AANTAL ZITPLAATSEN: 450 Tribune van Excelsior wordt in april door emeester geopend De Mors neemt deel aan zwemwedstrijd oed ziet u wel! Herman Klein even over uit Rouweler Amerika dropt e Dc Mors haar leden bij Stokkum Rijssen Vooruit bouwt nieuwe kleedkamers Kabelmontage schaduwspel als Sportclub uit de Rijssen T.Y.B.P IVOROL Riessen vuur zo n zestig ze uw n tig jour terugge Purol bou«|| Bronchileffem a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a Esperanto-steno Kosten helft van wat geraamd was NA ZEVEN JAREN: WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 J*?z_smetteloos zu Burgerlijke stand Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta Ét «Pil» Sneeuw en vorst houden op het ogenblik de werkzaamheden wat op, maar de tribune die supporters van de voetbalvereniging Excelsior op het sportpark De Koerbelt hebben gebouwd zal zo omstreeks april geheel gereed zijn. Burge meester C. B. J. Landweer heefs reeds toegezegd de tribune officieel in gebruik te willen stellen. Excelsior kan dan trots zijn op deze accommodatie met 450 zit plaatsen, trots zijn ook op haar actieve supportersvereniging die met mede werking van vele Rijssense firma's de tribune bekostigd heeft, maar deze ook in vrije uren geheel heeft opgebouwd. Heeds nu is te zien hoe fraai de tribune zal zijn als de laatste hand er binnenkort aan ge legd zal zijn. Het bouwwerk heeft in totaal f. 25.000,- gekost, een meevaller uiteindelijk nog, want aanvankelijk had men de bouwkos- sten op een bedrag geraamd dat ongeveer dubbel zo hoog ligt. Het bestuur van de supportersvereniging heeft lange tijd gehoopt dat op een of andere wijze in de bouwkosten tegemoetgekomen zou worden, hetzij door de sporttoto, hetzij door een gulle bui bij Provinciale Staten. Aanvra gen in deze richting werden echter afgewezen wegens geldtekort. Slechts voor actieve sport beoefening (bouw van kleedkamers en bijvoor beeld scheidsrechterhokjes) wordt geld gege- ADVERTENTIE Hoestdrank in tabletvorm 95cf Zaterdagavond neemt de Mors deel aan de winterzwemcompetitie van de kring TwentheIJsselstreek die dit keer gehouden wordt in het overdekte zwembad te Deven ter. In verband met de lange duur van het programma is het aantal deelnemers dat per verenig'per nummer mag starten teruggebracht tot drie. Normaal mochten per vereniging- zes deelnr ^ers per nummer starten. Deze week ontving het bestuur van de Mors echter bericht dat ook de zwemnum- mers voor jongens en meisjes beneden 12 jaar van het programma zijn geschrapt. Dit geldt ev-eneens voor de 100 meter vrije slag voor jongens en meisjes beneden 14 jaar. Deze nummers worden nu naar een later tijdstip verschoven. De dames en heren ne men deel aan de 100 meter vrije slag en 100 meter schoolslag. Deze nummers wor den eveneens gezwommen door de jongens en meisjes beneden 16 jaar. De jongens en meisjes beneden 14 jaar zwemmen de 50 meter rugslag. Tenslotte worden de estafet tes, 10 x 50 vrije slag verzwommen, voor *owel dames als heren. ven, zo was het antwoord maar een tribune valt onder passieve sportbeoefening zodat te gemoetkomingen achterwege blijven. De 25000 gulden zijn dan ook op tafel gekomen dank zij de inspanningen van de supportersvereniging zelf, die bijna 250 leden telt. Voor de financiering van buitenaf is boven dien waarschijnlijk ook een beletsel geweest dat het sportpark De Koerbelt door de ge meente is aangelegd, terwijl het uitsluitend verhuurd wordt aan verenigingen die zaterdag hun sport beoefenen. Veel leden hebben geen enkele zaterdagmor gen verstek laten gaan gedurende de tijd dat gebouwd werd. Het barre*winterweer van nu maakt dat tijdelijk even een pauze in die ac tiviteiten is ontstaan. De leiding