VEEL WATEROVERLAST Rustige Regge veranderde woest stromende rivier in Comb. Ter Harmsel-Vos beste kleine chinchilla ij gen gepensioneerden gratis zitje op tribune? G. J. Dannenberg kreeg de titel van koningschutter Dampo VOORTMAN N.V. Predikbeurten NOORDERKERK BEROEPT Ds. C. HAR1NCK Hervormde kerk brengt beroep uit op twee predikanten Leclen vergadering Excelsior Kleindierfokkers-siiccessen Maquette gereed van nieuwe kerk schietvereniging Tubantia Politie scheidde vechtersbazen in de bus van O.A.D. Veertig jaar in dienst bij Ter Horst Handera en ruw?Dii Lippen R OJL Vrijdag 19 januari 1968 51ste jaargang - no, 3 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt 1.75 per kwartaal voor postabonnees 2.35 per kwartaal. Administratie en Redactie: Enterstraat 10 Telefoon 2303 (05480) Giro 1036135 Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 12 cent per mm Bij contract korting fiSttSfl Weilanden slaan blank ZIEKENHUISKOSTENVERZEKERING WAT WAS 't GLAD rap Op slotshow in Den Haag AGENDA VEEMARKT MEDISCHE DIENST Na tien weken van oefening BURGERLIJKE STAND VOOR ADVERTENTIE ALLES ONBEPERKT ASSURANTIEKANTOOR Tel. 2269 b.g.g. 2892 of 05704-257 De snelle dooi van zondag, veroorzaakte een grote wateroverlast rond onze woonplaats. De normaal rustig stromende Regge, veranderde maandagmorgen plotseling in een woest stromende rivier, die het water met grote snelheid stroomafwaarts dreef. In korte tijd steeg het water zo snel, dat de walkant werd overspoeld, zodat de weilanden spoedig veranderden in kleine meertjes, waar boven de paaltjes van de omheining wat vreemd aandeden. Niettemin gaf de overstroming, met de oude pelmolen op de achtergrond een schilderachtige aanblik, waarnaar tientallen plaatsbewoners stonden te kijken. Een voordeel heeft het overtollige water wel. Door de wilde stroom wordt veel vuil meege voerd, zodat de stank van het vieze water van de Regge, de komende weken wel minder zal zijn. Doar was non zuendag wat van an, Wat wür 't in een keer glad, tej konn met good fesoen neet loopm, Want iej zatn zoo op 't gat. 't Was leawngevoarlek op de weg, De stroatn warn speegelglad, x *t Verkeer mos met dee gladdeghaejd Nen zet worn stop ezat. Nee iej hoown neet vuur oew'plezeer De stroate op te goan, De leu dee zik neet hebt ewoangnd Dee hebt heel klook edoan. Want aj de butte neet woln brekng, Dee kaans dee leup 'iej wal, 'Dan bleef iej achter 'n kachel zitn, De ole leu vuural. Toch hebt er nog wier heel wat leu Een oongelukke had, Dee dachen: och 't 4a alt nog wal met, liet is nog neet zoo glad. Z'harn klook edoan wonear ze binri De puste warn ebleewn, t Is woar, iej kuent oe better mear Neet op glad ies begeewn. J. Rozendom Rijssen. Bij de Ned. herv. gemeente is beroepen in de vacature van ds. J. van 't Ende, drs. A. Noordegraaf van Oldebroek. In de vacature van'ds. J. Vos werd 'n be roep uitgebracht op ds. Vlijm van Krimpen aan de IJssel. H.K.H. Prinses Margriet viert vandaag haar verjaardag. Op de Nationale slotshow 1967-1968, george- niseerd door de Kon. Ned. Vereen. „Avicultu- ra'% in de Houtrust hallen in Den Haag, waar meer dan 4000 dieren waren ingezonden, be haalde een zestal leden van de Rijssense pluimvee en konijnen fokkers vereniging. ,,De Eendracht" fraaie resultaten met hun inzen dingen. Met de tentoonstelling wordt ieder jaar het tentoonstellingsseizoen gesloten zodat hier enkel dieren worden geëxposeerd die reeds op tal van shows diverse prijzen hebben be haald. Ook talrijke bonden en clubs hadden op deze tentoonstelling hun clubshovv onder gebracht. De prijzen en predikaten van de Rijssense fokkers met hun dieren waren: G. Pijffers met Maleier rood haan jong 3 GG, idem tarwe kleurig hen jong 3 Z.G. Combina tie Tijhof-Nijzink met zilver tebught kriel hen jong G. Jac ten Hover met Pommerse Krop- per witrock duif oud 1 G.G. idem zwart bont doffer oud 1 Z.G, idem blauw