden dat het zaad dat u rondge strooid hebt eq nog zult doen, vrucht zal mo gen dragen. Ds. De Lange sprak namens de scheidende gemeente. ,,Wij zijn u dankbaar voor alles. U plaatste uzelf op de achtergrond, terwijl God bij u op de voorgrond trad. Ik zag tegen dit afscheid op. Daarom ben ik en de gemeente zo blij dat u blijmoedig" afscheid kunt nemen. U mocht de weg voor Uw Koning plaveien. Uit al uw beroepen hebt u het moeilijkste gekozen. Werp dan al uw bekommernissen op God, want Hij zorgt voor u. Hij drage u en de uwen tot in eeuwigheid", aldus ds. De Lange. Staande zong de gemeente de scheidende Her der en leraar psalm 68 vers 10 toe: Geloofd zij God met diepst ontzag. Na de dienst maakten velen van de gelegen heid gebruik afscheid te nemen van ds. Vos en zijn gezin in het catechisatielokaal achter de kerk. In Jeruel Vorige week donderdagavond had ds. Vos en zijn vrouw reeds afscheid genomen van de catechisanten en een aantal leden van de her vormde kerk in gebouw Jeruel. De zaal was bij het afscheid te klein, zodat velen moesten staan. Het gemengde koor van de hervormde kerk, zong bij dit afscheid onder leiding van de heer J. Rozendom enkele geestelijke liederen, waarna de dirigent een grammofoon plaat van het Rijssens Mannenkoor overhan digde. Daan van Maanen, sprak namens de ca techisanten en bood een enveloppe met in- De inzet van een weddenschap was f 100, en een kist bier. wat de negentienjarige W. Dannenberg uit de Hagweg zou krijgen als hij de rijksweg Rijssen - Wierden kruipend heen e~ terug aflegde. Vol goede moed start te onze plaatsgenoot vrijdagnacht om pre cies twaalf uur op de Reggebrug. Ruim twee uur kroop hij op handen en voeten langs de weg, waarbij hij veel bekijks had van be stuurders en passagiers van passerende auto's. Na twee uur gaf hij er de brui aan. Niet dat de jongeman moe werd, maar de oor zaak lag in een paar pijnlijke knieën. De be loning, die hij zou krijgen van het café-res taurant Royal, bestond nu uit één enkel glaasje bier... De door de Ned. herv. gemeente van Rijs sen beroepen predikant ds. J. H. Vlijm zal op donderdag 1 febr. a.s. een bezoek bren gen aan Rijssen, teneinde nader kennis te maken met de kerkeraad. 's Avonds om half acht zal ds. Vlijm voorgaan in een dienst welke gehouden zal worden in de Grote kerk. Ook de heer Scholman betreurde het vertrek van ds. Vos naar IJsselstein, evenals de leden van de hervormde kerk. Namens de bejaar den sprak mevr. Bos, die mevr. Vos een boe ket bloemen overhandigde. De directrice, mej. Aalbers, noemde de predikant een uitstekend geestelijk verzorger, die altijd belangstelling toonde voor de problemen van de zieken en bejaarden. Zij bood hierna een bloemstuk aan. Tot slot zong het bejaardenkoor o.l.v. de heer J. Rozendom enkele liederen, waarna de be jaarden persoonlijk afscheid namen. Onze 77-jarige plaatsgenoot J. H. Geerling, is gistermiddag bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Het ongeluk had plaats qp de Markeloseweg ter hoogte van de Schaapskooi, waar de heer Geerling zonder voldoende te letten op het naderende ver keer, plotseling de weg overstak. De be stuurder van de personenwagen. C. van B. uit Goor kon de bejaarde man niet meer ontwijken. De heer Geerling was op slag dood. Zowel de auto als de fiets werden zwaar beschadigd. Voor het kandidaatsexamen economische wetenschappen slaagde aan de rijksuniver siteit te Groningen onze plaatsgenoot N. van Strik. De gemeenteraad zal vanavond in openbare zitting bijeenkomen in de raad zaal van het gemeentehuis voor het be handelen van een twintig punten tellen de agenda. Een aantal voorstellen van het college van b. en w. zijn als volgt: B. en w. stellen de raad voor medewerking te verlenen in de aanschaf van drie huistele- foons in de noodlokalen van de uloschool, drie luidsprekers en een tijdmelding. Tevens wordt voorgesteld medewerking te verlenen bij het aanbrengen van een af rastering rond de noodkleuterschool aan de H. J. van Opstalstraat. Op grond van een be rekening adviseert het college van b. en w. de raad het bedrag per leerling voor het gewoon lager onderwijs voor dit jaar vast te stellen op f. 102,86 en voor het uitgebreid lager on derwijs f. 145,- per leerling. Dit betekent een verhoging van f. 12,46 per leerling per jaar. Deze verhoging is noodza kelijk gezien het teruglopen van het aantal leerlingen aan het openbaar onderwijs en een