van de werk zaamheden berustte bij de heer Gerritsen, ter wijl de heer J. Ligtenberg gedurende enige tijd als plaatsvervanger optrad. Ondertussen bezint het bestuur van de ver eniging er zich al op hoe de tribunes op pas sende wijze ingebruik genomen dienen te wor den. De gedachten gaan in ieder geval al uit naar een speciale voetbalwedstrijd, bijvoor beeld van twee ploegen uit het betaalde voet bal of van een Rijssens elftal tegen een sterke tegenstander. Tal van personen en firma's moet de ver eniging erkentelijk zijn voor hun medewerking bij de bouw van de tribune. Zo hebben de bouwers steeds volop kunnen beschikken over de constructiewerkplaats van de fa Van Schoo- ten Smeijers en Voortman NV zorgde voor de stenen en de firma Pierik zorgde voor overige benodigde materialen als cement, kalk en zand. Het schildersbedrijf Leussink en het elektrici teitsbedrijf Dijkink hebben voorts ertoe bijge dragen dat het met de bouwkosten is meege vallen. Alles aan de tribune is tegen inkoops prijs geleverd. De firma Nijenhuis verzorgde het steigerwerk, terwijl de heer Dommerholt, technisch tekenaar, voor de bouwtekening zorgde. Voor de bloeiende vereniging Excelsior (op het ogenblik telt ze zeven senioren- en vijftien juniorenelftallen) en de al even bloeiende aan hang zal de naderende dag dat men overdekt en windvrij, genoeglijk vanaf de tribune de voetbalwedstrijden kan gadeslaan, een belang rijke mijlpaal zijn. Ondanks de slechte weersomstandigheden bestond vrijdagavond bijzonder veel belang stelling voor de door de jeugdcommissie van de zwem- en poloclub georganiseerde dropping. Meer dan veertig leden stapten 's avonds om zeven uur in een gesloten vrachtauto en werden vervolgens gebracht naar de buurt schap Stokkum bij Markelo. Getracht moest worden zo spoedig moge lijk zich te melden bij camping ,,Boszicht" te Goor, waar een appel en een ei dienden te worden ingeleverd. Allen slaagden hierin en meldden zich bin nen de vereiste tijdslimiet. In de camping werd na afloop door het bestuur van de Mors een consumptie aangeboden terwijl daarna gezamenlijk een snertmaaltijd werd gehouden. Winnaar werd de groep Egbert Klein Horsman. Op de tweede plaats eindigde de groep Gradus van de Noort. Drie werd de groep Henk ten Cate. Besloten werd, om voor de jeugd van de Mors beneden 13 jaar binnenkort een puz- zeltocht te organiseren. Na een verblijf van ruim T jaar In de Verenigde Staten, brengt Herman Klein Rou weler momenteel n 3-weekse vakantie in Nederland door. Hij is vergezeld van zijn vrouw en maand-oude dochtertje Ivonne. Herman is erg enthousiast over zijn ver blijf in de 250 miljoen inwoners tellende V S. Aanvankelijk heeft hij het er vrij moei lijk gehad. 16 november 1960 arriveerde lij in New York, juist in de periode, dat Ken nedy aan de macht kwam. Door een oud- Rijssenaar, Johan Paauwe, kwam hij in Terre Haut aan het werk. Deze was n.l. baas in een slopers- en verwerkingsbedrijf. Het was echter ruig werk, aldus pionier Herman, die aanvankelijk de schop moest hanteren om in het dagelijkse onderhoud te kunnen voorzien. Na een half jaar echter vertrok hij naar Ohio, waar hij in een z.g. machineshop als onderhoudsmonteur werk vond. wat meer in zijn branche lag. Na eni ge tijd echter vertrok de nu 38-jarige Klein Rouweler naar New York-city. Hij vond werk in een groot bedrijf, waar uitsluitend bakkerij-machines gereviseerd werden. Deze 10 miljoen grote stad lag Herman niet en hij zag daarom uit naar een andere werk kring. Hij vond die in Kendallville (India na) in een snoep-annex-melkfabriek en wel in de onderhoudsdienst voor speciale projec ten. Toen op een goede dag zijn oude baas uit Ohio in Highland bij St. Louis een nieuw