Feestelijke uitreiking getuigschriften Christ. Huishoudschool TREK ER EENS UIT Predikbeurten TOERISTISCHE TIPS mm Diploma-uitreiking L.T.S. ZONDAGSDIENST AGENDA WESSELINK Raadsvergadering Onbewoonbaar Veiling woonhuizen Benoemrl Schuitemaker en Struik aan de leiding Geslaagd Opbrengst An j erfóndscollecte Wedvlucht Het Luclitvermaak Voor GROENTE FRUIT en DELICATESSEN Schie twedstrij den VEEMARKT RIJSSEN NOTTER Dronken automobilist veroorzaakte ernstige aanrijding Vrijdag 9 juli 1965 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 NÉÉ a Ai A A In een feestelijk samenzijn met de Commis sie van Toezicht, leerkrachten, ouders en leer lingen vond de uitreiking plaats van de ge tuigschriften aan de leerlingen van de Primai re Opleiding en de Assistentenklassen van de Chr. Huishoudschool te Rijssen. De avond werd geopend door de heer Schol man met te laten zingen Ps. 75:1 en het le zen van Spreuken 2:1-11 en gebed. In zijn openingswoord gewaagde hij van het grote voorrecht deze avond voor het eerst te kunnen geven in een eigen schoolgebouw. Hij sprak de hoop uit, dat om zo'n mooie school ook spoedig een mooie tuin zal ko'men. Daarna vond de uitreiking van de getuig schriften plaats door mevrouw A. Wessels- Ooms. Klas voor klas traden de leerlingen aan op het podium. De directrice sprak er haar blijdschap over uit, dat zich dit jaar meer leerlingen hebben opgegeven voor de assisten tenklas dan voorheen. Bestonden er reeds twee assistenklassen n.l. Assistenten Naaldvak ken en Assistenten Huishoudvakken, met in gang van de nieuwe cursus kan tevens worden gestart met een Assistentenklas AVO. Joke Vijge bood namens de vertrekkende leerlingen de directrice een prachtige teke ning van de school aan. Na de uitreiking van de getuigschriften wer den de leerlingen en het personeel der school toegesproken door de heer Scholman, mevrouw Wessels en door de secretaris van de Overijs- selsche C.B.T.B., Drs. Knibbe, die allen de wens uitspraken dat de leerlingen veel ple zier van hun getuigschrift mogen hebben. In een kort woord van de directrice tot de leerlingen, verzekerde zij dat ze er zeker veel plezier van zullen hebben. Aan de heer Scholman werd namens de Overijsselsche C.B.T.B. een cadeau overhan digd. De heeer Strijker sprak namens de ou ders een woord van dank. „Goede en wijze lessen hebben de leerlingen ontvangen, daar bij hebben ze ook Gods Woord gehoord. We mogen aldus de heer Strijker - blij zijn dat we deze school hebben". In de pauze werden de leerlingen getrak teerd op limonade. Het doel van de avond na de pauze werd door de leerlingen verzorgd. Klas 2C verzorg de enkele lenigheidsoefeningen, waarbij de meisjes blijk gaven van grondige training. Een groot deel van de avond werd in be slag genomen door een ABC-musical o.l.v. de heer Kaspersma. Op iedere letter van het alfabet werd ge zongen of gedeclameerd. Enkele nummers vielen daarbij bijzonder in de smaak, zoals