bont doffer oud 1 Z.Z.G,, idem geelzilverbont duif oud 1 Z.G. H. Scheppink met Brünner Kroppers roodrock duif oud 2 Z.Z.G, idem geelrock duif jong 1 Z.Z.G. en ereprijs. Combinatie H. Preuter met Tex. zwart ram jong 1 Z.Z.G. en ereprijs idem blauw ram jong 1 Z.Z.G. en ereprijs, idem wit ram jong Z.G. Combinatie ter Harm sel-Vos met Klein Chinchilla zwart ram jong 1 ZZG en 6 ereprijzen tevens beste klein Chin chilla, idem voedster jong 4 Z.Z.G, idem voed ster jong G.G. Naast de prijzen behaalden deze fokkers nog tal van extra Avicultura prijzen. Ook de oud voorzitter en ere-lid van de Rijs sense Vereniging, de heer P. J. Holtkamp, die nu in Mierlo-Hout woont was succes vol op deze show, want met zijn Franse Hangoren en Groot Chinchilla behaalde hij 3 keer 1 Z.G. en 1 keer Z.Z.G. en tevens 4 ere prijzen. to- 20 januari Beatclub-scrible met medewerking van de Pouwelfool. Parochiehuis, 7.30 uur. 20 januari; Unitas Jaarvergadering, Jerul, 3 uur. 22 januari; Ledenvergadering Ned. Chr. Bond voor Overheidspersoneel. Jeruel, 8 uur. 23 januari; Lezing Veilig Verkeer voor Chr. Vrouwenbond. Jeruel, 8 uur. 27 januari; Jaarvergadering E.R.K.V. Café ter Harmsel, 3.30 uur. 30 januari; Toneelvereniging ,,De Gong" Blij spel: ,,Vier mannen en een meisje", Park gebouw, 8 uur. 80 januari; Jaarvergadering van de S.G.P.- studievereniging. Spreker D. de Bruin. On derwerp: ,.De zon der geschiedenis". Ook bestuursverkiezing. Haarschool, 7.30 uur. 2 februari; Kruisjasavond, Excelsior-Clubhuis 8 uuY. 3 februari; Concert Wilhelmina met medewer king van de muziekver. Excelsior uit Eiber gen en H.M.V. uit Holten, Parkgebouw 8 u. 9 februari; Ledencontactavond Veilig Ver keer. 13 februari: Stem des Volks. Uitvoering met medewerking van de Twente Zangers, Park gebouw 8 uur. 17 februari; Hollands Schwarzwald wandeltocht Sportclub Rijssen, Clubhuis 13.30 uur. 23 februari; Dropping, Excelsior;Clubhuis, 7.30 uur. 28 februari; Volksuniversiteit, N.V. Philips,' draagbare expositie van eerstelingen op ?t gebied van licht en radio, met films. L.T.S. 8 uur. 7 maart; Uitvoering Nederlands kamerkoor L.T.S. 8 uur. 15 maart; Kruisjasavond, Excelsior-Clubhuis 8 uur. 5 april; Twente Zangers met ,,the Shep herds", Parkgebouw, 8 uur. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, kamer 7, boven, voor maandag 5 uur. Aangevoerd: Runderen 7, Varkens 358 taal 365. Prijzen: 5 melk- en kalfkoeien van f 950.- tot f 1200.- per stuk; 2 graskalveren van f 450.- tot f 600.- per stuk; 4 drachtige zeugen van f 300.- tot f 350.- per stuk; 354 biggen van f 62.- tot f 72.- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel rustig, prijzen staande. Zeugen: Handel kalm, prijzen iets hoger. Biggen: Handel traag, prijzen staande. De medische dienst voor het komende week einde wordt waargenomen door dokter L. Kunst, Wierdensestraat 77C telef. 2204. De vee- artsennijkundige dienst wordt waargenomen door dokter J. Siebelink, Rijssensestraat 48A telef. 05496-1298. Donderdagavond zullen de leden van de hervormde kerk de maquette kunnen bezich tigen (in het gebouw Jeruel) van het te bou wen kerkgebouw in het uitbreidingsplan-Zuid. De maquette is ontworpen door architect H. Jorissen, die in eerste instantie een ont werp maakte dat te luxueus van opzet was. Tijdens de bezichtiging zullen aan de wand diverse tekeningen worden gehangen, zodat de leden een goed overzicht hebben van de nieuwe kerk. -Vrijdagavond hield de Rijssense voetbalver eniging Excelsior haar halfjaarlijkse ledenver gadering in de kantine op het sportpark ,,De Koerbelt." In zijn openings en welkomstwoord was voorzitter Smeijers bijzonder tevreden over de goede opkomst. Ongeveer 60 leden waren aanwezig en hadden het koude weer getrot seerd. Ook sprak hij zijn waardering uit over de behaalde resultaten door de diverse Rood witte elftallen. Uw sportieve houding (dit tot de spelers) NED. HERV. GEMEENTE. Grote Kerk: 9.00 u en 10.45 u ds. W. van Tuyl. 15.00 u ds. J. Vos Afscheid). Westerkerk: 9.30 u ds. Ph. Stoutjesdijk van Hellendoorn. 