hogere raming van de kosten voor verwar ming en onderhoud. De uitkering voor het lager onderwijs werd verhoogd met f. 15,- per leerling per jaar. Dit door prijsverhoging van leermiddelen, deelneming aan het Mavo-expe riment en verhoging van administratiekos ten. In verband met de vernieuwing van de spoor wegovergang aan de Dannenberg stelt 't col lege van b. en w. de raad voor om het ge deelte van de Molenstalweg, vanaf het stations plein tot aan de spoorwegovergang te ver breden. Het komt vaak voor dat het door gaande verkeer op dit weggedeelte wordt belemmerd, door het verkeer dat voor de ge sloten spoorwegovergang staat. Het maken van een rijstrook, speciaal voor het verkeer naar de Dannenberg zou dit euvel verhelpen. Bij realisering van dit plan zal het trottoir worden verlegd achter de bomen langs, zo dat deze kunnen worden gespaard. De kosten van deze wegverbetering worden ge raamd op f. 24.000. De verkeerscommissie die over dit plan in kennis werd gesteld, kan zich hiermee vereni gen. B. en w. stellen voor het benodigde kre diet beschikbaar te stellen. B. en w. stellen de raad voor om het gedeel te van de Huttenwal, gelegen tussen de J. ter Horststraat en de Haarstraat en een ge deelte van de Walstraat, gelegen tussen de Haarstraat en de Bouwstraat, voor eenrichtings verkeer in te stellen. Dit in verband mef het feit dat wielrijders die vanaf de Huttenwal de Haarstraat in willen rijden, herhaaldelijk de verkeersvoorschriften tien meter voor laatst genoemde straat af te stappen, overschrijden Ais 2e argument wordt aangevoerd dat dooi de veelheid van verkeersborden het geheel bijzonder onoverzichtelijk is. De gemeenteraad zal zich uit moeten spre ken over 'n voorstel van burgemeester; en wet houders om een rechtsgeding te gaan voeren over de onteigening van zestien percelen grond Deze percelen zijn. eigendom van elf eige naren, met wie de gemeente tot dusver niet tot overeenstemming is kunnen komen. De grond is nodig om de derde fase van plan Zuid te kunnen realiseren. Dit is nodig om te kunnen blijven voldoen aan de vraag naar bouwterrein. Met de heer A. J. Schuitert is overeenstem ming bereikt over de aankoop van een per ceel van 1236 m2 grond. De heren J. H. F. Brand en B. J. Kappert zijn in 1968 aan de beurt om uit de commis sie tot wering van schoolverzuim te treden. Zij stellen zich echter herkiesbaar. Dit is de reden waarom b. en w. beide heren op de eerste plaats hebben gezet in de aan beveling aan de raad tot vervulling van bei de vacatures. Op de tweede plaatsen worden resp. aanbevolen de heren M. G, A. Elzinga en mej. H. B. Aalderink. Het college van b. en w. stelt de raad voor om in de vacature van het bestuur van de Grietje Jan ter Horststichting het aftre dende bestuurslid J. ter Horst te herbenoemen, In verband met een verzoek van de raad bij benoemingen meer dan een kandidaat te stellen is de heer A. H. ter Horst als tegen kandidaat gekozen. Burgemeister en wethouders vragen de ge meenteraad toestemming om te mogen over gaan tot aankoop van 1850 m2 grond, waarvan de heer L. Pluimers, Wierdensestraat 40 eige naar is. Dit perceel is nodig voor de uitvoe ring van plan-Oost. Voor plan-Zuid wordt aankoop voorgesteld van een perceel grond van de heer J. H. Schooten, Esstraat 19. Het bestuur van de school voor buitenge woon lager onderwijs in Rijssen en omstre- jen, verzoekt de raad medewerking te willen verlenen bij de bouw van een school op het plantsoen ,,de Weijerd". Momenteel is deze school -gehuisvest tn de oude pastorie van In gebouw Jeruel sprak zaterdagmiddag voor de leden van de Ned. Chr. Bond „Uni- tas", afdeling Rijssen, de heer J. Nieuwen- huis uit Utrecht (oud-plaatsgenoot) over: On ze loon- en arbeidsvoorwaarden in 1968. Op deze vergadering, waarvoor een uitstekende belangstelling was, was ook de districtbe- stuurder W. van de Eist uit Almelo aanwe zig. Voorzitter H. Nieuwenhuis, sprak in zijn openingswoord zijn blijdschap uit over de goede opkomst van de leden. Uit het jaarver slag van secretaris G. Voortman bleek dat het afgelopen jaar diverse activiteiten waren ontplooid o.a. een kindermiddag in gebouw Jeruel. Door ziekte van de penningmeester J. Dreijer, las de heer J. H. Seppenwoolde het financiële verslag voor waaruit bleek dat de vereniging met een batig saldo het nieu we jaar inging. Tijdens de bestuursverkiezing werden de aftredende heren