fabriek uit de grond stampte, voelde Her man Klein Rouweler er wel voor mee te gaan. Hij kreeg hier een goede baan als bedrijfsleider, manager in een koekjesfa briek. Het is een volautomatische bakkerij, waar hoofdzakelijk met drukknopbediening gewerkt wordt. Naast het toezicht over de monteurs heeft hij ook nog de supervisie over de geprodu ceerde produkten. Twee grote trailers met diverse soorten koekjes verlaten iedere dag de fabriek. Sinds juni is hij hier trouwens pas werkzaam. Highland is een plaats van maar 6000 inwoners, maar heeft qua opper- v'ak dezelfde grootte als Rijssen. Ieder woonhuis heeft n.l. een veel grotere entou rage. Hier heeft Herman het echt naar zijn zin. Hij zou niet weer ter-g naar Holland willen. Zijn vrouw mist vooral de familie kring en kan daarom niet hetzelfde enthou siasme opbrengen. ADVERTENTIE de huid zuiver Reeds lange tijd was er bij Rijssen Vooruit behoefte aan betere accommoda tie en uitbreiding van kleedkamers en tribune. De lang gekoesterde wens van het aloude „Arrevee" zal eindelijk in ver vulling gaan. Het bestuur van Rijssens oudste voetbalvereniging ontving van de provincie bericht dat het kon reken en op een schenking van f 15.000,voor de verbouwing van de kleedkamers die zich onder de tribune bevinden. Behalve vier nieuwe kleedkamers zal eveneens een scheidsrechterhokje worden ge bouwd. Voorts zullen de nodige douche s en toiletten worden ingericht. medio maart zal met de werkzaamhe- De tribune zal worden gebouwd naar een ontwerp van de heer J. ter Haar. architect te Rijssen. Dit laat zien dat aan de voorkant de tribune van twaalf ramen zal worden voorzien, terwijl er voorts een andere entree zal komen. De ingangen naar de kleedkamers zullen aan de zijkanten der tribune worden aangebracht. De oude ingang is aan de voorkant in het midden aangebracht. De oude tribune die meer dan 40 jaar oud is, zal door een en ander uiteraard een uitbreiding ondergaan. Omstreeks den een aanvang worden gemaakt. Getracht zal worden om nog voor de aanvang van het nieuwe voetbalseizoen de nieuwe accommodatie officieel in ge bruik te nemen. De verbouwing zal waarschijnlijk f 40.000,gaan kosten en voor een groot deel worden uitgevoerd met eigen krachten. Na de verbouwing zal de totale op pervlakte van de kleedgelegenheden ongeveer 165 m2 beslaan. De tribune wordt ongeveer 10 meter breder. Sinds drie jaar zijn ze getrouwd. Met Adi Paauwe, die in Terre Haut^ een flinke kap perszaak heeft (Adri is in 1953 reeds met zijn uit Wierden afkomstige echtgenote T Beking naar de V.S. geëmigreerd) is nog regelmatig contact. Twee en een half uur hard ,,jaagen" zegt Herman, die dan eens dialect en dan eens Nederlands spreekt. De afstand is n.l. 250 k.m. Voor Amerikaans.' begrip-pen-met erg groot? Onze foto toont montage-arbei ders op een hoogspanningsmast in de buurt van de bekende bad plaats Baden-Baden, bezig met het spannen van de kabels voor de wat de overbrengingscapaci teit betreft thans sterkste stroomleiding van Europa. On geveer drie jaar geleden werd met de bouw van de 250 km lan ge hoogspanningsleiding tussen Laufenburg aan de Boven-Rijn en Karlsruhe begonnen, die deel uitmaakt van 'n groot Europees net en later naar het Noorden zal worden uitgebreid. Deze eer ste fase was eind 1967 bedrijfs klaar. Ongeveer 560.000 gulden bedragen de kosten voor een ki lometer leiding met vier stroom kringen (380.000 Volt). Geboren: Annemieke Karin, dv B de Ruiter en W Hogenkamp, Prinsenstraat 12, 2 jan.; Derk, zv J H Plas en W Strokap, Bouwstraat 6, 7 jan.; Willemina Alexandra, dv G D Har- bers en G ten Bolscher, Koksweg 10, 7 jan.; Hendrik Johan, zv H Seppenwoolde en G Har- bers, Nijverdalseweg 27, 7 jan.; Gerhard, zv