Show-voetbal deed de das om Excelsior bijna GOEDE KWALITEIT OP KEURING KALVEROPFOKCLUB 3400 mannen - 1 vrouw m Indeling zaterdagvoetbal onderaf deli ng VEERTIG JAAR Van 5-0 naar 5-3 Predikbeurten Wêmm Sportclub en Den Ham speelden gelijk Met Sp.club Rijssen gaat het goed B.D.V. organiseerde bloemententoonstelling Op avontuur uit FILMNIEUWS Weekblad voor Rijssen Programma Excelsior NOTTER mm Programma Sportclub Vrijdag en zaterdag de fdm: Samar liet duivelseiland geleden schreel het Vrijdag 10 september 1965 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 Friese vechtlust Offensief Workum slaat terug Een half uur voor het einde van de eerste competitiewedstrijd tussen Excelsior en het naar de tweede klasse gepromoveerde Friese YVorkum, zat Excelsior naar het scheen, op rozen. Een comfortabele 5—0 voorsprong hadden de Rtjssenaren in zestig minuten opgebouwd en de toeschouwers, die in grote getale waren opgekomen naar het nieuwe sportcomplex „De Koerbelt", gingen er al echt voor zitten. De roodbaadjes, ditmaal in blauwe shirts gestoken, waren in dit stadium van de wed- strud immers oppermachtig en hadden alleen al door het hoge tempo de Friezen naar adem laten happen. Even goed doordrukken en zou een score met dubbele cufers niet binnen het bereik der landskampioenen liggen? Inderdaad zag het daar naar uit. Een déba- cle voor de Friezen stond voor de deur. Ech ter, dan zouden de Rijssenaren met „beide benen" op de grond moeten blijven staan en het initiatief aanzichzelf moeten houden De Excelsioren konden echter blijkbaar geen inspiratie meer vinden om nieuwe aanvalsac- ties op te bouwen. Zij bliezen stoom af en schakelden terug naar een beduidend lager tempo. Gevaarlijk hoefde dit nog niet te zijn, ware het niet, dat Excelsior plotseling begon te showen. Tenslotte resulteer de dit in een benauwend slot van de wedstrijd waarop wij straks in ons verslag nog terug komen. Excelsior en Workum begonnen van meet- af een pittig spelletje, over en weer terrein verkennend. Reeds in de eerste minuut, toen Jan Wold op links door Harbers goed werd ge lanceerd, moest het houtwerk via doelman Ge- née het leer keren. De bezoekers raakten door deze ouverture geensins onder de indruk. In tegendeel, met een grote dosis élan, werd ten aanval getrokken. Tsjalsma en Wiersma combineerden goed, waardoor Boersma in de 10e minuut kon doorbreken. Zijn harde schot ging rakelings over. De basis bleef in evenwicht eh beide ploe gen deden niets voor elkaar onder. De vecht lust van de Workummers was iets groter en kennelijk zou dit ook het wapen worden waar mee de Friezen zouden trachten tot succes te komen. Na een kwartier spelen verzette Excelsior de bakens. De halfspelers Harbers en D Nijland gingen het middenveld beheersen en bezorgden Excelsior een overwicht. Ijverig en bekwaam zette Harbers de vleu gelspelers aan het werk en toen J. Wold het leer hoog voor doel trok, maakte Leussink met een goede schijnbeweging de eerste goal. Het spel ging soepel verder. Kappert en Van Von del, welke laatste kennelijk nog steeds naar zijn vorm zoekt, geven goede passes af. Deze druk werd Workum toch te machtig en in de 20ste minuut was het door Leussink weer raak. Kort voor deze tweede voltreffer werd mid- voor H. Wold een juweel van een kans gebo den. Het leer belandde echter hoog in de vangnetten achter he' doel. Even kwamen de Friezen nog terug en waar bij niet ongevaarlijk. Enkele