Excelsior start nieuwe met 13 elftallen competitie Sportclub Rijssen in moeilijkheden VEERTIG JAAR Tocht door Twente levert veel bezienswaardigheden Kleedkamers en kantine nog niet klaar Twentse jeugd dwong Excelsior gelijkspel af Predikbeurten Start in Hengelo of Enschede .De Eendracht naar Utrecht Schuitemaker werd voetbalkampioen Dokter Oosthoek jr. neemt leiding op zich Intrede ds. J. Slager Weekblad voor Rijssen Sclieidsrechters gaan voetballen Wedstrijdrooster 2e kl. D zaterdagvoetbal Jubilea bij Ter Horst Us Abe naar Rijssen geleden schreef het Vrijdag 13 augustus 1965 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 NED. HERV. GEMEENTE GROTE KERK In verband met de grote aanwinst van le den (het ledental bedraagt momenteel 394), heeft het bestuur van Excelsior besloten om aan de a.s. competitie met 13 elftallen deel te nemen, n.l. 5 senioren elftallen 7 junioren elf tallen en 1 pupillen elftal. Als voorbereiding voor de competitie wel ke voor het eerste elftal op 4 september start met een uitwedstrijd tegen de nieuwe twee de klasser Workum zullen enige oefenwedstrij den worden gespeeld. Zo zal men zaterdag a.s. deelnemen aan het nederlaag-toernooi uitge schreven door B.C.S.V. (Borne). Zaterdag 21 augustus speelt men in Denekamp een jubi leum wedstrijd tegen de oostelijke eerste klas se D.O.S.'19 ter gelegenheid van de ingebruik neming van de nieuwe terreinen en kleedka mers van sportclub Denekamp, terwijl op za terdag 28 augustus het hoofdterrein op het nieuwe sportpark aan de Arend Baanstraat in gebruik zal worden genomen met een wed strijd tegen het Hellendoornse S.O.S. waar in als gastspeler Abe Lenstra zal meespelen. De nieuwe kleedkamers zijn tegen die tijd nog niet klaar, maar tijdelijk zal men dan ge bruik maken van de kleedkamers van sport club Rijssen. Aan de kantine welke door Ex- Ter afsluiting van de Bedrijfsvoetbalcom petitie, die dit seizoen succesvol is verlopen, wordt maandagavond een voetbalwedstrijd ge speeld, die zeker in de belangstelling van de „bedrijfsvoetballers" zal staan. De Rijssense scheidsrechters, die door hun medewerking de competitie mogelijk maakten gaan nu zelf voetballen en wel tegen het elf tal van Van Schooten. De wedstrijd zal worden geleid door 3 deel nemers aan de competitie (scheidsrechter en 2 grensrechters. In deze wedstrijd zal kunnen blijken voor wat de scheidsrechters betreft „dat fluiten wat anders is dan voetballen" en voor wat de spelers betreft dat „voetballen wat anders is dan fluiten". Hoe dan ook, het belooft een interessante wed strijd te worden. De wedstrijd vangt aan om half zeven op het RV terrein. Na afloop van de wedstrijd wordt een filmpje over de competitie vertoond in café Struik, waar ook de prijsuitreiking zal plaats vin den. En hiermede valt dan het doek over een voetbalevenement, dat vele voetballers en toe schouwers een aangename vrijetijdsbesteding heeft gebracht. De zaterdag competitie begint op 4 sep tember, met voor Excelsior een thuiswedstrijd tegen het pas gepromoveerde Workum. Het wedstrijdschema ziet er tot 20 nov. als volgt uit. 2e klas D (4) 4 september: Blauw Wit '34 - Voorwaarts; Harkem. Boys - Be Quick '28; Genemuiden - Go Ahead; Excelsior '31-Workum; ONS-VVT 11 september: Be Quick '28 - Blauw Wit '34 Go Ahead - Harkem. Boys; Workum - Genemuiden; Oranje Nassau - Excelsior '31; Voorwaarts - ONS. 18 september: Be Quick '28 - Voorwaarts; Blauw Wit '34 - Go Ahead; Harkem. Boys - Workum; Genemuiden - Oranje Nassau; Excel sior '31 - VVT. 25 september: Go Ahead - Be Quick '28; Workum - Blauw Wit '34; Oranje Nassau - Harkem Boys; WT - Genemuiden; ONS - Excelsior '31. 