D J ten Hove en B Kosters, de Bleijdestraat 27, 7 jan.; Gerrit Hendrik, zv J Nijsink en J Smit, Walstraat 27, 6 jan.; Berend Jan, zv H 29 dec. 1967 te Almelo; Aaltje, dv W Werkman ter Haar en G J Nijland, Holtentorensweg 13, en J A Bosch, Walstraat 33, 31 dec. 1967 te De venter. Ondertrouwd: Johannes Gerhardus Maria Kole, 23 jaar, Borne, Zenderen, Grote Baven- kelweg 12b en Gerharda Antonia Maria Hodcs, 22 jaar, Rijssen, Elsenerstraat 31, 4 jan.; Jo han ten Hove, 24 jaar, Rijssen, Zuiderstraat 84 en Johanna Hendrika Lohuis, 23 jaar, Wierden, ZZuna, Molendijk 1, 5 jan.; Eric Hendriks, 23 jaar, Bussum, Koekoeklaan 33 en Gerritdina Langenhof, 23 jaar, Rijssen, Enterstraat 160, 5 jan. Getrouwd: Johan Gerhardus Keuzink, 20 jr. en Frederika Maria Kamans, 17 jaar, Rijssen, Graaf Ottostraat 79, 5 jan. Overleden: Berendina Wilms, 80 jaar. ev H Schreurs, Esstraat 84, 28 dec. 1967 te Almelo; Gradus Averesch, 75 jaar, ev D. Seppenwool de, Watermoleöfc:4^> te Alqjxelo.. In kringen van Sportclub Rijssen doen geruchten de ronde dat zowel Sportclub Rijssen als Eversberg (Nijverdal) zich uit de Twentse Voetbalbond willen te rugtrekken om zich daarna aan te slui ten bij de Zwolse Voetbalbond. Zowel Sportclub als Eversberg staan een klas se van standaardteams voor en zien bij de afdeling Zwolle meer mogelijkheden. Beide verenigingen zullen binnenkort ADVERTENTIE samen vergaderen om te trachten, des noods met medewerking van nog andere clubs, hun plannen te verwezenlijken. Een systeem van Esperanto steno grafie is uitgewerkt. De makers, Heinrich Matzinger en Johannes Sturzenegger, hebben hun manier uiteengezet in een leerboek, dat on langs in Zürich is verschenen, Uni- versala Esperanto Stenografia (une- steno). Het unesleno-systeem kent twee vormen, ..korresponda skribo" en ,rapida skribo"; het is een adap tatie van het Solze-Schrey steno systeem en het schijnt betrekkelijk gemakkelijk te leren te zijn, ook ge makkelijk terug te lezen. Plet 294 pa gina's tellende boek verschijnt onder auspiciën van de Universele Espe- .rantQ. Associatie en het Instituut Ziezo de feesdaage hew wier achter de rugge, en meteen zïewt' nieje joar wier bin'n e'stapt. Het kon dit keer wa luk'n, dree zuen- daage achter mekoar met de Kasdaage, en dan nog oole jaarsdag en niejjoar. 't Kwam dit keer aans neet mooi oet, det oolejoars- dag net op zuendag wes. Vuural met 't ooge op tuefelkens oawnd 'hooln. De oonze kuijern der a van um't non meer op n'zeundag middag te hoaln, dan ham ze der ook neet zo'n drökte met, meer doar wes ik stael steeg'n. Ik zegge: „Doar koomp niks van in, wiej hoalt 'soaw'ns, (ft aanders geen nin, wiej hooit de oole gebroek'n gewoon an, en niks gin nïeje kemosies." De jonge leu dee at biej oons in zint etrouwd, moslem ees nog wa teeg'n, meer toen de vrou we het met miej eens weshebt zee der zik op 't lessen ook biej doale leg. Jonge wat wes det n'fees vuur oons vröoger, toene wiej klaen wem. Tuefelkesoawnd. Ees dikke gèt'n, hetzij det min moo voarkens rib- kes har met wos of stokvis, dan at det op wesscheet'n met kroed papierkes of met nen knalfiks. en dan keerske spring. Iej maakn dan Ti' heupke zaand in de kók'ne met ne keer- se der in, en doar spruung ij dan oawer hen un de buurt'n. Doar tusken duur kruenk iej ieder bool volop sukela, zoda'j op t lessen zo zat wam as te ióo. Doarbiej zo me as nen kaarnhoond, en at n' heel'n dag in de waer harre wes. Det is non allemoale vuurbiej. In- plaase van kroadpapierks of met nknalfiks scheet'n, gooid ze non met bom'n, en keerske spring'n in de kók ne mag neet meer, umdat ter dan keersenvet in de mat'n kuump. Als veraanderd, alleene det sukela dreenkn, der hoole wiej, ieder joar nog an. Min moo deed vrooger in n' ètnspot en dan van nen li- tér of tiene melk. Doar dee ze dan sukelaas- kueks in, en dan n'zetje loatn kok'n. Jonge det wes zo leakker. vuural atter dan zon dik vel op kwam. 