snelle doorbra ken, weliswaar van iedere franje gespeend, hielden er de angst bij Excelsior goed in. Beunk moest resoluut ingrijpen, doch kon niet verhinderen dat Boersma een harde ko gel losliet die via het houtwerk het veld in ketste om daarna handig door Leyendekker onschadelijk gemaakt te worden. Nog voor het verstrijken van de eerste helft deponeerde Leussink voor de derde maal het leer achter doelman Genée. Na de doelwisseling begon Excelsior direct weer een overrompelend offensief, waarop Workum het antwoord schuldig moest blij ven. Het tempo was te hoog voor de Friezen en de snelle acties der Rijssenaren zaaiden paniek in hun defensie. Spoedig bracht Harm Wold met twee doelpunten de stand op 5-0. Zouden de toeschouwers nu getuige wor den van een schuttersfestijn? De omstandig- De volgende wedstrijden zijn voor zater dag vastgesteld. Excelsior 2 is vrij. Excelsior 3 gaat naar Enter en speelt tegen Enter Voor uit 2. Het vierde elftal brengt een bezoek aan DES 3 (Nijverdal), terwijl Excelsior 5 Sportclub Lemele I, de nieuwe zaterdagclub ontvangt. De A-junioren spelen hun eerste wedstrijd in de nieuwe omgeving in Losser tegen Los ser A. Excelsior b speelt thuis en krijgt bezoek van Holten A. Het C-elftal gaat naar Almelo en ontmoet daar La Première C. Excel sior D ontmoet in Haarle, Haarler Boys C. De E, F en G-junioren hebben een thuiswed strijd tegen respectievelijk La Première D, SSVN C en SVVN D. De pupillen van Excel sior komen nog niet binnen de lijnen. heden waren er wel naar. Edoch zoals in di aanhef reeds werd gerapporteerd, de nieuwe bewoners van de'Koerbelt lieten de teugels vieren en gingen het rustig aan doen, zich overgevend aan show en (later) aan het afge ven van slechte passes. Het begon in alle li nies te rammelen. Plots was de vaart eruit Evenwel niet bij de bezoekers. De Friezen die toch al dapper doorvochten, verzamelden al hun moed en gaven blijk- van een goede 'wedstrijdmentaliteit. Visser priemde de bal uitstekend in het de fensiegebied van Excelsior en met een hard schot passeerd" Wiersma de te laat reage rende Leijendekker. De meer dan verdiende eer was voor Wor kum in ieder geval gered, doch zij zou nog meer krijgen dan deze kruimel. Vijf minuten later strafte Tjalsma een fout af en 10 minuten voor het eindsignaal van de matig leidende arbiter Faber knalde rechtsbuiten De Jong het leer langs de Excelsior-goalie. Het was voor velen een raadsel hoe het mo gelijk was dat een ploeg als Excelsior zo kon terugvallen. Zaterdag a.s. staat voor Excelsior een uit wedstrijd op het programma. De Rijssenaren brengen een bezoek aan het Groninger Oran je Nassau. Hoe zal deze wedstrijd uitvallen'' De Groningers zijn veel mans en hebben in technisch opzicht een uitstekende ploeg. Excelsior zal deze zware uitwedstrijd toch eer. voor hun bevredigende uitslag kunnen ge ven. Gewoon voetballen roodbaadjes en dan zit het er in. De tactische fout van vorige week zal een vergissing zijn geweest en kan zondei dat er onheil uit voort gekomen is hersteld worden. Dezer dagen kregen Westduitsland's mrgers op de vrouwenbeurs „Du und Deine Welt" in Hamburg iets te zien van het vreemde beroep van de 29- jarige lasster Inge Dreifke. Voor de ogen van de bezoekers smolt zij met haar lasapparaat tonnenzware stalen platen aan elkaar, die voor een vracht schip bestemd waren. De andere delen van het schip wor den op dit moment op de Hamburgse werf Blohm Voss