2 oktober: Go Ahead - Voorwaarts; Be Quick '28 - Workum; Blauw Wit '34 - Or. Nassau; Harkem. Boys - VVT; Genemuiden - ONS. 9 oktober Workum - Go Ahead; Oranje Nassau - Be Quick '28; VVT - Blauw Wit '34; ONS - Harkem. Boys; Voorwaarts - Ex celsior '31. 16 oktober Workum - Voorwaarts; Go Ahead - Oranje Nassau; Be Quick '28 - VVT; Blauw Wit '34 - ONS; Genemuiden - Excelsior '31. 23 oktober: Oranje Nassau - Workum; VVT - Go Ahead; ONS - Be Quick '28; Excel sior '31 - Harkem. Boys; Voorwaarts - Gene muiden. 30 oktoboer: Oranje Nassau - Voorwaarts; Workum - WT; Go Ahead - ONS; Blauw Wit '34 - Excelsior '31; Harkem. Boys - Gene muiden. 13 november: VVT - Oranje Nassau; ONS- Workum; Excelsior '31 - Be Quick '28; Gene muiden - Blauw Wit '34; Harkem. Boys - Voorwaarts. 20 november: Voorwaarts - VVT; Oranje Nassau - ONS; Go- Ahead - Excelsior '31, Be Quick '28 - Genemuiden; Blauw Wit '34 - Harkem. Boys. celsior uit eigen middelen en met medewer king van talrijke leden en supporters wordt gebouwd, wordt hard gewerkt in de vrije uren, zodat het bestuur hoopt dat men deze tege lijk met het klaarkomen van de kleedkamers in gebruik kan nemen. Dinsdagavond hield de Rijssense pluimvee- en konijnenfokkers vereniging „De Eendracht" een ledenvergadering in café Struik, onder leiding van haar voorzitter, de heer A. J. Tij hof. Na zijn openingswoord, besprak deze aller eerst de tafelkeuring van konijnen welke za terdag a.s. zal worden gehouden in de zaal van de heer Koedijk. Er waren ruim 60 nummers ingeschreven, waarvoor talrijke prijzen waren beschikbaar gesteld. De dieren zullen beoordeeld worden door de heren J. Voortman te Rijssen en Plui- mers uit Enter. Besloten werd om weer gezamenlijk per autobus de jongdieren tentoonstelling van, „Ornithophilia" in de jaarbeursgebouwen in Utrecht te bezoeken op zaterdag 25 septem ber. Tot dekking van de te maken kost en voor Op het RKSV-terrein vond de finale plaats im het bedrijfs-voetbalkampioenschap tussen Schuitemaker, kampioen afd. A en Struik, kam pioen afd. B. Het was een zeer spannende wed strijd, waarbij door beide partijen hard voor de overwinning is gevochten. Over het geheel was het spel van Schuitemaker van beter ge halte. Dit betere spel werd voor de rust met een doelpunt van midvoor G. Slagers beloond. Na rust kwam Struik fel opzetten en wan neer de voorhoede beter van de geboden kansen gebruik had gemaakt had het er voor de in groen shirts spelende ploeg van Schuitemaker donker uitgezien. Bij de overi gens vrij ongevaarlijke aanval bracht Wol- terink de stand op 2-0 toen doelman Pfeif fer te ver voor zijn doel stond. Struik speel de toen een verloren strijd, al reduceerde vlak voor afloop Wolters via een penalty de achterstand tot 2-1. In café Struik vond na afloop