G. J. Bredenoord, G. Lan- kamp, J. H. Seppenwoolde en G. Voortman herkozen, terwijl de heer D. Markvoort na enkele jaren, door ziekte afwezig te zijn ge weest, aan het bestuur werd toegevoegd. Vervolgens sprak de bondsvoorzitter J. ADVERTENTIE ASSURANTIEKANTOOR telefoon 2269, b.g.g. 2892 ol 05704 257 de hervormde kerk aan de Wierdensestraat. Uitbreiding van deze school op dit terrein is met mogelijk. Bovendien is de beschikbare ruimte niet voldoende. B. en w. stellen de raad voor de gevraagde medewerking te ver lenen. De praktijk heeft uitgewezen dat het beter is om op marktdagen de Bouwstraat gesloten te verklaren in de richting van de Elsener- straat en de Walstraat in de richting Bouw straat. Als de raad hiertoe besluit, betekent dat een omdraaiing van de bestaande situatie, die als volgt is. Nu is de Bouwstraat in de richting Walstraat en de Walstraat in de richting Elsenerstraat gesloten. De gesloten verklaring geldt voor. auto's. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor om over te gaan tot verkoop van de wo ningwetwoning Prins Hendrikstraat 4 aan de heer Z. Scholman. De minister heeft de ge meente bericht gestuurd omtrent de verkoop prijs en de heer Scholman is bereid die prijs te betalen. De kosten van riolering van de Holterstraat- weg van de Banisweg tot de spoorovergang zijn opnieuw geraamd en worden, nu de raad aangeboden ter vaststelling door middel van een begrotingswijziging. De raad deed dit al eerder, maar 't besluit vond geen genade bij Gedeputeerde Staten, omdat geen vaste financieringsmiddelen aan wezig waren. Met een wijziging van de ontwerpverorde ning op de verstrekking van sterke drank komen b. en w. tegemoet aan de wensen van de meerderheid van de raad. Die wijziging verbiedt de verstrekking van sterke drank in speeltuingebouwen. Nieuwenhuis over de loontoestand, die na»* zijn mening wel tot tevredenheid kon stem men, gezien de huidige toestand in de tex tiel. De heer Nieuwenhuis was van mening dat meer medezeggenschap van de werkne mer in het beleid van de directies toe te juichen was. Verheugd was spreker over de vooruitgang in de verhouding tussen beide partijen in de laatste dertig jaar. 55 Het bejaardencentrum ,,De Wellehof" s»l worden uitgebreid met een vleugel aan het het hoofdgebouw en 26 woningen. Dit besloot het bestuur van de Grietje Jan ter Horst stichting de afgelopen week. De medische dienst voor het komende week einde wordt waargenomen door dokter J. Bijleveld, Haarstraat 49, telef. 2603. De veeartsennijkundige dienst wordt waar genomen door dokter J. P. van Nouhuys, dok ter Stokkerstraat 37, telef. 2487. De wijkge- bouwendienst heeft het wijkgebouw aan de Ko ninginneweg. 26 januari Ledenvergadering Rijssense Motor club café Struik, 8 uur. 27 januari Jaarvergadering ERKV café ter Harmsel, 3.30 uur. 30 januari Toneelvereniging ,,De Gong" blij spel ,,Vier mannen en een meisje" Park gebouw, 8 uur. 30 januari Jaarvergadering van de SGP-stu- dievereniging. Spreker D. de Bruin, Onder werp: De zin der geschiedenis. Ook bestuurs verkiezing. Haarschool 7.30 uur. 31 januari Aanvang verkeerscompetitie Rijs sense Motorclub café Koedijk, 8 uur. 2 februari Kruisjasavond Excelsior clubhuis, 8 uur. 3 februari Clubmatch Reo, Parkgebouw, 1 u. 3 februari Concert Wilhelmina met medewer king van de muziekver. Excelsior uit Eiber gen en H.M.V. uit Holten, Parkgebouw, 8 uur. 9 februari, Ledencontactavond, Veilig Verkeer café Struik 8 uur. 13 februari Stem des Volks. Uitvoering met medewerking van de TWente Zangers. Park gebouw 8 uur. 17 februari Holland Schwarzwald wandeltocht Sportclub Rijssen. Clubhuis, 13.30 uur. 23 februari Dropping. Excelsior clubhuis 7.30 uur. 27 februari, Verkeersavond Ned. Ver. van Huisvrouwen, Parkgebouw, 8 uur. 28 februari. Volksuniversiteit, N.V. Philips, draagbare expositie van eerstelingen op het gebied van licht en radio met films. L.T.S. 8 uur. 29 februari, Lezing, kleuterleidsters v.h. Ver bond voor Veilig Verkeer. Gymnastieklokaal aan de Gr. Adolfstr. 7. uur. 4 en 5 maart, Uitvoering VEK, Parkgebouw 7.30 uur. 7 maart, Uitvoering Nederlands Kamerkoor. L.T.S. 8 uur. 15 maart. Kruisjasavond Excelsior, clubhui» 8 uur. 5 april. Twente Zangers met „The Shepherds' Parkgebouw, 8 uur. Opgaven voor deze rubriek kunnen gesohi». den op het gemeentehuis, afdeling Algems- ne Zaken, kamer 7, boven, vóór maandag uur.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 1