samengebouwd. waar de lasster sinds 6 jaar haar be roep uitoefent. Zij is één van de 39 vrouwen, die op deze werf onder 3400 mannen met het gereedschap in de hand direct bij de bouw van het schip betrokken zijn. Naar aanleiding van uitlatingen van sceptische bezoeksters van de exposi tie, die een dergelijke gelijkgerechtig- heid van vrouwen te vermoeiend von den, verklaarde mevrouw Dreifke: „Het omgaan met een lasapparaat is niet moeilijker dan het hanteren van potten en pannen." Koken behoeft zij na haar werktijd gelukkig niet, want thuis zorgt oma overdag voor haar 8 jarige dochtertje, en 's avonds voor het hele gezin. In het sportpark speelden Sportclub Rijs- sen I en Den Ham I een vriendschappelijke wedstrijd die in een 3-3 gelijkspel eindigde. Het vertoonde spel was van dien aard dat er zowel bij Sportclub als bij Den Ham nog wel het één en ander aan de elftallen zal moeten worden bijgeschaafd, wil men in de competitie Zaterdag a.s. begint voor de TVB de com petitie weer. De clubs zijn als volgt ingedeeld. Afd. Twente zaterdag. Ie Klasse: Voorwaarts 2, Excelsior 2, DOS 2, DES 2, Sparta 2, Sp. club Denekamp 1, 2 en ON 2, Daarlerveen 1, Vesos 1, Sport- lust 1,. 2e Klasse B: Sparta 4, Juliana 3, ON 3, SVZW 3, Enter Vooruit 2, Excelsior 3, Sport club Rijssen 1, ASV 2, SVVN 2, Hulz. Boys 2. 3e Klasse: E: Vesos 3, Sportclub Lemele 2, DES 3, DES 5, Enter Vooruit 4, Excelsior 4, Sportclub Rijssen 2, Sp. club Rijssen 4, SVVN 3, SVVN 5. 3e Klasse F: Hulzense Boys 3, DES 4, DES 6, Enter Vooruit 3, Excelsior 5. Sportclub Lemele 1, Vesos 2, SVVN 4, Enter Vooruit 5 Vesos 4. JUNIOREN: Hoofdklasse: Losser A Sparta A, Tubanters A, BWO A, Heracles A, GFC A, Almelo A, NEO A, Vogido A, Excelsior A. Groep I Kl. J.: GFC B, Hector A, Tw«Rte A, Enter A, Enter Vooruit A, Excelsior B, Holten A, Holten B, RKSV A, RV A, Sp. cl. Rijssen A. Groep II Kl. j.: Almelo D, Almelo E, Hera cles B, La Première C, Luctor B, ON B, PH C, Rietvogels C, SVZW B, Wierden B, RV B. Groep II Kl. N: DES D, Haarler Boys C, Hulz. Boys B. Nijverdal B, SDOL A, SOS A, SVVN B, De Zweef C, Enter Vooruit B, Ex celsior D, RKSV B, Enter B. Groep II Kl. K.: Almelo F, Almelo G, He racles C, La Première D, Luctor C, PH D, PH E,' VABO A. Excelsior E, Omhoog B, RV C, Bornerbroek B. Groep III Kl. N: De Zweef D, DES E, Haarler Boys D, Nijverdal C, SVVN C, Excel sior F, Hulzense Boys C, SDOL B, SOS B, Sp. cl. Lemele B. Groep III Kl. O: De Zweef E, DES F, Haarl. Boys E, Nijverdal D, SVVN D, Excel sior G, Vesos B, Enter C, Holten C, Enter Vooruit C. Pupillen Klasse M: DES G, Haarler Boys F, Hulz. Boys D, Nijverdal E, SOS C, Vesos C, de Zweef F, Excelsior H, Enter D. RV D, SVVN E. goede resultaten zien. Met uitzondering van en kele goede momenten was het samenspel zeer slordig en de afwerking der aanvallen liet nogal eens te wensen over. De eerste aanvallen waren voor Sportclub doch het duurde tot de 15e minuut eer mid denvoor J. Rutterkamp uit een uitstekende pass van linksbuiten Heuten de score opende. Harbers probeerde het houtwerk op zijn deug delijkheid, gevolgd door een kogel van Schelle- vis die naast ging. De bezoekers (vorig seizoen gedegradeerd) werden hierna sterker wat in de 35e minuut resulteerde in een doelpunt van de Hammer- aanvalsleider (1-1). Dezelfde speler zorgde nog voor de rust voor een tweede treffer, nadat hij doelman Deijk omspeeld had. De tweede helft was een getrouwe copy van vóór de pauze. Na