de prijsuitreiding plaats. De aanvoer der van Schuitemaker ontving uit handen van de heer J. Struik een fraaie beker. de te houden clubtentoonstelling van hoen ders, sierduiven en konijnen zal tijdens de ten toonstelling weer een verloting worden gehou den. Op voorstel van de vergadering zullen naast de te winnen ere prijzen ook predikaat prijzen worden uitgeloofd. De zatcrdagvoetbalvereniging Sportclub Rijs sen is in moeilijkheden geraakt. Twee belang rijke bestuursleden t. w. de heren A. Ditsel en G. Visscher hebben bedankt, de reste rende leden van het bestuur willen koste wat kost de vereniging in stand houden. Oorzaak van de moeilijkheden schijnt te zijn het in gebruik nemen van een terrein van het gemeentelijk sportpark. Ieder verenigingslid is er van overtuigd, dat het terrein in uitstekende staat verkeert en dat er ook, in vergelijking van het oude terrein op de Mors van een grote verbetering sprake is. Maar de veel hogere lasten waarop de ver eniging is gekomen heeft de vreugde over het nieuwe terrein niet alleen getemperd, het vastknopen van de financiële touwtjes bleek 'n moeilijke zaak. ten gevolge waarvan 2 be stuursleden het hoofd in de schoot legden. Daardoor en door de financiële bezwaren, Dr. Oostehoek jr. Sportclub's hoop Een drietal werknemers van Ter Horst en Co NV vierden hun 40-jarig dienst- jubileum, naar aanleiding waarvan zij op het directiekantoor werden ontvangen waar zij werden toegesproken door de heer A. J. ter Horst. De jubilarissen waren de heren J. Oud Aan stoot Stationsdwarsweg 50, W. Gerritsen Kei- zersdijk 8 en J. Rugenbrink wonende te Goor. De heer Ter Horst bracht hen dank voor de wijze waarop zij gedurende zulk een lange reeks van jaren hun werk bij de Kon. Jute Spinnerij en Weverij hadden verricht en bood hen een cadeau onder couvert aan alsmede het ere insigne „40 jaar trouwe dienst". Ter gelegeneheid van de 25ste verjaardag van Enter Vooruit werd zaterdag in Enter een wedstrijd gespeeld tussen Excelsior en een Twents jeugdelftal. Over het geheel was er sprake van een tam me wedstrijd, waarbij het, zoals dit bij vriend schappelijke wedstrijden gebruikelijk is, nogal eens ontbrak aan activiteit en interesse. Aanvankelijk bouwde Excelsior een over wicht op, doch de roodwitte aanvallen leidden niet tot succes. De uitstekende jeugdverdedi- ging wist de zaak steeds tijdig te klaren. Vijf minuten voor de rust moest Leijendek- ker vissen toen Jeurink een verdedigingsfout van de Rijssenaren met een hard schot af strafte. In de tweede helft maakte Wold jr. weldra gelijk. Excelsior bleef nu aan houden en door Kappert en Wold sr. werd het binnen een kwar tier 3-1. Excelsior ging hierop minder zorg vuldig spelen. Met twee doelpunten bracht Jeurink de ba lans weer in evenwicht 3-3. Zaterdag a.s. brengt Excelsior een bezoek aan het Bornse B.C.S.V Deze Bornse club ontmoet de Rijssenaren in het kader van haar nederlaagtournooi. Vorige week zater dag hebben de jongens uit Borne DES een nederlaag toegebracht. Dit houdt dus wel in, dat Excelsior op haar tellen zal moeten passen. Wij menen het op een overwinning voor de roodbaadjes te moeten houden. leek het voortbestaan van de vereniging in groot gevaar