15.00 uur geen dienst. Eltheto 10.00 u ds. J. de Lange. Eisen: 10.00 u ds. J. Vos. GER. GEM. NOORDERKERK: 9.30 u, 15.00 u. en 19.00 u. leesdienst. GEREF. KERK BOOMKAMP: 9.30 u ds. S. G. Bloem van Goor. 15.00 u ds. H. Brink man. GER. GEM. IN NED. ESKERK: 9.30 u, 14.30 u. en 18.30 u leesdienst. 26 januari 1968: 14 uur, huwelijksbevestiging. 19.30 uur, ds. F. Malan van Veenendaal. OUD GER. GEM. BEVERVOORDE: 9.30 u en 18.30 u. Leesdienst. OUD GER. GEM. BEVERVOORDE: 9.30 u. en 19.00 u. ds. H: A. Vosman, 14.30 u lees dienst. OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK. 9.30 u, 15.00 u. u, ds. 19.00 u ds. J. W. Slager. NED. PROTESTANTENBOND: 10.45 u ds. P. J. Th. Tammes van Almelo. WOENSDAG 24 JAN. 1967: Grote Kerk: 19.30 u. ds.. Noordegraaf van Ol debroek. Noorderkerk: 19.30 u ds. H. Mouw. Oranjekerk 19.30 u ds. Slager. Bevervoorde 19.30 u ds. Vosman. Eskerk: 19.30 u leesdienst. In de biljartzaal van het Parkgebouw, reikte voorzitter G. Roeterdink de prijzen uit aan de winnaars. Inliet midden G. J. Dannenberg schutter skoning) die de wisselbeker ontvangt van de heer Roeterdink. Links op de foto de penningmees ter G. J. Dangremond en rechts van de winnaar M. A. Kienhuis. D Tien weken lang, hebben de leden van de schietvereniging Tubantia elkaar be streden, om uit te maken wie zich uit eindelijk als winnaar van het eerste ge deelte van het winterseizoen kon noe men. Maandagavond werden in de bil jartzaal van het Parkgebouw de prijs winnaars bekend. Als beste schutter kwam G. J. Dannenberg van de Nijver- dalseweg uit de bus met 612 punten, tweede werd M. A. Kienhuis die met 606 punten uitstekend Volgde. De derde prijs was voor G. J. Dangre mond, de penningmeester van de schietvereni ging, terwijl de vierde prijs naar de voorzit ter G. Roeterdink ging. De vijfde prijs werd toegekend aan D. Nijkamp, De 6e, 7e en 8e prijs gingen respectievelijk naar B. J. Koe dijk, T. Arends en J. Brinks. De schietvereniging Tubantia floreert uit stekend. Het aantal leden loopt nog steeds op. Maandagavond werd de heer H. J. Beunk als 50ste lid ingeschreven. Elke maandagavond komen de leden bij el kaar in de kelder onder het Parkgebouw, waar met de vuurbuks (kaliber 22) wordt geoefend op de schijf. De afstand is 12 meter en de schutters liggen in geknielde houding. Het dof- is voor Excelsior een verheuc verschijn sel, wat wij zeer waarderen. De kantine-commissie kon een optimistisch geluid laten horen. De resultaten hadden alle verwachtingen overtroffen. In de vacature ontstaan door het bedanken, om gezondheidsredenen, van de heer J. Zand- voort als bestuurslid, werd gekozen de heer J. W. Baan, terwijl de heer J. Brandriet werd benoemd als terreinknecht. Bij de rondvraag zag de heer W. Maneschijn graag, dat de gepensioneerden gratis een zit plaats zouden krijgen bij de wedstrijden in de nieuwe tirbune. Daar het bestuur hierover geen beslissing kon nemen omdat dit de suppor tersvereniging aangaat, deed zij de toezegging dit voorstel bij genoemde vereniging inte die nen. Tijdens een ledenvergadering van de geref. gemeente Noorderkerk, werd zaterdagavond een beroep uitgebracht op ds. C. Harinck van Utrecht. Deze predikant stond samen met ds. W. C. Lamain, (die reeds eerder predikant was in de ger. gem. in onze woonplaats) op tweetal. Ds. Harinck werd met grote meerder heid van stemmen gekozen. Voor de leden van de geref. gemeente zou het bijzonder verheu gend zijn, dat de beroepen predikant naar Rijssen komt, temeer daar straks de nog in aanbouw zijnde Zuiderkerk in gebruik wordt genomen, zodat een tweede predikant van har te welkom is. Tijdens de ledenvergadering werd een collecte gehouden voor de kerken bouw, die ruim f 300.