twee minuten zorgde Rut terkamp voor 2-2, wéér uit een voorzet van Heuten. In de 28ste minuut werd het zelfs 3-2 door Rutterkamp, die met dit doelpunt de hat trick op zijn naam bracht. Eer tien minuten verstreken waren was het de Hammer-midden- voor die eveneens de hattrick verrichtte en de eindstand bepaalde op 3-3. Deze uitslag gaf de verhouding uitstekend weer. Rest ons te vermelden dat de leiding bij arbiter Stege- man in vertrouwde handen was. De pogingen de voetbalvereniging „Sportclub Rijssen" uit de moeilijkheden te helpen verlopen niet zonder succes. Mede dank zij de activiteiten die dokter Oosthoek Jr. heeft ondernomen en mede dank zij de goede wil van verschillende (zeer) actieve leden komt er (nieuw) leven in de brouwerij. Had Sportclub Rijssen tot voor kort slechts J Uitgaande van PJGO en CJBTB en de CTB organiseerde de kalveropfokclub „Notter en Omstreken" weer de jaarlijkse kalveren keu ring op een terrein van de heer W. Boode aan de Klokkendijk te Notter. Als keurmeesters waren gevraagd de heren M. Hemmink uit Al melo, Joh. Maassen van de Brink, Wierden en J. H. Dubbelink, Delden. Als adviseur was aanwezig de heer H. ten Hove Rijssen en als arbiter trad op de heer S. Jac. Valk Wier- den. Er werd gekeurd op exterieur, produktie afstamming, toilet en voorgeleiden. De aanvoer was dit jaar minder dan bij vorige keuringen, doch de kwaliteit was vol gens de keurmeesters goed te noemen. De voornaamste uitslagen waren als volgt. Zwartbont Hollands-Veeslag: Rubriek I: Kalveren geboren van 1 oktober 1964 tot en met 30 november 1964. 1 A Corrie 38, vader Adema 441, deelnemer Jan Holsappel. 1 B Dina 27, vader Knilles Willem, Wim Beunk. 2 A Corrie 35, vader Ade ma 558, Jan Holsappel. Beste rubriek. Rubriek II: Kalveren geboren tussen 1 de cember 1964 tot en met 3 januari 1965. I A, Klaske 20, vader Adema 441, Wim Brem- mer. 1 B Anna QV vader Adema 441, Willy Nijenhuis, 1 C Romkje 29, vader Adema 441, Rinus Bremmer. 1 D Klaske 21, vader Triolum Willem Adema deelnemers Rinus Bremmer 2A Setske 54, vader Netto 93, Mevrouw J. G. Ooms-Bartels. 2 B Gretha 12, vader Nimda, Wim Beunk, Knappe rubriek met beste kopgroep. Rubriek III: Kalveren geboren van 1 fe bruari tot en met 31 maart 1965. 1 A Anna Q W vader Adema 441, Willy Nijen huis, 1B Bles 37, vader Adema 441, D. F. Boo de. 1 C Leentje 11, vader Knilles Willem, dezelfde. 2B Roosje 13, vader Adema 443, Wim Bremmer. 2 A Kroontje 13, vader Ade ma 469 J. Pasman, gewone rubriek. Het hoogst aantal punten behaalde Klaske 20 van Wim Bremmer, welke ook het beste exterieur, halfwas. Voor toilet en voorleiden was Roosje 13 van dezelfde deelnemer de bes te. M.R. IJ-veeslag. Rubriek I: Kalveren geboren van 15 novem ber tot en met 31 december 1964. IA Greta 46, vader Bout, H. Landeweerd. 1 B Riek 22, vader Doel, B. G. H. Klein Douwel 2 A Doortje 123, vader Bout, E. Rensink. Goe de rubriek. Rubriek II: Kalveren van 1 januari tot en met 31 januari 1965 IA Greta 47, vader Ro land H. Landeweerd. 1 B Claartje 16 vader Karolus J. Roelofs, Beste klasse. Rubriek III: Kalveren geboren van 1 februari 1965 tot en met 15 maart 1965. IA Riek 23, vader Bout, B. G. H. Klein Douwel. 