te komen. Men besefte, dat er iets gebeuren moest en ook dat er een nieuwe geest bij de leden van Sportclub Rijssen vaardig moest worden. In de sportieve jonge huisarts D. Oosthoek vond men de man, die bevestigend antwoordde op het verzoek voorlopig de leiding van de ver eniging op zich te nemen. Men had vertrouwen in hem, in zijn over wicht, dat hij zonder twijfel op een groot aantal leden heeft, in zijn inzicht en in zijn relaties. De vergadering waarin de moeilijkheden wer- Ds. J. Slager van Stavenisse, die het be roep aannam naar de Oud Ger. Gem. in Ned. (Oranjekerk) hoopt op woensdag 18 augustus a.s. 's avonds om zeven uur, intrede te doen, na vooraf in de middagdienst (half drie) te zijn bevestigd door ds. J. v.d. Poel van Ede. De voetbalvereniging Excelsior gaat haar eer ste wedstrijd op het nieuwe sportterrein „De Koerbelt" spelen op zaterdag 23 augustus. In een vriendschappelijke wedstrijd komen de landskampioenen uit tegen SOS- Hellen- doorn, met Abe Lenstra in hun midden. De oorspronkelijk voor deze datum vastge stelde vriendschappelijke ontmoeting tegen RIOS de amateur landskampioen welke om be paalde reden geen doorgang kon vinden, komt dus te vervallen. Us Abe geroutineerd den besproken stonden dan ook onder leiding van dokter Oosthoek. Ik zal doen wat ik kan om Sportclub uit de impasse te helpen, maar ik kan alleen wat bereiken als ik het vertrouwen krijg van alle leden en vooral ook de steun van de hele club. Het spontane applaus, dat hierop volgde bewees, dat de gehele vereniging de ge vraagde steun spontaan wilde verlenen. Men is van plan te trachten een groot aan tal donateurs te werven en men wil de sport- toto stimuleren. In de elftalcommissie werden gekozen de he ren Lohuis, Rozendom en Wieringa en als nieuw bestuurslid werd benoemd de heer Ten Brinke. Toen dokter Oosthoek de vergadering sloot, gingen de leden met meer hoop op de toe komst van Sportclub Rijssen naar huis. Naar we vernemen hebben enkele café-hou ders besloten, door op Zondag open te blijven, een beslissing uit te lokken omtrent de rechts- 'eldigheid der nieuwe bepaling in de politie verordening, welke de volkomen sluiting van :afé's enz. op Zondag beoogt. Naar dr. v.d. H. te Gavere bij Gent schrijft, reeft zich des Zaterdags vóór den stormramp n Nederland een groot aantal ooievaars uit «et Noorden (uit Nederland) bij Semmerzaeke, Ecke-Nazareth en andere plaatsen in de buurt vertoond. De vraag wordt nu geopperd, of deze die ren een voorgevoel kunnen hebben gehad van de naderende stormen en onweders. Is het vertrek der ooievaars uit plaatsen in Nederland opgemerkt wordt nog gevraagd. We kunnen hierop antwoorden, dat we in den morgen van den dag na den ramp een groote menigte ooievaars hoog in de lucht hoven Rijssen zagen vliegen, zich in cirkel vormige banen met vrij groote snelheid naar het Zuid-Westen voortbewegende. We brach ten dit verschijnsel toen ook in verband met den cycloon van den vorigen avond en vermoed den, dat hun nesten door den wervelstorm wa ren vernield. Nu echter blijkt dat des Zater dags vóór de ramp hetzelfde verschijnsel al in België is waargenomen, ligt het o.i. meer voor de hand dat deze vogels reeds de grote reis naar hunne winterverblijven hebben on dernomen. 