Katoentje en Rosendom's „Riessen". Daarna werd door klas 2B een stukje verzorgd, geti teld: „Spreekuur" en door klas 2D, getiteld: „Oud en Nieuw". De tuinbouwleraar de heer Eshuis liet aan de hand van dia's zien hoe het in de school reilt en zeilt. Ook vertoonde hij enkele dia's hoe het vroeger was. Voor deze dia's was grote belangstelling. De leerlingen van een klas 2A verzorgden een stukje „Afscheid is moeilijk" en zongen daarna tot besluit het schoollied. De heer Scholman dankte allen, die aan het slagen van deze avond hadden medegewerkt. Door de heer v.d. Kolk werd deze avond met dankgebed besloten. Het getuigschrift van de 2-jarige Primaire Opleiding werd uitgereikt aan: Annie Assink, Dinie Averink, Dini Baan, Di- ni Baan, Dineke Beunk, Jannie Brinks, Her- mien Eshuis, Alita Gijsbers, Hendrina ter Haar, Hendrina Harbers, Jenny Heuvelman, Jannie v.d. Maat, Arja Meeuse, Riki Nijzink, Dini Paalman, Dineke ten Brinke, Janna Brinks, Ali Ekkelkamp, Derry Getkate, Brechtje De gemeenteraad van Rijssen komt heden (vrijdag) avond in openbare vergadering bij een ter afhandeling van de volgende Agenda. 1. Vaststelling van de notulen van de ver gadering d.d. 15 juni 1965. 2. Ingekomen stukken. 3. Het voorstel van burgemeester en wethou ders tot onbewoonbaarverklaring van de panden Oranjestraat 23, Haarstraat 30 en 34. 4. Alsvoren tot beschikbaarstelling van een krediet voor verbouw van de R.K. Jon gensschool. 5. Alsvoren tot onbewoonbaarverklaring van het pand Haarstraat 32. 6. Alsvoren tot beschikbaarstelling van een krediet voor een telecommunicatiekabel in verband met het hogedrukgasnet. 7. Alsvoren tot het nemen van een zogenaamd voorbereidingsbesluit. 8. Alsvoren tot het beschikbaarstellen van een krediet voor gedeeltelijke uitvoering van het nieuwe centrale rioleringsplan. 9. Herstemming over het voorstel van het lid, de heer Ter Avest, omtrent het in stellen van een onderzoek naar de moge lijkheden-om het kampeercentrum te vesti gen onmiddellijk ten zuiden van het zwem bad. 10. Voorstel van burgemeester en wethouders tot toekenning van een toeslag ter compen satie van de huurverhoging per 1 juli 1964. aan het gemeentepersoneel. 11. Alsvoren tot toekenning van een uitkering ineens aan het gemeentepersoneel. 12. Alsvoren tot verkoop van 3 woningwetwo ningen. 13. Alsvoren tot verkoop van een stukje grond achter de woning Piet Heinstraat 25. 14. Rondvraag. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dokter L. Kunst, Wierdensestraat 77c. tel. 2204. De dienst der dierenartsen wordt waarge nomen door dokter J. Siebelink, Wierden. tel. 05496-1298. Op advies van de hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting en bouwnijverheid Zwolle stellen b. en w. de raad voor over te gaan tot onbewoonbaarverklaring van een aantal wo ningen „wegens ouderdom en de verwaar loosde toestand". Het betreft de woningen Haarstraat 32, Haar straat 30. Haarstraat 34 