2 A Jan na 12, vader Karolus J. Roelofs. Gewone Klasse: Klaartje 16 van J. Roelofs, behaalde het hoogst aantal punten en was te vens de beste voor toilet en voorleiding. Het beste exterieur half was Greta 47 van H. Lan deweerd. De afdeling Notter-Zuna-Rijssen van de „Boe rendochters vereniging" organiseerde voor haar leden weer de jaarlijkse tentoonstelling van bloemen (van de in het voorjaar uitge geven stekjes), in het gebouw „Irene" te Not ter. Naast deze opgekweekte bloemen konden ook boeketten en bloemstukjes worden in ge zonden. Dat het initiatief van het bestuur wel op prijs wordt gesteld bleek ook dit jaar weer. Een record aantal inzendingen waren te be wonderen, waarvan talrijke bloemstukjes ge tuigden van veel smaak van de dames. De ju ry bestaande uit de heren Van de Westeringh en De Vries uit Wierden werden voor de moei lijke keus geplaatst om de winnende dames aan te wijzen. De voornaamste bekroningen waren: Geraniums: le prijs mej. M. Nijzink, 2e prijs mevr. A. Lohuis-Assink, 3e prijs mej. H. ter Keurs. Begonias: 1. Mevr. H. Ooms-Bartels. Dahlia's: (groot) 1. Mevrouw A. Lohuis- As- sink, 2. Dezelfde, 3. mevrouw B. Mensink-Be- verdam. 4. mevrouw D. Woudenberg- ter Keurs 5. mevrouw Wevers-Veneman. 6. mevrouw S. ter Brake-Kieftenbelt. Dahlia's (klein): 1. mevrouw A. Lohuis-As sink, 2. mej. M. Nijzink. Bloemstukken: 1. mevrouw A. Lohuis-Assink 2. dezelfde, 3. mevrouw S. Pijffers-ter Brake, 4. Mevrouw A. Lohuis-Assink, 5. mevrouw S. Pijffers-ter Brake. Boeketten vrije keuze: 1. mevrouw D. Wou denberg-ter Keurs. 2. mei Jo Stegeman, 3. me vrouw D. Woudenberg-ter Keurs, 4. mevrouw H. Ooms-Bartels, 5. mevrouw A. Schouten ten Have. Drijfschalen: 1. mevrouw W. Boode-Baan, 2. mevrouw S. Piiffers-ter Brake, 3. me vrouw H. Ooms-Bartels. In een gezellige bijeenkomst reikte de presi dente der afdeling mevr. J. Ooms-Kool met een kort woord de prijzen uit. Ook bracht zij dank aan de beide jury-leden voor hun belange- Aan de woning van de heer Woudenberg aan de Klokkendijk te Notter vervoegden zich zondagavond omstreeks 8 uur een drietal jon gelui in de leeftijd van 12 tot 15 jaar, met de vraag waar zij de dichtstbijzijnde politie post konden opbellen. Daar de heer Wouden berg zelf telefoon heeft mochten zij hiervan wel gebruik maken. Het bleek dat hij te doen had met enige jongens die 's middags ontsnapt waren uit de Rekkense Inrichting en die onderweg een bromfiets hadden gestolen waarmee ze hadden rondgetoerd. Toen het donker begon te worden kregen zij echter spijt van hun avontuur en wilden liefst zo spoedig mogelijk weer terug. Door de Wierdense politie werden zij (met de gestólennbrommer) per auto afgehaald. enkele leden, die aan de voetbaltoto deelnamen, door de ondernomen activiteiten is het aantal toto-leden bij de Sportclub Rijssen opgelopen tot 200. Het 2Ó0ste toto-lid dat zich aanmeldde was de heer J. Niks in de Jan ter Horststraat, die door de toto-commissie onder leiding van dok ter Oosthoek werd verrast met een prachtige fruitmand. Het aantal junioren dat voor enkele weken Slechts 8 bedroeg is gestegen tot 16 en het aantal werkende leden steeg van 30 tot 55. Deze eerste resultaten van het nieuwe Sport club zijn hoopgevend en men hoopt, dat deze verbeteringen nog kunnen worden opgevoerd, zodat Sportclub binnen niet al te lange tijd de moeilijkheden te boven zal zijn. Zaterdag begint voor de T.V.B. het rad der competitie weer te draaien. Voor het eer ste elftal van Sportclub Rijssen betekent dit een uitwedstrijd naar Wierden. Sportclub moet het opnemen tegen SVZW 3 en moet in staat geacht worden beide puntjes mee naar huis te nemen. De opstelling is als volgt: Doel: Deijk, Achter: Reterink