9.00 uur en 10.45 uur Ds. A. J. Jorissen van Utrecht 19.00 uur Eerw. heer Verboom van Culemborg WESTERKERK 9.30 uur Eerw. heer Verboom 15.00 uur Ds. A. Kool (Bed. H.D.) GER. GEM. NOORDERKERK 9.30 uur en 19.00 uur Ds. A. Bregman 15.00 uur leesdienst GER. GEM. IN NED. ESKERK BEVERVOORDE) 11.00 uur en 16.45 uur Ds. Aangeenbrug GEREF. KERK BOOMKAMP 9.30 uur en 19.00 uur Ds. Brinkman OUD GEREF. GEM. BEVERVOORDE 9.00 uur en 19.00 uur Ds. H. A. Vosman 14.30 uur leesdienst OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK 9.30 uur en 15 uur leesdienst WOENSDAG 18 AUGUSTUS ORANJEKERK 14.30 uur Ds. J. v. d. Poel (bev. Ds. J. Slager) De Prov. VVV in Overijssel heeft een rou te uitgestippeld door Twente die leidt langs de mooiste plekjes en veel bezienswaardig heden te zien geeft. Gestart in Hengelo is de route 70 km lang start men echter in En schede, dan wordt zij 109 km. Deze route is speciaal uitgestippeld voor automobilisten. Route I. is als volgt: Hengelo Delden Goor Diepenheim Markelo Holten Rijssen Wierden Al melo Hengelo. Van Hengelo gaat men naar Delden, waar de uitgestrekte bossen zijn van het landgoed Twickel welke tot de mooiste van Nederland behoren. Bijzonder fraai is het kasteel Twickel (te bereiken door tegenover hotel „Drost van Twente", dat links van de weg van Hengelo naar Delden ligt, rechtsaf te slaan). De weg van Delden naar Goor voert door een bosrij ke streek. Men wordt geboeid door de ligging van de bruggen over het Twente-Rijnkanaal. In Goor gaat men over dit kanaal naar Die penheim. Achtereenvolgens treft men de vol gende kastelen: links „Weldam", voorts in het dorp Diepenheim links „Het Nijenhuis", even verder door het dorp heen rechts „Diepenheim" en weer links „Het Warmelo" (woonplaats van Prinses Armgard, niet van de weg af te zien) Ook kan men in Diepenheim een aan de weg naar Hengevelde gelegen watermolen bezichtigen. Van Diepenheim gaat men over de Stokkumer es via Markelo (even na dit dorp aan de linkerzijde de Markeloseberg met daarop het Overijssels verzetsmonument) naar Holten. Op de Holterberg is de Canadese begraaf plaats gelegen. Ook is er een natuur-histo- risch museum met fraaie diorama's. Van af de Holterberg heeft men prachtige pano rama's. Men keert weer terug naar Holten en gaat vervolgens naar Rijssen met zijn karakteris tieke stadsbebouwing (boerderijen met de deel deur naar de straat gekeerd) Een bezoek aan „Hollands Schwarzwald", een villapark met veel natuurschoon, en aan het bospad „de Koerbelt" en de oriënteertafel is aan te beve len. De weg voert daarna door Wierden, rich ting Almelo. Even voor Almelo leidt de weg omhoog over de brug van het Almelo-Twen- te-Rijnkanaal, rechts een jachthaven en links een prachtig zwembad „Het Wendelgoor". Na de brug te zijn gepasseerd rijdt men de buitenwijken van Almelo binnen. Rechts ligt een prachtig huis van een fabrikant, „Bel- linckhof" genaamd. Dwars door het centrum van Almelo kan men de weg naar Hengelo bereiken. Voor deze tocht kan Enschede ook als uit gangspunt worden genomen. Men neme dan de volgende aansluitende route: Enschede Buurse (met het Buurzerzand, rijk aan natuur schoon) Haaksbergen