en Oranjestraat 23. Grijsen, Jannie' ter Harmsel, Joke v.d. Hoe ven, Thea Hoogkamp, Willie Kamphuis, Ger- rie Kiffen, Bea Langenhof, Riki Lubber's, An neke Meilink, Gerry Nijzink, Gerda Reef, Hen- d 'ka v.d. Riet, Annie Sahertian, Berna Schup- pert, Dineke Tijhof, Gerda Vasters, Henny Agteresch, Diny ten Brinke, Hanny ten Broe- ke, Dinie Haarkamp, Ina Haarkamp, Mineke Hegeman, Ali v.d. Kolk, Johanna Ooms, An neke Rozemuller. Willy Rutterkamp, Hermien Stam, Shirley Timmerman, Annie Waanders, Jannie Withaar, Dientje Baan, Hendrika Baan, Pina Baan, Dini ten, Bolscher, Gerda ten Bolscher, Mientje Brinks, Hendrika ter Harm sel, Truus ten Hove, Mini Janssen, Mientje Kreijkes, Dini Langkamp, Hendrika Mane schijn, Ali Mensink, Geertje Rolleman, Diki Rosman, Dineke Voortman, Jenny Vorkink, Gea Baan, Willy Baan, Jannie Dannenberg', Jannie Fransen, Jannie Kamp, Wilma Kamp huis, Willy Kappei't, Jannie Keizer, Trudy Kre- jenzang, Alie v.d. Maat, Dini Nijland, Jannie v.d. Riet, Riet Schulenburg, Gerda Seppen- woolde, Ria Seppenwoolde, Fennie Timmer man, Dineke Voortman, Hanna Vossebeld. 14 leerlingen ontvingen geen getuigschrift, terwijl 2 leerlingen wegens ziekte nog geen ex amen konden afleggen. Het getuigschrift van de opleiding Assisten te in de Huishouding ontvingen: Gerri Averink, Gerda Baan, Dineke Har bers, Martha Hosmar, Ali Janssen, Dini Jans sen, Mineke Jansen, Gerda Kok, Riki Kolk man, Willy Mennegat, Gerda Ooms, Mien Poort man, Jetje Sahupala, Hermien Schuitert, Dini Stam, Rini Stapersma, Marietje Strijker, Joke Vijge, Rita Westenberg. En van de opleiding Assistente in Huishou ding N: Herma Bremmer, Henny Grobben, Antje Lub- berdink, Annie Sanderman, Gerri Scholman, Anneke Schuppert, Jannie Welink. 1 leerling ontving geen getuigschrift. Ten overstaan van notaris F. van Schooten werden in hotel Gijsbers twee woonhuizen en enkele percelen Dennenbos bij toeslag ver kocht. Voor de heer A. Nijland werd een win kel-woonhuis met erf en tuin, Huttenwal 22 geveild. Het werd gekocht door G. J. Kruime laar voor 34.800. Het woonhuis, Holterstraatweg 113 van de heer J. H. J. Altena werd gemijnd door de heer J. Willems te Bussum voor 26.000. Een perceel dennen in het Rijssense veld, groot 1.0020 ha. dat was ingezet door de heer H. P. J. Schuurman op 10.600 werd niet verhoogd. Een perceel Dennenbos, in het Rijssense Veld, van diverse eigenaren, goot 99.60 are werd gemijnd door de heer E. H. Muller te Almelo voor 11.200.- Onze plaatsgenote mej. J. Harbers is be noemd tot onderwijzeres te Ermelo. De elftallen van Schuitemaker en Struik ma ken een goede kans dit jaar kampioen te wor den in hun poule. Na de vakantie zullen deze kampioenen elkaar het plaatselijke bedrijfs- kampioenschap betwisten. De Kroon van Twen- the en Smits zijn echter nog niet kansloos, voor al daar ook de wedstrijd Smits Struik nog ge speeld moet worden en de voorsprong slechts één punt bedraagt. De laatste