en Willems. Midden: Ruiterkamp, M. Rutterkamp en Muller. Voor: Ter Harmsel, Schellevis, J. Rutterkamp Har bers en Heuten. Sportclub Rijssen 2 gaat op bezoek bij SVVN 3 te Nijverdal. Sportclub 3 ontvangt Enter Vooruit 5 op het Sportpark. De vierde editie gaat naar Lemele om het op te nemen te gen de pas opgerichte Sportclub Lemele, ter wijl Sportclub A. een bezoek afsteekt bij GFC b te Goor, loze medewerking, waarbij zij een klein ca deautje aanbood. De avond werd verder ge vuld met het vertonen van talrijke prachtige dia's. De afdeling Notter-Zuna-Rijssen van de BDV kan terugzien op een geslaagde bloementen toonstelling die zeker volgend jaar voor her haling vatbaar is. In 1870 waren de Philippijnen al driehonderd jaar lang een Spaanse kolonie; opstandige in woners werden verbannen naar het straf-eiland Samar. Ook de dokter-avonturier. John David Saunders, die in een duel een jaloerse echt genoot heeft neergeschoten, gaat voor vijf jaar daarheen. Aan boord van de schoener, die hem naar Samar zal brengen, ontmoet hij de vurige, charmante Ana, onwettig kind van een hoog Spaans ambtenaar en een eenvoudige boe renvrouw. Ook zij is naar Samar verbannen, omdat zij tegenover de Spaanse autoriteiten haar afkomst niet onder stoelen of banken steekt. Het bannelingentransport wordt geleid door Kapitein De Guzman, die de opdracht heeft een inspectietocht op Samar te maken en rap port uit te brengen over de toestanden aldaar Het botst onmiddellijk tussen Saunders en Ana aan de ene kant en De Guzman aan de an dere kant, wat zó hoog loopt, dat beide partij en elkaar hartgrondig haten. RINGRI.TDERIJ Tot besluit van de feestelijkheden had Zater dagmiddag een ringrijderij met chaisen plaats. Niet minder dan 28 paren dongen hierin me de, waarvan velen hun best hadden gedaan hun wagentjes met heide en bloemen een feeste lijk aanzien te geven. Voor de mooiste versie ring en 't aardigst geheel luidde de uitspraak der jury als volgt: le prijs A. Schouten en freule. Ada Coenen; 2e prijs J. M. E. Bosch en Ali van den Burg; 3e prijs J. Veneklaas en H. Veneklaas- Mijerman. De uitslag van de ringrijderij was, dat de le prijs ten deel viel aan Joh. Stegeman en echtgenote; 2e prijs J. Dam Wichers en Jan na Beunk; 3e prijs Jan Lohuis en Dina Lohuis; 4e prijs J. Veneklaas en Echtgenoote; 5e prijs J. Struik en H. W. Broekhuis. We zijn hiermede aan 't eind gekomen van ons verslag van de Rijssense Land- en Tuinbouw tentoonstelling. We danken het Hoofd-Comité en de talrijke commissieleden voor het vele werk, dat zij be langeloos op uitstekende wijze hebben verricht, in 't bizonder de heeren L. Iwema, vice-voor- zitter en H. de Jong, die de ziel van de heele onderneming waren en verder onze muziekver- eeniging „Wilhelmina", die alle feestelijkhe den met muziek opluisterde. NED. HERV. GEMEENTE GROTE KERK 9.30 uur Ds. W. van Tuyl (Bed. H.A.) 19.00 uur Ds. W. van Tuyl (Dankz.) WESTERKERK 9.30 uur Ds. J. Vos (Bed. H.A.) 15.00 uur Ds. J. Vos (Dankz. H.A. en bed. H.D.j GER. GEM. NOORDERKERK 9.30 uur, 15.00 uur en 19.00 uur leesdienst GER. GEM. IN NED. ESKERK (BEVERVOORDE) 11.00 uur en 16.45 uur Ds. Aangeenbrug GEREF. KERK BOOMKAMP 9.30 uur en 19.00 uur Ds Brinkman OUD GER. GEM. BEVERVOORDE 9.00 uur en 19.00 uur Ds. Vosman 14.30 uur leesdienst OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK 9.30 uur, 15.00 uur en 19.00 uur Ds, J. W, Slager

Weekblad voor Rijssen | 1965 | | pagina 5