- opbracht. In de Zuider kerk werden tot organisten benoemd de he ren G. Sanderman en J. Opschoor. In de va cature van de heer Sanderman, die tweede or ganist was in de Noorderkerk, werd de heer G. Pluimers benoemd. ADVERTENTIE De politie heeft maandagavond een einde gemaakt aan een flinke vechtpartij in de bur van de O.A.D. tua e,i - -vil klt-t ivtlu^ull Uib Almelo en Westerhaar. De ruzie ontstond na een heftige woordenwisseling, waarbij over en weer minder fraaie woorden werden ge bruikt. Totdat de woordenwisseling uitbarstte in een handgemeen. De chauffeur van de bus zag zich genood zaakt de hulp in te roepen van de politie, die de vechtenden scheidde. Nadat proces verbaal was opgemaakt werden de heren successievelijk naar huis gezonden. Wat de oorzaak van de ruzie is geweest is tot he den onbekend. ADVERTENTIE gawfc. BIJ VERKOUDHEDEN Dinsdag herdachten mej. A. Harmsen en de heer B. J. Ligtenberg het feit dat zij veertig jaar in dienst waren bij de N.V. Ter Horst. Mej. Harmsen als werkneemster m de kalanderij en de heer Ligtenberg als hulp in de timmerkamer. De heer A. H. ter Horst sprak in het diiectiekantoor beiden toe en overhandigde hen als waardering een enveloppe met in houd, met het draagspeldje van 40 jaar trouwe dienst. Burgemeester C. B. J. Land weer speldde vervolgens de heer Ligtenberg de bronzen eremedaille op, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau Mevr. Ligten berg werden bloemen geoffreerd. De wachtmeester eerste klasse C. T. ter Hoeven van de rijkspolitie in onze woonplaats is overgeplaatst naar het korps van de rijks politie te Holten. fe knallen van de buks dreunt dan door de kelder, vermengd met zowel verbaasde, als teleurgestelde uitroepen. Fel is de concurrentie onder de leden, die elkaar op de preciese nauwkeurigheid testen. Desondanks heerst er een voortreffelijke stemming onder de leden, die bijna elke maan dagavond aanwezig zijn. Bovendien kan een lid maar drie keer afwezig zijn, wil hij nog kans maken op een prijsje, zo luiden de re gels van de vereniging. Vanzelfsprekend stimuleert dit de leden om zoveel mogelijk aanwezig te zijn. Voorzitter G. Roeterdink sprak er maandagavond zijn vreugde over uit, dat de schietvereniging zo wel in het ledental als in kwaliteit vooruit gang boekt. Wel meende hij dat de vereniging zich nog niet kan meten met andere verenigingen, maar dit zal met een paar jaar kunnen worden be reikt, mits men zich voox* de honderd procent inzet. Vervolgens reikte hij de prijzen uit, waarbij G. J. Dannenberg een fraaie wissel beker kreeg overhandigd, die hij echter pas eigendom kan noemen, als hij drie keer achter elkaar winnaar wordt, of vijf keer in totaal. Ook de andere prijswinnaars werden van een attentie voorzien, waarna de leden nog geruime tijd bij elkaar bleven keuvelen, straat 64, 9 jan. te Almelo. GEBOREN: Alexander, zv. H. Roosink en G. A. Koele Kattenhaarsweg 41, 9 jan.; Rosalinde, dv P. van -'er Deure en H. Abbine Koksweg 5, 12 jan.; Arend Jan. zv. J. Vortman en G. H. Averesch Walstraat 6a, 14 jan.; Hanna Albertha, dv. A. ter Haar en G. Heu- ten, Ligtenbergerdijk 26, 14 jan.; Janneken, dv. H. J. Spenkelink en E. van Pij- keren, Molendijk 64, 8 jan. te Almelo.; Martin, zv. J. Waanders en J. Eshuis, Johan- nes Vermeerstraat 11, 9 jan. te Almelo.; Gerrit Jan, zv. J. Bakker en W. Billems, Ko ninginneweg 28, 11 jan. te Almelo. ONDERTROUWD Jan Baan, 24 jaar, Rijssen, Welleweg 14 en Janna Ligtenberg, 20 jr. Rijssen, Haarstraat 68a, 11 jan.; Marinus Hermannes Burger, 23 jaar, Hellen doorn, Daarle, Dalvoordeweg 8 en Wilhel mina Klumpers, 23 jaar, Rijssen, Telgendijlt 2, 12 jan. OVERLEDEN: Gerrigje Wetering, 73 jr, ev. D. J. Eouwen- dal, Oosterhofweg 36, 7 jan. te Almelo; Albert Schippers. 73 jr,„ev. J. Olthuis, Karei Doormanstraat 40, 7 jan. te Almelo.; P»rrit Jan Harbers, 70 jr. wv. W. Bruins, Es-

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 1