uitslagen luidden: Heka-Struik 3-5, SOC - Stempher 3-4, Schooten - Heka 4-4, Roelofs en Haase - Schuitemaker 1-4, Kroon va Twenthe - SOC 4-7, Heka-Smits 4-7, Schilders - JVC 1-13, Struik - Heka 7-0, RRC - Schuite naker 2-4, Schooten - Smits 1-7, Schilders - ..Struik (Schilders niet opgekomen). Onze plaatsgenoot de heer J. Meeuwse slaag de te Gouda voor de onderwijzersakte. In het openluchttheater te Hertme (over dekt) wordt door de bekende toneelvereniging „De Gildebroeders" te Hengelo het openlucht spel van Jan Naaijkens „Fanfarella" opge voerd op de data 11, 14, 17 en 18 juli. Fanfarella is een blijspel in 3 bedrijven, dat zich afspeelt in 'n vergeten klein Italiaans dorp „dat ligt te dommelen ergens tussen de ber gen en de zee". Er gebeurt nooit iets, het leven staat er stil. Er komt leven in het stadje, als een rond trekkende toneelspelerstroep, een stel va gebonden, die met lompe scherts hun brood proberen te verdienen in het stadje aan komen. Het dorp schrikt wakker. Gevaar, de oude mannen van het stadje komen in actie. Hun lieve meisjes Maar de lieve meisjes, frank en vief en le vendig "«weten beter. Er ontwikkelen zich tal van humoristische situaties, die door de Gil debroeders zonder twijfel met élan en talent tot leven zullen worden gebracht. De regie is in handen van Willy Falkmann. De VVV stichting Oost Twenthe organiseert deze maand en in de maand augustus een aantrekkelijke boerderij entocht, te beginnen op 13 juli. Zal deze tocht voor touristen zeer aantrek kelijk zijn, ook Twentenaren zullen met volle teugen kunnen genieten van wat op deze tocht valt te zien. De boerderij is als de molen en de brug een belangrijk element in het Nederlandse cul tuurlandschap. Wie goed oplet ontdekt, dat een boerderij nog wel meer is dan een concentra tie-punt van landschappelijke schoonheid, een gebouw n.l. dat dikwijls mooi en interessant is. Het vertrekpunt van de tocht is het Stad- De collecte van het Anjerfonds heeft in Rijs sen opgebracht de totale som van 824,97 (vorig jaar 765,29). Van dit bedrag zal 164.- worden uitge keerd aan die culturele en sociale organisa ties, die aan deze collecte hebben medege werkt. 22 juli Orgelconcert Jan Bonefaas Schildkerk. 31 juli Internation. ren wedstrijden door wind- hondenrenvereniging aan de A. Baanstr. 12 uur. 11 aug. Orgelconcert Piet van Egmond, Wes- terkerk. 3 september Jaarvergadering A.F.V. Aldolem, Hotel Gijsbers 8 uur. 12 november Concert Overijssels Philharmo- nisch Orkest Parkgebouw. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, kamer 7 (boven) voor woensdag 12 NED, HERV. GEMEENTE GROTE KERK 9.00 uur en 10.45 uur Ds. W. van Tuyl 19.00 uur Ds. H. Binnekamp van Vriezenveen WESTERKERK 9.30 uur Eerw. heer G. B. B. Renger 15.00 uur Ds. J. Vos (Bed. H.D.) ELSEN 10.00 uur Ds. J. Vos GER. GEM. NOORDERKERK 9.30 uur en 19.00 uur Ds. A. Bregman 15.00 uur leesdienst GER. GEM. IN NED. ESKERK (BEVERVOORDE) 11.00 uur en 16.45 uur Ds. Aangeenbrug GEREF. KERK BOOMKAMP 9.30 uur Ds. Brinkman 15.00 uur Ds. Baas van Hengelo OUD GER. GEM. BEVERVOORDE 9.00 uur en 19.00 uur Ds. H. Vosman 14.30 uur leesdienst OUD GER. GEM. IN NED: ORANJEKERK 9.30 uur en 15.00 uur leesdienst huisplein in Hengelo, men rijdt in de richting Delden langs het vermaarde Kasteel Twickel via Zenderen naar Hertme, waar de eerste Saksische boerderijen gepasseerd worden, men passeert het openluchttheater, via de richting Weerselo (stiftkerkje) naar Tubbergen en naar Ootmarsum, met verschillende bezienswaar digheden. Voorts bezoekt men Denekamp, Lut- te, Losser en Oldenzaal. De tocht wordt gehouden op de volgende data: 13-15. 20-22-27 en 29 juli .en op 3-5-10- 12-17-19-24-26 en 31 augustus. (Vertrek 14 uur). Lv i i i i i i i i i i i i i i i i i i l i i I tuil i i i i i i i i i i i i 7 Ten behoeve van de vakantiegangers in Rflssen en naaste omgeving, alsmede voor de inwoners van Rijssen zelf, zul len wij die gebeurtenissen vermelden, die van belang kunnen zijn. Aan vakan- tiebedrijven wordt het Weekblad gratis toegezonden. Rijssen: 9, 10 en 14 juli filmvoorstellingen in het Parkgebouw, aanvang 20.- uur. Zaterdag 10 juli, 15 uur, terrein R. V. om het kampioenschap van Nederland, Ex celsior - Zwart Wit. Zaterdag 10 juli, 20 uur: Concert muziek vereniging Wilhelmina, daarna tap-Toe. Donderdag 15 juli koopavond tot 21 uur. Van dinsdag t.e.m. vrijdag dagtochten o.a. Twente, Giethoorn, Tecklenburg. Sauerland, Königswinter. Holten: Natuur Hist, museum Holterberg. Elke vrijdagavond rondleiding door de heer Kees Bos. Goor: 10 en 11 juli, School- en Volksfeest, op tocht. Nij verdal: woensdag 14 juli, 20 uur, openluchtspel „Pension Drie". Ten oosten van het stadje Rijssen ligt het fraaie Volkspark met zijn volière, visvijver en speeltuin. De talrijke ban ken nodigen de vermoeide wandelaar' tot uitrusten. Bij regenachtig weer kan men zich verpozen in het Parkgebouw, waar de biljarttafels gereed staan. Te gen het Volkspark aangedrukt ligt de havezathe „De Oosterhof" met z'n prach tige bossen. Een bezoek hieraan is even eens zeer zeker de moeite waard. "riiüriiniüriihii'i.iiriaiiiüiiiiüiiiiiiRüininiHiüiniiiiuiii'iiii Vriezenveen: Oudheidkamer gedurende de maand juli. Russische expositie. Inl. tel. 05499-317. Hoenderloó: Wildtochten over de Hoge Veluwe. Elke donderdagmorgen om 5 uur. Kaarten t.e.m. woensdag verkrijgbaar bij de VVV Hoenderloo. Hellendoorn: 10 juli: Johan Willem Friso kapel, 20 uur- maandag 11 juli orgelconcert door Simon C. Jansen (Vrije Evang. kerk, 20 uur). Ommen: 13 juli, jaarmarkt „Ommer Bissing" Zwolle: 9 juli t.e.m. 7 augustus, kunstmarkt de Suikerberg. ii.i i i i i i i i i i!llil!ill!l!jlül!lllilltl!ill!llll!!l!;llllHI::l<!V:llill!lliliillil>!l!!llilltlllini!:l<ilil|!