't Vaalt neet met um de leste joarn an dee sukelaoskueks te kom'n. Vroo ger haaln ze min moo aalt van Oabram ach ter de Kroone. Van 't joar har oonze Jenne der nog een poar kreeg'n, zo dette wiej, en vuural ikke, nog eens, der dugtif van hebt druunk'n. 'k Harre n'bes knien e'slacht van 'n poond of veerteene, nen n'knaap woer ak t heele joar achter an harre goan. 't Wes nen ram, as 't ne meurre har e'wes dan har ik ne neet e'slachet, want dan wes't jamfner e'wes. Hee smaak'n bes. det kan'k neet aans zeg'n. Wiej ham ie ders een reelijk stukke in de linker voes. De vrouwe har nog e'zorgt vuur n'poar poond wos, en n'lekker stuk'n beeste vlaejs, zodat 't bes vuur mekoar wes. Wiej hebt um dan ook duch tig e'raakt, allemoalle, en doar is waejnig varè oawer e'bleew'n. Oonderwiel at de vrowleu an 't ofwasken warn, heb ik miej met ne laekkere segoare, den 'k nog bewoard har van sunter Klaos, biej n'kachel e'zat um n'betje te bekom'n, en um ew'n de kraante te laezen. Ik kreeg' toen noadet ik 'n Almeloosken aet har. 't Riessen- der kraentjen in de haane, en doar leus ik n'stukke in van nen verslaggever den at op bezuek harre wes, biej nen ool'n Riessender. k'Dachen biej miej zelf, wat jammer det dit stukke neet in 'f Riessens is e'schreew'n, dan kwam 't vuelle better tot zin rech. Vuural, ai dan denket det Dieks het an den keerl vas te en zeker wa in 't Riessens hef verteeld. A '.Meer ew'n good ter umme, k'heb ter smake lijk um e'lachet, toen Dieks verteeln oawer de grap'n dee hee har oet 'e'haald met zinne muege. Jonge joa, aj dee oole dinge van vroo ger nog ees wier laest, en noa prakkezeerd, dan zeg iej beej oew zelf: ,,Het wes toch wa nen mooi'n tied toen aw joonk wam". Natuur lijk doar bleef tien ook wa wat te wuensken oawer, met wat ding, meer toch, het was aan ders as non. De leu stuun'n dichter biej me koar, ze ham wat vuur mekoar oawer. Aj in nood zat'n, of as ter hulpe neudig wes, dan hoow'n iej meer nen kik te geew'n, of iej kreeg'n hulpe a west ook biej nach of ontied. 't Wes biej geboorte of dood, de buurwiewe en keerls stuun kloar um te helpen. Zee det wes allemoale mooi, meer doar stuen teeg'n oawer, detter ook wat in dee tied, smaags bitterre oarmood har'n. Vuural wer- rewiewe dee achter wam e'bleewn met n'stuk of wat klaene wichter, en nog gin vediens ham. Dee harn't niks te breed, en ook degen- nige den at met 't hennig loontje mon'n roond kom'n, det ze vedeen'n in n' stoom op of ti chel woark. Dan koj wa beg riep' n det ginnen vetpot wes. Non wi-ilt ze smangs als neet jet'nmeer toen wam wat wiewe 's moarns bliej, at ze de wichter met n'poar snie brood met nen kooln eerpel der op, noa de schoole kon'n steurn. Vuur. nen gueln of dree, wosseln de keerls toen in stoom, of stuen ze van 's moarns vroo tot 's oawns laate, in de leemkoele. En dan mos noa dee tied nog ge- buurn op 't laand, of in 't venne um wat scharn te stek'n of um n'betje tórf te grew'n, zodet ze 's wè-enters wat te braan'n ham. 