Hengelo. Vervol gens houdt men bovenstaande route aan. Van Hengelo kan men dan doorrijden naar Ensche de. De totale route wordt dan 109 km. Bezienswaardigheden op deze route: HENGELO. Waterradmolen „De olde Meule". Buurtschap de Oele. In het molenhuis vakwerk. Sluizen bij de Waarbeek. Ziekenhuis, Boerhaavelaan 65, Raad van Ar beid, Wolter ten Catestraat 59, Koninklijke Weefgoederenfabriek C.T. Stork Co. N.V., Geerdinksweg 187, Raphaël-kerk, Josef Haydn- laan, Nieuwe stadhuis. Oude kunst: Sint Lambertuskerk, Enschede- sestraat. DELDEN. Kasteel Twickel: Twickel wordt bewoond door mevrouw M. baronesse van Heeckeren van Wassenaar gravin van Aldenburg Bentinck. Het is met zijn prachtige omgeving van duizen den hectaren thans eigendom van de „Stich ting Twickel", waardoor het geheel voor de toekomst ongerept behouden zal blijven. Het kasteel dateert uit 1347, het werd in 1551 geheel herbouwd of vernieuwd, is in de loop der eeu wen herhaaldelijk hersteld en uitgebreid. Het is niet te bezichtigen. Wel kan men des zomers op woensdag en zaterdagmiddag het park met de orangerie bezoeken. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de hotels in Delden, bij het VVV-kantoor, Marktstraat 13 en bij de rent meester. Ned. Herv. Kerk (1400-1500), stad Delden; R.K. kerk, stad Delden. Sluiswerken: Wiene. Oude Boerderijen. Varkensrooster op het plein van de Ned. Herv. Kerk. GOOR. Huize Heeckeren, ook geheten huis te Goor, oude havezate uit de 16e eeuw, in 1584 ver brand, herbouwd in 1596, vroeger residentie van de Drosten van Twente, thans ingericht tot klooster en tehuis voor ouden van dagen. In de Bunschotenstraat gezicht op restant bolwerk. In Laarstraat op het oude kerkhof monument Thomas Ainsworth, grondlegger van de Twent se textielindustrie. Ned. Herv. Kerk, waarin prachtige zandste nen grafmonumenten van de Ripperda's; de kerk dateert uit 1604, de toren bestaat uit ver schillende steensoorten. DIEPENHEIM: Huize Diepenheim, dateert van 1648, doch is la ter herhaaldelijk verbouwd en gemoderni seerd. Tot deze bezitting behoren het Ster- rebos en de Rode Alleé. Wandelkaarten zijn verkrijgbaar bij Joh. de Graaf, Huize Diepen heim (huisadres: Haaksbergerstraat 9). Het kasteel wordt momenteel bewoond door J.W.J. baron de Vos van Steenwijk. Kasteel „Het Nijenhuis", (17e eeuw). Tot het kasteel behoren de Nijenhuizerbossen, de Don kere bos (wandelweg A.N.W.B.) de Molen beek, de Prinsendijk en de Beukenlaan. Wan delkaarten zijn verkrijgbaar bij A. H. Roebert, Kerspel 37. Het Nijenhuis wordt bewoond door mevrouw douairière R. J. E. graaf Schim- melpenninck. Het is de vroegere woonplaats van de eertijds bekende raadpensionaris Rut- ger Jan Schimmelpenninck. Huize Warmelo, 15e eeuw (niet voor het publiek toegankelijk). Gelegen aan de weg Diepenheim- Borculo. Huize Westerflier, 18e eeuw. Een havezate, die reeds in 1046 werd genoemd. Het tegenwoor dige huis dateert van 1729. Gelegen 3 km buiten de kon van Diepenheim in de richting Lochem. Ned. Herv. kerk, in 1214 parochiekerk, ver bouwd in 1679. Preekstoel van 1690. Watermolen met theeschenkerij „De Haller" en Molenkolk. Molenaar: G. J. Tellmann, Water molenweg 34. MARKELO. Oude toren: van de