||;i| In gebouw Jeruël vond vrijdagavond onder grote belangstelling van de ouders de diploma- uitreiking plaats van de leerlingen der Lagere Technische school. Na een welkomstwoord door- de 2e voorzitter van het Bestuur de heer J. Jansen, die o.m. wees op de grondslag die van het vak gelegd en het verantwoordelijkheids gevoel, dat aangekweekt was, reikte de direc teur de heer P. T. de Ridder aan 120 geslaag den het diploma uit. Voorts feliciteerde hij de ouders en leerlingen met het behaalde resul taat. „Voor het volgen van het z.g. leerling stelsel hopen we vrijwel alle leerlingen in de nieuwe school terug te zien, die deze zomer nog geopend zal worden." „We zullen dan starten met 485 leerlingen, en zullen deze ho- penlijk aangenamer en grootser ontvangen kun nen", Hierna volgde nog een prijsuitreiking. Deze prijzen gingen niet naar de technische beste leerlingen, maar bij vaststelling was ge let op de karaktereigenschappen. Namens de ouders dankte de heer Konijnenbelt de direc teur en leraren voor de zorg aan de jongens besteed. Na de koffiepauze werd de film „Ka tapult boys" vertoond. Henk Oosterveen had vooraf namens de leerlingen de leraren dank gebracht en een stel boeken voor de biblio theek aangeboden, welke geste zeer op prijs werd gesteld. De volgende leerlingen behaalden het di ploma Afd. schilderen: H. Altink, Rijssen J. Broek- maat, Holten le pr. K. de Heer, Hellendoorn J. Jansen Rijssen. B. Konijnenbelt, Nijverdal. P. Kreijkes, Rijssen, F. J. Lammertink, Wier- den. H. Leusink, Rijssen J. Ligtenberg, Rijs sen 2e prijs G. H. Nitert, Enter M. J. Otten, En ter, S. Pas Rijssen, W. Tijhof, Rijssen. G. J. Wensink, Enter, J. Wijnen Enter, Af'. MetaalbewerkenG. J. Averink. Rijs sen, G. D. Bakker Rijssen 2e prijs, G. Be- verdam Rijssen, J. de Bree Nijverdal 3e pr, J. ten Brinke Enter, J. Bruins, Rijssen. H. Crawford, Holten le prijs. H. Engbers Enter, G. A, Haarman Rijssen, T. A. ten Hove Nij verdal, D. Kelder Nijverdal F. M. Kuipers, Nijverdal J. Laarman Nijverdal, J. ter Maat, Rijssen H. Malkus Nijverdal G. D. J. Mui hof Notter, J. C. van Nijen Nijverdal, F. F. Nunumete N'dal, J. Pariama, Nijverdal, J. G. J. Rouweler Wierden, F. J. Staman Rijs sen, G. D. M. Wennemers Nijverdal, H. J. Zandink Wierden, Van Aartsen N'dal, E. Akiha- ry N'dal, H. Baan Rijssen, H. J. Bekhuis Rijs sen, le prijs. H. D. Buursink Rijssen, T. H. Engbers N'dal, J. H. Hofman N'dal, J. A. G. Huis in 't veld, N'dal A. Ligtenberg, Rijssen, J.M.M. Middelkamp Nijverdal, G. J. Nekkers H'doorn. G. H. P. M. Offenberg, N'dal 3e prijs J. H. Poorte, N'dal H. Schreurs, Rijssen G. B. Stam N'dal, W. J. Steenbergen Wierden '2e prijs A. Twilhaar N'dal, D Wolters Holten. Afd. metselen'. H. Achterkamp Holten, H. Bakker Rijssen, M. Dannenberg Rijssen, H. J. Geerligs Wierden, J. van Losser Rijssen 3e prijs, H. Nijland Rijssen, J. Nijland Rijs sen J. H. Nijmeijer, Enter, G. D. Seppenwool de Enter, A. J. H. Slot Rijssen, A. G. M. Wes- terink Wierden J. A. J. Westerink Wierden 2e prijs, J. W. Schuitemaker Enter le prijs. Afd. .timmeren: J. Bakker Rijssen, G. Dan nenberg Rijssen 2e prijs, D. J. Gerritsen Rijs sen, G. Grob Rijssen, H. Hammers N'dal, G. Imhof Nijverdal, J. Karkdijk Rijssen, J. Kwintenberg Rijssen, J. H. Oosterveen En ter G. J. Plomp Nijverdal, H. Prins Rijssen, A. J. Rosman Rijssen, H. Scherphof Rijssen, J. W. Seppenwoolde Rijssen 3e pr, T. Smit Rijssen, G. J. Struik Holten, J. Sprakel Rijssen M. Tijhof Eisen, G. J. ter Voorde, Rijssen le prijs, G. Zandvoort Rijssen, H. Achterkamp N'dal, A. P. P. Bruggeman Wierden, H. G. J. M. Essink Enter le prijs, J. Dannenberg Rijs sen J. Haase Rijssen, E. Kappert Holten, G. B. J. Keppelink Wierden, B. J. Knol H'doorn, J. Morsink Enter, J. F. Muihof Wierden, P. K. Nieboer N'dal, W. Nieuwenhuis Rijssen, H. Nijland Rijssen, J. M. Pelupessy Nijverdal, G. W. Poorte N'dal, J. G. Rolleman Rijssen, H. Scheppink Rijssen 3e prijs, J. Scheppink Rijssen 3e prijs, J. Spenkelijk Rijssen, H. J. Wansink Holten, 2e prijs. Gediplomeerd aan de avondnijverheidsschool (b-cursus). Afd. Schilderen: J. W. Baan Rijssen, G. ten Bolscher Rijssen, G. Ditsel Rijssen, G. B. J. Hanstede Rijssen, G. Hazenhorst H'doorn, D. ten Hove Rijssen, J. H. Klink N'dal, J. Lan- deweerd Rijssen, T. J. M. Meenhuis N'dal, J. W. E. Nijland Rijssen, H. J. Oljans Enter, J. F. M. Roeloffzen Wierden. Afd. Metselen: G. Altink Rijssen, G. H. Brink man N'dal, G. Bolink Rijssen, W, ten Bol scher Rijssen, J. H. Borghuis Rijssen, H. J. Olt- huis Wierden, G. D. Slagman Rijssen, G. D. Slooier, N'dal, G. Wessels Rijssen, B. J. Preuter Nijverdal, J. Koenderink Enter, L. Braamhaar Rijssen. Afd. Timmeren: E. Beldman Nijverdal, H. W. M. v.d. Berg, N'dal, M. ter Harmsel Rijs sen, H. Hazebroek N'dal, F. Heimerijks N'dal, M. H. C. Rouweler Wierden, J. Voortman, Rijs sen H. Voskes N'dal, P. J. M. Westendorp Nij verdal, W. Danneberg Rijssen, G. H. KI. Na gelvoort N'dal, G. Wijnen N'dal. J. Wild Rijs sen, J. Bentert Rijssen, W. Bouwhuis N'dal, G. J. Beuze Nijverdal, B. J. ten Cate N'dal, H. Freie N'dal, J. W. G. Kolkman Wierden, A. J. Lankamp Rijssen, M. Ligtenberg Rijssen, A. Paalman Wierden, G. D. Rozendam Rijssen, F. J. Twilhaar N'dal, J. Veneman Wierden, M. Wevers Rijssen, J. M. Tijhuis Rijssen, W. H. Pas Rijssen, B. H. Nijboer Wierden, H. de Heer, Hellendoorn. De postduivenvereniging Het Luchtvermaak nam deel aan een wedvlucht vanaf Orleans met 256 duiven. Een gedeelte van de uitslag luidt als volgt: Groep A: 1 W. Sikkelbein, 2 G. Tijhuis, 3 H. Kosterbok, 4 H. Kosterbok, 5 J. Harm- sen, 6 J. W. Baan, 7 G. W. Kempe, 8 J. W. Baan 9 J. Harmsen, 10 H. Pieffers. Groep B: 1 J. Waggeveld, 2 H. J. Wilmink, 3 A. Lankamp, 4 J. Slagman, 5 J. Tijhof, 6 G. Pas, 7 A. Willems, 8 A. Lankamp 9 H. J. Wilmink, 10 J. Nij kamp. Groep C: 1 D. Schooten, 2 T. Geerling, 3 H. J. Kienhuis, 4 D. Schooten, 5 J. ter Harm sel, 6 J. Smit, 7 A. ten Hove, 8 T. Geerling, 9 T. Geerling, 10 H. J. Kienhuis. Aan de wedvlucht op Tilburg werd