'n Stukke groond har iedereene vur 't ver- bow'n van eerpel of n'betje rogge. Heurn t um zelf nin dan harre wa wat e'huurd van n'een 'n of aander den at wat oawer har in 'n Es, en aans wa van n' keer van nOstrof in de Kaempe, of in nKrakeel, woer at non den niej'n koarkhof is. Den at iets better kon doon, har nen kies, n' kalf of at ew'n kon, nhènnig beestje op nstal vuur n' beje melk. Veschaej'n messen ook n' poar big'n. n' Een 'n wor dan, at ze oet wam vekoch, en n' aander zelf e'heuln um te slachen. Joa det slachen in 't noajoar wes vuur oons wichter, ook n' heel fees. Ik weet nog bes dew 's moarns a vroo oet berre wam. Wiej mos sen dan helpen um n'fenuuspot an te stokken vuur heet water, n' Slachter har det neudig um n' big'n schoone te krab'n. Um n'uur of zeuw'ne kwam dan Stroat'n Nolle, of smangs n' Bruiln, dee det deen'n big'n slachen. Het deer wor oet 't schot e'haald. kreeg n' poar töwne an de peutte, en dan truuk'n poar man um van de beene. Meteen atte lae, dan leut Nolle der zik op val'n, en stuck ne in de strot- te. Het blood spuit'n der dan of en wor op e' vang in de pannekookspanne. Doar wor dan later met rog'n meal en klaene stuks spek, bood kooke van e'maakt. As jongs stuun iej dan vuuran, want n'ieder wol genne de klap- bloaze hem'n. Den leut iej dreug'n, en dan la ter deej der met voetbaln. Nen voetbal zoat Nog ne foto van de Békke met de gruente koare van slikkebats. De fami lie steet wa vuur de duure, en Troos- bats miln op de stroate. de meeste jngs rechtevoort hebt, doar dachen iej toen neet an. Det wes alleene wat vuur dee van de vilaa's of dee van ndokter of netoa- ris. At n' big'n schoone wes, dan worre op de led der hóng, met nen schoeterd der umme hen zodat ter ginnen hoond of katte an kon vert'n. Dan kwam de fleske op de toafel en kreeg de gennige den at e' hulpen har n' poar borrels Het zelfde gebuurn 's oawns wier at n' big'n. wor of e' how'n, en in t kuuw wor e' maakt um in te zooltn. Natuurlijk steune wiej wier met n' neuze vuuran at dit gebuurn, want wiej ivussen vuur- oet dew 't muuske kreeg'n. Det wes n' stuk'n vlaejs det net n' vorm her vanen moes. At wolle zo veer wes at 't muus ke vuur tj' droad kwam, dan peipne n' poor keer. en dan zeare: Jongs doar hek et wa, wee mut hem'n Dike", dit tot min moo. ,,Gef meer hier, zea min moo dan, en deed 't met een i nde panne vuur oons, meesfieds met nog n' poar aandere stuks vlaejs. Wat smaak'n oew det aalt laekker, want twes 't eerste waj van n' big 'n kreeg'n. Nen eum van min va kwam aalt met snien, vuur de wos. Dan wor- der een laak'n op de vloere leg. en doar gong hee on de hoaj'n veute op stoan met n'mie zoomp, um 't met te snien. Dit wol bes, en iej kreeg'n de wos mooi grof. Um 't geslachte zo asse toen zean'n, an de kaante te maak'n, kwam dan mees oew grop moo, of atter dan neet meer wes, ne aandere oole vrouwe, um det te doon. Van als worder dan ê'maakt. Leawerwos, boodkooke van dee roon'n et nen voetbal, balkenbriej, en neet te. veget'n won en heeufd keeze. Jongs was tres det allemoa le leakker. Noa nen lang'n tied, kreeg mid dags wier vas spek en vlaejs op de toafel, en s oawns wat i nde panne. Vuur 't heele wi-in- ter haj wier wat tot veer in 't zommer too. Ook inossen wiej aalt hutsptjes roond breng'n. In de eeste plaase noa de neuste fa milie en dan nog noa deze of geene den at nee al te breed har. Want een ieder har wa ne kunnighaejd, den at zelf neet slachen, umdet ter neet anzat. Op dee meneere kreeg'n zukke leu, ook eens wat ekstraas vuur n 'board. Nu muuj neet maen'n, det dit nen enkel'n dee, nee zo west biej noa algemeen. De leu kon'n wat missen en hdrn wat vuur mekoar oawer. Det breng'n van n' hutspot je noa de nueste familie, wes ge woonweg ne ruilderieje, want as zee zelf sla chen n'poar wekke later. Dan kreeg gewoon n'hutspótje wil, en dan worder veural op too zeene dette neet slachter wes, dan wat aj zelf ham e'brach. Nen enkele slachen ook wa ne koo meer dè't wam oetzuundering. Biej oone in thoes hèw't nooit zoveer kón'n breng'n. Min moo wes a bliej atte in 't. noajoar nen big'n in 't kuuw'n har, en later wat an n' zooider har hang, en min va neet mi-inder. Tookn wekke veerder. Getjan

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 5