Ned. Herv. Kerk, bouw 1300-1400 en oude zandstenen doopvont in de Ned. Herv. Kerk, dagelijks te bezichtigen. Kasteel „Weldam", gelegen ten zuiden van Goor, gebouwd ongeveer 1300, niet te bezich tigen, wel de fraaie tuin, aangelegd in de stijl „Le Nütre". Het kasteel wordt bewoond door Gravin J. A. M. C. Solms. Gaostokken, (oude wandelstokken) maken, G. J. Roosdom o.d. Koekoek. Televisietoren aan de Larenseweg, Overijssels Verzetsmonument 1940-1945 op de Markeloseberg. Schepping van de beeldhouwer Titus Leeser. Karakteristieke oude boerderijen van verschil lende types. Uitzichttoren de „Belvedère", op de Heriker- berg, op dé „Galgenbelt" de oude plaats van terechtstelling dagelijks geopend, sleutel te verkrijgen op de boerderij „Monte Bello" 100 m afstand). Vanaf deze toren, gebouwd in 1890 ten dienste van de driehoeksmetingen van het Rijk, heeft men prachtige vergezich ten. Huize Wegdam, oude havezate, karakter van een landhuis uit het einde van 1700, eveneens in de buurtschap Kerspel-Goor gelegen. Het is niet te bezichtigen, wel de tuinen en naaste om geving. HOLTEN. De Holterberg: met o.m. ,,'t Niemendal" en „Diepe Hel". De Zuurberg en Hoge Borkeld. Canadese Militaire Begraafplaats op de Holter berg. Natuurhistorisch Museum, tel. 05483 271, ge opend van Pasen tot 15 oktober, 8 tot 18.30 uur, toegangsprijs f 1.- voor volw. en kinderen 0,35. Preparateursbedrijf: Dorpsstr. 68, tel. 05483 1371. Korenmolen: in de buurtschap Dijkerhoek (wordt gerestaureerd). Prachtig vergezichten v.a. Holterberg en Zuur berg. De Holterberg is ontsloten door de nieuwe toeristenweg en een net van wandelpaden met genummerde stenen. Het staatsbosbeheer heeft hier gedeeltelijk een natuurreservaat gevormd, dat voor wandelaars vrij toegankelijk is. RIJSSEN. „Hollands Schwarzwald", een villapark met veel natuurschoon. Karakteristieke stadsbebouwing (boerderijen met de deeldeur naar de straat gekeerd), in het bijzonder in de Bouwstraat. Prachtige panorama's vanaf de Koningsbelt en de Rijsserberg. Ned. Herv. Kerk. Oriënteertafel op de Koningsbelt. WIERDEN. Wierdense Veld IJpelo. „De Grimberg" te Notter. Te Enter „De Gartelaar", voormalig kasteel. De huizingen Exoo en Leijerweerd aan de Regge. ALMELO. Huis Almelo: een fors kasteel daterend uit 1662. Enkele jaren later verwoest, maar in 1670 en 1965 volgde herbouwd. Natuurlijk is het sinds dien grondig gerestaureerd. (1910 en 1930). Huis en park zijn niet te bezichtigen. Wel de bossen rondom, waarvoor VVV Almelo wan delkaarten verstrekt. Ligging dicht bij het centrum van Almelo. Bewoner is mr. W. C. Graaf van Rechteren Limpurg. Ned. Herv. Kerk oorspronkelijk uit 1236, in 1738 na verwoesting door brand ongeveer ge heel nieuw opgetrokken en in 1835 en 1955- '56 gerestaureerd. St. Georgiuskerk (R.K. Dekenkerk) Bodden- straat, bevat belangwekkende kunstschatten. Verkeershuis Twente vroeger stadhuis van Al melo, later politiegebouw, thans zeter der VVV, gebouwd in 1650. Doopsgezinde Kerk Grotestraat 57, midden 17e eeuw. Waaggebouw aan de Markt (nieuw gebouw) met typisch Oudhollandse gevel: wisselende exposities. Prinses Irene Ziekenhuis voorbeeld moder ne ziekenhuisbouw.

Weekblad voor Rijssen | 1965 | | pagina 5