deel genomen met 1653 duiven. Een deel van de uitslag van deze vlucht luidt: Groep A: 1 H. Kosterbok, 2 J. Smit, 3 A. M. Otto, 4 H. J. Beltman 5 G. H. Lohuis, 6 J. Harmsen, 7 H. J. Lankamp, 8 W. Sikkelbein, 9 W. Sikkelbein, 10 W. Scherphof. Groep B: 1 G. Keijkes, 2 A. J. Dannenberg, 3 H. Kos ter, 4 H. J. Wilmink, 5 G. Wessels, 6 G. J. Har bers, 7 H. Koster, 8 E. J. Sprakel, 9 E. J. Sprakel, 10 E. J. Sprakel. Groep C: 1 B. Witten, 2 J. ter Harmsel, 3 J. ter Harmsel, 4 H. Harbers, 5 B. Witten, 6 G. Scheppink, 7 J. ter Harmsel, 8 G. Schep pink, 9 G. Scheppink, 10 J. Nijkamp. BOOMKAMP 7, TEL. 2372 Op de schietbanen op de Biesterij werden door de Rijssense jagersvereniging wedstrijden georganiseerd, waarvoor grote belangstelling bestond. De uitslagen luiden: Vaste baan kleiduiven: 1 W. Wessels, Rijs sen, 2 J. H. H. ten Berge, Rijssen, 3 W. B. H. Lucassen, Drempt, 4 W. G. Spekhorst, Rijs sen. Vrije baan inkomende duif: 1 J. Klumpers Markelo, 2 W. Wessels Rijssen, 3 G. J. Alink Enter, 4 K. Bos Holten. Vrije baan doubletten: 1 W. B. H. Lucas sen, 2 J. H. H. ten Berge, 3 W. Wessels Rijs sen, 4 J. Klumpers Markelo. Vrije baan, Afgaande duif: 1 J. Klumpers Markelo, 2 W. Wessels Rijssen, 3 M. Mensink Rijssen, 4 J. van Huet Zevenaar. Vrije baan Hazen: 1 J. H. Roelvink Mar kelo, 2 A. van Huet Pannerden, 3 M. Mensink Rijssen, 4 J. H. H. ten Berge Rijssen. Buksbaan: 1 W. Wessels Rijssen, 2 A. Bloe mendal Enter, 3 T. Arends Rijssen. Vaste baan kleiduiven Rijssense Jagers vereniging: 1 W. Wessels, 2 H. Wessels, 3 M. Brinks, 4 J. Voortman, 5 J. H. H. ten Berge, 6 B. van Losser, 7 B. Koedijk, 8 G. Kosterbok, 9 J. Goosen, 10 G. Wessels, 11 G. Wessels, 12 B. J. Schuurman, 13 J. Langenhof, 14 J. Dommerholt. Runderen 20, Varkens 1118, Totaal 1138. Prijzen: 5 vette koeien van f 4.- tot 4.40 per kg. slacht-, gewicht. 14 melk- en kalfkoeien van 1050 tot 1250 per stuk. 1 graskalf van 450 tot 650 per stuk. 18 drachtige zeugen van 325 tot 400 per st. 1100 biggen van 65 tot 75 per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel kalm, prijzen staande. Zeugen: Handel redelijk, prijzen staande. Biggen: Handel vlug, prijzen oplopend. O De 39-jarige W. Laarman uit Notter werd zaterdagavond toen hij per bromfiets met ach terop zijn 12-jarige zoontje bij Daarle reed, aangereden door een auto welke werd be stuurd door H. S. uit Vroomshoop. De heer Laarman en zijn zoontje werden in een langs de weg lopende sloot geslingerd, terwijl de au tomobilist die in staat van dronkenschap ver keerde, zo als later bleek, met grote snel heid doorreed. De heer Laarman werd door omwonen den uit het water gehaald en evenals zijn zoon naar het Prinses Irene Ziekenhuis in Almelo overgebracht waar bleek dat hij zul ke ernstige verwondingen had opgelopen dat zijn linkerbeen tot aan de knie moest worden geamputeerd. Ook zijn zoontje had talrijke kwetsuren en vleeswonden.

Weekblad voor Rijssen | 1965 | | pagina 5